Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) gaborbol válasza tomcica (#1150) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat le vagyok eresztve rendesen.

[link]

(#1152) tomcica válasza gaborbol (#1151) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vsarnapi kifutasnak egesz jo lett ez....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1153) gaborbol válasza tomcica (#1152) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!

Azert gaz kicsit, hogy a felmaratont se tudom hozni ami ment mar 3 honapja. Kicsit ilyeszto belegondolni, hogy onnan meg ketszer annyi. :)

4 oran bellul kene behoznom magam, ez az almom celom.

(#1154) szki válasza gaborbol (#1151) üzenetére


szki
őstag

Leeresztve? Ahhoz képest Endo szerint: "Personal best 10 km of 53m:00s which is a 0m:33s improvement."
Amúgy valóban komoly probléma a sok munkával elért állóképesség, vagy időeredmények megtartása.

(#1155) gaborbol válasza szki (#1154) üzenetére


gaborbol
őstag

Motival a csapatom erossen :(

[link]

Atleptem magyarba ugyhogy, becsatlakoztam :)

(#1156) szki válasza gaborbol (#1155) üzenetére


szki
őstag

Tudom, hogy "magyar" lettél a futós kihívások miatt:)
Sok kilométert kell gyűjtögetned, hogy a célod teljesüljön!

A linkeden: hozzáférés megtagadva. Talán a "share" gomb, és a link kimásolása segít.

(#1157) gaborbol válasza szki (#1156) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt hiszem ideje kilepnem a csapatbol :) Majd jon a magyarazat, hogy karacsony ,csalad, de majd jovo hettol, majd jovo evtol, stb :((

[ Szerkesztve ]

(#1158) tomcica


tomcica
Topikgazda

na azzal maximalisan egyezem,hogy kesz muveszet amator futokent (aki nem szponzorpenzbol el es edz) fenntartani a top format evrol-evre...nekem nem megy,neha ha kedvem van es idom felhozom magam formaba,belecsapok az ujoncok koze versenyen aztan megint bizonyos leeresztes van (na nem veszesen,csak versenytempohoz kepest)

amugy mai 12km,benne resztavos edzes 5x500m 500as futo pihenovel 1:43-1:47-1:53-1:55-1:43 ... utana kifutas...1:55 alatti 500-ak a terv ugye,es en csak levezetem az edzest a tanitvanynak,hat egesz bator volt ma,de kis is faradt nagyon...tetszett ez a beleadok mindent lesz ami lesz hozzaallas...csak igy lehet ezt csinalni :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1159) Nordik


Nordik
őstag

Ma futottam, de nemigazan ment... Egyszeruen szur a bal oldalamon lent, mintha a kajalassal lenne osszefuggesbe, mert multkor ugyanez volt amikor kb fel-1 oraval elotte kajaltam. Amikor meg csak egy levest ettem, futas elott majdnem ket oraval akkor nagyon jo volt.

(#1160) Djuree válasza Nordik (#1159) üzenetére


Djuree
félisten

:C
nálam is mindig ez volt régen, majd kinövöd, el fog múlni. akármit csinálsz szúrni fog, én mindent próbáltam, semmi nem használt. néha nem fájt, de hogy miért nem azt nemtudom. evéssel valamennyire összefüggésben van, de nem az evés idejétől függ csak. olyat kell enni ami nem termel gázokat, futás előtt 3-4 órával, utána már nem túl jó sokat enni. azt hallottam azért van mert a gázok megállnak a bél hajlatában, és feszíti egyre jobban ahogy mozog a szervezet és termelődnek a gázok. vagy szarni kell futás előtt vagy nemtom :DDD nekem a jobb oldalamam fájt mindig, havernak a bal, ez is változó. sztem a stressz is befolyásolja, úgy vettem észre. mindegy, "fusd át". ha fáj fuss tovább, pár 100 méter után nem fog annyira fájni, túl kell lépni a határokat, egyszer el fog múlni...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1161) tomcica válasza Nordik (#1159) üzenetére


tomcica
Topikgazda

probalj meg ures gyomorra is futni neha es nezd meg mi van olyankor...neha az iramtol is fajhat vagy ha a levegot nem jol veszed...idovel elmulik,meg meg is szokja a szervezet a futast,csak ne allj meg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1162) Djuree


Djuree
félisten

na mentem én is egyet, valami szórt takony esett fentről, kicsit eláztam...de azért jó volt, mint mindig :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1163) Nordik válasza Djuree (#1160) üzenetére


Nordik
őstag

Egy jot fingani kene futas kozben, de az a baj olyankor nem jon ra az emberre. :D
Bal bokam vagy inkabb a talpam is faj, sztem valamelyik nap rosszul leptem, asszem emlekszem is, akkor nem tulajdonitottam neki jelentoseget most pedig alig tudok raalni...

(#1164) tomcica


tomcica
Topikgazda

mocskos esos ido van felenk....1000m-ek lesznek...de legalabb nincs tul hideg/szel...csapjunk koze :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1165) Nordik


Nordik
őstag

Mai futas is megvolt! :) Mar tobb mint 4km-t mentem belesetalas nelkul. Eddig csak max olyan 3.2km ment. Egesz jol birom, ma ebed elott mentem es az oldalam se szurt annyira.

Ilyen 5:42/km mennyire szamit jo idonek? 1hete futok.

(#1166) Djuree válasza Nordik (#1165) üzenetére


Djuree
félisten

az jó idő sztem, legalábbis hozzám képest, énis ennyit megyek. igaz én 100 kiló vagyok :DDD ha kevesebb vagy akkor lehetnél gyorsabb is ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1167) tomcica válasza Nordik (#1165) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy het futas utan az is jo,hog ymeg nem adtad fel csak szep rendszerese kimegy es megcsinalod...kar az idot nezni...

viszont mi ma belerobbantottunk...12km ebbol 2x 1000m tempo es ra 500m finish...3:55koruli ezrek voltak a tervben,de nem birt a "kollega" a labaval es 3:42 lett az elso,na meg is jott a bojtje 500m lassu futo piheno utan 4:18-ra mint az oregasszony tolta be a segget es hulla volt,de legalabb erintette azt a taromanyt is amit magatol sose csinalt volna,ami meglepett es remenyre ad okot h ujabb 500m lassu futas utan egy 1:43-as 500m finish meg rament...szoval alakul...eso elallt de volt kis csuszkalas...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1168) gooool


gooool
őstag

Eszméletlen ez az időjárás... :U
Nyálkás,párás,de nem hideg...elindultam,aztán 2km után majdnem négykézláb botorkáltam haza úgy taccsra vágott...
Mindegy addig is marad a kondizás,pont kapóra jöttek az ünnepek...itthon vagyok,kaja rengeteg,fejlődök is szépen...remélem nem fog romlani a teljesítményem számottevően mikor újra nekilendülök a futásnak. :)
Havat vagy tavaszt!! ;]

Üdv, Balázs

(#1169) Djuree válasza gooool (#1168) üzenetére


Djuree
félisten

ja ez elég fos. tegnap is esett valami, de nem ennyire mint most, ráadásul itt akkora köd van, nem látok az orromig sem. inkább hó essen, nagyon fílinges a futás úgy :C ez a nyálka csak eláztat, észre sem veszed, csak mikor már csurom víz vagy.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1170) gooool válasza Djuree (#1169) üzenetére


gooool
őstag

Haverhoz elugrottam bringával,de majdnem visszafordultam...Egyszerűen undorító ez az időjárás... :W
Pedig olyan futhatnékom van,de sajnos így csak főútvonalon tudnék,az meg nem hiányzik,hogy egy kaminyon kivasaljon... :DDD

Üdv, Balázs

(#1171) Nordik


Nordik
őstag

En ha baratnomnel vagyok akkor foutvonalon futok, igaz csak 2 kis falu kozott, de meg az autosok is majdnem kivasalnak. Lesnek mint akik meg nem lattak embert, de tavolsagot tartani azt luxus... Vagy csak furcsa nekik, hogy szembe a forgalommal futok? Pedig ez a szabalyos...

(#1172) gooool válasza Nordik (#1171) üzenetére


gooool
őstag

Igen,errefelé is csak pislognak,hogy mi a f@szt csinálok...
Én azt nem értem,hogy a kamionos miért tolja rám a kürtöt,amikor futok és mögém ér...Biciklis és motoros is bőven megy ezen az úton,nehogy már mellettem ne férjen el... :U

Üdv, Balázs

(#1173) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

4-5km intenzívebben lefutott táv után a gyomrom egyszerűen besokall, rám jön a róka, pedig még erőmből telne még futásra :((( Kezdetben ugye arra gondoltam, hogy biztos nem vártam eleget a főétkezés után, hamar álltam neki a futásnak. Hiába a 2-3 órás szünet evés után, ugyan úgy rám jön a taccsolhatnék. Hiába eszek könnyebb kaját, a helyzet változatlan. Laza futásnál nem jelentkezett még a probléma. Túlságosan régóta nem mondhatom hogy űzöm a sportot, idővel majd hozzá szokik a szervezetem?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1174) mormota válasza haromegesz14 (#1173) üzenetére


mormota
senior tag

azt még nem próbáltad, hogy evés előtt futsz? esetleg ha időpontot nem tudod tolni, akkor pedig kihagyni egyszer az evést, és kipróbálni, hogy milyen úgy?

a könnyű kaján mit értesz? és a mennyiség?
próbálkozz levessel.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1175) tomcica


tomcica
Topikgazda

az elso fel ev rendszeres futasban azert tobbszor is elojohet h pusztan a sok razkodastol,meg a hasizom allando befeszulesetol hanyinger,szuras,hasfajdalom (es tudo is) jon elo...foleg erosebb iramnal...meg fogod szokni,es idovel el is fog mulni...

felmaratonon jartam ugy,hogy mar 3ev intenziv munka volt a labamban,sok palyaverseny es elmentem elol a nagyokkal (akik ezen a tavon futnak) 5km-nel elojott egy olyan gyengeseg,hanyinger,hasnyalmirig feloli szuras h azt hittem le kell allnom,oda kellett szoritanom a kezem futas kozben h ne szurjon (mint egy kes) 2km-t igy futottam es egy picit csokkentettem az iramot,ugy beallt es elmult....kezdtem orulni es tartani az iramot erre 15km-nel ismet elojott,na ott mar betett rendesen...szoval versenyen ahol a maximumot kered magadtol es raedzettel,meg ott is kijohet ilyen sok ev utan (persze edzesen mar ritkabban)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1176) haromegesz14 válasza mormota (#1174) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Evés előtti futást még nem próbáltam, mindig a délutáni órákba futok. Mindig egy kicsivel több levest szoktam enni, pláne ha a levest valami zsírosabb kaja követné, és arra a napra terveztem a futást. Ebédkor szoktam enni a legtöbbet, persze nem dugig tömöm magam. Inkább többször eszek egy nap, kisebb adagokat:) Ha szorít az idő, akkor egy nagyobb tál joghurtos müzli kombót szoktam enni, utána még valami falat gyümölcsöt.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1177) Nordik


Nordik
őstag

Ma igencsak szar ido van... hideg meg esik is valami... :(

Pedig tegnap vettem Decathlonba sieloknek valo alaoltozetet 2500ert. Ilyen vekony, kicsit feszulos es nagyonjo anyagbol van, elvileg hot is megtartja. Amibe eddig futottam az nagyon osszeszedte az izzadsagot, bar valami kinai cucc volt csak. :) Ez biztos, hogy sokkal jobb, de kiprobalni igy nemhiszem, hogy ki tudom... :)

(#1178) Nordik válasza Nordik (#1177) üzenetére


Nordik
őstag

Megis csak elmentem egyet, jol szuperalt az alaoltozet, alig izzadtam bele! :)

Az eddigi atlag 5:45 is mar csak 5:29 volt! :)

(#1179) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Felétek szokott lenni szilveszteri futás? Itthon most kezdődik 16:00-kor, szóval öltözök! :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1180) tomcica


tomcica
Topikgazda

kozepes ido...12km benne 2km eros tempo es 2x 500m finishre...felig elegedett vagyok,mondatnam egyik szemem sir,a masik nevet :D utolso edzes 2011-ben...hetfon folyt kov...

szepet es jot mindenkinek...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1181) Nordik


Nordik
őstag

Endomondoba az Auto Pause opcio nalatok ki van pipalva? Mar aki ezt hasznalja.
Elvileg ha megall az ember akkor automatikusan megallitja az ido mereset. Ez belesetalasnal is megallitja? Hasznos opcionak tunik, igy egy kis pihenot nem szamol elvileg bele az idobe...

(#1182) sanzi89 válasza haromegesz14 (#1179) üzenetére


sanzi89
addikt

Holnap délelőtt 10 óra, indulok én is. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1183) haromegesz14 válasza sanzi89 (#1182) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Korosztályomnak kb. 4 - 4,5km-es távot kellett lefutni, bár ennél nagyobb táv nem is volt. Voltunk viszonylag szép számmal, célba érés után pohár forró tea és ajándék emlékpóló várta a résztvevőket. Kellemes tempóban teljesítettem is , bár az utolsó km-en már kezdett hűvös lenni, meg be is sötétedett. :) Nálatok mekkora távok lesznek?

Szerk.: A békéscsabai szilveszteri futógálára mész? Nem lenne messze, átvonatoznék futni szívesen.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1184) Djuree válasza Nordik (#1181) üzenetére


Djuree
félisten

én nem kapcsoltam be. nem hülyeség. de sztem nem olyan pontos a gps, hogy lássa, főleg ha sétálsz is közben. de egy próbát megér, teszteld le :K mondjuk én nem állok meg közben sosem, annál rosszabb ha megálsz, nehéz utána újra elindulni. annyit fuss amennyit egy szuszra le tudsz futni, nem baj ha kevés. én 2 körrel kezdtem 3 éve, 800m, utána kifulladtam :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1185) sanzi89 válasza haromegesz14 (#1183) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, a békéscsabaira gondolok. A 4.6km-es távot választottam, de van több táv is. Egyébként 400Ft a nevezés, és ha jól értelmeztem a kiírást semmi se jár érte, csak az első 3 befutónak, ami nem nagyon fenyeget. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1186) haromegesz14 válasza sanzi89 (#1185) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rákerestem neten, viszont nem nagyon találtam csak az előző évi kiírásokat. Tudnál nekem linkelni valami oldalt?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1187) sanzi89 válasza haromegesz14 (#1186) üzenetére


sanzi89
addikt

Itt a link, ennél többet én sem tudok, de már neveztem, szóval csak megrendezik. :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1188) haromegesz14 válasza sanzi89 (#1187) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Csábító, csak annyira nem vagyok járatos Csabán, még a Sportcsarnokot se találnám meg. Na majd legközelebb, ha lesz valami futkorászós rendezvény mostanság arra fele, ráveszem az itthoni társaságot hogy kocsikázzunk át és ismerkedjünk a helyszínnel. Kellemes futást, már csak 8 és fél óra és rajt! :P

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1189) Nordik válasza Djuree (#1184) üzenetére


Nordik
őstag

Igy jobban belegondolva tenyleg nincs sok ertelme. En ahol visszafordulok az uton ott megszoktam allni nehany masodpercre, de valoban ez a kis megallas utan szokott kezdeni fajni mindenem... :) Aztan elmulik megint.

(#1190) nike_ válasza Djuree (#1184) üzenetére


nike_
addikt

nekem meg az a baj, hogy főleg a kedvemtől függ minden. volt már olyan, hogy lefutottam 8 km-t egyhuzamban, de ez nagyon ritka. ha semmi kedvem nincs futni, akkor pedig a 2 km is alig megy.

(#1191) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap 60 perc cross trenig lett vola, de mivel keson ertem oda,es sullyzos edzes is volt, mar csak 30 perc maradt volna ra, mondom kiprobalom a lepcsozogepet, kezdesnek legyen 20 perc.

Muhaha:

83. emelet 1,66 merfold, uber brutalis volt a kondis edzes utan :)

(#1192) sanzi89 válasza haromegesz14 (#1188) üzenetére


sanzi89
addikt

Majd legközelebb. Én végül a 4621m-en indultam 20:30 lett az időm, és a szűk 200 indulóból az adott távon 54. lettem. Kicsit lelombozó volt az igazolt sportolókkal együtt futni, pontosabban utánuk loholni, de majd jövőre. ;]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1193) gaborbol


gaborbol
őstag

Nem kellett volna atraknom a teruletet magyarra endomondon :(

Januar elso napja es 11 Km mar csak 8. helyre volt eleg??? Hogy csinaljatok ezt?

Reggel 3 kor fekudtem le, futas kozben volt egy telefon, meg tudtam volna par merfoldet, de ma csak 5 volt a tervbe aztan megis 7-et nyomtam,d e aztan elkezdett esni az eso....

(#1194) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nézegettem a futócipőket, nem akarok valami űber csukát venni, csak hogy most már azért mégse teremfoci cipőmet nyúzzam. Utánaolvasgattam ahol tudtam, rájöttem hogy pronáló a lábam, tehát ilyen vastagabb közép-talprésszel rendelkező cipő kellene. Webshopokba pár oldalt megnézegettem így futtában, de nem igazán látok ilyen cipőt ( vagy csak nekem nem tűnik fel a különbség köztük :U ) Tudnátok mutatni ilyen cipőt? Vastagabb közép-talprészen kívül van még más ismertető jele?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1195) mukibuci válasza haromegesz14 (#1194) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem ajánlom, hogy webshopból rendelj, vagy legalább előtte egy normál boltban mindenképp próbáld fel a kiszemelt cipőt. Nekem a futócipőm majd' két számmal nagyobb az utcai cipőmnél.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1196) haromegesz14 válasza mukibuci (#1195) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Persze, személyesen venném meg, csak még egyenlőre azt se tudom hogyan néz ki olyan cípő, ami nekem jó lenne :D Egyik videónál láttam, hogy ilyen lábbal rendelkezőknek Vomero 3-as cipője van. Ennek a talpán azért már látok némi különbséget a többi cipőhöz képest!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1197) tomcica válasza haromegesz14 (#1196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

huh ha Nike Vomero az nagyon kiraly csuka...konnyu is es dinamikus is,igazi eros-gyors tempokhoz valo...20K alatt talalhatnek en is ...

mai 14km letudva...dombos terepen bemelegites...6x500m resztavok 1:42koruli atlaggal...alakul...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1198) haromegesz14 válasza tomcica (#1197) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Na igen, csak hát az ilyen könnyű, gyors tempókhoz készült cipők nem bírják olyan sokáig, legalábbis ilyet olvastam róla. Futok terepen és betonon is egyaránt, tehát ilyen balanszolt cipő kellene, távfutásra, nem sprintekhez, és persze nem is horribilis árért, legalábbis nekem mint hobbi futó, a 20k feletti árak már inkább kiábrándítanak :(((

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1199) greenmukk


greenmukk
tag

Tegnap megvolt 21,25km igaz az első 10es után megálltam vácon amíg barátnőm adott egy banánt meg vizet+beszéltünk kicsit sztem max tizenegynéhány perc volt. Aztán futottam visszafelé. Az utolsó 4-5km-n óriási csatát vívtam fejben de megnyertem :DD :K Durva volt,már mindenféle kajáról fantáziáltam,hogy ha hazaérek bezabálok érdekes náalm mindig ez van lehet hogy ez az eléhezés első jele :F Az a lényeg hogy megvolt és nagyon elégedett voltam :B

Mai: [link]

Elhatároztam,hogy a lehető legjobb helyezést szeretném elérni ezen: Challenge:
HUNGARY - Most km (Running) - JANUÁR és ennek érdekében mindent meg is teszek. Tudom,hogy nincs nagy jelentősége de ez tök jó kihívás. :B :))

[ Szerkesztve ]

(#1200) tomcica válasza haromegesz14 (#1198) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maximalisan 1ezem...en sem birom azokat a csukakat amelyek dragak es gyorsan szetesnek....Sauconyt hasznalok mar egy ideje,abbol is megvan melyiket milyen tavra-terepre...jol birjak,kozepes ar...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.