Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) -secret- válasza dptrsk (#96900) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi. :R

(#96902) enginev3.0 válasza Linem (#96847) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet váltani 1 évre
Rövidül az időd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#96903) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ha az ügyintéző "megígéri", hogy visszahív akkor mennyire szokták tartani a szavukat?

[ Szerkesztve ]

(#96904) #77646080 válasza -secret- (#96903) üzenetére


#77646080
törölt tag

Engem az elmúlt évek során minden alkalommal visszahívtak. Néha hamar, néha később, de nem történt olyan, hogy ne hívtak volna.

(#96905) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sikerült megszervezni az átirányítást, így egy nappal később hozza GLS a modemet melóhelyre. Az igaz, hogy a másik visszaküldésére 8 napom van?

B.Cs.

(#96906) -secret- válasza #77646080 (#96904) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, 8-11 között ígérte a nő, hogy hív de eddig semmi. Nem bánnám már...

(#96907) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Megvan az IPTV, az este be is kötöttem, aktiváltam. Sajnos ezzel együtt megszűnt a HGW bridge módja is:(
Az működik, hogy az Asus routert router módban hagyom, de egy alhálózaton lenne a HGW-vel (fontos, hogy minden eszköz lássa egymást, az is, ami a HGW-re lesz kötve, de az is, ami az ASUS-ra).
Jól emlékszem, hogy ehhez az Asus WAN portját kell használnom, ami kap egy fix belső IP-címet a HGW-től, a HGW-ben pedig DMZ-be rakom az ASUS-nak kiosztott IP-t?

Ezzel csak az a baj, hogy double-NAT lesz belőle, vagy tévedek?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96908) DJ. Ru$y válasza gurabli (#96907) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, ha azt akarod, hogy lássák egymást az eszközök, akkor AP módba kell raknod az ASUS-t, így.

R1 a HGW, R2 az ASUS.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96909) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#96908) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azt hogy kell mecsinálni , hogy lássam a HGW-t, ebben a fellállásban?

HGW (PPPoE pt. lan1) ---->TpLink (wan)
TpLink (lan4)--->pc

Eddig a TpLink helyett egy Asus volt origi. firmware-el és simán láttam a HGW-t.

A TpLink-en most openwrt(suste) van.
Az a baj fogalmam nincs mit állítottam ,ha egyáltalán állítottam az Asusban, hogy így működött.

(#96910) El Gringo válasza -secret- (#96903) üzenetére


El Gringo
senior tag

engem sose hívtak vissza, pedig egyszer full Magentát is kötöttem volna. Legutóbb egy hónapot csúsztak a visszahívással, igaz, jelentéktelen kérdésben, hogy elérhető-e az optika. Persze nekem kellett kérdezősködni utólag.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#96911) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Én már kezdek kicsit türelmetlen lenni... lassan 1 hete várok a bekötésre, másokat már 1-2 napon belül lerendeztek nekem meg semmi visszajelzés csak a kritikus lakcím volt. Előfordulhat hogy emiatt várakoztatnak? Vagy ezeket a címeket későbbre veszik esetleg? Közben persze elindult a lakcím változtatásunk is így visszakapjuk a régit, ezen már nem fog tartozást látni a rendszer csak ez meg 1 hónap mire megoldják hivatalosan is, remélem emiatt most nem fogok még további heteket várni....

(#96912) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Azért az gyönyörű, hogy Coax területen nálunk 250/20 helyett 150/5 csomag választható csak már. Ez várható, hogy változik?

(#96913) ripo05


ripo05
tag

Ugye jól értem, hogy ha most optikán van 1000/200-as netem aminek novemberben lejár a hűsége, akkor mivel októberben kivezetik, hűséget már nem köthetek rá, de anélkül is megmarad a csomag és a törvényi szabályozás miatt nem is emelhetnek díjat? Spec 1 áram van.

(#96914) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#96878) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most már biztos, hogy kapok sagemcom-ot, mert átadták a GLS-nek.

(#96915) Top cat válasza ripo05 (#96913) üzenetére


Top cat
őstag

Árat nem emelhetnek és marad a csomag amíg végleg ki nem vezetik azt.

Úgy látszik ügyfélszolgálatos függő mit mondanak. Augusztus végén még azt mondták szeptemberben még lehet kötni hűséget a régi csomagokra, ma már nem lehetett :D

(#96916) Shkiz0 válasza r3dsnake (#96912) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Olvass vissza, más is (többek között én is) ezt tapasztaltuk, de telefonon felhívtam őket, és ott már azt mondták mehet a 300.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#96917) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Ezt a F@st 5655v2 eszközt hogyan lehet PPPoE Passtrough-ra rávenni?

Szépen belelépek, internetnél rámegyek a beállításokra, látom a felhasználónevet + jelszót, bejelölöm a PPPoE Passtrough-t, Apply-t tolok neki, de ha újratöltöm az oldalt akkor mint ha mi se történt volna, továbbra is olyan mint előtte.

Hogy kell tehát aktiválni a funkciót?

Köszi!

üdv, adika4444

(#96918) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#96909) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha egymás mellett vannak, akkor TP-Link LAN2 -> HGW LAN2, ha ez nem megoldható, akkor kellene egy olyan FW a TP-re ami ezt támogatja, vagy a TP-Link topic-jában (ha van) megkérdezni van-e benne ilyen funkció vagy általános router-es topic-ban, CFW-vel megoldható, mert azok szokták támogatni. ASUS-ban ez alap funkció, sosem kapcsolgattam még, azt sem tudom igazából, hogy, hogyan csúfolják.

Kérdezd meg esetleg a CFW-s topic-ban is, hátha tudnak valamit.

woodworm
Ha jól értem, ő HGW kezelőfelületét akarja elérni, nem pedig switch módba kapcsolni a router-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96919) DJ. Ru$y válasza Roland-87 (#96911) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hiába morgolódsz, a te eseted speciális, a cím és a tartozás miatt is, és valószínűleg még fognak is várakoztatni emiatt... Ha a T-nél is megy a cím változtatásod, akkor meg főleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96920) woodworm válasza #22718208 (#96909) üzenetére


woodworm
veterán

"A TpLink-en most openwrt(suste) van."

Tudtommal suste kiegészítő felületén van switch kapcsoló. Így tudod használni továbbra is a wan portot.

(#96921) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#96912) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt telefonon mondták? A weboldalról tudjuk, hogy működik... Ahol eddig volt 250-es ott a jelenlegi kép azt mutatja, hogy elérhető a 300 Mb/s-es csomag, ehhez ugyan meg kell ejteni egy telefont ugye... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96922) DJ. Ru$y válasza adika4444 (#96917) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet itt is BUG-os, mint anno a Speedport W724V-nél?

Jelöld be a PPPoE Passthrough-t és Apply nélkül kattints el másik menüpontra, majd kattints vissza a jelszóhoz, ha benne maradt a jelölés, akkor Apply nélkül működik, ha így sem, akkor lehet szoftver probléma.

Megpróbálhatod még elrontani először a PPPoE adatokat és utána jelölni a Passthrough-t bár ennek szerintem nincs köze hozzá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96923) adika4444 válasza adika4444 (#96917) üzenetére


adika4444
addikt

Megoldottam, hátha másnak is segít:

Szóval a felhasználónév és jelszó után be lehet állítani a kapcsolódás módját (connection mode). Én itt manualra raktam, majd bejelöltem a PPPoE PT-t.

Lementettem, átmentem az ASUS routerem felületére, és már a felépített PPPoE kapcsolat fogadott.

IPTV is működik, a PPPoE bontva van a Sagem-ben, de a Tatung boxon tökéletesen megy az adás.

(#96922)DJ. Ru$y:
Köszi, az elrontás helyett az átállítás nyert:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#96924) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Telekom optikán, az ONT adja jelenleg a pppoe bejelentkezést. Nem is nagyon akarok bele nyúlni. Rákötött router LAN portjával megy a plusz wifi is. Kellene most rákötnöm még egy routert a hálózatra mert növelnem kell a hatótávot.

Ezen leírás alapján menni fog a dolog, ha a fent említett ONT adja a pppoe bejelentkezést? Változott esetleg azóta a dolog?

Köszi!

(#96925) xigris


xigris
őstag

Sziasztok,van egy net S egy alap telefon azt olvastam itt ,hogy most már flottás mobilt is hozzá lehet adni S így nagyobb lenne a kedvezmény. Igaz ez,vagy mire kell hivatkozni? :R

(#96926) Roland-87 válasza DJ. Ru$y (#96919) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ma hívott az értékesítő hogy valami hiba van a telefon szolgáltatásban és ameddig el nem hárítják nem kötnek be, ez több hét is lehet így most abban maradtunk hogy újra kötjük telefon nélkül, így most megint nulláról indul az egész.. a címváltoztatást a telekomnál még nem kezdeményeztem, azt majd csak akkor tudom ha megérkezett az új kártya. Gondolom hogy akkor most megint bedobják majd pár nap után a kritikus címet megint jóváhagyom és onnantól még további x nap mire végre be is kötnek, addig szívhatok a 4 letöltési csatornára korlátozott nettel amin van bőven előfizető így a sebesség nincs meg a csomagveszteség pedig nem ritkán 2-4% felett is van, mindenki rágja a fülem meddig kell ezzel a szarral szenvedni én meg csak reménykedek hogy na már csak 1 nap na még 1.... :W :W :W :W :W :W

(#96927) gurabli válasza DJ. Ru$y (#96908) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, ez így érthető. A gond az, hogy így elveszitem az Asus tudását, mert AP/switch módban nem elérhető pl. az OpenVPN szerver. Arra nincs valami mód, hogy ez megmaradjon?

Azt jól látom, hogy a HGW-n nem lehet dhcp-ben meghatározni egy adott eszköz fix ip címét? Sorba osztja ki, azt tudom statikusra állítani, de nem tudok az ip-n változtatni.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96928) woodworm válasza gurabli (#96927) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad kézzel beállítani és nem az erre való menüpontot használni?
Static ip a hgw pool tartományán kívülről, dhcp off és az egyik lan portra csatlakoztatva. Fontos, hogy a statikus kapcsolat beállításainál meg kell adni átjárónak a hgw-t, különben nem működnek a router szolgáltatásai.

(#96929) maxxenergie válasza xigris (#96925) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ha Magenta1 csomagra váltasz akkor igen hozzá lehet adni Flottás Mobilt /nem mindet csak ha egyéni a számlafizető/, de akkor csak Magenta1 lehetsz úgy kapsz kedvezményt nézd meg a weboldalon a Magenta1 csomagokat akkor.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#96930) DJ. Ru$y válasza Roland-87 (#96926) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Értem, hogy ideges vagy, de nem fogsz tudni semmit tenni, szóval jobban jársz, ha lenyugszol, jobb lesz az idegrendszerednek is, és a körületted lévőknek is, felesleges olyanon hergelned magad, amin nem tudsz változtatni.
Nekem folyamatosan romlik a bonding-om, mert egyre több előfizető van a főkábelen nagyobb sebességgel, nem tudok mit csinál, ha bejelentem ők sem tudnak mit csinálni, mert kiadják a csomagokat ezután is...

(Emoji/smiley-ból elég egy-kettő is, nem kell sorminta belőle.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96931) DJ. Ru$y válasza gurabli (#96927) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DMZ esetén sem kap a saját router-ed publikus IP-t. Hiszen azt HGW fogja megkapni, aki a mögötte FIX IP-vel kapcsolódó router-nek továbbítja az összes forgalmat, ha azt a DMZ-ben beállítod, a router-ed WAN IP címe, egy 192-es belsőhálózati privát IP cím lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96932) xigris válasza maxxenergie (#96929) üzenetére


xigris
őstag

Köszi, magenta1 nélkül akkor gondolom nem járható mert a tv nem tőlük van. :(

(#96933) viktorhu válasza xigris (#96932) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kötelező a tévé a magentához, de kell két otthoni szolgáltatás - szóval akkor egy alap telefont hozzá kell adni.

(#96934) xigris válasza viktorhu (#96933) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Most a nevemen van egy net, alap telefon s két mobil flottás előfizetés(az előfizető is én vagyok)
Akkor ezek szerint összerakható? :R

(#96935) viktorhu válasza xigris (#96934) üzenetére


viktorhu
veterán

A címed alapján össze is legózhatod a telekom oldalán (ez újdonság, a régi verziónál nem tudott lakcímre kalkulálni magentát).

Azt számoltam, hogy ha nem kérnék tévét (hónapok óta ki van kapcsolva a set top box, és még nem éreztem hiányát), meg bevonnám a most vodás mobilszámomat, kevesebbet fizetnék, mint most a flipnek meg a vodának együtt. Közben viszont alig várom, hogy megszabadulhassak a koaxos sagemcomtól, szóval ha kész lesz a digi optikája, lehet, hogy mégis inkább oda váltok, mert most sokszor ki kell kapcsolnom a wifit a mobilon (és a mobilnetet használnom), hogy betöltődjenek az oldalak, meg a laptopon 2,4GHz-re átváltani, amikor a onedrive nem tud az AC-s wifin szinkronizálni.

Vagy ha nincs tévé, és bridge-be rakatom a cuccot, akkor megszabadulok a sagem problémáitól?

(#96936) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#96935) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A wifi problémától biztosan, mivel a saját eszközöd látná el ezt a funkciót, ha pedig DNS probléma (is) van, akkor a saját eszközödben olyan Custom DNS-t adsz meg amilyet csak akarsz, ezzel is csak nyersz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96937) xigris válasza viktorhu (#96935) üzenetére


xigris
őstag

Köszi fel is hívtam őket át is tettek magenta1 be. Még a mobil előfizúból is kaptam kedvezményt :C

(#96938) kentucky válasza xigris (#96934) üzenetére


kentucky
őstag

Igen, most már flottásat is be lehet vinni. Nekem viszont nem mondta a hölgy, hogy abból is jár kedvezmény, meg sem kérdezte, hogy melyik számra legyen. Na ná, hogy a sokkal olcsóbbra sikerült...

(#96939) xigris válasza kentucky (#96938) üzenetére


xigris
őstag

Az első ügyintéző nem is tette be magentába mert azt mondta nem lehet. Itt olvastam róla majd felhívtam megint s láss csodát.Az ügyintéző mondta hogy jár,direkt rákérdeztem,hogy biztos azt mondta igen.

(#96940) DJ. Ru$y válasza xigris (#96939) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kellett volna újrahívnod, annyit kellett volna mondanod, hogy kapcsoljon egy másik kollégájához. Ezt most nem csak neked írom, hanem általában, ha kéritek, hogy kapcsoljanak át, nem kell kivárnotok mindent még egyszer elölről stb. közvetlen kollégához kapcsol, maximum várakoztat egy keveset.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96941) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Na újra kötöttük a csomagot mert a telefont nem tudják megoldani valami miatt így most az nélkül lett kérve, nem nagy gond mert úgy se használtuk volna, viszont így a lakcím is korrigálva lett és már a valós címre lett kérve, szerencsére a Telekom rendszere látta azt is, az üzletkötő még attól tart hogy esetlegesen most abba fognak belekötni hogy az előző lemondott szolgáltatás másik címre volt kérve és nem fogják érteni a változás okát, de megpóbálja ezt jelezni majd, ha szerencsém van így nem leszek már kritikus és a 20 ezret sem kell kifizessem.

És némi off a DMZ-vel kapcsolatban.
Én is úgy tervezem a dolgot beállítani hogy HGW fix IP a router Wan portjára, DMZ-be a cím így minden kérés megy a routerbe és az ottani port beállítások és egyéb router funkciók tovább működhetnek, a DDNS tud külső IP-t figyelni akkor is ha Nat mögött van így ezzel bajom nem lesz. A kérdésem az hogy ez a megoldás jár-e egyéb hátránnyal azon kívül hogy a Wan IP címem nem a publikus IP-m lesz hanem egy belső, amire viszont minden port nyitva így olyan mint ha külső IP lenne. Amikor nincs internet kábelen hasonló módszerrel szoktam a mobil routerem rákötni a meglévő hálózatomra, a mobil routerben DMZ-be teszem a Wan címet és tökéletesen elérem az összes távoli szerverem úgy mint ha a router kapná a címet, nem tapasztaltam lassulást és ping növekedést sem, na jó lehet 1-2ms-al nőtt. A bridge mód lenne az igazi tudom de sajnos kell a TV is így az nem játszik.

(#96942) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Beüzemeltem a Sagemcom f@st 5655V2-őt, olyankor mi van ha gondol egyet és a PON led piros lesz majd újraindul az egész?

Vagy lehet most állt át az új csomagra?

[ Szerkesztve ]

(#96943) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Illetve a régi ONT-t bevihetem személyesen is leadni egy T pontba?

Mert itt a leírásban vagy a postai vagy GLS általi visszaküldésről van szó de ott kér még valami home gateway visszaküldési tájékoztatót, de én olyat nem látok. Egy A4-es lap van eszköz összesítő bizonylatként.

(#96944) -secret- válasza Atomantiii (#96942) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tölti a frissítéseket.

Csak az előfizető viheti be személyesen senki más, ha más viszi akkor kell meghatalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#96945) Atomantiii válasza -secret- (#96944) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha GLS-t választom akkor a csomagszám az A4-es lapon lévő számnak kell lennie?

Meg azt írja, hogy a csomagokat csak megfelelően becsomagolva, lezárva és sérülésmentesen vesszük át.

Vagyis ha leragasztom a Huawei dobozát az bőven elég vagy rakjam bele még külön dobozba?

(#96946) -secret- válasza Atomantiii (#96945) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én beleraknám a helyedbe még egy dobozba biztonság miatt.

(#96947) Atomantiii válasza -secret- (#96946) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ok, majd keresek valami dobozt még.

(#96948) Vyndree


Vyndree
őstag

Nekem is megjött a Sagemcom, a 2,4GHz wifije +10Mbps, az 5GHz pedig 105Mbps (még a 100 megás neten).
Térereje is jobb mint a Cisco és ezt az üzenetet kaptam:

tehát nem kell visszaküldenem a régi Cisco EPC3925 modemet.
Két hét múlva úgyis lomtalanítás lesz.

(#96949) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valahol ki van emelve,hogy a középső 31HD-s tv csomaghoz képest pontosan mikkelt öbb a 41HD csatornás csomag ?

Mondjuk azt sajnálom,hogy az Euronews HD nem magyar... :(

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#96950) Vyndree válasza V.Stryker (#96949) üzenetére


Vyndree
őstag

Fishing and Hunting HD,
Viasat Nature HD / Viasat History HD,
Stringray Classica HD
DOQ HD
Mozi+ HD
MTV Live HD
Ozone TV HD
Life TV HD
Film Cafe HD
Euronews HD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.