Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) parandroid válasza itouchfan (#44246) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, még mindig nem korrekt, be van edzve rá, bírja. Ráadásul ismerős terepen fut, tudja, vész esetén hol frissíthet. Szándékosan trollkodik, azért ne hagyjuk rá, mert mint a kolléga beszámolója mutatja, lesz, aki megpróbálja utána csinálni, az meg addig vicces, amíg nem eszméletvesztésig vezető szédelgés lesz belőle, amikor a delikvens már azt sem tudja, hol van, meg melyik lábát tegye hova, hogy haladjon. Nem törvényszerű, hogy megtörténjen, de bárkivel előfordulhat, mindenkinek lehet rossz napja, és elég nagy baj lehet belőle.

Szóval igenis vigyetek vizet, vagy adjatok időt magatoknak egy kis piknikre, hogy elmajszoljatok egy banánt, vagy cerbona-szeletet, illetve igyatok néha pár korty vizet, vagy isot. A futás is jobban fog menni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44252) bajnokpityu válasza parandroid (#44251) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Örülök, hogy ezt leirtad!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44253) sharp4 válasza parandroid (#44251) üzenetére


sharp4
őstag

Mindenki csak saját felelősségre hagyja ki a pikniket futás közben! Nem szeretném, ha vki miattam lenne rosszul. Amúgy tavaly előtt nyáron ismeretlen terepen kis szénás körre is frissítő nélkül mentem.

Amúgy meg mindig tartom, hogy az itt lévők többsége nem versenyző, nem huszon km-eket fut, többet küzd fájdalommal, mint szomjjal. Tudom milyen, rettentő érzés, ha fáj minden km. Ezen sztem az összes futó átesett.

Más, holnap meglesz ebben az évben az 1700km :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44254) Vertigo18 válasza parandroid (#44251) üzenetére


Vertigo18
addikt

Korrekt!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44255) tomcica válasza parandroid (#44251) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En az utobbi evekben eszrevettem magamon,hogy kezd tiszta "vaj lenni a szivem" ehetnek-ihatnak edzesen,neha bele is setlahatnak.Ritka mar az,hogy sirva megy haza valaki,vagy egymast tamogatjuk az oltozoig :DDD ehh regi szep idok ;]

Mai delutani 20km-ben 8 x 1000m + 1000m (a gyors 3:23-as atlag,a laza 4:20-as) viznek ott volt a Tisza,mert a rakparton csinaltam ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44256) parandroid válasza sharp4 (#44253) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, ha kemény vagyok, de átéltem már, párom 4 maratonon van túl az elmúlt pár évben, rendszeresen futottunk hosszút, de előfordult, hogy 10k-s futás közben elfeketedik neki minden, nem hall, és kiesik pár másodperc. Elég ijesztő jelenség még külső szemlélőként is. Jó, főleg terhelésnél, de semmi extra, máskor ugyanazzal a tempóval lazán félmaratont fut. Nem tudod, mi hozza elő, a terhelés, a meleg, meg a kiszáradás viszont biztosan rossz kombó. Kivizsgáltattuk amúgy, egy évig kb kéthavonta járt laborba, de semmit nem találtak szerencsére. Én is jártam már amúgy úgy, hogy elfogytam 20k körüli hosszún, a 2,5 deci víz már elfogyott, még valami 2 km volt hazáig, leültem, de fogalmam sincs, mennyi időre, aztán valahogy hazajutottam, de elég hézagos a dolog. Megesik az ilyesmi, kár vele játszani.

Az 1700-hoz gratula, az szép mennyiség fél év alatt. Nekem 3550 volt a tavalyi év, volt, hogy heti 3 laza fm lement edzésnek, idén meg talán még a 200 sincs meg... :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44257) sharp4 válasza parandroid (#44256) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem is ez az első ilyen évem. Tavaly 956km volt csak. Azért a vírusnak is volt előnye :)
3550km az szép teljesítmény :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44258) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Épp a minap futottam bele ebbe a cikkbe:
Amikor a futóknak alaposan befűtenek

Fentiek tükrében érdemes elolvasni - aki esetleg még nem tette.

(#44259) parandroid válasza sharp4 (#44257) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bele is rokkantam. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44260) HKorn válasza Peterhappy (#44258) üzenetére


HKorn
addikt

+1

Run&Ride

(#44261) sharp4 válasza parandroid (#44259) üzenetére


sharp4
őstag

Nem csodálom, leginkább lelkileg készíti ki az embert :D és hol vagyunk még tomcicahoz képest :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44262)



addikt

Jópár éve nekem is volt olyan, hogy nyáron melegben lefutottam a szokásos távomat, szépen hazasétáltam még, otthon meg elkezdtem csillagokat látni, leültem a kanapéra és onnantól kb 15-20 perc kiesett. Előtte és utána is 100x lefutottam ugyanazt a távot, a tempó meg a meleg sem volt kiugró, futás közben sem éreztem semmi extrát és ezen az alkalmon kívül soha még csak hasonló sem történt velem. Egyszerűen olyan napom volt. Csak azért írom, mert bárkivel lehet egy ilyen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#44263) tomcica válasza sharp4 (#44261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

230km lett ez a het.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44264) sharp4 válasza tomcica (#44263) üzenetére


sharp4
őstag

Az nem gyenge, nekem éppen nem lesz meg a 100km :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44265) emvy válasza sharp4 (#44264) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem meg talán 15 lesz, sérülés :(

while (!sleep) sheep++;

(#44266) norby_42 válasza (#44262) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem az első 25 feletti futás után volt láz, még hányás, azóta komolyan veszem a frissítést. Ma vizet nem vittem, de be volt tervezve 2-3 kút (közkutak app!)
Érdekes, hogy alig iszom, inkább hűsítek, csuklót, fejet

Eat pasta, run fasta

(#44267) HKorn válasza tomcica (#44263) üzenetére


HKorn
addikt

Ha egy napot legalább pihentél, akkor majdnem minden napra egy maraton, az nemkutya, na :D

Run&Ride

(#44268) parandroid válasza emvy (#44265) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:(

I feel you, bro.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44269) emvy válasza parandroid (#44268) üzenetére


emvy
nagyúr

Vádli belső-alsó része. Hülye voltam, ráfutottam háromszor. Most pihenés, és javul is, de nyilván az elején le kellett volna állni, amikor nem bírtam lejönni a lépcsőn.

while (!sleep) sheep++;

(#44270) Chuck Norris válasza tomcica (#44263) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az szép, meg az 1700-is, gratulálok.
@emvy ha van instabil párnád azt nyomassad, én úgy vettem észre, meg már másoktól is hallottam, hogy az szinte mindenre jó ami lábfájás.

[ Szerkesztve ]

(#44271) danielsz


danielsz
tag

Voltam tegnap UTT-n. Elég óvatosan nyomtam, 5 fős csapatban voltam, 11, 8, 11 km-es szakaszokat futottam. 5 perces tempóban mentem mindegyik szakaszon, szerencsére nem éreztem se a 2., se 3. a szakaszomnál, hogy az előző szakasz kivett volna. A legvégén elmentem csapattárssal az utolsó 3 km-re, ez még kb. pihentető is volt. Lassú vagyok, de úgy érzem el lehetne kezdeni most már normálisan edzeni :D

[ Szerkesztve ]

(#44272) inf3rno válasza itouchfan (#44246) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez teljesen intenzitás függő. Amikor 10k pb-vel próbálkoztam a világ összes vize sem lett volna elég. Simán túlmelegedtem 5k után. Pedig nem volt olyan nagyon meleg az idő talán 25 fok. Ha csak 6 perceseket kell futni ilyen 130-140-es pulzussal, akkor 30km-t kibírok víz nélkül ugyanilyen körülmények között. Szerintem mindenki érzi a határait, ha nagyon izzad valaki, akkor pótolni kell, vagy előbb-utóbb fejre áll.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44273) inf3rno válasza tomcica (#44255) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#44274) inf3rno válasza Peterhappy (#44258) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ő meg a másik véglet, hogy 10 percenként innia kell. Lehet, hogy izzadós, vagy ezt szokta meg a szervezete. Olyan lehet ez, mint a növények. Pl annak idején volt bazsalikom a kertben, és minden nap öntöztem, viszont ha kimaradt egy hét, mert elmentem nyaralni, akkor simán elszáradt. Sok levele volt, és ahhoz szokott, hogy folyamatosan párologtat. Az emberi szervezet is szerintem meg tudja szokni, ha nincs víz meg azt is, ha pazarolhat vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44275) inf3rno válasza HKorn (#44267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Inkább két félmaraton az szerintem. De kétlem, hogy pihent. 2x15-öt szokott tolni azt hiszem. Meg gondolom volt egy nap is, amikor hosszút tolt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44276) inf3rno válasza emvy (#44269) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bringát vagy valamit azért tolj. Gyorsabban gyógyul, ha felpörög egy kicsit a keringés. Mindegy, hogy milyen sporttól.

Buliban hasznos! =]

(#44277) tomcica válasza inf3rno (#44275) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol tudod, 2x20km + a vasarnapi. Random pihenek, teljes napot ritkan, inkabb csak egy-egy reggeli v delutani marad ki. Van h utazas/melo miatt, van h pihenek. Teljes nap piheno verseny utan van csak, vagy ha valami naaagyon elkeszul.
Egyben nem csinalnam napi 40km-t,az egesz mas tempot adnak, es regeneralni sem tudnam. Idovel, ha csokkentem a hetit, akkor is ket edzesre lesz valasztva a napi tdrheles. Egy alacsony aerob es egy porgosebb, utobbi attol fuggoen mire es mikorra keszulunk.
Az utobbi evekben amugy keves a variacio, egy allando fitt allapot van fent tartva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44278) tomcica


tomcica
Topikgazda

alt="" title=""
alt="" title=""

Mai kozos edzes,osszevont edzes...az egyik lanynak nyulaztunk 8 x 1000m-t (4:30 kornyeke) majd O 1000m lazat ment (5:30) mi pedig felkaptuk 3:55-4:00 kornyekere (volt az 3:45 itt-ott azert).Igy jol lakott a kecske,de maradt kaposzta is.
Ket het mulva felmaratonja lesz,ez volt a kulcs edzese. :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44279) Vertigo18 válasza tomcica (#44278) üzenetére


Vertigo18
addikt

Alsó feléről még több képet, pls! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44280) tomcica válasza Vertigo18 (#44279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem ugy volt,hogy az asszony kinyomja a fel szemedet otthon ?! ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44281) Vertigo18 válasza tomcica (#44280) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hááát, az a képektől függ! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44282) tomcica válasza Vertigo18 (#44281) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor nem teszem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44283) borix


borix
őstag

Margitszigeten nem tudjátok csináltak szúnyogirtást, vagy estére ott is szétcsipkednek?

(#44284) ígyvanferi válasza borix (#44283) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem kell megállni "piknikezni" és akkor nem fognak. ;]

Egyébként nem tudom irtották-e őket.

(#44285) sharp4 válasza ígyvanferi (#44284) üzenetére


sharp4
őstag

+1 :C

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44286) borix válasza ígyvanferi (#44284) üzenetére


borix
őstag

Nem kell megállni ezt nehéz lesz kivitelezni mert nem futok a térdem miatt. ;]

(#44287) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#44284) üzenetére


Vertigo18
addikt

Troll! : D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44288) LanyUs válasza Vertigo18 (#44287) üzenetére


LanyUs
senior tag

Június 80 km lett! Ment a heti 3x7 km. Ha nem pörgetne túl, akkor 21:00-kor többször mennénk négyesben, mint délután ötkor. Hétvégén van, hogy nem értünk egyet, mert én szívesen megyek déli tűző napon, a feleségem meg nem annyira mazo :) Összességében megérte megvenni a dual kocsit.

(#44289) mobal válasza LanyUs (#44288) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hehe. Mennyetek külön. Szép! :)

Én is ünneplem a 2. 100+ km-es hónapomat.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44290) Never79


Never79
tag

Hát tegnap nekem nem ment a piknik. Csákvár feletti Vértesben nyomtam, de 20 kilinél fejben feladtam. Leültem a sziklákra, s kb. 20 percig nézelődtem, pedig már csak 2,5-3 kili volt hátra, az is lefelé.

(#44291) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Aki erkély nélküli lakásban élvezi az életet ;] , a futócipőt hogyan tárolja úgy, hogy ne bűzölögjön a szobában? Hiába fújom én be edzés után cipőhöz való Sanytol fertőtlenítővel, illetve mosom ki néha, így nyáron különösen okádja a bűzt, köszönhetően a zoknimnak is :D
Gondolom az nem jó megoldás, ha edzés után berakom egy cipősdobozba, mert csak jól "belerohad"

[ Szerkesztve ]

(#44292) tomcica válasza Never79 (#44290) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na csak lettem volna ott :DDD nem adtad volna fel 3km-vel a vege elott az biztos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44293) bajnokpityu válasza Never79 (#44290) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dehidratacio?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44294) Hi!King válasza tepenzed (#44291) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem olyan nagyon nem bűzlik, kivéve ha megáztatom, mondjuk eleve előszobában tartom, de pár hete elkezdtem merino zokniban futni, amit amúgy csak hetente mosok (pamut zoknit 1 mosással csak egy futásra használok), és így még kevébé bűzlik a cipőm.

(#44295) sharp4 válasza tepenzed (#44291) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem nem vészes a szaga, ha beleszagolok, akkor érzem, különben nem. Szellőzik megfelelően, kimosni meg ritkán mosom, ha nagyon sáros lesz, akkor is csak egy rövid kímélő, 20 fokos mosáson tiszítom.
Zokni, az legyen bármilyen, de minden alkalommal tisztát veszek fel. Így is tiszta por, kosz a lábfejem a 12 km-es futás után is zokni alatt.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44296) tepenzed válasza sharp4 (#44295) üzenetére


tepenzed
őstag

Én valószínűleg ott rontom el, hogy hetente mosom csak a zoknit (nem is váltogatom), egyébként csak szellőzik ;]

[ Szerkesztve ]

(#44297) Never79 válasza tomcica (#44292) üzenetére


Never79
tag

:D. Van amúgy benne valami, ha valaki piszkált volna, megyek tovább, mert az már a vége volt tényleg. Néha hiányzik mellőlem egy futótárs.

bajnokpityu: gondoltam rá én is, pedig 2,5 liter vizet ittam meg, bár megint jó meleg volt. 17-18 km után aljas szenyó volt a terep is, enyhén emelkedett, és ilyen homokszerű kavicsos, köves volt az út, amiben elsüpped az ember lába. Ott kezdtem kicsit megborulni.

(#44298) tomcica válasza Never79 (#44297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk tegnap kozos hosszu edzes volt, elso resz eleje extra laza kocogas, majd feletol 5:00 iram. Ivas, wc stb majd indult a valtogato 8 x 1000/1000m eros/kozepes. Gyanitom a banda 4-6db-nal tobbet nem csinalt volna, ha nem vagyok ott, es nem futok veluk.
Aki nagyon zilalt hatra lett kuldve, v elobb valtott kozepesre, akinek szetesett a mozgasa ki lett kuldve a kispadra egy korty vizre stb. Apro kis toresek, elme trukkok, h becsapjak magukat.Mukodik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44299) inf3rno válasza tepenzed (#44296) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az azért komoly. Nekem minden edzés után megy a lavorba kézi mosásra a többi cuccal együtt. Max ha nagyon lusta vagyok, akkor veszem fel kétszer.

Buliban hasznos! =]

(#44300) inf3rno válasza tomcica (#44298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lassan igazi jedi leszel, mennek a mind trickek ezerrel. :DD

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.