Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) rétisün válasza szki (#1249) üzenetére


rétisün
veterán

"Sőt a hónap utolsó napján voltam a legjobb formában, és tekertem napkeltétől napnyugtáig"

erre gondolsz? :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1252) szki válasza rétisün (#1251) üzenetére


szki
őstag

Ja:) Jót tekertünk akkor!
Ha bírja a futóművem, akkor egyszer majd körbe is futom. De nem 1 nap alatt :DDD Megmaradok bicajosnak.

[ Szerkesztve ]

(#1253) tomcica


tomcica
Topikgazda

15km benne emelkedos-dombos reszen melegites...gyorsitok..szokdeles stb... 6 x 500m 1:42-es atlagra pihenes 500m laza visszafutas...utana kifutas es nyujtas...alakul

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1254) gaborbol


gaborbol
őstag

Most szombatra van meg egy 8 merfoldem aztan onnan 12,13,5K verseny, 15,16.10K vereseny...

Ha lenne 10+ fok akkor keresek valami versenyeket a kozelben, ha nem akkor kicsit max delnek veszem az iranyt :)

Azt hiszem koran kezdtem a felkeszulest. Az gaz, hogy ha a felkeszules julius-augusztus kornyeken veget er a verseny meg novemberben lesz?
Mert akkor meg 3 honapig szinten kell magam tartani :DDD Vagy akkor is tudok meg fejlodni?

[ Szerkesztve ]

(#1255) tomcica válasza gaborbol (#1254) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az bizony nem a legjobb idozites...a felkeszules vegen kell h legyen a versenyidoszak...esetleg 1-2het leeresztes ha nagyon eros volt a felkeszules de legalabb egy het...ami ugye fokozatos tempo es km csokkenest jelent....persze egy 3K-5K-ra eleg par napot rapihenni...a 10K-HM mar mas teszta ott lehet egy het is v amennyit ker a szervezet
Tusz esetleg olyat csinalni hogy egy kisebb felkeszulesi ciklusnak nekikezdesz,ami nem olyan szeles alapokra megy ra,hanem specifikusan arra a tavra(tempora) amit ki szeretnel versenyen futni,ez lehet akar 2-3honap is felciklus

=======

Mi ma mentunk egy 5K felmerot,felkeszulesi idoszak (teli) masodik felenek vagyunk ugye...nyar vegen 5K 23.42 volt a tanitvanynak,most lazan 23.30 lett hoban es szelben ergo tavaszra egy 21korulit varok...utana pedig benyomjuk szepen 20ala ahogy illik :D

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1256) Djuree


Djuree
félisten

na én beszélek hogy hidegben nem jó futni mert megfázik a tüdő meg hasonlók, qrta hideg van de megyek futni :DDD egyformán hülye mindenki itt :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1257) nike_ válasza Djuree (#1256) üzenetére


nike_
addikt

akkor márciusban menjünk a sportcentrumba futni?

[ Szerkesztve ]

(#1258) Nordik válasza Djuree (#1256) üzenetére


Nordik
őstag

Hogyan bírsz ilyen hidegben futni?
Ugye én elkezdtem kb. 1 hónapja, de aztán abba is hagytam, mert jól megfáztam állandóan. :( Pedig szívesen mennék most is. Na de majd ha jobb idő lesz újra nekilendülök...! :))

(#1259) Djuree válasza nike_ (#1257) üzenetére


Djuree
félisten

:K már várom, ez az aszfalt szétszedi a térdet/bokát...

Nordik: hát mondhatni kezdem szokni, én sem futottam soha télen, idén kezdtem el, de az általános jó kondim miatt remélem nem fázok meg.
alul: vastagabb futó passzos nadrág, rajta futórövidnadrág, hogy a derekam, combon kicsit még az is melegítse.
felül: téli futófelső, rajta egy nike béléses szélálló dzseki. meg ugye sapka, kesztyű kötelező.
azért így is átfázok egy kicsit mire hazaérek, ugrok is be egyből a forró zuhanyba.
eddig nem lett bajom, remélem nem is lesz.
jobban meg már nem akarok felöltözni, mert akkor meg nagyon leizzadok és amiatt fázok át, mert átázik a ruha és rámfagy :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1260) Djuree válasza szki (#1249) üzenetére


Djuree
félisten

rájöttem futásra nem a legfaszább ez a sarokemelő, elég kényelmetlen volt futni benne. ez ugráláshoz jó, kosárhoz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1261) szki válasza Nordik (#1258) üzenetére


szki
őstag

Pedig hozzá lehet szokni a hideghez fokozatosan. Illetve ajtótól-ajtóig futás kell, azaz meleg házikóból jössz ki, és futás egyből oda térsz vissza és öltözöl át. Ma +2 C fokban futottam egy tízest gyorsuló iramban, és nagyon kellemes volt. Igaz eléggé edzésben vagyok, mert előtte éjjel meg bicajoztam -4 c fokban 95 percet...

Mostanában nem tudok a kedvenc földutamon futni, és aszfaltra kényszerültem. Érdekes módon nem fáj a térdem. Talán az egyenletes aszfalton jobban tudom csiszolni a futótechnikámat, mint terepen :F Illetve a karmunkámat módosítottam, és az testem szinte siklik az úttest felett, azaz alig van függőleges elmozdulása. Nagyon érdekes számomra.

(#1262) tomcica válasza szki (#1261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

le kell hulni az idovel tehat nyar vegen,osszel es tel elejen is rendszeressen ki kell menni,akkor nem fazol meg sose,en pl. -10ig okes vok,utana eloveszem mar a kovetkezo reteget a ruha ala...meg ugye amit SZKI is ir csakis ajtotol-ajtoig valo futas ajanlott hidegben,a nyujtast is a szobaban kell csinalni (ha szoktal elotte akkor azt is,utana pedig szinte) kint csak futsz...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1263) tomcica


tomcica
Topikgazda

14 km full eso...tiszta mocskok lettunk...ebben emelkedok...valtottlabu szokdelesek...gyorsitok es 2K tempo...utana kifutas es nyujtas...mint a pocak :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1264) gaborbol válasza tomcica (#1263) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem semmi :)

En meg a terembe is erosen koncentralok nehanapjan, hogy megfussam aznap amit meg kell, nem hogy esobe, hidegbe..Ez mar tenyleg fanatizmus! :R

(#1265) tomcica


tomcica
Topikgazda

23km ...ebbol 11km emelkedos lassu futas...kesobb torna+gyorsitok + 4x 400m piheno 250m (1.10...1.10...1.11....1.11) palyan,szelben halal...utana emelkedon ismet laza kifutas h regeneralodjak,majd 6 x 500m piheno 500m (1.40ek) vegen kifutas es nyujtas...kemeny nap volt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1266) szki válasza tomcica (#1265) üzenetére


szki
őstag

Bár nem mindent értek ebből, de nagyon jól hangzik edzésnek, és remek (futó)formában lehetsz!

Egy 18-ast futottam ma ebben a szép időben. Zalai dobocskákon, de aszfalton 5:22-es átlag lett, ami nekem közepes iram ezen a távon. Holnap jöhet a 2x35 km bicajos keresztedzés.

[ Szerkesztve ]

(#1267) tomcica válasza tomcica (#1265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

talan ami erdekes benne: 4 x 400m atletika palyan 70-71masodpercre a piheno kozottuk 250m lassu futas....valamint a 6 x 500m 1perc 40mp-re es 500m lassu futo pihenokkel...a tobbi csak a sallang

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1268) Djuree


Djuree
félisten

bakker....behaltam...5.26-os km-ek az ediggi 5.50-esek helyett...nem csoda hogy a végére kihaltam...fúúú

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1269) tomcica válasza Djuree (#1268) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a futasnal nem lehet hoskodni :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1270) Djuree válasza tomcica (#1269) üzenetére


Djuree
félisten

hát nem :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1271) gooool


gooool
őstag

Ma esti adag:
7,65km 40perc alatt.
Kellemes idő volt,rövid futónadrág,plusz egy másik lazább rövidgatya, illetve két póló.
A tempó jó, a vége már biztatóan erős, hamarosan ki a pályára állóképesség-növelő szakaszra. :)

Üdv, Balázs

(#1272) szki válasza gooool (#1271) üzenetére


szki
őstag

Jó olvasni ezeket a futásokat! Azért nem semmi januárban rövidnaciban futni:) Bár vasárnap én is majdnem így indultam neki 12 C fokban..

#1268) Djuree: :D Azért nem kell mindig megszakadni!
Engem gyakran elkapott a hév ősszel, és gyorsabban futottam, mint kellett volna:) Most viszont lenyugodtam, és inkább gyűjtögetem a kilométereket, meg vigyázok magamra. Fél év még kell nekem az ízületek megerősödéséhez.

Azért remélem majd összefutunk az itteni fórumozókkal valamely futóversenyen!

(#1273) gooool válasza szki (#1272) üzenetére


gooool
őstag

Abszolút jó idő volt, több nem is kellett volna.
Holnap duplázzuk a távot, remélem haverom is bírni fogja... ;]

Üdv, Balázs

(#1274) Djuree válasza szki (#1272) üzenetére


Djuree
félisten

nem akartam én gyorsabban futni mint szoktam, csak elkapott a jó idő meg napsütés :DD
egyszer régen az első futóversenyem egy sprite terepfutó verseny volt, nemtom már hol. akkor még sztem 1kilit sem tudtam futni, felfutottam az első dombra, ennyi volt a tudomány :DDD nem tudom van-e még ilyen, elmennék rá szivesen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1275) Grekooo


Grekooo
csendes tag

Sziasztok!

Látom sokan az Endomondot használjátok. Nekem is eléggé bevált. Az érdekelne, hogy ezzel vagy vmi hasonló programmal megoldható e pl egy 500m résztávos edzés, h tudja annak a fél km-nek a pontos idejét és bemondja a résztáv végét?

(#1276) Djuree válasza Grekooo (#1275) üzenetére


Djuree
félisten

ilyet nem tud hogy bemondja, de a netes oldalán meg tudod nézni a workoutban az útvonalat, és ahol egérrel rámész az útvonal bármely pontjára, kiírja ott mennyi volt az időd.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1277) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

ha valaki a nike+ rendszerét használná, itt egy külsős oldal hozzá, ami szerencsére nem olyan elcseszett flash oldal, mint a gyári :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1278) DopeBob válasza Grekooo (#1275) üzenetére


DopeBob
addikt

"What is Audio Coach and how does it work?

ArticleOn our Endomondo Sports Tracker you can get an Audio Coach voice while you are active. Every kilometer or mile a voice will tell you your lap time, duration and estimated finish. Estimated finish time is based on the speed on your last kilometer and is only available if you have set a goal.

Audio Coach is available for Android, Blackberry, iPhone, Symbian and Java phones.
To get the Audio Coach messages you need to be tracking online because we send the audio cues from our server, if you lose internet connection while tracking the Audio Coach will not be delivered. On Android, the Audio Coach works as an in app feature but you can always see the duration, distance and speed on the phone.

Audio Coach is only available in English. "

Egy ilyet találtam neten, most megnéztem mert még nem használtam soha, sajnos nem lehet paraméterezni, vagy legalábbis én nem találtam meg. Kérték már elég sokan is van is rá ígéret, hogy beleteszik, beállítható lesz időre, vagy távra.

Egyébként a Runkeeper szerintem tudja.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1279) Djuree válasza DopeBob (#1278) üzenetére


Djuree
félisten

nem is tudtam h van benne ilyen is :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1280) szki válasza Djuree (#1274) üzenetére


szki
őstag

Na, a vasárnapi jó időnek semmi nyoma. Olyan, de olyan szél volt, hogy nem mentem ma futni délután. Ez azért elég nagy szám, mert elvetemült vagyok.
Teli vagyok erővel, és holnap szerintem muszáj lesz nyomnom egy 10-est izomból:)

(#1281) gooool


gooool
őstag

Hétfői és tegnapi futásom: [link]
A hétfői nem volt valami erős,ugyanis haver is jött és valahogy nem bírta. :DDD
De kedden nyomtam egy új egyénit. ;]

Jah az időjárás:
Hétfőn kellemes hideg volt,két póló plusz rövidnadrág,de kedden már hosszúnadrág bevillant,viszont a két póló maradt...Nagyon erős szél fújt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#1282) Djuree válasza szki (#1280) üzenetére


Djuree
félisten

jah, kocsit is dobálta rendesen a szél. sajna kendón szétverték a csuklóm, be van dagadva igen durván, asszem a holnapi kosár kimarad, ha jó idő lesz (nem lesz nagy szél) akkor futok helyette, a lábam nem bántották :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1283) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

durva, de januárban semmit nem futottam még, teljesen visszaálltam a konditeremre (na jó, volt egyszer 4km padon), tegnap realizáltam, hogy ez nem lesz így jó, mert áprilisban vivicitta. február 1-el kezdem újra a futóedzéseket is. remélem visszajön legalább a tavalyi forma két hónap alatt.

less qq more pewpew!

(#1284) gooool válasza Polacheck (#1283) üzenetére


gooool
őstag

Budapesti Vivicitta-n indulsz Te is? :)
Én is ott leszek, a suli el szokott menni pár bátor jelentkezővel.
A 12km-es távon megnézem mit megyek. ;]

Üdv, Balázs

(#1285) Polacheck válasza gooool (#1284) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Aha, a 21-et célzom meg, de ilyen 2:30 körüli időre lövök :)

less qq more pewpew!

(#1286) gooool válasza Polacheck (#1285) üzenetére


gooool
őstag

Basszus, ha lesz félmaraton akkor a 12 kilőve. :DDD
Azt mindenképpen akarom teljesíteni a tavasszal, áprilisig meg bőven van idő.
1:45 körülire jó lenne levinni az időt. ;]

Üdv, Balázs

(#1287) Polacheck válasza gooool (#1286) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

lesz és része a félamaraton mániának, én meg akarom csinálni a sorozatot, pont a nike-n lenne a 4.

less qq more pewpew!

(#1288) gooool válasza Polacheck (#1287) üzenetére


gooool
őstag

Én a sorozatot nem tudom végigcsinálni a távolság és a suli miatt, de ezen tuti indulni fogok.

Üdv, Balázs

(#1289) tomcica


tomcica
Topikgazda

tegnap 19km 1:55 (az osszido nem mervado mert megalltunk nyujtani is,tornazni is,piheno is volt) benne emelkedok bemelegitesben 8km... 3 x 1K tempo piheno 500m... 5 x 50m sprint vissza lassu futas pihenonek...kifutas emelkedok.... ami erdekes,oktober ota ez az elso nap hogy nem faj a bal labam,nagyon ugy tunik ennyi ido kellett a gyogyulashoz...holnap tesztelem ismet egy hasonlo hosszu es huzos edzessel,ma regeneralodtam

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1290) szki válasza tomcica (#1289) üzenetére


szki
őstag

Kemény edzés lehetett! Várjuk a további beszámolókat!

Én meg tegnap este fagyban, sötétben csak egy 5-öst nyomtam, mert ennyire volt időm. De lendületesen, és egyre gyorsulva futottam. Furán néztek rám a kocsma előtt cigiző haverok, amikor már ötödször száguldottam el előttük:) Épp csak bemelegedtem az 5 kilométeren...

Ma reggel meg -9 C fok van errefelé. Alaposan be kell öltöznöm a bicajhoz, futáshoz a következő napokban!
Felkészültem fizikailag, de a 02.05.-i kaposvári félmaratont kihagyom:( Közel 2 óra futás sok lenne ekkora fagyban!

[ Szerkesztve ]

(#1291) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma előre leírom a tervet,13kor meg megcsináljuk:
-1.5 fok van,kesztyű kell sapka még nem,felül poló,tapadós vékony blúz és rá egy szél-termó dzseki (futós,testhezálló)

8km bemelegítés,benne torna (kis nyújtás,futóiskola,szökdelések egylábas és váltottlábú is) gyorsulók...egy 3oo m tempó (rövid de érintve a mai sebességet,h a pulzust felhajtsa kicsit)

7 x 5oo m
1:4o-es átlagot próbálva
(pihenő lassú futás vissza)

kifutás,benne 7-8x 6om sprint (mozgásból lendületes)

össz km kb 15-16...ami fontos benne a 7db 5oom és h ne legyen lassú még akkor sem amikor már nincs oxigén,valamint a pulzus elérte a maximumot...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1292) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Lecseréltem a futócipőmet, mert már eléggé meg volt zuhanva:
felülről(1)
felülről(2)
alulról(1)
alulról(2)
oldalról(1)
oldalról(2)

Apámtól kaptam kb. 1 éve, a Szigeten futottam benne heti 2-3-szor egy kört.

Helyette vettem egy alsókategóriás (Ekiden 75) cipőt a Decathlonban. Könnyűnek, és elég jól szellőzőnek tűnik, holnap próbálom ki.

(#1293) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Megvolt az idei első edzés, 5 km, ebből 2x1 6:00-s kilivel, a maradék három 7:30-assal. Van még 8 hét a félmaratonig. :)

less qq more pewpew!

(#1294) tomcica válasza Apollo17hu (#1292) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod ennek a talpa mar nagyon megadta magat...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1295) gaborbol válasza Polacheck (#1293) üzenetére


gaborbol
őstag

Hajra, hajra! Drukkolunk nagyon! :R

Egy hetet ki kellett hagynom,a hetfoi edzest kovetoen elkezdetett fajni-beallni a derakam, inkabb abbahagytam mindent. Ma voltam kicsit bringazni, holnaptol ovatosan megint nekiallok :(

Valami versenyt en is keresek,azt mondod 8 het ? :)

Lehet beprobalok egy felmaratont valahol en is. DC-ben lesz Rock and Roll Marathon, de mar minden hely betelet szoval az kilove :(

(#1296) Djuree válasza szki (#1290) üzenetére


Djuree
félisten

az kemény, én már ebben a hidegben nem futok, nekem ez már túl hideg, nincs hozzá ruhám. -2-3 a határ nálam.
tegnap szegeden voltunk autóval, sok volt a futó, mellettem ülő haver meg is jegyezte hogy minek fut a sok hülye. mondom mert lehet nem szeretnének 130 kilósak lenni mint te :DDD meg mert gondolom szeretnek is futni, legalábbis többsége, én sem csak muszájból futok....
sajna nem tudok menni most, izomlázam van a vádlimban, meg fáj a sarkam, utána meg jön a hideg, lehet elmegyek terembe pár alkalomra.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1297) Djuree válasza tomcica (#1291) üzenetére


Djuree
félisten

-1,5 fokhoz már ajánlott sapka azért, semmibe nem kerül feltenni, később nagy probléma lehet belőle.

gooool: ezen a vivicittán van rövidebb táv is? 6-7-8 kili?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1298) Polacheck válasza Djuree (#1297) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

12 kilis lesz a rövidebb táv.

less qq more pewpew!

(#1299) Djuree válasza Polacheck (#1298) üzenetére


Djuree
félisten

hát az nekem még sok :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1300) szki válasza Djuree (#1296) üzenetére


szki
őstag

Tényleg azért futnak az emberek, hogy ne legyenek 130 kilósak, és mert jó érzés:)
Neked akkor meg jobbulást!

Én meg a hidegben futok jókat. De csak 10-12 kiliket, hogy ne hűljek át a végére. Bicajra keveset ülök mostanában a rossz utak, és a hideg miatt. Így marad a futás. Most jutottam el oda, ha futok egy órát lazán, akkor másnap nem is érzem a nyomát. Lehet ezen a héten minden nap futok délelőtt egyet, mert délután megyek csak melóba:)
De nem csinálok semmi extra futóedzést még. Csak gyűjtögetem egyelőre a kilométereket. Illetve azért dombok vannak mindig, és megyek terepre is, mert már nincs sár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.