Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) gooool válasza (#1450) üzenetére


gooool
őstag

Én eszerint tanultam meg a technikát: [link]

Üdv, Balázs

(#1452) szki válasza (#1445) üzenetére


szki
őstag

Lépcsőn felfele és lefele is egyaránt nehéz közlekedni?
Felfele->szalag
Lefele->porc
Életkor is számít. Esetleg IT szalag lesz. Szerintem nyújtani kell sűrűn, és a futás végén lazán kikocogni. Illetve erősödni fog a térded. Vagy így marad. Mindenkinek van valami nyűgje futáskor. Olyan nincs, hogy nem fáj valami:) Én ezért nem tudok naponta futni (még). Pedig bicajozni tudok naponta 100+ km-t heteken át a legkisebb fájdalom nélkül...

Futótechnikához video: [link]

#1444) gaborbol : hát ja! Nem a maratont lefutni nehéz, hanem felkészülni rá! Dombos terepen kell futni, és nem árt 1-2 hetente 4 órás folyamatos terheléseket csinálni..

#1443) tomcica: Ezeket a tippeket én is hasznosítom majd! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1453)



addikt

Köszi a cikket és a videot.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1454) válasza szki (#1452) üzenetére



addikt

Lefele és felfele is nehéz. :)
Amikor leteszem a lábam, ráterhelem a súlyt és behajlítom nem fájdalmas. A fájdalom akkor jön, amikor kinyújtom a behajlított lábam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1455) szki válasza (#1454) üzenetére


szki
őstag

Nekem porcosnak tűnik, de szakember kellene hozzá! Proenzi3, stb készítmény hatásos porcproblémára.
De a lényeg, hogy a sérülést ki kell pihenni... Más mozgásformát kell a láb pihentetése alatt végezni. Nekem a jobb bokám rakoncátlankodott késő ősszel. 1 hónapig nem is futottam, és helyre is jött. De bicajoztam 1600 km közben a pihentetés alatt, aminél nem zavart a bokaprobléma:) A térd nehezebb kérdés, de biztos van mit fejleszteni a felsőtesten. Illetve a felsőtest edzése során felszabaduló növekedési hormonok a test más részére is hatással vannak, és gyorsítják a regenerációt. Ha esetleg gyulladt a térd, akkor az megint más téma!

(#1456) tomcica válasza szki (#1452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja osztom a velemenyedet a maratonnal kapcsolatban...igy h en meg eletemben nem futottam ki a maratont igy is...fentebb azt hittem felmaratonra keszul,de ezek a tanacsok maratoni tavra is helytallnak csak ott meg melle kell tenni lassu hosszu futasokat akar edzes vegen + 10km vagy kulon napon hosszu 3oras (vagy hosszabb) nem tavra hanem akaratiskola idore,3-4ora kitarto hosszu lassu futas...

ma mentunk egy 20km-t osszesen...de nem is a hossz alenyeg 2ora 20perc lett hanem ami bele lett teve...hosszu bemelegito,futoiskola + gyorsitok... 8 x 440m (ebbol 1-3-5-8 megrangatva de nagyon) a piheno leszedve 280m lassu futas (igen rovid am) en az uccso 440m 1.09-re porgettem kis szel is volt,az nem hianyzott...gyorsulunk de piszkosul :D

a tobbi lassu futas,meg annyi hogy 4 x 50db valtott labu szokdeles be lett teve a vegere (faradt hulla labbal) terhelesnek...ja 9fok volt,levetettem a hosszu felsot a bemelegito vegere es rovidujju felul,a 440m-ek pedig felmeztelen ...imadom a tavaszias idot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1457) szki válasza tomcica (#1456) üzenetére


szki
őstag

Maratont szeretnék futni könnyedén. Azaz nem úgy, hogy kipurcanok a végére. A félmaratont már le tudom így futni. Én tudom, hogy mindenképpen kellenek a 3-4 órás lassú, hosszú futások hozzá, meg azért a dombos terep, és a menetszél/szél, hőmérséklet, stb:)
Nekem csak annyi a bajom ezzel, hogy rengeteg idő kell hozzá! A bicajra is rengeteg időt elhasználok, de az egyben távolsági közlekedés is gyakorta. Futva meg elég körülményes gyorsan közlekedni (általában). Tehát a futóedzés tényleg az edzésidőből megy!
Persze olvastam Lubics Szilvia hogyan készült, és lehet tőle tanulni!
Tehát én a hosszú időt a bicajon fogom tölteni (gyakori a 4 órán túli tekerésem), míg a maratoni versenytempót max 2 órás futásokkal gyakorlom majd:)

Nagyon jó olvasni ezeket a beszámolókat az edzéseitekről! Jó olvasni a fejlődésről, és veszek ám belőle ötleteket :D

Az elmúlt két nap tempós, illetve nehéz terepen való 80-80 km-es bicajozása után ma már muszáj volt futnom. Futás előtt így ezért éreztem, hogy van combom:D Tehát nem éppen kipihenten 1 órát futottam 4:44-es kilikkel. Elég durván nyomtam magamhoz képest (10 km-es, és 1 órás PB). Most lazább napok jönnek, és 1 hét múlva nem lesz gond kerek 2 órán belül futni a Pécs-Harkány 25 km-t...

[ Szerkesztve ]

(#1458) tomcica válasza szki (#1457) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen mivel mi is felnott emberek vunk es dolgozunk stb...igy max 2oras a leghosszabb edzes (kiveve ha lesz valami felmero neha-neha allokepessegbol) es heti 5edzes van egyelore...nekem meg kicsit korai lenne maratonra etedzenem magam,mert meg igen gyors vok igy 36evesen is,ahogy majd lassulok el fogom nyujtani az edzest es raallok felmaratonra kesobb 1-1 maratonra (de mindenkeppen 2:40-2:50 alatti maratonra edzenem fel magam a jovoben v gyorsabbra..ha odajutok majd latni fogom) 1:10es felmaraton kell elobb azzal meg lennek elegedve :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1459) gaborbol válasza szki (#1457) üzenetére


gaborbol
őstag

Meg 8 teljes honapom van ra felkeszulni, es kb a felenel vagyok, ha kitavaszodik akkor majd kimegyek futni, de ezen mar atmentunk legutobb amikor a baltimore felmaratont csinaltam. :)

Akkor is teremben keszultem, es kb 3-4 alkalommal tudtam csak kint futni, megis azt az idot sikerult hozni amit teremben.Egyszerunen hidegbe-hoesesbe nem autkazok el a 30Km-et csak egy iranyba a futopalyara.

Nem akarom elkiabalni, de van egy idosebb futocsaj lehet sikerul nehany kozos edzest talan leszervezni, de sehol nem vagyok hozza kepest. :((

Lubics Szilvia edzesnaplot hol taltal?

[ Szerkesztve ]

(#1460) válasza (#1454) üzenetére



addikt

Ez egyre furább, mára teljesen elmúlt... Pedig tegnap reggel még olyan volt, hogy legalább 1 hét regenerációra számítottam.
Szerintem holnap lemegyek egy rövidkre távra próbálgatni a helyes technikát.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1461) Djuree válasza (#1460) üzenetére


Djuree
félisten

ajánlok a térded alsó részére ilyen izületszorító szalagot. én is hordom, mert fájt egy kicsit sport után az a rész, azóta mintha nem fájna, de lehet csak placebó :D
pár ezer ft, de megéri. kosaras haverok is hordják, biztos nem véletlen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1462) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha úgy variálom a dolgot, hogy egyik nap pl 10km futás, másik nap tekerés de nem gépen mondjuk 40-50km?? és hétvége meg pihenős? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1463) Nyugdíjas válasza Djuree (#1461) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem se ártana, pont egy régi kosaras sérülés miatt kissé érzékeny. Hol lehet ilyet kapni amugy? Vagy bárhol? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1464) Djuree válasza Nyugdíjas (#1463) üzenetére


Djuree
félisten

én decathlonban vettem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1465) gooool


gooool
őstag

Megvolt a mai adag is.

7,17 km 34:06 alatt.

Vettem hidegebb időre is cuccot, most még jól jön, sokkal kényelmesebb volt benne a futás.
Végre nem fájt a lábam sem a táv során, nem volt jeges az út.
A tempó így megfelelő, most már a távot fogom fokozatosan növelni. :)

Üdv, Balázs

(#1466) tomcica


tomcica
Topikgazda

mai edzes:
negativ kalorias edzes...tel vegi kotelezo...mit is takar...utolso kajabevitel tegnap este mertekkel,reggel normalis felkeles a reszmunkaido ledolgozasa 11.3oig...utana atoltozes stb..12.3o-tol futas (mai nap eddig bevit kaloria O,folyadek minimalis)
2ora15perc osszido 2okm ossztav,benne hosszu bemelegito,torna,gyorsitok,lednuletes rovid tempo...utana 4 x 1000m piheno 400m laza futas...atlag 3:30...utana hosszu kifutas benne,4 x 50db valtott labu szokdeles,valamint 8 x 50m sprint...nyujtas es hazafutas....bevitt kaloria O,folyadek edzes alatt O...

allapot>osszeeses kozeli,hulla faradt es meg morcos is :D (furdes kozben bedobtam egy bogre cukros tejet + viragpor + egy falat kenyer,gyomrom osszeugorva ennyi ment le)

ezutan masik munkahelyen masik reszmunkaido elinditva,este lesz eloszor kaloriabevitel szilard taplalek formajaban 7utan...allapot most,szedelgos-huuuzos

mire is jo ez? ket dolog,egyik a mentalis ero fejlesztese,ezek utan komolyabb kriziseket (verseny elotti problemak stb..) erosebben tud az ember abszolvalni

a masik ami fontosabb> mivel edzes alatt a szervezet nem tud a megszokott cukorraktarakhoz nyulni az energiat "melyebbrol" kell elokaparnia,ez fejleszti a hatekonysagot,a terhelhetoseget valamint nagyobb raktarepitesre osztokel

mire vigyazzunk> evi 2 max 4 alkalom boooven eleg ilyen felmeresre,nyari es teli edzesszezon vegefele peldaul...ami varhato a szervezet kevesebb endorfint termel igy az ingerkuszob naaagyon alacsony lesz,a kellemes faradtsag edzes masodik felere es utanra inkabb teljes uresseghez vezet,oda kell figyelni a komoly hangulatingadozasra is..ennyi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1467) bjucy


bjucy
csendes tag

Sziasztok!
Vannak itt pécsiek véletlenül? Szeretnék futni az egyetemi sportpályán (Zichy Gyula utca). Ezt a pályát bárki használhatja? :B

(#1468) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Ismét cipő kérdéssel fordulok hozzátok!

Egyre jobban érik már, hogy vegyek egy rendes futócipőt, mert már lassan az utcai cipőmben kényelmesebb futni mint amiben most futkározok. Ilyen típusú cipője volt már itt valakinek? (Ha jól emlékszem talán már valaki írta :) ) adiPrene és adiWear technológiás cipő kellene, vagy legalábbis ehhez hasonló tulajdonságokkal bíró csuka. Vegyes terepen mozgok, mikor mihez van kedvem, aszfalt, salak, kavicsos, natúr föld. Esetleg erről valakinek személyes tapasztalata?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1469) tomcica válasza haromegesz14 (#1468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Adidas Duramo 3M (a sima,nem a terep) most is van,olcso 38 euro volt es most van benne 1200km...nem konnyu,de jo olcso es strapabiro...(nem a legkenzelmesebb)

a masodik Adidast nem ismerem,a talpara nezve eleg neheznek tunhet,valszeg terepre is jo..kicsit sok a bor is rajta,igy igen nehez is lehet..

En ez elozo Duramot ajanlanam,csak ne terepverziot (hacsak nem kell valami miatt az a szoges talp) inkabb a simat...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1470) haromegesz14 válasza tomcica (#1469) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Legközelebb már be is megyek a sportboltba felpróbálgatni párat, nem csak a kirakatát fogom bámulni. :)

Köszi a segítséget!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1471) szki válasza gaborbol (#1459) üzenetére


szki
őstag

Ahogy lehetőséged van rá, úgy kell edzened:) 8 hónap sok idő, de nem lehet lazsálni...

Lubics Szilvia edzőjével interjú

Ez is jó: A maratonfutásról - interjú Szűcs Csabával

(#1458) tomcica: szép tervek! Sok Sikert hozzá!
Én maradok bicajosnak, de futásban elérhetek szerintem nyáron 41 perces 10 km-t, 1:32-es félmaratont, és 3:30-as maratont. Igazából csak az IronMan-t tekintem most kihívásnak, meg a 24 órás folyamatos bicajozást:)

#1466) tomcica: Érdekes edzésmódszer. Vélhetően kezdőknek nem ajánlott:)
Kell bizony az energiaraktárakat is edzeni lemerítésekkel. Bár én nem így csinálom, de mégis sikerül 1-2 hetente extrém bicajozás által. Például nyáron egyik nap totál eléheztem egy 230 km-en, aztán másnap meg száguldottam 80 km-t. 2 napra rá meg 330 km-t kifáradás nélkül. Szóval érdekes az emberi szervezet:)

(#1472) gooool


gooool
őstag

Mai adag is megvolt, most inkább a rövidebb távok meghajtására helyezem a hangsúlyt.
Kondizás után kis pihenő, majd tesifakt előtt a futás:

5 km 22:57 alatt.

Ez a tegnapihoz képest 1 perces javulás, ami igen biztató és még érzem magamban bőven az erőt, csak szertorna előtt nem előnyös kipusztulni teljesen.
Kíváncsian várom a jobb időt és áldom az eszem, hogy vettem hideg futócuccot a hétvégén, mert most is hófúvásban futottam...

Üdv, Balázs

(#1473) gaborbol válasza szki (#1471) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi szepen! :R

(#1474) tomcica válasza haromegesz14 (#1470) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sok cipot teszteltem mar,ami eddig bejott:

Nike Skylon Bowerman (mar nem gyartjak most kb Vomero esetleg Lunaracer a megfeleloje)

konnyu,de strapabiro foleg a talpa 1200km palyan belement siman 200-400 porgos resztavoson,ami komoly

Saucony Grid Shadow Genesis (17ezer ft,jelenleg is van)

erre csereltem le a Nike-t..konnyu,de mivel nem sokat mentem meg vele,igy a strapabirasrol nem tudok egyelore nyilatkozni,de a talp igeretes (nem a kis ragasztott haromszogek mint a Kinvaranal amit ugy kapott le palya h rossz volt nezni is!!)

Saucony Omni

(felmaratonig mindent csinaltam benne...parnazott kozepes nehezseg,rengeteg kilometert kibirt) jelenleg Omni 10nel tartanak 25ezer ft,ez lesz a Duramo helyett az oszi cipom altalanos es hosszu lassu futasokra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1475) gooool válasza tomcica (#1474) üzenetére


gooool
őstag

Épp kérdezni akartam, hogy milyen cipőt ajánlanál, de akkor meg is van. :R
Esetleg az Asics háza táján valami érdekes?

Üdv, Balázs

(#1476) tomcica válasza gooool (#1475) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O igen, ASICS es MIZUNO a ket legjobb futocipo gyarto marka....csak ajanlani tudom oket,de ezidaig csak egy asics-om volt az 1150es regi elodje,zseles sarokkal..az nagyon sokaig birta is,csak hat nagyon draga volt 140euro ... mizunobol csak szoges palyacipom volt,az tokeletes volt,de ugye palyacipo csak versenyeken van a labadon siman kihuz 2-3 szezont is,sot tobbet...sima futociponel nem tudom a tartossagat,amit sokan irnak hogy szuk elol minden mizuno,tehat keskeny labfeju embereknek jon be altalaban...ami itt is elojon a 120-150euros elrettento ar...mert heti 2-3 konnyu futasra meg elmegy egy ilyen dragabb cipo,de heti 70-100km atlagnal mar meg kell nezni mit kell 3-5havonta cserelgetni...amennyiben a penz nem szamit akkor lehet nezelodni ezen a tajekon is,meg Brooks,New Balance,Pearl Izumi,Salomon es North Face (ez utobbi 2x inkabb csak terepre)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1477) tomcica válasza gooool (#1475) üzenetére


tomcica
Topikgazda

konkretan Asics modell ami jo GT 1160,GT 2160 ...utobbi kicsit dragabb...ha konnyebb kell akkor DS TRAINER (ha jol emlekszem 11-12es modellnel jarnak) ez utobbi konnyu,felmaratonig barmire jo es nagyon strapabiro,gyanitom 30K forint felett van...

Az asics Trinoosa,Piranha,Hyperspace pedig versenyre valo 3K-maratonig (trinoosa triatlonos annak egybe van a nyelve,nem tor es mezitlab is hordhato,oldalt pedig kifolyik belole a viz)

Piranha konnyu aszfaltcipo 200g alatti...hyperspace is konnyu versenycipo utobbinak picit nagyobb a sarka,elobbi teljesen le van engedve a foldre (sarok es elso resz szinte egyvonalban) gyanitom ezek nem is birnak el sok km-t

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1478) Djuree válasza gooool (#1475) üzenetére


Djuree
félisten

nike-ot nem nagyon ajánlom, inkább adidas, kicsit drágább de jobb is. adidas response az egyik legjobb, ha éppen nincs kifogyva mindenhol, gyorsan el szokott fogyni, én nem is találtam mikor topánkát akartam venni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1479) whited válasza Djuree (#1478) üzenetére


whited
addikt

konkrétan melyiket ajánlod? :R
ő amúgy jóféle? mizuno
más:
Ha úgy variálom a futást, hogy egyik nap pl 10km futás, másik nap tekerés de nem gépen mondjuk 40-50km?? és hétvége meg pihenős?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1480) Djuree válasza whited (#1479) üzenetére


Djuree
félisten

hát response-on belül nem tudok konkrétan ajánlani. azt meg kell kérdezni boltban melyik miért jó, vagy neten utánaolvasni. fater már a 3.-at nyúzza, nem tudom melyik van pontosan neki, de énis kipróbáltam és tényleg ég és föld az én nike-omhoz képest.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1481) gooool válasza tomcica (#1477) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm, végig nézegetem az összeset. :R

Üdv, Balázs

(#1482) Aristeus


Aristeus
tag

Hali!

Bónusz kérdés az Endomondo-t használókhoz:
Melyik változatát használjátok?
Endomondo Sports Tracker-t vagy a PRO Endomondo Sports Tracker-t

A PRO ennyivel tud többet, ha jól láttam: (és csak 863 FT-ba kerül)

PRO features
• Graphs: Play around with speed & altitude curves, lap times and playlists that interact with the map (NEW)
• Beat yourself: Set a previous workout as your target and the audio coach will help you perform better this time
• Low Power Mode: Increases battery standby time
• Time goal: Set a time goal and let the audio coach help you reach it
• Calorie goal: Set a calorie goal and get live audio feedback during your workout

Megér szerintetek a PRO ennyit? Tapasztalatok?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#1483) Djuree válasza Aristeus (#1482) üzenetére


Djuree
félisten

sztem nem éri meg. nem is használom a pro funkciókat. amúgy én 23ft-ért vettem akcióban, annyit megért :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1484) tomcica válasza whited (#1479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mizuno wave precision jofele am...labamon igaz nem volt,de mindenhol dicsertek,nagyon konnyu lett az elozo verziohoz kepest,viszont rengeteg kilometert kibir...altalanos futociponek is javasoljak,de ugyanugy gyors resztavokat is lehet benne porgetni...jo valasztas lehet...de okvetlen felproblni,mert a mizuno keskeny cipoket gyart,tehat meg kell nezni a kislabujjnak van-e benne eleg helye...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1485) szki válasza Djuree (#1480) üzenetére


szki
őstag

Pécsi haver 37 perces 10 kilit tud, és neki az Adidas Supernova Sequence vált be aszfaltra. Ez enyhén pronáló (befelé dőlő) lábtípusra alkalmas. De Supernovából van semleges stílusra való is, mely nekem kellene inkább:)
Szerintem azért ne feledjük, hogy a testsúly is számít cipős tapasztalatoknál. Más cipőtípus válhat be egy 53 kilós, 85 kilós, vagy 100+ kilós futónak.

(#1479) whited: ez így jól hangzik, de ügyelni kell a fokozatosságra, azaz a táv, tempó, vagy időtartam növelésére/változtatására. Minden edzésnek célja van. A szuperkompenzáció is nagyon fontos. El kell kerülni a túledzést, és a sérülést ki kell pihenni!
Az sem mindegy milyen szintről indulsz, és hova szeretnél eljutni. Nyilván egy személyi edző kellene, ami ritka, de azért a netről sok infot lehet beszerezni. Olvass sokat, és tomcica is ad mindig hasznos tanácsokat, hogyan fejleszti magának és a tanítványának pl. a gyorsaságot, állóképességet.

No, én meg nekiindulok most aszfalton futni egy 15-öst ebben a brutális szélben :(

(#1486) tomcica válasza szki (#1485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja ott a pont,en konnyen virgonckodom meg versenycipoben is az 55kg-al...meg sokkal kesobb is esnek szet a cipok,el tudom kepzelni 8okg felett mar lehet fele ennyit bir el egy cipo es igen fontos a parnazottsag jelenlete is.

Ma 1okm konnyu tempo...48.22 lett palyan pontosan merve,vegre eloszor egyenletesen vegigfutotta a tanitvany,nekem meg jol esett a konnyu korozgetes...utana jo kis nyujtas majd ket turaban 8km konnyu beszelgetos levezetes...sutott a nap,rovidujjus volt...elveztuk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1487) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ma kimerészkedtem a jóidőbe, lement 11 kili rövidnaciban :)

A rossz hír, hogy a futópados felkészülés után éreztem pár olyan izmomat és ízületemet, amit a padon annyira nem terheltem, viszont betonon keményebb terhelést kap, úgyhogy a következő hónapban keményen kell tolni a felkészülést aszfalton és betonon.

Viszont érdekes fájdalom kapott el, ami korábban soha:
A jobb lábamon a talpam közepe fájni kezdett kb 2-3 kili után, majd teljesen el is zsibbadt a talpam. Olyan fájdalom volt, mint gyerekkoromban korcsolyázás közben, amikor már a lábamat nem éreztem pár óra után. Arra gyanakodtam, hogy a cipőm van rosszul bekötve, úgyhogy kb háromszor átkötöttem, de nem igazán segített, talán valamivel jobb lett, amikor nagyon lazára kötöttem, de nem múlt el teljesen. 400 kili van a cipőmben, úgyhogy nem hiszem, hogy meghalt volna (Annak ellenére, hogy 90+ kilósan tettem bele ezt a távot). Van valami ötlet, hogy ez mitől lehet?

less qq more pewpew!

(#1488) gooool válasza Polacheck (#1487) üzenetére


gooool
őstag

Gratula a távhoz! :R

Nekem ez a fájdalom akkor jött elő, amikor először hosszabb távon próbáltam a lábujjhegyre érkezést. Lehet Neked is ez játszott be, mert veszettül megterheli a talpat eleinte, de aztán gyorsan megszokod. :)

Közben elmélyültem a futócipők rengetegében és rájöttem, hogy durván koplalnom kell, ha egy szépet, jót akarok venni... :O

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#1489) Polacheck válasza gooool (#1488) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sosem figyelek arra, hogy hová érkezem, örülök, hogy a talpamra sikerül :)

less qq more pewpew!

(#1490) gooool válasza Polacheck (#1489) üzenetére


gooool
őstag

:DDD
Ha ráérzel onnantól elég szépen rá lehet szokni is és onnantól gyorsabb tempó a jellemző, illetve a csontok, porcok nem terhelődnek, az izmok fognak, de azok könnyen beerősödnek a terhelés hatására.

Üdv, Balázs

(#1491) Nyugdíjas válasza gooool (#1490) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt kellene nekem is már nagyon, mert a stílusom az elég vészes. Remélem nem lát sosem senki :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1492) Djuree válasza gooool (#1488) üzenetére


Djuree
félisten

lábujjhegyre érkezés? az nem jó sztem, teli talpra érkezz. előbb-utóbb nagy problémáid lesznek. legalábbis nekem nagyon nem tűnik természetes mozgásnak.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1493) gaborbol válasza Djuree (#1492) üzenetére


gaborbol
őstag

A teli talpra valo erkezes volt tudtommam a regen javasolt modszer, de az ujabb tanulmanyok szerint a talpad elso reszere kene,hogy erkezz igy szinte gorul a talp. Javitsatok pls , ha nem igy lenne :R

Par napja volt egy holgy a terembe, na o teli talpra erkezett, de olyat meg nem lattatok ... Mintha nem is lett volna terde, csak ket seprunyel. Anno a honvedsegben bakancsban a gyakorloteren nem tudtam ilyen hangot kiadni, ugy verte oda a labat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1494) Djuree válasza gaborbol (#1493) üzenetére


Djuree
félisten

tegnap próbálgattam hogy a jobb érkezni, de nagyon fárasztónak tűnt a "párnákra" érkezni. de majd akkor még próbálgatom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1495) szki válasza Djuree (#1494) üzenetére


szki
őstag

Futótechnikához video: [link]
Elülső talppárna a helyes kifejezés, de szemmel alig észrevehető. Viszont a térdednek nem mindegy.

(#1496) gooool válasza Djuree (#1492) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon is természetes, ha kicsit berogyasztod a lábad és nem akarsz nyújtott lábbal érkezni. :K

Üdv, Balázs

(#1497) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma szeles,de kellemes napos ido..17 km ebbol dombos hosszu bemelegites,gyorsulok,szokdeles,torna...utana 3km palyan tempo 12.30 lett kereken a tanitvanynak,nagyon buszke vagyok a munkara amit elvegzett...egyenletes 4.10es kilok 3db,szelben nem engedte el,hatszelben is tudta korrigalni (ugye koronkent kaptunk mindkettobol boven) jo kis is faradt...hosszu kifutas benne 8 x 50 sprint (neki csak 6 de az max) utana kis nyujtas es mentunk is haza...lassan kezdodik a tavaszi/nyari edzes kozte egy jo 2 het lazito periodus,benne majd felmerjuk a 400at es az 1000et pihent szervezetre...utana pedig folytatodik az orulet :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#1498) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Most kezdenek futni rendszeresen. Mar cipot be is szereztem, saucony omni 10.
A kerdesem az lenne, h az Ors kozeleben tud vki futopalyat? A margit sziget kicsit messze van, pedig ott jo a terep is...

Koszi a segitseget!

(#1499) haromegesz14 válasza Smogus (#45) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Most nézem, hogy egy ősrégi kérdésre próbáltam meg válaszolni :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1500) tomcica válasza CoolBoy323 (#1498) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O Omni 10,na majd kerek rola beszamolot,a regi omni-t hasznaltam sokat...de az 3 modellel ezelotti volt..szoval egy 100km futas utan dobj meg legyszi egy jo kis leirassal,ami erdekel:

suly,dinamikussag,kenyelem...kopas betonon es palyan (lehet 100km utan semminem latszik meg de nem is kellene meg annyinal h latszodjek)
mennyire erzed a talajt,a labfejnel mennyire szeles (kislabujj hogy fer el benne) szoval ilyenek,majd kerdezek

(ha leirod elotte milyenekbe futottal akkor talan haosnlitgatni is lehet)
be akarok fektetni epp egy ilyenbe valamikor nyaron v elobb tehat pont kapora jossz :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.