Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96051) Kbali válasza Akcok94 (#96047) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor pont elsejétől lesz kint.

(#96052) prisz válasza Akcok94 (#96050) üzenetére


prisz
aktív tag

Micsoda "izgalmak". A T. jó pár évvel le van maradva a sebesség versenyben, csak kullog a konkurencia után. Ráadásul a userek kb. 5%-a igényli ezeket az extra sebességeket. Inkább a versenyképesség érdekében az IPTV minőségét kellene javítani, hogy egyes csatornákon ne kockákat, hanem évezhető adást lehessen látni...

(#96053) kopa1 válasza Storms (#96042) üzenetére


kopa1
aktív tag

Jelentsd be a 1414-en, FB nem hibabejelntő csatorna

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96054) Lacielvtárs válasza Shkiz0 (#96046) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Milyen új csomagokat gondolsz?
En ma upgradeltem a 250est, 500asra.
Még az oldalon sincs fenn a cimemen :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#96055) DJ. Ru$y válasza Lacielvtárs (#96054) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Átalakul megint a csomagrendszer.

Shkiz0
Mivel szeptember 1-gyel indul, így nyilván szeptember elsején fogsz kapni róla bármilyen infót, aki korábban kitenne róla bármit, lehet másnap nem kellene már dolgoznia menni, de biztos feketelistára kerülne a fórum/lapcsalád a T-nél is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96056) Lacielvtárs válasza DJ. Ru$y (#96055) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jah értem, koszi a választ :R
Akkor figyelni fogom :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#96057) norti válasza prisz (#96052) üzenetére


norti
addikt

Mármint biztosan csak a digire gondolsz, mert a UPC ugyanott "kullog", ráadásul ahogy hallom elég sok a gond a tévével mostanában náluk...

(#96058) szabogabor10 válasza norti (#96057) üzenetére


szabogabor10
veterán

Diginél is akadnak hibák, Telekomnál is, nincs olyan szolgáltató, ahol ne lennének időnként gondok.

Egyébként az IPTV-t tényleg jó lenne fejleszteni, mintha elakadt volna az Entertain TV bevezetése...
Tudnám mi a ...-ra várnak már.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96059) schneiderpc válasza Intruder2k5 (#96022) üzenetére


schneiderpc
csendes újonc

Köszi szépen :) A Telekomot poénból kipróbálom, ha lesz egy pici időm

(#96060) hawyka válasza szabogabor10 (#96058) üzenetére


hawyka
tag

Fizetni hajlandó ügyfelekre ;) egyébként azt én is várom már, de elég nagy a csend..

[ Szerkesztve ]

(#96061) Dhampir


Dhampir
félisten

Azon morfondírozom, hogy eddig a hibaelhárítás miatt nem kapcsoltuk ki a digitális elosztót, ám mivel péntek délután óta semmi sem történik szolgáltatói részről, az elosztót inkább áramtalanítanánk, mert csak feleslegesen melegszik. 🙄
Vagy inkább hagyjam még? 🤔

(#96062) Livius válasza Dhampir (#96061) üzenetére


Livius
őstag

Inkább hagyjad, a végén még teljesen összezavarod a profi szakembereiket, amikor majd egyszer elkezdik a hibát feltárni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#96063) szabogabor10 válasza hawyka (#96060) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez egyébként tipikusan az a helyzet, hogy költenék értelmesebb extra szolgáltatásokra, de nem tudok...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96064) Livius válasza prisz (#96052) üzenetére


Livius
őstag

Az IPTV minőségének növelése is pont hogy a nagyobb sebességek fejlesztését igényelné, de hát ahogy írtad is, kullog csak a T a mai igények, és a konkurenciánál elérhető sebességek után, a rengeteg ADSL2+ és VDSL2 területe miatt.

[link]
"Az FTTH hívei szerint mind a hagyományos távközlési szolgáltatók, mind a kábeltársaságok végül is vagy optikai szálat vezetnek végig egészen az előfizetőkig, vagy előbb-utóbb kiszállnak az üzletből...."

De az is lehet csupán ennyi a céljuk, kiszállni a bizniszből 20 éven belűl, és maradnak csak mobil szolgáltató, 4G-vel. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#96065) hawyka válasza szabogabor10 (#96063) üzenetére


hawyka
tag

dettó... de mint tudjuk az ilyesmi úri luxus, hiszen a netenmindenfennvan :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#96066) Bozek válasza hawyka (#96065) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez kétélű fegyver. Ők nem fejlesztenek, mert nem fizetnek az emberek, az emberek meg nem fizetnek, mert nincs előrelépés. Nézzük a TV-t: sport tekintetében elmaradott, mert nem tudnak megegyezni másokkal. DigiSport egyáltalán nincs, az újonnan indult Spíler2 szintén. Utóbbival egyetlen szolgáltató tudott megegyezni eddig, pedig nem hiszem, hogy egy magyar cégnek több pénze lenne, mint egy németnek.

Mondjuk engem alapból kiráz a hideg az IPTV-től. Attól, mert neten keresztül jön az adás, még mindig helyhez van kötve és a felvételi opció is egy vicc. A VoIP telefon is egy érdekes dolog, mert ha elmegy a net, akkor ha nincs mobilod, be se tudod jelenteni, mert telefon sincs. Persze lehet azt mondani, hogy ki az, akinek nincs mostanában mobilja, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#96067) Dhampir válasza Livius (#96062) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért, vannak nem profi szakemberek is? 🙄

Egyébként természetesen hagytam, habár jól fűt. Majd megkérdezem a lakókat, hogy szintén hagyták-e, nehogy baj legyen. 😆

[ Szerkesztve ]

(#96068) #69438720


#69438720
törölt tag

Sziasztok, segítségre lenne szukségem. Adott egy 300 mbit/s optikai internet, és egy Huawei HG8245H router. Ha a telefonomról speedtest-et csinálok, mindig pont 98-100 mbps sebességet ír ki. (Galaxy S7) Namármost, nem értek ilyenekhez, lehetséges, hogy "csak" ilyen sebességet tud továbbítani a router? Vagy valami beállítás probléma ez? koszi szépen :)

(#96069) Starchm válasza #69438720 (#96068) üzenetére


Starchm
őstag

2.4ghz es csak a beepitett wifije, azon tobbnyire ennyi a max.

(#96070) #69438720 válasza Starchm (#96069) üzenetére


#69438720
törölt tag

mobilnak vagy routernak ennyi a max? :B

(#96071) Starchm válasza #69438720 (#96070) üzenetére


Starchm
őstag

Mint irtam 2.4ghz-en ennyi a vége ezt persze átlag használatnál értem. Ha pl rajta ülnél a telóval és a routeren feküdne egy fém dobozban / hogy a többi wifi jele ne zavarjon be / akkor többet mérhetnél nyilván. De itt kb mindkét eszköznek ez a vége 2.4-en.

Ahhoz a hüvelycucchoz nem adtak külön d-link routert pluszba?
Régen szokásuk volt és akkor lehetett 5ghz-en mobilozni és akkor nyilván azon többet tud.
PL: Nálam sagemcom 5ghz-e tud 285 / 225-t gigás netből áttolni.
Tehát ha adtak hozzá egy olyat akkor beállitod azt egy ap-nak és akkor mehet a gyorsabb wifizés.

[ Szerkesztve ]

(#96072) #69438720 válasza Starchm (#96071) üzenetére


#69438720
törölt tag

Értem, köszi :) nem adtak még véletlenul sem :N

(#96073) DJ. Ru$y válasza #69438720 (#96072) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gigabites nethez adtak anno router-t, neked milyen 300 Mb/s-es csomagod van? 250-es van meg 1000-es, szóval a 300 nekem sántít.

Ha nagyon wifit akarsz, akkor itt segítenek router-t vagy AP-t választani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96074) tope


tope
addikt

Szép napot!

Spíler 2-ről tudni már esetleg bárminemű konkrét infót, hogy mikor lesz? (Tarr KFT miért tudott leszerződni velük, a többiek meg miért nem?...)

(#96075) kopa1 válasza tope (#96074) üzenetére


kopa1
aktív tag

Semmit. Folyik a tárgyalás, UPC és Invitel se tudott velük még megegyezni, nem csak a Telekom.
Azt meg hogy a Tarr KFT miért tudott, tőlük érdemes megkérdezni, gondolom rábólintottak az első Spíler által felajánlott árra.
(De látni kell, hogy mivel a Serie A kikerült a "csomagból", így mindenki akinek esze van újratárgyalja, hiszen pont Ronaldo debütálása verte fel az árat a Spíler2-nél)

Már várom a kérdést, hogy a Digisport mikor lesz a Telekom/UPC-nél :DDD

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96076) DJ. Ru$y válasza kopa1 (#96075) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az már volt, csak kérdés nélkül. ;]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96077) wmati válasza Storms (#96042) üzenetére


wmati
addikt

Adatbázis hiba miatt nincs Super Tv2 meg ezek, javitani fogják.

(#96078) Janusz001 válasza DJ. Ru$y (#96034) üzenetére


Janusz001
őstag

Telefonáltam, ügyintéző azt mondta, hogy nem jogos, viszont a kiszámlázott összeget be kell fizetni, mert nem tudják sztornózni, majd a következő hónapokban kapom a nullás csekkeket, amíg le nem telik az összeg, nekem ez valahogy nem klappol, miért kellene egy nem jogosan kiszámlázott összeget befizetnem. Földhöz ugyan nem vág az összeg, de lehet valahol ez teljesen felborítja a havi családi kasszát, iskolakezdés stb. Most menjek be személyesen, mert nem hiszem el, hogy ezt a 21. században nem lehet megoldani. Aztán mi van ha utána is ugyanúgy kapom a rendes csekkeket, aztán meg szaladhatok a pénzem után.

(#96079) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#96078) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hívd fel őket újra, és próbálj egy másik ügyintézővel beszélni, nem hinném, hogy nem lehet sztornózni egy csekket. Szerintem, ha befizeted, akkor azt a pénzt többet már nem látod vagy megint neked kell utánajárnod, hogy jóváírják, mert maguktól nem fogják jóváírni, szerintem, hisz a rendszer szerint jogos a kötbér, ugyebár.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96080) norti válasza Janusz001 (#96078) üzenetére


norti
addikt

Ha nem járt még le a számla, simán tudják sztornózni, nekem is ez volt (sőt az online felületen ki is cserélték a számlát a jóra és rendesen be tudtam fizetni). Legjobb, ha leírod az oldalon számlareklamációként, azt kivizsgálják x napon belül (szóban mostanában nagyon gyengék, mintha nem lenne már súlya a telefonos ügyintézésnek...)

(#96081) Dhampir válasza Dhampir (#96018) üzenetére


Dhampir
félisten

Ma délutánra visszaállt a szolgáltatás, a házban már mindenki tűkön ült.

Még szerencse, hogy nincs ilyen Telekom előfizetésem, szerencsére a Mindig TV-n antennával meg közben vígan ment minden a napokra "megnémult" Telekomos házban. :DDD

(#96082) atala


atala
addikt

Valaki tudna segíteni?
Adott egy Magenta csomag. TV+Internet+Vez telefon+mobil telefon. Hűség van rá.
Lassan lejár a hűség a mobil csomagról, amit meg akarunk szüntetni. Másik szolgáltatónál lesz egy flottás díjcsomag számhordozással.

Ki lehet venni a mobil előfizetést kötbér nélkül, vagy az szerves része a Magenta csomagnak?

(#96083) kopa1 válasza atala (#96082) üzenetére


kopa1
aktív tag

A Magenta pont azért magenta, mert vezetékes + mobil. Ha kiveszitek a mobil lábat, csak a 25% kedvezmény fog járni a vezetékes lábra.
Ha hűség előtt akarod hordozni a mobilt, akkor kötbéres lesz mindenképp és a plusz Magenta készülékkedvezményt is vissza kell fizetni.

(Lehet érdemes egy Mobil S-t + Net-et vásárolni majd bevonni és nem használni, ha nagy a kötbér összege.)

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96084) Dhampir


Dhampir
félisten

Még valamit, jó volt "megismerkedni" MI Vandával. Csípem a csajt, elég gyorsan végzett velem. :DD

Szegény megfáradt emberekhez képest valóságos Speedy Gonzales. :D

(#96085) jani4454


jani4454
tag

Mi történik a z archív tv szolgáltatással? Fokozatosan megszüntetik? Már csak 23 csatorna van rajta. Tud valaki valamit erről?

(#96086) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Voltam ma bent telekom üzletbe
Érdeklődtem az új net csomagok iránt amik lesznek.
Csajszi mondta nem mondhat még semmit
Kérdeztem, hogy mennyire lesz durva áremelés? Azt mondta, hogy nem lesz áremelés
Itt tudtam is, hogy be kell fejezni a beszélgetést, mert lehet kevesebbet tud mint én

Kérdezte hogy miért hordoztam el a számom?
Mondtam neki hogy drága volt a korlátlan mobil net csomag ára a telekomnál
Azt mondta hogy az is olcsóbb lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#96087) DBob válasza jani4454 (#96085) üzenetére


DBob
őstag

(#96088) kopa1 válasza enginev3.0 (#96086) üzenetére


kopa1
aktív tag

Pont annyit tud, mint te elhiheted. A csomagokat a wholesale oldalról már kitalálhattátok, ennyi lett kiküldve nekik. Az árak pedig az ügyintézők felé augusztus 31.-én délután lesznek publikálva. És nem, nem lesz durva áremelés

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96089) enginev3.0 válasza kopa1 (#96088) üzenetére


enginev3.0
félisten

Durva áremelés (1000+ft) :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#96090) atala válasza kopa1 (#96083) üzenetére


atala
addikt

Közben felhívtam a telekomot. Azt mondták, hogy megoldható, és kb 2500 Ft-al lenne több havonta. De én is úgy gondolom, hogy mivel a Magentára kötöttem a hűséget, így nem lehet bolygatni. Volt már olyan, hogy az egyik ügyintéző ezt mondta, a másik meg azt.

Végül is csak 2 hónapot kell kivárni, mert a mobil szept 22, a magenta nov 17-én jár le.
Akkor megvárjuk míg lejár az összesnek a hűsége, és utána robbantunk. :)

(#96091) Norbi27 válasza atala (#96090) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Bármikor felbonthatod a Magentát. Én is átvittem apám mobilját flottába. Csak így kevesebb kedvezményt fogsz kapn8 a többi szolgáltatásodra.

(#96092) Livius válasza kopa1 (#96088) üzenetére


Livius
őstag

A hűségidőnk lejárt, majdnem fél hónapja. Így az új portfóliók megjelenése előtt kicsivel több mint egy héttel már megkérdeztem, a jelenlegi régi netmánia 30 Mbties csomagunkat milyen nagyobb sebességű csomagra válthatom. A válasz hosszas kattintgatás után az volt, hogy sajnos 30 Mbitnél nincs gyorsabb, de van gyorsító opció akár +50 Mbites gyorsítással, a környékünkön. :W pff

Környékről annyit érdemes tudni, hogy a 11. kerület Gazdagrét melletti 2009-ben épült lakópark, ami 700 méterre van a gazdagréti VDSL központtól, és az a kemény 700 méter földkábel, teljes mértékben újként épült meg annó 2009-ben. Ezekkel az adottságokkal felvázolva a helyzetet rá is kérdeztem, hogy, hogy is van ez akkor, hogy ennyi a max, és nem volt eddig fejlődés sebességben, vagy épp egy fiatal hálózat mi az, hogy csak ennyit tud 700 méteren? :C Rövid válasz az volt, hogy nagy város, nagy kerület sűrűn lakott terület, két rézpáros bonding ezért nem is elérhető, azt látja, és sajnos az optikai fejlesztések még nem jöhettek létre mert problémás a környék is, ekkor össze vissza valami szerződés meg jogi izéba kezdett, de gyorsan abba is hagyta, mert gondolom nem illetékes ebben hogy infózzon a fejlesztéseikről, csak kínjában valamit már mondott. De amúgy gondolom a fő gondjuk nyilván az, hogy kizárólag földkábelben húzhatnak akármi új technológiát is, és az nekik nem éri meg, meg az engedélyeztetések is több munka meg lóvé lehet.

Tehát, ezek után még lesz pofája a T-nek kismértékben árat is emelni, kérdem én? :D 2009, és 2012 között itt épült három lakópark ami kb 600 új lakás volt akkor. Most 2020-ra, elkészül még 4 másik új (nagyon fog érdekelni, hogy ezekbe is bemerik-e húzni ész nélkül a rezet 2018-ban, optika helyett :N ), ami megint +800 lakás. Úgy mégis, majd akkor, amikor minden elkészül mivel akarnak ezek szolgáltatni majd a fix koaxos UPC konkurencia mellett, ha ennyire gyér netcsamog sebességekben, meg bondigképességben a környék, ráadásul úgy, hogy minden a DSLAM-tól 1 km-en belül van? Talán az eddig kitermelt extra profitból illett volna fejlesztésre is költeni itt is valamilyen szinten, nem? Főleg úgy hogy egy elég jó budai környék, fizetőképes lakókkal, nem?

Mondjuk a végén az ügyintéző, legalább korrekten elmondta a számhordozás menetét, és hogyan kell intézni ezt a UPC-vel, ennyi a jó pont, de semmi több.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#96093) Shkiz0 válasza Livius (#96092) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De amúgy gondolom a fő gondjuk nyilván az, hogy kizárólag földkábelben húzhatnak akármi új technológiát...
Nálunk (Vásárosnamény) pl sok helyen villanyoszlopon megy az optika (T-s, és UPC is), szerintem ott sem lenne ebből probléma, és sokkalta egyszerűbb azt kiépíteni, mint a földben.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#96094) Livius válasza Shkiz0 (#96093) üzenetére


Livius
őstag

Nincs villanyoszlop, minden földkábel. A közvilágítás is olyan, amire nem tudsz felrakni semmit normálisan.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#96095) Shkiz0 válasza Livius (#96094) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát úgy már cumi igen :/
Amúgy kitartást neked, és másoknak is, ugyanis ha rákeresel az említett városra akkor láthatod, hogy egy ~10.000 lakost számláló, az ország elhanyagolt keleti részén lévő helyről van szó.
Ugyanabban a cipőben jártam illetve jártak az emberek, amiben te is vagy most. Kb értelmes vezetékes net sem volt eddig, mert volt egy Elektronet nevezetű kábelen szolgáltató cég, illetve egy wifis internetet szolgáltató cég ahol én is dolgoztam, és volt a T ami többnyire 10, de maximum 30 megát tudott adni összesen.
Szóval ilyen 50 feletti netről nagyon álmodni sem lehetett. Mindezt úgy, hogy naménytól nem messze egy Olcsva nevezetű faluban, (lakosság kevesebb mint 1000 fő) már évek óta elérhető volt korábban a 100-as majd az átszervezett díjcsomagokkal most már a 250 is a T részéről.
Aztán gondolt egyet a UPC és megcsinálta a hálózatát kevesebb mint 1 év alatt. Aztán mit ad isten, érdekes módon 3-4 hónapra rá már a T is megcsinálta a saját hálózatát a városban. Idén pedig már a társasházak is optikaképesek lettek, így kötöttem 1G-s netet 1 hónapja.
De elszomorító, hogy eddig a T-nek nem volt érdeke megcsinálni évekig a fejlesztést, amikor egyeduralkodóként nem kevés pénzt és ügyfelet szerezhetett volna, de amint megjelenik a konkurencia már megéri a beruházás.... :U

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#96096) Livius válasza Shkiz0 (#96095) üzenetére


Livius
őstag

Itt amúgy van UPC koax. Most a családi projekt az lesz, hogy szépen mindenkinek ultimátumot adok egy idővel megadva, hogy a t-online-os e-mail címeiket szüntessék meg a napi használatból, és felejtsék el, valamint elkerülhetetlen most-már az, hogy a lakásban lévő koaxos vezetékezés állapotát felmérjem, milyen osztók vannak most a TV-ékhez, hova lehet leosztani a HGW-nek egy új kábelt, stb. A TV már régóta UPC DVB-C, mivel az IPTV egyszerűen hulladék itt, de hát ilyen sebességekkel és technológiával nem is csoda. Amúgy 2009-ben a költözéssel együtt jött a régi telekomos szolgáltatásunk, és mindig halogatva volt eddig a váltás, az e-mail címek, meg kábelezgetés miatt, de azthiszem itt lesz mostmár az ideje, hogy vége legyen a T-nek nálunk.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#96097) Janusz001 válasza DJ. Ru$y (#96079) üzenetére


Janusz001
őstag

Nos bementem személyesen, elmondtam a gondom, igazam van, rendszerhiba, elnézést kérnek stb. , de biza ezt a csekket be kell fizetni, mert már le lett zárva a reklamációm és jóvá fogják írni, majd utána kapom a nullás csekkeket, kőkorszaki banda, nem hiszem el, hogy ekkora fos rendszerük van. Ezek után legközelebb hogyan módosítsak csomagot? Eddig sose volt ezzel gondom, jó párszor megtettem. mindig többet kértem, most meg szívatnak. Ha meg nem fizetem be az általuk is elismert hiba miatt a számlát, kikapcsolják a szolgáltatást. Én meg reménykedjek, hogy ez a pénz nem megy kárba, végül is honnan a fenéből tudjam, hogy egy újabb "rendszerhiba" miatt nem kapom majd ugyanúgy a rendes havi számlákat?

(#96098) shapphire válasza Shkiz0 (#96093) üzenetére


shapphire
tag

Pár napja Balatonmagyaródon utaztam át. A községről annyit kell tudni, hogy 2015-ben 427 fő lakta, azóta nyilván nem nőtt a népesség.
Nem nagyon akartam elhinni amit látok. Optika az oszlopon, meg vagy még x faluba előtte utána. :(((
Telekom honlapja szerint akár 2000 Mbit-es csomag is rendelhető. Gondolom ott ez a fejlesztés elengedhetetlen volt, versenyképesebb lett a település, stb.

Hazaérkezem és ilyenkor sokkal jobban sokkol, hogy egy nyugat-magyarországi nagyváros peremén, hogy a fenébe lehet még mindig 2018-ban rézkábel.
Amúgy persze ennek is megvan a története, hogy miért nem lett itt is optika, mert indok az mindig van, de ez tényleg már felfoghatatlan.

Illetve érthető, meg rendkívül gazdaságos a szolgáltatónak... :W .. mindegy.
Kellene egy konkurencia, aztán mindjárt itt is épülne az optikai hálózat.

(#96099) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#96097) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Helyben írattam volna velük egy papírt, hogy garantálják a jóváírást... Ez érdekes... Egy számlát csak 1x lehet megreklamálni? :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96100) DJ. Ru$y válasza shapphire (#96098) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne zavarjon, hogy ezek a fejlesztések 90%-ban állami és EU-s pénzből készültek el (igen szinte az összes faluban, ahol optika van), nem saját pénzből, szóval az, hogy oda kaptak pénzt és ott nyertek az biztosan az ő hibájuk. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.