Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97851) wagi válasza ggg666 (#97849) üzenetére


wagi
senior tag

Nálam egy Tp-link 1043ND router van mellette ami switchként üzemel és ez adja a wifit.

(#97852) #78121280 válasza szabogabor10 (#97850) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen,van több Teszt csati is.

(#97853) Predator2 válasza DJ. Ru$y (#97809) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Letöltésben ez a max, csak a feltöltés lehet/lehetne jobb egy esetleges csomagváltás alkalmával?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#97854) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#97853) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hova szeretnél váltani? xDSL-en nincs más, csak a Net S Plusz, és nem is adnak másik csomagot, se feltöltés, se letöltés miatt.

Csak a feltöltésedben van tartalék igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97855) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97849) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem emlékszem, hogy megvan-e az az Asus router amit emlegettél, vagy csak vennéd. Vegyél egy bármilyen routert, AP-t és kösd rá úgy, amit linkeltem neked AP módban, onnantól a wifit az új eszköz ellátja (ehhez nyilván egy LAN portot el kell lőnöd a Sagemen, de utána a routerre köthetsz még 4-et, ha routert veszel), a Sagemben lelőheted.

Ha kell erről egy részletes leírás szólj, és, ha a nap folyamán lesz időm leírom ide a topicba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97856) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#97855) üzenetére


ggg666
őstag

Szia!

Ha ráérsz csináld már meg a leírást , egyenlőre van egy asus rtn-16 routerem azt kötném rá, úgy hogy a sagemen minél jobban ki tudjam használni a sávszélt stb. Tehát most switch mód, vagy access pont a megfelelőbb?

[ Szerkesztve ]

(#97857) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97856) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt írtad, hogy van egy NAS + 2 db kábeles másik eszközöd. Sagem LAN1-re kösd a NAS-t, LAN 2-3-ra a másik két kábeles eszközt, LAN4-re pedig kösd rá az ASUS-t, ha az ASUS-ban van dedikált AP mód, akkor Sagem LAN4 portot kösd össze a WAN porttal, és állítsd be, ahogy az ASUS írja (erről nincs tapasztalatom), beállítod az ASUS-ban a wifit, a Sagemen, meg kikapcsolod, mind a 2-t kapcsold ki (2.4, 5).
Ha nincs benne dedikált AP mód, akkor így kellene bekötni. (R1 a Sagem, R2 az ASUS). Ilyen bekötés esetén, ha van több kábeles eszközöd, akkor az ASUS képes lesz azokat is kiszolgálni, szerintem ezt az első mód (AP mód) esetén is tudja.
Fontos, megjegyezni, hogy az ASUS-tól kezdve minden gép 1 Gb/s-en osztozik, mivel az ASUS és a Sagem közt "csak" gigabites kapcsolat lesz. Ezt csak azért írom, hogy amelyik eszközeiden 1-1 Gb/s-et akarsz egyszerre használni, azokat a Sagemre kell kötni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97858) totopad


totopad
senior tag

Sziasztok! Amennyiben magyarországi lakcímre rendelünk egy iptv csomagot, és arra kérünk még egy eszközt, akkor a másodikat tudom külföldön használni?

(#97859) villamos válasza totopad (#97858) üzenetére


villamos
őstag

Nem belevau, de szerintem nem. Az STB -ket közvetlenül a HGV -re kell kötni, és úgy működnek. Esetleg a TVGO működhet talán, de az is csak legfeljebb valamilyen VPN -en keresztül. A másik ami még működhet a SAT -tv, ha rálátsz a műholdra, valahol olvastam kamionosokról, akik így tévéznek...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97860) totopad válasza villamos (#97859) üzenetére


totopad
senior tag

a tvgo-nak kell mennie külföldön (az úniós netflix szabály miatt 2018 április 1-től) vpn nélkül is

(#97861) villamos válasza totopad (#97860) üzenetére


villamos
őstag

Az lehet, de attól az IPTV nem fog menni, csak ott, ahol előfizettél rá.
A TVGO kifejezetten egy kényelmetlen valami, nem túl felhasználóbarát. Főleg hogy sok mobileszközön egyszerűen nem működik, például az én telefonom is ilyen. Úgy tudom nézni, hogy a telefont modemként használom egy netbook -hoz, amin windows megy.
Persze felmerülhet hogy vegyek másik, kompatibilis készüléket, de nyilvánvaló, hogy nem fogok többtízezret kiadni csak ezért.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97862) DJ. Ru$y válasza totopad (#97860) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

TVGO működik, IPTV STB nem működik külföldön. Sőt az IPTV STB még másik szolgáltatói előfizetésen sem működik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97863) Gedeon31 válasza Predator2 (#97853) üzenetére


Gedeon31
addikt

Vigyázz nehogy úgy járjál ,mint én jártam hiába bírta előtte a vonalam a csomagváltásnál másik profilt kaptam és 8 Mbit/s csökkent a feltöltésem.

(#97864) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Üdv.

az IPTV vevőegységen lévő USB portot egyszerű felhasználó tudja valamire használni? vagy számunkra csak "dísznek van"? Például egy régi TV-n lehetne usbről filmet nézni.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#97865) icetheman


icetheman
tag

Heló !

Dvb-c vel kapcsolatban kérnék tanácsot.

Direktbe ráraktam a leközelebbi végpontra a bejövő koaxot, minden szűrő nélkül, 92% ról 97%-ra nőtt a jelerősség. Van mégegy azonos távra lévő végpont, ott nem teszteltem , de ezeken kívül a maradék 2-3x távolabb lévő végpontot direktbe rádugva nem volt jelerősség változás.

1.Tv 97%
2. ezt nem teszteltem.
3.Tv 72%(távolabbi)
4.Tv 82%(távolabbi)

Úgy gondolom ,hogy ezek alapján házerősítőre lenne szükségem . Csak nem tudom milyenre, mert mivel nem egyforma a jelcsökkenés , akkor az is okozhat gondot gondolom ,hogy túl erősíti például a közelebbi végpontokon a jelet, és akkor azért fog akadozni az adás. Külön végpontonként állítható erősítőt meg nem is találtam.

Az lenne a kérdésem szerintetek merjek venni egy mezei 4 aljzatost, kb 10k -ért? Amin csak egy potméter van?

Előre is köszi!

(elosztót cseréltem már CE feliratosra, nem segített, minden csatlakozó új, szorosan húzva , kábelek is minőségiek)

(#97866) totopad válasza DJ. Ru$y (#97862) üzenetére


totopad
senior tag

Köszi, és a TVGO-nak van olyan minősége, mint a IPTV STB-nek?
Illetve spíler 2 várható ott is?

(#97867) Kbali válasza Adebayor (#97864) üzenetére


Kbali
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint ez csak szervizport.

(#97868) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#97863) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Neki már az új csomag van, írta is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97869) villamos válasza totopad (#97866) üzenetére


villamos
őstag

SD minőség, nézhető. Spíler2 egyelőre nincs, és nincs arról információ hogy lesz e vagy sem. A Spíler1 műsorai közül a legtöbb szürke ,tvgo -n nem elérhető.
(Nem minden műsorszám érhető el tvgo -n, hiába van benne a csatorna. pl: RTL Spike -on lesz délután egy Star trek sorozat, az nem elérhető, de az utána lévő Csillagkapu igen.)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97870) viktorhu válasza totopad (#97858) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem az interneten, hanem külön vlan-on megy az iptv, amire a szolgáltatói router csatlakozik fel.

(#97871) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Annó vettem egy TV-t részletre a tv előfizetésem mellé. Ez novemberben jár le, 2 hó részlet van még. Ha ugyan erre az előfizetére szeretnék kihozni egy másik készüléket részletre akkor elég ha kifizetem a maradékot egyben vagy ki kell várnom a novembert. A hűség ugyis halmozódik.

Ehhez kapcsolódóan: részletre csak azt vehetek ami az árlistában van? Pl okosóráknál csak 2 féle van az árlistában. Eszerint a többit nem lehet részletre elhozni?

köszi

(#97872) HaZsolt


HaZsolt
őstag

2018at írunk a Spíler 2ből nem lesz HD csatorna :F

(#97873) #77646080 válasza HaZsolt (#97872) üzenetére


#77646080
törölt tag

[link]

Türelem...

(#97874) kmarci25 válasza Bozek (#97839) üzenetére


kmarci25
veterán

Aha, de arról volt szó, hogy adjanak. Nem venni akarok... :DDD Egyébként meg most oké, mert a 3gb adatomat megduplázták, így meg azért már elég.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97875) DJ. Ru$y válasza Cilindrik (#97871) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legutoljára más azt az infót kapta, hogy le kell telnie a 2 évnek, de, ha van több szolgáltatásod, akkor egy másikra vállalsz 2 év hűséget, és arra is kaphatsz készüléket. Elvileg szolgáltatásonként lehet eszközt igényelni.

1414-en egy próbát megérhet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97876) szabogabor10 válasza HaZsolt (#97872) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez igazából szánalmas.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97877) kabelmania27 válasza icetheman (#97865) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyen a jelminőség? Osztás nélkül 97%-os jelerősség és osztással 92%-os jelerősség nem arra utal, hogy gyenge a bejövő jel. Szolgáltatónál jelentsd be a vételi problémát, lehet nem nálad van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#97878) poli27 válasza DJ. Ru$y (#97862) üzenetére


poli27
veterán

Sőt az IPTV STB még másik szolgáltatói előfizetésen sem működik.

ez nem igaz, átviszed a szomszédhoz az stb-t, és működik!

(#97879) DJ. Ru$y válasza poli27 (#97878) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amennyiben a szomszédnál nem Digi, TARR, UPC vagy más szolgáltató van. A másik szolgáltató erre irányult.

Telekom esetén bármelyik végponton üzemel tudom. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97880) poli27 válasza DJ. Ru$y (#97879) üzenetére


poli27
veterán

Akkor félreértettem :))

(#97881) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#97857) üzenetére


ggg666
őstag

Csak van még 2 IPTV is. Azokat rá lehet kötni az asus-ra?

[ Szerkesztve ]

(#97882) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Olyat csinál a Sagemcom, hogy az 5GHz-es wifihez nem nagyon tudok laptoppal csatlakozni és kiírja,hogy nincs internet elérés. 2.4ghz-nél semmi gond. Normális?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97883) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97881) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld ki mindenképpen. IGMP funkció kellene bele, hogy ne küldje rá wifire az IPTV forgalmat, mert le fog halni annak is a wifije.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97884) Atomantiii válasza V.Stryker (#97882) üzenetére


Atomantiii
őstag

Időnként elfelejti nálam is az 5 GHz-es wifi-t és nem látja a telefon sem.

(#97885) Bozek válasza kmarci25 (#97874) üzenetére


Bozek
nagyúr

Adnak ők, ha fizetsz érte. Esetleg arra nem gondoltál még, hogy ők utaljanak neked azért havidíjat, mert használod a szolgáltatásukat? :D

(#97886) lupus_l válasza V.Stryker (#97882) üzenetére


lupus_l
aktív tag

5GHz-es wifi problémás nálam is. Sajnos random idő után eltűnik a hálózat... Ez egy komoly bug, amit már illett volna a gyártónak kijavítania.

(#97887) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok

Kicsi segítséget kérnék tőletek
Telekomnál kaptunk új routert, aminek a wifije egyenlő a nullával! Telekomos szakember azt ajánlotta, másodlagosként tegyek be egy új routert és annak a wifijét használjam! Eddig nagyon pöpec wifi is megy tökéletesen!
A problem, a második routerhez csatlakozik az egyik ip tv box is
elindítom és 10másodpercig van adás, utána megáll a kép
lehet ezzel valamit tenni?
köszönöm a segítséget

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#97889) DJ. Ru$y válasza kyle_ (#97887) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, amennyiben IGMP képes eszközt vásároltál / vagy IGMP-s eszközöd van, akkor bekapcsolod a funkciót működni is fog.

Vagy rákötöd a STB-ot a HGW/-reONT-ra és valami mást kötsz a másodlagos router-re, valamint megpróbálhatod így beállítani, ha nem így van beállítva, de ez nem biztos, hogy megoldja a problémát, és a wifivel is lehetnek problémák, ha az összes IPTV forgalmat ráküldi a router.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97890) raider21 válasza kyle_ (#97887) üzenetére


raider21
aktív tag

IPTV STB a HGW -be, vagy az ONT -ba legyen csatlakoztatva az UTP kábellel. Ha nagyobb a távolság, akkor egy IGMP képes switch -en keresztül old meg, be a routereden keresztül.

raider21

(#97891) raider21 válasza Predator2 (#97853) üzenetére


raider21
aktív tag

Van vonali tartalékod.
Ha későbbiekben megemeli esetleg a T xDSL esetében a feltöltést a német anyacégnél (DT) alkalmazott közelébe (100/40 Mbit/s), akkor nem lesz problémád! ;)

raider21

(#97892) tomy86 válasza #46372352 (#97888) üzenetére


tomy86
addikt

(#97894) norti válasza poli27 (#97878) üzenetére


norti
addikt

És ha koaxról átviszem VDSL-re (+150 km), akkor is? Üres az egyik lakás egy darabig és ha működik, átvinném a másikba.

(#97895) anonym147 válasza Tamas92 (#64029) üzenetére


anonym147
csendes tag

Sziasztok,

en is szeretnem hasznalni a sajat routeremet a jovoben, ezert Tamas92 leirasa alapjan jartam el az eszkozon (huawei hg8245h), amit kaptam:
- ONT (HG8245H) LAN1 portjába bedugtam az UTP kábelt
- ASUS routerem WAN portjába bedugtam a másik végét
- ASUSon WAN type: PPPoE => user/pass-t beírtam
- ONT-on a dhcp-t letiltottam

annyi meg, h a jelszot toroltem a t-com-oson es lekapcsoltam a wifijet.

a hasznalni kivant routeren viszont nem lett net :(
illetve a huawei-re sem tudok ralepni, mivel nem kapok ip-t... :(

mit csinaljak maskent?
hogy tudok most ralepni?
hogy tudom resetelni?
ha resetelem van bent olyan beallitas, amit csak a t-com tud beallitani?

koszi elore is!

(#97896) icetheman válasza kabelmania27 (#97877) üzenetére


icetheman
tag

A két közelebbi szakaszon lévő tv LG, amelyek 100% -os jelminőséget írnak , a távolabbi kettő az meg samsung, amin csak a jelerősséget látni , és hogy 0 a bithibaarány.

(#97897) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Nem tudom hol máshol tudnám feltenni a kérdésem.
A történet annyi, hogy nálunk vagy 10 éve Telekomos Internet, Telefonvonal van.
Tavaly tavasszal volt technológia váltás.
A telefonvonal igazából csak van, évek óta nincs használva. Viszont ha nem lenne drágább lenne a havonta fizetendő díj.
A riasztónk pár éve halott. Pár napja lett megcsináltatva, 120 k +... Ez a riasztó képes arra, hogy telefonon hívjon egy adott számot riasztás esetén. Most viszont nem működik. Gondolom a technológia váltás miatt. Optika lett bevezetve. Hogy tudnám megoldani minél kevesebb költséggel, hogy működjön?
A telefon kábel bele elv nem működik. Gondolom a Telekomtól kapott optikai állomást kellene valahogy összepárosítani vele, de miként, hogy?
Köszönöm szépen. :R

(#97898) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy lehet át írni a DNS kiszolgálót ebben a fekete modemben?

Szürke a rublika, nem tudok bele írni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#97899) poli27 válasza #04441088 (#97897) üzenetére


poli27
veterán

riasztót ne akarj digitális vonalon üzemeltetni, tegyél bele egy gsm átjelzőt...

(#97900) #04441088 válasza poli27 (#97899) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi. És abból milyet, miként? Full analfabéta vagyok ehhez. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.