Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Miért ad a sagemcom mindig új belső ip címet a mini-itx gépemnek, hogy lehet ezt beállítani, hogy fix legyen, vagy bug lenne?

Üdv

(#97602) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97601) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DHCP esetén van egy megújítási idő. Milyen rendszer fut a gépen? Adj neki a rendszerben FIX IP-t (ami kívül esik a Sagem DHCP tartományán, de azonos alhálózatban van, vagy állíts be binding-et a Sagem-ben, ha tudja. (Adott MAC címhez rendeli azt az IP-t amit megadsz neki.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97603) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#97602) üzenetére


ggg666
őstag

A nasomnak a címe még mindig ugyanaz, ez win 10-en van.

Ez lenne az:Add Reserved Address?

[ Szerkesztve ]

(#97604) rsf válasza ggg666 (#97603) üzenetére


rsf
senior tag

:K

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97605) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#97599) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem cserélték úgy, hogy 1 hónapja kötötték be az optikát és akkor Huawei-t adtak, majd elsejével jöttek az új csomagok és átváltottam arra és kicserélték Sagemre.

Bár volt egy kis káosz náluk lehet csak azért cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#97606) rosszcsont88 válasza asddsa (#97586) üzenetére


rosszcsont88
tag

biztos nem i7 proci van gépbe vagy nincs SSD meghajtó

(#97607) #77646080 válasza Atomantiii (#97605) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az új csomag miatt kaptál másik eszközt, ez tehát nem megoldás a kérdező felvetésére.

Hozzáteszem: megértem őt, én is örültem neki, hogy az elsejei felfelé váltásom után visszaküldhettem nekik a Huawei-t. Ám ennek oka volt, csak úgy, saját kérésre nem cserélnek egy frissen kihelyezett eszközt.

(#97608) asddsa válasza rosszcsont88 (#97606) üzenetére


asddsa
tag

De van, ssd mindegyikben, i7 meg a notban :D

Remelem csak ironizalzal :D

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#97609) Gyurka6 válasza asddsa (#97608) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy pppoe hálózaton kellene megnézni, dhcp-n egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#97610) asddsa válasza Gyurka6 (#97609) üzenetére


asddsa
tag

Direkt PPPoE hívással is ugyanez az eredmény....

Sőt még felbootoltam egy üres ubuntut is, hogy az M$ -t kizárjam, mint hibalehetőség,

[ Szerkesztve ]

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#97611) #19482368 válasza #77646080 (#97607) üzenetére


#19482368
törölt tag

ŐŐŐ lehet én fogtam ki valami jó fej ügyfél szolgálatost, de én csak annyit mondtam, hogy szeretném használni a 5Ghz wifit, és a jelenlegi eszköz csak 2,4Ghz tud. Mit lehet tenni a probléma megoldására. Mivel a Telekom is elsősorban a saját eszközüket preferálja, ezért GLS másnap kihozta. :D Nekem így sikerült meg szabadulni a Huawei elektronikai hulladéktól.

(#97612) #77646080 válasza #19482368 (#97611) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jól jártál. 😀

(#97613) #19482368 válasza #77646080 (#97612) üzenetére


#19482368
törölt tag

Hogy mennyire jártam jól, majd az idő megmondja. A sagem sem egy fő nyeremény, de lényegesen jobb mint a huawei hg 8245h. Igaz wifi szempontból ez is ki hívásokkal küszködik, viszont más területen lényegesen több opciót biztosít.

(#97614) Jherumit_


Jherumit_
csendes tag

Sziasztok
Pár hónapja megszaporodtak a telekomos melósok a környékünkön (6. kerület, Aradi utca) de nem találok sehol infót arról, hogy mi a hálózatfejlesztés ütemezése, vagy egyáltalán érdemes-e várnom a csodát.
Nincs valakinek erről infója/pletykája?
Köszönöm

(#97615) #77646080 válasza #19482368 (#97613) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az ügyintézői részre értettem, mert bizony köztük elég nagy a szórás. Nem véletlen szoktuk javasolni, hogy amennyiben egy kérdést, ügyet nem sikerül az első illetőnél elintézni, érdemes őket újra felhívni. Más fogja felvenni. :)

(#97616) #19482368 válasza #77646080 (#97615) üzenetére


#19482368
törölt tag

ja én ebben szerencsés vagyok azt hiszem, mindig jó fej embereket fogok ki. Nekem sose volt velük bajom.Igaz szorgalmasan osztogatom mindig a pozitív visszajelzéseket, még akkor is ha....

[ Szerkesztve ]

(#97617) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A telekom oldalán a chat akkor jön elő mikor akar?

Illetve ha adok le igényt az oldalon otthoni előfizu mellé készülékre, akkor az mennyi idő alatt szokott megvalósulni? leadom az igényt, aztán napok múlva majd egyszer csak hívnak?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97618) DJ. Ru$y válasza V.Stryker (#97617) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

3 napon belül kellene hívniuk. Keresd ki mit szeretnél rendelni a weboldalon, majd hívd fel a 1414-et és add le ott a rendelésed, sokat spórolsz vele, főleg szívás terén. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97619) V.Stryker válasza DJ. Ru$y (#97618) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó, hogy mondtad. Felhívtam őket, azért nem történt semmi, mert hó elején Magenta csomagot valtottam és a régi router nem ért vissza hozzájuk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97620) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Nem biztos, h ide tartozik de véletlen nem tudja vki, h milyen tv készülékek lesznek a kínálatukban? LG oled-et szeretnék kihozni, de a b7 forgalmazását megszüntették. Vagyis meg lehet még venni, de csak egy összegben fizetve - annak meg semmi értelme, úgy máshol is megvehetem, olcsóbban...
köszi

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#97621) sajby


sajby
senior tag

Kérdés :)
A gyorsító opciónál ha a DSL tunnel down.Minden más UP,mennyire számítsak a megoldásra? Tapasztalat valakinek ezen a téren?
Mert ok,hogy megy mind a kettő ("réz" net is meg a "légi" is) :D

(#97622) Gyurka6 válasza asddsa (#97610) üzenetére


Gyurka6
őstag

A géppel egy másik helyen, ahol biztosan meg van a GB, ill. Nálad egy másik géppel, ami máshol hozza pppoe GB-ot.

Gyurka

(#97623) HTomee válasza DJ. Ru$y (#97541) üzenetére


HTomee
tag

Mégsem 100% így
A TV hibátlan maradt, de ha a saját routert újra indítom akkor a telefonon a kimenő hívás nem működik. Ha az ONT is restart akkor egy darabig jó.

(#97624) DJ. Ru$y válasza HTomee (#97623) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmi köze nem kellene, hogy legyen a te router-edhez, ha lehúzod a router-t róla és a ugyanúgy manual-on hagyod a PPPoE kapcsolódást az ONT-ban (ergo nem kapcsolódik), akkor is lesz IPTV és VoIP, az, hogy ezt valamilyen központi vagy ONT probléma okozza, előbb gondolnám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97625) HTomee válasza DJ. Ru$y (#97624) üzenetére


HTomee
tag

Én sem értem..
Lehet buta kérdés, de nem lehet hogy hiányolja az ONT felhasználónevet/jelszót és ezért mondjuk letiltja a kimenő hívást? Az előfizőt nem így azonosítja? Vagy az ONT alapján azonosít?.
A TV viszont hibátlan.. Nem értem..

(#97626) asddsa válasza Gyurka6 (#97622) üzenetére


asddsa
tag

Ha helyi halon megy a giga, barhol mennie kell. Nincs 1000/1000 PPPoE kapcsolat az ismeretsegi koromben...

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#97627) warfernom


warfernom
tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy a Box-om megfelelően működik
-kap áramot - internetet - rá van dugva minden - érzékeli is a Box hogy van net meg áram alatt.
De ahogy be kapcsolom csatlakozik aztán csak a Lila-színes 3 szög alakú kép látható semmi más nem is reagál semmire csak a kikapcsolásra. Van valakinek ötlete mi lehet a gond? De kb 10-20 perce ez a kép van és enyi.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#97628) #19482368 válasza HTomee (#97625) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem, nem hiányolja.
A Telekom eszközt regisztrál. Azaz a saját eszközét. amihez hozzá rendeli az internet azonosítót. Ami annyit jelent, hogy elméletileg ezt a felhasználó név jelszó párost csak a telekom által biztosított eszközön lehet használni. Ha te az asus-ra bízod az internet kapcsolat létrehozását, akkor is a sagem-en keresztül kapcsolódik. Így az azonosítás megvan. Ennek az a lényege, hogy az internetes felhasználó neved, jelszavad csak ezen a végponton, vagy végponton keresztül lehet csatlakozni a telekom hálózatához. (elméletileg)

Az iptv, telefon, mint fentebb is írták külön vlan-ba megy. Ezt a sagem routeren a routing résznél látod.
Amit nem értek, hogy mit jelent ez nálad ez a mondat:
ezért mondjuk letiltja a kimenő hívást?
Ez telefonra vonatkozik? Vagy az internet kapcsolat létrehozására?

[ Szerkesztve ]

(#97629) DJ. Ru$y válasza HTomee (#97625) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

TV és telefont is az ONT alapján azonosítja. Semmi köze a PPPoE-hez a PPPoE Session csak az internetet határozza meg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97630) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97628) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Ennek az a lényege, hogy az internetes felhasználó neved, jelszavad csak ezen a végponton, vagy végponton keresztül lehet csatlakozni a telekom hálózatához."
Ez nem így van, ahogy DSL-es időkben is a kapcsolat tesztelés miatt megkértük a haverokat, hogy diktálják már le az ő PPPoE adataikat, ugyanúgy fel tudtál vele jelentkezni és működött is, ezer éve próbáltam, de szerintem ez manapság is simán működik, nyilván azonos technológiák közt xDSL - xDSL, optika-optika.
Az eszközt pedig azért regisztrálják, mert pl. a VoIP-nál a telefonszámot a HGW-hez / ONT-hoz rendelik ugye, nem pedig pl. PPPoE adathoz.

Ahogy írta a kolléga nem tud kifelé hívni, ha a router-ét újraindítja, ezért gondolt arra, hogy az ONT letiltja valamiért a kimenő hívásokat, nem az internetet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97631) HTomee válasza #19482368 (#97628) üzenetére


HTomee
tag

Telefon.

Elérni eltudnak, de kifele nincs vonal. ONT restart és ismét jó. egy darabig
A TV valóban hibátlan.

Most visszaraktam az Asus-t AP-nek. Ismét az ONT kapcsolódik. Kíváncsi leszek. Holnapra már ki is derül.

[ Szerkesztve ]

(#97632) DJ. Ru$y válasza HTomee (#97631) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt amikor előjön (ne indítsd újra az eszközt) jelentsd be hibára.... Bár ez is nehezen megfogható lesz, mert igazából addig nem kellene újraindítani, amíg meg nem érkezik a szerelő, hogy kipróbálhassa...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97633) #19482368 válasza HTomee (#97631) üzenetére


#19482368
törölt tag

őőő esetleg nem lehetséges, hogy magával a telefon készülékkel van a probléma? Vagy ezen már túl vagy? Más készülékkel is ki próbáltad? Csak ötlet, hátha .... Ugyan nem tudom milyen készüléket használsz, de ha über modern akkor egy reset rá? Vagy ami még eszembe jutott az a kábel, csere. Lehet meg van törve, esetleg érintkezési probléma .stb.. ...

[ Szerkesztve ]

(#97634) OldMike válasza warfernom (#97627) üzenetére


OldMike
őstag

Először próbáld meg áramtalanítani az STB-t (legjobb ha ki tudod húzni a konnektorból, de legalább a hátsó főkapcsolóval kapcsold ki) 5-10 percre. Ezután újra áram alá lehet helyezni és elindítani. Nagyon ajánlott azonban ezt megelőzően a digitális útválasztót (azt az eszközt, amibe a külső internet vezeték [optika, koax vagy telefondrót csatlakozik] is újraindítani, ha ez megoldható.
A jelenség tipikusan az STB bootolási hibája, okozhatja akár egy távolról indított frissítés sikertelensége is. Amennyiben a mindkét eszközön végrehajtott újraindítás sem oldja meg, akkor valószínűleg cserélni fogják, hibabejelentés után.

42LM660S

(#97635) villamos válasza HTomee (#97631) üzenetére


villamos
őstag

Hülye 5let, de pár hete nekem is eljátszotta ugyanezt. Úgy oldódott meg, hogy a telefont átdugtam a Tel1 -ből a Tel2 -esbe...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97636) Livius


Livius
őstag

Otthoni internet lemondás esetén, amikor a T-Pontba majd leadom a HGW-ét személyesen, milyen egyéb dolgot kell még leadni vele együtt? Egyelőre a HGW-ét és a tápegységét tervezem visszaadni nekik. A dobozban anno kapott UTP-ét és a telefonkábelt is vissza kell adni? (Érdekes, hogy a UPC számhordozás sikeres végrehajtása után, minden Telekomos szolgáltatást egyből lekapcsoltak, nem csak a telefont, hanem már az internetet is egyből, szó nélkül :C és még mi, amúgy semmi lemondást nem adtunk be)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97637) DSPx válasza villamos (#97635) üzenetére


DSPx
tag

Ömm.. igen, nálam is ez volt a helyzet.. 1-es porton tudtak hívni, kimenő nuku. 2-es porton megy minden. :W

Huawei P10

(#97638) MtHq válasza DSPx (#97637) üzenetére


MtHq
tag

Sziasztok!

Adott a következő helyzet. Van egy szerverem, arról szoktam dolgokat átmozgatni az itthoni gépemre.
UPC netről váltottam Telekomra, fellendülés, hogy azóta az FTP és SSH fájlátvitel nem csak éjszaka közelíti meg a névleges sebességet (80%-át).

Azonban a torrenttel úgy tűnik a Telekom sincs kibékülve.

Ahogy a fenti ábrán jól látható, kb 10-15s utána egyszerűen bontja a kapcsolatot.
A szerver oldalon úgy látszik, mintha elveszett volna a kapcsolat (leesik a sebesség 0-ra)
A kliens oldalon (ahol a telekomos net van) egyszerűen megszakad a TCP kapcsolat (connection reset)

Ez ismert "feature" Telekomos neten?

A kapcsolat TCP, UDP tiltva van. UDP esetén nincs ilyen gond..

Modem: Sagemcom F@ST 3686 rev2
FW: FLIP_3.98.0-T1

Ui: Véletlenül nyomtam az "idéz" gombra,..

[ Szerkesztve ]

(#97639) DSPx válasza MtHq (#97638) üzenetére


DSPx
tag

A torrent gondolom nem a szeveredről jön, vagy még is?
Nekem nincs problémám speciel a torrenttel, jön a tényleges gigabit (110+) ha van megfelelő seeder.
Szintúgy Sagemcom.

Huawei P10

(#97640) MtHq válasza DSPx (#97639) üzenetére


MtHq
tag

Saját szerveremről. Egyedüli peer a szervernek az itthoni gép volt, és fordítva. Ami érdekes, hogy most kipróbáltam "sima letöltést" a nettel, 10 peerhez engedtem kapcsolódni max. Nem szakadt meg egyikkel sem, végig szépen töltötte. Örök rejtély marad ez úgy érzem :)

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#97641) Gyurka6 válasza asddsa (#97626) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Helyi hálón nem pppoe a kapcsolatod, a szerelőnek igaza van, egyik géped sem tudja pppoe módban a GB-et áttolni, sajnos. Ez lehet beállítási hiba is esetleg, bár ha linuxon sem megy, akkor valószínű a hardver gond.
A digi topikban többet olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#97642) DSPx válasza MtHq (#97640) üzenetére


DSPx
tag

Ah, értem.
Leteszteltem már a saját szerveren a gigabitet iPerf segítségével. [kép]
Ha máshol nem, pl speedtest.. Torrenten illetve itt is hozza amit kell.

Huawei P10

(#97643) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

A következő hibába futottam bele, 2000/1000-es telekom net van Sagemcom 5655v2 modemmal.

A multkor a nasról másoltam a PC-re a telekomos modemen keresztül, a második fájl másiolása közben teljes filmszakadás, se nas, se iptv semmi nem elérhető, modemet újra kellett indítani.

Ma reggel ftp-n keresztül teszteltem volna a sebességet, felfele irányban, kb. 250 MB ment fel elég nagy sebességgel, újra teljes sötétség az internet terén minden eszközön.

Hibás lenne a modemem?

Üdv

(#97644) sajby válasza Livius (#97636) üzenetére


sajby
senior tag

Tőlem csak az eszközt és a tápegységet vitte el a szerelő.Semmi mást nem.Pedig mellé volt rakva bontatlan csomagolásban az utp kábel is.

(#97645) Atomantiii válasza Livius (#97636) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg maga az eszköz és a tápja kell nekik, legalábbis nekem ennyi volt felsorolva a küldött lapon amit az új ONT-vel adtak. De én visszaküldtem nekik az utp kábelt is, sosem volt használva, telefonkábelt meg nem adtak vele annak idején így azt nem kaptak.

(#97646) #77646080 válasza Atomantiii (#97645) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan ugyanígy jártam el én is.

(#97647) #19482368 válasza #77646080 (#97646) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én még az "ONT" használati útmutatóját is beleraktam nekik. ( Hátha tanulmányozni akarják. ) :D

(#97648) #77646080 válasza #19482368 (#97647) üzenetére


#77646080
törölt tag

Helyes, a precizitás fontos dolog. :D

(#97649) #19482368 válasza #77646080 (#97648) üzenetére


#19482368
törölt tag

Na jó, bevallom, egy nyalókát is mellékeltem, hogy miközben a használati útmutatót tanulmányozza valaki, mégis csak jobb a komfort érzet hogy közben nyalókázhat is. :D :D :D
Javaslom, aki vissza küldi az "ONT'-ot mellékeljen nyalókát is hozzá, vagy valami kis cukrot. Ennyit igazán meg lehet tenni, hogy hálánkat kifejezzük azért mert elhozták nekünk a digitális jólét programot. :D :D :D

(#97650) sajby válasza #19482368 (#97649) üzenetére


sajby
senior tag

:C
az úgy elhozták,hogyha nincs gyorsító opcióm,akkor 5 megás internetem lenne :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.