Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Agony


Agony
aktív tag

Vannak itt komoly frusztrációk, hogy más vízivási szokásai napokig tematizálják a topicot... :U

Én meg képes vagyok fülhallgatót is vinni! ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#44102) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez a cipő kizárólag futópályára, betonra ajánlott vagy lehet használni kitaposott földútra is, pl.: töltésoldal?

köszi [link]

(#44103) sharp4 válasza Agony (#44101) üzenetére


sharp4
őstag

Sőt még egy kulcs is van nálam :DD

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44104) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem. Fogyás és állóképesség megszerzése céljából kezdtem el futni, főleg a Nike Run app segítségével, mivel saját kezdő edzéstervet csinált és tök jónak is tűnt. Napi ilyen 2 km körüli távokat futogattam az elmúlt 6 hétben .Ha terv úgy diktálta, akkor ment a 3,6 km is vagy pihentető 1km.
A gond az,hogy kicsit túlsúlyos vagyok... értsd ,110kg voltam, már letoltam másfél hónap alatt 105kg-ra, de néha, pl ma is, hiába nyújtok, rohadtul fáj a lábam. Főleg alsó lábszár elől, vagy belső oldal. (186cm magassághoz)
Kenem, masszírozgatom, de nem az igazi. Valószínűleg a nagy súllyal van baj, de ilyen ördögi körnek érzem, hogy futnék,hogy fogyjak, fogynom kéne ,hogy futhassak. :F

Milyen tanácsot tudnátok adni, hogy ne legyen keserűség a futás? Vagy mit csinálok rosszul?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44105) tomcica válasza V.Stryker (#44104) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a "konyhaban" szednem le a sulyt.Edzesnek seta/kocogas valtogato is jo.Uszas,bringa,evezes,ezek kozul barmelyik jo keresztedzesnek,hogy ne terhelodjon tul a labad.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44106) V.Stryker válasza tomcica (#44105) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szobabicikli van. A többi... uszoda, evezés időbe nem fér bele.

A konyhában is változtattam.. zéró kenyér, diéta, de ez nem megy egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44107) dabgergo


dabgergo
őstag

Na én jól eltűntem innen sajnos (igen, megszületett a kisbabánk :)) és az is csoda ha a heti 70-80km-t tudom tartani, nemhogy még fórumokba is járjak :D

Mindenesetre azért írok mert hátha hasznos infó h 50% lesz mindenre az aboutyou-n és így legújabb pega is lesz 20-ért, régi pega meg 17,5-ért!

(#44108) pelyib válasza V.Stryker (#44104) üzenetére


pelyib
tag

Szinten zenesz. Nekem is tulsuly, enyhe fajdalom labszar elulso reszen :(
Ez volt kb masfel-2 eve amikor ujra komolyabban kezdtem venni a futast.
Azota a tulsuly meg mindig hu tarsam maradt (tudom, magamat szivatom), viszont a sok sok kilometer kocogas megerositette a labam es teljesen elmult (kb 2-3 honap alatt).

(#44109) V.Stryker válasza pelyib (#44108) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ja fáj, akkor pihenteted vagy ràfutsz? Kicsit félek a lesérüléstől.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44110) taranis válasza dabgergo (#44107) üzenetére


taranis
addikt

Gratulálok hozzá! Egy még teljesen managelhető, kettőnél már örül az ember ha egyáltalán futhat, a többe bele sem tudok gondolni, mi megálltunk itt :D
Fórumozni viszont mindig van idő, ezért is jó, ha informatikus az ember fia.

colorizer.net

(#44111) Peterhappy válasza dabgergo (#44107) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulalok! Sok boldogsagot es jo egeszseget nektek!

@Taranis: nalunk harom peldany van, legkisebb ot eves mult es mostanaban tudnak ugy ellenni, hogy Felesegemnek is, nekem is legyen minden nap idonk edzeni-tornaznj - vagy ha a labaim is ugy gondoljak, futni.
Bar tudom, hogy masoknal jobb a helyzet, tuti mi szurtunk el valamit. Mindenesetre most mar nincs kifogasom, nincs mentsegem, mozogni kell :N

(#44112) taranis válasza Peterhappy (#44111) üzenetére


taranis
addikt

Egy darabig mi is azt hittük, hogy valamit rosszul csinálunk, mert semmi időnk, másoknak meg van. Aztán arra jutottunk, hogy ahol van idő, ott a nagyszülők unokáznak. Nálunk semmi segítség, ez van. Majd ha felnőnek lesz több időnk :) Azért heti 2-3 alkalmat így is meg tudunk oldani per fő.

colorizer.net

(#44113) Chuck Norris válasza dabgergo (#44107) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm a gratulációkat még egyszer mindenkinek.
@dabgergo gratulálok, remélem kialudtátok magatokat előre :)

aboutyou-n már vettem is két cipőt, ASICS 'GT-1000 9' 17.495 Ft, meg saucony 'Guide 13' 17.995 Ft, ebből két méretet is, remélem csak az egyiket kell visszaküldjem.

(#44114) parandroid válasza V.Stryker (#44109) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtás, henger, jóga, ízületi mobilitás. A ‘szokatlan’ igénybevételtől fokozottan rövidülnek, letapadnak az izmok. Muszáj foglalkozni vele, különben sérülés lesz. Én is emiatt beingázok most futás helyett. Yourubon nézz gyakorlatsorokat futóknak, vagy járj el hetente 1-2x jógára egy darabig. Hülyén hangzik, de nagyon megéri.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44115) inf3rno válasza V.Stryker (#44104) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kell gyorsakat futni, elég a laza kocogás, de azt minden nap. Ha lehet legyen meg a fél óra, ha máshogy nem megy, akkor sétálva a végét. Mennyiséggel tudsz igazán fogyni, és ez inkább időben értendő.

Buliban hasznos! =]

(#44116) V.Stryker válasza parandroid (#44114) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi az a henger?

Szoktam néha jógázni. Maga futás közben amúgy nem fáj, hanem utána, pedig nyújtok szerintem rendesen 5-10 percig. De nézegetek youtubeot milyen okosat mutatnak. :)

köszi mindenkinek a tanácsokat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44117) nmate91 válasza dabgergo (#44107) üzenetére


nmate91
tag

Köszi!
Gel Pulse 11 15-ért ajándék :)

(#44118) parandroid válasza V.Stryker (#44116) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Smr henger, vagy blackroll. Fancy kínzóeszköz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44119) tomcica válasza dabgergo (#44107) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gratula, futas megvar ;) a gyereknek viszont most van ratok szuksege, ugyhogy ez igy van rendjen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44120) LanyUs válasza tomcica (#44119) üzenetére


LanyUs
senior tag

De a gyermek alszik is! Miénk is csak 4 hónapos, a másik 2 éves és toljuk a heti 3-4 x 7 km-et.
Négyes run vagy Quattro run-nak szoktam elnevezni ezeket a Strava-n :) Persze újszülöttel 3 hónapig más tészta, de utána indul az élet!

(#44121) Vertigo18 válasza LanyUs (#44120) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként nálunk ez úgy ment, hogy felváltva, keveset, kb. fél-fél órát...

3 gyermekem van, sosem volt belőle gond.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44122) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi mindenkinek!
Jó látni h itt sokan futnak gyerek(ek) mellett is, ez motiváló! Most lesz amúgy lassan már 8 hetes :) Két hét volt eddig ahol heti 70-et nem tudtam tartani, csak 40-45 körülit, de ez azért nem világ vége.
Nekem most az vált be h éjjel futok, tegnap végül 22:30-kor indultam el egy 16km-re. Ekkor már ideális esetben mindenki alszik, ez már nem megy a család rovására.

Amit jelenleg nem látok reálisnak h szépen strukturáltan készüljek vmi versenyre mint ahogy idén év elején tettem a 3 óra alatti maratonhoz, mert most muszáj h rugalmasabb legyek, nem tudok mindent végrehajtani amit betervezek. De ez annyira nem is zavar, lényeg h jelenleg nagyon még nem esett vissza az erőnlétem és ez jó érzés :) de idővel lehet h ezt is el kell engedi. Igazából nem szeretem ha egy napnál több kimarad, két nap pihenést már soknak érzek.
Egyébként kicsit több mint egy hete meglett az idei 2000. km is :) Hiába, az év eleje egész korrekt volt! Kéne lassan egy tisztességes 1:19-es FM, most ez lenne a középtávú cél :)

(#44123) LanyUs válasza Vertigo18 (#44121) üzenetére


LanyUs
senior tag

A lányok 10:00-ig alszanak, így hétvégén enyém a reggel ( persze leszámítva a minimum 1 óra "konyhatündérkedést" -> villás reggeli, mosogatógép stb. ). Akkor van több időm vagy súlyzós edzésre vagy futásra - épp amihez kedvem van. Munkanapokon csak a súlyzó marad 20-25 sec szünetekkel, tehát full pörgés, mert meló utána. Viszont napközben már együtt mozgunk. Valahogy így alakult ez ki, szeretjük az együtt mozgást, annak minden nyűgével együtt. Elég nehéz logisztikázni. Hárommal már még nehezebb lenne, de mi megállunk :) :R

(#44124) dabgergo válasza Chuck Norris (#44006) üzenetére


dabgergo
őstag

Uhh ezt csak most olvasom Chuck Norris! Le a kalappal, grat! :R Nagyon kemény vagy! Szuper lenne egyszer nekem is valami ilyesmin részt venni!

[ Szerkesztve ]

(#44125) mobal válasza pelyib (#44108) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem is elmúlt, 185 cm és 104 kiló. Már nem fáj a lábszáram.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44126) V.Stryker válasza mobal (#44125) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Futás előtt mennyi és milyen bemelegítést csináltok? Ilyen kezdo 2-3km, "megfajalabam" futáshoz.... :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44127) HKorn válasza V.Stryker (#44126) üzenetére


HKorn
addikt

Kb ilyeneket, nem mindegyiket, de hasonlókat [link]

Run&Ride

(#44128) HKorn válasza V.Stryker (#44126) üzenetére


HKorn
addikt

Lábfájás nekem is sokáig jelen volt az elején, valszeg a sípcsont körüli izmok edzetlensége miatt, de nem foglalkoztam vele, erőltettem és elmúlt. A bemelegítés viszont tényleg fontos.

Run&Ride

(#44129) mobal válasza V.Stryker (#44126) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem melegítek előtte. Nagyon keveset nyújtok. Utána nyújtok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44130) tomcica válasza V.Stryker (#44126) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mostanaban az elso 3-5km a bemelegites,vannak benne gyorsitok.
Regen eleg volt fokozosan lefutni a palyara (1.5km) es barmit kuldhettem csuma gazon :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44131) Peterhappy válasza tomcica (#44130) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mármint a régen az még otthon volt, vagy már itt, a Földön?

Nálam a bemelegítés és a nyújtás kb. egy-egy perc, de míg szánalmas 8-9 perces kiliket futok kocogok össze, jó eséllyel többet nem is érdemel a habos kis testem.

Én most azt találtam ki, hogy keresek a közelben valami normálisabb futópályát és elbringázok oda. Régebben így jártam a SZAC pályára, ~2km könnyű tekerés, ott meg néhány karika a pályán. Így az ivás kérdés is megoldódott, a kulacscipelés kérdését megoldotta a bicó.

(#44132) inf3rno válasza tomcica (#44130) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják, hogy nem kell a dinamikus nyújtás az elejére, nekem mégis használni szokott a sarkamra. Elég pár percig nyújtogatnom, és egyáltalán nem fáj utána futás közben. Igaz ha csak kocogással kezdek, akkor is bejáratódik egy idő után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44133) tomcica válasza inf3rno (#44132) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dinamikus gyakorlatok mehetnek a gyors elott (de mar viszonylag bemelegedve), na nem nyujtasra gondoltam,hanem tedemeles,szokdeles,egylabas szokdeles,helybol felfele ugras stb.

Peterhappy:
Hehe :DDD regi szep idok. 10 x 400m (piheno 250m kocogas) az oreg edzo Bela-bacsi uvolt a palya szelen,hogy "lassabban,LASSABBAN,csak utazz rajta"...erre lett egy 58-as,mondom Belaba,utaztam :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44134) parandroid válasza tomcica (#44133) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a Kessel-futamot, kevesebb, mint 12 parsec alatt. Han Solonak kicsit ideges feje volt, kéri vissza a szegmensét.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44135) sharp4


sharp4
őstag

343km-el zártam a júniust. Pilisben futok 300m szinttel 12km-enkent.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44136) parandroid válasza sharp4 (#44135) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Asserossz. Gratula!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44137) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az ajánlást. Ez a henger tényleg jó. 5 perc gurulykázás futás után és semmi feszültséget nem érzek a lábamba, mintha nem is futottam volna. Így lenyújtani még soha nem tudtam magamnak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44138) tomcica válasza parandroid (#44134) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44139) parandroid válasza V.Stryker (#44137) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg nem nyújt, hanem a kötőszöveteket (fascia) lazítja fel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44140) ígyvanferi válasza sharp4 (#44135) üzenetére


ígyvanferi
addikt

El tudnám viselni, ha közel lenne nekem is egy dimbes-dombos erdő. Azzal az alkalmanként 300 m szinttel össze is jött majdnem egy Mount Everestre való mennyiség, igaz? Az se kutya.

(#44141) sharp4 válasza ígyvanferi (#44140) üzenetére


sharp4
őstag

Igen, szerencsém an, hogy itt vannak a hegyek. Tavaly tavaszig a Margitszigeten futottam, és költözés után kezdtem el terepen. Hát ne menjünk bele, hogy mennyire megterhelő volt az első 1-2 hónap. Hozzá kell szokni, azóta már szakadó esőben, sárban is megyek. Semmi nem tart vissza :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44142) HKorn válasza sharp4 (#44141) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam is így volt, bár nekem mindig is itt volt a hegy a közelben, de csak síkon futottam, mivel nem éreztem azt, hogy nehezíteni akarom az edzést még azzal is hogy nézzem hogy hova lépek. Aztán mivel már sokat bicikliztem ahegyen az erdőben, gondoltam azért egyszer megnézem futva is. Le is toltam egy 14-est 430m szinttel, lett is izomláz, pedig síkfutástól nem mostanában volt utoljára. De nagyon bejött a dolog.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#44143) sharp4 válasza HKorn (#44142) üzenetére


sharp4
őstag

Érdekesebb, mint pályán körbe, vagy az utak mentén erre arra.
Hajnali futásoknál félek egy kicsit. Az utóbbi 3 alkalommal találkoztam vaddisznókkal is, amivel nem lenne probléma, ha nem malacok lettek volna. Egyszer szembe néztem az anyjukkal is. Ilyenkor egy kicsit elgondolkodok, hogy érdemes-e tovább menni.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44144) norby_42 válasza sharp4 (#44143) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az se kellemes élmény, amikor a vadász kapcsolja rád a lámpát...

(Ha nem fényes nappal futok, akkor lámpa szigorúan világít)

Eat pasta, run fasta

(#44145) Vertigo18 válasza sharp4 (#44143) üzenetére


Vertigo18
addikt

Baromira nem! A vaddisznó nem játék! Megfordulsz, csinálsz 1-2 km-t, aztán visszamész arra, hátha elmentek már addigra.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44146) sharp4 válasza Vertigo18 (#44145) üzenetére


sharp4
őstag

Kerültem is egyet, napszemüveg le, füles ki, megvártam míg elmennek, aztan mentem tovább.

(#44144) norby_42: vadász kevésbé bánt :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44147) norby_42 válasza sharp4 (#44146) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezek lőni készültek. De a vaddisznó pontosabb, az biztos

Eat pasta, run fasta

(#44148) sharp4 válasza norby_42 (#44147) üzenetére


sharp4
őstag

A vadásznak megkell bizonyosodnia arról, hogy nem vagy vad.. :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44149) parandroid válasza sharp4 (#44148) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Leszarja, ha épp trigger-happy. Amúgy ‘szerencsére’ a kutyákra izgulnak, nem a futókra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44150) Vertigo18 válasza parandroid (#44149) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én elég sokat "sétálok" éjjel szántóföldeken, nem egyszer volt, hogy vadász rámvillantott, hogy mijafac az ott. Sosem lőttek még mellém sem. Bizonyítékként fel tudom mutatni azt, hogy még élek! : D

Persze annyiban igazad van, hogy elég csak egy hülye vadászt kifognom, aki nem villant lövés előtt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.