Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Nyugdíjas válasza Djuree (#1400) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én javasoltam a kollégáknak, hogy valami jó távoli kerületben legyen a bolt,de ugye annak csak én örülnék, a vásárlók nem annyira, ugyhogy mostanra éhen is haltunk volna :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1402) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

A mai időjárásra tekintettel, bár kicsit még köhécselve de neki eredtem a városnak, de nem igazán tudtam teljesíteni azt, amit még szilveszterkor teljesítettem, látszik hogy jó pár hete nem futottam. Remélem marad ez a napsütéses + °C-os időjárás, bőven van mit bepótolnom :U

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1403) szki válasza tomcica (#1399) üzenetére


szki
őstag

Huh. Ez kemény edzésterv! Az a 4 kg könnyen leugrik így:)

(#1400) Djuree: én most váltok munkahelyet egy közelebbire. A szokásos 2x35 km helyett csak 2x10 km lesz a táv. De azt megtehetem futva is (aszfaltos bicajúton, de dombos terep).

(#1404) whited


whited
addikt

androdira van valami teljesítmény mérő prg mert holnap újra elkezdem a tréjninget csak hát tudjam, hogy megy :R
amúgy étrendről nektek mi a vélemény, ki hogy csinálja? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1405) szki válasza whited (#1404) üzenetére


szki
őstag

Endomondo nekem bevált. A webes felülete nagyon profi, és sokféle statisztikát ki lehet nyerni.

Táplálkozásra majd mondanak okosságot. Ha fogyni szeretnél, akkor nyilván kevesebb kalóriát kell bevinni, mint ami kell. A lényeg, hogy legyen benne sok szénhidrát, és elég fehérje, gyümölcs (dió nagyon jó). Zsírt, margarint, olajat inkább hanyagolni. Tejtermék ízlés szerint.
Igazából bármit lehet enni, mert úgyis a mérték a fontos. Meg az időzítés.

Más: ma 24 kilit lenyomtam 5:35-ös átlaggal. Túl melegen öltöztem, és az erős szél, meg a kisebb dombok kifárasztottak rendesen a végére. Talán a tegnapi 60 km-es intenzív bicaj is benne volt lábamban:)

(#1406) tomcica


tomcica
Topikgazda

20km benne hosszu bemelegito ..torna..sprintek...szokdeles

palyan 8 x 440m (6os palya vegig,az van letakaritva)
piheno 250m lassu futas

a pihenon roviditettunk egy cseppet,440m atlag 1:30 lett..elegedett vok,az elsot befutottuk 1:20ra ugy hogy boven volt meg bennunk,persze 4.ik utan mar ugy elsavasodsz h a tobbi kopkodos

hosszu kifutas + nyujtas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1407) gooool


gooool
őstag

Na végre jó idő... ;]
Amint kicsit száradnak a járdák és nem leszek tiszta náthás, lázas, megyek is és megjavítom a rövid távos Endo-s rekordjaim, aztán résztávos készülés az április 1-i félmaratonra. :))

Üdv, Balázs

(#1408) szki válasza gooool (#1407) üzenetére


szki
őstag

Jobbulást!
Fiatal vagy, és biztos fejlődsz gyorsaságban! Sok Sikert a felkészüléshez!

04.01.-én futok én is félmaratont Bp.-en. De előtte még Pécs-Harkány 25 km 03.04. Ha ez jól sikerül, akkor március közepén a BSI szuperbalaton valamely távja is szóba jöhet. Kellemes látvány feldobja a hangulatot: [link]

(#1409) gooool válasza szki (#1408) üzenetére


gooool
őstag

Na akkor lehet összefutunk a Vivicitta-n. :))

Üdv, Balázs

(#1410) Aristeus


Aristeus
tag

Hali!

Pár gyors kérdésem lenne az Endomondo-t használókhoz:

Ugye ezt az alkalmazást csak GPS-es mobillal lehet használni? (Az mindegy, hogy az a mobil: Android, iPhone, BlackBerry, stb.)
Közületek ki milyet használ?
Konkrét telefontípusra gondolok, mivel épp mobiltelefon vásárlás előtt vagyok, és akkor már olyat vennék, amin tudnám használni az Endomondo-t.
Előfordulhat-e olyan probléma, hogy futsz, megy a háttérben az Endomondo, közben bejön egy hívás, és ekkor megszakad az edzés mérése?
Illetve, ha fut a háttérben az Endomondo, akkor mellette párhuzamosan lehet-e zenét hallgatni a telóról?
Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekről?
A válaszokat előre is köszönöm!

Aristeus

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#1411) tomcica


tomcica
Topikgazda

17km benne porgos bemelegites....8km tempo...4.40es atlag lett...37.31...5km-ig nagyon egyenletesen birta a legeny,joval erosebb 4.30as is ment volna,sooot...de 5utan rohamosan elkeszult 6nal annyira belassult h eros utolso 500al tudta csak megtartani ezt az atlagot...elegedett vagyok,O pedig nagyon faradt :D

(amugy nem egyszeru dolog 4.40es tempot tartani palyan,neha mentek volna a labaim,oda kellett figyelni h egyforma ritmus legyen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1412) Nordik válasza Aristeus (#1410) üzenetére


Nordik
őstag

Ilyen problémák nem fordulnak elő, ne aggódj! :)

Valamelyik okostelós topikban kérdezz rá, hogy milyen mobilt vegyél, én személy szerint egy Xperia Mini-t használok nagy megelégedéssel. :)

(#1413) Djuree válasza Aristeus (#1410) üzenetére


Djuree
félisten

motorola milestone 1-et használok endo-hoz.
hívásom még nem volt közben, de sztem nem szakad meg a mérés, az már nagyon gagyiság lenne. zenét is lehet hallgatni biztos, csak akkor hamar le fog merülni. nekem 1 órát bír endo-val, ha csak az megy.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1414) Nordik válasza Djuree (#1413) üzenetére


Nordik
őstag

Az az 1 óra nagyon kevés. :U

(#1415) Djuree válasza Nordik (#1414) üzenetére


Djuree
félisten

nagyon merül ez a teló. olyan 2 napot bír az akksi, ha absz semmit nem használom a telót. ezek a komolyabb okostelók ennyit bírnak sajna :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1416) gooool


gooool
őstag

Soha rosszabbat görcsben álló vádlival és még félig náthásan:
7, 41 km 35:07
12, 66 km/h-s átlag, 4:44-es átlag kilok.
Szép idő volt, a végére élvezni kezdtem ezek ellenére is, az eredmény meg több,mint egy hónap kihagyás után is egy PB. :DD
Hamarosan megy fel Endo-ra is. :)

Üdv, Balázs

(#1417) szki válasza Aristeus (#1410) üzenetére


szki
őstag

ZTE Blade Android telo + Endo. 14000 km rögzítve vele:) 8 órát bír akkuval, ha nem fut a mobilnet, és más alkalmazás. De van pótakksim, mert elég gyakran többet vagyok nyeregben mint 8 óra :B
Lehet párhuzamosan zenét hallgatni. Előfordult már velem, hogy hívás közben probléma adódott, de az inkább telo os hiba.

(#1411) tomcica: Az nagyon szép teljesítmény! Gyorsul a tanítvány!

(#1416) gooool: Gratula!
Nekem is megszaladt ma a lábam, pedig még nem voltam 100%-osan kipihent a hétvégi kemény terhelések után. Aszfalton 15 km-t lenyomtam 4:57 perc/km átlaggal, és végig könnyedén. De az első 3 kili csak olyan bemelegítős volt :B Még bírtam volna az 5 percen belüli tempót, de mára ekkora táv volt csak tervezve. Látszik a ultramaratoni bicajos múltam, mert az aerob teljesítményem kiváló. Még a futóművön kell alakítani:)
12 nap múlva Pécs-Harkány 25 km futóverseny! Akár kerek 2 óra összejöhet optimális feltételek esetén.

(#1418) gooool válasza szki (#1417) üzenetére


gooool
őstag

Bele sem merek gondolni mi lesz ebből, ha nem kell ennyi ruha, teljesen egészséges leszek és nem fog égni a vádlim 2 kilo után... ;]
Neked is grat, nagyon szépen javul a teljesítményed. :R

Huhh majdnem elfelejtettem a másik két nehezítő körülményt:
Napi kondis keresztedzés(ma épp hát és has), 6-tól testnevelés fakultáció és utána megyek futni...a tanulás és ezek után nem tudom mennyire reális az eredmény...Főleg, hogy tükörjég volt ma este a táv 70%-án és lábujjhegyen tipegtem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#1419) Djuree válasza szki (#1417) üzenetére


Djuree
félisten

8 órát bír?! az nagyon jó, gps-el meg főleg. igaz nekem sok szar fut a telón, meg szét van heckelve az oprendszer :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1420) szki válasza gooool (#1418) üzenetére


szki
őstag

Nyári öltözékben meglesz javítva minden PB az 1 és 42 km között:)
Vivicittán találkozunk!
A nehezítő körülmény szerintem nem egyedi eset...

(#1421) gooool válasza szki (#1420) üzenetére


gooool
őstag

Ha sikerül ebben az évben poénból letolni a 42-őt akkor nagyon boldog leszek...
De majd nyáron a Balatonon úszás és futás ezerrel munka mellett. :)
Remélem,hogy megyünk a sulival,ha nem akkor egyedül megyek. ;]

Üdv, Balázs

(#1422) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

UFO-k vagytok mind ezekkel a 4-essel kezdődő kilikkel :)

Én szenvedek valahol a betegség felé félúton, mennek a megadózisú vitaminok, hogy ne döntsön le a lábáról. Tegnap pld 7 perces kiliket sikerült produkálnom úgy, hogy majd meghaltam a 8. kilométernél. :(

less qq more pewpew!

(#1423) Djuree


Djuree
félisten

én is csak szenvedek. begyulladt a lábujjam, kenegetem minden szarral, dunsztolom, de nem akar múlni, már hétfő reggel óta ilyen. elmúlik elvileg magától, ideje lenne, pont a jó időt nem tudom kihasználni. mindig van valami :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1424) Aristeus


Aristeus
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#1425) tomcica


tomcica
Topikgazda

16km benne: bemelegites,torna,szokdeles,gyorsitok,par konnyu iram...utana 1000m resztavok terv szerint 4db 4perces iram v egy picit gyorsabb (ugye egy honapja futott a legeny 3.29et szoval jo a 3.55 kb) ...a tegnapi nap utan kicsit nyikorogtunk itt+ott :D elso 1K 3:35 (nekem 3:28) picit eros lett...500m lassu futo piheno...2. 1K 4:15 (3:40 nekem) ezt el kellett engedni igy is akartuk...500m piheno...3. 1K 3:55 (nekem 3:24) hulla labbal,tudo sehol,pulzus az egben de az AKARAT behozta 4perc ala...utana ugy dontottem a 4.ik ezret nem kell vegig futni neki,megindulunk batran es jon ameddig tudja tartani kb 400m eleg is....nekilodultunk 36os elso 200 :D 350m-nel kiallt de nagyon komoly futas lett addig,en meg mondom egy jo edzo mutassa meg hogy kell ezt vegig lefutni eros iramban - faradtan...3:05 lett az 1000m...utana hosszu kifutas,kis nyujtas es vegul 8 x 50m valtogato sprint ... valamint laza totyogas haza,mar csak neztunk ki a fejunkbol...ez a szerda,holnap pihenonap :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1426) szki válasza tomcica (#1425) üzenetére


szki
őstag

Huha! Ezek komoly résztávos idők! :R

Többieknek meg jobbulást!

(#1422) Polacheck: kell a keresztedzés. De lehet kondizás helyett a bicajozás alkalmasabb lenne, ami a futásnál jobban fejleszti az aerob képességet. Amúgy előfordul bárkivel olyan nap, hogy könnyen kifárad..

(#1427) tomcica válasza szki (#1426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja,de elragadtattuk magunkat...maradni kell a tervnel 3:55os 4db 1K...csak hat valszeg ivel felfele a forga,jovunk ki a telbol...na a nyari majd "lehuti" a fejunket (az annyira gyors h ott nem lesz extra virgonckodas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1428) szki válasza tomcica (#1427) üzenetére


szki
őstag

Mi a nyári terv? Milyen távra edzed a tanítványod? 40 percen belüli 10 km-re?

(#1429) tomcica válasza szki (#1428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igazabol 5km-re lesz feltolva IDOVEL...ez az elso alapozo eve,epp a teli alapozasba csopent,nyaron csak maga futkarozott... tavasz/nyari rovidek es porgosek (minimalis pihenessel) jobban a 800-1500as edzesre fog hasonlitani(200/400ak jo sok) ,annyi h 1nap 8-10K konnyu tempo marad es lesz egy sprint nap 60-80m + emelkedo (szokdeles,felfutas + lepcso)

amig tud gyorsulni addig gyorsitom...remelem a 30as 200m-ek ha nem mas par darab menni fog idovel,utana a kovetkezo teli edzes nagyon hasonlo az ideihez szerkezetileg,de gyorsabbra kell mindent

18perces 5km-varok Tole idovel,de 2perc 5-10es 800at is tudnia kell,aztan meglatjuk mire is tud specializalodni,ugy lesz igazitva az edzes is

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1430) szki válasza tomcica (#1429) üzenetére


szki
őstag

Aha. Fiatalság, azaz gyorsaság. Jól hangzik a cél! Remélem sikerül elérnetek!

Én meg inkább edzem magam a hosszabb futótávokhoz. Aztán ha lesz elég időm, és a térdem továbbra is jól bírja, akkor lesz néhány nagy próbatétel idén.

Viszont ma kijött a jó idő, így a főszerep újra a bicajozásé lesz. Persze azért futogatok is 15-25 km-eket pár naponta.

[ Szerkesztve ]

(#1431) tomcica


tomcica
Topikgazda

ismet pentek...hosszu bemelegites,torna,gyorsitok,szokdeles...2km verseny tempo,annyi valtoztatassal h most az elso 500m nagyon eros,ezzel az elso egesz 1km joval erosebb kellett hogy legyen mint a masodik km..igy is lett...szeles ido,de legalabb szaraz,palyan futottuk 3:44-3:47 elso km(pontosabban nem tudtam neki megmerni mert mar elhuztam egy jo 60metert,de elso 500m 1:35volt ami igen bator),ossz ido a legenynek 7:56.26 (uj PB) nekem 6:58 h erezzem is h futok...hosszu kifutas,benne 8 x 50m sprint keves pihenovel...ossz km 20...kicsit tobb mint 2oras edzes..eleg is volt,holnap torzs + felsotest (teremben)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1432) szki válasza tomcica (#1431) üzenetére


szki
őstag

2 km-en új PB? Jó sokat futtok össz 1-1 nap! Sok-sok PB-t kívánok!

Ma futnom kellett volna, de olyan szép idő volt, hogy inkább bicajoztam :B Meg akadt dolgom a városban, és gyorsabb közlekedni bicajozva, mint futva. Így 2x40-est bicajoztam 30 km/óra feletti átlaggal, ami elég jó zalai dombokon, szeles időben, és egy trekinggel:D
20C fok volt, így ma rövid naciban tekertem!
Kellene hétvégén még egy 80-ast tekerni, meg futni egy 20-ast...

[ Szerkesztve ]

(#1433) Djuree válasza szki (#1432) üzenetére


Djuree
félisten

wtf is the PB? :DD

9 fok van, mennék bicózni egyet én is, de nincs időm 1 óra és indulok kosármeccset nézni. remélem vasárnap is legalább ilyen idő lesz!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1434) szki válasza Djuree (#1433) üzenetére


szki
őstag

Personal Best, egyéni csúcs. Egy sportolónak a saját csúcsait megdönteni mindig sokat jelent! Illetve ez a cél folyamatosan:) Vagyis, hogy amire képes vagy genetikailag, azt kihozzad magadból eredményekben is.

Jaja, legyen minden hétvégén ilyen időjárás, mert akkor jut időm eleget sportolni.

[ Szerkesztve ]

(#1435) Djuree válasza szki (#1434) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, én is döntögetem a rekordjaim, kell valami cél, ami mindig egyre magasabb, de túl magasra nem szabad tenni, mert ha nem tudom teljesíteni, az eléggé demoralizáló :) csak szép fokozatosan....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1436) tomcica válasza szki (#1432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne csapjon be a sok PB v edzesen egymas utani PB-k,mert most jon ki a telbol 7honapja fut es ahogy gyorsul elojonnek ezek,kesobb eleri a platot es nem fog igy menni...sot lesz visszaeses is sokszor...igen heti 70-75km-t futunk 4edzesnap alatt...kell a hosszu lassubol boven,h meglegyen a szeles alap is...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1437) szki válasza tomcica (#1436) üzenetére


szki
őstag

Engem biztos nem csapnak be a PB-k, mert csak pár havonta szoktam megerőltetni magam, hogy javítsak. Meg rövid távra nem is adok. Bicajnál 100 és 180 km a mérőszám. Futásnál 21 km a lényeges, de pár hónap múlva a 42 km lesz mérvadó. Aztán 07.28.-án egy 11 órán belüli IronMan teljesítésével lennék elégedett :B

(#1438) rétisün válasza szki (#1432) üzenetére


rétisün
veterán

"Így 2x40-est bicajoztam 30 km/óra feletti átlaggal"

:Y :R :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1439) Djuree válasza rétisün (#1438) üzenetére


Djuree
félisten

na az a durva :R azt hittem nem olyan vészes 30-al menni sokat, de rájöttem hogy az, nem is kicsit :K na majd edzek, legalább 10km tudjak menni 30-al :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1440) rétisün válasza Djuree (#1439) üzenetére


rétisün
veterán

a 30-as sebesség, az egy dolog...persze az se könnyű,de a 30-as átlag :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1441) szki válasza Djuree (#1439) üzenetére


szki
őstag

Áááá, nem olyan gyors az nyári cuccban, hisz fél éve is ilyen átlaggal tekertem rendszeresen. Rétisün is szokott ilyen átlaggal tekerni ilyen távon. Viszont még csak február van(!)

Mindenkinek sikeres futófelkészülést kívánok, és sok PB-t a saját versenytávjain!
Találkozunk 03.04. Pécs-Harkány 25 km, és 04.01. Bp. Vivicitta félmaraton, stb.
Ajánlom a bicajos keresztedzés, és a konditermi munkát, mert jól kiegészítik a futást. A bicajozás remek aerob teljesítmény növelő, míg a kondizás kell, mert összhangba kell lennie a lábak és karok erejének. Illetve mindkettő elősegíti a regenerációt.

[ Szerkesztve ]

(#1442) gaborbol


gaborbol
őstag

Hat eloszor iden (persze csak padon), de lenyomtam a felmaratont.

1 ora 44 perc. Meg a novemberi NY teljesig rengeteg idom van.Nem is tudom,hogy hogy csinaljam ezt, probaljam ezt lejjebb vinni amennyire csak lehet, vagy inkabb emeljek kicsit a tavon?

(#1443) tomcica válasza gaborbol (#1442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eloszor inkabb fusd ki padon kivul (foldesuton v ami van) mert csaloka lehet am h nincs legellenallas es h nem mindig idealisak kint a korulmenyek....

ha emeled a tavot akkor konnyen lehet h hasonlo idot fogsz futni,csak konnyebbnek erzed kicsit mert mar birtoklod a tavot boven,de en novemberig (ami meg egy jo feleves felkeszulest elbirna) siman beerositenem minosegre...tehat resztavok 8-10x 1K...v 4-5x 2K kozte 5perces lassu futas piheno (nem seta) a tempo kicsit legyen gyorsabb a felmaratonos tempodnal,de azert ne a 10K tempoja legyen,kozte valahol... emelkedok is mehetnenek,akar hosszu futas utan faradt labbal,meg egy csepp gyors munka (ez nem a legfontosabb resz) pl 8 x 400m 5K tempojaban keves pihenovel 3perc max (kesobb ez mehetne fel egesz 2 x 8-10x 400ig is a ket nagyszeria kozt lehet egy 10-15perces lassu futas)

igy javulna a gyorsasagod,hatekonyabban futnad a tempokat ami vegul megterulhet a felmaratonon...persze ez csak olyan javaslat h nem is latom az edzestervedet

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1444) gaborbol válasza tomcica (#1443) üzenetére


gaborbol
őstag

Tavaly mar kifutottam tobbszor is, de hidegben nem futok knit, reggel itt szakadt a ho.:)
Ha megint 13-15 fok korul lesz legalabb akkor majd megint kimegyek.

Nem tudom hogyan fogom tudni ezt a tavot ketszeresere emelni novemberig. Raadasul a NY maraton hires a nagy szintkulonbsegrol.

(#1445)



addikt

Tegnap voltam futni, teljesen jó volt, el sem fáradtam különösebben és nem is éreztem semmi furát. Aztán ahogy megálltam elkezdett fájni a térdem. Van 2 perc séta hazáig, azalatt egyre jobban erősödött, aztán a harmadik emeletre már csak úgy tudtam felmenni, hogy kb a korláton húztam fel magam és utána sétálgatni is csak alig tudtam otthon. Ma már valamivel jobb, legalább sétálgatni tudok rendesen de még mindig fáj.

Mi lehet ez? Korábban sosem volt ilyen. Sajnos többnyire aszfalton futok és van, hogy néha picit érzem a térdem, de olyankor inkább futás közben sajog csak nagyon enyén és ha megállok elmúlik, illetve az kicsit más jellegű fájdalom, inkább szúrós és belül érzem. Amit most érzek az olyan tompább, mintha megütöttem volna vagy ilyesmi.
A bal térdem külső része fáj, szóval még az sem lehet, hogy véletlenül összekoccantak a lábaim.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1446) tomcica válasza gaborbol (#1444) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaaaa...h marathon lesz? hujuj...akkor pedig 30km-re valahogy emeld fel es tobbszor is fusd ki a 30at,mondjuk 4-6hetente minimum....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1447) gooool válasza (#1445) üzenetére


gooool
őstag

Helytelen futótechnika így elsőre.
Az a baj, hogy a sarkadra koppansz érkezéskor, így csakis a csontok tompítanak, ami valljuk be nem épp ideális.
Hajlított térd érkezéskor is fontos, így a leérkezés talpközépre vagy a talp elülső részére fog esni.
Eleinte nagyon szétcsapja az izmokat, de azoknak a dolga a tompítás, miután beedződnek jobb lesz a tempó és nem lesz fájdalom sem. :)

Üdv, Balázs

(#1448) válasza gooool (#1447) üzenetére



addikt

Valóban helytelenül futhatok, a cipőimnek mindig a a sarok külső része kopik el először.
De már vagy 5 éve így futok és eddig sosem éreztem hasonlót... tegnap nem futottam se különösebben hosszú távot, se pedig különösebben gyorsan (magamhoz képest) ezért nem értem mitől lehet ez.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1449) gooool válasza (#1448) üzenetére


gooool
őstag

5 év pont elég, hogy kihozza a fájdalmat a térdből...de persze nem feltétlen ez okozza a problémát.
Viszont a helyes technika elsajátítása mindig jól jön és meglátod kényelmesebb is lesz.

Tegnap voltam a Decathlonban és bevásároltam kicsit hidegebb cuccból, mert most akciós volt. 11500-ból kijött a meleg alsó, felső és egy póló és nem is a legalja kategóriából.

Üdv, Balázs

(#1450) válasza gooool (#1449) üzenetére



addikt

Köszi, ezután majd jobban odafigyelek erre.
Van esetleg oktatóvideo vagy leírás a helyes technikáról?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.