Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) Roland-87 válasza raider21 (#96650) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Az oké de ha téves? Mert az, nálunk semmilyen tartozás nincs és ezt bizonyítani is tudom, megvan minden befizetett számla évekre visszamenőleg, a szomszéd házon lehet van tartozás de oda meg teljesen más név tartozik ezért is furcsa hogy ezt miért nálunk látják...

(#96652) DJ. Ru$y válasza Roland-87 (#96647) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk az önkormányzaton és vagy földhivatalnál kellene kezdened, hogy rendbe tegyék a lakcímkártyádat?

Ugyanis, ha nincs /A /B /C stb. hanem Kossuth Lajos 16 vagy te is és a szomszéd is, az bizony egy lakhely ugye, ha ugyanaz van a lakcímkártyátokon is... Ha azonos címen tartozás van, akkor ez jön elő sajnos.

Jogosan kérdezed, hogy miért nem az MT-t nézik, ez egy jó kérdés, de valószínűleg, ha neked tartoznának így lehet te sem csak MT alapján hajtanád a pénzed.

Szerintem ebben a részben a Telekom a legkisebb hibás.

(Nekem az is fura, hogy nem rakattátok eddig rendbe a lakcímeteket, pár év az nem tegnap volt.)

#96651
Ha a címetek ugyanaz, akkor nem nálad látják, hanem arra a címre látják, gyanítom, ha neki /B volt és neki is lemaradt, vagy nem volt betűje, akkor most ugyanaz a címetek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96653) DJ. Ru$y válasza kentucky (#96646) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erről nincs és szerintem Roli ezek után sem fog táblázatot csinálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96654) Roland-87 válasza DJ. Ru$y (#96652) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ez most derült ki mivel mi voltunk régen a 16 és ők a /A így mi nem tudhattuk hogy időközben ők is sima 16 lettek és emiatt most 1 ingatlannak látszik, hétfőn megyünk intézkedni, remélhetőleg nem lesz sok hercehurca az egész.
Időközben utánanéztem a régi papírokon is sima voltunk mi szóval rosszul írtam és nem nekünk maradt le hanem nekik, a miénk jó az övék nem, de szarnak rá gondolom nem véletlen....

[ Szerkesztve ]

(#96655) Sinkapeter válasza DJ. Ru$y (#96649) üzenetére


Sinkapeter
tag

Egy hónapja még nálunk is lehetett. Ne érts félre, ez nem szemrehányás semmilyen irányban sem, csak piszok rossz, hogy egy megyeszékhelyen így tudnak problémát megoldani, ezen kívül meg max. műholdas netem lehet. Esetleg mobilnet, bár az sem a Telekomtól, mert a gyorsító opció sem volt lehetséges térerőproblémák miatt.

(#96656) DJ. Ru$y válasza Sinkapeter (#96655) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor sem értem, te lejelentettél egy hibát, azt vagy megoldják vagy nem.

Az, hogy lekerült a címed a weboldalról, ez hiba is lehet simán (tudjuk, hogy működik sajnos a T weboldala), mivel most kerültek be az új csomagok. Ennek (szerintem) a te problémádhoz semmi köze, véletlen egybeesés esetleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96657) Dumi86


Dumi86
senior tag

Hát ezt meg miért küldték módosítás után hogy 3-5munkanapon megkeres valami kollega? Ez jött emailbe. Nem 72 óra a max mire teljesiteni kell nekik?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#96658) Sinkapeter válasza DJ. Ru$y (#96656) üzenetére


Sinkapeter
tag

Velem hat éve az történt, hogy amikor az új DSLAM-ot telepítették, vissza akartam jönni a Telekomhoz a GTS-től, mert nem telekomos előfizetőként nem kötöttek volna át. Aláírtam a "szünetmentes" szolgáltatóváltást, és egy hónap internetnélküliség után kijelentették, hogy nálam nem lehet ADSL szolgáltatást létesíteni. Előtte kb. 7 évig volt.

(#96659) szabogabor10 válasza kentucky (#96646) üzenetére


szabogabor10
veterán

Beütsz ide egy spec címet, és kidobja.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96660) lemusz válasza raider21 (#96640) üzenetére


lemusz
addikt

Majd írd meg mi lett, feltöltés is maxolódott-e meg ilyenek, kivi vagyok

(#96661) berbatov2 válasza kopa1 (#96625) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nekem még a huawei van, az is marad?

(#96662) South Velen


South Velen
addikt

Hali!

Ugye ha nem akarok bemenni ebbe az új, forradalmi Magenta 1-be, a régi, eddig érvényes magenta 1 kedvezmények továbbra is aktívak lesznek?
/spec1-es vagyok/

Köszi.

(#96663) szabogabor10 :R

[ Szerkesztve ]

(#96663) szabogabor10 válasza South Velen (#96662) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96664) -secret- válasza South Velen (#96662) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Sőt 25 helyett 30% kedvezmény lesz.

(#96665) Bozek válasza DJ. Ru$y (#96652) üzenetére


Bozek
nagyúr

A példád annyiban sántít, hogy ha mondjuk a Kossuth u. 16. alatt lenne a Telekomnak és a Telenornak a székháza és utóbbi tartozna neki, akkor ő nem a Telekomhoz menne be, hogy fizesse ki a tartozást, mert ugyanaz a cím.

(#96666) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Elképzelhető hogy a Telekom NAT-ol? (eszköz egy Speedport Entry 2)
Nem tudom kívülről elérni az IP kamerát.

Hopp közben ezt találtam NAT On

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#96667) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

50 megás VDSL netünk van, ZTE H368N hgw-vel. Elég hosszú ideje hibátlanul működött, aztán egyszercsak az egyik érpárra nem tudott csatlakozni. Bejelentettem, jött az SMS hogy megjavították, pár óráig jó is volt. Aztán kijött a szerelő, mondta, hogy biztosítékot cseréltek cseréltek a központban. Nálunk nem talált semmit, de ki lett cserélve a légkábel, mert még régebben megsérült kicsit, de utána is használtuk még. Tegnap kicserélték, de ugyanúgy 1 érpáron ment. Aztán hirtelen nem tudott csatlakozni egyáltalán, vagy 10 percig egyre se, végül sikerült. Ma már egyáltalán nem tud. Holnap jönnek újra megnézni. A várakozáson kívül tudok valamit csinálni?

(#96668) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Ha felhívom az ügyfélszolgálatot, akkor tudok magenta 1-et kötni telefonon?

Elég csábító, hogy kb 1000 Ft-al fizetnék max többet, de lenne 1000/1000-es netem, 3+3gb mobilnetem, valamint tvgo korlátlan használata mobilnet fogyás nélkül...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#96669) El Gringo válasza delig (#96629) üzenetére


El Gringo
senior tag

ácsi, akkor nem ez a Spec 1. ár? Ez most melyik?
Éppen Digi netről írok, szóval Spec 1.-nek kéne lennie már két hónapja. Elfejeltették átrakni? Vagy koaxon olcsóbb a tévé? :DDD többi stimmel

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#96670) szabogabor10 válasza El Gringo (#96669) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezek spec 2 árak. Azért hívd fel őket, lehet csak a weboldal tudja rosszul az árakat nálad.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96671) Akcok94 válasza Roland-87 (#96651) üzenetére


Akcok94
senior tag

Szia,

Ez Kockázatos címet jelent, és vagyoni biztosíték kell, ki fizeted és 3 hónap után elkezdik levonni a számláról, szóval nem olyan vészes talán, ezt a giro rendszerből nézik.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#96672) kabelmania27 válasza barkacsolas (#96631) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Erős a vételi, de ez nem jelenti azt hogy akadni fog a net.

(#96673) raider21 válasza lemusz (#96660) üzenetére


raider21
aktív tag

Megírom majd! Az ügyintéző azt mondta, hogy kb. 2 órán belül aktiválódik, az új pdf dokumentum megjött a váltásról. De ezeken kívül eddig semmi. Este nem leszek otthon, de holnap ránézek majd a HGW -re, hogy mi a helyzet. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96674) Atomantiii válasza raider21 (#96673) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem olyan 3-4 óra kellett neki és most már elvileg aktív a 150-es, bár a speedtest nem mért annyit optikán csak 100 / 25-öt mért most, de az 50-esnél gyorsabb lett az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#96675) Atomantiii válasza Atomantiii (#96674) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vagy ez már így marad mármint a feltöltési sebesség? Mert semmivel sem gyorsabb, mint az 50-es csomaggal volt kb pont ugyanannyi. Fene se érti.

(#96676) kentucky válasza Atomantiii (#96675) üzenetére


kentucky
őstag

Mutass vonali adatokat.

(#96677) Dinter válasza Dinter (#96667) üzenetére


Dinter
addikt

Erre valaki? Egyszerűen nem tud DSL kapcsolatot létesíteni.

(#96678) raider21 válasza kentucky (#96676) üzenetére


raider21
aktív tag

ONT van nála, azaz optikai net van náluk! ;) :)

raider21

(#96679) raider21 válasza Dinter (#96677) üzenetére


raider21
aktív tag

Mi nem tud felcsatlakozni, a HGW?

Ja látom! Nyittasd újra az előző hibajegyed, ha lehet, és persze ha még nem tetted meg. Ne új hibabejelentőt nxittas! Ilyenkor ketyeg a 72 óra lefelé, és összeszokták magukat kapni, mert 72h lejártával jár a kötbér neked. Mindenépp említsd meg, hogy T -s szerelőt kérsz, ha lehet.
Ott az egyik vonallal komoly gubancok lehetnek! Nem hinném, hogy nálad lesz a hiba, ha nem olyan régi a bekötés. De egy jó szerelő mindent átnéz az oszlopokon, a bemrnő kábalnél, a fali csatlakozón keresztül a HGW -ig. Ha biztosítékot cseréltek akkor a központban, a portnál lehet valami. De jó lenne, ha a HGW -ből tennél be vonali adatokat. Mondanám, hogy a Log fájlt is jó lenne látni, de ahhoz én nem értek, de a szakiknak abból is sokminden kiolvasható.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96680) Dinter válasza raider21 (#96679) üzenetére


Dinter
addikt

Igen.

(#96681) Atomantiii válasza kentucky (#96676) üzenetére


Atomantiii
őstag

Huawei HG8245H van nálam, nem tudom erre gondoltál-e vagy sem.

(#96682) raider21 válasza Dinter (#96680) üzenetére


raider21
aktív tag

Egyenlőre várakozni tudsz. 72 órájuk van elhárítani a hibát! Megértem, hogy kellemetlen.

Az előző hsz -em még kiegészítettem hasznos infókkal. Sajnos Bondingnál előszoktak fordulni ilyen "feketelyuk" hibajelnségek, amiket nem egyszerű elhárítani. Legalább is hallottam már pár igen érdekes sztorit, szerelőktől!

raider21

(#96683) raider21 válasza Atomantiii (#96681) üzenetére


raider21
aktív tag

Erre gondolt, csak hát mi rezesek ugye a HGW vonali értékeit szoktuk elemezgetni.

kentucky barátom erre gondolt, csak az optikai ONT -ból kinyert infotmáció jelen esetben, számunkra nem releváns! ;) :P :)

De legalább végre láttunk ilyet is! ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96684) Atomantiii válasza raider21 (#96683) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, csak így most akkor nem sok értelme van annak, hogy váltottam, így 2-3 száz Ft-tal többe kerül, mint ami előtte volt de a feltöltés ugyanaz maradt. Persze sokan örülnének ennek is, most nem siránkozni akarok csak akkor lehet visszakérem a régit, elvileg 2 hetem van rá.

(#96685) raider21 válasza Atomantiii (#96684) üzenetére


raider21
aktív tag

Szerintem azért várd meg a hétfőt, keddet. ;) Addigra sok minden normalizálódni fog szerintem. Egyenlőre mi a "gyors", újító ügyfelek részben egyfajta kisérleti nyulak is vagyunk, meg hétvége van...! :P ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96686) Atomantiii válasza raider21 (#96685) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor várok egy hetet és meglátjuk hátha jobb lesz.

(#96687) DJ. Ru$y válasza Dinter (#96677) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pont azt tudod csinálni, amit most, vársz. Mivel mi nem vagyunk távgyógyítók, te pedig gondolom én nem vagy ilyen téren szakember, így megvárod, amíg megérkezik egy szakember, és vagy megoldja, vagy továbbítja a hibát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96688) DJ. Ru$y válasza Atomantiii (#96686) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Optikán 150/50 az S-es csomag, indítsd újra az ONT-ot esetleg, ha akkor sem javul meg és letelik a 72 óra, akkor hibára le kell adni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96689) DJ. Ru$y válasza odrif (#96666) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglalóban le van írva, hogyan tudod ellenőrizni a NAT-ot és, ha esetleg NAT-olva vagy, hogy tudod visszakérni a public IP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96690) poli27 válasza TheMarci (#96643) üzenetére


poli27
veterán

Digi optika.

(#96691) TheMarci válasza poli27 (#96690) üzenetére


TheMarci
addikt

Oh, T-ben bíztam, de köszönöm a választ!

Do You Dream?

(#96692) Vyndree


Vyndree
őstag

Megkötöttem és is az új szerződést 100-as netről 500-asra (+600Ft-ért azaz 3975Ft lesz a havi a 4. hónaptól), visszamondtam a MoziKlubot az árából Szuper Családi Mozi csomagra váltottam.
Végre megszabadulok a Cisco modemtől amit Sagemre (Sagemcom F@st 3686AC) cserélnek, ebben már lesz 5 GHz wifi. :C

(#96693) grobi007


grobi007
tag

Sziasztok!

Az ED 3.0 területekről tudni valamit fejlesztés téren? Ezeken a területeken lesz optika? Vagy inkább ED 3.1-re fogják fejleszteni valamikor a közeljövőben?

(#96694) gurabli válasza TheMarci (#96691) üzenetére


gurabli
senior tag

Én nagyon örülnék a házam előtt annak a doboznak :P

Emígy eddig elégedett vagyok a T-vel, illetve látom a komoly fejlődést (ahol már van optika), de jóval drágább, mint a Digi. Illetve a DVB-C sokkal jobb, mint az IPTV.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96695) DJ. Ru$y válasza grobi007 (#96693) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Üzleti titkokat senki nem fog kiadni, hiába is kérdezed. ED3.0-n elég sok helyen lövik már az 500 Mb/s-es csomagot, szerintem a koax-hoz ennél jobban egyelőre nem fognak nyúlni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96696) kentucky válasza Vyndree (#96692) üzenetére


kentucky
őstag

Moziklub így is van családi moziban :D

(#96697) grobi007 válasza DJ. Ru$y (#96695) üzenetére


grobi007
tag

Szia! Nem üzleti titkot kértem, csak olyan információt, ami megosztható lehet. Köszönöm, hogy válaszoltál! Egyébként most hívtam fel a telefonos ügyfélszolgálatot a reggeli felvetésemmel kapcsolatban. Sajnos itt Nálunk a 250 mbps a legnagyobb sávszélesség, amit adnak, ezért van az, hogy az új csomagokból csak a 150 mbps-es csomag elérhető, már a 300 mbps nem.
Így jelenleg 2 lehetőségem van. Vagy vissza váltok, kedvezőbb díjjal, vagy maradok a 250 mbps-es jelenlegi csomagnál. Én most az utóbbit fogom választani.

[ Szerkesztve ]

(#96698) DJ. Ru$y válasza grobi007 (#96697) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha számít a sebesség, akkor nagyon jól teszed, ha lejár a hűséged és addig sem történik fejlesztés, akkor sem emelkedhet a havidíjad, és a csomagod azután is megtarthatod, a jelenlegi áron.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96699) Zehman


Zehman
csendes tag

Közben èn is beszèltem velük telefonon. Annak ellenère, hogy elvileg mátol már csak 150 es csomagra lehetne valtani, aztmondta hogy szerinte talán menni fog az 500-as is. Elvileg meg is rendelte nekem. Hát kivancsi leszek rá. De annyira nem bizok benne :/

[ Szerkesztve ]

(#96700) Vyndree válasza kentucky (#96696) üzenetére


Vyndree
őstag

Az eddigiben nem volt, pont azért mondtam le mert ebben már benne van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.