Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) tomcica válasza #76500480 (#43900) üzenetére


tomcica
Topikgazda

130al szarul vagy? Hat milyen normalis napi ebredo pulzusod van?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43902) Hi!King válasza #76500480 (#43898) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem ennél nagyobb a különbség, reggel, de ez alatt 6 óra körüli kezdést értek reggeli előtt (10 óra 2 órával reggeli után az már inkább délutáni jellegű ebből a szempontból), ha 120-130 körüli pulzussal futok, akkor 5:40 körüli km-ekkel haladok, ugyanez délután már 6:15 körüli, vagy ugyanolyan tempóval 140 körüli pulzus (ami reggel meg 5:10 körüli tempó).

És az a durva, hogy a max. pulzus is más, legalábbis amit max el tudok érni, ha mindent beleadok. Reggeli futásnál ezidáig 182 volt, amit el tudtam érni, de összesen volt 2 alkalom, mikor 180-at át tudtam lépni, általában a mindent bele az mondjuk 177, míg délután 195 az eddigi max, pedig amúgy délután sokkal kevesebbszer próbálkoztam, mert majdnem mindig reggel futok. Ezért sem tudom, hogy mit kellene alapul vennem, így inkább továbbra is a 220-életkorral számolok, ami 187, főleg mert főleg reggel futok. Egyébként a délutáni max. pulzus két tényezősnek tűnik, egyrészt alacsonyabb pulzuson megy reggel ugyanaz, de 200 métertől az 5 km-ig jobban fel tudok pörgetni egy résztávot délután, szóval a max. teljesítményem is magasabb.

Szerk.:
Munkába bicajozásnál meg van egy ellenkező tendencia, oda 9 körül megyek, és általában este 7-8 körül jövök haza, úgy tekerek, kb. hasonló tempóban megyek (kényelmesen, hogy ne izzadjak meg), de ami reggel 125 körüli pulzus, az este 110 körüli. Igaz, ebben benne van, hogy reggel futás, kaja, és utána munkába, este meg egész napos ülés után tekerek haza, egyébként ha rajtam van az óra, sokszor késő délután vannak a napi minimum pulzusok ülés közben.

[ Szerkesztve ]

(#43903) #76500480 válasza tomcica (#43901) üzenetére


#76500480
törölt tag

Legalacsonyabb 40 körül van, lábra állok 110es értéket kapok. 130nál gyengének érzem magam, út felénél amikor 150+, akár, akkor tele leszek energiával. Azt hittem, hogy kimerülésnél szalad fel a pulzus... nálam fordítva van.

(#43904) tomcica válasza #76500480 (#43903) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy erted reggel 40,felallsz es 110? Ne baxkodj nekem :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43905) LanyUs válasza tomcica (#43808) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez a memória nagyon jó dolog! Elkezdtük újra négyen :D 1 év kórházasdi és vizsgálat után végre ismét élő embernek érzem magam és amióta hazaértünk mosolygok ettől a 6 km-től is :) Pár napja beszereztem egy Bob Britax Dual Ironman babakocsit. Hihetetlenül jó! Kényelmes ülések, nagy kerekek, kitűnő úttartás, központi lengéscsillapítás, nagy kupola, fék stb. egy élmény... Rakok képet úgy jobban el lehet "képzelni". Jobb, mint a Chicco Trio Active 3 kocsim.
[kép]
[kép]

(#43906) tomcica válasza LanyUs (#43905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43907) Devilfox


Devilfox
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert kicsit tanácstalan vagyok. Teljesen kezdő futóként szeretnék egy jó alapot kiépíteni hogy egyben mondjuk le tudjak futni 5km-et.
Az alapadatok:
-férfi
-34 év
-180cm
-92kg
Azt tudom, hogy lent kéne tartsam a pulzusom, de annyira hamar kiverem a plafont és olyan lassan áll vissza, hogy nem túl élvezetes így a futás nagyon darabos. Az elején egyben megy 500m de akkor már 180-190 a pulzusom, akkor séta, hogy lemenjen, 140 alá alig tudom letornázni. Amikor már emberi a pulzusom de még mindig nem az ideális akkor már kisétáltam a világból és futok újra 300m, na akkor már megint 180-190 a pulzus és ez így megy 3-4km-en keresztül.
Kb. 10 ilyen futáson vagyok túl és valóban érzek állóképesség javulást a hétköznapi életben, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a jó alapozó irány...

(#43908) parandroid válasza Devilfox (#43907) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bizony, ez ilyen. Én amúgy nem pulzuskontrolloznék még, inkább próbálnám a (lassan!) futva megtett távot kitolni, és a sétákat csökkenteni: 400 m futás, 400 m séta, aztán 800 m futás, 400 m séta, aztán 1000-400, 800-200, 1000-200, 1600-400, 2000-400, stb. Ezek tetszés szerint variálhatók, mikor épp mennyire vagy pihent, fáradt, akármi. Arra figyelj csak, hogy a pihenős fázisban igenis essen vissza a pulzus legalább 120 környékére. Az se keserítsen el, ha nem megy minden alkalom egymás után egyre jobban, egy igazán szar kondiról indulva az 5k egyben lefutása hónapokig tarthat. Been there, done that.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43909) norby_42 válasza parandroid (#43908) üzenetére


norby_42
aktív tag

Esetleg futás helyett tempós gyaloglás? A mozgás a lényeg

Eat pasta, run fasta

(#43910) parandroid válasza norby_42 (#43909) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Eleinte igen, később sajnos nemigen váltja ki, teljesen más mozgásforma. Néha látok futókat, akik futómozgással sétatempóban közlekednek (idősek, túlsúlyosak főleg), viccesen néz ki, de a tüdejüket majd’ kiköpik, pedig ugyanez a sebességet egy tempós sétával is tartani tudnák.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43911) bajnokpityu válasza Devilfox (#43907) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hasonló nálam a helyzet. Életemben soha se szerettem, szarul is ment, állandóan szúrt a tudom.

39evesen 116kg rol indultam égy éve. 900m már távolság volt. Pár hét alatt viszont már ment, lassan, magas pulzussal az 5km,emelkedovel, 165os átlag, max 190es pulzussal. Az alapozó 140 körüli pulzust azért nem tudtam tartani, mert kB 5ot léptem, és 160 volt. Tehát nem tudtam alapozni.

Ehhez képest december 29en 18km, 31en 22km,majd 2an megint 22km lement, 7:30as sebesseggel,160as pulzus átlaggal. Ez futó alkatuakhoz képest katasztrofális teljesítmény, de annyival jobban éreztem így magam, h bevallaltam a sérülés veszélyt. Volt summa 3 jó nagy esesem, szerencsére zuzodas, pár tenyérnyi borhiannyal megúsztam.

Egy évvel kezdet után, most kezdtem el alapozni, most ért el oda a szervezet, hogy egyáltalán tudok ilyet... Most már megy heti 5 6 alkalommal a 142es pulzus mellett 7:30as sebesség, 8-12kmn át, és 4:30 a top speed:) nekem most a legnagyobb gondot az okozza, hogy nincs sík terület, állandóan vagy felfelé vagy lefelé megyek, és így nehezen megy a pulzus tartás.

Szóval ha nem tudsz alapozni, nem feltétlen gond, majd egyszer fogsz tudni:)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43912) dellfanboy válasza bajnokpityu (#43911) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hany kg-t vesztettel az 1 ev alatt?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43913) bajnokpityu válasza dellfanboy (#43912) üzenetére


bajnokpityu
félisten

16-18at.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43914) norby_42 válasza parandroid (#43910) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nyilván csak addig, amíg nem tud lekocogni 5 percet/500 métert mondjunk.

Eat pasta, run fasta

(#43915) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#43897) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Remélem azért végül csak elmentél. Igazából nem értem ezt a nagy hezitálást, mert ha még belegyalogolsz az emelkedőkön akkor sincs semmi, senki nem fog megszólni, a futós szintidőből nagyon nehéz kiesni és ha mégis akkor meg elfogadják túrázósnak.

Nekem egész jól sikerült a tegnapi kirándulásom: [link]

(#43916) norby_42 válasza Chuck Norris (#43915) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez kirándulás?
Visszaosztottam, ilyen tempót _futottam_ a Bükki kilátásokon :Y

Szép. :R

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#43917) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#43915) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Papír vagyok, nem mentem. :N Nekem ez tényleg nagy falat, legalábbis úgy érzem most. Az ilyen nagyobb akadályokat szeretem úgy megugrani, hogy elég biztos vagyok a dolgomban. Annak idején félmaratont is 1 óra 50 percre futottam legelőször, mert korábban inkább meg se próbáltam.
Maga a rendezvény annyira nem is érdekelt, bár kétségtelen menő lehet, amikor elfutnak melletted a csúcstartók, de introvertált vagyok, úgyse tudtam volna smúzolni senkivel. Jó lesz ez a Szénás-kor egy random időpontban a közeljövőben.
Megnéztem a decathlonban azokat a futónadrágokat, amiknek sok zseb van a derekukon. Ez egész használhatónak tűnik, csak pont nem volt L-es, rendelnem kellett, remélem tényleg beválik.
A szombati futás is befolyásolt, valszeg a hirtelen jött meleg miatt, de elég nehezen tudtam tartani a célpulzust, nagyon tötyörgős lett. A vasárnapi egy fokkal már jobb volt. Lehet nem ilyen meleg párás időben kéne pulzuskontrollozni...

Szerintem sokan máshogy definiálnák a kirándulást. :DDD Elég komoly ilyen távon, ekkora szinttel az a tempó. :R

Ja igen, Ambitot használsz: Movescount oldalon neked is eltűnt a training load trend? Mintitt az oldal közepe táján a grafikon, a 7 napos kumulált terheléssel.

[ Szerkesztve ]

(#43918) Devilfox


Devilfox
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#43919) werszomjas


werszomjas
őstag

Közben szép csendben kijött a Pegasus 37

üdv

(#43920) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#43917) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

norby_42, ígyvanferi köszönöm :)

A traning load-ra nem is emlékszem, hogy lett volna régebben most keresgéltem de én sem találtam.

(#43921) ígyvanferi válasza werszomjas (#43919) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kijött az már egy ideje, szerintem a 30%-os akcióban már lehetett venni belőle. Majd jövőre jó lesz 15 ezerér', mint amennyiért a 36-ost vettem.

(#43922) Aristeus


Aristeus
tag

Ma sikerült végre megfutnom a 10 kilométeres felmérő futásomat a 400-as pályán. Két felhőszakadás közé beszorítottam. :D
46:28-cal életem eddigi legjobbját futottam meg, szóval a sok alapozás mellett így is több, mint 1,5 percet javult azért a 10 kilométeres időm.

Érzésre a tempó a 2. kilométer utántól már végig feszes volt, egyre jobban kellett küzdjek, hogy tudjam tartani a 4:40 alatti kilométereket. A végén - utolsó 4-5 kör volt talán még hátra - úgy kellett parancsoljak a lábaknak, hogy: na még egy kicsit, gyerünk, gyerünk! Szerencsére nem hagytak cserben... és a végén a pulzust is elhajtottam maxig. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#43923) tomcica válasza Aristeus (#43922) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R (ez a vegig ra kell parancsolni a testre felenk is igy megy, barmelyik combosabb felmero elso 500m-tol vegig :DDD)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43924) tepenzed válasza Aristeus (#43922) üzenetére


tepenzed
őstag

Basszus, ilyen pontosak ezek a Garmin órák?
Szerintem Apple Watchon nekem ez az ábra nagyon szabálytalan lenne, rohadtul nem mennek a készüléknek az ilyen pályák...

(#43925) parandroid válasza tepenzed (#43924) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsétlen apple watch két dologra nem jó: útvonalat figyelni, meg pulzust. Az időt szerencsére egész pontosan méri.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43926) tepenzed válasza parandroid (#43925) üzenetére


tepenzed
őstag

A negyedik szériánál már a pulzussal nem volt gondom, legalábbis csináltam olyan mérést, hogy egy másik készülékkel övvel is mértem és mindig ugyanannyi volt.

(#43927) Aristeus válasza tepenzed (#43924) üzenetére


Aristeus
tag

Elég jól mérnek - a garminokkal nem volt gondom eddig. (FR 210, Fenix2 és most egy FR 235-öt koptatok...)
Monduk a 4. kilométerben levágta a 400-ast egy kicsit, így az a kilométer óra szerint 4:43 lett, pedig valójában 4:40 alatt volt.


Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#43928) werszomjas válasza Aristeus (#43927) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez milyen óra beállítással?
Csak GPS vagy volt hozzá kapcsolva Glonass vagy Galileo?
Mintavétel intelligens vagy másodpercenkénti?

üdv

(#43929) Aristeus válasza werszomjas (#43928) üzenetére


Aristeus
tag

Csak GPS, másodpercenkénti mintavétel.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#43930) LanyUs válasza tomcica (#43906) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kialakult a heti rendszer! Nagyon jól megy. Az első alkalom volt tüdő szempontból necces, de már a második sokkal jobban ment.
Kedd, csütörtök 17:00-kor 7-7 km, majd szombat-vasárnap 13:00-kor a déli meleg napsütésben szintén 7-7 km. Általában ezekben az időpontokban üres a város. Ezzel a heti 28 indulóval alapozunk egész nyáron, aztán meglátjuk emelhetjük-e a "szokásos" régi 10km-es körre. Jelenleg már ezzel is öröm van és boldogság :) Előtte és utána levezető séta gyerekbringa kíséret. Ő se tunyuljon :) Amúgy is egész nap fut az udvaron. Energizer!

(#43931) tomcica válasza LanyUs (#43930) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol hangzik, szepen turelmesen. Neha porgess meg par gyorsitot es kis emelkedot, h ne alljon be a lab

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43932) inf3rno válasza LanyUs (#43930) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez tetszik, lehet, hogy én is ezt fogom most kipróbálni a minden nap 6, vasárnap 12 helyett. Persze jó a minden nap, de komoly fegyelmet kíván, ahhoz meg most nincs affinitásom. A heti 4-5-el ki tudnék békülni. Idén csak néhányszor voltam eddig, és újra össze kéne kaparnom magam megint. A minden második nap nekem nem jött be, mert csak két hetente ismétlődne és fontos a heti ritmus.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#43933) tomcica válasza inf3rno (#43932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy bringa, egy futas is jo az elejen, akkor naponta van edzes, de nem allandoan futas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43934) inf3rno válasza tomcica (#43933) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most az az elméletem van, hogy az egyoldalú terhelés miatt nem bírják a lábaim, úgyhogy inkább valami erősítő edzést csinálnék a kettő között, a bringával meg inkább kiváltanám néha a futást, mint hogy betegyem kettő közé még egy kardionak. De most még csak körvonalazódik. Majd a mai futás után eldöntöm. :D

Buliban hasznos! =]

(#43935) LanyUs válasza tomcica (#43931) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica: rendben mester! :R Mellettem a párom, kezemben a szekér, de próbálok akkor néha belecsempészni gyorsítót. Dombon lakunk, tehát emelkedő-lejtő adott. Lefelé nagyon húznak a kölkök ( 13 kg + 5 kg + 13 kg a gép + ruha stb. = 30 kg feletti cuccot tologatok ám :) ). Felfelé eléggé érzem! Olyen mintha lépcsőznék! Izomlázam is lett tőle. Van rajta fék, de nem használom, égjen az a comb :D H-Sz-P reggel 05:50-06:50-ig 1 óra súlyzóst is beiktattam. Kellene a régi forma. Meglátjuk! Ja és a hengernek is kellene a naptárban hely.

inf3rno: önuralom kell hozzá, de próbálj meg lassítani, amíg megerősödnek az ízületeid. Tüdővel szerintem bírod és izommal is, de a távot is csak fokozatosan. Mindent tudsz elméletben. Ha esetleg unatkozol a lassú tempó alatt, akkor relaxálni kell futás közben ( Amerikai szépség vége - Faleveles rész ). Ne kudarcként éld meg az akár 07:30-as kocogást, hanem felkészítésre a 05:00-hoz. A lényeg mosolyogva hazaérni és akkor újra ki fogsz menni ( saját tapasztalatom is ).

Ui.: a párom édesség helyett többször iszik a tejsavó fehérjémből. Mellette napi reggel és délben kávézik. Lehetséges, hogy ezektől lett enyhén savas a torka? Mert akkor abbahagyja mindkettőt...

[ Szerkesztve ]

(#43936) tomcica válasza LanyUs (#43935) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A feherje nem gond, de a benne levo edesito szokott problemas lenni. Egyiket hagyja elpar napra (fshrjdt v a kavet) es figyelje meg. Utana tegye vissza es hagyja el a masikat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43937) inf3rno válasza LanyUs (#43935) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kávé savas, a fehérje is aminosavakra bomlik, úgyhogy lehet több sava tőlük. Viszont a reflux azért van, mert nem zár rendesen a gyomorszáj, és fel tud jönni a cucc, nem pusztán attól, hogy savasabb dolgokat eszik.

Nem tudom, én világ életemben 6:30 alatt futottam, kocogtam. Olyan 5:40 körül van a megszokott tempóm egy laza futáshoz olyan 150-160-as pulzussal, de ha rendesen edzek, akkor elindul lefelé. Általában olyan 5:10-5:20 között szoktam lenni, amikor jön a következő sérülés. Lehet, hogy a keringésem bírná, de az ízületeim még nem? Az elmúlt 3 év alapján nekem úgy tűnt, hogy ilyen halmozódó jellegű dologról van szó, és a vége felé edzésről edzésre jobban fáj ez vagy az, amíg végül elpattan valami.

Nem a legjobbak az ízületeim, alapból van valami gyulladás rajtuk, és amit utoljára tartani tudtam évekig az heti 25km volt. Nem szívesen állnék vissza annyira kevésre, de lehet, hogy ezt kéne tennem, és kevesebb futás mellé több tornát beiktatni. Volt idén egy fog műtétem, most már lassan begyógyulnak a sebek, és azóta tudok újra cukrot és tejet enni/inni, anélkül, hogy belobbanna a fogínygyulladásom. Viszont érzésre ez nem hozott sokat az ízületeimen, igaz azóta megy a süti meg a tejes kávé ezerrel, és lassan itt a fagyi szezon is. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#43938) joergie


joergie
őstag

Nővérem van most nagy futócipőkeresésben. Most kezdené, és hát a terep az kb (sívó) homok, 5km-ek. 15k-ig van a költségvetés.
Van valami bestbuy félzárt (vagy legalább az orra)?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#43939) oxox


oxox
addikt

Kolléganőm sógora nyomott egy kört

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#43940) mobal válasza oxox (#43939) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Aha... 😀

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43941) mobal


mobal
MODERÁTOR

Most itt tartok:

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43942) tomcica válasza oxox (#43939) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43943) vans? válasza oxox (#43939) üzenetére


vans?
őstag

Azert en mar elcsorogtam volna 150-ig. ;]

hábm bábm

(#43944) Peterhappy válasza vans? (#43943) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhhh, a puhány mindenit :D

(#43945) Vertigo18 válasza oxox (#43939) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az már km... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43946) norby_42 válasza oxox (#43939) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szép... De nem az Alföld volt, az is látszik

Eat pasta, run fasta

(#43947) Vertigo18 válasza norby_42 (#43946) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem ennyi km. sétálva se menne, még talán mozgólépcsőn se egyszerre... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43948) oxox válasza vans? (#43943) üzenetére


oxox
addikt

152km volt, csak ahogy látom ledobta néha garmin a jelet[link]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#43949) Vertigo18 válasza oxox (#43948) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk szólhattál volna előre, lett volna pár ember, aki követte volna az egészet, az tuti...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43950) inf3rno válasza oxox (#43939) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nem rekord idő? Vagy nem mérte hivatalosan? Az oldalon 21:28h-t írnak most legjobbnak, ahhoz képest a 20:12h sokkal jobb. Gondolom akkor ő fut Kovács Dávid néven, és még nincs kint az eredménye.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.