Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97901) DJ. Ru$y válasza anonym147 (#97895) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ONT-on a DHCP-t nem kell letiltani. Abban a kérdésben már volt egy másik leírás, de sajnos adatvesztés miatt elveszett a legújabb összefoglaló az egyik kollégánál, így a régi került vissza, és nekem még nem volt időm megkeresni a topic-ban az én javított leírásomat.

Amit most tenni tudsz: vagy reset, minden beállítás alapra áll, a T-nek nem kell vele semmit csinálnia. Vagy, ha tudod az ONT IP-jét, akkor kézzel beállítod a gépen az átjárót és IP címet a hálózati kapcsolatoknál, az átjáró lesz az ONT IP-je, a gép IP-je pedig bármi lehet, ami az ONT alhálózatába tartozik.

Viszont ez nagyon érdekes, mert, ha a helyes user/pass párost adtad meg, akkor mennie kellene a netnek. A jelszót és a felhasználót az ONT elvileg le tudja tölteni a központtól, szóval mivel üresnek érzékelte ezért lehúzta a beállításokat, és mivel optikán egy aktív bejelentkezés lehet, ezért az ONT van bejelentkezve és nem tud bejelentkezni az ASUS, csak a DHCP miatt nem kapsz IP-t, ezért nem látod, hogy az ONT-on van net. Elrontani kell a jelszó, mögé írsz egy karaktert, vagy törölsz belőle, vagy elrontod ugyanígy a felhasználónevet is.

Ugye a felhasználónevet úgy adtad meg, hogy xyz@t-online.hu?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97902) DJ. Ru$y válasza #04441088 (#97897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A riasztó átjelzés már VDSL2 esetén sem működik a digitális mivolta miatt. Sima analóg telefon és ADSL mellett működött még.

Meg kell nézned a riasztód adatait és, ahhoz választani GSM modult, de ez már nagyon nem Telekom. Van riasztó topic a PH-n, de elég kihalt. Szerintem kérd egy szaki segítségét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97903) wagi válasza anonym147 (#97895) üzenetére


wagi
senior tag

DHCP-t ne tiltsd le

(#97904) anonym147 válasza DJ. Ru$y (#97901) üzenetére


anonym147
csendes tag

koszonom a gyors valaszt!
reseteltem a routert, majd elrontottam a felh nevet, illetve atirtam az ip-t, mert nekem a belso halon 192.168.11.x-en vannak az eszkozok. Vszinu ez oldotta meg, most mar van rajta net.

most a torrenttel nyuglodom... windows alatt utorrentbol mennek, de en a synology download station-jet hasznalom es abban nem indulnak el... :( ez miert lehet?

koszi elore is!

(#97905) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van ddns cím beállítva Telekom eszközön, és port nyitva 2 programra

Külső wifire csatlakozva elérem a két programot, de mobilnetrol sehogy sem
Ez mitől lehet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#97906) DJ. Ru$y válasza anonym147 (#97904) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Letöltés sem megy Syno alatt vagy csak a fel?

Nyiss portot a Syno-nak amit a DS használ.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97907) anonym147 válasza DJ. Ru$y (#97906) üzenetére


anonym147
csendes tag

sajnos nem megy egyik iranyba sem az adat. az oldalon nem is latni a kliensben levo fajlokat.

probalom reszletesen leirni, h eddig miket csinaltam:
tcomos router
- kikapcsoltam a dhcp-t
- atirtam az ip-t 192.168.11.250-re
- lekapcsoltam a wifit
- elirtam a felh nevet
- bekapcsoltam az upnp-t
- a synology ip-jére (192.168.11.50) es a portjara (16881) allitottam port atiranyitast

belso router (Netgear)
- osszekotottem a WAN portjan keresztul a tcomos router LAN1 portjaval
- a router ip-je 192.168.11.1
- ezen van bekapcsolva a dhcp, mely 10 es 240 kozott oszt ip-t
- beallitottam a ppoe jelszot, fel is csatlakozik a netre
- bekapcsoltam az upnp-t
- a synology ip-jére (fix 192.168.11.50) es a portjara (16881) allitottam port atiranyitast

mit kellene maskent csinalnom?

koszi elore is!

(#97908) anonym147 válasza anonym147 (#97907) üzenetére


anonym147
csendes tag

nezegettem a NAS-t, gondoltam frissitem a download station-t, de nem sikerult.
ugy ki, h a NAS-on nincs vmiert net. halozat megy rajta, fajlokat is elerem.. fura..

sikerult megoldani, le kellett tiltani a NAS-on az ipv6-ot

[ Szerkesztve ]

(#97909) gabor_01


gabor_01
senior tag

Nem találok infót arról, hogy a hang az IPTV-nél milyen kódolású?
Jövő héten kötik be és gondoltam eltervezem, hogy kötöm össze a hangrendszeremmel.
Az mostani UPC kábelen a sima csatornák sztereóban jönnek, a HD adásoknál Dolby digital jön.
Ha ez lesz, akkor köthetem az STB-t akár a TV-re. De ha jön valami más kódolás, akkor csak az erősítőn keresztül érdemes, mivel a TV nem engedi keresztül a bitfolyamot, hanem átkódol (Samsung).

(#97910) tika06


tika06
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek mennyi lenne a fel/le töltési sebesség, ha váltanék korlátlan csomagra?

(#97911) DBob válasza gabor_01 (#97909) üzenetére


DBob
őstag

"Nem találok infót arról, hogy a hang az IPTV-nél milyen kódolású?"

Csatornánként / tartalomszolgáltatóként eltérő, de többnyire AAC sztereó.
Többcsatornát audió _jobbára_ a VoD és HBO-k sajátossága. Ott AC3 jellemzően.

(#97912) gabor_01 válasza DBob (#97911) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi.
És a moziklub filmjei?

(#97913) seger


seger
addikt

Tvgo másnal se megy?

(#97914) dptrsk válasza seger (#97913) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Központi hiba van.

(#97915) seger válasza dptrsk (#97914) üzenetére


seger
addikt

Köszi!

(#97916) dptrsk válasza seger (#97915) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha minden igaz már jó.

(#97917) seger válasza dptrsk (#97916) üzenetére


seger
addikt

Igen! Mostmár megy!

(#97918) csucsreg válasza tika06 (#97910) üzenetére


csucsreg
tag

Ott van a válasz az attainable rate sorban. Valószínű messze vagy az MSAN-tól, vagy nagyon sz@r a vonal minősége.

(#97919) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!
Adott egy Sagem T-Home ONT és egy Syno RT1900ac, valamint egy TP-Link switch.
A falban új Cat6 kábelek vannak.
Most első körben vezetékkel két PC + NAS lenne rákötve + switch. Később TV, házimozi + médiabox.
WiFi-n két tablet + IP kamera + nyomtató, néha egy-egy laptop csatlakozna + eBook olvasó.
A hálózatot a Synoval szeretném kezelni (WiFi + LAN), az internet becsatlakozás egyelőre passz.
IPTV nincs, viszont IP alapú telefon igen!
Mindkét eszköz alap IP-je 192.168.1.1 :F
A hálózat 1000/1000.
Hogyan kötnétek össze az eszközöket a legjobb eredmény érdekében?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97920) Gubek-Einste válasza Dolphine (#97919) üzenetére

A szolgáltatói eszköz menjen PPPoE Passthrough módba és mindent a saját router intézzen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97921) Dolphine válasza Gubek-Einste (#97920) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Két kérdésem maradt!
1. A szolgáltatói eszköz jelentkezzen be netre?
2. PPPoE Passthrough mellett a telefon a szolgáltatói eszközben működőképes lesz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97922) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97921) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PPPoE Passthrough egyenlő azzal, hogy nem a szolgáltatói eszköz fog bejelentkezni a netre. Mivel a PPPoE bejelentkezést átadja a saját routerednek.
PPPoE Passthrough esetén az IPTV is és a VoIP is működőképes marad.

Szolgáltatói eszköz LAN1 -> Saját router WAN. WAN Type a saját routeredben PPPoE, adatokat megadod, ha Sagemcom eszköz van nálad, akkor a WAN beállításoknál átállítod a csatlakozást manuálisra, mivel csak egy PPPoE Session futhat, ha ezt nem kapcsolod át, akkor az ONT fog feljelentkezni nem a saját routered.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97923) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97922) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm szépen! :R
A szolgáltatói IP címet megváltoztassam, vagy maradhat?
Most a szolgáltatói és a saját router is a 192.168.1.1 alap IP címen van!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97924) gabor_01 válasza DJ. Ru$y (#97922) üzenetére


gabor_01
senior tag

Akkor a beltérit ilyen esetben továbbra is az ONT-ra kell kötni?

(#97925) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97923) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen mindegy, hogy milyen IP-n van, mivel az ONT "nem lesz része" a belső hálózatodnak, mindenért a saját routered fog felelni a nettel kapcsolatban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97926) DJ. Ru$y válasza gabor_01 (#97924) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ajánlott. Amennyiben tud a router, amit használsz, IGMP funkciót, abban az esetben mögé is köthető a STB, de, ha lehetséges, a legjobb megoldás, az ONT-ra vagy a HGW-re kötni a STB-okat, mivel így a belsőhálózati LAN portokból sem foglalnak egyet sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97927) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97925) üzenetére


Dolphine
addikt

Világos. :R
Egyelőre utolsó kérdés, remélem.
Van esély elérni az ONT felületét, vagy ezek után teljesen felesleges?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97928) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97927) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit szeretnél csinálni az ONT-on? Ez nem egy xDSL-es eszköz, amin néha megnézed, hogy a vonalad nem romlott-e. Én biztosan nem akarnám elérni.

Több megoldás is van:
- Külön alhálóra teszed az ONT-ot pl. 192.1.30.1 majd LAN-LAN összekötöd a saját routereddel. Negatív: elfoglal egy portot a Sagemen és a routeren is, vagy később a switchen, valamint nem mindig szeretik a szolgáltatói eszközök, ha átírod az elérési IP-t.

- Bizonyos router FW-ek támogatják azt, hogy az előttük lévő eszközt is el tudd érni, itt nem biztos, hogy másik alhálózat kell, de minimum DHCP-n kívüli IP. Pl.: saját router DHCP-je 192.1.1.2-192.1.1.100, akkor mondjuk 192.1.1.200-ra kell állítani az ONT belsőhálózati címét. A funkció nevét nem mondom meg fejből, de ASUS router esetén ez alapból működik.
Negatív: szintén nem nem biztos, hogy szeretik az IP átírást.

(Optika esetén én biztosan nem csinálnék ilyet, teljesen felesleges.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97929) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97928) üzenetére


Dolphine
addikt

Igenis értettem! :R
Akkor első beállítást először is az ONT firmware frissítéssel kezdem, mivel ezen még nincs PPPoE továbbítás, majd ha ez kész, akkor a továbbítás bekapcsolása + a WAN manuálisra állítása.
A routerben létrehozom a PPPoE kapcsolatot és mindent innen vezérelek.
Jól értem?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97930) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97929) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen. FW frissítést vagy szerelő, vagy a 1414-es ügyfélszolgálat tud csinálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97931) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97930) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97932) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a jelenlegi ADSL-em helyett a T ajánlott a napokban akciós IPTV/NET/Telefon csomagot. A jelenlegi ADSL egy 5 megás vonal, a régi (30 éves vezeték) digitalizálásával. Elvileg szerintük tudná a hálózat nálam a 100 Mbit-et is, de ahhoz valamit változtatni kellene a vonalon. Viszont a ház fala le van hungarocelezve és az idióta aki csinálta, beburkolta a dobozt, ahol a kábel bemegy a falon. Ahhoz, hogy a jobb és ár/érték arányban megérőssebb csomagot tudjam igényelni, ahhoz mi kell pontosan? Mármint ki kell bontani a dobozt, mert új kábel kell? A jelenlegi régi vezeték helyett gondolom teljesen újat kell húzni, mivel az csak egy két érpáros, elég rossz állapotú kábel.
Illetve ha igényelném a szolgáltatást, akkor a T-től kapott modemben a router funkciót ki lehet kapcsolni? Mert a jelenlegi routeremre állítanám a netet és a belső hálót. Ez megoldható, vagy ebbe a T nem megy bele?

Üdv:
spgabor

(#97933) gabor_01 válasza DJ. Ru$y (#97926) üzenetére


gabor_01
senior tag

Akkor az STB-nek nincs szükségi IP címre ebben az értelemben.
Ez jó megoldás, mert akkor a saját routerben kikapcsolható az IGM figyelés, ezzel egy csomó erőforrás felszabadul, gyengébb router is megteszi.

(#97934) DJ. Ru$y válasza gabor_01 (#97933) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért ne lenne szüksége IP címre a STB-nak? A Sagemcom ugyanúgy oszt neki IP-t, ha nem osztana neki IP-t nem működne a STB. Szóval, ha a Sagemre kötöd, akkor a DHCP-t semmiképpen ne kapcsold ki.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97935) DJ. Ru$y válasza spgabor (#97932) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Őszintén? Felhívnám azt a pék szakmunkást, hogy jöjjön bontsa ki a szigetelést, szedje ki a dobozt, és szigeteljen alá. Sok ész...

Első körben azért én ezt kétkedve fogadnám, mivel, ha jelenleg csak 5 Mb/s-et tud a vonalad, akkor két VDSL2-es érpárral sem biztos, hogy lesz ott 100 Mb/s, eddig elérhető volt nálad nagyobb sebesség például 30-as, 50-es?

Légkábel vagy földkábel? Van egy külső átadási pont ahol a lég-/földkábel össze van kötve a lakásba bemenő kábellel. Ezt kellene megnyitni nekik, hogy be tudjanak kötni még egy érpárt. Ha a lég-/földkábel 4 eres (2 érpár), akkor nem feltétlen cserélik, ha a lakásba bemenő szintén ilyen, akkor azt sem feltétlen kellene, de a szokás az, hogy kicserélik 8 eres UTP-re. Beviszik ők ott ahol szeretnéd.

Ha bondinggal kapod majd a netet, ahhoz pont 4 ér elég, 2 érpár összefogásával megy az egész.

A T-től nem modemet kapsz, hanem egy HGW-t, amin van PPPoE Passthrough funkció, és ezzel használható a saját routered. Nem kell hozzá a Telekom, te tudod kapcsolgatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97936) gabor_01 válasza DJ. Ru$y (#97934) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha az én routerem jelentkezik be. A DHCP nála is van. Attól még az ONT is NAT-ol?

(#97937) DJ. Ru$y válasza gabor_01 (#97936) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amennyiben PPPoE Passthroughval feljelentkezik a routered neki nem fog NAT-olni, de a Sagem a rákötött STB-oknak ad IP-t, ergo NAT-ol. Ilyenkor a publikus IP-t a routered kapja, és a Sagemcom pedig kap a Telekomtól egy NAT-olt IP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97938) gabor_01 válasza DJ. Ru$y (#97937) üzenetére


gabor_01
senior tag

Értem ! :D
Ez jól hangzik :DDD

(#97939) raider21 válasza tika06 (#97910) üzenetére


raider21
aktív tag

Ilyen netet is vagy 10 éve láttam uroljára.
A HGW alapján kb. 16-15/1,2 Mbit/s sebességre számíthatnál a mostani kb. 1/512 helyett.
Gondolom nagyon nagy a hurokhosszod, azért tud csak ennyit a VDSL2 net...!?!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97940) raider21 válasza raider21 (#97939) üzenetére


raider21
aktív tag

Off: Természetesen 10/512 akart az lenni...! :P ;)

raider21

(#97941) deva


deva
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy 4 LAN port kevés lesz, már pedig a Sagem modemen annyi van. Ennek a megoldására a következőre gondoltam, a kérdés az, hogy ez így szerintetek fog-e működni? Sajnos ehhez nem nagyon értek, fölöslegesen pedig nem szeretnék switchet venni, vagy egy rossz megoldásba belemenni. :)

WiFi továbbra is a modemről jönne, azzal nincs probléma. Kettő TV-t kell meghajtani, ezek mehetnek LAN1 és LAN2-re például. Ezen kívül szükség lenne még legalább 3 portra, amit egy switchel, például ezzel oldanék meg. Ezt rádugnám például LAN3-ra, és a legalább három másik eszköz mehetne erre a switchre. Amennyiben a továbbiakban kellene még több port, a switchen is és a modemen is maradt még 1-1, amit ki lehetne használni, akár még egy további switchel LAN4-re, ha nagyon kellene. 1000/1000 net van, ezért is gigabites a switch.

Ez így működőképes lenne? Köszi! :))

[ Szerkesztve ]

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#97942) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97934) üzenetére


Dolphine
addikt

Gondolom akkor IP telefonnál is kell a DHCP.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97943) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97942) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell, mivel ott nem IP alapú készüléket kötsz rá, hanem egy sima analóg telefont. A telefon sima telefoncsatlakozón csatlakozik, nem LAN-on RJ45-tel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97944) DJ. Ru$y válasza deva (#97941) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem találtam sok infót erről a Linksys-ről.
Ha van IPTV-d, én IGMP-s eszközt vennék, például ezt.

Elvileg bármilyen noname switch-csel működnie kellene, de, ha már veszel, akkor inkább egy normálisat, amiről tudjuk, hogy mit tud.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97945) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97943) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97946) deva válasza DJ. Ru$y (#97944) üzenetére


deva
tag

Köszi! :R

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#97947) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Lehet nem ez a legjobb topik erre, de jobbat nem találtam. :B

Telekomnál van lehetőség TV készülékre biztosítást kötni, vagy garanciakiterjesztést vásárolni?
Állítólag most hozzák csütörtökön a készüléket.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#97949) #77646080 válasza b.kov (#97947) üzenetére


#77646080
törölt tag

"Biztosítás csak a Telekomtól vásárolt, legfeljebb bruttó 350 000 Ft akciós kiskereskedelmi árú mobiltelefonokra és mobilinternetezésre alkalmas eszközre köthető."

Amúgy pedig 60 napon belül lehet megkötni, ha a vásárláskor nem kérted a biztosítást: "A szolgáltatásra előfizetni az új készülék megvásárlásával egyidejűleg személyesen a Telekom üzleteinkben vagy a Telekom partner ügyfélszolgálatokon keresztül, illetve interneten vagy telefonon van lehetőséged, továbbá, ha a vásárlással egyidejűleg nem kötöttél biztosítást, akkor a készülékvásárlástól számított 60 napon belül személyesen is megteheted a sérülésmentes készülék és a vásárlást igazoló számla felmutatásával "

Forrás: [link]

(#97950) spgabor válasza DJ. Ru$y (#97935) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,

köszönöm a választ. A ház szigetelés már 15 éve történt, így ezzel a résszel nem nagyon lehet mit kezdeni.
A vezeték légkábel, jó vastag. Nem akarok hülyeséget mondani, de valamikor a 80-as években húzhatták be, vagy előbb, ha előbb kezdett el terjedni a vezetékes telefon a lakosági felhasználók körében. Így valószínűleg egy érpár.
A házon belül szintén egy érpár van csak, ez biztos, mert a telefon aljzatokat még én cseréltem le gyerek koromban a nagy bumszliról a kicsi bepattintós aljzatra.
A sávszél mostani maximumát nem tudom. Amikor a jelenlegi net vissza lett köttetve és digitalizálták a vonalat, akkor eredetileg nem T-s netet néztem, hanem valamelyik másik, olcsóbb szolgáltatót. De a másik szolgáltatók csak a dobozhoz hozzáférve kötötték volna a netet. Ezt nem tudom, hogy miért, kicsit össze is vesztem velük. A T viszont kérdés nélkül digitalizálta a vonalat és bekapcsolta a netet.
Akkor a T-sek azt mondták, hogy ha jól emlékszem a jelenlegi vonalon kb 10-20 Mbit is lehetne átalakítás nélkül. De a gagyi 5Mbit is 4500 forint, a net akkor meg csak minimálisan volt használva. Viszont most használnám rendesen is, illetve ha lehet TV nézésre. Így a 100Mbit jó lenne. A bekötéskor kértem a másik szolgáltató által kiküldött embert, hogy akkor a kábelt ne az eredeti csatlakozónál húzza be a házba, hanem az eresz alatt a padláson keresztül az eredeti végponttól kb két méterre, de azt nem csinálta meg, mert módosul a légkábel útvonala és azt nem lehet. Évek óta nem húzhatnak új útvonalat, csak cserélhetnek. Idióta bürokrácia...
Szóval akkor nekem az egész kábelt kellene cserélni házon belül és kívül is, ki tudja meddig az oszlopon. Mivel az egész utcában ez a millió éves vezeték van. Öregek laknak körülöttönk és elképzelhető, hogy nálunk van csak vezetékes net az utca ezen részén...

Üdv:
spgabor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.