Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) sharp4 válasza dabgergo (#43300) üzenetére


sharp4
őstag

Az én távjaim az itteniekhez képest elmaradnak. Én is terepen futok heti 4*12km + 1*25km 300-600m-es szintekkel.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#43302) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

kellemetlen megszakitanom a threadet, sok szinttel amatorebb kerdes kovetkezik :D

tomcica ajanlasara (mivel magas a pulzusom) az utobbi hetekben ketnaponta 150 korul tartva a pulzust a HR3 zonaban futok 3-4 km-eket, elkepesztoen lassan.
Tudom, hogy hasznos, mert epit majd egyszer allokepesseget, ugyhogy probalom tartani magam es nem elfutni.

Szerintetek mivel lehetne feldobni neha, ami nem lenne karos a folyamatra? Neha 1-1 erosebb futas? Nalam az eros persze az kb. 5-5:30-at tud max. jelenteni, de ott mar 190+ a pulzus...

koszonom!

hábm bábm

(#43303) dabgergo válasza sharp4 (#43301) üzenetére


dabgergo
őstag

Uh, az azért szuper, nem kevés az egyáltalán.
Hosszabb távon nekem is max ilyen heti 50-70km fog beleférni, mert májusra, azaz egy hónap múlvára babát várunk :) azért is sűrítek most bele addig mindent amit csak tudok :)
Mivel olvastam h többen futnak itt úgy h vannak gyerekeik, majd annak kapcsán is jöhetnek a tippek idővel :D

(#43304) dabgergo válasza vans? (#43302) üzenetére


dabgergo
őstag

Sztem én a helyedben tolnék bringás keresztedzéseket is, ott is jól lehet a pulzust kontrollálni és megtöri az egyhangúságot, nekem legalábbis ez bevállt.
Futáson belül ha rövid repülőket tolsz, néha belegyorsítasz 50-100m-re és utána visszaállsz a lassabb tempóra és alacsonyabb pulzusra, szerintem ez is hasznos és szintén megtöri a monotonitást.

(#43305) norby_42 válasza sharp4 (#43299) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez egyéni, de nekem gyakorolni/szokni kellett a menet közbeni evést/ivást. De ez én vagyok, és nem is ultra (20-30 km főleg)
A zsákból ivás meg külön műfaj, azt km-enként kell nekem, mert csak pár korty megy.

Eat pasta, run fasta

(#43306) vans? válasza dabgergo (#43304) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a valaszt. Neha elmegyunk a felesegemmel biciklizni, de eros keresztedzesnek nevezni. :D Lehet, hogy a futasok kozti napokon elmegyek egyedul is majd akkor.
Rovid repulok is jo otlet, egyszeruen nem birom ezt a lassu tempot. Igaz a gyorsat se, de azt az allokepesseg hianya miatt :DDD

hábm bábm

(#43307) tomcica válasza vans? (#43302) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Emelekdore lenduletes seta is mehet, lefele kocogas. Ez nem porgeti a pulzust, de erositi az alkatreszkeket.
Nekem tegnap volt ilyen edzes, mondjuk futva tempos iramvaltogatas, de a lenyege ugyanez ;)
Bringa, uszas, elliptikus mindj jo kardio, alacsony pulzuson turelmesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43308) norby_42 válasza vans? (#43306) üzenetére


norby_42
aktív tag

Fartlek jelleggel néha előzz meg egy-egy bagós gyalogost, vagy kutyát :)

Eat pasta, run fasta

(#43309) vans? válasza tomcica (#43307) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, nem konnyiti meg a helyzetet, hogy a Kisalfoldon elek. :D Toltesre tudok max. fel-le menni, talan ez lesz. Bicikli tud csak ezek kozul megvalosulni most egy ideig, meg probalok setalni is a mezokon, az is segit talan.

@norby_42: ha tudnad milyen ingerenciam van mindig megelozni mindenkit, de ott lebeg a szemem elott tomcica - ne tedd, allokepesseget kell epitened a nullarol :DDD

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#43310) Corpuscle válasza vans? (#43306) üzenetére


Corpuscle
őstag

Tempósabb séta pihenőnapon? A lányom kisbiciklivel, én meg mellette gyalog próbálom tartani a tempót. Erősebb nap után, pont elégnek is érzem. Kicsit átmozgat, több nem is hiányzik.
Bár, ha a monotonitás a probléma a séta nem biztos, hogy a legjobb ötlet.

(#43311) vans? válasza Corpuscle (#43310) üzenetére


vans?
őstag

Nincs baj a setaval, ha felesegem is jon. Egyedul biztos nem setalok, baba meg nincs egyelore (de remeljuk uton, felesegem holnap megy nogyogyaszhoz, pozitiv teszt mar van :B ).

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#43312) sharp4 válasza dabgergo (#43303) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem is most szaladtak meg a távolságok. Ennyi előnye van a járványnak. Heti 2 db squash edzést futással pótolom, így sikerül elérni ezeket a km-eket. "Remélem" kitart ez az őrület nyár közepéig, így meglehet a 2020 km idén. Természetesen, ha nincs betegség, sérülés.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#43313) emiki6 válasza vans? (#43302) üzenetére


emiki6
veterán

Hallgass hangoskönyvet. :D

Illetve érdemes körbejárni azt a kérdéskört, hogy Miért akarod feldobni? Miért nem jó így? Hol a probléma? Mert végül is ez egy hozzáállásból fakadó "probléma". Ha sikerül a hozzáállást átformálni, akkor mindez lényegtelenné válik.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43314) Never79 válasza norby_42 (#43305) üzenetére


Never79
tag

Igen én is szoktam, minden 1 óra felettinél inni, 1,5 óra felettinél már enni is. Már csak azért is kell gyakorolni, hogy a szervezet megszokja, hogy a gyomrot is kell használnia futás közben. Az ivás nálam is a gyenge láncszem, pedig iszonyú izzadós vagyok.

(#43315) taranis


taranis
addikt

Ti mit használtok futó útvonalak tervezéséhez? Olyasmi kellene, amivel az erdei turista útvonalakra is tudnék tervezni.

colorizer.net

(#43316) tomcica válasza vans? (#43309) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O hat nekem is vagy 100x fel-le kell a toltesre futni/edzes h ertekelheto terheles legyen, itt is ugyanaz az alfoldi tukorsima a taj ;) gumit is lehet huzni, de annyira talan nem unatkozol :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43317) Never79 válasza taranis (#43315) üzenetére


Never79
tag

Turistautak.hu-nak van tervezője, én azt. Okostelefonra van locus map program azzal is lehet, meg szerintem alltrails-nek is van.

(#43318) Hi!King válasza taranis (#43315) üzenetére


Hi!King
őstag

Bár a szó szoros értelmében nem tervezem, meg inkább túrázásra nézek ki útvonalakat, nem futásra, de az egyik, itt elsősorban a jelzett turistautakra érdemes tervezni:
https://turistautak.openstreetmap.hu/

Ha meg nem jelzett ösvények is fontosak, meg nem csak Magyarország, akkor Bergfex app, illetve annak is van weboldala:
https://hu.bergfex.com/

Utóbbival a járvány idején is sikerült olyan útvonalakat találnom, amelyeken jó minőségű erdei utak voltak vagy jó állapotú ösvények, és egy szem emberrel nem találkoztunk 15-20 km-en. Hétvégén. Külföldön meg olyan helyeken is jártunk, ahová sehogy nem sikerült turistatérképet beszerezni.

(#43319) dabgergo válasza taranis (#43315) üzenetére


dabgergo
őstag

Strava heatmaps is segít, én szoktam használni, azért jó látni h merre mennek sokan.
GPX-et ha hosszú az út akkor nem csak órára töltöm fel, hanem HUmaps-ben avgy Oruxmaps-be is betöltöm mobilon, s ha "eltévedek" vagy vmi nem egyértelmű akkor ott bármikor elég gyorsan le tudom csekkolni (óra nekem csak a vonalat mutatja, más útvonalakt nem így néha nehéz eldönteni h merre az arra).

(#43320) taranis válasza dabgergo (#43319) üzenetére


taranis
addikt

A korábban linkelt 70km route-t mivel csináltad?
Egyúttal köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#43321) dabgergo válasza Chuck Norris (#43288) üzenetére


dabgergo
őstag

Bocs, erre a Budai Térképkörre elfelejtettem válaszolni, nem tudtam h van ilyen de nagyon jó, ha jól megy majd ez az ultra dolog, akkor ennek is nekiesek egyszer, köszi! Te ezek szerint ezt már csináltad többször?

taranis: azt strava route buliderben raktam össze, majd gpx-et letöltöttem és feltettem Garmin Connectbe (a screenshot onnan) és onnan az órára töltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#43322) Chuck Norris válasza dabgergo (#43321) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kétszer voltam de tervezem még, hogy megyek pár héten belül, most hogy a TT-k nincsenek. Annyi előnye van ennek a saját útvonalhoz képest, hogy itt vannak időeredmények, lehet hasonlítgatni, szerintem 10 órán belül simán lenyomnád.

(#43323) dabgergo válasza Chuck Norris (#43322) üzenetére


dabgergo
őstag

Klassz!
Most hétvégi jó próba lesz, utána meglátom h lesz-e még életkedvem :D

(#43324) tomcica válasza dabgergo (#43323) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kepeket v vagott videot kerunk a szethullasrol ;] :K es persze rendes beszamolot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43325) dabgergo válasza tomcica (#43324) üzenetére


dabgergo
őstag

:D természetesen, ez a minimum :)
Vasárnap reggel indulok végül, sikerült a csere családi programokkal.

(#43326) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ekozben az uj Polar Grit X ora:

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43327) Danika256 válasza tomcica (#43326) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi, utánanéztem!
Van néhány szoftveres újdonság, de maradt ugyanaz a Sony GPS chip.
Talán egy picit pontosabb lett a tesztek alapján, bár ez sem biztos :) Valamint új benne az optikai HR szenzor, de ez sem az az újítás amiért órát cserél az ember!
Azt hiszem futásra még egy jó ideig marad a szuper utánozhatatlan V800 és a Vantage meg napi fitnesz órának továbbra is tökéletes. :)

(#43328) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Pulzusmérő övet lehet venni egész jó áron: [link]

(#43329) dabgergo válasza tomcica (#43326) üzenetére


dabgergo
őstag

Érdekes, de így átfutva a cikket annyira nem fog meg ez az óra...
Fura h még mindig semmi normális térkép, pedig ha ez ilyen outdoor óra akkor az a minimum szerintem.
Nekem a 935 tökéletes, egyedül a 945 szép színes térképe hiányzik róla, meg néha jól jönne ha tudnék fizetni vele. Sztem majd a 945 utóda lesz számomra érdekes, nem hiszem h Polárra visszaváltanék.

(#43330) taranis válasza dabgergo (#43329) üzenetére


taranis
addikt

Itt asszonynak Polar van, nekem Garmin, mindketten futásra használjuk, és látva a kettőt egymás mellett nekem sokkal jobban bejön a Garmin, számomra átláthatóbb, sőt a feleségem is váltani szeretne. Ilyen apróságokat irigyel tőlem, hogy nálam a Garmin Connectbe fel lehet vinni felszerelést, számolja a cipő kilométereit, meg pl. hogy toljuk most a Plandurance-vel az edzéseket, ahol a Trainingpeaks-be töltik az edzők a dolgokat, az nálam egyből látszik a Connect alatt, egy klikkel átviszem az órára, neki meg kézzel kell beírogatni, ami elég macera tud lenni, ha sok szakasz van.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#43331) Hi!King válasza Danika256 (#43327) üzenetére


Hi!King
őstag

Előtte azt harangozták be, hogy a Vantage M és a V közé pozícionálnak be egy elsősorban terepfutásra szánt órát. Ez viszont inkább néz ki a Vantage V utódjának, gondolom az ára alapján is.

Egyébként a Vantage M és V GPS-ben tényleg jelentősen pontatlanabb az M430-nál és a V800-nál? Mert azt látom, hogy sokkal jobbak aksi időben, gondolom lehet összefüggés ez és a pontatlanabb GPS között.

(#43332) tomcica válasza dabgergo (#43329) üzenetére


tomcica
Topikgazda

945 van Music verzios is? Na az boven eleg.
Mondjuk nekem a 245 is, en nem futok terkeppel, ha olyan versenyen vagyunk, akkor megyek a csoportal aki elol fut es ha eltevedunk akkor egyutt tevedtunk el, eddig amikor ilyen volt a tobbieknel mind volt NASA ora - Fenix 3 v 5,Suunto Ambit stb - nalam meg FR235 ket adattal :megtett tav es pulzus.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43333) Never79 válasza taranis (#43330) üzenetére


Never79
tag

Én ezért (is) szeretem a Garmint, az számomra nagyon nagy előny, hogy nem kell pakolgatni az edzéseket. Én is plandurances vagyok. Régen a Connect le volt maradva a Polar Flow-hoz képest, de rengeteget fejlesztettek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#43334) Never79 válasza tomcica (#43332) üzenetére


Never79
tag

Nincs külön music verzió. Alapból olyan, spotify, deezer támogatással.

(#43335) Danika256 válasza Hi!King (#43331) üzenetére


Danika256
aktív tag

Sajnos jelentősen pontatlanabb! 21K-n ez kb 600m-t jelent és pl. ha pályán résztávoznál használhatatlan, le sem tudja követni a körívet, holott a v800 végig tartja a pálya vonalát!
Engem nem érdekel a hosszú akkuidő, az csak az ultrásoknak jó. Akkor legalább legyen az órában egy opció, hogy legyen sűrű a mintavétel, ha nem kell az üzemidő! De szerintem ezen igazán az sem segítene sokat..

(#43336) tomcica válasza Never79 (#43334) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor az barmire eleg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43337) dabgergo válasza Danika256 (#43335) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, ez számomra is hihetetlen, mármint miért nincs több opció, alapesetben a nagyobb pontosság fontosabb nekem is mint h 20 vagy 40 óráig bírja...
Olcsbbak a Polar órák a Garmin óráknál ez tény, de inkább fizetek ennyivel többet és használom sokkal szélesebbkörűen. Ezt főleg a felső kategóriára értem, mert sima napi kocogásokra továbbra is tartom h a polar M430 jó vétel és teljesen oké óra.

945 amúgy sztem kb tökéletes óra, tényleg midnent tud ami nekem valaha kellhet: nagyjából pontnos, full színes map, zene, NFC-s fizetés, Garmin minden jósága a sok datafield-től kezdve a widget-ekig és a Connect szépségéig, ja és könnyű és jó akksidő, olyannyira h ultrákra is tökéletes! Szóval jah, nem olcsó de mindent tud, tényleg semmi nem hiányzik nekem belőle, csak lehetne kisebb a káva és nagyobb a kijelző mint Fenix 6-oknál, mert úgy több adat elfér és jobban is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#43338) Never79 válasza tomcica (#43336) üzenetére


Never79
tag

Bármire IS :D. Nem akarom lecserélni egy darabig, ezért ruháztam be rá, mert azért nem olcsó dolog. Én kezdő futóknak nem is szoktam ajánlani, ha kérdeznek. Az ultratávok kapuját döngetve már meggondolandó, bár arra elég egy 245ös is. Mag Erika is azzal futott UBt, töltés nélkül.

(#43339) dabgergo


dabgergo
őstag

Amúgy azt tesztelte valaki h melyik fogyasztja a jobban az óra akkuját:
a csuklós vagy a mellkaspántos mérés?
Gondolom a csuklós jobban, de nem tudom h mennyivel, mert azért a bluetooth kapcsolatot fenntartani is energia bizonyára, vagy?

(#43340) emvy válasza dabgergo (#43339) üzenetére


emvy
nagyúr

A BT kapcsolatot nem igazan kell fenntartani, mert az ANT+ eseten az ora nem igazan szol vissza az ovnek. Az mutat valamit, hogy az ov maga elmegy egy evig.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43341) Hi!King válasza Danika256 (#43335) üzenetére


Hi!King
őstag

Az M430-nál elégedett vagyok a pontossággal, de túrázásnál korlátos az a 8 óra üzemidő, ami valójában inkább 6 (nyáron előfordul egy nap 12-14 óra). A ritkább mintavételezési módok meg használhatatlanok, kb. 1 óra után elveszítik a jelet, utána nem csak a track használhatatlan, de a nagy pontosságú módhoz képest ekkor már gyorsabban eszik az aksit. A 8 óra úgy elérhető, hogy az elején és a végén, amíg lehet, 60 másodperces módot használok, de 9 óra fölé már lehetetlen menni.

Ezért gondolkodotk, bár még most nem akarok újat venni, hogy a következő Vantage M vagy V legyen, esetleg ez az új.

(#43342) vans? válasza Hi!King (#43341) üzenetére


vans?
őstag

Nalam is problemas ez az M430-nal, hosszabb turakat nehezen visel, ha ebben az evben meg lesz lehetoseg turazni (Ausztriaban), akkor azzal fogok probalkozni, hogy pihenoknel pause, aztan kulso akksira feldugom addig.

hábm bábm

(#43343) Hi!King válasza vans? (#43342) üzenetére


Hi!King
őstag

Én jelenleg azt csinálom, hogy nagyobb pihenőnél pause és GPS off, a külső aksi még plusz macera lenne ehhez képest, ráadásul az egyedi kábelt nem szívesen cipelném, venném elő, arra nagyon vigyázok.

Ha meg tudom, hogy hosszú lesz a túra, 60 másodperces móddal kezdem, az első jeleldobásnál (általában 1-1,5 óra) váltok másodpercesre, majd a végén, mikor kiírja, hogy 1 óra van hátra, akkor vissza 60 másodpercesre. Ezzel talán plusz 1.5-2 órát nyerek.

Mivel csak november óta van meg az óra, nyáron még nem próbáltam, a leghosszabb túra nettó ideje 8 óra, bruttó ideje 8 és fél óra. Viszont tapasztalataim szerint pause + GPS leállítása mellett is viszonylag sokat fogyaszt, amikor fél óránál több az állás, akkor kevesebbet bír.

Úgy vagyok vele, hogy ha nyáron lesznek 10-12 órás túrák, akkor majd ha lemerült, elkezdek egy új session-t Polar Beat-el.

(#43344) Danika256 válasza dabgergo (#43339) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nálam a Vantage-el megy a folytonos csuklós mérés, hogy pontosan lássam a napi égetett kalóriát és az éjszakai pulzusomon a terheltségemet.
Így kb megfeleződik az üzemideje az órának. Szerintem az övvel jóval kevesebbet, mert 3 órás benti edzés meg sem kottyan neki, pedig 2 szenzort is szoktam használni!

(#43345) emiki6 válasza dabgergo (#43339) üzenetére


emiki6
veterán

Nemrég visszaolvastam és valaki itt teljesen ki volt akadva, hogy az m430 kevesebbet bír övvel, mint optikaival, ami valljuk be tényleg kicsit gáz. :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43346) dabgergo válasza emiki6 (#43345) üzenetére


dabgergo
őstag

Hmm hát érdekes ez, majd letesztelem 935-ön, interneten nem találtam biztos infót h melyik meríti jobban...

(#43347) stefyY


stefyY
őstag

Betegségből lábadozós, de jól eső reggeli futika... :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#43348) dabgergo válasza stefyY (#43347) üzenetére


dabgergo
őstag

Grat, szuper!!

(#43349) tomcica válasza stefyY (#43347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont ilyen volt a hajnali ma nekem is :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43350) stefyY válasza tomcica (#43349) üzenetére


stefyY
őstag

:C :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.