Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) tomcica válasza mobal (#43600) üzenetére


tomcica
Topikgazda

marmint a Pega turborol? vagy?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43602) tomcica válasza tomcica (#43601) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo cipo learazas,felenk az Intersportban a Pegasus 35-os modell, 36-41-es noi meretek sotetkek rozsaszin pipaval (az a pipa siman befestheto markerrel) 19.200 ft-re jon ki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43603) bajnokpityu válasza tomcica (#43597) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Odyssey react milyen a sima pegahoz képest?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43604) tomcica válasza bajnokpityu (#43603) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jocskan puhabb es parnazottabb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43605) tomcica


tomcica
Topikgazda





Adidas Hagio (a sarga),Nike Epic React (a fekete) Nike Pega 35 Turbo (a szurkeszold) mindben 1000+ km,Pegaban lehet mar 2K felett is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43606) borbelyfer válasza tomcica (#43605) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Neked nagyon szép állapotban vannak a talpak. Nálam sajnos így néznek ki 1000-1100 után ez mind a 2 pega 35, de az előző pegak is ugyanígy koptak. Amúgy nagyon kényelmesnek találom a pegakat, de lehet mastipusu cipőben kellene futnom? Vagy csak azert kopnak igy mert csúnyán futok es nagyon sokat betonon?

[ Szerkesztve ]

(#43607) mobal válasza tomcica (#43605) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ehh :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43608) tomcica válasza borbelyfer (#43606) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A beton az valoban jobban kikezdi,a cipot is es a testedet egyarant :K az viszont,h a saroknal igy kopnak az arra utal,hogy egy ponton huzod a labad,vagy fekezel igy,nem tudom latni kellene.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43609) concret_hp


concret_hp
addikt

használ valaki trainingpeakset vagy hasonlót?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43610) emvy válasza concret_hp (#43609) üzenetére


emvy
nagyúr

Mostmar en -- a Plandurance azt hasznalja.

Kellett egyebkent futni felmerot -- sikerult egy 19:38-as 5K.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43611) ígyvanferi válasza tomcica (#43605) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elég állatul néz ki az a Hagio. Az biztos nem fehérembernek való 6 perces ezrekkel kocogni hétvégi hosszút.
Kíváncsi lennék, neked mennyire jönne be a Reebok Floatride Run Fast Pro. Úgy hozták ki 100 g-ra (méretedben valszeg 100 g alatt van), hogy egész normális talpa van, nem klasszikus verseny flat. Maratont nem biztos, hogy kell benne futni, de 5-10 km-re állat lehet. Sajnos 250 dollár/euro, úgyhogy nekem nem valószínű, hogy lesz a lábamon.

Csináltatok már magamról videót, ahogy futok, mert nekem is hasonlóan kopnak a talpaim, mint Ferinek. Annyi különbség, hogy azért közel sincs ennyire szétkopva a sarkaknál, csak látszik a kopásnyom, elől meg a bütyök vonalában vannak középen megkopva.

(#43612) tomcica válasza ígyvanferi (#43611) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha tudnak konnyeden rendelni Reebok es Skechers cipobol lenne par konnyu, de jol parnazott, az amit emlitettel meg a nehezebbik verzio a sima RunFast (Pro nelkul) abban mar FM-t lehetne kenyni, meg Skecherd Razor 3 Hyper, Meb Speed ezek mind pihekonnyu jol parnazott cipok.
Egyelore marad a Nike Streak 6,van meg egy az agy alatt ;)
Adidas Hagio az egyik kedvenc cipom, valamit naaagyon eltalatam benne, a drop, a kemenyseg, az a muanyag villla kozeptalpon stb. az utodja az RC 2 nalam, jo az is, de ha lenne Hagio azt vennek ujra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43613) ígyvanferi válasza tomcica (#43612) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A sima Run Fast tényleg jó, félmaratont simán tolhat benne az ember. Nekem az lenne a kedvenc, ha nem vágná a lábam a talpbetét éle. Még nem találtam meg a megoldást ez ellen.
Mindkét Skechers, amit írsz rajta van pl. ezen a solereview-s legkönnyebb cipők toplistán. Még nem barátkoztam meg a kinézetükkel, olyan játékcipős hatásúak, mint amikben az oviban szaladgáltunk. Ezeket sem nagyon lehet kapni, való igaz.

Az Evoride-ban lehet nem sarkazva is hatékonyan futni? Nagyon hosszan és magasra ívelt az orra, olyan, mint egy gondola.

(#43614) tomcica válasza ígyvanferi (#43613) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A saucony freedom is hasonlo, mondjuk annyira azert nem agaskodik az orra, abban barmit lehet barmilyen talajfogassal futni. Kinvara szinten. Ennek fenyeben az Evoride nalam listan van, ahogy a Turbo2 es a Novablast is(ez csereli majd a NB Propelt, mert gyorsan beletaposok 1000+ km-t, azt surun hasznalom).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43615) tomcica válasza emvy (#43610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyenkor milyen adatokat kernek be a felmerorol? Pace, pulzus, cadence? Vagy?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43616) emvy válasza tomcica (#43615) üzenetére


emvy
nagyúr

TrainingPeaks log. Tehat kb. minden.

while (!sleep) sheep++;

(#43617) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Egy kis blogbejegyzés jellegű hsz.-t engedjetek meg.
Megmutatom az elmúlt pár héten lefutott km-eim diagramját:

Még mindig bőven a topicátlag alatt vagyok, de végre újra rendszeresen, nagyjából értékelhető mennyiséget futok. Ha kicsit messzebbre mennénk az elmúlt egy évben vissza, ennél még kevesebb km-ek is lennének egy-egy héten. De most végre megint van kedvem elindulni, aminek eléggé örülök. Ebben nagy szerepe van az áprilisi költözésünknek. Mert amikor egy éve tavasszal Győrből Pestre költöztem, eléggé hektikus volt, hogy van-e kedvem elindulni futni vagy sem. A Mosoni-Duna holtágának erdei környezetét cseréltem a Margit híd és az Árpád híd közötti rakpartszakasz betonjára, meg a Margitsziget muglikkal teli futópályájára. Nem egy jó csere.. De itt az új helyen, a Határ úr melletti Kiserdőben újra erdei talajon, kevés ember között futhatok.
Szóval még mindig kevéske a km, de magamhoz képest végre kezd megfelelő lenni. Két éve ősszel, amikor a pb-ket futottam, csak akkor volt néhány 200-210 km-es hónapom, annál több meg még nem is. Sokkal többet most sem tervezek, 55-60-ig emelni a heti mennyiséget még talán belefér. Illetve júniustól egy nyári alapozás a terv, részben bepótolva az elmúlt telet. Aztán ősszel meg mehetnek a versenyek és az új pb-k.

(#43618) Hi!King válasza tomcica (#43597) üzenetére


Hi!King
őstag

271 km egy héten? Hú, az nagyon durva. Egy hónap alatt nem futok ennyit...

(#43619) Devilfox


Devilfox
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van esetleg valakinek kék polar m430 órája? Nem találtam róla hiteles képet, hogy milyen kék és érdekelne valaki kezén lefotózva.

A fekete is érdekel lefotózva. :-)

(#43620) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Pega 36 megint 60eur nike app an. 75 meg az epic react. Gondolom nem éri meg a felárat, ugye?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43621) concret_hp válasza emvy (#43616) üzenetére


concret_hp
addikt

tudsz felrakni egyet, hogy hogy néz ki egy trainingpeakses log? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43622) tomcica válasza bajnokpityu (#43620) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pega 36 60ert,en ezt vennem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43623) emvy válasza concret_hp (#43621) üzenetére


emvy
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43624) tomcica válasza Hi!King (#43618) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az meg nem is annyira,inkabb benne az a fokozo eros tempo (vagyis igy egyutt a ket dolog)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43625) taranis válasza ígyvanferi (#43617) üzenetére


taranis
addikt

Én is kb. ennyit futok most, nincs ezzel semmi gond, én 2 kisgyerek meg a meló mellett örülök, hogy ennyire is futja :)

colorizer.net

(#43626) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Nézegetem a cipőket, és rátaláltam az ADIDAS ULTRABOOST 20 szériára, ez valóban annyira jó mint az ára? :F

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#43627) emvy


emvy
nagyúr

Vajon melyik cipő a kedvencem? :)

while (!sleep) sheep++;

(#43628) ígyvanferi válasza emvy (#43627) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy Altrat én is kipróbálnék már. Tavaly kellett volna, amikor valamelyik német oldalon piszok olcsó volt.
Ja, igen, csak nem az Altra? ;] Hogy melyik, azt nem tudom. Escalante talán.

(#43629) emvy válasza ígyvanferi (#43628) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent kb. 950 km-ig hasznaltam mindkettot, utana mar puhul a talpa.

while (!sleep) sheep++;

(#43630) ígyvanferi válasza emvy (#43629) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig általában keményedni szoktak.

Van pár féláras Mizuno RW-n. A Wave Shadow-val van tapasztalatotok? A méretezése a Mizunoknak gondolom nagy meglepetést nem tartogat, rápróbálhatok ugyanakkorára, mint a többiből? Elől tűnik szélesebbnek, mint az átlag.

(#43631) borbelyfer válasza ígyvanferi (#43630) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

a Nikeval megyezik nagyjából a méret Nikeból 47,5 veszek Mizunobol 47est

(#43632) Devilfox


Devilfox
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, lesz valahol Joy napok alatt futó kedvezmény?
Főleg polar vagy garmin órára gondolok.

(#43633) Chuck Norris válasza Devilfox (#43632) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, [link]
Amúgy a suunto-nál már több mint egy fél éve joy napok vannak.

(#43634) seller007


seller007
tag

Kérlek segítenétek alternatíva keresésben?
Ami boltban elég stabil volt a Tajgetoszra futáshoz: Hoka Arahi 4 & Asic GT-4000

(#43635) dabgergo válasza tomcica (#43561) üzenetére


dabgergo
őstag

tomcica: beteg vagy, dehát ez itt dicséret, grat!!!

Chuck Norris: köszi, ránézek arra a vidékre, szép!

Ha már betegségek: Jenkei ma megdöntöte a rókás kör rekordját, bement 2 óra alá, 3:50-es átlaggal, 1000 körüli szint, 31km... na ez is beteg...

[ Szerkesztve ]

(#43636) norby_42 válasza emvy (#43627) üzenetére


norby_42
aktív tag

Akkor nem csak én vagyok monomániás 😁

Eat pasta, run fasta

(#43637) emvy válasza tomcica (#43561) üzenetére


emvy
nagyúr

1000 kalória lol :)

while (!sleep) sheep++;

(#43638) tomcica válasza norby_42 (#43636) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Noben is csak a keskeny dereku nagy mellu johet :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43639) ígyvanferi válasza borbelyfer (#43631) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz! Akkor jó kell legyen a 45-ös.

Nem tervez mostanában valaki rendelni onnan? Az ingyenes szállításhoz mondjuk kéne még 90 eurónyi motyó.

(#43640) norby_42 válasza tomcica (#43638) üzenetére


norby_42
aktív tag

Abban is monomániás vagyok :B

Eat pasta, run fasta

(#43641) ígyvanferi válasza norby_42 (#43640) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én azért jobb szeretem a két db mellet.

;]

(#43642) norby_42 válasza ígyvanferi (#43641) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nőről volt szó, nem mellről

Eat pasta, run fasta

(#43643) tomcica válasza norby_42 (#43640) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43644) Chuck Norris válasza tomcica (#43561) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem is lepődök meg ;] Szerintem az órád kalóriaszámolója nem veszi figyelembe a tempót csak a távolságot.

@ígyvanferi: nekem asicsban a 45-ös általában a méretem, idáig két mizunom volt; egy wave rider abból a 45-ös épp jó volt, kicsit lötyögött elől benne a lábam, meg van egy wave kazan 44.5-öm is, ami konkréten olyan nagy, hogy még fel sem vettem soha sportolni.

(#43645) concret_hp válasza norby_42 (#43636) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem eddig 7 pár pegám volt / van :D :D :D
most van 3 viszonylag új, 2 még ilyen boltbajárósnak megvan, 2től meg már megszabadultam :DDD
fekete, narancs, piros, kék, szürke, galambkék ( :DDD ), fekete

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43646) tomcica válasza Chuck Norris (#43644) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod azzal nem is szoktam torodni, nem szamolgatom precizen a kaloriat, se az edzesen elegetettet, se a bevitt kaloriat. Merek naponta testsulyt es ha az altalam idealisnak tartott suly ala megy akkor betoltok szenhidratbol, ha valami miatt fole, akkor kevesebbet eszek. Ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43647) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#43644) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi!
Közben már nem aktuális, mert elvitték a 45-öst. :(((

(#43648) Hi!King


Hi!King
őstag

Mostanában elkezdtem a max. pulzusom 60-70%-a helyett a 70-80%-on is futni a közepeseket és a hosszúakat. Vegyesen csinálom, a repülőket inkább a 60-70%-ba teszem bele, illetve olyat is csináltam, amikor 12 km fele lassabban, második fele gyorsabban.

Viszont 80% közelében (nálam ez kb. 150) nekem ez érzésre inkább tempó futás, mint könnyű. Ma reggel 1:46-ra futottam egy félmaratont nagyrészt 145-150 körüli pulzussal, hát kifáradtam rendesen, elvileg ennél kicsit gyorsabb tempó kellene a 3:30-as maratonhoz, illetve még gyorsabb a 3:20-hoz, szerintem most nem tudnám megcsinálni, de remélhetőleg őszre igen.

Lehet, hogy nálam valahol a középút lehet az ideális hosszú futásokra. nem is a 131 alatti 60-70%, de azért még épp 140 alatt, az még kellemes. De persze a legjobb, ha csinálok többfélét, az oda lasabban, vissza gyorsabban az bejött, majd csinálom progresszíven is, főleg hogy egyébként hajlamos vagyok versenyen az eleje elfutására.

(#43649) tomcica válasza Hi!King (#43648) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi ugy szoktuk h a hosszu 2/3-3/4-e laza (elofarasztas) es utana felkapjuk tempora a maradekot (tobb verzio is van, attol fuggoen hol tartunk az alapozasba v milyen kozeli a verseny, kozepes valtogato, v progressziv konnyu temporol maratonosra fokoz, de csak a maradek 1/3-1/4 tavon a vegen.... versenyhez kozelebbmar vagy elesebb valtogato van, vagy erosebb tempo es egyre tobb ilyen munka a hosszuban) nalunk a hosszu futas workoutnak, ergo eros napnal szamit. Az melle mar csak 2 minoseg van/het... kezdoknek 1db.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43650) inf3rno válasza tomcica (#43646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hogyhogy nem zsírból? Attól jobban lehet hízni... Vagy ezen a pulzuson inkább szénhidrátot fogyaszt a szervezet?

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.