Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97101) #22718208


#22718208
törölt tag

Ti be tudtok lépni a telekom.hu oldalon?

Nekem egyszerűen nincs ott a lehetőség a belépésre a lapon. s.o.s. számlát akarnék befizetni!

(#97102) RudY válasza #22718208 (#97101) üzenetére


RudY
addikt

nem :F 3 böngészővel próbáltam 2 gépről. :(

[ Szerkesztve ]

(#97103) El Gringo válasza #22718208 (#97101) üzenetére


El Gringo
senior tag

Appról megy

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#97104) #22718208 válasza RudY (#97102) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha más menüből akarok belépni , akkor ezt írja:

Kedves Ügyfelünk!
Jelenleg karbantartást végzünk.

A munkavégzés ideje alatt az online shop és az önkiszolgáló egyáltalán vagy korlátozottan érhető el.

Köszönjük a türelmet és az esetleges kellemetlenségekért elnézést kérünk!

Kérdés , hogy ezt mi a tökömért nem lehet a kezdőlapra kiírni ?
Mikor lesz egy olyan nyomorúságos 24óra , amikor nem ....ogatják az oldalt és cserébe , minden működik?

-----------------------------------------------
@El Gringo
Elhiszem , hogy app. -ról megy. Ezzel az infóval nem tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#97105) #77646080 válasza #22718208 (#97104) üzenetére


#77646080
törölt tag

.Elhiszem , hogy app. -ról megy. Ezzel az infóval nem tudok mit kezdeni.

Pedig érdemi segítséget tartalmaz a posztja, ugyanis Android, iOS és Windows 10 operációs rendszerek esetén elérhető a Telekom app, ami segítségével a számla is befizethető, ergo pontosan azt biztosítja számodra, amit szeretnél. Ő valós segítséget adott neked...

(#97106) kabelmania27 válasza Darkness (#97098) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Milyenek a modemértékek?

(#97107) kisapa válasza #77646080 (#97105) üzenetére


kisapa
senior tag

Mellesleg az app egy nagy nulla. Nekem például azt írta az egyik feltöltő kártyámhoz, hogy nincs mobil adat ezért vettem gyorsan 200MB-ot. Ezután megnéztem az akkor még működő webes felületen és kiderült, hogy még volt több mint 100MB. A család többi tagjának a kártyáiról pedig semmilyen információ nem jelenik meg. :F

(#97108) DJ. Ru$y válasza kisapa (#97107) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Be akarta fizetni a számlát, azt tudta volna, erre ajánlották, nem másra. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97109) #77646080 válasza kisapa (#97107) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mellesleg az app egy nagy nulla.

Nem vitattam korábban sem, hogy vannak vele problémák.

Ettől függetlenül, amihez hozzászóltál, az a szál nem erről szól. Érkezett egy kérdés, arra válasz.

A válasz valós segítséget tartalmazott, amire érkezett egy flegma reakció a kérdezőtől, emiatt írtam, hogy miként kapott érdemi segítséget, amit visszatetszést keltő módon ignorál. (Akkor miért kérdez?)

Így már teljes a kép? Tömörebben összefoglalva ennyi, ergo ehhez nem kapcsolódik a válaszod.

(#97110) Vyndree válasza Shkiz0 (#97100) üzenetére


Vyndree
őstag

Nagyon sok múlik a hálózaton, hogy mikor lett kiépítve.
A 100-as nem az esetek 99%-ban elég, sokkal fontosabb hogy stabil legyen és minimális ping.

(#97111) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Tegnaop bekötötték a 150/5-ös csomagot. Eddig 50-es volt réz kábelen.
Moast behúzták a koaxot, helyesebben a lakáson belüli régi koaxot használta amin nagyon annó a Digi jött. Speedport ki sagemcom be.
A net meg semmi gond, stabilan hozza a 120-125/4-5 körüli sebességet vezetéken és wifin is.
A tv is ok, kivéve ha felveszek valami: Felvételnél ha a felvett csatornát nézem minden ok de ha elkapcsolok akkor a többi adó durván szakadozik. És a felvétel is kaka leszott ahol elkapcsoltam.
HD-t veszek fel és HD re kapcsolok át közben. 2 HD és 1 SD stream-em van. A korábbi bekötésben nem volt ilyen probléma.
Az alábbiak az értékeim:

(#97112) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez a Sagemcom 5655v2 tudja a NAT-loopback-et? Be kell valahol kapcsolni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97113) Gubek-Einste válasza Cilindrik (#97111) üzenetére

A letöltési irány túl erős.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97114) Cilindrik válasza Gubek-Einste (#97113) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

S ezzel mit lehet csinálni? (ennyire nem vagyok otthon benne)

(#97115) kabelmania27 válasza Cilindrik (#97111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Erős a bejövő jel, ha rendben van a sebesség és a ping nem kell foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#97116) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Kicsit megkavarodtam a 30% kedvezmény értelmezésével. Van egy mobil előfizetésem és kötnék 2 otthoni szolgáltatást(net/vezetékes telefon). Akkor nekem 20% kedvezmény jár mindenre ,vagy a 30% ?

(#97117) DJ. Ru$y válasza cherubion08 (#97116) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha Magentába teszed a mobilt is, akkor 30% elvileg.

De itt össze tudod legózni, pont erre való.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97118) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Pár napja váltottam vdsl 100 Mb-ről az új Net S díjcsomagra. A letöltéssel nincs semmi gond, viszont a feltöltésem visszaesett a felére. Kihívtam a szerelőt más hiba miatt, de megmutattam neki ezt is. Ő beszólt a központba, ahol azt mondták, hogy ilyen profil lett beállítva. Megkérdeztem, hogy nem-e lehet a régi feltöltés sebességet visszakapni. Azt mondták, hogy ennél a csomagnál ez a profil van. Azóta volt 100 Mb-es csomagom mióta bevezették. A feltöltés mindig megvolt a 25 Mb.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek van- e lehetőség magasabb feltöltési sebességre, vagy ha ebben a csomagban ez a max, akkor visszaválthatok-e a régire. Nem igazán értem, hogy miért nem adnak többet, ha a vonal bőven tudná. És tudta eddig is
Ez az új:

Ez pedig a régi díjcsomaggal:

(#97119) DJ. Ru$y válasza Norbi27 (#97118) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a helyzet, hogy ez (szerintem) 2 db 30-as vonalra lett korlátozva. Mármint vonalanként kaptál egy 1-1 30-as profilt, mivel pont ezek a sebességek lehetne a 30-as csomagnál, ugye ott 5 Mb/s volt a feltöltés, mikor még volt 30-as csomag. Hát én ezt leadnám hibára. Aztán okosítsanak egy profilt neked.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97120) cherubion08 válasza DJ. Ru$y (#97117) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Igen azt néztem. A mobilom egy kedvező flottás, nem vinném át publikusba. Nevemen van én fizetem stb ,úgy tudom így be tudom vinni magentába. Ehhez jönne még két új otthoni szolgáltatás,ezekhez tuti járna a 20%, csak a kérdés,hogy a 30%, vagy a mobilomat is variálni kell. Ma megyek be elintézni,csak pár órája tűnt fel a 30% kedvezmény és felkészülten szerettem volna az ügyintéző elé állni. Azért Köszi.

(#97121) DJ. Ru$y válasza cherubion08 (#97120) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Be tudsz vinni flottás mobilt is. Viszont, 3 szolgáltatás esetén lehet csak 25% a kedvezmény. 2 szolgáltatásra 20%, 3-ra 25%, és 4-re jár a 30%, ha jól értem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97122) cherubion08 válasza DJ. Ru$y (#97121) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Nem sokára kiderül. Most indulok szerződni, megírom majd a fejleményeket, talán másnak is hasznos lesz.

(#97123) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Adott egy Speedport Entry 2i router, és reset után hozza a teljes sebességet wifi-n is, viszont ahogy telnek a napok, visszaesik a sebessége az eredeti kb. 15-20%-ra. Ami szerintem elég érdekes, mert kábelen akkor is stabil, azaz a teljes sebességet tartja. Előzőleg ugyan ilyen eszközöm volt, aminél ilyet nem tapasztaltam, és ugyan ezekkel a beállításokkal tudtam üzemeltetni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#97124) Cilindrik válasza kabelmania27 (#97115) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ok erős a jel és a net is stabil de a TV nél ez a hiba fennáll és nem tudom mi lenne a megoldás.

(#97125) DJ. Ru$y válasza Tothgera30 (#97123) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Környező wifik, fix csatorna használata? Itt lehet jobban jársz ezzel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97126) Tothgera30 válasza DJ. Ru$y (#97125) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Semmilyen paraméter nem változott, ch 1-re van lőve a Wireless, zavaró csatorna nincs, tekintva hogy kerstes házban van használva, és szomszédok routere elég messze van (talán a kertből talál jelet a WiFi Analyzer).

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#97127) kabelmania27 válasza Cilindrik (#97124) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax kábelen van osztó vagy direktbe megy a modembe?

(#97128) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Holnap kötik a 2000/1000-ess optikát, nem tudjátok milyen router jár hozzá, lehet rajta portot nyitni stb?
Ma este ráérnék még előtte utánajárni stb. ha tudnám milyen típus.

Üdv

(#97129) kopa1 válasza ggg666 (#97128) üzenetére


kopa1
aktív tag

Sagemcom f@st5655v2

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97130) ggg666 válasza kopa1 (#97129) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi

(#97131) ggg666 válasza ggg666 (#97130) üzenetére


ggg666
őstag

Egyébként port forwarding működik rajta, vagy érdemes másik routert használni?

(#97132) Atomantiii válasza ggg666 (#97131) üzenetére


Atomantiii
őstag

Megy rajta hibátlanul.

(#97133) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97131) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem a Sagemcom-ot használod router-ként, akkor limitálódik a 1 Gb/s-es portra a forgalom, szóval a 2 Gb/s-es letöltést biztosan nem fogod tudni kihasználni. Ajánlott 2-es csomag esetén a Sagem-et hagyni, hogy ellássa a router funkciókat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97134) mucho22


mucho22
csendes újonc

Sziasztok!

Ezek a vonali értékek mennyire számítanak jónak? Mennyit bírna maximum?
Kezdő vagyok a témában!

(#97135) DJ. Ru$y válasza mucho22 (#97134) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Letöltésben vonalanként 28-30 Mb/s lenne a maximum vagyunk 56-60 Mb/s az összefogott, ugyanis a letöltési rész maxon megy, feltöltésben van mind a két vonalon közel 3 dBm tartalék, felesleges becslésekbe sosem megyek bele, de a feltöltésed nőhetne talán jobban, mint a letöltés.

CRC hiba nem jelentős, ha nem 1-2 órája volt újraindítva a HGW.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97136) mucho22 válasza DJ. Ru$y (#97135) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Köszönöm!
Igazából még a régi "Otthoni Internet 50" csomagom van, ezért voltam kíváncsi, hogy ez akkor többet ennél nem tud letöltésben! :W

Igazából egyetlen bajom van még... erre nem tudom mi a megoldás.

Ha pl. letöltök bárhonnan maximum sebességel, meghal minden más. Tehát nem tudok megnyitni semmit a böngészőben.
Csak ha QoS segítségével lekorlátozom a letöltést olyan 42-43-ra, akkor olyan, mintha nem menne letöltés a háttérben.
Ezt mi okozza? Ilyenben nem volt még részem más szolgáltatásnál.

[ Szerkesztve ]

(#97137) DJ. Ru$y válasza mucho22 (#97136) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A QoS hiánya okozza ezt... Ha maxon letöltesz és nincs priorizálás (ezt csinálja a QoS), akkor az összes sávszélességre rátelepszik a letöltés és semmi mást nem tudsz csinálni.

Megoldás: lekorlátozod a letöltő szoftverben a maximális letöltési és feltöltési (mivel külön lehet korlátozni) értékeid 70-80%-ára a sebességeket, vagy saját router esetén bekapcsolod az intelligens QoS-t, amit te tudsz paraméterezni, hogy mit helyezzen előtérbe, így elvileg a router tudja elosztani megfelelően a sebességet, de ez sem mindig jön össze. Az első opciót javaslom, főleg, ha csak egy gépen van le-/feltöltés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97138) raider21 válasza mucho22 (#97136) üzenetére


raider21
aktív tag

Ez az xDSL sajátossága, kvázi "túlcsordul" a vonalad. VDSL2 -nél nem lesz az esetek 90% -ban vonalszakadásod, mint anno az ADSL/ADSL2+ időkben ilyen esetekben történt, hogy eldobta a moden full letöltésnél a vonali szinkront is, és újraszonkronizált. Érdemes a letöltésnél az elérhető max. sebességed kb. 80-85% -át beállítani letöltési korlát sebességnek, ha lehet az adott kliensben, stb.! Ezt érdemes a feltöltésnél is megcsinalnod!
Akkor nem fogsz nagy eséllyel ilyen vonal "kifagyásokat" tapasztalni, mintha lehslt volna a neted, pedig nem is. ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97139) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#97133) üzenetére


ggg666
őstag

Ha a portnyitás megfelelő akkor 3 db gigabites eszközöm megy rá egyszerre, később meg egy új nas amin összeadódik a sebesség.

(#97140) mucho22 válasza raider21 (#97138) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Köszönöm Nektek a segítséget!

Eddig koaxos internetem volt, de 60-as netet tudott adni majdnem kétszeres áron, meg kábel TV-t fele ennyi csatornával, így váltottam erre + Sat Tv.
Igazából a címünket ki sem hozza a Telekom oldala, simán leráztak, hogy nem érhető el a szolgáltatás, de egy ismerősömnek szerencsére volt Telekomos szerelő haverja ő meg simán betudta kötni ... Érdekes :))

De így most már tudom, hogy a hiba nem nálam van és ez technológia sajátossága és megfelelő beállításokkal, amit írtatok, rendesen fog működni.

Elgondolkodtam még az IPTV-re való váltáson is... De nem tudom ilyen internettel bele merjek-e vágni...

(#97141) raider21 válasza mucho22 (#97134) üzenetére


raider21
aktív tag

Csak kíváncsiságból: Esetleg a hurokhosszod nem tudod véletlenül? Tippre 1500m környéke lehet, plussz az apró.

raider21

(#97142) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Sziasztok.

Pár napja használom a Telekom 1000 netet. de lanon és wifin kersztül is (sebességteszt szerint)max 100Mbit/s-et produkál.

Mi lehet a gond?

Kiépítés.

Főkábel --> Sagemcom F@st 5655v2 ONT innen 3 kábel TVhez a Set top boxhoz és 1 Kábel a számítógépbe, Az egyik szobába beüzemeltem egy ASUS RT-AC1200G+ Routert, működik a wifi, az iptv és a lan is, de itt is max 100Mbit.

Mit kell átállítanom a Sagem modemrouteren? :O

köszönöm a segítséget :R

(#97143) mucho22 válasza raider21 (#97141) üzenetére


mucho22
csendes újonc

A srác aki kötötte 1600-1700 métert mondott.

(#97144) kopa1 válasza BeriHampeR (#97142) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nagyesélyel a LAN portod 100 megás (hálózati kapcsolatoknál le tudod ellenőrizni) illetve a telefonod se a legerősebb vagy 2.4 ghz-re csatlakozol. Egy S8-al pl Wifin 500 körül kellene mérned

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97145) raider21 válasza mucho22 (#97140) üzenetére


raider21
aktív tag

Ilyen vonalak mellet lehet nem eröltetném az IP TV -t, mert rézen a meglévő sávszélességedböl fog levenni az 1-2-3 db box. 100-as net mellet már annyira nem érezhető ez, főleg ott ahol lehet majd 55 helyett 66 -os a vonali szinkronsebesség.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97146) mucho22 válasza raider21 (#97145) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Én sem mertem belevágni... Ezért olvasgattam a témában és találtam meg ezt a fórumot.
Két TV van a házban, és ha gondolom mindkettőn HD adás menne, az "megölné" az internetet ...

(#97147) raider21 válasza mucho22 (#97143) üzenetére


raider21
aktív tag

Köszi! Nos, ha esetleg Net S Plusz csomagra váltáson gondolkodsz, akkor a letöltésed minimálisan esetleg nőhet, de inkább marad ennyi. A Noise margon 6 alatt van a letöltéseknél, az már egy kicsit bajos sajnos!
A feltöltésed az nőhet majd, kb. max. 9-10 Mbit/s -re. De ekkora hurokhossznál azért ne várj bődületes "csodákat"!

raider21

(#97148) mucho22 válasza raider21 (#97147) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Jelenleg ennyít mér, általában a feltöltési sebesség hol ennyi, hol annyi.. Pedig most nincs korlátozva semmi.

(#97149) raider21 válasza mucho22 (#97146) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha jól tudom, xDSL -en az IPTV 8 Mbit/s -et vesz le a sávszélességből boxonként. Ahány tv (max. 3 db box) megy a műsor annyiszor ekkora sávszélesség mínusz. Megölni nem ölné meg a neted, csak jóval lassabb lenne!

raider21

(#97150) BeriHampeR válasza kopa1 (#97144) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Jól gondoltad, 100Mbps jelez.

Telefonom, S8
Gépem: [link]

Hardverileg bírnia kéne, de se telefonom, se laptopom nem tudom 100Mbps felé menni.

Mit lehet állitani a telekomtól kapott sagemcom f@st 5655v2 routeren?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.