Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97251) #77646080 válasza tocsek18 (#97247) üzenetére


#77646080
törölt tag

Kétlem ha lejár a hűség nem változik semmi, törlődik minden és megszűnik minden szolgáltatás nem?

#97246) maxiszalai12 már megadta a korrekt választ számodra. Önmagában amiatt, hogy lejárt a hűség, nem szűnik meg a szolgáltatás. (Durva is lenne.... :U )

(#97252) #30153472 válasza villamos (#97249) üzenetére


#30153472
törölt tag

Nincs mese ...
Először a digitális elosztót kell újraindítani.

(Utána minden szép és jó lesz. Nálam is így történt.)

[ Szerkesztve ]

(#97253) tocsek18 válasza #77646080 (#97251) üzenetére


tocsek18
senior tag

jó hát, szarul fogalmaztam :DDD ott a pont
a havidíj kedvezmények tűnnek el és drágább lesz a havidíj. Vagy akkor marad minden ha nem változtatok? :C

(#97254) villamos válasza #30153472 (#97252) üzenetére


villamos
őstag

Jó csakmost éppen a Nyerő páros megy, aztán Bariközt, utána ÉnB megmégmajd a Dr Csont....
majd mindezek után éjfél körül lehet majd... :U
:))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97255) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! Ez milyen telekom üzlet politika? Van Környe településen optikai net már év eleje óta, de nálunk a utcában el fogyott a optikai kábel vagy mi hogy ide nem jutott?? Meddig kell várni rá? Vagy csináljam meg én? Felháborító hogy van itt aztán arrébb egy utcával meg nincs!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#97256) raider21 válasza Don77 (#97250) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha más tipusú HGW -t kapsz, akkor nem hiszem. Backup visszaállítás csak azonos tipus esetében megoldható, amennyiben támogatja a HGW ezt a funkciót.

raider21

(#97257) DJ. Ru$y válasza tocsek18 (#97253) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az új törvényi szabályozás szerint NEM változhat a díj, hűség lejárta után.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97258) DJ. Ru$y válasza zolokas (#97255) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Képzeld ez más szolgáltatóknál is így van, hányszor panaszkodtak már itt, hogy nekik nincs Speciális kedvezményük, mert náluk pont abban az utcában nincs konkurencia...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97259) DJ. Ru$y válasza Don77 (#97250) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindent be kell állítanod, 2 külön eszköz között nincs átjárási opció backup terén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97260) raider21 válasza tocsek18 (#97244) üzenetére


raider21
aktív tag

A 150/50 Mbit/s az Net S csomag, optikán. Szóval rézen ez sosem lenne, et 120% -ban biztos! :P ;)
xDSL esetében Net S Plusz csomag van, ahol maximum sebességet kaphatsz, amit a vonalad bír. Vagyis mivel van IPTV -d, és ha van szabad érpár felétek, és 750m feletti a hurokhosszod, akkor még Bonding is lehet belőle elméleti szinten.

2 év hűséget ma már csak eszközvásárlás esetében tudsz igényelni. De az 1 év hűséggel jól járnál, akkor 3 hónapig kapsz kedvezményes árat.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97261) zolokas válasza DJ. Ru$y (#97258) üzenetére


zolokas
aktív tag

1 méter válassza el a másiktól kb, ezért várni hónapokig vicc!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#97262) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Sziasztok!

Huawei HA35-11 tipusú SIM routerhez (Telekom) érdemes külső 4g antennát csatlakoztatni? Ha igen akkor a menüjében hol lehet beállítani, hogy a külső antennát használja?
Köszönöm szépen.
Üdv. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#97263) kopa1 válasza zsinnyegtet (#97262) üzenetére


kopa1
aktív tag

Külső antennát jelenleg nem támogat a hybrid router

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97264) kopa1 válasza zolokas (#97261) üzenetére


kopa1
aktív tag

Add be a megrendelést a szolgáltatásra. Ilyen esetekben miniprojektben ki szoktuk építeni, ha nem várható a terjeszkedés az utcára. (De a 100m fölötti építés NMHH engedélyköteles, szóval ezek miatt is lehet, hogy egy utca hónapokig "kimarad")

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97265) zolokas válasza kopa1 (#97264) üzenetére


zolokas
aktív tag

már le adtam de semmi!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#97266) atala válasza DJ. Ru$y (#97258) üzenetére


atala
addikt

Nálunk meg a UPC-nek a speciális kedvezménye 2 ezer Ft-al kevesebb ugyan arra a szolgáltatásra. 500/22 Net, full TV csomag, és alap telefon.
Beszéltem a Telekommal, de ennél jobb ajánlatot nem tudnak adni.

(#97267) DJ. Ru$y válasza atala (#97266) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Spec 2 általában a UPC, némely esetben UPC-re is kiadják a Spec 1-et, annál jobbat nem fognak adni. Ha van jobb szolgáltatás, jobb áron, akkor váltani kell. Ennyi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97268) tailor


tailor
őstag

[IPTV-NET - nincs szolgáltatás probléma]

Sziasztok!

A napokban vettem egy routert, hogy a telekomos wifi helyett teljes sebességgel tudjam használni a hálózatot. Minden működött, ma reggel azonban se net, se iptv nincs - a modem narancssárgán világít, a tv-n pedig a színes háromszöges háttér látszik, és kakukk. Modem restart megvolt, többször is. Net sincs.
(Éjszakára ki szoktuk kapcsolni a rendszert, mert a világító ledek miatt nem tudnánk aludni - ez nem tudom, mennyiben befolyásolja a rendszert, de talán nem kéne neki).

Hívjam a 1414-et, vagy van esetleg még valami elvégezhető varázslás?

Előre is köszönöm! :R

(#97269) maxiszalai12 válasza tailor (#97268) üzenetére


maxiszalai12
tag

A kikapcsolgatás nem a legjobb, javaslom ragasszátok le a ledeket, hogy ne látszódjanak. A problémához nem tudok hozzászólni sajnos.

(#97270) tailor válasza maxiszalai12 (#97269) üzenetére


tailor
őstag

Köszi - sajnos sejtettem én, hogy a kikapcs nem jó, de a párom hajthatatlan volt (girl power ;] )
Kitalálok akkor erre valami megoldást, hogy azért ha kell, lehessen látni a ledeket. :R

(#97271) kisapa válasza DJ. Ru$y (#97257) üzenetére


kisapa
senior tag

Az előfizetési díjak nem is változnak de például a hűség kedvezmény elvileg nem jár.
Ennek ellentmond a következő képeken látottak.

(#97272) maxiszalai12 válasza tailor (#97270) üzenetére


maxiszalai12
tag

fekete szigetelőszalag 1 csíkban.. :)

(#97273) vén6805 válasza DJ. Ru$y (#97164) üzenetére


vén6805
csendes tag

Ma délelőtt volt a szerelő.épp 30-volt a feltöltés újra indította a hgw-t és megint csak 15. Még vagy háromszor indította de maradt a 15. Állítgatott valamit telefonon keresztül is, de 15 maradt.

(#97274) raider21 válasza vén6805 (#97273) üzenetére


raider21
aktív tag

T -s vagy alvállalkozó szerelő volt kint? A metodikából alvállalkozóra tippelek.
Gondolom a kötéseket nem nézte át az oszlopon, szekrényben, elosztónál, csatlakozónál, a DSLAM -hoz sem ment el megnézni a portod?! Ha lezárták a hibajegyed, akkor...:
Mivel nem oldódott meg a probléma, nyittasd újra a mostani hibajegyed, hogy ketyegjen az a 72 óra lefelé, és jegyezd meg az üfsz -nek, hogy T -s szerelőt kérsz! Nekem is gyanús, hogy kötéshiba lesz ott a DSLAM és a HGW között valahol.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97275) raider21 válasza tailor (#97268) üzenetére


raider21
aktív tag

HGW -t nem áramtalanítunk!!! Ha nem talál vonali szinkront a HGW ott bizony gubanc van, jelentsd be hibára. De először áramtalanítsd a HGW -t 5-10 percre, ne restartot csinálj. Ha akkor sincs semmi eredmény, mindenképp 1414 -en hibabejelentés.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97276) atala válasza DJ. Ru$y (#97267) üzenetére


atala
addikt

Az létezik, hogy szept 1 óta emelkedtek a árak?
Szeptember elején megnéztem, a Telekom oldalán, hogy mennyiért adnak nálunk (a mi címünket írtam be) 31HD+106TV csatorna+500-as internet+alap telefont. 9090 Ft-ot írt ki a rendszer. (Ugyan ez a UPC-nél 6950 Ft.)
Most megint megnéztem, és ugyan erre a címre ugyan ez 12675 Ft

(#97277) raider21 válasza atala (#97276) üzenetére


raider21
aktív tag

A T oldala nem mindenben és minden területre vonatkoztatva 100% -os. Kérdezz rá telefonon az üfsz -nél, hogy ha váltanál, akkor mennyibe is kerülne pontosan?!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97278) kircsike válasza raider21 (#97275) üzenetére


kircsike
tag

Így van! Szünetmentes tápegységen van nekem is. A legjobb megoldás valóban a fekete szigetelőszalag egy csíkban. Maximum hiba esetén leveszed és ellenőrzöd a LED-ek fényét.

(#97279) tailor válasza raider21 (#97275) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm szépen! :R :R

#97272 maxiszalai12 Így lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#97280) vén6805 válasza raider21 (#97274) üzenetére


vén6805
csendes tag

T-s szerelő volt,nézte a kötéseket,hozzátette hogy a hálózatra gyanakszik,de az oszlopra nem ment.És még benéz a központba.

[ Szerkesztve ]

(#97281) raider21 válasza vén6805 (#97280) üzenetére


raider21
aktív tag

Na ezek jó hírek! :) Ezek szerint még nincs lezárva a hibajegy! Előbb utóbb rá fog jönni, hogy mi a gubanc oka. ;)
De sajnos mostanság főleg Bondingnál előszoktak fordulni ilyen több napot igénybevevő "feketelyuk" hibák, amelyeknek a pontos okára nehéz rájönni!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97282) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki segítene ebben a Moziklub dologban?
Ha elindítom a rozsaszín gombbal a moziklub részt, akkor ott vannak a tök új filmek kölcsönözhetően és van egy moziklub menüpont, amin belül vannak régi, B kategóriás filmek, amiknél nincs kölcsönzési díj, lejátszható.

Ha van moziklub előfizum, akkor lejátszhatók ezek a régi filmek 1500-ért? Olyan előfizu van, aminél az új filmeket is lehet nézni azon belül vagy azok, mind egyedi fizetősek?

Vagy hogy van ez az egész? :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97283) oxalisz


oxalisz
tag

Minden újszülöttnek minden vicc új.
Ilyen megközelítésből kérdem, miért baj az, ha éjszakára áramtalanítom a HGW-t? Esetemben Speedport Entry 2i)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97284) lemusz válasza oxalisz (#97283) üzenetére


lemusz
addikt

Nem erre lettek tervezve, idő előtt el fog romlani + a rendszer vonalszakadásnak érzékeli, egyszer csak majd azon kapod magad hogy nem jön a szerződött sebesség, magas a ping ésatöbbi.

(#97285) #22718208


#22718208
törölt tag

1. 2. és a képen látható részt is(meg még ki tudja mennyit) androidon kb. 3x-os sebességgel , játszik le az app!
Megnézné valaki ,hogy nála mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#97286) kentucky


kentucky
őstag

Jó minőségű DSL kötés dobozt tudna valaki linkelni?

(#97287) szabogabor10 válasza oxalisz (#97283) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ne áramtalanítsd, a saját érdekedben.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97288) #22718208 válasza oxalisz (#97283) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mert a rendszer azt fogja hinni ,hogy szakadozik és lentebb húzza a sebességet.

Utána hívogathatod őket ,hogy emeljék vissza!

[ Szerkesztve ]

(#97289) atala válasza szabogabor10 (#97287) üzenetére


atala
addikt

Pontosítsunk. Minden nap ne áramtalanítsd.
Nekem eddig az össze szerelő azt mondta, hogy 1-2 havonta érdemes újra indítani.

(#97290) szabogabor10 válasza atala (#97289) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, én is a minden napos áramtalanításra gondoltam.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97291) oxalisz válasza lemusz (#97284) üzenetére


oxalisz
tag

Ez tapasztalat? (A kezelési útmutatóban nem emlékszem ilyen figyelmeztetésre.)
Kb. 3/4 éve használom, és eddig minden éjszaka áramtalanítottam. A szolgáltatás minősége teljesen rendben van, legalábbis r=1 felhasználói szinten. (A ping=21, ennél sohase volt kisebb, de a le-és feltöltési sebességek -kábelen - stabilan a szerződött maximumon vannak. (Réz, otthoni 50 csomag, csak net.)
Nem okoskodni akarok, csak leírom az én tapasztalataimat.
Az én gyakorlatom szerint kb. fele-fele arányban üzem meleg, ill. "hideg" a HGW. esetleg ez árthat az alkatrészeknek...

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97292) raider21 válasza oxalisz (#97291) üzenetére


raider21
aktív tag

A ki/be kapcsolgatással 1,5-3 éven belül "kisütöd" a kondikat benne, meg a betápot. Folyamatos üzemre lettek ezek a mai cuccok alkatrészei méretezve, és gyártva is! Nem szeretik ezt a metodikát. Ha néha áramtalanítod, azzal nincs semmi baj!
De ezt a minden este kihúzom dolgot, már középtávon sem viselik majd jól a HGW belsőségei. Az áramingadozás, túlfeszültség, vagy áramszünetek miatt is érdemes szünetmentes tápról üzemeltetni a HGW -t. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97293) Don77 válasza raider21 (#97292) üzenetére


Don77
tag

Na akkor én meg a másik véglet vagyok, szerintem egy éve nem volt kikapcsolva sem, nemhogy áramtalanítva :D

(#97294) kopa1 válasza kentucky (#97286) üzenetére


kopa1
aktív tag

Kültér: https://www.uniotelecom.hu/tavkoezlesi/rez-eszkoezoek/edk2-doboz.html
Beltérre: https://www.uniotelecom.hu/tavkoezlesi/öntapadós-kombinált-aljzat-rj11-rj45.html

Viszont ez nagyker, lehet nem tudsz rendelni

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97295) oxalisz válasza raider21 (#97292) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm, megértettem.
(Arra majd kitalálok valamit, hogy az egyéb, bekapcsolva hagyott eszközök ne verjenek fel lépten-nyomon éjnek évadján. Ezt most vedd meg! Enélkül pedig élni sem lehet e-mail-ek pl.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97296) DJ. Ru$y válasza oxalisz (#97295) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha wifis eszközökről beszélünk, akkor fogod és éjszakára kinyomod a wifit, ezeken az eszközökön van dedikált wifi gomb, az Entry 2i esetén az elején egy batár nagy "WLAN" feliratú gomb, kinyomod, és máris nem kapnak a wifis eszközök netet, aztán reggel pedig, mintha újra áramot adnál a HGW-nek bekapcsolod a wifit, probléma megoldva. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97297) #30153472 válasza oxalisz (#97291) üzenetére


#30153472
törölt tag

Fekete Moosgumi lapból szoktam kivágni megfelelő méretű darabokat.
Nem vízszintes felületekre fekete szigetelőszalaggal ragasztom oda.
Így egyszerűen felemelhető vagy felhajtható.

Amúgy csak a villogók (switch/digitális elosztó) zavarnak.
A többit nem is takarom le.

Pl:

[link]

Papírboltban egy darab is vásárolható.

Az elektronikai készüléket már sok éve folyamatos üzemre tervezik.
A napi ki/be kapcsolás kifejezetten ártalmas.

(Mellesleg aki álmos és aludni akar, ilyen apróságok nem zavarhatják.)

[ Szerkesztve ]

(#97298) #78121280 válasza V.Stryker (#97282) üzenetére


#78121280
törölt tag

Moziklub előfizetéssel a Moziklub menüpontban vagy ha úgy tetszik mappában lévőket nézheted meg. Ami ezen kívül esik azokért az ott megjelölt kölcsönzési díjért kikölcsönözheted. Olyan előfizetés régebben volt amivel ha jól emlékszem 5 filmet kitudtál venni havonta fix havi díjért a friss filmek közül, de ez már megszűnt.

(#97299) #22718208 válasza raider21 (#97292) üzenetére


#22718208
törölt tag

Minden bizonnyal sok fórumtárs szalad majd szünetmentest venni, nehogy a T tulajdonában lévő eszköz elromoljon.

:-)

(#97300) DSPx válasza #22718208 (#97285) üzenetére


DSPx
tag

Szintúgy, nálam is.. :C

Huawei P10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.