Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97301) raider21 válasza #22718208 (#97299) üzenetére


raider21
aktív tag

:P ;)
Persze ha bekrepál, akkor a T cseréli, hisz szolgáltatói eszköz!
Engem az zavart, hogy az idén felettünk átvonuló nagyobb viharok esetén (volt belőlük bőven...) sok pislanásnyi áramszünet volt, akár egymás után többször is. Ez nem tesz jót az eszközöknek, meg olyankor mindig elment a net, meg a VoIP telefon...! Szünet mentessel nincs ilyen probléma.
Meg ilyenkor érdemes ránézni a HGW vonali paramétereire. Beszédes az, hogy mit mutatnak ezek, amikor a környék kvázi összes HGW -je, modeme, stb. eldobja a vonali szinkront az áramszünet miatt. ;) :P :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97302) szabogabor10 válasza #22718208 (#97299) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az IPTV box vinyóján lévő felvételek elvesztése mondjuk okozhat némi káromkodást. :D
Tudom, itt most a HGW-ről volt szó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97303) #30153472 válasza #22718208 (#97299) üzenetére


#30153472
törölt tag

Nálunk egy nyári vihar után közel 5 órán át áramszünet volt.
A 800 VA-es szünetmentes ezt áthidalta.
A digitális elosztó nem fogyaszt túl sokat.
Közben lehetett internetezni táblagépről/laptopról/ telefonról.
Ami ennél is lényegesebb, a vezetékes telefon is működött.
Itt a mobil térerő nagyon rossz, arra nem lehet alapozni.
(Optikai vonalon nincs a telefonközpontból vezetékes telefon tápellátás.)

[ Szerkesztve ]

(#97304) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Honnan tudom hogy magenta1-ben vagyok-e vagy sem? Csak mert az adatlapom a mobil előfizetésre elég magas összeget ír havidíjnak

Most lett kész a számhordozásom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#97305) huberpe válasza enginev3.0 (#97304) üzenetére


huberpe
aktív tag

egy két nap, és látod a weben meg az appban is, hogy magenta 1.

(#97306) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#97299) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kicsit OFF lesz, nekem amúgy is van, és az áramkimaradásnál nagyobb probléma, amikor áramingadozás van, és percenként 10x képes elmenni és visszajönni, na ez okozza a vonal korlátozást. Régen nagyon sokszor volt a trágya áramszolgáltatói hálózat miatt ilyen. Ha már volt szünetmentesem amúgy is, vettem egy átalakítót és rádugtam a HGW-t, router-t, switch-et, ezzel mostanában azt érem el, amikor jön a vihar és minden megkukul, hogy gépet kilövök, ezzel tehermentesítem a szünetmentest és akár órákig lehet netezni tabletről, telefonról, mert internet van. A szünetmentes a legkevésbé van a HGW védelme miatt.

Nálam anno, mikor nem volt szünetmentes (még modemes érában) egy ilyen áramingadozásos este után nem volt hajlandó a TP-Link felébredni, táp hibátlan, power led világított, de megnyekkent.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97307) minas


minas
aktív tag

No bekötötték az iptv-t. Nem rossz, de nem vagyok azért tökéletesen elégedett. Az sd minőség gyengébb szerintem, mint az előző műholdas szolgáltatás ilyen adásai. Az archív tv-ben csak néhány műsor nézhető vissza 3 napig.

Illetve kérdezem, hogy van-e arra lehetőség, hogy a műsorújságban bejelölök egy műsort, és bármilyen más csatornát nézek, amikor kezdődik, odavált a beltéri. Mert ez elég jó funkció volt az előző szolgáltatónál.

(#97308) DBob válasza minas (#97307) üzenetére


DBob
őstag

"Az archív tv-ben csak néhány műsor nézhető vissza 3 napig."

Ez (mint sok minden más) a tartalomszolgáltató üzleti döntése. Nem a kábelszolgáltatóé döntése.

"Illetve kérdezem, hogy van-e arra lehetőség, hogy a műsorújságban bejelölök egy műsort, és bármilyen más csatornát nézek, amikor kezdődik, odavált a beltéri."

Nincs ilyen, de nincs is rá szükség, tudod rögzíteni a háttérben. Nem tudom korábban milyen DVB-S szolgáltatásod volt, de ha nem adott MPTS-en belül volt a csatorna és egy tuneres eszközt használtál, akkor ezzel a kényelmi opcióval oldották meg, ne maradj le a kívánt programról.
IPTV esetében ehhez nincs szükség ahhoz, 'kirántsa' alólad az épp nézet csatornát.

(#97309) raider21


raider21
aktív tag

Megtörtént a Bonding kiépítése. Tévedtem, nem 4 csak 2 eres volt a telefonkábel, így UTP Cat5e kábelt húzott be az alvállalkozó szerelő.

Eredmény: Az eredeti vonalam 87 Mbit/s környéke lett a korábbi 80 Mbit/s helyett. Ezek szerint csak jobb az UTP kábel, mint a telefonkábel. Viszont ahogy elnézem a 2. vonalon egymagában mehetne 90/30 Mbit/s -el! :DDD :D

Most csak Wi-Fi -n tudtam mérni telefonról sebességet:

Azon azért meglepődtem, hogy a vonalinszinkron csak 50/16 és nem 55/16 Mbit/s. :P
Na mindegy, azért nem panaszkodom! :) ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97310) oxalisz válasza DJ. Ru$y (#97296) üzenetére


oxalisz
tag

Ha minden bajom ilyen egyszerűen oldódna meg. Na, az jó lenne. :R

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97311) oxalisz válasza #30153472 (#97297) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm a tippet, de a ledek nem zavarnak.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97312) minas válasza DBob (#97308) üzenetére


minas
aktív tag

"tudod rögzíteni a háttérben"
Gondolom ehhez szükséges a műsorrögzítési/felvételi opció is.

(#97313) DJ. Ru$y válasza raider21 (#97309) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na erre mondom azt, hogy teljesen felesleges volt a bonding. Átkötöttek volna a LINE1-en bekötött vonalra, és kész is. Ez már érpár pazarlás. (Persze, ha van elég port, meg szabad érpár akkor szórják. :D)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97314) Kbali válasza minas (#97307) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asszem figyelmeztetést tudsz megjelölni az adott műsornál, ami felugrik, ha elkezdődött (időzíteni is lehet) - legalábbis SAT-nál.

(#97315) zsinnyegtet válasza kopa1 (#97263) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Bár azt nem nagyon értem, hogy miért nem ha már a lehetőség adott...de a választ mindenesetre köszönöm. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#97316) raider21 válasza DJ. Ru$y (#97313) üzenetére


raider21
aktív tag

Ezt én is így gondolom!
Központban a portokat nem tudom, hogy hogyan álnak. De mivel az utcánkban sok az üres ház, szabad érpárból abból van bőven. Ha jól emlékszem csak abban a légkábelben amin a korábbi, most Line 0 vonalam van, abban volt eddig 8 szabad érpár. Most lehet benne kb. 6-7 db! :P Én is azt nézem, hogy a Line 1 vonal (ami most nálam az új) az kb. 100/42-40 Mbit/s környékét tud elméletileg csak önmagában így kb. 490m hurokhosszon!?! Az meg szerintem azért úgy rendesen oda..sz így xDSL technológián!!! Pedig erre felénk eddig tudtommal elméletileg "csak" 60 meg 80 Mbit/s környékét tudó érparok voltak. Legalább is ezt csiripelték a "verebek" anno 1 éve.

Szóval a szomszéd is nyugodtan válthatna feljebb sebességben, de náluk valahogy nem dobja ki állítólag a rendszer a nagyobb csomagokat!?! Pedig kellene, mert IPTV is van, ha jól tudom több box -al.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97317) #30153472 válasza oxalisz (#97311) üzenetére


#30153472
törölt tag

Eddig miért kapcsoltad ki?

Pár perc hajsütővas (vagy ezzel egyenértékű) felesleges energia használat elkerülésével egy évig is elmennek készenléti helyzetben az ilyenkor 0,1W körül fogyasztó készülékek.

A mai (kb. 1990 utáni) kütyüket folyamatos üzemre tervezik, a napi ki/be kapcsolás megrövidíti a hibamentes rendelkezésre állás idejét.

(#97318) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Van egy kis probléma a családon belül. Párom nagymamája nem tudja hívni Párom anyját vezetékes telefonról vezetékes telefonon.

UPC kábelmodem a hívónál, Telekom ADSL és vezetékes telefon a hívottnál.
Bármely más relációban tökéletesen működik minden: nagymama minden más számot tud hívni, anyósomékat bármelyik másik számról el lehet érni.
A Telekom ügyfélszolgálat nem talált hibát a vonalon, a UPC ügyfélszolgálat nem talált hibát a vonalon. Hívásátirányítás, hívástiltás nincs egyik vonalon sem.

Már a készülékeket is cserélgettük családon belül.

A vonallal együtt kapott egyéb szolgáltatásokra sincs panasz: TV, net működik.

Némi plusz infó.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97319) #22718208 válasza #30153472 (#97317) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mindezek mellett , nem arról kéne szólni az iptv boxnak,hogy stand-by mód kimerül abban hogy, kikapcsolja a képet és a hangot! Meg merem kockáztatni ,hogy ezen felül kb. mindene aktív marad. Közben csodálatosan kapcsolgatja a HDD-t időközönként.(úgy hogy a többi box is kikapcsolva van, tehát nincs time-shift)

A hivatalos válasz az hogy frissítést keres.
Mi a jó istennért kell szinte nonstop frissítést keresni???

Jó lenne már valami komolyabb uniós szabályozás ,ami nincs tele kiskapukkal és indokolatlanul nem falnák ezek a kütyük az áramot!

[ Szerkesztve ]

(#97320) vén6805 válasza raider21 (#97281) üzenetére


vén6805
csendes tag

A T-s szerelő hgw-t.cserélt,saját laptoppal is mért a feltöltés maradt a 15. Hálózat........!?

[ Szerkesztve ]

(#97321) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok
Bekötötték a T-sek a 300-as netet és mellé az ipTV-t + kaptam egy sagemcom fast 5655v2 HGW-t.
Csak sajnos alapból IP ütközés van a Syno routeremmel. Ha meg a Sagem csodán átállítom az ip-t 192.168.0.1-re akkor nem enged belépni a webes felületre!!!
Ezen a T-s fickó is csodálkozott. Ha ráküldött egy factory resetet akkor meg vissza állt az eredeti állapotba és ilyenkor be is lehet lépni.
Az az érdekes hogy 2.1-re nem engedi átállítani magát..
Így marad az, hogy a synot állítom át 2.1-es tartományba, de igy az összes eszközömet is át kell majd állítanom.
PPPOE past. nem találtam a menűben, de azt a szerelő be tudta kapcsolni.
Jelenleg működik a rendszer a STB a sagemcom-on van a többi eszköz a synon, csak a syno 10.xxxxx ip-t oszt az ütközés miatt igy nem mennek a port forwardok és nem érek el kintről semmit.
Lenne vmi jó megoldásotok a problémámra, hogy ne kelljen minden eszközömet átálligatni?
Köszönöm előre is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97322) DJ. Ru$y válasza vén6805 (#97320) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor sem értem, feltöltés esetén nem használja ki mind a két vonalat... Látszik, hogy a HGW-ben mind a két vonal aktív és működik. A letöltésed nem feleződik ugye?

Lehet, hogy át kellene kössön másik portra a központban, vizsgálni kellene az egyes vonalakat külön-külön, mert valamiért pont annyi hiányzik, amennyi az egyik vonal feltöltése.

Nem a vonalban van a hiba, hanem a vonalad másik oldalán a központban, ha HGW csere után is ugyanaz a helyzet. Érdekes hiba mindenesetre...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97323) DJ. Ru$y válasza rsf (#97321) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha PPPoE Passthrough be van kapcsolva, akkor nem mindegy, hogy mi lesz az ONT belsőhálózati IP címe? A Synology-nak is teljesen mindegy kellene, hogy legyen, ha ő építi fel a PPPoE kapcsolatot, hogy van előtte egy ONT, mivel az neki csak "modem" lesz.

Ha a PPPoE Passthrough be van kapcsolva, akkor a Synology-nak ugyanúgy működnie kellene, mint eddig. Nyilván, ha eddig nem PPPoE-s netet használtál, akkor PPPoE-t a Synology-ban fel kell konfigurálni és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97324) minas válasza Kbali (#97314) üzenetére


minas
aktív tag

Ez jó lenne, de hogyan?

(#97325) vén6805 válasza DJ. Ru$y (#97322) üzenetére


vén6805
csendes tag

A letöltés rendben,a feltöltés,15,az üfsz-szerint még vissza sem tudok lépni az 50/15-ös netre,okt 30-ig van hűségem.rá..4-én kötöttem szerződést erre a zsákbamacska csomagra és ez van.Megvan az 1Mbt garantált.Így jártam.5300-5600-ft.

[ Szerkesztve ]

(#97326) raider21 válasza vén6805 (#97325) üzenetére


raider21
aktív tag

A HGW -n zöld az Internet led fénye vagy narancs?! Én is port v. kötéshibára tippelnék, hisz mind a kettő vonalad szinkronba állt 50/15 -ös sebességgel a HGW szerint.

Ez is ilyen hű b...meg hiba lesz...!!!
Biztos van rá megoldás, elméletileg a kötések átnézve, HGW kicserélve. Maradnak hibaforrásnak a légkábelek oszlopon lévö osztóinál lévő kötések, meg a DSLAM portja ahol gubanc lehet! Mindenképp nyittasd újra a hibajegyet, ha már lezárták!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97327) vén6805 válasza raider21 (#97326) üzenetére


vén6805
csendes tag

Mind3 led rendben.Délben volt itt a T-s szerelő,hgw csere,rá se néz a vonalra oszlop,kötések,ugyanmár !.....Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#97328) DJ. Ru$y válasza raider21 (#97326) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kötéshiba nem hiszem, mivel a vonal összeáll, CRC hiba nincs (felfelé irányba), a HGW zölden fog világítani, mivel látod a LINE0 és a LINE1 értékeit is, ha az egyiknél nem lennének értékek, akkor lenne narancs az a LED. ;)

vén6805
A HGW szerint meglenne a sebességed, ezt te is látod, ha összeadod az Actual-ban a 2 bal oldali számot. Szóval valami miatt nem tudja a HGW kihasználni, és a fura az, hogy a letöltés meg megvan, ergo a vonalak is össze vannak rendelve. Nyittasd újra a hibajegyet, ha lezárták.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97329) rsf válasza DJ. Ru$y (#97323) üzenetére


rsf
senior tag

Hát sajnos nem, mert vhogy a syno látja a másikat is. Amit eddig a régi routereim nem láttak.
Szivtam is vele anno amikor vettem.
Régen úgy volt, hogy a szolgáltatós osztott 100-ig a saját meg 100 fölött és simán elvoltak igy.
A syno már nem..
De az hogy van, hogy mindkét eszközön van net és mindkét eszköz be van jelentkezve?? Optikán!
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97330) vén6805 válasza DJ. Ru$y (#97328) üzenetére


vén6805
csendes tag

Erre mondta a Ts-szerelő hogy passz.Én meg aláírtam a telefonján hogy ennyit tud a hálózat,vitatkozzak egy szerelővel?Ja persze a szerelő is látja a hgw adatait,és ......

[ Szerkesztve ]

(#97331) DJ. Ru$y válasza macilaci78 (#97318) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez érdekes... Ötletem nincs, ellenben a némi plusz infóra sikerült rátenni az itteni hozzászólásod linkjét, gondolom nem ezt akartad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97332) DJ. Ru$y válasza rsf (#97329) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapcsold át az ONT-ban a csatlakozást manuálisra. Optikán elvileg nem lehet aktív 2 PPPoE session ugyanazzal a felhasználóval, az IPTV ettől még menni fog.

Az ASUS is ellát a HGW-ig, ez egy funkció amit szerintem lehetne kapcsolni a Syno-ban is, ha van topic-ja, akkor kérdezd meg ott, vagy az általános router-es topic-ban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97333) DJ. Ru$y válasza vén6805 (#97330) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell vitatkozni, meg kell mondani, hogy a probléma nem hárult el, a vonal nem ennyit tud és nem írod alá kész. :( Ez sajnálatos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97334) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez Zyxel GS1100-16 portos switch az IGMP-t tudja?
[link]

(#97335) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Megszületett nagy nehezen de megérte :C

A DMZ megoldás eddig tökéletesen működik, a ping semmivel nem több a router wan portja mögött sem, a szervereim tökéletesen elérem távolról, sebességben sem tapasztalok csökkenést szóval ha ez ilyen is marad akkor talán nem fog hiányozni a bridge mód sem. A TV is egész jó, a TV GO 480P minősége kicsit csúnyán fest a full hd kijelzőn de hát a semminél jobb. Inviteles IP TV-hez képest sokkal jobb szerintem, főleg a HD adások minősége.

(#97336) raider21 válasza vén6805 (#97327) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem ez van, meg ennyi!!! A HGW szerint mind a kettő vonal szinkronba állt, ergo a két vonalon összesített 100/32 Mbit/s szinkronsebesség megvan. Ebből meg van nálad kb. 90/16 Mbit/s...!!! Ez így nagyon nem frankó!
A szerelő nálad cserélte a HGW -t, átnézte a kötéseket.
DJ. Ru$y -nak valószínű igaza van CRC ügyben!
A Telekom oldalán van vmi hiba. Egyre inkább a DSLAM Port -ra tippelnék, de innen a távolból ez kb. megmondhatatlan, hogy ott van-e a problémád végső forrása. Mindenképp nyittasd újra a hibajegyet, vagy ha már lezárták véglegesre, megint jelentsd be hibára! Nem szabad ezt annyiban hagynunk, ha hiba van. Márpedig van, és nem oldódott meg részlegesen sem! Én nem hagynám annyiban a dolgot a helyedben, mert kötelesek 72 óra időkereten belül elhárítani. Ha nem megy, akkor jön a kötbér fizetése a számodra. Persze egyszerűbb aláiratni az ügyfélell azt, amit most magadra vállaltál, mint a probléma okának végére járni alaposan. :(

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97337) tika06


tika06
csendes tag

Sziasztok. Vdsl van kiépítve a településen, én még a régi 10-es csomagban vagyok. Olvastam, hogy hűség alatt is lehet váltani a korlátlan csomagra. Ha megrendelem, ki kell jönnie egy szerelőnek, vagy a központból megoldják?

(#97338) Roland-87


Roland-87
aktív tag

A csomagvesztésem sajnos úgy néz ki nem a Kalásznetes 4 csatorna miatt volt, most is nagyon magas, 5% feletti. A sebesség amúgy jó, ezt be lehet jelenteni? Foglalkoznak vele érdemben? Régen nem volt csak 0,1 vagy annyi se.

(#97339) macilaci78 válasza DJ. Ru$y (#97331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bocsánat, a UPC topikban is kérdeztem. Van már pár hsz a témában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97340) wmati válasza Roland-87 (#97338) üzenetére


wmati
addikt

Csomagvesztés mint olyan, ezzel a szerelő aki kimegy hozzád kb semmit nem tud kezdeni. Át tudja adni, nála magasabb beosztásban lévő kollégáknak. De hogy ezt meg teszi vagy sem az pasz. Mivel ha jól tudom erre nem nagyon van semmi az ászf-ben.

(#97341) Roland-87 válasza wmati (#97340) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Igen sejtettem én is hogy ez nem egyszerű, de volt már hasonló gondom, és akkor az optikai szakaszon keletkezett, sokára találták meg, szerintem megint hasonló a helyzet, a jelszintek teljesen jók, próbáltam több gépen is a nap során több alkalommal de folyamatosan 1-5% között van, néha megugrik rövid idő alatt rengeteg kiesik majd hosszabb időszakokon keresztül kevesebb van, úgy tudom egy minimális elfogadott de szerintem 5% már nagyon nem az a kategória, az érdekes az hogy a terheletlen időszakban sem csökken, de majd méregetem éjjel is aztán teszek egy próbát hátha be tudom jelenteni, gondolom ha az online játékoknál már hibát okoz a dolog akkor ezzel foglalkozniuk kell mert nem csak letöltésre van a net, az Invitelnél van valamennyi garancia csomagvesztésre, a mértékét most nem tudom, érdekes hogy a Telekomnál nincs pedig komolyabb nagyobb cég.

(#97342) e90lci válasza Roland-87 (#97341) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Kalásznetes területen laksz?

(#97343) kabelmania27 válasza Roland-87 (#97338) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg osztó nélkül javul-e a helyzet.

(#97344) Roland-87 válasza e90lci (#97342) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Szia
Igen, konkrétan Annavölgy, nemrég lett elérhető a Telekom szolgáltatása is a Kalász mellett.

(#97345) Roland-87 válasza kabelmania27 (#97343) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Holnap fogom tudni kipróbálni leghamarabb de majd megnézem mindenképp, bár eddig nem volt rá hatással főleg hogy nem vagyok mínuszban jelenleg.

(#97346) e90lci válasza Roland-87 (#97344) üzenetére


e90lci
senior tag

Csak azért kérdezem mert nálam is 24 le 3 csatorna fel és kalásznetes terület ez is.Modemértékek hasonlóak mint nálad.Nálunk csak 150/5 net érhető el,nem is lenne ezzel baj ha 20 at adnának feltöltésre.Akkor utánajárok,hogy lehetne beizzítani nálam a 300/20 as netet legalább.Egy próbát megér.

(#97347) raider21 válasza tika06 (#97337) üzenetére


raider21
aktív tag

Az attól függ: Ha még ADSL2+ képes modemed v. HGW -d van, akkor mindenképp eszközcser lesz. A szerelő által egy VDSL2 képes HGW -t helyeznek ki. Nagyon valószínű, hogy egy ZTE Speedport Entry 2i HGW -t fogsz kapni. Amennyiben ilyen v. hasonló eszközöd van már, akkor elméletileg nem kell majd szerelőnek kimennie hozzátok.
Minden xDSL korlátlan, kivétel a gyorsító opció 4G -s része. Most Net S Plusz csomagra tudsz váltani, ott a vonali maximumot fogja nyújtani a szolgáltató. Ez erősen függ xDSL esetében a hurokhosszodtól.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97348) Roland-87 válasza e90lci (#97346) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ha a weboldal szerint nézted az majdnem biztosan rosszul mutatja, nálam pl. azt írja nincs Telekom szolgáltatás, ahhoz képest reggel óta 520/22-vel veretem :D Hívd fel őket úgy tudják pontosan megmondani, egyébként hol élsz? Csak mert első körben Dág Úny Annavölgy lett bekapcsolva tudomásom szerint, itt már lehet kötni az 500-ra is, szép lassan pedig a többi Kalányos területre is jön a Telekom.

(#97349) e90lci válasza Roland-87 (#97348) üzenetére


e90lci
senior tag

Tiszavasvári.Nem lenne fontos a letöltésre nekem az 500. 300 is bőven elég lenne,csak feltöltésre kellene a 20Mbit,mert külföldön dolgozom aztán jó lenne ha néha nem szakadna meg a film streamelése a nasról.

(#97350) Kbali válasza minas (#97324) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elvileg műsorújságban rámész az adott műsorra, ok gomb és ott tudod kiválasztani az emlékeztetőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.