Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) tomcica válasza inf3rno (#43650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt tudom leggyorsabban megemeszteni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43652) Hi!King válasza tomcica (#43646) üzenetére


Hi!King
őstag

A szénhidrát zabálás mostanában nekem is játszik. Mióta november óta elkezdtem rendszeresebben futni, ugyan jelentősen növeltem a reggelimet, és valamennyire a többi étkezést is, de így sem tartottam a tömegemet, pár hete olyan lélektani határt léptem át, amennyi 11 évesen lehettem utoljára, úgyhogy azóta a normál kajáláson felül itthon távmunkázva rendszesen nasizok, főleg műzlibe túrok bele rendszeresen, de ha van valami sós, akkor abba.

[ Szerkesztve ]

(#43653) norby_42 válasza tomcica (#43651) üzenetére


norby_42
aktív tag

Remegő kézzel aszalt szilvát tolni, ismerős :)

Eat pasta, run fasta

(#43654) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Fél év kihagyás után kocogtam tegnap 8 km-t 6:00-6:30-al 160-170 pulzussal. Olyan 6 km körül már elég fáradt voltam. Kezdésnek elmegy, nagyjából ilyesmit vártam, talán egy picivel jobbat. A combom ma rendesen be van állva, a lépcsőt nem szereti, főleg lefelé. Szerintem most az lesz, hogy 2 naponta 5-10k, a köztes napokon meg valami erősítő edzés. Hátha így tovább kitart 3 hónapnál.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#43655) mobal válasza Hi!King (#43652) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Fú hát én mióta HO-ban vagyok, azóta beállt az kajálás, rendelem és fogyok mint az állat, bár a nassolást meg a többit tudatosan nem csinálom (egyszerűen nem veszem meg) és vacsorára is csak ilyen salátát meg társiat eszem. :D

inf3rno: három hónap után ráuntál? Én nekem most kezdődik a 4. hónap, hogy járok és semmi pénzért nem hagynám ki. Remélem 10 év múlva is ezt írom. Ez mind a COVID műve! :D

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43656) inf3rno válasza mobal (#43655) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hívhatjuk ráunásnak is. Most éppen a térdem lett hétről hétre rosszabb. Érzésre még olyan 2-3 hét volt benne, de inkább előbb kiszálltam, hátha akkor hamarabb helyrejön. Előtte volt már vádli, boka, sarok gondom. Mindig más, fő a változatosság. Csípő is volt, de az inkább bringázástól, és hosszú gyaloglástól. Nagyjából így megy az elmúlt 3 évben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#43657) mobal válasza inf3rno (#43656) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Uhh, nem hangzik túl jól. Porcerősítőn én is erősen gondolkodom, hogy kéne szedni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43658) inf3rno válasza mobal (#43657) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én most még várom, hogy az ínyem teljesen begyógyuljon, majd utána ráállok a porcerősítőre én is, hátha használ valamit. Csodát attól sem várok. Ha mást nem, akkor leveszem az edzés mennyiségét olyanra, aminél még nem hullik szét a lábam hosszú távon. A fél éves kihagyásoknál még a heti 1 futás is jobb szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#43659) mobal válasza inf3rno (#43658) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Most hagytam két nap pihenőt két futás között és sokkal jobban éreztem magam... hasonlóan gondolkodom. De legalább heti 4x szeretnék produkálni pár kilómétert.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43660) inf3rno válasza mobal (#43659) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha egészséges vagy, akkor jobb minden nap futni egy keveset, mint kevésszer sokat.

Buliban hasznos! =]

(#43661) Chuck Norris válasza tomcica (#43646) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Csak azt tűnt fel, hogy a garmin is teljesen hülyeségeket írogat ebből a szempontból, gyanítom az időt azt tudja mérni mindegyik viszonylag pontosan, a távolság kérdésesebb, a pulzus az hol össze jön, hol nem, a többi "adat" meg csak marketinges találmány.

(#43662) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

1 hónapot leszámítva, majdnem pontosan 2 éve ajánlottátok itt nekem az Adidas Supernova ST futócipőt, aminek ma vettem észre edzés után, hogy mindkettőnek el van törve a külső gumitalpja a felső (gördülő?) "talpnegyedben" keresztben.

A hordás során nem vettem észre semmilyen változást, így gondolom nem SOS a csere, de most, hogy akciós Joy-napok vannak, gondoltam megkérdezlek titeket, hogy nincs-e valami jó vétel valahol cserére? :) Nem igen vagyok tisztában, hogy kifelé vagy befelé dől a bokám, de ez a stabil tartású cipő volt a valaha viselt legkényelmesebb sportcipőm, szóval valami ilyesmi kéne... :D Szinte kizárólag futógépen használnám, erőltetett gyalogtempóhoz. Lennétek szívesek ajánlani pár típust, ami megfelelne esetleg ezeknek az igényeknek és hasonló "profilú", mint a mostani Supernova ST-m?

Köszi szépen a segítséget előre is! :)

Szerk.: Márka kb. mindegy, de alapból Nike fan vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43663) tomcica válasza inf3rno (#43660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy minden nap sokat :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43664) tomcica válasza Chuck Norris (#43661) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem, ezer is szoktam sok edzesen kutyu nelkul futni, erzesbol, meg hat ott a legzes az jelzi, ha mar pirosban jar az ember.
Precizen mi a mai napig a 400m-es rekontant hasznaljuk, elso palya es idot merunk, ha kell bizonyos pontoknal reszidot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43665) tomcica válasza la_cc (#43662) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nike-bol a Structure a stabil.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43666) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok! új futócipőt keresek (eddig ennek az előző verziója volt, de már esik szét), 10-15 között költenék rá. decathlonban próbáltam ezt, kényelmes volt, szabad ilyet venni, fogja bírni a strapát? vagy jobban járok a mostani frissített verziójával, esetleg van valami best buy ebben az árkategóriában?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#43667) la_cc válasza tomcica (#43665) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi! :R Esetleg más márkákból is tudnál ajánlani, ami megfelelhet nekem?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43668) tomcica válasza la_cc (#43667) üzenetére


tomcica
Topikgazda

New Balance Rebel (ez hivatalosan normal, de szeles elol a talpa es nyujt egyfajta stabilitast) Asics GT 2000 ez sok forumtag kedvenc, megbizhato stabil cipoje evek ota.
Saucony Guide, de meg jobb a Liberty (meet konnyebb es ugyanugy csillapit)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43669) la_cc válasza tomcica (#43668) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi! Feltúrom a netet, hátha találok valamit leértékelve. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#43670) dabgergo


dabgergo
őstag

Terecipő kapcsán: kéne egy olyan cipő nekem ami 70-100km közötti távokra is kényelmes terepen, terep alatt főleg a Budai hegyiség, Pilis stb terepét értem.
Hokák elég párnázottak, az abszolút elégségesnek tűnik de egyrészt kinézetre nem annyira tetszenek, másrészt baromi drágák.
Salomonbol van olyan ami hasonlóan párnázott és kényelemes lehet s mondjuk akár UTH-ra is ajánlanátok?

(#43671) tomcica válasza dabgergo (#43670) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salomon Sense Ultra, mondjuk nem olcso, esetleg Nike Wildhorse (regebbi van learazva neha)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43672) emvy válasza dabgergo (#43670) üzenetére


emvy
nagyúr

Altra Lone Peak?

while (!sleep) sheep++;

(#43673) nepszter1


nepszter1
addikt

Valaki probálkozott már az orrlégzéssel futás közben?

(#43674) ígyvanferi válasza ZavaBalazs (#43666) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vegyél egy ilyen Reebok Floatride Energy-t inkább. Joy napos kuponnal (JOY2020) 17 000 Ft. A másik színből csak 40-41-es van, de az még olcsóbb. Ecipo.hu-n is van belőle, ott is van 20-30%-os kupon (JOY), de nem mindenre fogadja el, ki kell próbálni. Az egyes verziója is jó, ha találsz akciósan valahol.
Nike appban 60,47 euró a gyorskötözős fekete Pegasus 36-os. A rendes fűző hiányáért kár, de már az is eléggé best-buy, csak sajnos túl van a 15 ezres kereten. De megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#43675) dabgergo válasza emvy (#43672) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ezeket megnézem!
Nike WH eléggé tetszik és ugye olcsón ki lehet fogni ha az ember kivárja az akciókat, de tesztek alapján azért nem feltétlen a legjobb vétel, nem elég stabil pl. Hmm.
Sense ultra jónak tűnik, majd lehet felpróbálom, meg ezt az altrat is megnézem!

Salamonokból még vannak olyanok amik kimondottan ultrára vannak?

(#43676) ZavaBalazs válasza ígyvanferi (#43674) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

köszi a tippet! valahol ezt a reebokot fel tudom próbálni? 17000 kicsit felette van a tervezett keretnek, de ha tényleg 30k fölötti kategória, akkor azt a 2 ezret még ki lehet sajtolni...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#43677) inf3rno válasza tomcica (#43663) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kutyaharapást szőrével mennyire szoktál? Én két napja futottam, most gondolkodok, hogy izomlázzal is kellene e. :D

Buliban hasznos! =]

(#43678) tomcica válasza dabgergo (#43675) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat pl a Ride-ban siman el lehet tolteni hosszabb idot,mert jol parnazott

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43679) tomcica válasza inf3rno (#43677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jooohogy szoktam :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43680) inf3rno válasza tomcica (#43679) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát futni most nem mentem vele, de adtam neki száz guggolást, hadd szokja a törődést. Nem szerette, nagyon el van puhulva. Mindjárt adok neki még százat.

Buliban hasznos! =]

(#43681) seller007


seller007
tag

Jelen vírus helyzetben kb mennyi időbe szokott telni egy nike.com rendelés?

(#43682) borbelyfer válasza seller007 (#43681) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

én március 27én adtam le és április 8án jött a postás. de ebben benne volt egy húsvét. egy futótársam március 28án adta le és neki április 7én jött

(#43683) mobal


mobal
MODERÁTOR

Pega 36 29k-ért jó ár? Vagy várjak és lesz olcsóbban is?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43684) parandroid válasza mobal (#43683) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

60-80 eur között szokott lenni akcióban, de ki kell fogni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43685) borbelyfer válasza mobal (#43683) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Aboutyou egyes szinek a joy2020 kuponnal van 24k is

(#43686) concret_hp válasza mobal (#43683) üzenetére


concret_hp
addikt

32Kért rendeltem 2 párat februárban. mármint összesen volt annyi :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43687) bajnokpityu válasza concret_hp (#43686) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most a 60eur éppen 22k lett.

Tom: Nemtom mi történt, hétközben csak 7-8 hegyesvölgyes km volt naponta, erre magamhoz képest valami furcsa dolog történt a mai erdős 22k-n, pedig útálom a meleget. 6al csökkent az átlagpulzus (155->149), közben nőtt a tempó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43688) tomcica válasza bajnokpityu (#43687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

huvosebb ido + epul az alap :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43689) bajnokpityu válasza tomcica (#43688) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Maradnek az idojarasnal, mert sohannem sikerult alapoznom. Az,hogy fix pulzussal kocogjak, az oke, de en harmat lepek, es 150 a pulzusom, illetve a 7 8 km is inkabb 170es kornyeken tortenik. Mindenesetre tegnap tok boodog lettem, szep ajandek volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43690) Hi!King válasza bajnokpityu (#43689) üzenetére


Hi!King
őstag

Valami lehet a levegőben, mert én meg ma reggel hosszú ideje a legjobb sebesség/pulzus arányú könnyűt futottam. :-)

(#43691) Hi!King


Hi!King
őstag

Az nektek is feltűnt, hogy mióta a koronavírus korlátozások vannak, úgy megötszöröződött a futók száma? Nyilván a jobb idő is szerepet játszik, de tavaly tavasszal messze nem láttam ennyi futót, meg az is, hogy sokan más sportot helyettesítenek, amit most nem lehet űzni, de így is nagyon sok lehet a kezdő, akik most kezdenek úgy egyáltalán sportolni. Bízok benne, hogy közülük minél több embernek nem csak hirtelen fellelkesedés, hanem tartósan meg is maradnak a rendszeres mozgás mellett.

(#43692) taranis válasza Hi!King (#43691) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, mindenhol rengeteg futó lett, remélem én is, hogy sokaknál megmarad :)
Nálam pont negatív széria van, belőttem valamelyik napra egy 46km-es távot, 28km-nél feladtam, pedig ennél futottam már hosszabbat is. A Garmin végig -8-as performance-t mutatott, úgy is éreztem magam. Remélem, valami átmeneti lepukkanás csak.

colorizer.net

(#43693) seller007 válasza taranis (#43692) üzenetére


seller007
tag

Népliget nagyon kihalt mint mindig. imádom :DDD
Múlt hét hétfőn 1 kocogó bácsit láttam a 2 kör alatt

(#43694) tomcica válasza Hi!King (#43691) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk amikor karanten rs kijarasi korlatozasok voltakakkor futott mindenki (vagy gyors setalt),amiota megszunt a regi motorosok maradtak csak kint. Ez van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43695) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Tudtok olyan hazai boltról, ahol nem csak a futócipő hosszméret, hanem a talp szélesség alapján is van készleten cipő?

(#43696) norby_42 válasza Hi!King (#43691) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, az első csepergő esőig, akkor már senki sem jött szembe...

Eat pasta, run fasta

(#43697) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

múlt héten én még láttam maszkban futót is meg bringást is. ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43698) vans? válasza bajnokpityu (#43697) üzenetére


vans?
őstag

En is furan ereztem magam a csosalban futva meg az utobbi hetekben, biztos azt hittek, hogy emiatt van, pedig csak kronikus arcureggyulladasom van, feltem a szeltol. :)

hábm bábm

(#43699) inf3rno válasza Hi!King (#43691) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, én is egy csomó új arcot látok nap mint nap. Nem baj. Ami jobban zavar, hogy kb. 5x annyian ülnek a kocsiba és mennek vele erdőbe amerre futok, aztán néhány majdhogynem elcsap az úton. :S

Buliban hasznos! =]

(#43700) mobal válasza Hi!King (#43691) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az igazság a részemről (csak, hogy a koronafutókat megvédjem :D), én február közepén kezdtem és mióta itthon vagyok (március eleje) azóta sokkal könnyebb elindulnom mert jobban tudom beosztani az időmet. Nem kifogásokat keresek de könnyebb. Előtte pedig, "rohantam" haza futni. :D

De megint ez fog következni.

concret_hp: Akkor várok még egy picit aztán ha valahol ~20 környékén lesz meg is veszem. Méretet tekintve kell a nagyobb? 47-es a lábam, és Nike-ból 47.5-es utcai cipőket hordok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.