Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96951) V.Stryker válasza Vyndree (#96950) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Hát annyit nem ér. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#96952) szabogabor10 válasza V.Stryker (#96949) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos nincs a magyar Euronews-nak HD felbontású magyar adása műholdon. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96953) viktorhu válasza Vyndree (#96948) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy látszik, végleg le akarják cserélni a cisco-kat, szükség van a sok csatornára a 150 megabittel kezdődő csomagokhoz.

(#96954) Atomantiii


Atomantiii
őstag

A Sagemcom f@st 5655V2-re ha rádugok egy pendrive-ot és másolok mondjuk videót rá akkor hálózaton keresztül el tudom elvileg érni? Vagy erre nem alkalmas?

De pc-ről tudok-e rá másolni? Ha ezt beírom bejön az index oldal de semmi mást nem tudok vele kezdeni:
\\192.168.1.1\Disque_partage

(#96955) Vyndree válasza viktorhu (#96953) üzenetére


Vyndree
őstag

150 megabitig Cisco-t használnak, felette Sagemcom-ot koax-on. 12 éve van nálunk, szerintem ezt már nem teszik be senkihez, ezért gondolják úgy hogy megtarthatom.

(#96956) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

A Magentában lévő TVGO csak a 6 közszolgálati csatornát tartalmazza? Szóval egy RTL-ért már plusza kéne fizetnem?

(#96957) Atomantiii válasza Atomantiii (#96954) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben rájöttem.

(#96958) Shkiz0 válasza Vyndree (#96955) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem is baj, mert szvsz egy hulladék.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#96959) DJ. Ru$y válasza -secret- (#96956) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az összes TV csomagodnak megfelelő csatornát megkapod TVGO-n elvileg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96960) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tök jó, hogy MTV Live HD-n köze nincs a valósághoz az EPG-nek. :D
Bejelentem, aztán meglátjuk, tudnak-e tenni valamit.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96961) #22718208 válasza Shkiz0 (#96958) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem nagyon nagy baj ,hogy a hulladékot , nem kell visszaküldeni és a T nem kezeli ezt megfelelően.
Sajnos nagyon sok elektronikai eszköz a kommunális hulladékban végzi. Mert jó magyar szokás szerint oda dobjuk.
Én már csak azért is visszaküldeném , mert az ő eszközük és kezeljék a szemetet megfelelően!!

[ Szerkesztve ]

(#96962) bollokcs80 válasza #22718208 (#96961) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Vajon a Huaweiekkel is ez lesz?

Tartaléknak még jó lehet, vagy ilyen cserénél letiltják?

B.Cs.

(#96963) Upo válasza DJ. Ru$y (#96184) üzenetére


Upo
addikt

Csak most írok, kicsit elszállt a meló, be se tudtam nézni azóta.
Nas-on van transmission, de letöltés épp nem ment/megy (nem vagyok hc, jó ha pár havonta ráindítok valamit), a feltöltés 250Kbit-en korlátozott, az szerintem nem kéne hogy annyira beleszóljon, ráadásul még azt se terheli ki az upload. Csak a mérő gép ment, plusz pár teló szinte semmi forgalommal.
Újraindítani akkor szoktam amikor már elviselhetetlen ideig kell várni hogy pl. telóról _elkezdjen_ betölteni egy weblapot, olyankor jellemzően minimum 7-900-as ping van, ami szerintem nem normális. Vagy amikor pl. a port forwardokat eldobja (most mielőtt ezt megírtam, ezért kellett újraindítani). Most 190 Kbit az up, 0 a down, 1 gép megy fórumozós forgalommal, lányom messengerezik, a többi teló alszik. Így a ping 30, speedtest 33.5/1.5, de szerintem egy óra múlva már megint lesz 100 feletti ping, és 6-8 down / 0.3-0.5 up sebesség szokás szerint.
Gyanítom hogy nem az egyéb hálózati hardverekkel lehet a gond (gigabit rack switch és pár AP a vezetékes hálóra kötve a házban, udvaron, hátsó garázsban), mert ezekhez nem kell nyúlni, és a speedport áramtalanítása után egy darabig egész jó a sebesség. De pár óra múlva akkor is romlik ha csak egyedül vagyok itthon 1 szem telefonnal az egész hálózaton.
Pár hónapja kezdődött, elvileg nem változott semmi itthon, és előtte még használható volt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#96964) Upo válasza Upo (#96963) üzenetére


Upo
addikt

Bő fél óra eltelt, rajtam kívül már mindenki alszik. A nas-on 130 kbit upload, 0 download, a ping már 218, sebesség 21.2/0.99 .
Az előző volt (~40 perce) nas 190 kb / 0, ping 30, sebesség 33.5/1.5 .
Megyek én is aludni, de szerintem reggelre jócskán lejjebb lesz megint.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#96965) DJ. Ru$y válasza Upo (#96963) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg bejelenteni hibára... Hátha kapsz helyette egy Entry 2i-t. Másik kérdésem: IPTV-d van-e? Esetleg egy hálózatfigyelő programmal meg lehetne még nézni, hogy van-e bárminemű forgalom a hálózaton, ami lassítja azt és terheli emiatt emelkedik a ping is. Bár ez érdekes, hogy "folyamatosan" nő a ping. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96966) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Na azt is megtudtam hogy a vezetékes telefont egy bizonyos "nyomvonali hiba" miatt nem tudják biztosítani, ez mit is akar jelenteni? Az üzletkötő szerint ilyen kábel technológián nem fordulhatna elő. Állítólag már napok óta próbálják megoldani de nem tudják.

(#96967) Upo válasza DJ. Ru$y (#96965) üzenetére


Upo
addikt

Reggel nem volt időm nézegetni, de melóból megpróbáltam ránézni mi van otthon, de blokkoltak a portok, megint ledobta a port forwardokat.
IPTV van, egy felvevős és 2 sima box (ebből az egyik nincs használatban, lehet vissza is kéne adni), áramtalanítva nem volt, de nem voltak "bekapcsolva" és felvétel se volt időzítve.
Amúgy amikor belassul, akkor a tv is tud elég szépen akadozni, lemerevedik, bekockásodik.

Hálózatfigyelőt még bevetek ha lesz egy kis szabad időm rá, most egy kicsit sok a meló, nem biztos hogy menni fog.

A HGW már elég régóta dilis, tud fura dolgokat csinálni, beállítások átíródnak, eltűnnek, megjelennek, stb.
A menüben ha rányomok a restartra akkor amúgy minek kéne történnie? Net, tv megáll, speedport újraindul, csatlakozik, tv, net megjön? Hasonló mint mikor kihúzom az áramból? Mert nem ilyen, csak kilép a visszaszámlálásból 3 másodperc múlva aztán ennyi.

Azért nem ugráltam még annyira miatta, mert ezzel a készülékkel van fon fiókom, néha jól jön. Ha lecserélik Entry 2i-re akkor a fon megmarad? Illetve azt írtátok hogy az értékeim jók, akkor mit jelentsek be hogy ne legyek lepattintva? Mert kihúzzák, visszadugják, ránéznek - jók az értékek, viszlát.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#96968) Ishimaru


Ishimaru
csendes tag

Üdv Mindenki!

A következőben kérnék segítséget:
Társasházban lakok és elvileg a házig ki van építve az optika, de a házba már nincs behúzva.
A kérdésem többrétű:
1. Hol tudnék ennek utánanézni, hogy tényleg el van-e a házig vezetve?
2. Ha el van vezetve idáig, hol tudnám megnézni a központtól/csomóponttól való távolságot, tehát hogy milyen max sebességre számíthatnék, ha be lenne hozva a házba is?
3. Ahhoz, hogy a társasházba is behozzák mi kell? A közös képviselőnek kell kérnie a Telekomtól?

A segítséget előre is köszönöm!

(#96969) DJ. Ru$y válasza Ishimaru (#96968) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Telekom ügyfélszolgálat, de valószínűleg csak a közös képviselőnek adnak információt.
2, Optika, megnyugodhatsz, hogy a 2 Gb/s-es csomag is menne nálad
3, Jóvá kell hagyatni a közös képviselőnek az összes (!) lakóval, hogy a Telekom bekötheti és felhelyezheti a szükséges eszközöket, ezek után a papírokkal mehet a Telekomhoz és kérvényezheti a bekötést. (Elég egy lakó, aki megvétózza és bukott a buli, mikor optikát fektetnek le vagy tesznek oszlopra, meg szokták keresni "a házat" (közös képviselőt valószínűleg) szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96970) #22718208 válasza Upo (#96967) üzenetére


#22718208
törölt tag

Kérj cserét , a kínlódás helyett. Minek görcsölsz vele amikor megoldják neked?

(#96971) DJ. Ru$y válasza Upo (#96967) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Annak a reset-nek default-ra kellene állítani MINDENT, szóval nem lenne utána net stb. (Ezt kivitelezni tudod a power csati melletti rejtett reset gombbal is, egy próbát megérhet, de utána megint :D vissza kell állítanod mindent, PPPoE adatoktól kezdve, port forward-ig.)

IPTV-hez: ugye nem használsz semmilyen másik router-t a hálózaton? Switch és AP milyenek? Megpróbálnám a helyedben, hogy lekötném az összes AP-t, ugyanis lehet, hogy azok játszanak erre rá, mivel egy sima nem menedzselt switch-csel rá tudod küldeni az IPTV forgalmat az AP-kra is ez eredményezheti a wifi minőségének romlását. Ugyanakkor nem magyarázza meg a Speedport hektikus működését.

IGMP funkciót kellene keresni esetleg az AP-kban, ha tudnak ilyet és bekapcsolni, hogy ne akarja már wifi-n továbbítani a folyamatos IPTV forgalmat.

gombilaci1
Az AP-k miatt a hálózat lassulását még lehet, hogy az eszköz csere sem oldaná meg. Ugyanakkor a Speedport hektikus működése megoldódna.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96972) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

lehet pont nem ide tartozik, keresgélés közben akadtam erre a topikra. TVGO alkalmazás az most nálam nem akar működni, vagy "globális" a probléma? Szüleim mentek nyaralni, tévé nuku, csak laptop volt náluk, azon akartak megnézni esténként egy napi sorozatot, semmi több. Érdekes módon se a gépen, se mobilon nem volt hajlandó elfogadni a bejelentkezési adataimat, hiába próbálták új jelszó igényléssel.

Van esetleg erre valami megoldás?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#96973) Ishimaru válasza DJ. Ru$y (#96969) üzenetére


Ishimaru
csendes tag

Sikerült elérnem az egyik ott dolgozó ismerőst, és kiderült, hogy rosszul voltam informálva, és a városnak erre a részére még nem hozták el az optikait. :( Csak annyit tudott mondani, hogy szerinte mostanában nem is fogják. (Hozzáteszem, a város legsűrűbben lakott részén lakom, rengeteg társasház, köztük 9 db 10 emeletes is, tehát szerintem megérné nekik.)
Azt valahol ki lehet deríteni, hogy tervezik-e a belátható jövőben a mi utcánkba is, és mikor?

[ Szerkesztve ]

(#96974) Upo válasza DJ. Ru$y (#96971) üzenetére


Upo
addikt

Reboot-ot írtam nem resetet. Amúgy a factory reset se működik menüből, pár másodperc után visszaugrik és minden megmarad. A gombbal is rengeteget kínlódtam mire egyszer valahogy sikerült, villantak a ledek, úgy csinált mintha működne a dolog, szép lassan újraindult, de maradtak az adatok. Már nem tudom végül hogy lett jó, addig húzogattam, nyomkodtam minden kombinációban amíg gyári "üres" nem lett, de nem a kézikönyv szerinti módon. Azóta többé-kevésbé maradnak a beállítások áramtalanítás után is.
Az iptv boxok közvetlen kábellel a speedport lan portjaira mennek, ahogy a kiépítéskor is bedugták. A negyedik lan port megy a switchbe, és az összes többi saját eszköz onnan megy. Sima tp-link gigabit tl-sg1016 rack switch, erre vannak az asztali gépek, media playerek, nas és az ap-k is kötve kábellel. Az AP-k pontos típusát nem tudom, van egy régebbi belkin, van egy wrt54gs tán dd-wrt-vel, meg egy tplink 941nd (ha jól rémlik) openwrt-vel. De nem tudom hogy mi köze lehet ennek a net sebességhez. Wifiről csak pár teló megy, olykor notebook, bár notebook kb. nyár elején lett itthon bekapcsolva.

"rá tudod küldeni az IPTV forgalmat az AP-kra is ez eredményezheti a wifi minőségének romlását"
Álljon meg a menet, wifi minőség romlásról szó sincs, teljesen jól működik. A bejövő net kapcsolat lassul be, a vezetékes hálón is tetves lesz, nyilván a wifi is ilyenkor lassabb. De a speedport áramtalanítása után helyreáll az egész hosszabb-rövidebb ideig, semmi más eszközhöz nem kell hozzányúlni, azonnal jó lesz minden. Nem lehet hogy mégis csak dilis a speedport, ezért van az egész lassulás? Mint ahogy a port nyitásokat is elszabotálja, lehet hogy valami olyan kerül bele a futó konfigba ami miatt lassul? Vagy ez a port nyitás dolog is az ap-k miatt lehet?
A net amúgy megy otthonról ilyenkor is, de vpn nem megy be, torrent port és 9091 se válaszol, újraindítás után ok. Most éjfélkor volt újraindítva, 9 óra körül már nem mentek a portok. De volt hogy 2 hónapig is bírta mielőtt blokkolódott (bár akkor már a net is nagyon lassú volt, csak nem voltunk túl sokat otthon.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#96975) DJ. Ru$y válasza Ishimaru (#96973) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem adnak ki ilyen információkat. Üzleti titok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96976) DJ. Ru$y válasza Upo (#96974) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Álljon meg a menet"
???
Segíteni próbálok, minden opciót ki kell zárni, ami okozhatja.

Jelentsd be, mondd el mit csinál az eszköz, valószínűleg kapsz egy Entry 2i-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96977) vén6805


vén6805
csendes tag

Tegnap bekötötték a bondingot, 50/15-után.

[ Szerkesztve ]

(#96978) DJ. Ru$y válasza vén6805 (#96977) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 31 Mb/s feltöltés szép bár ott elvileg 25 Mb/s-nél lett volna a maximum, minden esetre elég jó!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96979) kentucky válasza DJ. Ru$y (#96978) üzenetére


kentucky
őstag

Kíváncsi vagyok otthon mi a helyzet, kár hogy még egy darabig nem megyek haza :D Ezek szerint 27 megánál többet engednek felfele :D szuper

(#96980) #77646080 válasza DJ. Ru$y (#96969) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jóvá kell hagyatni a közös képviselőnek az összes (!) lakóval, hogy a Telekom bekötheti és felhelyezheti a szükséges eszközöket, ezek után a papírokkal mehet a Telekomhoz és kérvényezheti a bekötést. (Elég egy lakó, aki megvétózza és bukott a buli, mikor optikát fektetnek le vagy tesznek oszlopra, meg szokták keresni "a házat" (közös képviselőt valószínűleg) szerintem.

Megerősítem, nálunk tavaly pontosan így zajlott le a folyamat. Zökkenőmentesen, gyorsan, mert nem volt senkinek sem ellenvetése.

(#96981) DJ. Ru$y válasza #77646080 (#96980) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Volt már itt sajnos olyan, ahol volt 1 db vaskalapos lakó, és akárhányszor tárgyalták lakógyűlésen a dolgot, mindig megvétózta. Nem tudom, azóta meg tudták-e oldani, de volt ilyenre is példa. A teljes sztorira már nem emlékszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96982) vén6805 válasza DJ. Ru$y (#96978) üzenetére


vén6805
csendes tag

Tegnap délután,a feltöltés visszaesett 15-re,ma reggel áramtalanítás után beállt ez a 30-as érték.

(#96983) #77646080 válasza DJ. Ru$y (#96981) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nyilván van értelmes magyarázata az ilyen illetőnek, hogy miért ellenzi. Legalábbis a saját nézőpontja szerint értelmes, mert amúgy (saját magam alapul véve) nehéz alátámasztani a vétót. Elvan a doboz a lépcsőházban, enni sem kér ( 😄 ), ha pedig nem tetszik valakinek a Telekom optika lehetősége, akkor nem használja, ennyi. De vétózni... Mehhh.😲

(#96984) Dumi86


Dumi86
senior tag

Na kb 10 perce észrevehetően javult a netsebességem :R Azaz Net S Plusz van,így az eddigi gyenge 40Mbit helyett most olyan 55Mbitet tud. Érdekes amig Otthoni 50Mbiten voltam akkor nem tudta ezt,de nem baj most már igen :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#96985) raider21 válasza vén6805 (#96977) üzenetére


raider21
aktív tag

Ez a két vonal tényleg maximumon van kihajtva! :) Majd 4-5 nap múlva nézz légyszi rá a CRC hibák számára, csak úgy kíváncsiságból. Mert a második vonalon elég szépen gyűlnek sajnos, de az első vonalad teljesen rendbenlévőnek tűnik. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96986) raider21 válasza Dumi86 (#96984) üzenetére


raider21
aktív tag

A HGW -ből dobd légyszi fel nekünk a vonali adataid. ;) :)

raider21

(#96987) raider21


raider21
aktív tag

Egy kérdés: A ZTE ZXHN H368N HGW USB csatlakozói élnek, vagy a Telekomos szoftver felület alatt le vannak tíltva?

Nézegettem ma ennek a HGW -nek a neten fellelhető dolgait. Komolyabb hardvernek tűnik mint a Speedport Entry 2i HGW. Ha esetleg jövőhéten még is Bonding lesz a Net S Plusz csomagra váltás végkimenetele, akkor ismerjem már egy kicsit meg ezt az eszközt is. ;) :P :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96988) Dumi86 válasza raider21 (#96986) üzenetére


Dumi86
senior tag


Tessék :) Nem tudom ez milyennek számít,de mindenképp jobb lett :)
Csináljak egy HGW újrainditást biztos ami biztos? Avagy jó így is.

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#96989) raider21 válasza Dumi86 (#96988) üzenetére


raider21
aktív tag

Fdltöltéseid 7,4 és 7,3 dBm -en mennek. Ott a vége 9,6-9,8 dBm környéke. Szóval ott még éppennséggel lehetne sebességnövekedési tartalékod, meg lehetne a 10-11 Mbit/s környéke is a mostani 7,7 Mbit/s helyett. A letöltésed kb. maximumon ki van hajtva.

Egy bibit látok: A "zajkülönbözet" (Noise margin) értéke pont 6 környéke vagy épp alatta van egy tizeddel. Itt jobb lenne 6 feletti érték, ez is azt mutatja, hogy valószínű a zaj miatt lett ennyi az elérhető vonali sebességed.

Persze nem tudjuk a hurokhosszod, meg, hogy mennyi előfizető van rákötve felétek, azaz mekkora a valós vonali zaj felétek.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96990) Dumi86 válasza raider21 (#96989) üzenetére


Dumi86
senior tag

Lehet csinálok mindjárt egy restartot,meglátom úgy változik e valami még :) Egyébként kb 1500méterre vagyok a központtól(bonding bekötésnél ezt mondta szerelő). Többire nem tudok választ.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#96991) gurabli


gurabli
senior tag

Hétfőn megkaptam az IPTV szereld magad boxot, amit be is üzemeltem. Minden szuper, 250/20 net és a családi csomag. Netre van hűség, de az IPTV-re nem kértem. Na már most, ahogy itt is leírtam, azért vettem meg az IPTV-t, mert csomagban a nagyobb nettel és a most már érvényes területi kedvezménnyel összesen 735 forinttal fizetek többet a kettőért (és a 100/10 net helyett a 250/20), mint csak a 100/10 netért fizettem.

Szépen működik az IPTV, nincs vele gond, azt leszámítva, hogy nem nézzük :D Ma kíváncsiságból ránéztem, hogy vajon net+telefon is mehetne csomagba és bizony, igen. Így viszont 4e valamennyi lenne csak a 300/20 + tel csomagban a 7735 helyett. Tekintettel arra, hogy nem kell az iptv, milyen lehetőségeim vannak?
Lemondhatom az IPTV-t és kérhetek helyette telefont? Ennek mi lenne a mikéntje?

Másik kérdés: ha net és tel van, akkor a HGW mehet vissza bridge-módba?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96992) raider21 válasza Dumi86 (#96990) üzenetére


raider21
aktív tag

A Bonding egyértelmű a HGW tipusából. ;) :P :)
Ha kb. 1500m a hurokhosszod, akkor kb. érthető is, hogy miért erre az értékekre ált be a HGW mindkettő vonali parameternél! Jobbra ne nagyon számíts, max. ha egyszer lesz majd Vectoring is a rendszerben. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96993) DJ. Ru$y válasza Dumi86 (#96988) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez be fog állni majd, szerintem idővel vissza fog venni a szinkronból, ennyire nem szokta a rendszer pengeélen hagyni a letöltést tartalék nélkül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96994) DJ. Ru$y válasza gurabli (#96991) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lemondhatod 14 napon belül az IPTV-t, vissza kell küldened mindent amit kaptál, vagy leadni T-s üzletben. Ha ezt a visszaküldést lezártad és a rendszer is lezárta én csak utána rendelném meg a telefont, hogy még véletlenül se akadjon össze a kettő a rendszerben, de megpróbálhatod azonnal is, egy füst alatt elintézni, csak kérdés, hogy tudják-e ezt rendszer szinten kivitelezni, ilyesmiből volt már náluk gond.

VoIP elvileg nem kizáró ok a bridge módhoz.

Miért nem kérdeztél előbb? 90%-unknak csak azért van telefon előfizetése, mert kettes csomagban olcsóbb a net.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96995) raider21 válasza DJ. Ru$y (#96993) üzenetére


raider21
aktív tag

Bizony ez is igaz! Egy két nap, és be fog állni némi sebeségcsökkenés a letöltésnél jó esetben.
De majd meglátjuk, hogy ezeknél, az új szisztémában maximumon kihajtani engedett vonalaknál mi az új módi most, a korábbi "merev" sebesség profilok helyett.

Engem pl. a fentebbi 25 Mbit/s helyett realizálódott 31 Mbit/s feltöltési sebesség abszolúte meglepett!!! Pozitív értelemben persze. ;) :) A kérdés csak annyi, hogy egy hét múlva is ennyi lesz-e még? Vagy beáll majd az is 25 Mbit/s értékre?!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96996) DJ. Ru$y válasza raider21 (#96987) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs letiltva.

Rádugtam neked egy pendrive-ot.
Hogy mit tud ne kérdezd, saját router-t használok, de bármi érdekel kifotózom neked szívesen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96997) raider21 válasza DJ. Ru$y (#96996) üzenetére


raider21
aktív tag

Köszönöm! :)
Csak arra vagyok kíváncsi, ha rádugok egy USB -s HDD -t, vagy Pendrive -ot, esetleg nyomtatót, akkor a HGW -n fentlévő gépek vajon látják -e ezeket a belső hálózaton keresztül, és elérhetőek -e működés szempontjából. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96998) vén6805 válasza raider21 (#96985) üzenetére


vén6805
csendes tag

Ez még 1 márciusi kép,akkor sem volt rózsás a helyzet.

(#96999) DJ. Ru$y válasza raider21 (#96997) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pendrive-ot, mint látod el, nyomtatót pedig nem tudom megmondani, mert nincs. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97000) gurabli válasza DJ. Ru$y (#96994) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!
A lemondásnak nincs semmilyen következménye, akár anyagilag?
Mi történik majd a nagyobb net csomaggal? :)

Hát, sajnos későn kapcsoltam. Írtam, hogy azért veszek iptv-ét, mert alig több csomagban, mint csak a net, ráadásul nagyobb nettel. Akkor valamiért nem esett le a telefon, nekem sem, és senki nem szólt rám:)

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.