Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) válasza (#1612) üzenetére



addikt

Senki nem fut terepen a BP északi részén?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1652) Polacheck válasza (#1651) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A sziget meg a hungária körút terepnek számít? :)

less qq more pewpew!

(#1653) válasza Polacheck (#1652) üzenetére



addikt

Igazából az lenne a lényeg, hogy ne aszfalt legyen, ha még a táj is szép mellé, az extra bónusz. Jó lenne egy kis szintemelkedés is, de nem durva hegyimenet csak olyan lájtos, dimbes-dombos. Olyan bő 20 percnyi kocsiút belefér Újpestről.

Hungária körút kiesik, azt simán veri az én környékem, ahol lakom és futok általában. :) A Margit-sziget nem rossz, de már kicsit uncsi és nagyon rövid is. Kb 15km körüli útvonal kéne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1654) Polacheck válasza (#1653) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ötletem nincs, én kb ezt az útvonalat tolom futásoknál. A sziget sosem unalmas, főleg, hogy jön a jóidő :)

Egyébként a hármashatárhegyen sétáltunk a múltkor és rengeteg terepfutó volt és a reptér környékén is sokan futottak. Egy próbát megérhet.

less qq more pewpew!

(#1655) gooool


gooool
őstag

Most jöttem a mai tempóról és nagyon örülök magamnak.
Végre sikerült 20 perc alá vinni az 5km-t.
5, 47km 21:21, ami azt jelenti, hogy 19:30-as az 5 kilim. :DD
Megy is fel Endora az eredmény pár óra múlva. ;)

Üdv, Balázs

(#1656) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Április 15. Szolnok, jön valaki a közelből?:D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1657) tomcica válasza gooool (#1655) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka...amikor mar stabilizalodik akkor el lehet jatszani a tempoval...erosebben inditani,vagy a masodik felet megtolni,de ugy h aranytalanul erosebb legyen mint a mostani tempod..pl 15-20mp/km-el erosebb...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1658) mukibuci válasza haromegesz14 (#1656) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

link? :B oké, megvan :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1659) Djuree válasza haromegesz14 (#1656) üzenetére


Djuree
félisten

ha otthon lesz akkor megyek, 20 km-re laknak szüleim :)

nem leszek otthon, akkor van edzőtáborom..

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1660) gooool válasza tomcica (#1657) üzenetére


gooool
őstag

Most már igyekszem ezt állandósítani és utána akkor ez lesz a munkaterv. :R
Am ez a 19:30 már jó időnek számít így hobbi futók között?

Üdv, Balázs

(#1661) Djuree válasza gooool (#1660) üzenetére


Djuree
félisten

:K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1662) tomcica válasza gooool (#1660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O igen,20perc alatti 5K-nal kezdodik az amit ugy neveznek az angolok: "ez valasztja el a kisfiukat,a ferfiaktol" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1663) gooool válasza tomcica (#1662) üzenetére


gooool
őstag

Na ennek örülök, akkor nem adom alább. :))

Üdv, Balázs

(#1664) gooool válasza gooool (#1663) üzenetére


gooool
őstag

Egyébként az Endo challenge-ein a sok fake barmot kiszórják idővel? :F
Mert szinte mindet valami állat vezet, akinek köze nincs azokhoz az eredményekhez, csak berajzolta és örül...
Most az 5km-es leggyorsabbra joint-oltam, ott is simán benne lennék a TOP50-ben, de előttem vagy 5-10 ember nem éppen reális... :U :)

Üdv, Balázs

(#1665) Djuree válasza gooool (#1664) üzenetére


Djuree
félisten

erre én is gondoltam, mi van ha valaki felül a bicajra és "fut", vagy kocsiban ülve "fut"? simán meg lehet csinálni, sajnos gondolom sokan meg is csinálják :( szánalmas dolog...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1666) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Van valamiféle térképes rendszer, ahol az utat behúzva nagyjából megkapom a táv hosszát? Endo-n kívül kellene valami ingyenes, regisztráció mentes. Városba futott útvonalak hosszára lennék kíváncsi.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1667) Nyugdíjas válasza haromegesz14 (#1666) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

GoogleMapsen Labs alatt van távolságmérő eszköz. Kapcsold be aztán uccu...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1668) haromegesz14 válasza Nyugdíjas (#1667) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Nofene, köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1669) gooool válasza Djuree (#1665) üzenetére


gooool
őstag

Vannak fent olyan eredmények, hogy a hajam égnek áll...
A fake eredményeket törlik, azt olvastam, na de honnan veszik, hogy némely igazinak látszó nem-e szintén bullshit? :U

Üdv, Balázs

(#1670) válasza (#1653) üzenetére



addikt

Nah, akit érdekel végül Pilisszentlászló - Sikárosi-rét - Pilisszentlászló útvonal lett és tudom ajánlani annak, a környéken lakik és szeretné terepen kipróbálni magát.

Nem tudom mennyire pontos a nike+ chip, mert nem egészen ilyen terepre és tempóra lett kalibrálva, de 14.4km-ert mért. Ami biztos, hogy 1 óra 20 perc volt lefutni. De elég jól skálázható a távolság, mert több helyen is hozzá lehet toldani pár kilómétert, akinek ez kevés. Bár hozzáteszem az emelkedők miatt sokkal fárasztóbb volt, mint otthon sík terepen futni. Szerintem simán felért ez egy otthoni 20-assal.

Ha az óramutató járásával ellentétes irányba indulunk, akkor az első 4-5 km eléggé emelkedős, a végére igazán embert próbálóvá válik. 2x bele is kellett sétálni egy 20-30mp-re.
Utána hosszú lejtős, majd vízszintes szakasz jön és a végén újra emelkedő. Nem olyan durva mint az elején, de persze ekkor már ez sem esik túl jól.
Azért is jó, mert az első 4-5km után végig szinte párhuzamosan halad a turistaút egy aszfaltúttal, szóval ki-ki kedve szerint váltogathatja a kettőt.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1671) gaborbol válasza gooool (#1660) üzenetére


gaborbol
őstag

Na bakker :DDD

"Rohanok" haza(persze alig elek) mondom valami 20 perc korul futottad, biztos kozel lesz az en 20:23-mas eredmenyem, erre tessek. 19:30

Semmi tisztelet nincs ezekbe a mai fiatalokba :N

(#1672) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

ilyen tatyót látott már valaki más márkában :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1673) tomcica válasza gaborbol (#1671) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe...na muszaj leszek beletolni en is egy jo kis porgos 5K-t mostmar,csak h meg maradjon az oregek tisztelete is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1674) gooool válasza gaborbol (#1671) üzenetére


gooool
őstag

A hivatalos 19:18 lett, szal még annál is jobb. ;]
Tisztelet...ammegmi? :U ;]

tomcica:
Nem kell azért nagyon lealázni. :DDD

Üdv, Balázs

(#1675) tomcica válasza gooool (#1674) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D a tisztelet az amit erzel mikor mar atoltozott az oreg a celban,te meg meg csak a celegyenesbe fordulsz be epp :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1676) Djuree válasza tomcica (#1675) üzenetére


Djuree
félisten

kb. mint én meg fater. mikor én még csak beérek a célegyenesbe ráfordító hosszú egyenes ívére, fater már szembe jön, mindjárt célba ér, nekem meg még 1 km :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1677) tomcica válasza Djuree (#1676) üzenetére


tomcica
Topikgazda

persze viccelek...jo moka ez...de ha egy kicsit is szamit a teljesitmeny akkor azt mindig onmagunkhoz kell merni,az elozo szezonunkhoz stb...de mokanak jo...en sokszor belegondolok milyen nehez is a tanitvanynak a tempot futni,az O testevel es kondijaval (van rajta egy 5-7kg plussz,meg dohanyzott par evig es elhanyagolta a testet) neha meg ra is csodalkozom,hogy milyen eros az akarata,az en testemmel futna lehet mar reg mas dimenzioban tolna a tempokat...na de fantasy OFF

mai edzes 2o km konnyu lassu...benne 5km konnyu tempo (tanitvanynak versenytempo,uj PB 21.o2..elso km 3.57...utolso is 4perc koruli,viszont a kozepe leult,megijedt,meg minden krizis elkapta :D na de ebbol tanul,szep munka igy is,22.45 volt 3hete...de ha nem fel 2o-2o.3o ami benne lehet) utana nyujtas,ivas es a tobbi lassu kifutas 19km-nel egy utolso eros felrazo faradt labra (en imadom,mindenki utalja...halal) neki 3.4o...nekem 3.18 ..ez progressziven tehat elso 5oo ..1.52...masodik 5oo 1.26....neki elso 1.58...masodik 1.42 erosen fejeztunk)

nyujtas ...ivas...ennyi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1678) gooool válasza tomcica (#1675) üzenetére


gooool
őstag

És persze a végén mindketten vidáman ülünk egy pohár hideg üdítő mellett...(alkoholt nem iszok... :N ) ;]

Üdv, Balázs

(#1679) tomcica válasza gooool (#1678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kiegyezunk egy limonadeban...mert kolat meg en nem preferalom :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1680) gooool válasza tomcica (#1679) üzenetére


gooool
őstag

Egyetértünk...Utoljára tavaly húsvétkor ittam muszájból kólát, mert megkínáltak és nem akartam visszautasítani... :DDD
Szomorú, hogy Neked is az üdítőről a kóla jut eszedbe... :( Biztos a sok TV-zés teszi... ;] :DDD

Bár tudom ebből se lesz semmi, de egyszer nem hozunk össze egy találkozót? Szerintem tudnánk olyan helyet, ami minden idejárónak megfelel és legalább nem csak az avatar lenne az, amihez kötni tudnám az eredményeket. :)

Üdv, Balázs

(#1681) gaborbol válasza gooool (#1680) üzenetére


gaborbol
őstag

Jaja, kijohetnetek hozzam par napra, aztan elso nap mindjart kivinnelek benneteket a futopalyara(amig faradtak vagytok az ut meg az idoeltolodas miatt), nekem is legyen mar valami esellyem :DDD

tomcica: Teljesen igazad van a viszonyitassal. Rajtam is van most egy +7 kilo felesleg, es a legutobbi versenyhez kepest megis 15 percet tudtam faragni az idobol. Persze uj nekem a futas, meg talan egy eve sem csinalom hobby szinten,es nem is veszem annyira verkomolyan.

[ Szerkesztve ]

(#1682) Nordik válasza gaborbol (#1681) üzenetére


Nordik
őstag

Az enyhén kaviccsal szórt, rendesen kialakított, kijárt, keményebb földút mennyire izület kímélő? Gondolom így is ezerszer jobb mint a beton/aszfalt. Egyébként egy tó körüli útról van szó, rengetegen futnak itt.

(#1683) tomcica válasza Nordik (#1682) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem jol hangzik az az ut...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1684) tomcica válasza gooool (#1680) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja szinte TV-vel futok :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1685) gooool válasza gaborbol (#1681) üzenetére


gooool
őstag

Na persze már...időnap előtt diszkrimináció áldozatai lennénk... :( :DDD
Ha egyszer adódik lehetőségem és még tartjuk a kapcsolatot, akkor meglátogatlak, így is sokat segítettél már. :)
Egyébként én sem csinálom egy éve sem ezt a futás témát, csupán ilyen mellékes az egész, mert szeretem és aránylag nem is rosszak az időeredményeim, ami további edzésre sarkall.

tomcica:
El tudom képzelni, hogy egy régi Videotonnal a hátadon is kapnám a leckét... ;]

Na de ON:
Ma egy kis tempónövelő volt, hogy stabilan szokjam a 4:30 körüli kilokat.
12km 4:28-as átlaggal jött a végén.
Elégedett vagyok. :)

Üdv, Balázs

(#1686) Djuree válasza gooool (#1678) üzenetére


Djuree
félisten

"alkoholt nem iszok"
há mi vagy te? :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1687) Aristeus válasza haromegesz14 (#1666) üzenetére


Aristeus
tag

Ingyenes, regisztrációmentes:
http://www.gmap-pedometer.com/

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#1688) haromegesz14 válasza Aristeus (#1687) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Már megoldódott, de köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1689) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

aki használ endomondót, dobjon már egy privit :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1690) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

1 hete kezdtem el futni, kezdő vagyok, sosem futottam. Egyetemi salakpálya (400m) áll rendelkezésemre. A világháló rengetegében nézegettem kezdő edzésterveket, de inkább kezdő maraton futóknak volt anyag. :DDD (vagy csak én nem találtam)

4x voltam eddig lent, a következők szerint jártam el:
- 1 kör gyorsabb séta,
- 5 kör kocogás, az ötödik kör végén (50m kb.) sprint,
- 1 kör séta
- 4 kör futás (gyorsabb tempóban, mint az első 5 kör)
- 30mp szuszogás
- 1 kör (számomra) gyilkos tempó :)

A lábam kb. olyan vékony, mint egy rosszabb fogpiszkáló, ezen szeretnék az állóképességen kívül javítani. :DDD

Van valami okosság, amit fel tudok használni, mint teljesen kezdő?
Köszi szépen! :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1691) Aristeus válasza Egorov (#1690) üzenetére


Aristeus
tag

Hali!

Annak-idején, mikor elkezdtem futni, én ezzel kezdtem el:

Az első 5KM-em edzésterv:
"Valahol mindenkinek el kell kezdenie. Még sohasem futottál? Félsz, hogy percek alatt kidőlsz? Kövesd az Online Edzésnapló edzéstervét és 6 héten belül elérheted az áhított első 5 kilométert. Egyben..."
[link]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#1692) Nyugdíjas válasza Egorov (#1690) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az nem biztos, hogy nem marad a lábad fogpiszkáó. A futás nem az izomtömeg növelésről híres :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1693) Egorov válasza Nyugdíjas (#1692) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hát azért remélem, hogy egy kicsit vastagabb lesz legalább a vádlim. A combomat eltakarja nyáron a rövidgatya, a vádlimat (vagy annak hiányát) meglátva meg elszaladnak a lányok. :DDD

Aristeus
Köszi a linket, megszaktekintem és kipróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1694) Nyugdíjas válasza Egorov (#1693) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dehogy szaladnak. Az enyémnél nem lehet vékonyabb :D

Egyébként is, ha belejössz akkor elszaladhatnak,de utoléred őket ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1695) tomcica válasza Nyugdíjas (#1694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod a futastol lehet formas lesz a labad,de nagyon vastagra ne szamits...arra a testepites valo...amitol esetleg megnol az izomtomeg is az a dombra felfutas,a rovid sprintek (blokkbol start..20-30m sprint es a rendes sprintek 60-150m) ezekhez komolyan elo kell kesziteni a labat,mert kulonben meg sem lehet oket csinalni rendesen,a teli idoszakban pedig konditeremben sulyokkal dolgoznak a gyors legenyek (nekik a legvastagabb a labuk) testsullyal guggolnak...felevel ugrallnak fel..egylabbal pipiskednek kb testsuly felevel stb...stb..

en azt mondom a futast azert csinald mert szereted,nem fogsz tole alompasi testet kapni,jo kardio kondit IGEN,egeszseges faradtsagot IGEN,jobb kedvet IGEN azokat sorolhatnam es mint sokan majd elmondjak ezek elobb hoznak sikert a lanyoknal mint a puszta kinezet es a "ko kola genya" macso szoveg melle (tisztelet a kiveteleknek persze)

nezd meg a Woody Alen-t hogy nez ki,pedig nagy nocsabasz az oreg es meg sorolhatnam,ne dolj be a magazinoknak es medianak (persze tudom a legtobb csaj mar bedolt nekik es nehez megfeleleni de te TE vagy :D)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1696) Djuree válasza Egorov (#1690) üzenetére


Djuree
félisten

hát a lábad nem lesz vastagabb tőle. 3 éve futok de nem vastagodott semmit, viszont izmosnak izmos. gyúrjál rá akkor vastagodik is. állóképességet viszont javítja :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1697) Egorov válasza tomcica (#1695) üzenetére


Egorov
aktív tag

Gondoltam én, hogy nem lesz olyan lábam, mint a versenyző rövidtáv futóknak, csak hátha meglátszik majd egy kis fejlődés. :) Thaibox edzésre kezdtem járni, első sorban tehát azért futok, hogy bírjam az edzéseket. Másrészt meg eddig tiszta jó érzés, meg új embereket, más társaságot ismerek meg, jobban alszok, jobb a közérzetem edzés után. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1698) tomcica válasza Egorov (#1697) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagy orulok hogy tisztan es jol latod...a thai box jo lesz,szep alakot formal (mint minden kuzdosport altalaban)...onbizalmat is novel es tiszteletet tanit...a futas kez a kezben ki tudja egesziteni (sok birkozo,boxolo stb.. fut fogyasztaskor es felkeszuleskor is,edzes mellett + ugralokotel ritmusra es kondira) amit pedig leirtal az igy van,jo es uj tarsasag (a futok ritkan mogorvak es en kepmutatast sem latok bennuk,hiszen megtanitja oket az idojaras es a tempo/tav a tiszteletre) :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1699) gooool válasza Djuree (#1686) üzenetére


gooool
őstag

Csakis amikor elmegyek nagyon ritkán buliba, akkor fogyasztok, de amúgy sosem...
Nem is érdekel, ahogy semmilyen káros egyéb anyag sem, meg van családi vonzata is. :K

Üdv, Balázs

(#1700) Djuree válasza gooool (#1699) üzenetére


Djuree
félisten

én is csak ritkán iszok, haverokkal, de akkor viszont úgy rendesen :DDD de az ritka, havi 1 talán....elég is bőven....meg is bánom másnap mindig :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.