Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97351) Shkiz0 válasza e90lci (#97349) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Telefonálj, nekem Olcsván az ősöknél is csak 150-et mutatott a weboldal, és mégis most 300 megy.
És pont ugyan ez volt a gond ami nálad, hogy 5m up lófütyi 2018-ban, és bár nekik elegendő lett volna a 150 is lefelé a feltöltés miatt lett 300.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97352) e90lci válasza Shkiz0 (#97351) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Pénteken otthon leszek,rájuk csörgök mit lehetne kezdeni.Hátha valami értelmes ügyintézővel tudnék beszélni,aki körbe is járja a dolgok miért nem vagy igen mehet.Meglátjuk.Egyébként 2 éve stabilan hozza a 120/10 et főleg amióta egy 3011 es lóg mögötte és az intéz mindent.Nincs problémám sem a nettel sem az IPTV-vel.

(#97353) Roland-87 válasza e90lci (#97349) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Kicsit off, de amikor hirtelen kell nagyon sokat feltöltenem akkor a flottás korlátlan mobilnetem vetem be, stabil 40 45mbit feltöltés, durva hogy vezetéken ezt még mindig nem tudják ekkora letöltés mellé se. Tiszavasvári nem a mi környékünk, nagyon nem, így ott bármi lehet, szerintem hívd fel őket és kérdezz rá mi érhető el.

(#97354) minas válasza Kbali (#97350) üzenetére


minas
aktív tag

Ha rámegyek egy későbbi műsorra, csak az jön ki, hogy összefoglaló - részletek - stáblista, mint választható menü, emlékeztető lehetőség nincs, legalábbis 10 csatornánál megpróbáltam. Gondolom ilyennek mindegyiknél kéne lenni, ha van egyáltalán ilyen funkció.

(#97355) DJ. Ru$y válasza kircsike (#97334) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintünk? Ez nem ráolvasásos hadművelet. Ha nem találsz olyat a leírásában/tech. spec-ben, hogy IGMP snooping, akkor nincs ilyen funkció benne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97356) e90lci válasza Roland-87 (#97353) üzenetére


e90lci
senior tag

Dehogynem optikán. :K
Ja meg ED 3.1 nél is menne koaxon,de az vagy nem lesz vagy csak 2500-ban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#97357) Roland-87 válasza e90lci (#97356) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Na igen azt kihagytam csak én a kábel alatt általában a koaxot és rezet értem :D Azon meg sajnos nincs túl sok belőle. Optikát mindenhová!

(#97358) kabelmania27 válasza Roland-87 (#97353) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Docsis 3.1 bevezetésével kilehet majd adni magasabb feltöltési sebességet.

(#97359) Roland-87 válasza kabelmania27 (#97358) üzenetére


Roland-87
aktív tag

És van tervben amúgy belátható időn belül ED3.1? Olvastam már erről ellentmondó dolgokat, állítólag komolyabb beavatkozást igényel, erősítőket kell cserélni, ezért nem éri meg és inkább optikázni fognak idővel, mások szerint pedig már zajlik a tervezés.

(#97360) Shkiz0 válasza Roland-87 (#97359) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Anyumék felé fél év múlva mondták, de itt érkezik jövőre az UPC is, lehet azért ilyen hamar.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97361) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Megrendeltem a Magenta 1-et. Ehhez ugye le fogják cserélni az analóg telefonszolgáltatást digitálisra. Azt mondta a telefonos kolléga, hogy majd a HGW-be (nem biztos, hogy pont ezt mondta) kell dugni a telefont. Ez nekem a padláson van, ezért félek picit a művelettől.
Annyit tudnátok segíteni, hogy közvetlenül a telefonkábelt kell ebbe a dobozba dugni, vagy lesz előtte egy átalakító, és LAN-kábel megy bele? Egy LAN-kábel lejön a földszintre egy switchből, igaz, ezen megy a set-top-box. Ezt tudjuk használni esetleg?
Szóval ennek a topológiáját le tudná valaki írni?
Köszönöm.

(#97362) poli27 válasza lesaux (#97361) üzenetére


poli27
veterán

a hgw től telefonkábel kell a telefonig, nem jó a meglévő utp amin a net megy... vagy vesztek egy olyan telefont aminek a bázisa és a töltője külön van, a bázist felteszed a padlásra a kézibeszélőt meg hasznalod lent...

[ Szerkesztve ]

(#97363) lesaux válasza poli27 (#97362) üzenetére


lesaux
veterán

Ajjajjaj.
Köszönöm a választ.

(#97364) kopa1 válasza Roland-87 (#97359) üzenetére


kopa1
aktív tag

Igen. De leghamarabb 2019 harmadik/negyedik negyedéve ha nem jön közbe semmi. Most az 500 a prio, hogy mindenhol tudjuk biztosítani

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97365) poli27 válasza kopa1 (#97364) üzenetére


poli27
veterán

Hát a upc már csinálja a hálózatátalakítást, a Telekom, mindig is késésben volt mindennel :DD

(#97366) wmati válasza poli27 (#97365) üzenetére


wmati
addikt

Majd januártol csak ezt fogod csinálni :)

(#97367) Don77


Don77
tag

Még egyenlőre semmi a bondingommal :D Tegnapra igértek visszahívást, remélem ma már hívnak. Remélem nem októberre adnak szerelő időpontot...

(#97368) raider21 válasza Don77 (#97367) üzenetére


raider21
aktív tag

Nekem tegnap mesélte a szerelő, hogy van aki már 4 hete vár a Bondingra...!?! :Y :O :C :F
Szóval ne froszlizzam, hogy a megrendelés után 14 napra jöttek ki hozzánk kiépíteni a Bondingot. :P ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97369) Huroq


Huroq
senior tag

Rossz topikba küldtem korábban ide is betenném:

Tegnap váltottam Magenta 1 -re. Elméletileg a megbeszéltek szerint minden maradt a régi csak be lett vonva az egyik mobil számom a csomagba. Ma néztem a feltöltött dokumentumokat és ezt a részletet találtam.

Most ezek szerint kiszámlázták az egyszeri kedvezményeket amit kaptam az otthoni szolgáltatásokhoz rendelt készülékekhez? Eset felhívom őket de ez elég furcsa.

(#97370) DJ. Ru$y válasza Huroq (#97369) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hűséged maradt a régi?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97371) Huroq válasza DJ. Ru$y (#97370) üzenetére


Huroq
senior tag

Átböngésztem a szerződést és pl. ezt találtam:

MEGSZÛNÕ SZOLGÁLTATÁS/OK ADATAI:

TELEFON
Kötbér
Két éves határozott idõtartamú szerzõdés
Alap (2017.10)

IGÉNYELT SZOLGÁLTATÁS/OK ADATAI:

TELEFON
Szolgáltatás/Díjcsomag neve: Alap 201809
Havidíj kedvezmény
Telefonszám:
Alapadatok kezelése - lakossági
Tartós híváskorlátozás
Speciális kedvezmény (2017.10) Havi díjkedvezmény
Alap 201809 Havi díj
Promóciós kedvezmény (3hó) - 1 év határozott idõtartam esetén

Ezek szerint felmondta nekem a nő a 2 éves hűségemet és megrendelte nekem 1 év hűséggel? :F
Ezt írja a weboldal: Hűségidő: 2018.12.12-ig
Ez természetesen semennyire sem felel meg a valóságnak.

[ Szerkesztve ]

(#97372) Kbali válasza minas (#97354) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor ezek szerint ez csak felvétellel együtt működik.

(#97373) Atomantiii válasza Huroq (#97371) üzenetére


Atomantiii
őstag

A weboldal hülyeségeket ír nálam is hűségidőre, gondolom nem egyedi eset.

(#97374) #77646080 válasza Atomantiii (#97373) üzenetére


#77646080
törölt tag

Bízom benne, hogy így van. Nekem is megjelent 20 000 ft kötbér, pedig csomagmódosításkor ezt tisztáztuk, hogy nem lesz ilyen.

(#97375) #77646080 válasza Shkiz0 (#97351) üzenetére


#77646080
törölt tag

nekem Olcsván az ősöknél is csak 150-et mutatott a weboldal, és mégis most 300 megy.

Dettó. Kedd óta vagyok 300-as csomiban, működik is, de az app még mindig a régi (50-es) előfizetést mutatja. Végül is, majd rendbe teszik, a fő, hogy a gyorsabb csomag él már.

(#97376) DJ. Ru$y válasza Huroq (#97371) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A weboldal annyira nem mérvadó a szerződés inkább.

Telefonálj mindenképpen... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97377) glacious válasza Huroq (#97371) üzenetére


glacious
addikt

Ez a 22-es csapdája. Nem kötheted az újat két évre, ha nem hozol mellé készüléket, de mivel a korábbihoz hoztál, azt kellne meghosszabbítani. Viszont szept elsején megváltozott az egész magenta rendszer, nem lehet hosszabbítani, de elméletben kötbér nélkül tudnál előfizetni az új magentára (gondolom maradt volna az újra két év). Ezt elég nehéz lekövetni rendszer szinten.

[ Szerkesztve ]

(#97378) rsf válasza DJ. Ru$y (#97332) üzenetére


rsf
senior tag

Néztem tényleg nincs két PPPOE session. A synoban nem aktív.
Átállítottam az IP-ket a belső hálón, de nem az igazi nem mindig érem el kintről. Az ONT-ban DMZ beállítva pedig. Lehet, hogy megpróbálom lelőni a Sagem-et, hogy a Synon menjen a PPPOE . Az IP tv sem érdekel, de volt még hűségem a tv-re.
Hogy állítsam be a sagemet hogy menjen ez az üzemmód??
Érdekes módon PPPOE passtr. nincs a menűjében, de azt a Thome-os beállította távolról.
Köszi előre is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97379) adika4444 válasza rsf (#97378) üzenetére


adika4444
addikt

hali!

A PPPoE Passtrough belépés után az Internet részen állítható. A Connection Mode-t manualra kell rakni, majd bejelölni a PPPoE Passtrough-t, végül save.
Én is megküzdöttem vele, amíg nem raktam át a kapcsolódást autoról manuálisra nem engedte benyomni a pt-t...

szerk:
IPTV megy így is, Sagem 4-es portjában van a router, 3-asban a box (ne kérdezzétek miért, valahogy így esett amikor bedugtam), és minden tökéletesen működik. Újraindítás után is:K

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#97380) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja nem tudom egyik eszközömről sem levegőn keresztül, sem dróttal (MHL, HDMI) tükrözni a TV Go fizetős csatornáit (csak a királyi adók mennek). Állítólag ez direkt van...
Gondoltam, megpróbálom egy, a fiók alján talált Androidos mobil stickkel. Azzal meg az a baja, hogy (szerinte) rootolt, így szintén csak a királyi adók hajlandók működni vele.

Tudna valaki mondani olyan Androidos TV-box, vagy stick típust, amivel működnek a fizetős tv csatornák is a TV Go-val?

Köszi!

Mindenki magának hülye!

(#97381) DJ. Ru$y válasza rsf (#97378) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Adika segített már. DMZ nem kell, ha a PPPoE Passthrough aktív, de nálad ezek szerint a szerelő mégsem kapcsolta be a PPPoE Passthrough-t.

Csináld meg amit Adika írt, az IPTV maradjon a Sagem-ban, menni fog onnan is, mivel külön VLAN-on megy, ha a Sagem PPPoE-ben lenne, akkor nem hisztizne a Syno sem, ha ő építené fel a hálózatot és publikus IP-je lenne, de így mivel kap a Sagem-től egy privát IP-t így nyilvánvalóan ő egy második router és helyen osztja az eltérő tartományt. Ezt próbáltam megérteni tegnap is, hogy nem lenne szabad neki így összeakadni.

Ha elakadsz írj ide a topic-ba, a srácok segítenek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97382) DJ. Ru$y válasza keccsa (#97380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Direkt van tiltva igen a külső kijelzőn való lejátszás.

Lehet itt nagyobb sikerrel jársz a stick-kel kapcsolatban, igazából nem csak az kell, hogy ne lássa root-oltnak az eszköz, hanem, hogy a stick be tudja hazudni, hogy nem külső kijelző az ő HDMI kimenete, mert akkor is ugyanúgy le fogja vágni, mintha tükrözni, MHL-ezni akarnád.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97383) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Felhívtam ma az ügyfélszolgálatot a csomagvesztéssel kapcsolatban, elég pesszimistán álltam hozzá mert a Kalásznál ezzel mindig el akartak hajtani de pozitív csalódás lett a vége, az ügyintéző hölgy azonnal értette miről beszélek és hozzátette hogy igazam van sőt amikor mondtam neki hogy 0,1% alatt kellene lennie, azt mondta elvileg semennyi nem lehetne kábelen, persze valamennyi mindig van. Le is adta hibára és még utána is nézett, azt mondta az egyik alközpontban nagyon rosszak a jelszintek és vélhetően ez okozza a gondot, remélem sikerül megoldani a problémát, már el is kezdték a hibát vizsgálni az sms szerint.

(#97384) Huroq válasza DJ. Ru$y (#97376) üzenetére


Huroq
senior tag

Beszéltem velük most és megnyugtattak, hogy amit kiszámlázott a rendszer kötbérnek azt már jóvá is írták, nem kell vele foglalkozni. Azt is megerősítették, hogy a 2 éves hűség időből 1 éves lett a törvényi előírások miatt, de ez rám nézve semmilyen hátrányt nem jelent. Végülis talán még jobban is jöttem így ki. :)

(#97385) rsf válasza adika4444 (#97379) üzenetére


rsf
senior tag

Hát nálam csak ennyi lehetőség van:

Hardware Version 1.0
Software Version SG3G10000318
GUI Version 1.110.31

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97386) rsf


rsf
senior tag

Az miért van, hogy 2 percenként The WAN DHCP client process has failed on Vlan 36 -t látok a sagemcom logjában?
Ezért akadozik a net ezek szerint?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97387) Janusz001 válasza Huroq (#97384) üzenetére


Janusz001
őstag

Na erre kíváncsi leszek, 4 ügyfél szolgálatossal, köztük 1 személyes, nem tudtam elintézni, hogy sztornózzák a téves kötbéremet csomagváltás miatt , 250 --->500mbit (mindegyik aszondta rendszerhiba, nem kell befizetni),de végül be kellett fizetnem, majd elméletileg kapom a nullás számlákat, mert jóváírták. Azóta persze kaptam egy rendeset, de azt mondták a következő már tuti az lesz.

Amúgy ennek a jóváírásnak valahol látszódnia kellene online felületen? Mert én erről semmit nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#97388) DJ. Ru$y válasza rsf (#97385) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, hogy nem a legfrissebb szoftver van fent, hivd fel az ugyfelszolgalatot, es kerd meg oket, hogy frissitsek a nalad levo eszkot FW-jet, tavolrol le tudjak siman frissiteni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97389) Huroq válasza Janusz001 (#97387) üzenetére


Huroq
senior tag

Nekem a sima ügyfeles hölgy nem is tudta miről beszélek azt mondta átkapcsol egy magentás kollégához.
Ő neki előadtam mi van a szerződésbe és máris tudta, hogy miről is van szó.
Azt mondta, hogy a csomagváltás után nem sokkal már törölte is a kötbért az aktuális kollégája, tehát ezzel nem kell foglalkoznom, de jó hogy felhívtam őket mert így tisztázva lett.
A rendszernek a kötbért ki kell terhelnie, de ő látja bentről, hogy törölve van a kötbérem.
Természetesen a kövi számlán ezt ellenőrzöm, bár hamar észre fogom venni ha + 90000 Ft -ot kiszámláztak. :)

(#97390) takikacska


takikacska
csendes tag

Sziasztok.

A TVGO szolgáltatásba nem tudok bejelentkezni. Nem fogadja el a felhasználónév jelszó párost.
Ha rámegyek a "nem tudom a jelszavam" segítségre akkor a mail cím beírása után a következő hibaüzenetet adja ki ami a mellékelt képen látható.

A hiba ugyanez bármilyen böngészőben és telefonos app-on is.

Valaki már találkozott ilyen hibával?

(#97391) Kbali válasza takikacska (#97390) üzenetére


Kbali
nagyúr

ügyfélszolgálat

[ Szerkesztve ]

(#97392) rsf válasza DJ. Ru$y (#97388) üzenetére


rsf
senior tag

Éjszaka beszéltem velük.
Azt mondák, hogy az IP tv miatt nincs PPPOE passthrough, mert akkor nem menne a STB..
De a szakadozást felvették hibának.
ÜDv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97393) DJ. Ru$y válasza rsf (#97392) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ilyen nincs... Ez kamu.

Kopa1, ha erre jársz, kérlek erősíts meg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97394) keccsa válasza DJ. Ru$y (#97382) üzenetére


keccsa
aktív tag

Szia!

Hát ez az, pont ilyen eszközt keresnék... :K

Köszi!

Mindenki magának hülye!

(#97395) kopa1 válasza rsf (#97392) üzenetére


kopa1
aktív tag

Hívd fel napközben az üfsz-t. iptv mellett is van passthrough

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97396) #19482368


#19482368
törölt tag

Sziasztok,

Hátha mást is érdekel,
Sagecom eszköz, custom firewall setup, A számomra nem használt protokollok letiltva, de így nem működik a WoT Blitz, nem tudja valaki véletlen hogyan milyen portokon keresztül kommunikál a játék, és hogy egyszerűbb felvenni a custom firewall setup-ba?

(#97397) DBob válasza #19482368 (#97396) üzenetére


DBob
őstag

"nem tudja valaki véletlen hogyan milyen portokon keresztül kommunikál a játék"

Valakik biztosan tudják.
Például próbáltál már rákeresni Google-ban? Második találat, és merő véletlenségből épp a játékhoz köthető hivatalos fórum egyik topicja.

(#97398) #19482368 válasza DBob (#97397) üzenetére


#19482368
törölt tag

Jahhh, igen, biztos, akkor be linkeled?
Meg hát hátha van valami egyszerűbb módja, mert pl ezt írják.
World of Tanks Blitz
TCP: 80, 443
UDP: 32800-32900, 2010-2020, 12000-29999, 5060, 5062, 3478, 3479, 3432, 30443, 53

[ Szerkesztve ]

(#97399) DBob válasza #19482368 (#97398) üzenetére


DBob
őstag

"Jahhh, igen, biztos, akkor be linkeled?"

Nem, nem teszem meg neked eme szívességet.
Az elhangzott információk alapján igazán kitudod magad te is szolgálni. Esetleg ha nem megy, kérdezz rá valamelyik Nők Lapja Café topicban, ott is annyira releváns a kérdés, mint ebben a topicban.
És persze a klasszikus, bojler van eladó, ugyebár.
Hihetetlen...

(#97400) #19482368 válasza DBob (#97399) üzenetére


#19482368
törölt tag

Jaahhh , kegyet ne gyakorolj. :D Meg amúgy kösz a semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.