Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) greenmukk


greenmukk
tag

Na végre megjött i-gotU GT-200e készülékem :C Megvárom hogy feltöltődjön aztán kimegyek futni egy jót,lássuk mit tud ;]

(#1052) Djuree válasza greenmukk (#1051) üzenetére


Djuree
félisten

majd írj hogy milyen :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1053) greenmukk válasza Djuree (#1052) üzenetére


greenmukk
tag

Sétáltam az udvarban 3percet és működik ;]

Öltözök,indulok futni kb 1-2óra és jövök ;)

(#1054) Nordik


Nordik
őstag

Nah ma bevásároltam a futáshoz, már csak elkéne kezdenem. :)

Vettem egy ilyen cipőt: [link] Most 13ezerre le volt akciózva, az ilyen árban lévők között általában csak Kalenji volt, esetleg Nike. Gondoltam az Asics-ban csak nem fogok csalódni, így hát ezt választottam, remélem jól döntöttem. :)

Vettem még futógatyából, Kalenjit, elég melegnek tűnik. Ezek egyébként tartják a méretüket vagy idővel kinyúlnak/összemennek mosásba? Csak mert általába M-es dolgokat hordok, de az nagyon feszült, így L-est hoztam el.

Találtam még 2ezer 200Ft-ért széldzsekit. :) Gondoltam ez is jól jöhet, ennyi pénzért. Bár tényleg csak széldzseki, így elég vékony is, de gondolom futásnál azért elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#1055) mukibuci válasza Nordik (#1054) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én is ma voltam a decában, vettem futózoknit (3 pár 990), holnap teszt :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1056) sanzi89 válasza Nordik (#1054) üzenetére


sanzi89
addikt

Az Kalenji nadrágomat heti 4-5 alkalommal használom kb 3 hónapja, de semmit nem vettem rajta észre. Amiket írtak, hogy a bokánál hajlamos kinyúlni, de nem tudom mennyi használat után. De ha valami nagy gáz lenne vele 2 év garancia van rá.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1057) Nordik válasza sanzi89 (#1056) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor jó, hogy a nagyobbat vettem.

Cipőről mi a vélemény? Vagy az Asics csak jó lehet? :)

[ Szerkesztve ]

(#1058) sanzi89 válasza Nordik (#1057) üzenetére


sanzi89
addikt

Idáig csak egy cipőm van/volt, egy Kapteren 50.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1059) greenmukk válasza Djuree (#1052) üzenetére


greenmukk
tag

Jó cucc, mondjuk sok mindent nem lehet róla mondani. Itt bent a házban nem talál jelet,szabad ég alatt viszont gyorsan megvan neki. Végig rendesen működött, egyedül az zavart kicsit,hogy a csuklópánton csúszik ha nincs erősen meghúzva és olyankor a föld felé néz de menet közbe jobban meghúztam és akkor már csak néha kellett visszaigazgatni.

Itt van az első bejegyzett távom endomondon :C ---> [link]

(#1060) Djuree válasza Nordik (#1057) üzenetére


Djuree
félisten

asics nem rossz elvileg. nem volt még nekem, de úgy tudom jó. mondjuk nekem nike van, az csak nagyobb név a sportban, de az asics is csinál jó cipőket, sok sportoló használ ilyet futáshoz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1061) greenmukk válasza greenmukk (#1059) üzenetére


greenmukk
tag

Az asics nagyon jó cipő. A legjobbak között van, olvass kicsit utána ;)

Nekem is ASICS cipőm van, talán 3éve vettem olyan 25ezer ft volt de mindent kibír,kényelmes is, jól is néz ki. Szóval sztem nagyon zsír cipellő--> [link] ilyenem van (gel stratus 2, de ez újabbnak tűnik,enyém kicsit más)

[ Szerkesztve ]

(#1062) tomcica válasza Nordik (#1057) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Asics az egyik legjobb a futocipok kozott...foleg a GT 11xx es 21xx szeria...kar hogy 30-35ezret elkernek...annyit nem ernek...volt regen asicsom tartos,kenyelmes,rugalmas futocipo volt...akkor raszaladtam learazva es jo vetel volt,teljes aron nem vennek Asicsot...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1063) tomcica válasza Djuree (#1060) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szegeden lattam nike freerun 2-est 20ezerre learazva...annyiert pl. nagyon jo a Nike...28-32ert mar nem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1064) mukibuci válasza tomcica (#1063) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

freerun cipőket azonban nem ajánlják elsődleges cipőnek, szokni kell, futo.blog.hu-n volt róluk teszt

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1065) tomcica válasza mukibuci (#1064) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maximalisan egyezem..azok minimal cipok...csak pelda volt hogy jo aron van Nike es akkor mar jatszik is a listamon,ha vomero v lunaracer,lunarelite lenne 20kert johetne is...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1066) Djuree válasza tomcica (#1062) üzenetére


Djuree
félisten

az asics lábra is csinál cipőt méret alapján. na azért sokat adnék, annál nincs jobb, pont lábra illene. és futásnál a cipő a legfontosabb, semmi más, mivel egyedül az ad és vesz át erőt a talajtól...csak sztem itthon nem elérhető :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1067) tomcica válasza Djuree (#1066) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod max ha szponzoralna valaki...mert mar a 30-35ezreseket sem gyozi az ember venni...rendes edzesnel 3havonta csere...neha 2 cipot is cserelhetnel 3 havonta...heti 100-120km edzesnel...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1068) Djuree válasza tomcica (#1067) üzenetére


Djuree
félisten

uhhh, ha én is 3 havonta cserélnék én sem vennék annyiért. nekem kitart évekig :DDD egyébként honnan lehet érezni hogy cserés a cipő. én akkor cserélek ha szétmegy :DD a kosarascipőm vagy 10 évig bírta, most cseréltem le. pedig futni is abban futottam :U volt benne sok ezer kili....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1069) Polacheck válasza Djuree (#1068) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

azt mondják a nike cipőtesztes srácok, hogy kb 1k-nál cserélni kell egy 70 kilós embernek, mert szétmegy a csillapítás. nekem a ~95 kilómmal azt mondták, hogy 800 körül fog kibírni a lunarglide, de ha valaki 50 kiló, akkor 1200-at is elmehet benne.

less qq more pewpew!

(#1070) Djuree válasza Polacheck (#1069) üzenetére


Djuree
félisten

én 100 kiló vagyok, akk kb. 750km-800km. minden 2. nap mondjuk 6 km-el számolva. lássuk csak. 266 nap. ha télen nem futok annyit akkor 1 évet kibír. hát elég elkeserítő :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1071) mukibuci válasza tomcica (#1065) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem akarok hülyeséget mondani, de mintha a vomero (v pega) lett volna akciósan 19990 a debreceni decathlonban :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1072) Polacheck válasza Djuree (#1070) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem június óta 300km ment a cipőbe, úgyhogy annyira nem veszélyes szerintem (mondjuk nekem a futás inkább keresztedzés a kondi mellé, legalábbis télen biztosan, nyáron lehet fordítok majd)

less qq more pewpew!

(#1073) tomcica válasza mukibuci (#1071) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a pegasus is igen jo 20K alatt...az egy nagyon jo altalanos futocipo....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1074) tomcica válasza Djuree (#1068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha erzed hogy nem rugozik,odaut a cipo..meg meg szoktak csavarni es ha nem ugrik vissza normalis allapotaban akkor el van faradva...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1075) tomcica


tomcica
Topikgazda

belecsaptunk a lecsoba...20km akaratiskola..eros szel vegig vissza...2oran belul kellet huznom iramot...1:55-lett...a tanitvany belepusztult :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1076) Djuree válasza tomcica (#1075) üzenetére


Djuree
félisten

:DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1077) gaborbol


gaborbol
őstag

Teljesen kesz vagyok. Nem tudom mi van velem, iszonyadt faradt vagyok napkozben is, nem megy az edzes sem, nem tudok enni sem, lehet osszefugg a dolog ? :DDD

Legalabb 30%-ot estem vissza csak a mult hethez kepest. Pedig nem vagyok beteg, nincsenek gondjaim, nem faj semmim, nem ertem :F

Jobb lesz ha hetfotol osszeszedem magam, mert kezd belole elegem lenni :)

(#1078) tomcica válasza gaborbol (#1077) üzenetére


tomcica
Topikgazda

faradtan NE eroltesd es soha ne hasonlitsd a teljesitmenyt ossze a pihent-jokedvu (nyari) iramhoz...egy mentalisan lehuz,ketto nincs ertelme...pihenj ha kell...eleget...en megjartam mar tulterhelessel,begyulladt az in es muszaj volt pihennem ha tetszett ha nem...a szervezet jelzett...csak en nem hallgattam meg!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1079) gaborbol válasza tomcica (#1078) üzenetére


gaborbol
őstag

hmm...

Igazad van.Vannak dolgok amik allandoak az eletemben, ilyen pl az edzes, ezt egyszeruen nem hagytom ki. De akkor visszaveszek rendesen belole, es nem eroltetem.

(#1080) tomcica válasza gaborbol (#1079) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mindig azt hiszi az ember a pihenes alatt kihagyott edzes miatt majd nem tud eleget fejlodni stb...pedig nem igy van,regeneralodnia kell a szervezetnek es nem mindig ugyanannyi a regeneracios ido..ha tobb akkor tobb...ott kell lenni fejben,hogy a pihenest is betarts az ember,mindenfele lelkiismeret furdalas nelkul

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1081) szki válasza gaborbol (#1079) üzenetére


szki
őstag

Már nem tudom itt vagy a bicajos topicban linkeltem, de a szuperkompenzációnak kellene utánaolvasnod. Illetve az alvás mennyiségére oda kell figyelni. Napi 9 óra alvás kell, ha sportolsz!

(#1082) gaborbol válasza szki (#1081) üzenetére


gaborbol
őstag

Hehe. 9?

6 esetleg 7 ha osszejon neha. Egyszeruen reggel 5 kor kelek magamtol, hetvegen a reggel 7 mar rekordnak szamit :)

Egyszeruen nem tudok tovabb aludni, ha elobb fekszem le meg elobb kelek.
Lehet tenyleg jogaznom kellene :)

(#1083) tomcica válasza gaborbol (#1082) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jogaznod meg aludnod :D :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1084) szki válasza gaborbol (#1082) üzenetére


szki
őstag

A (futó)teljesítmény sok olyan körülménytől függ, amire nem fordítunk kellő figyelmet. Bizony több alvás kell, mint általában. Júliusban 124 órát bicajoztam, azaz átlag napi 4 órát. 9-10 órát aludtam naponta:) Kevés alvással nem bírtam volna.
A jóga is sokat segít, mert energiát ad, és a nyújtást is letudom egyúttal.
A pulzustartományok betartása, az edzés intenzitás, edzés megtervezése, és persze a táplálkozás mind lényeges. A helyes futótechnika, és a futócipő sem mellékes:)

(#1085) gaborbol válasza szki (#1084) üzenetére


gaborbol
őstag

napi 4 Ora ? akkor tenyleg nem ertem mit reklamal a nyamvadt testem :D

visszaveszek kicsit, tegnap ki is hagytam egy napot, ami januar ota mem nagyon fordult elo.

Kajat is kicsit lazara vettem:)

remelem kicsit magamhoz tudok terni lassan...

(#1086) Djuree


Djuree
félisten

ma volt egy futósműsor. azt kutatták hogy a bennszülöttek miért tudnak üldözni állatokat 50-60 km-en át, közben el sem fáradnak. volt ilyen tesztpados dolog, erőhatásokkal mindennel, kiderült hogy cipőben nehezebb futni. minél jobb a cipő annál kevesebbet használod az izmokat, annál lagymatagabbak az izmok, annál nagyobb az esély a sérülésre, plusz cipőben a sarkadra érkezel ami szintén nem jó. mezitláb a talpad közepére érkezel ami a legjobb. nyáron futottam párszor füvön mezitláb, többet tudtam futni mint cipőben a rekortánon, meg is lepődtem. meg valahogy jobb érzés mezitláb futni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1087) DopeBob válasza Djuree (#1086) üzenetére


DopeBob
addikt

Hmm? [link]

MZ/X

(#1088) mukibuci válasza Djuree (#1086) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

winkler robi tapasztalatai a nike free-vel ;) és az előzmény. érdemes átfutni a kommenteket is :K

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1089) szki válasza Djuree (#1086) üzenetére


szki
őstag

Azért nem kell hasraesni a mezítlábas mizériától. Nem igaz, hogy sarokra érkeznének a mai futók. A helyesen futók a talp elülső részével, a talppárnával fognak talajt. Gyalogláskor van sarokra érkezés.
A bennszülöttek meg nem éppen elhízottak. Ezt egy híres ember mondta: "ha van tested, akkor sportoló vagy". Ez talán igaz a bennszülötteknél, de nem a "civilizált" emberek esetében :DDD

(#1090) tomcica


tomcica
Topikgazda

haaat...en nyaranta napi 5-10km-t szoktam mezitlab futni...foldes uton v. fuvon...ha vadaszo eletet elnek es tudnam h par naponta 50-60km-t kell majd egy allat utan futnom,biztos h nem a 3,30-4perces ezrekkel esnek neki,hanem ugy hogy boven maradjon a tarsolyban tartalek...arrol nem is beszelve,hogy ok mar kiskoruk ota be vannak edzodve....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1091) mukibuci válasza tomcica (#1090) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az sem mindegy, hogy unatkozom, ezért leugrom kocogni kicsit a terembe vagy pedig nincs mit enni, ezért le kell sprintelni egy gazellát ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1092) tomcica válasza mukibuci (#1091) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy+igy...hozzak itt a benszulott torzseket...afrikai szuletett futokat..mexicoi osi indian 200merfoldes mezitlabast stb...stb...nem egy eletforman vagyunk,ok belepusztulnanak 2honap mekis kajaba+kola...mi meg nem vagyunk alapbol ugy beedzodve,igy mashonnan indulunk es mashogy

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1093) Djuree


Djuree
félisten

najó, de valami biztos van benne. én mindenesetre cipőben futok ígyis úgyis, de néha füvön is tolok kicsit, mittomén hetente egy alkalmat füvön mezitláb. meg talán a lábat sem veszi annyira igénybe mint a beton, persze a rekortán jó, de aki betonon fut annak már a fű is jobb. nyáron lezavartak a füves focipályáról hogy nem lehet ott futni :Y :C idióták. focipályán nem lehet futni :DDD aztán ideges lettem és kiléptem a rekortánra ott futottam mezitláb, néztek is utána :DD de nem volt rossz, csak kicsit forró volt, kapkodtam is a lábam :DDD
csak vigyázni kell tiszta legyen az a fű, mezitláb sok szarba bele lehet lépni...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1094) tomcica válasza Djuree (#1093) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalunk megengedik h a focipalyan fussunk,igaz alig vagyunk 4-5en a klubban akik hosszabat mennek...ja es ugye a vonalakon kivul futunk,tehat igazabol nem a focipalya hanem mellette a fu...neha 1-1 kor megy az atletika palyan is poenbol,de csak a vegere :D
a tobbi evszakban pedig futocipo es a terepnek megfelelo futocipo (legalabb egy konnyebb a gyors munkakra es egy robosztusabb a terepre)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1095) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Idén nyár elején kezdtem el futni rendszerességgel, szóval nem volt még lehetőségem megtapasztalni, milyen lehet hidegbe futni. Most kezdem érezni, hogy a natúr melegítő ruházatom nem az igazi erre az időszakra. Rétegesen öltözködve futtok télies időszakban, vagy van valami spéci sport ruházat? Sapka, sál, kesztyű? :D Segítsetek nekem, milyen ruhákba kényelmes futni télen úgy, hogy ne fagyjak meg? Jégeralsó, frottírzokni?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1096) mukibuci válasza haromegesz14 (#1095) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jégeralsó helyett inkább a jégermajsztert ajánlanám :DDD :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1097) Djuree válasza haromegesz14 (#1095) üzenetére


Djuree
félisten

jaja, kis csodákra képes ezekben a hideg időkben :DDD
vegyél valami meleg futócuccot, alsót felsőt. ilyen 3 rétegnyi melegítőben nem az igazi futni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1098) tomcica válasza haromegesz14 (#1095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en utalok sok ruhaban futni...termo cicanadrag...rovidujju polo (made in csajna) + termo felso v. ha 0 ala megy akkor egy termo/szel dzseki...sapka nalam csak -5 alatt...viszont a kesztyu az szokott kelleni az is occo fajta...sal az felejtos..letezik ilyen bankrablos nyakat borito csuklya de sose probaltam...en felhuzum a felsot allig es megy az....amugy megszokas kerdese es illik az idovel egyutt lehulni,nap-nap utan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1099) gaborbol


gaborbol
őstag

Na megfogadtam a tanacsotokat, es az edzoterem kozelebe nem voltam, viszont ossze vissza zabaltam mindet amit csak szeretek :DDD

Viszont visszater az eletkedvem is, szoval szerintem iden mar lazara veszem a dolgokat es szep lassan kezdek neki ismet.

[ Szerkesztve ]

(#1100) tomcica válasza gaborbol (#1099) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert nem kell egesz evben lazulni...ahogy keri a test a mozgast es terhelest le kell terhelni de renesen,utana meg hagyni h kipihenje magat teljesen,aztan megint terhelni..elobb-utobb lerovidul a pihenesi igeny/fazis,a terheles tempoja/intenzitasa es hossza pedig nol...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.