Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én is délelőtt váltottam 100/10ről 100/50re optikán, de még nem állt át...meglátjuk holnap.

B.Cs.

(#96702) grobi007 válasza Zehman (#96699) üzenetére


grobi007
tag

Érdekes, itt is ahány ügyintéző, annyi info és eljárás. Kiváncsi vagyok, hogy Neked összejön-e. Ha lesz infod, kérem, oszd meg Velünk. Egyébként Nálad eddig elérhető volt az 500-as net?

(#96703) Zehman válasza grobi007 (#96702) üzenetére


Zehman
csendes tag

Sajnos nem volt eddig sem 500, csak a 250-es csomag, ha kiderül mi lesz megírom majd. Legrosszabb esetben marad nálam is a mostani :)

(#96704) ablack


ablack
senior tag

Beszéltem 2 ügyfélszolgálatossal is, de nekem úgy tűnt nagyon nincsenek képben.

A weboldal nekem ezt mutatja:

Ehhez képest azt mondták a három szolgáltatás 14ezer körül lesz + mobil.
Ráadásul mivel mind a három szolgáltatáson van hűségem, ezért újra kellene indítanom szerintük, máshogy nem válthatok csomagot.
Azt mondták a telefonszolgáltatás, ráadásul a Hopp Plusz a Magenta 1 kötelező része. (a vezetékes telefonra hűségem van még februárig, de nem szeretnék hűséget hosszabbítani hanem ezt lemondani akkor, vagy ha nem lehet, akkor alap csomagra váltani)

Jól gondolom hogy ezek így nem igazak?
Ráadásul nem tudom a weboldal miért mutat olcsóbb árat.

[ Szerkesztve ]

(#96705) Vyndree válasza ablack (#96704) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem ugyanez 11800Ft, bár az árak területfüggők. Menj be egy T üzletbe és kösd meg ott, azok jobban képben vannak.
Egyébként a telefonos ÜFSZ is gépen rakja össze neked a csomagot, az árakat nem ő írja be vagy találja ki, amit a rendszer hoz annyit lát ő is.

(#96706) szabogabor10 válasza ablack (#96704) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem nagyon sikerült őket felvilágosítani az új Magenta 1-ről, ahogy nézem...
Pedig lett volna rá idejük szerintem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96707) anadroid válasza ablack (#96704) üzenetére


anadroid
senior tag

Kulcsszó: jutalék.

Nekem ez volt a visszaigazoló emailben (TV-t nem kértem):

Az alábbi táblázatban az Ön által összeállított kalkulációt tekintheti meg. Ajánlatunk tájékoztató jellegű és visszavonásig érvényes, nem képezi részét az előfizetői szerződésnek, és nem jár szerződéskötési kötelezettséggel.
Igényelt Magenta 1 csomagod
Internet, Telefon, Mobiltelefon havi díja 30% kedvezménnyel
5817 Ft/hó

Otthoni internet
Net M 300/20 díjcsomag
300 Mbit/s

Otthoni telefon
Alap díjcsomag
30 Ft/perc belföldi hálózatokba

Mobil-előfizetés
Mobil S csomag és 2 GB net
80 perc vagy SMS
A választott díjcsomag miatt nagyobb teljesítményű digitális elosztó berendezésre lehet szükség.

Ennek részleteiről az igénybejelentés során megadott mobil hívószámra küldünk SMS tájékoztatást.

Kiegészítő szolgáltatások havi díja
Családi mobil opció
0 Ft/hó
Belépési díj
A belépési díj, szolgáltatásonként 0 Ft, az első számlával fizetendő
0 Ft
Havonta fizetendő összesen
4. hónaptól
5817 Ft
1-3 hónapban 4220 Ft

Telefonos kollégánk 3-5 munkanapon belül felveszi önnel a kapcsolatot. Amennyiben kérdése van, keresse ügyfélszolgálatunkat:

*Tájékoztatjuk, hogy több szolgáltatásra vonatkozó igényfeladás esetén is lehetősége van arra, hogy csak az egyik otthoni szolgáltatásra vállaljon határozott idejű hűség szerződést. Kedvezményes készülék vásárlásához is elegendő csak egy otthoni szolgáltatásra vonatkozó 2 éves határozott idejű hűség szerződést kötni. Ennek feltételeiről és a kedvezményekről ügyintézőnk részletes tájékoztatást fog adni, amikor a most leadott igénybejelentés kapcsán felveszi Önnel a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#96708) Attila0 válasza taki01 (#76989) üzenetére


Attila0
őstag

Szia!

Még új vagyok itt és, igen én is tapasztalok kockásodást de nem tudom az

(#96709) Dinter válasza Dinter (#96667) üzenetére


Dinter
addikt

Na azt hiszem megvan a megoldás... mint megtudtam, délután az utca végén cs.szekedtek valamit, és micsoda véletlen, hogy pont akkor lett sz.r.. :U

Csak tudnám minek nyúlnak hozzá, ha nem értenek hozzá... Az egyik szerelő is mondta, ha nagyon muszáj, ne bolygassuk azt a mínusz 10 megát, mert csak sokkal jobban tönkreteszik.. :W

(#96710) csucsreg válasza grobi007 (#96693) üzenetére


csucsreg
tag

A CMTS-ek már most is tudják a 3.1et. Keresik a megfelelő HGW-t, IPTV képesnek kell lennie. Amik jelenleg a piacon vannak, alapból erre nem jók, csak firmware módosításokkal. Jövőre várható valamikor 3.1

(#96711) grobi007 válasza csucsreg (#96710) üzenetére


grobi007
tag

Köszi az infot! Ez egyébként várhatóan a 3.1 duplex vagy sima 3.1 EuroDocsis szabvány lesz?

[ Szerkesztve ]

(#96712) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#96688) üzenetére


Atomantiii
őstag

Újraindítottam most reggel is az ONT-t és ugyanaz, olyan 60 / 25-öt tud most ugyanúgy, mint este. Akkor megvárom a 72 órát, hogy hátha jobb lesz utána.

(#96713) csababarca


csababarca
őstag

beltéri egység probléma lehet, hogy ha áramszünet van, akkor nagyon nehezen jön vissza a szolgáltatás?

2 beltéri egység, és egy számítógépbe fut a vezérlőből a jel, egyik tévén és a gépen visszaáll idővel áramszünet után.
A másik beltéri egységen órákig nem. Magától pláne nem, csak ha kihúzgálom a tápkábelt belőle (4-5ször mire visszaáll), akkor nagy nehezen újra működik.

Ez nem tűnik egészségesnek, mert a korábban sose volt ilyen, 4-5 perc alatt felállt a szolgáltatás magától hasonló esetekben.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#96714) poli27 válasza csucsreg (#96710) üzenetére


poli27
veterán

jha csak ez nem elég, az erősítőknek is tudniuk kell meg a nodeokanak, amiket cserélni kell... a UPC jelenleg pont ezt csinálja, minenhol cserélnek mindent a 3.1 miatt!

[ Szerkesztve ]

(#96715) berbatov2


berbatov2
senior tag

A magenta 1 tvgo résznél, hogyan kell értelmezni, hogy több eszközön is nézhetem egyszerre díjmentesen?
Csak egy mobilelőfizetés lehet magenta 1-ben nem?

(#96716) -secret- válasza berbatov2 (#96715) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tobb elofizetes is lehet benne de nem ez a lenyeg, hanem a TVGO fiokhoz tarsitott eszkozok.

[ Szerkesztve ]

(#96717) DJ. Ru$y válasza csababarca (#96713) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, hogy gyorsabban áll fel, mint a HGW/ONT ezért nem kap címet azonnal, így később lesz rajta adás.

A legjobb megoldás áramszünet után ez lenne, kihúzni a két STB-odat, amíg nem tért magához a HGW/ONT és amint van net szépen sorban áramot adni a STB-oknak, ahogy leírtam a linken.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96718) csababarca válasza DJ. Ru$y (#96717) üzenetére


csababarca
őstag

köszi! igen ez segített is:)
legalább mostmár tudom hogy hogy csináljam legközelebb.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#96719) berbatov2 válasza -secret- (#96716) üzenetére


berbatov2
senior tag

Várj lehet pontatlan voltam, igazából az érdekelne, hogy a magenta 1-ben levő mobilon kívül, hogyan tudom használni más eszközön úgy mobilneten keresztül, hogy ne az adatkeretet fogyassza.

(#96720) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok! tegnap vihar volt errefelé,Zala Letenye,egy elég nagy villámlás után elment az IPTV,tegnap óta csak annyit ír ki hogy ellenőrizze a jelkábelt,járt már hasonlóan valaki ? van valami mód hogy működésre bírjam házilag ? vagy központi hiba lehet ?

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#96721) DJ. Ru$y válasza MAGUS7 (#96720) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HGW-n próbáltad másik portra dugni? Másik UTP kábellel a HGW-re kötni? Ennyit tudsz házilag kipróbálni.

Ha ezeket nem tudod kipróbálni vagy nem jársz sikerrel, akkor hibabejelentés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96722) Vyndree válasza berbatov2 (#96719) üzenetére


Vyndree
őstag

Kérdésedre a válasz: sehogy hacsak nem korlátlan a mobilneted.

Amelyik mobil előfizetésed Magenata 1-ben van, azon adatforgalom mentesen tudsz TVGO-zni, ha több ilyen előfizetésed van akkor azokon is. Ettől függetlenül másik eszközökön (mobilon, tableten vagy akár asztali gépen) tudod használni egyidőben, akár külföldön és általában wifi-n keresztül is.
Múltkor néztem a repülőtéren, ahol ugye van ingyenes wifi, elég gyors is, de a TVGO-t nem (a digitv-t se) engedi használni, szóval sok helyen már le van tiltva.
A Digi TV-je annyival jobb, hogy nem csak ketten lehet használni egyidőben, és tudsz guest felületet létrehozni, ha valakinek "kölcsön" szeretnéd adni.

[ Szerkesztve ]

(#96723) madle


madle
őstag

Egész tetszetősek ezek az új csomagok, annyi kérdésem lenne, ha váltok a régi Magentáról az új Magentára akkor a mobil előfizetésemen meg tudják tartani a spec 1500Ft kedvezményt?

(#96724) Vyndree válasza madle (#96723) üzenetére


Vyndree
őstag

Minden megmarad. Hívd fel a 1414-et akár most, Vandának megmondod hogy "szerződés módosítás", és átnézik a teljes csomagod pontról pontra. Tegnap én is átnézettem, van ami olcsóbb lett, és van ami pár száz forintért az ötszöröse (pl az otthoni netem).

(#96725) madle válasza Vyndree (#96724) üzenetére


madle
őstag

Köszi szépen a tippet! Az otthoni előfizetéseim sajnos nincsenek spec területen, de hátha tudnak valami jobb ajánlatot attól függetlenül.

(#96726) tomy86 válasza MAGUS7 (#96720) üzenetére


tomy86
addikt

Te csak annyit tudsz tenni, amit DJ. Ru$y írt korábban.

Én pár hete jártam így. Három tv-n megy az IPTV. Abból egy volt bekapcsolva vihar idején és egy nagyobb villámlás után elment az adás. Kiderült, hogy az ONT (optikán vagyok) egyik kimenete adta meg magát (a másik kettő működött) egy nagyobb villámlás után. Bejelentettem hibára és másnap délben már itt volt a szerelő egy másik ONT-al (előző este 9 körül jelentettem be a hibát).

[ Szerkesztve ]

(#96727) MAGUS7 válasza tomy86 (#96726) üzenetére


MAGUS7
tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek,sajnos nem oldódott meg a probléma,a HGW csak annyit jelez hogy kap áramot,jelet nem,Set top Box folyamatosan villog pirosan,a Telekom oldalán jelentettem be a hibát,telefonon is próbáltam,de egyszerűen lehetetlen ügyintézőhöz jutni,a robot hangtól annyit tudtam meg hogy a viharok miatt fennakadások lehetnek.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#96728) Attila0


Attila0
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e de, az a problémám, hogy van egy Samsung UE40m6122 tévékészülékem műholdas Sat tv előfizetéssel és azt tapasztalom, hogy ha nézek egy tévéfilmet és sötétebb a háttér akkor olyan mintha pixelkockák futkároznának a kijelzőn. Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a tévém túl modern ehhez a szolgáltatáshoz vagy valami eszközhiba van.

(#96729) berbatov2 válasza Vyndree (#96722) üzenetére


berbatov2
senior tag

[link]

Akkor itt én értek félre valamit?

A Magenta 1 kedvezménycsomagban 100% havidíj-kedvezménnyel, korlátlan használattal biztosítjuk a TV GO opciót a Magenta 1 mobil havi díjas előfizetésnek, és a vele azonos folyószámlához kapcsolódó, többi havi díjas, illetve mobilinternet előfizetésnek is.

Erre a részre lennék kiváncsi, hogy mit jelent az egy folyószámlához kapcsolódó..........

(#96730) csucsreg válasza berbatov2 (#96729) üzenetére


csucsreg
tag

Ez számlán megjelenő összes előfizetést jelenti.

(#96731) goop válasza berbatov2 (#96729) üzenetére


goop
őstag

Be kell vonni a magenta 1 be az előfizetéseket, amin ingyen adattal szeretnéd nézni a tvgo t.

(#96732) berbatov2 válasza goop (#96731) üzenetére


berbatov2
senior tag

Tehat akkor magentaba lehet tobb mobil elofizetes is egyszerre. Tegnap akkor rosszul mondta nekem az ugyfelszolgalatos holgy. Felhivom oket megint.
Koszi mindenkinek.

(#96733) Vyndree válasza berbatov2 (#96729) üzenetére


Vyndree
őstag

A válasz után az első mondatomban pont ezt írtam. Amelyik előfizetésed szerepel a kedvezménycsomagban azon adatforgalom mentesen tudtok TVGO-zni (egyidőben szigorúan csak 2 készüléken).
Amelyik előfizetéseddel igénybe szeretnéd venni, azt vidd be Magenta 1 alá, ahogy előttem már többen is írták.

(#96734) El Gringo válasza berbatov2 (#96732) üzenetére


El Gringo
senior tag

egyszerűbb, ha kérsz egy visszahívást, akkor kompetens embert kapsz, nem "diákot".

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#96735) berbatov2 válasza Vyndree (#96733) üzenetére


berbatov2
senior tag

És tényleg ezt írtad, figyelmetlen voltam :)

(#96736) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok ! Hogy tudom bemérni rendesen az internetet hogy mutassa is rendesen hol van ki esés nálam?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#96737) raider21


raider21
aktív tag

Nos: A HGW áramtalanítva 5-6 percre, de semmi. Maradt az 50/15 Mbit/s VDSL2 profil. Egyenlőre a HGW adatai alapján nem él nálam a Net S Plusz csomag, pedig kb. 2h -át mondtak tegnap, hogy aktiválódik majd automatikusan.

Majd holnap is ránézek a HGW -ben a vonali adatokra. Annyit vettem észre, hogy most IPv6 cím nem került kiosztásra, pedig eddig volt, csak az IPv4 cím él.

Egyenlőre ennyi!

raider21

(#96738) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Megnéztem az új csomagokat. Nekem kifejezetten rossz lenne váltani, árakban még a speciális 1 is jóval drágább, mint a jelenlegi előfizetési díjam.

Jelenlegi:
Alap digitális telefon: 225Ft/hó
Otthoni Internet 100: 3240Ft/hó
IPTV Szuper Családi HD: 2700Ft/hó

Ezzel ugye kijön 6165Ft/hó összeg. Jól gondolom, hogy felesleges felhívni az ügyfélszolgálatot? A weboldal 9088Ft/hó összeget számolt az új IPTV Szuper Családi Mozira és Net S pluszra hűséggel.

A nagyobb probléma, hogy szét vannak szórva a hűségidők, mert időközben volt, hogy díjcsomagot váltottam.
Azonban ha jó gondolom, akkor emiatt nem kell aggódnom, mert a hűségidő lejárta után is marad az összes ár, igaz? Ezzel pedig sokkal jobban járnék, mert hűségem sem lesz és kedvező áron marad minden. Ráadásul a városban van Invitel koax, amit felvásárolt a Digi és talán érdemes lesz egyszer váltani.

(#96739) #77646080 válasza tibi970307 (#96738) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jól gondolod, a jelenlegi díjat figyelembe véve nem érdemes váltanod.

(#96740) Dumi86 válasza raider21 (#96737) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nálam is ugyanez a helyzet ha ez biztat :) Én is Net S Plusz csomagot kértem,jött valami dokumentum azóta semmi. Majd lesz valami,úgyis csak 72 óra után lehet panaszkodni.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#96741) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na megcsináltam telefonon a Magenta 1-et, a csávó ugyanazt az árat számolta, amit én a weboldalon. Spec 1 kedvezményem is megmaradt. Hűséget nem kellett hosszabbítani semmire. Teljesen korrekt ez így. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96742) DJ. Ru$y válasza kisselandras (#96736) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit is szeretnél pontosan? Hogy néz ki a hálózatod? Wifin vagy kábelen van probléma?

Kicsit bővebben...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96743) Zoltan84


Zoltan84
csendes tag

Üdv.

A tegnapi napon modosítottam az előfizetéseim. A Mai napon viszont kaptam egy szerződésmodósítást amiben törölték a 30%-os Magenta 1 kedvezményt, és helyette újra a 25%-os került aktiválásra.

Más is járt így?

Reklamáció után közölték, hogy a rendszer tette vissza automatikusan, és hogy vannak még problémák az új csomagok körül, természetesen visszateszi 30%-ra.

Egyébként a 25%-os kedvezménnyel sokkal alacsonyabb árakat ír mint a 30%-ossal. Érdekes :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#96744) Zehman


Zehman
csendes tag

Pozitív dolgok történtek. Hihetetlen de a végén talán tényleg összefog jönni az 500 megás csomag, most megnézve már elérhető lett a címemen :)

(#96745) Vyndree válasza Zehman (#96744) üzenetére


Vyndree
őstag

Egy éves hűség esetén az első három hónapban még olcsóbb!

(#96746) poli27 válasza Zoltan84 (#96743) üzenetére


poli27
veterán

nekem ugyan ezt csinálta.... azt igérték visszateszik...

(#96747) Zoltan84 válasza Zoltan84 (#96743) üzenetére


Zoltan84
csendes tag

Visszarakta az ügyfélszolgálatos 30%-ra a kedvezményt, egy óra sem telt el, a redszer újra visszatette 25%-ra. Iletve az internetnél, tv-nél kötbér is szerepel holott magasabb csomagokra váltottam, és a hűségidőm sem modosúlt. Ebböl újabb telefon lessz.

(#96748) Janusz001 válasza Zoltan84 (#96747) üzenetére


Janusz001
őstag

Én is így jártam, nagyobb csomag pár hónapja hűséggel,kaptam is kötbért, be is kellett fizetnem, mert a csudálatos 21. századi technikájuk képtelen egy jogtalan számlát sztornózni. Elméletileg jóváírták és kapom majd a nullás csekkeket, azóta persze már kaptam egy rendes számlát, jóváírás sehol.

Ja és 2 telefonos majd személyes ügyfél-szolgálaton is túl vagyok, mindenhol azt mondták jogtalan, nekem van igazam, a rendszer hibázott. Most meg várhatok a pénzemre. Valahol panaszt fogok tenni, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#96749) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék,hogy milyen minőségben lehet élvezni a Té HD csatornáit?
Jó pár éve UPC-nél van előfizetés HD csomaggal,de az utóbbi időben állandóan xaraxik a szolgáltatás.....kezd elfogyni a türelmem.
Van valakinek esetleg összehasonlítási alapja a 2 szolgáltató koaxiálisan "felskálázott" jeléről,minőségéről?
Megéri váltani?

[ Szerkesztve ]

(#96750) csucsreg válasza Zoltan84 (#96747) üzenetére


csucsreg
tag

Most beszéltem velük, központilag rendezik mindenkinek, mivel ez egy hibás működése a rendszernek (ma állítólag tömegesen jelezték ezt a problémát)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.