Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) tomcica válasza taranis (#43248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

feltavig azert meg elmennek vele azon a tempon :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43252) #76500480


#76500480
törölt tag

Valakinek volt hasonló sportsérülése, meddig tart, valami házipraktika van rá? Valószínű, hogy mezítlábbal használt beltérigép okozta sérülés. Szoros cipőben, járáskor, futásnál 1km után enyhe aztán 6.-nál hol erős hol gyengülő fájdalom. Mezítláb ill. nyugalmi helyzetben(állva is) nyújtásra megszűnik minden panasz.(Itt elvetettem a csonttörés lehetőségét) Elmentem vizsgálatra és azt írták, hogy a talp szélső részén peroneus longus ín körül ödéma jelentkezett, felmerülhet a köbcsont rögzítőszalagok sérülése is. Nyílvan járványhelyzetben ezzel orvos nem foglalkozik, magán sem. Futócipőből normált használok az kevésbé ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#43253) dabgergo válasza inf3rno (#43247) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát igen, ezért kell többször is próbálkozni, nem lehet mindig fejben és fizikailag csúcsponton lenni, de néha összejön :)

(#43254) tomcica válasza dabgergo (#43253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez pontosan igy van,annyit azert hozzatennek,hogy lesz egy szint ahol mar nem probalkozhatsz,ott mar ugy nem jon ossze,ott az osszes akaratod es a top formad kell a legjobb napon,es ugy bekezdeni,hogy pont az elen legyel annak,hogy vagy szetesel,vagy beersz azon a tavon a celba.Az evtizedek alatt rajon az ember,hogy nehany ilyen lehetosege volt csak ;) EZEKERT erte meg eveket edzeni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43255) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Eddig főleg rövidebb távokon edzettem (max 15km), versenyeken főleg 5-7km-ken indultam ahol 3:45-3:50-es tempó stabilan ment. Tavaly már elkezdtem kicsit kitolni a távokat mert belerángattak a BSZM-be egy 4 fős csapatba. Megtetszett a dolog, fejleszteném tovább a dolgot. Cél lenne egy 1:30-on belüli fm meg majd egy maraton. Jelenleg 60-65km jön össze hetente nagyjából így:
H pihi vagy 4km nagyon laza
K 8km 5:00 150bpm
SZ 12km benne 7*1km 3:55-4:00 közötte 200m laza kozogás.
CS 8km 5:00 150bpm
P 12km benne 7km 4:10-4:15 165-170bpm
SZ pihi
V 20km 5:00 150bpm
Max pulzusom 198 körül nyugalmi meg 50 alatt. (33év)

Esetleg kérhetnék valami tüdőkiköpős tomcica féle tervet? :)

(#43256) tomcica válasza jackbacsi87 (#43255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabol minoseg van benne eleg, laza km mennyiseget lehetne szepen felnovelni (az a 150bpm amiket csinalsz).
Illetve ha az ember ki akarja tolni a tavot akkor a hosszu (laza) edzes, ami neked a vasarnap,utolso 5km-et fel kellene kapni arra 4:15 kornyekere. Amikor azt mar megemesztetted, akkor mielott a het kozbeni ket erosebb napon novelnel (intenzitas jo igy) a laza km-t fel kell vinni havonta 5-10km egesz 100ig.Ha azt is megemesztetted, akkor lehet 8-10x 1km es 10-12km kozepes tempo.
Amit meg hianyolok az az emelkedok, legalabb hetente parszor 10-15mp gyors feluljarora, ha nincs mas. Illetve hianyolok valami porgos 70-100m repulo gyorsitot 90-95% sebessegig (ezt es az emelkedok iramat nem kell merni, csak porgetni). Sok pihenovel a pulzus essen be 300m ha kell kocogas.
1:30-as FM nagyon harmatos ezekhez a szep tempokhoz amit tudsz rovidebb tavokon. Also hangon is 1:25 felmeronek, kiveve ha valoban baj van a 15km+ tavokkal (ha baj van akkor plane laza km gyujtes, kisalapozas kell).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43257) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Köszi szépen!
Töltésre szoktam néha felfutni, csak lemaradt. Repülőt még akkor beépítek. Ezek mehetnek a laza napokon?
Izomban érzem az erőt, izületen múlik inkább a dolog.
BSZM-en 4:25-ös átlagra löttem be a dolgokat 3napra, csak aztán 1 ember kiesett emiatt 4 napot futhattam, plusz nekem is adódtak problémáim.
16km 4:28/km
21km 4:48/km Rajtnál nem volt kulapapír a toi-toiba, el akartam cipelni. Nem jött össze, 10-nél megálltam 3 percre.😂 Utána 16km körül elkezdett fájni a térdem, vége fele egyre rosszabb lett.
13km 4:47/km Pihenősre vettem a térdem miatt, cél a túlélés volt.
16km 4:16/km Reggel összeöntöttem amit találtam: iso, fájdalomcsillapító, Mg. Az elején lassabban kezdtem (5:00), fájdalom nem volt, egyre fokoztam. Végén jött pár 4p/km is, aztán persze célban már alig bírtam sétálni térdem miatt.
Jutavit porcerősítőt szedek, doki azért majd tervben van, de szerintem csak a km és a tempó miatt volt az egész.

[ Szerkesztve ]

(#43258) tomcica válasza jackbacsi87 (#43257) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja-ja,laza napokon belefer.
Igen az konnyen lehet,hogy az egymas utani napok terhelese miatt fajt csak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43259) Danika256 válasza jackbacsi87 (#43257) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jól nyomod, az ilyen dolgok előjöhetnek, ha nem teljesen szoktad még meg a hosszúakat.
A dokit felejtsed el, csak receptet tudnak írni, szxrt sem értenek ehhez, tisztelet a kivételnek! Akik igazán értenek a dolgokhoz a gyógytornászok és a fizioterápiák! Közülük is meg kell válogatni!
De szerintem nem is fog kelleni, hanem csinálj több laza hosszút és a végén mindenképpen nyújts rendesen és mindent többször is!
A térdnek is fontos, nekem a térdre az ITB nyújtások váltak be (főleg az oldalra feszítés, mondjuk egy lépcsőn, mindkét oldalra, mindkét lábra), azóta nincs gondom!
Jó, illetve kell a hengerezés és szuper a flossing is, főleg a vádlinak és a combnak! De nálam 2 óra futásra 25p nyújtás / mobilizálás jut! Meg is lett az eredménye, azóta nincs is gondom! :)

(#43260) titetoyz


titetoyz
tag

Nincs valaki innen/nem tud valaki olyan személyt aki nemrég végzett/vagy most tanul a TF-en levelezőin? a legjobb lenne ha BA edző lenne. sokat segítene, csak pár kérdést szeretnék feltenni. Köszi!

(#43261) titetoyz


titetoyz
tag

futottam egy 10K tesztet pár napja, és edzőbá május 16-ra írt ki egy FM tesztet.
A 10k 39:35 lett (km-ek: [link] ) ebből ti milyen következtetést vonnátok le/ milyen iramot kellene belőnöm majd az FM-re?
legutóbbi gyors felest kb 1éve futottam, azt is terepen, kb 300m szinttel, az lett 1:37.
Sub 1:30 összejöhet vajon síkon?

(#43262) jackbacsi87 válasza Danika256 (#43259) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi!
Gyógytornász tervbe van, azzal fogom kezdeni. Bal lábammal picit másképp fogok talajt. Múltkor a spuriban lábálláson megnézettem, nincs nagy baj de javasolták, hogy azért nézessem meg.
Jó doki azért aranyat ér! Jobb térdemben van egy pici porcszakadás. Első doki porcerősítőt írt fel, aztán azt mondta, ha nem használ akkor ki kell pucolni. Később újra elő jött, kerestem egy másik dokit, aki sportolókkal foglalkozik. Kaptam pluszba szteroid injekciót, azóta szinte semmi baj vele. Most a bal rakoncátlankodik.

(#43263) emiki6 válasza jackbacsi87 (#43262) üzenetére


emiki6
veterán

Ha tudsz egyél sok kollagéndús ételt. Állati bőrt, csontlevest, kocsonyát. Ha nem tudsz, akkor kollagén peptid (GAL-t javaslom) jó porcra, ínszalagra + kell c-vitamin hogy a szervezet a saját kollagénjét összerakja (meg úgy tűnik leégés ellen is jó), ugyanúgy, a kollagénszintézist segíti a vörös fény (napozás, infralámpa).
Bármilyen szöveti sérülés gyógyulását gyorsítják a proteáz (fehérje bontó) enzimek éh gyomorra szedve, pl bromelain.

Az egyik legkorszerűbb elmélet szerint az mozgásszervi bajokat a rossz mozgásprogramok okozzák. Pl az izmok amik az ízületet a megfelelő helyzetben mozgatják nincsenek teljesen szinkronban, ezért az ízület indokolatlanul elcsavarodik, rossz irányba mozdul, nyíródik.
A nyújtás valamennyit segíthet, de az izmok eleve azért feszesek, mert rossz a program, nem azért, mert "rövidek" lennének.
A másik elmélet szerint az izom azért feszes, nem enged, mert gyenge. Ha megerősíted az izmot és a vezérlését, akkor a feszesség elmúlik, a mozgástartomány nő.
Kivételt képez, ha azért nem jó az izomfunkció. mert az izompólya nagyon letapadt és fel kell lazítani, de erre az SMR henger a neve ellenére (self myofascial release) elvileg nem alkalmas, csak egy szakember tudja jól megcsinálni, itt nem masszázsra gondolok.

A legtöbb embernél gyenge izmok pl a farizmok (kis, közepes és nagy), a csípő rotátorok, a csípőhorpasz stb stb. A sok ülés nem tesz jót. Az izomgyengeségek hibás mozgást eredményeznek, amit kompenzálások próbálnak javítani, igazából kompenzációs láncok alakul ki, ami előbb utóbb valahol problémát okoz.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43264) tomcica válasza titetoyz (#43261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem tudom ez mennyit vett ki beloled, de 4:07-4:10-es iram benne van FM-on, ha nem vagy rutinos a tavon akkor esetleg 15km utan bebaxhat a gebax, de erre valok a felmerok ;) sub 1:30 nem is kerdes, meg ha xar napod van akkor is mennie kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43265) ígyvanferi válasza titetoyz (#43261) üzenetére


ígyvanferi
addikt

1:30 alatt mindenképp mennie kell, hacsak nem problémás eleve a félmaratoni táv és 16-18 körül tempótól függetlenül is megborulnál. De ezt azért nem hinném. Egész hasonlót futottam két éve 10K-n, az 3:53-as tempó volt, majd aztán egy hónapra rá FM-on 4:04 volt az átlag. Ha bátrabb vagyok, lehet befér 4 alá. Szóval ha most úgy érzed, 4:10-et ki fogsz tudni tartani azon a távon, akkor szerintem menne a 4:05 körüli is, én arra lőném be. A végén kicsit hajrázol, és máris 1:25-tel kezdődő FM-od van.

(#43266) ígyvanferi válasza Aristeus (#35525) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Basszus, ezt a hsz.-t most véletlen láttam meg. A fószer a dobogó harmadik fokán az Orsós Feri, aki most lett kvázi híres, a 444-en vasárnap jelent meg egy kis videóinterjú róla/vele. Így már nem annyira furcsa a kép. :)

(#43267) titetoyz válasza tomcica (#43264) üzenetére


titetoyz
tag

Ez csőmax volt, a vegere semmi nem maradt belolem. Ha sikerulne 1:29:** ot futni azzal mar eszmletlenul elegedett lennek. Koszi nektek!

(#43268) dabgergo


dabgergo
őstag

Van itt olyan aki terepen szokott rendszeresen fejlámpával futni?
Egyelőre főleg túrához vennék, de ha már veszek fejlámpát akkor olyat szeretnék ami terepfutásra is jó lesz.

Fő kérdésem az h mi az fényáram (lumen) ami már elég közepesen gyors terepfutáshoz?
Mert olyan lámpát vennék, ami tudja azt legalább 4 óráig.

Két példa:

Petzl Actik Core: 100lm-t tud 12 óráig, ez baromi jó, de kérdés h ez a 100lm elég-e terepen gyorsabb tempónál? 450lm-t tud 2 óráig, ez rohadt erős, de a két óra nem túl sok.

Black Diamond Spot 325: ez pl. ha most csak a számokat nézem, más tulajdonságokat nem, ideálisabbnak tűnik ha a sejtésem helyes, mert 160lm-t tud 8 óráig, ami talán már jobb terepfutáshoz mint a fenti 100lm. Az h ennek a max fényereje 325 a fenti 450-el szemben, nem hiszem h gond.

Ugyanakkor ha az egész lámpát nézem (kényelem, akku típusa stb.), akkor a Petzl jobb választás lenne. Szóval a fő kérdés h mire elég a 100lm? :)

(#43269) Hi!King válasza titetoyz (#43261) üzenetére


Hi!King
őstag

Az 1:30-as félmaratonhoz képest a 40 alatti 10k szerintem erősebb teljesítmény.

(#43270) Hi!King válasza dabgergo (#43268) üzenetére


Hi!King
őstag

Tapasztalataim szerint elég. Én tájfutni szoktam 100/110 lumennel (egy régebbi Petzl Tikka Plusom 5/40/110/160 lumen és egy újabb Tikkám van 5/100/200 lumen). Az úttalan átmeneteken kevés - persze lassabban de azért megoldom, de ösvény követésre bőven elég.

Szerk.:
Az üzemidővel szoktak trükközni a gyártók, sajnos a Petzl is, többféleképpen adják meg, nem mindegy, hogy az X óra azt jelenti, hogy addig tudja a teljes fényáramot az adott módban, vagy mondjuk addigra a negyedét.

[ Szerkesztve ]

(#43271) dabgergo válasza Hi!King (#43269) üzenetére


dabgergo
őstag

Az IAAF SCORING TABLE szerint a 40 perces 10k az kb. 1:28:30-as FM-al azonos:

Annyiben lennék csak óvatos h mindig kérdéses h az illető mennyi hosszút futott, mennyire fogy-e el 16k körül mondjuk. De nekem is jött tavaly a papírforma: életemben először sztem tavaly januárban futottam 39-es 10k-t és utána pár hónapra ment az 1:28-as FM.

[ Szerkesztve ]

(#43272) dabgergo válasza Hi!King (#43270) üzenetére


dabgergo
őstag

Király, köszi, ez jó hír!
Durvább szakaszokon ha az ember fekapcsolja a maxra az még belefér az akkuidőben, csak mondjuk két óra alatt elfogy a maxon az kevés. (Bár 3db plusz AAA-s akkut vinni pluszban nem nagy szám).

Még titkon azon is gondolkodom h ha egyszer fogok mondjuk indulni a Salomon Ultratrailen, akkor oda vajon milyen lámpa lenne elégséges. Lehet h oda is simán jó igazából bármelyik a lenti kettő belinkelt közül, nem?

(#43273) inf3rno válasza emiki6 (#43263) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, és mi a megoldás? Ne üljünk annyit?

Buliban hasznos! =]

(#43274) dabgergo válasza Hi!King (#43270) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, ezt olvastam én is, de asszem pont egy-két éve a legtöbb gyártó változtatott ezen és kvázi tisztességesebben írják ki az időket fejlámpáknál. Petzl pl azt is kiírja h a megadott idő után ilyen csökkentett módban még mennyi tartalék marad.
Plusz olyat is olvastam h a tölthető saját akkujával (Petzl Core) sokkal egyenletesebb a fényerő, míg elemmel fokozatosan csökken, ami azért zavaróbb lehet. Ilyen szempontból amúgy a lenti Petzl Actic Core jobb vétel, mert ahhoz van ez a jóféle akksi, de ha lemerül a helyére 3db AAA is tud menni, ami nagyon jó megoldás.

(#43275) tomcica válasza dabgergo (#43268) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem egy Petzl Nao-m van, ugg voltam vele, mint az esokabattal - > rgyszer veszek, de akkor rendeset.
A mostani kinalatbol a Petzl React+ vagy van nehant Black Diamond, Sylva ami jo ar/ertek arany. Multinavigatorba talalsz regebbi modelleket is, neha jo aron, amugy netrol kulfoldrol. Nekem a Tikkina volt kolcsonbe az elso UB-n hat lehet lassabb itamon okes, de versenytempon alig lattam

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43276) dabgergo válasza tomcica (#43275) üzenetére


dabgergo
őstag

Nao az már jó cucc!
Mondjuk a Te versenytempódon az 1000lm se hiszem h elég :D

(#43277) Chuck Norris válasza dabgergo (#43274) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az Actic nekem is bevált, talán csak annyi hiányzik belőle, hogy nem mutatja az akku töltöttségét. Nem kapcsolódik be a hátizsákban véletlen, hogy amikor kellene addigra már lemerüljön és a core akku is sokáig bírja még hidegben is. De azért érdemes vinni még tartalék akkut meg én még szoktam tartalék elemet, az egészen profik meg még pót lámpát is visznek.

A decathlonos kis fekete hátizsák meg szétszakad alul a varrásnál, nagyjából 200Km-t se mentem vele és akkor sem tömtem ki, ha kinyit a bolt viszem is vissza

(#43278) dabgergo válasza Chuck Norris (#43277) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, sztem nekem is jó lesz ez a Actic. Jó h ha kell tud 450lument, pótelemet meg nem nagy szám vinni pluszba.

Tényleg? Kiszakadt a dekás fekete új futómellényed? :( Nekem eddig elég jól bírja, bár olyan nagyon még durván nem pakoltam meg.

(#43279) Chuck Norris válasza dabgergo (#43278) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon durván én sem, hátulra betettem két 7.5dl-es palackot, az eü cuccom meg pár apróságot, végigkocogtam a maszatmaraton-t, hazaértem láttam ki van szakadva :( Azért adok neki még egy esélyt, hátha csak egyedi esetről van szó, ha kapható lesz XL-es beruházok rá.

(#43280) Hi!King válasza dabgergo (#43274) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az első Tikka-nál (2005 lehetett) valami 40 órát adtak meg, a lámpa 26 lument tudott, és azt írták, a 40 óránál ha jól emlékszem 10 méterre valamekkora fényerőt mérnek, míg ugyanez induláskor 30 méter lehetett talán. Egyébként pislákolt volna 100 óráig is valahogy.

Aztán a 3-4 éves Tikka Plusnál a 40 Lumen 8 óra, a 110 Lumen 2 óra, hasznalat soran azt tapasztaltam, ezen idő alatt nem is csökkent nimh aksikkal észrevehetően a fényerő, amikor meg lemerülőben van, az 5 lumenes vészmódba kapcsol, de ez már a 8, illetve 2 óra után van.

Ellenben az, talán 1 éves Tikkánál (azt hittem elvesztettem az előzőt, de meglett :-)) totál kamu, amit ráírnak, azt hiszem minden módra 100 óra van, a 200 lumenesre is. Gondolom 100 óra az, amikor már vészmódban észrevehetetlen, hogy világít. Ezért nem is tudom, mennyi az annyi. Viszont ehhez is lehet Core aksit használni a 3 AAA elem helyett.

(#43281) titetoyz válasza dabgergo (#43271) üzenetére


titetoyz
tag

huhh. nem tudom igazából, legyek egy kicsit bevállalósabb és kezdjek erősebben, vagy fogjam vissza magam 4:12-4:18 környékére és ha jól megy akkor beleváltok 15k környékén?

hosszú futások vannak, nem szokott gond lenni ezekkel, viszont 21K erőset nagyon rég futottam már így nem tudom, mitévő legyek

(#43282) dabgergo válasza titetoyz (#43281) üzenetére


dabgergo
őstag

Nagy híve lettem az alapvetően egyenletes temponak + negatív splitnek adott esetben, de majd tomcica megmondja :)

Én azt javasolnám h alapvetően nagyon egyenletesen fusd és ne fusd el semmiképp az elejét.
Nekem technikai oldalról az sokat segít h órán a lap pace-t nézem leginkább, így tényleg menni szokott az egyenletes tempo. A végét ha tudod meghúzhatod, az versenyen menni szokott ha van egy kis tartalék még :)

(#43283) emiki6 válasza inf3rno (#43273) üzenetére


emiki6
veterán

Még akkora tudásom nincs, hogy átlássam annyira a problémát, hogy tudjak megoldáson gondolkozni. Kezdésnek pl jó, ha kevesebbet ülünk és sokat mozgunk. Érdemes megerősíteni ami gyenge, csak jó lenne tudni mi gyenge és hogy kell megerősíteni... :D
Az erőedzés mindig jó út, mert óhatatlanul is megerősíti azokat a gyengeségeket is, amelyekről nem tudsz, persze nem mindet.

Idéznék a Beavatkozás című könyvből:

Feszesebbé váló izmok (tónusos)
Felső trapézizom, nagy mellizom, bicepsz, kis mellizom, horpaszizom, körteforma izom, combhajlítóizmok, vádli izmok
Gyengébbé váló izmok (fázisos)
Rombuszizmok, a hát középső része, tricepsz, nagy farizom, mély hasizmok, külső ferde hasizom, deltaizmok

"Gyógytorna jelleggel" s fázisosakat erősíteni kell, az már biztos, ráadásul nehéz gyakorlatokkal, amikhez sok erő kell, a tónusosakat meg "nyújtani kéne", én inkább azt mondanám, hogy erőt kifejteni velük a nyújtott állapothoz közel, mert úgy lehet hatékonyan növelni az aktív mozgástartományt, ha a végtartományokat erősítjük.
Nem kell azért ezt túlbonyolítani, csak szemléltetésképp tettem be ide

Maradva a beavatkozásnál: gyakorolni kell az alapvető emberi mozgásokat. Húzás és tolás (vízszintes és függőleges), guggolás, csípőlökés, cipelés (locomotion), talajon végzett munka. Ne az állás-ülés térben mozogjunk csak, hanem használjuk a teljes mozgásterünket. Guggolni, japán ülni ma már szinte alig tudnak. Csodálkozunk, hogy a nagyi nem tud felkelni a földről, pedig nem meglepő, sose kellett még földről felkelnie, jó, talán még gyerekként. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43284) tomcica válasza titetoyz (#43281) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elso 6-8km turelmes legyen,de tul lazara se szabad venni,mert kesobb annyira azert nem tudsz begyorsitani mar.Jol mondja Gergo,ha nem mas ra-ranezel az oran km-ent a pace-re ;) es korrigalsz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43285) dabgergo


dabgergo
őstag

Most szombaton tervezem futni első ultra távomat terepen (kerek 70km, 2100-as felfele szinttel). Poénból, tehát semmi teljesítményorientált célom nincs, csak lehetőleg nem feladni és élvezni az egészet.
Budai hegységben megyek főleg, valami ilyesmi a terv:

Közkutakat már kinéztem, remélem már nincsenek elzárva... Meg nyilván lesz nálam két soft flask.
Sajnos büfék mind zárva vannak a vírus miatt, szóval mindent viszek magammal.

Bármi tipp?

Amin gondolkodom h melyik cipőmbe menjek... pega 36 trail lenne terepre, de ilyen távnál nem tudom h nem lenne e kényelmesebb a fly flyknit? Csak az meg kevésbé fogja a lábamat, így veszélyesebb talán. Hmm..

(#43286) norby_42 válasza dabgergo (#43285) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez emberes táv...
Én a trailt vinném, a poros úton is rossz aszfaltos cipőben, hát még lefelé.
És ne csak gél vigyél, nekem jólesik egy gerezd alma is néha.

Eat pasta, run fasta

(#43287) dabgergo válasza norby_42 (#43286) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, alma jó ötlet, pont azon gondolkoztam h a géleket meg szendvicset mivel lehetne kiegészíteni.

(#43288) Chuck Norris válasza dabgergo (#43285) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A Budai Térképkört már nézted? [link] Bárhol el lehet kezdeni és ha reggel elindulsz időben még simán világosban érsz vissza. A futós dekatlonos hátizsákba ami belefér azzal simán végig tudod csinálni + én még be szoktam menni Budakeszin a közértbe egy sörért is, hogy ne szikkadjak ki teljesen a végére :)

[ Szerkesztve ]

(#43289) Never79 válasza dabgergo (#43287) üzenetére


Never79
tag

Esetleg kis sós dolgot vigyél. Vagy olyan gélt, vagy mogyoró, ropi, hogy megtörje az édes ízeket. Szenyó se rossz, az is kicsit más íz,de ne sokat egyél egyszerre (max 2-3 falat), és lehetőség szerint ne olyan szakasz előtt, ami lefele megy, mert akkor rázkódik a gyomrodban, az meg nem mindig jó. Én múltkor vittem kólát is (2,5 decis kulacsban) a végefele jól jöhet. Hajrá 👍

(#43290) emiki6 válasza dabgergo (#43287) üzenetére


emiki6
veterán

Ilyenkor mindig eszembe jut a ketogén étrendes futó, aki ilyenkor csak a zsírtartalékait viszi magával, meg innivalót. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43291) tomcica válasza dabgergo (#43285) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep terv :R en a Pega Trail-ben mennek a. ZF eletveszelyes terepen. Nekem az aszalt datolya ami nagyon bejott az edesek kozul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43292) emvy


emvy
nagyúr

Kéne egy másik topic az ufóknak. :)

while (!sleep) sheep++;

(#43293) jmuranyi válasza emvy (#43292) üzenetére


jmuranyi
tag

Nem, nem, jó ez így, olyan szívesen olvasom őket :)
Miközben én szélcsendes, napos időben,
maximum 4-6-8 km-t örömfutok...

(#43294) norby_42 válasza dabgergo (#43287) üzenetére


norby_42
aktív tag

A múltkor volt egy frissítő ponton, és nagyon jó volt: vékony szelet pármai sonka. Ettem hozzá aszalt sárgabarackot, a végén pedig kóla... :K

Eat pasta, run fasta

(#43295) emiki6 válasza tomcica (#43291) üzenetére


emiki6
veterán

Még egy súlyemelőtől olvastam, hogy edzés előtt, hogy legyen elég "cukra", egy kis plusz ereje nem szőlőcukrot szokott enni/inni, hanem egy sokkal olcsóbb alternatívát: fehér kenyér hosszan rágva, hogy a nyál jobban előbontsa a keményítőt.
Ennek talán annyi előnye van a legtöbb gyümölccsel szemben, hogy tiszta glükóz, míg a gyümölcsök hajlamosak jórészt gyümölcscukrot, azaz fruktózt tartalmazni, melynek hátránya a glükózzal szemben, hogy a hasznosíthatóság érdekében a máj javarészt zsírrá kell alakítsa, ami egy cukorüzemü futónak nem hasznos.
Ellenben a gyümölcs finomabb. De a kenyér hosszan rágásával lehet tenni egy próbát, mint gél alternatíva.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43296) Hi!King


Hi!King
őstag

Én 2 éve mikor 12 órás egyéni tájfutáson indultam, azzal az étkezési stratégiával csináltam, hogy az első 2/3-ában szendvicsek és ropi, felénél egy sportital meg valamikor egy alkoholmentes sör, víznek meg Balfi ásványvíz, mert az az egyik legmagasabb ásványianyag tartalmú. Aztán a végefelé nekiestem a csokiknak, és meglepődtem, hogy ennyi óra után hirtelen milyen jól tudok futni.

Ez annyiban más volt, hogy pályánként (10 pályát teljesítettem) megálltam 5 percre kajálni, amúgy sem volt konkurencia, ultrafutó versenyen vagy edzésen inkább menetben ennék, és olyat, amit könnyen lehet úgy.

Viszont utána zuhanyzáskor hidegrázásom volt, és a sátorban az 5 fokig jónak mondott hálózsákban a 15 fokos nyári éjszakán is fáztam. Ami szerintem csak olyankor fordul elő, ha a szénhidrát tartalékomat feléltem.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy félmaratonig nem igénylek energia pótlást. Persze elképzelhető, hogy tévúton járok, és valami cukros cucc jól fel tudna pörgetni a felétől.

(#43297) tomcica válasza emiki6 (#43295) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na, majd kiprobalom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43298) emvy válasza Hi!King (#43296) üzenetére


emvy
nagyúr

Felmaratonnal nekem se nagyon kell; hetvegente a hosszu futasaimon (20-25k) se enni, se inni nem szoktam, meg nagy melegben sem.

while (!sleep) sheep++;

(#43299) sharp4 válasza emvy (#43298) üzenetére


sharp4
őstag

Én sem iszom a hétvégi 25m-en. Futni megyek, nem enni inni. Ennyit kikell bírnia a szervezetnek. Versenyen meg, ha lesznek frissítők,akkor sokkal jobb időt fogsz menni!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#43300) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a tippeket, főleg táplálkozás kapcsán, ezen a téren nagyon tapasztalatlan vagyok :) Na, majd most szerzek tapasztalatot, pont ezért is csinálom.
Szombatra elég erős szelet mondanak, lehet vasárnap ideálisabb lenne, majd meglássuk, családi programok miatt azért továbbra is a szombat a reálisabb, max így még keményebb lesz :D :)

Ja és köszi a cipő tippeket is, a Pega Trail lesz akkor mindenképpen!

Egyébként legutóbb amikor terepen futottam 30at én se ettem ittam semmit, igaz akkor elég hűvös volt, ez a mostani meleg szerintem azért jóval keményebb lesz.

Jó látni h vannak itt bőven terep- meg ultrafutók, kemények vagytok! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.