Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97701) kabelmania27 válasza ggg666 (#97700) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor tudod megcsinálni ha igmp (iptv miatt) képes a gigabites switch, így viszont a hgw fogja végezni a csatlakozást + ha lanforgalmat is bonyolítasz könnyebben tud kiakadni mert két dolog már lehet sok neki. Ha így is lefagy akkor hűségidő lejárta után válts vissza gigabites csomagra, akkor használhatsz saját routert és nem veszíted el a letöltési sebesség felét és még a havidíj is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#97702) ggg666 válasza kabelmania27 (#97701) üzenetére


ggg666
őstag

De az milyen már hogy az egyik gépen töltök fel ftp-re és megáll minden?! Nem tudom használni amire szeretném.

(#97703) kabelmania27 válasza ggg666 (#97702) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek a szolgáltató hgw-k átlag dolgokra jók, speciálisabb komolyabb dolgokra már nem ezért szoktuk javasolni a saját router használatát, ha visszaolvasol pár hónapot vagy évet a topikban láthatod, hogy másnak is gondja volt a szolgáltatói hgw-vel.

(#97704) ggg666 válasza kabelmania27 (#97703) üzenetére


ggg666
őstag

De azért azt sem várhatom el, hogy 10 Gb-ot feltoljak FTP-n vagy másoljak át lanon, ez azért nem extrém feladat?

Elmegy egyből az összes net meg az iptv 2-3 fájl másolásakor, úgy hogy nem töltök le semmit!

[ Szerkesztve ]

(#97705) kabelmania27 válasza ggg666 (#97704) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért fegy le mert a hgw nem bír egyszerre 2gigabites wan-lan kapcsolatot és 1gigabites lan-lan forgalmat kezelni.
Helyedben használnám a saját routert lanforgalomra, sokan így használják a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#97706) ggg666 válasza kabelmania27 (#97705) üzenetére


ggg666
őstag

Nem volt semmilyen letöltési adatforgalom csak 1 fájl feltöltése, és nem lefagyott, hanem teljes restart kell neki.

(#97707) #19482368 válasza ggg666 (#97706) üzenetére


#19482368
törölt tag

Figy no para. ha belefér a keretbe, akkor veszel egy
edgerouter-4 (Br. 58.619 Ft)
hozzá egy edgeswitch 8 (Br. 69.115 Ft)
És ezek tuti nem fognak megfeküdni neked.

(#97708) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97707) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amivel ugyanúgy nincs megoldva a problémája, mivel az ONT 1 portján 1 Gb/s-ot tud kipréselni, ergo nem tudja kihasználni a 2 Gb/s-es csomagot. 2 Gb/s-es csomag esetén az ONT-nak kell felépítenie a PPPoE kapcsolatot, hogy ki is lehessen azt minimum 2 géppel használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97709) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97708) üzenetére


#19482368
törölt tag

Akkor csak Edge SW és L3-ba használja. :D
Vagy ugyan úgy a sagem hozza létre, a kapcsolatot, és az edge R4-et meg dual van-ra teszi, és űgy osztja szét a sávszélességet. :D

[ Szerkesztve ]

(#97710) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97709) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dual WAN-nál is probléma van, mivel akkor a Sagemcom építi fel a PPPoE-t, a router pedig 2 DHCP-s WAN-t kap, ergo dupla NAT lesz, és azzal a belsőhálózat van csak megoldva, ha kifelé másol ugyanúgy router módban lesz a Sagem és megfekszik valószínűleg.

Szép dolog a routing. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97711) ggg666


ggg666
őstag

Majd kiváncsi vagyok backblaze mentést sem tudok majd használni, mert megfekszik a modem?

(#97712) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97710) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ok de legalább a belső hálón nem fekszik meg. :D Egyébként úgy mondod ezt a dupla nat dolgot mintha valami .... Másfelől a Nat önmagában nem véd, nem nyit, tilt portokat. A nat-hoz rendelt tűzfalszabály ami gondot okozhat, de az is csak addig, amíg be nem állítja a Sagemen. Ok két helyen kell beállítani, azokat a szabályokat amiket kívülről el akar érni. De egy normális tűzfal úgy kezdődik hogy alapban mindent tiltunk, csak azokat a szabályokat veszik fel, nyitunk portokat amire szükség van. :D

Ha meg WAN-felől fekszik meg, akkor a sagem nem való 2gb vonalra. :D De azzal a felhasználó semmit nem tud kezdeni, az a Telekom feladata. :D

[ Szerkesztve ]

(#97713) ggg666


ggg666
őstag

Incorrect Modem credentials was provided at login from 192.168....

Ezt írja a log arr az eszközre amelyikkel gond van, mi lehet a probléma?

(#97714) asddsa válasza Gyurka6 (#97641) üzenetére


asddsa
tag

Kiprobaltam vegul a pppoe-t mashol, ott megy a giga..
Latitude 7450 eseten nemgondolom, h hw para lenne... :C

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#97715) tucsok. válasza asddsa (#97586) üzenetére


tucsok.
senior tag

Windows újra telepít.

"So say we all"

(#97716) asddsa válasza tucsok. (#97715) üzenetére


asddsa
tag

Es az megoldja, hogy csak net fele nincs gigam?

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#97717) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Eddig egy D-Link DCM-704 routerről kaptuk a netet a Telekomtól.
Mostanában az 50 megabites netem lustálkodott plusz az IP tv is gyakran megállt egy egy pillanatra.
Ilyen sebességeket mértem rendre:

Jeleztem a Telekom felé.
Meglepődtem mert ma kerestek mondván ellenőrzik a készüléket.
Kicserélték kaptam helyette egy Sagemcom F@st 3686AC-et.
Elvileg rendszer karbantartás és fejlesztés volt ami után a mostani készülékem már nem igazán lett volna alkalmas a stabil működésre.

Első kérdésem hogy ez a készülék amit kaptam jobb az eredetitől?
Másik hogy ezek szerint ha nekem nem gyanús a sebesség csökkenés nem is látják bent a Telekomnál a hibát?
Telepítés után ennyit mértem:

A számmal meg vagyok elégedve de ezek szerint érdemes időről időre ellenőrzést tartani hogy tartják e a sebességet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#97718) poli27 válasza mirci18 (#97717) üzenetére


poli27
veterán

szted minden előfizetőt folyamatosan nézegetnek, vagy hogy gondolod, hogy nekik kéne észrevenni hibát?... :W

(#97719) mirci18 válasza poli27 (#97718) üzenetére


mirci18
addikt

Nem így gondolom.
Hanem úgy hogy időről időre tesztelik a hálózatot és az adott végponton levő készülékeket.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#97720) kabelmania27 válasza mirci18 (#97717) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod a modem értékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e a jövőben szakadástól tartanod.

(#97721) mirci18 válasza kabelmania27 (#97720) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Mit írjak meg pontosan?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#97722) kabelmania27 válasza mirci18 (#97721) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modem által kiírt jelszint értékeket kellene megírnod.

(#97723) dergander


dergander
addikt

Sziasztok,

Nekem olyan problémám lenne hogy nincs hang egyes csatornákon, Satellite TV nagycsaládi csomagba vagyok.

A natgeo és wild valamint még jópár HD csatornán nincs semmilyen hang , se angol se magyar. Esetleg beállítás probléma lehet?

Valamint látom most már eltünt a satelite TV és csak IPTVt lehet kérni, na azt hogy gazdálkodja ki egy 16/2mb csomag? :B

(#97724) Gyurka6 válasza asddsa (#97714) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ez a jobbik eset, azonban így, hogy a szerelő gépén jött a 950, gyakorlatilag csak az összekötő kábel/csatlakozók maradnak, már ha nem azzal mérte a 950-et és mivel néhány száz fölötti az érték kábel szakadás sem igen lehet. Sötét folt.....

Gyurka

(#97725) papaiatis válasza rstwingo (#91247) üzenetére


papaiatis
csendes tag

Próbáltam frissíteni a firmware-t a küldött linken lévő bin fájllal a HA35-11 eszközömön, de minden esetben "Upgrade failed. Please choose the correct file."
A "HA35-11V100R001C272B113_multicast_with_multicfg_pack_lte.bin" fájlt próbálom feltölteni.
Mit csinálok rosszul?

(#97726) raider21 válasza papaiatis (#97725) üzenetére


raider21
aktív tag

Valószínű semmit!
Mivel ez egy szolgáltatói 4G -s HGW, így a rajta futó "butított" szoftver csak a T -s szerverről engedi a frissítést. Vagy olyan firmware van nálad még telepítve gyárilag, amire ez a verzió nem telepíthető fel egyből. Erre tudok tippelni.

raider21

(#97727) Kbali válasza dergander (#97723) üzenetére


Kbali
nagyúr

Próbálj meg egy STB újraindítást menüből.

(#97728) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Ahhoz, hogy albérletbe bekössék nekem a Telekom optikát, milyen papírt kell vinnem a megrendeléshez? A hozzászólások alapján meghatalmazás kell, de számomra nem logikus a megfogalmazása: "meghatalmazom XY-t, hogy nevemben a Szolgáltatóval kötött Telekom otthoni / mobil Előfizetői Szerződését aláírja".

De én nem a tulaj nevére akarok szerződést kötni, hanem a sajátomra. :F Vagy rosszul értelmezem?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#97729) Intruder2k5 válasza proradeon (#97728) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szerintem nem jó meghatalmazás, nem arra van amire Te szeretnéd használni, lévén ezzel kezdődik:

Alulírott .... mint a .... gazdasági társaság / egyéb szervezet képviselője...

(#97730) proradeon válasza Intruder2k5 (#97729) üzenetére


proradeon
őstag

Ilyen szempontból rendben lenne, mert ez a meghatalmazás jó gazdasági társaság és magánszemély részére is. Attól függően kell kitölteni az első vagy a második bekezdést, hogy melyikről van szó. :)

Én amit hiányolok, az egy konkrét Tulajdonosi hozzájárulás, vagy ilyesmi. De a korábbi hozzászólásokban mindenki ezt a meghatalmazást linkelte albérlet esetére, csak nem tudom hova tenni a szövegezés előző hozzászólásomban idézett részét. :F

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#97731) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Hülye kérdés: elméletileg (telekom és HGW router szerint is) publikus IP-t kapok. Akkor miért írja a router azt, hogy a NAT aktív?

Hülye kérdés 2.0: Ahhoz, hogy FTP szerver szintjén elérjem a gépemet, a másodlagos routeremen is ki kell lőnöm a NAT-ot?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#97732) adika4444 válasza szucstom (#97731) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

1. A NAT a címfordítás, teljesen normális, hogy aktív:)
2. Portnyitás kell mindkét eszközön. Elsőn a másodikra, másodikról a gépedre. Érdemes a saját routert a HGW-n DMZ-be rakni.

üdv, adika4444

(#97733) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy én a dominó mostban lennék kártyásan 9 ft percdíjjal.
Az egyenlegemen meg úgy van kiírva, hogy Díjcsomag: Domino nap. Ez mi? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#97734) Intruder2k5 válasza makoss (#97733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ez? Ez az otthoni szolgáltatásokkal foglalkozó topik, a mobilos részleget erre találod. :)

(#97735) Dolphine válasza proradeon (#97728) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!
Én is albérletben vagyok. Bár nem optikai, de a kutyát nem érdekelte a T-Home-ban, hogy kié a lakás.
Ha Neked a tulaj megengedte, akkor ennyi. Legalábbis Nálam ez volt!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97736) proradeon válasza Dolphine (#97735) üzenetére


proradeon
őstag

Köszönöm! Akkor megpróbálom, aztán max. megmondják, hogy ilyen meg ilyen papír kellene hozzá. (Aztán beírom ide a tapasztalatom.) :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#97737) szucstom válasza adika4444 (#97732) üzenetére


szucstom
őstag

Nice, köszi szépen. akkor próba cseresznye továbbra is.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#97738) body007 válasza proradeon (#97736) üzenetére


body007
addikt

Én is albiba vagyok. Még egy személyit se kértek, semmit nem kellett aláírnom :U Néztem is mint a moziba :D
Számlát küldik a címemre meg a mail-be is.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#97739) dergander válasza Kbali (#97727) üzenetére


dergander
addikt

az STB mit is jelent , gondolom factory reset ?

(#97740) #77646080 válasza dergander (#97739) üzenetére


#77646080
törölt tag

Set Top Box. :)

Azaz: maga az eszköz, amin végzed a visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#97741) Crytek válasza Crytek (#97491) üzenetére


Crytek
veterán

Megoldódott a t-online.hu-s mail spam gondom... Thunderbird progi kegyetlen jó azóta kb 0 nem is észlelni hogy jön valami kb egy másdopercre bevillannak aztán köddé válnak az ilyen fos levelek. Legjobb program ever :R :R :R :R :R :R

Next PC Upgrade: 2022

(#97742) stefik


stefik
csendes újonc

Sziasztok!

Napokban olyan hiba jött elő hogy pár percenként kockásodik a kép, és most nem tudom hogy a TV-m a rossz vagy az IPTV, én még arra is gondolok hogy zavarja valami vagy a napokban az erős szélvihar okozott valamit, mert múlthéten nem volt ilyen. A TV rá van dugva a földi antennára is de azon nem láttam ilyen problémát, akkor gondolom a tv jó, és a HDMI kábelt is kicseréltem.

Próbáltam hogy 10 percig kihúztam a STB-ot és a HGW-t de este ugyan az a hiba előjött!

Mit csináljak ilyenkor

Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#97743) patrikcoc válasza stefik (#97742) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Szia, nálam is ez van este/éjjel 1-2 fele. Bekockáz az adott csatorna, a teteje jobban. Az MTV Live HD nappal is csinálja, illetve ezen a csatornán vettem észre a hibát a leggyakrabban.

[ Szerkesztve ]

(#97744) Lowy72 válasza stefik (#97742) üzenetére


Lowy72
csendes újonc

Szia!
Én is 2-3 napja észlelem. Akkor a stream-ben lehet a hiba.

(#97745) kabelmania27 válasza Lowy72 (#97744) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyen jellegű a netkapcsolat?
patrikcoc: Üdv! Milyen jellegű a netkapcsolat?
stefik: Üdv! Nézd meg, hogy a telefonvezeték jól csatlakozik-e.

[ Szerkesztve ]

(#97746) villamos válasza kabelmania27 (#97745) üzenetére


villamos
őstag

Nálam pl. (elvileg) gigabites optikán csinálja. Random időpontokban, inkább HD csatornáknál vettem észre.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97747) stefik válasza kabelmania27 (#97745) üzenetére


stefik
csendes újonc

Szeva!

Réz vezetéken jön a net, ellenőriztem őket!

20 órája indítottam újra mindegyiket!

(#97748) deva


deva
tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy otthoni csomag rendelésén (Net L + IPTV Szuper Családi HD + Alap telefon), viszont felmerült bennem néhány kérdés:

1. Ha 2 év hűséget választok ki, akkor a havidíj fixen 9090 Ft, ha 1 év hűséget, akkor az első 3 hónapban 7320 Ft, utána 9090 Ft. Ez tényleg így van, hogy 1 év hűséggel "jobban járok", vagy van valami kisbetűs rész a dologban?

2. HBO GO: Nem teljesen értem, ez alapból része az IPTV csomagoknak, vagy külön elő kell rá fizetni? Gondolom külön, ez esetben amit találtam, +2490 Ft/hó, igaz?

3. Net L csomag 1000/1000 Mbit/s-t ígér. Ez mennyire szokott teljesülni, mi a tipikus sebesség? Illetve, mennyire stabil, szokott szakadozni a kapcsolat?

4. Set top boxok: 2 TV, 2 külön szobában, egyszerre is. Ehhez mindenképp 2 set top box fog kelleni, igaz? 1 box megosztására nincs lehetőség gondolom. Illetve, olyankor mi van, ha én egy TV Tunerre szeretném rádugni a történetet (konkrétan egy Nvidia Shield TV, arra lenne dugva egy USB-s tuner, amit használnék), ilyenkor is kell külön set top box?

Köszi előre is! :))

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#97749) adika4444 válasza deva (#97748) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

1. Két év csak eszközvásárlással lehet, önmagában már csak egy évre lehet kötni.
2. Passz :(
3. Optikán általában minden csomag 99%-ban hozza az ígérteket. Én még 800/400 Mbps alatt soha nem mértem, fölötte viszont rendszeresen. PPPoE passtrough is van, ha saját routerrel építenéd fel a netkapcsolatot.
4. Max úgy osztható, hogy a különféle kimenetekbe mást kötsz be. Nem ismerem az említett tunert, de gyanítom, hogy nem fog menni, UTP kábelen megy a jel a boxba a modemből, onnan HDMI-vel lehet továbbvinni. Koaxos megoldást nem ad a T, csak ha koaxon húzzák be a netet, akkor van valamennyi nézhető csati a kábelen.

üdv, adika4444

(#97750) DJ. Ru$y válasza deva (#97748) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, 2 évet akkor köthetsz, ha kérsz hozzá készüléket (törvényi szabályozás) ez esetben nem kapsz 3 hónapi kedvezményes időszakot, hanem a választott készülékre kapsz kedvezményt.

4, A STB minden esetben kell, a STB-ot te nem fogod tuner-re dugni, mivel a STB-ba UTP kábel megy, abból pedig már HDMI vagy SCART kábel megy a TV-be. 2 TV -> 2 STB. Kapsz egy központi egységet (HGW/ONT, ebből megy UTP a 2 STB-ba.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.