Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97551) DJ. Ru$y válasza Don77 (#97549) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van IPTV-d, akkor csodálkozom, hogy nem kaptál bonding-ot. Ha nincs, akkor pedig nem meglepetés, mert az IPTV a főtényező már bonding esetén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97552) raider21 válasza Don77 (#97549) üzenetére


raider21
aktív tag

Az a mérvadó amit a T oldalán pdf -ben kaptál, meg amit telefonon mondtak.
Nekem csak az gyanús, hogy nem hívtak még a 80 -as számról időpontegyeztetés okán a Bonding kiépítése miatt. A sebességed azt megemelték, ennyit tud maximumon kihajtva. Nagyobb sebességed csak Bobdingal lehetne, de ahhoz kell szabad érpár is! Az meg nem biztos, hogy van felétek. A többet csak belsős tudna erről mondani neked.

raider21

(#97553) b.kov válasza b.kov (#97424) üzenetére


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Folytatódik a történet, ismét törölték a rendelésemet.
Természetesen az értékesítő szabadságon van. Megemlítette, hogy ha bármi gond van a rendeléssel, akkor írjak neki üzenetet. Most erre várok fogvacogtatva, de esküszöm nem értem ezt a céget.

Ráadásul ma nem is tudok bemenni intézkedni, mert dolgom van délután.
Szuper lesz, ha tényleg emiatt csúszok le egy kifutó készülékből, mert ennyit szerencsétlenkednek már 1 hete. :O

(#97554) Don77 válasza DJ. Ru$y (#97551) üzenetére


Don77
tag

Jaja van iptv-m, már évek óta. Majd pár nap múlva felhívom őket, végül is ez is jó, olcsóbb is lett, pár megát is nyertem, de azért hátha lehet bonding :)

(#97555) Kbali válasza #46372352 (#97545) üzenetére


Kbali
nagyúr

"- legalább 6 hónapja otthoni szolgáltatással rendelkező előfizető vagy és további 2 éves hűségidőt vállalsz" - akkor is, ha teljes összegben kifizeted.
Vagy megveheted listaáron.

[ Szerkesztve ]

(#97557) viktorhu válasza #46372352 (#97556) üzenetére


viktorhu
veterán

Az idézett szövegben ÉS kapcsolat van. A két év hűség az kell a kedvezményhez.

(#97558) Bozek válasza #46372352 (#97556) üzenetére


Bozek
nagyúr

És kapcsolat van, a vagy az rád vonatkozik. Tanulj meg olvasni.:D

Egyébként meg miért teljesül kevés embernél?

[ Szerkesztve ]

(#97559) DJ. Ru$y válasza Bozek (#97558) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért a tanulj meg olvasni kicsit erős, főleg, hogy az előzményeket nem tudod úgy néz ki, szóval ő ezek "vagy" kapcsolatáról beszélt: előzmény.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97561) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Ha szeptemberben lettem magentás, 2 otthoni+1 mobil előfizetés. Akkor az októberbe jövő számlán a kedvezményezett árak lesznek? Vagy az első egész hónap(október) után a novemberi számlán fogom látni a kedvezményekkel csökkentett számlát? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#97562) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#97559) üzenetére


viktorhu
veterán

Ott van az ÉS kapcsolat. A "vagy" az Te vagy :)

(#97564) HTomee válasza Gubek-Einste (#97538) üzenetére


HTomee
tag

Jó lett elsőre! Köszi mindenkinek!

Érdekes, ha az Asus tárcsáz akkor "csak" 930/880 Mbps a sebesség, ONT-vel 960/950 Mbps
Asus RT-AC66U B1 HGG

(#97565) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#97562) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jó oké, hagyjuk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97566) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Egy-két hete használom csomagváltás után ezt a Sagemcom routert. Néha eléggé fel tud b.szni , mert habár lemérve 2,4ghz-en van 30Mbs, az oldalak nagyon fosul jönnek be. Pl. a tv youtube videó lejátszás közben is megállt az imént.

Van valami ajánlott beállítás ehhez a sz.rhoz? :U

Jelenleg az 5Ghz -es részt kikapcsoltam, gondolván elég a 2,4, viszont kicsit homályos,hogy miként tud működni egy ugyanazon nevű ssid-val az egész. Ha van pár eszközöm, amelyik mindkettőt tudja, akkor melyikhez fog csatlakozni? Miért csak egyet lát? Ha egyet lát, akkor melyiket? Izé... hogy kéne ezt jól használni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97567) DJ. Ru$y válasza V.Stryker (#97566) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak wifin csinálja ezt vagy ilyenkor kábelen is lassú?

Alap hogy kettéválasztod a két sávot a kezelőfelületen, a 2.4-et meghagyod simán a másikat meg átnevezed xyz_5g -re. Így tudod, hogy melyik mit fog használni.

Viszont wifi-vel kapcsolatos problémák inkább erre.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97568) HTomee válasza V.Stryker (#97566) üzenetére


HTomee
tag

Szia,

Első lépésnek az SSID-t változtasd meg!

Az 5G legyen valami xytee_5G nevű a 2,4Gz meg pl xytee

A Wifi-je legendásan rossz. Főleg a 2,4Ghz. Eldobál, nem csatlakozik, mindenféle badarság.
Az 5Ghz része még csak-csak működik, de célszerű egy saját routerre beruházni.
3 Féle módban mehet rá a saját router. PPPOE passthrough (Ekkor kb modemként funkcionál), vagy mehet AP-ként és még routerként más IP-vel. Nyilván a legutóbbinál dupla NAT lesz, de ha nincs olyan eszközöd amit kívölről is elérnél akkor gyakorlatilag ez is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#97569) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mindkettőtöknek köszönöm. :R Első körben átnevezve engedélyeztem az 5Ghz-et , aztán meglátjuk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97570) Don77 válasza Don77 (#97554) üzenetére


Don77
tag

Nem bírtam ki, felhívtam a tkomot :D
Szóval: minden marad így, mert a "központ" nem bírná az 50-nél többet, teljesen mindegy van e szabad érpár vagy nincs. Megkérdeztem mégis milyen központ? Nem kaptam nagyon választ, arra sem hogy nem lehet e kérvényezni ilyen szerelést.
Ahogy írtam végülis jó így is, de azért csak birizgál hogy "lehetne" akár száz is :D (és a digis haverjaimnak az orra alá tudnám dörgölni már majdnem az ötöde sebességem van mint nekik :D )

(#97571) tibibi


tibibi
őstag

teszt eredmények speedport Ezek alapján tudok valamit tenni,hogy rendes sávszélességet tudjak használni ? Szerintük minden rendben van a garantált megvan. Az meg ,hogy 8 hónapig stabil 26 megával ment 1 box mellett is nem érdekli a szervizest. Sikerdíjért tudja kapcsolni a kollégáját ,mert biztos az én gépem szar.Nem tudom véletlen e ,de 2 évre leszerződtem azóta 8-10 mbit az átlag.

[ Szerkesztve ]

(#97572) DJ. Ru$y válasza tibibi (#97571) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

26 Mb/s-kel most már biztosan nem menne, mivel annyi a maximuma a vonalnak, és kell egy kis tartalék rá 23 nagy maximum 24 Mb/s-et tudna, ez látszik is a HGW felületén... Ez már a második ilyen eset, hogy a HGW szerint többet tudna a vonal, mégis vissza van vágva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97573) tibibi válasza DJ. Ru$y (#97572) üzenetére


tibibi
őstag

Előfizettem az Hbo go-ra ,de így élvezhetetlen,mert vagy azt nézem vagy internet a kettő együtt akadozik.

(#97575) viktorhu válasza #46372352 (#97574) üzenetére


viktorhu
veterán

Majd írd meg, hogy keresnek-e még ebben a hónapban, vagy elfelejtik egy időre a rendelést.

(#97576) C4mp3r


C4mp3r
addikt

hi,

jelenleg igy nez ki a helyzet a hwg-ben, 30/5Mb/s-ra szol az elofizetes, ebbol lefele meg is van rendesen, a feltoltes 2.5-3-ban maximalizalodik. oktoberben lejar a husegem, mar zaklattak telefonon, kerdesemre, hogy gyorsabb internetet tud-e ajanlani persze nem volt a valasz. szerintetek ha bemegyek es szolok, hogy a hwg szerint lefele akar 50 is johetne elhajtanak vagy lenne ra esely csak azert, hogy alairjak +2 evet? a feltoltes nem erdekel annyira es az kis is van maxolva. sajnos siofokot is leszarja mindegyik szolgaltato, csak ezek vannak meg az invitel 10megaval...

p.s.: sat tv+net+telefon van naluk

[ Szerkesztve ]

(#97578) Bozek válasza DJ. Ru$y (#97559) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elnézést. Ezt benéztem, odáig nem olvastam vissza, csak a hozzászólásban idézett részt figyeltem. Egyébként úgy néz ki, hogy nem csak én értettem félre. :D

(#97579) DJ. Ru$y válasza #46372352 (#97574) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kedvezményes készülék vásárlás volt? Azt mintha írtad volna, hogy nem részletre lesz.

Részlet esetén ilyenkor szokták ellenőrizni, hogy jogosult vagy-e rá. Ha 3 nap múlva nem keresnek, mindenképpen hívd fel az ügyfélszolgálatot. (Jobban jártál volna, ha telefonon rendeled, elmondta volna talán az ügyintéző azt is milyen opcióid, kedvezmény jogosultságaid lehetnek rá.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97580) DJ. Ru$y válasza C4mp3r (#97576) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

50 semmiképpen nem jöhetne. A vonalaid maximuma együtt letöltésben 48 Mb/s körül van, ha optimistán számolunk, akkor is 44 Mb/s lehet a letöltési maximumod. Feltöltésben viszont nagyon sok tartalék van még a vonaladban, érdekes, hogy nincs meg az 5 Mb/s együttes feltöltés sem.

Mivel 50-es csomag már nincs, csak a Net S Plusz-t tudod kötni, ami elvileg kihajtja a maximumra a két vonalat, ha tényleg ráengedik maximumra, akkor egy Net S Pluszra váltással lehet 42-44 Mb/s körüli letöltésed.

De a jelenlegi helyzetben erre senki nem fog neked mérget venni. (Viszont lehet kevesebbet is fizetnél, ha egy év hűséggel újrakötnél mindenre.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97582) DJ. Ru$y válasza #46372352 (#97581) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor azért van a 3 nap, mert ilyenkor kell egy ügyintéző, aki ellenőrzi, hogy "hitelképes" vagy-e a Telekom szerint, számlatartozás stb. Elvileg hívnak 3 napon belül, ha nem, akkor pedig tényleg hívd őket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97583) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Úgy érzem itt is hosszadalmas procedúra elé nézek csomagvesztés ügyben, az előző hibajegyem lezárták, annak ellenére hogy továbbra magas a veszteségem. Az előző ügyintéző ránézett az alközpont jelszintekre ahol feltöltési snr érték problémát tapasztalt, a jelenlegi ügyintéző elég lekezelően bánt, ő a modem jelszintjeim nézte csak ami szerinte jó és nem lehetne problémám meg szerinte nincs is... Esetleg valaki innen rá tudna nézni az alközponti adatokra? Kíváncsi lennék mit mutat, meg arra is miért van 1% feletti veszteségem folyamatosan.

(#97584) raider21 válasza DJ. Ru$y (#97580) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha maximumon kihajtanák a kettő vonalát, akkor olyan kb. 42-40/12-10 Mbit/s környékén lehetne a sebessége.

De tényleg úgy tűnik, hogy nem biztos itt semmi sem az automatikus maximumra járatásilag: Nálm is 1 hét után a friss Bondongnál még mindig 50/16,8 Mbit/s (Tegnapi mentés a HGW -ből.) a szinkronsebesség mindkettő vonalnál. Nem emelte meg a központ automatikusan a sebességet az 55 -ös, vagy a 66 -os szinkronra. Kb. lövésem sincs, hogy miért, pedig bírná a 66 -at is, de mivel nincs IPTV, ezért nem is számítottam 66/16,8 Mbit/s szinkronsebességre, az 55/16,8 Mbit/s -re viszont igen. :P ;)

Persze elvagyok a kb. 92/31 Mbit/s -el is, de a kb. 102/31 Mbit/s mennyivel jobban mutatna már! ;) :P :D

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97585) Don77 válasza raider21 (#97584) üzenetére


Don77
tag

Na hát ezt mondom én is :D Csak kiharcolom azt a bondingot valahogy... :D

(#97586) asddsa válasza Don77 (#97585) üzenetére


asddsa
tag

Sziasztok!

Kicsit hosszú és érthetetlen lesz a post, de hátha valaki járt már így.

Adott otthon egy 1000/1000 optikás csomag meg egy Netgear R7000.

Szerelő jön, mér. 950/950
Ugyanarra a kanócra rádugom a saját notimat, 450/450.
Másik gép 460/470
Harmadik 470/460

Elkezdi a szerelő, hogy a gépeim nem alkalmasak a gigabitre.
Még mindig ugyanazon a kanócon mutatom, hogy hálón belül 900 al töltök le a szerverről, és 900 al -töltöm vissza.

Őt ezt nemérdekli, mér egyet a notijával 950/950 :D
Mérek én 450/450

Másnap bejövök a cégbe 980/990 ugyanazon a notin.

Hazamegyek kivágom a Netgeart, ONT reset, alap konfig, 450/450 :D

Másnap cégbe behoz R7000, ugyanaz a konfig mint otthon, csak a WAN kapcsolatot írtam át dhcp -re, 970/970

Mit kell felgyújtani? :R

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#97587) raider21 válasza Don77 (#97585) üzenetére


raider21
aktív tag

Korábban írtam:
Valószínű nincs felétek (Pécs, ha jól emlékszem.) szabad érpár, ezért nem lett Bonding az IPTV előfizetésed ellenére, és maradt a HGW is a Speedport W724V. Ezért emelték meg a korábbi sebességed kb. 48/15 Mbit/s -re a Net S Plusz csomag keretében. Másra nem tudok gondolni, kiharcolni meg kb. Mission Impossible lesz. :P ;)

raider21

(#97588) kopa1 válasza Don77 (#97585) üzenetére


kopa1
aktív tag

Harcold ki, de ha telítettek az érpárak, akkor mégis hogyan? :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97589) DBob válasza kopa1 (#97588) üzenetére


DBob
őstag

Mint a DIGI: kikötik a szomszédot (igen, megtörtént eset) :P

[ Szerkesztve ]

(#97590) Don77 válasza kopa1 (#97588) üzenetére


Don77
tag

A társasházban kb 12 lakás van, kb 4 en vagyunk telekomosok... Igen, körbekérdeztem :D

(#97591) DJ. Ru$y válasza Don77 (#97590) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól, hogy a társasházi kötődobozokban esetleg van hely, biztos vagy benne, hogy az utcai rendezőkben a főkábelen is lesz szabad érpár? Nem hinném...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97592) raider21


raider21
aktív tag

Ma érdekes dologgal szembesültem: 99 ms volt a ping, a sebesség meg 3,5/19 Mbit/s...!?! :Y :W

Gyorsan a HGW újraindítása, majd egyből 23 ms a ping, 91,6/30,9 Mbit/s a sebesség. Na ez a jelenség vajon mitől lehetett?! Mert a HGW -ben max. annyit vettem észre, hogy a Line 1 becsült max. sebessége a korábbi 100-98 Mbit/s -ről lement 90-89 Mbit/s környékére, meg volt 14 db CRC hiba.

Tegnapi HGW adatok.

Mai, újraindítás utáni HGW adatok.

Esetleg valakinek valami ötlete, hogy ez mitől lehetett vajon? Az egyértelmű, hogy ha megint tapasztalom akkor bejelentem hibára, de egyenlőre a HGW reboot megoldani látszik a problémát.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97593) raider21 válasza Don77 (#97590) üzenetére


raider21
aktív tag

A szabad érpárokat ne a társasházban keresd, hanem az utcán a föld-, v. légkábelben, vagy nincs plusz szabad port a DSLAM -nál. Valószínű ezek valamelyikében nincs szabad "hely", ezért nem lett Bonding nálatok. :P ;) :(

raider21

(#97594) johnwillow


johnwillow
tag

Üdv! F@st 5655v2 AC routernél nem lehet DNS szervert cserélni? Senkinél sem aktív?

(#97595) Don77 válasza raider21 (#97593) üzenetére


Don77
tag

Akkor meg....kap@*k be :D

(#97596) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Huawei HG 8245H ont-ról? Ma kötötték be nálunk az optikát,és ezt a ketyerét adták. Köszi a válaszokat.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#97597) #19482368 válasza bohoc71 (#97596) üzenetére


#19482368
törölt tag

Buta eszköz, nincs tűzfal beállítási lehetőség. Illetve ami van az miniális, és az se működik rendesen. A wifi oldalsó gomb meg nyomása esetén hol bekapcsolódik, hol nem. Az a része is bug-os. Wifi csak 2,4Ghz et tud.Én alig vártam hogy meg szabaduljak tőle. Ami ettől jobb, újabb az a sagem, az se egy főnyeremény, de lényegesen jobb mint a Huawei HG 8245H.
Szóval, meg kell tűrnöd, mert muszáj. Ha van lehetőséged kérj sagem-et, akár arra hivatkozva hogy ebben nincs 5Ghz wifi. :D Hátha cserélik.

(#97598) #19482368 válasza johnwillow (#97594) üzenetére


#19482368
törölt tag

A PPPoE kapcsolat esetén automatikusan a Telekom DNS csatlakozik, a DHCP beállítási lehetőségnél nincs lehetőséged megadni más DNS-t. Így alapban a Digitális elosztó lokális dns címet adja meg a csatlakozott eszközöknek. Alapvetően túl sok értelme nincs is, hogy a DHCP-résznél egyedi DNS címet adjál meg, illetve a tévhitek ellenére semmit nem oldasz meg vele. Tehát felesleges. Ha egyedi DNS-t akarsz használni, marad a csatlakozott eszközöknek külön, egyenkénti DNS cím megadása. A tévhitek, ellenére semmi baj nincs a szolgáltatói dns szerverekkel. Berakhatsz saját routert is, ott ugyan úgy a Telekom DNS szerver lesz, a PPPoE kapcsolat létrehozásakor. Aztán hogy ott mit állítasz be a DHCP szervernek, már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#97599) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97597) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csomagfüggő, hogy melyiket adják, mivel most kapott Huawei-t így nem fogják cserélni neki Sagem-re szerintem, akármit mond, főleg úgy, hogy a szolgáltató még mindig nem garantál semmit wifi-n. Akár van 5 GHz, akár nincs, ergo wifire hivatkozva nem cserélnek eszközt, volt akinek a HGW-ben meghalt az egész wifi modul és nem cserélték.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97600) DJ. Ru$y válasza johnwillow (#97594) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy mögé teszed a saját eszközöd PPPoE Passthrough-ban vagy a klienseken állítod be a DNS-t.

Wifi és router funkciói amúgy sem túl acélosak a szolgáltatós eszközöknek, ha igényed van rá simán tehetsz mögé egy saját router-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.