Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) kisselandras válasza DJ. Ru$y (#96758) üzenetére


kisselandras
senior tag

Á köszi szépen ! minden rendben vele :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#96802) tope válasza szabogabor10 (#96798) üzenetére


tope
addikt

Na az faca lesz, mármint ha ott nem lesz Spíler 2.

(#96803) szabogabor10 válasza tope (#96802) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lehet csak a HD lesz abban (ha lesz egyáltalán).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96804) Atomantiii válasza raider21 (#96769) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én most kaptam egy sms-t, hogy a megrendelt szolgáltatáshoz szükséges eszköz kiszállításának előkészítését megkezdtük, amennyiben az eszközt már átvette az eszközcserével várjon a következő tájékoztató sms-ig.

Az ügyfélszolgálatos egy szóval sem említette, hogy cserélni kellene az ONT-t.Huawei HG8245H-t kaptam 1 hónapja az 50-es csomaghoz, az nem jó a 150-es csomaghoz ezek szerint?

Illetve ha egyszer IPTV-t is szeretnék ahhoz is másik ONT-t adnának? Mert most nem kértem, de lehet egyszer érdekelni fog az is.

[ Szerkesztve ]

(#96805) kchris78 válasza minas (#96800) üzenetére


kchris78
veterán

műholdas minőséget fogja hozni.

(#96806) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Múlthét hétfőn szerződtünk 1000/200-as optikára, IPTV családi-ra (azthiszem legalább is), meg valami alap telefonra, holnap kötik.
Helyszín XIII. kerület, földkábeles rész.

Lenne pár kérdésem:
1. A PPPoE adatokat meg tudja adni a szerelő?
Úgy lenne bekötve, hogy a kapott Sagem LAN1 portja menne a saját ASUS AC66U B1 WAN-ba, illetve egy IPTV box lenne a Sagem valamely másik portján, tehát a Sagem-mel nem nagyon próbálkoznék.
Megoldható ez így, nem kell trükközni mint Huawei-nél?
2. Hogy áll az IPv6 perpill?
3. Kicsit egyedi igény lenne a bekötésre, mert a lakás egyik oldalán van a bejárat ahol behozhatják az optikát, a túloldalon pedig balra egy szobába menne az ONT + saját router, míg azzal átellenesen menne az egyetlen IPTV box, a kérdés, hogy mennyire szoktak bennelenni a szerelők egy kis fúrás-faragás, kábelezésben?

Van még esetleg valami extra amit érdemes tudnom?

Telekom koax-xal, ADSL-lel van tapasztalatom, de az optikájukkal még nem volt dolgom, annyit tudok, hogy az IP reverz DNS vége mindig dsl.pool.telekom.hu

Köszi!

üdv, adika4444

(#96807) wmati válasza adika4444 (#96806) üzenetére


wmati
addikt

1. Igen, max becsörög a központba. Ha nagyon nem megy 1414.

3. Van azért egy határ, ami után vagy szakértői vagy pápá, ez még szerintem belefér. Annyi hogy optikábol, 40 m a max ami van csomagba felcsatizva, ez a szürke utána a dob van már.

(#96808) DJ. Ru$y válasza adika4444 (#96806) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PPPoE adatokat nem feltétlen tudja a szerelő. Van amikor az ONT letölti a központból és tárolja, ügyfélszolgálaton megváltoztatják a jelszót vagy megadják a régit. (Felhasználónév egy Telekom-os e-mail cím, amit régen a user választott.)

Bekötésnél x méter kábel felett elvileg fizetni kellene a plusz méterekért, szerelője válogatja, hogy ki számolja fel és ki nem. Fúrnak, ha kell, de lehet jobban jársz, ha te előkészíted a lyukakat, hogy nekik csak az UTP-t kelljen behúzni a STB-ig az ONT-tól, mivel nem T-s szerelő végzi a bekötést, hanem alvállalkozó, így a munkájuk nem mindig kielégítő. Az optikai szál más, mert ott a törés miatt figyelni kell a hajlításokra, szóval azt nem mondom, hogy fúrd ki előre, mert lehet arra nem fogják tudni elvezetni.

A Sagemcom ONT-ban van PPPoE Passthrough kapcsoló, be tudod kapcsolni a felületén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96809) adika4444 válasza wmati (#96807) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!
Optikából max. 15 méter fog kelleni, de lehet hogy csak 10 lesz az...
(#96808)DJ. Ru$y
Köszi neked is!

üdv, adika4444

(#96810) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Csütörtökön cserélik a 150-es nethez a réz kábelezést koaxra. A kérdésem hogy milyen típusú elősztót kapok a régi speedport helyet? Az elosztó utáni utp kábelezéshez ilyen esetben gondolom nem nyúlnak.

üdv

(#96811) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Egy érdekes eset okulásképpen.

Szeptember elsején váltottam csomagot 100/10-asról 150/50-es netre (optika). Az Üfsz szerint 72 órán belül meglesz a váltás, indítsam újra az ONT-t.

Ma délelőtt jön az alábbi SMS:

Felhívom Üfsz-t, erre kiderült, hogy a 150 megás csomaghoz új modem kell (szombaton ezt senki nem mondta). :F Eddig egy Huawei 8245-öm volt, simán ment vele minden. Megadja a csomagszámot, hívom GLS-t. Az eszközt GLS hozza a napokban, 9 és 17 óra között, csak személyesen lehet átvenni. (Vidéki cím, én napközben Pesten dolgozom.)

A szállítási cím módosítható, de nekem kell a csomagszám alapján figyelni, mikor kerül "kiszállításra vár" státuszba és akkor hívni őket. :W

Majd ezek után cserélhetem az eszközt otthon magamnak, a régi meg visszajut valahogy(?) T-ékhez - gondolom feladhatom én is futárral, vagy bevihetem Telekom szaküzletbe, munka előtt-után-helyett.

Hozzáteszem minden ügyintéző kedves és segítőkész volt, csak előre senki sem szólt.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#96812) DJ. Ru$y válasza Cilindrik (#96810) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha fontos a feltöltés én nem váltottam volna a helyedben koax-ra, 5 Mb/s lesz a feltöltésed a 150 Mb/s letöltéshez. DSL-nél ez akár 25 Mb/s is lehetett volna, ha bírja a vonal, de az 50 Mb/s-es csomag 15 Mb/s-jéhez képest is visszalépés lesz.

Az UTP-hez nincs miért nyúljanak. Sagemcom HGW kerül be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96813) Atomantiii válasza bollokcs80 (#96811) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor már ketten vagyunk. [link]

(#96814) DJ. Ru$y válasza bollokcs80 (#96811) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telekom üzletbe viheted, vagy postán adnak hozzá dobozt elvileg és ingyen viszik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96815) minas válasza kchris78 (#96805) üzenetére


minas
aktív tag

A műholdasunktól nem vagyok elájulva, azért könnyebben döntenék, ha a normál, a HD adás meg pláne jobb lenne valamivel.
Másrészt az még kérdőjel számomra, hogy most bejön egy optikai kábel, amin gigabites net és telefon van. Ha ezen jön majd az IPTV is, és mondjuk két beltéri egység lesz párhuzamosan használatban (mondjuk éppen mindkettőn HD adás), plusz csatlakozva egy-két mobileszköz, plusz 2 pc vezetékkel (internet), akkor nem fog-e a minőség romlani, vagy akadni a tévéadás? Vagy valami nagyon belassulni? Ehhez nem értek, de nem szeretnék belefutni ilyen bosszúságba. Ez a probléma előfordulhat?

[ Szerkesztve ]

(#96816) viktorhu válasza minas (#96815) üzenetére


viktorhu
veterán

Optikán és koaxon nem a saját előfizetett netsebességedből vesz el az iptv. Úgy emlékszem, hogy optikán nagyobb a HD felbontása, mint műholdon.

(#96817) bollokcs80 válasza Atomantiii (#96813) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem IPTV és telefon is van rajta, bár utóbbit nem használom. Mit kapunk vajon helyette? Remélem olyat, amiben kicsit jobb pl a wifi....

(#96814) DJ. Ru$y: köszi a választ

B.Cs.

(#96818) #22718208 válasza Atomantiii (#96813) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem pont ez , de akkor már hárman vagyunk!

Én ma rendeltem az új magentát és azt mondta az üfsz. , hogy ha 100 -as csomagom van rezen és ezt tudja is , akkor ez ennyi, így marad.

Erre most hívnak , hogy eszközt kell cserélni nálam az új csomaghoz és időpontot egyeztettünk a szerelő érkezéséhez.

Jól emlékszem (kopa1 írására), hogy ilyen közel , mint én (200m-250m) nincs bonding.

Annyit mondott az időpont egyeztető, hogy ő nem tudja , de gyorsabb netet akarnak adni és ahhoz eszközt kell cserélni/telepíteni.

Jelenlegi vonal:

(#96819) bollokcs80 válasza viktorhu (#96816) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ezt megerősíthetem, nekem szerelő mondta korábban, hogy az optikánál elvileg 2,5-3 Gbit az elméleti maxiumum. és a neked kiadott netes sávszél "felett" megy az IPTV meg a VOIP.

B.Cs.

(#96820) Atomantiii válasza #22718208 (#96818) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sagemcomot kapok elvileg majd, de én optikán vagyok így ki tudja nálad mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#96821) Cilindrik válasza DJ. Ru$y (#96812) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Annyira nem fontos a feltöltés, elég ritkán torrentezek, másban meg nem nagyon látom hátrányát a lassabb feltöltésnek.

(#96822) raider21 válasza #22718208 (#96818) üzenetére


raider21
aktív tag

Engem is ma hivtak.
Még mindig 50/15 VDSL2 profil van. Marad is jövőhétig, mert akkora volt csak időpontjuk. Kijön majd egy szerelő felmérni a Bonding lehetőségét, mert a 100/25 Mbit/s csak úgy lenne meg, és ha lehet akkor eszközcsere. Gondolom ZTE ZXHN H368N HGW -re, meg Bonding kiépítés!?!

Ezen én is nagyon meglepődtem a kb. 490m -es hurokhosszom ismeretében! Ugye kopa1 infói alapjan 750m felett lehet Bonding, igaz az utcánkban sok szabad érpár van, a sok üres ház v. telek miatt. De, hogy a központban a DSLAM -nál mi van, azt nem tudom.
Nincs IP TV előfizetésem, és nem is tervezem a konkurensnél lévő DBV C -t lecserélni rá, mert jobb a képminősége. De a Bonding kiépítése miatti furkálásra sem nagyon vágyok most valahogy.

Na majd meglátom mi lesz ebből az egészből!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96823) kentucky válasza raider21 (#96822) üzenetére


kentucky
őstag

Nézd meg, hogy hány eres a kábel. Nekem alapból 4 eres volt :D

Amúgy most akkor csak 100/25 mégis, nem engedik rá a 66-ot?

(#96824) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sagemcom miben tud többet mint a Huawei?

B.Cs.

(#96825) raider21 válasza kentucky (#96823) üzenetére


raider21
aktív tag

Az időpont egyeztető hölgy annyit mondott, hogy így nincs meg a 100 Mbit -es sebesség...! Ezért jön majd ki kolléga, és ha lehet, akkor Bonding lesz. Ennyit tudok, többet max. jövőhéten.

Max. kopa1 elkéri az MT azonosítónk, és ránéz a rendszerükben, hogy mi is velünk a pontos helyzet.

Emlékeim szerint 4 eres a telefonkábel, és kettő van használatban. De tudtommal Bondingnál mostanság UTP kábelt szoktak kihúzni. Vagy csak az új kiépítéseknél van így?!

Nálad mi a helyzet, marad az 55 -ös szinkronsebesség?

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96826) dptrsk válasza bollokcs80 (#96824) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha optikás HGW, akkor pl. 5GHz wifi.

(#96827) DJ. Ru$y válasza bollokcs80 (#96824) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96828) DJ. Ru$y válasza raider21 (#96825) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha 4 eres a kábel, akkor mondd nekik, hogy kössék be a másik 2 eret és ne cseréljenek kábelt, ha nincs eloxidálódba sehol a másik érpár, akkor ugyanúgy jónak kell lennie. Sőt, még lehet jobbnak, mint az UTP-nek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96829) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#96818) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És mire cserélik? Te is kapsz bonding-ot? Mivel ennél jobb eszközt nem nagyon tudnak adni, ha jól látom a felületéből ez egy Entry 2i...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96830) DBob válasza #22718208 (#96818) üzenetére


DBob
őstag

Jól értem?
Ha NET S csomaggal kiakarom váltani a mostanit (mivel mind a feltöltés, mind a letöltés duplázódna HGW szerint), akkor új HGW-t fogok kapni xDSL esetén is?

(#96831) raider21 válasza DJ. Ru$y (#96828) üzenetére


raider21
aktív tag

Múltkor kb. 6-7 hete annál a feldobódott a magas labda "feketelyuk" hibaelhárításnál átnézte a T -s szerelő srác, minden OK a telefonkábelkel. ;) :) A bejövő légkábel meg 1,5 éves; arra a vastagabb fajtára cserélték ki az ADSL2+ / VDSL2 váltáskor a régi merevebb, csavart légkábelt. :) :D

Köszi az infót! :) Ha így is lehet, és nem kell UTP -t kihúzni, akkor tőlem jöhet az új HGW meg a Bonding. ;) :)
Meglettem volna 70/25 -el is, de ha mehet a 100/25 Mbit/s akkor azért nem tiltakozom. ;) :P :)

raider21

(#96832) minas válasza viktorhu (#96816) üzenetére


minas
aktív tag

Köszönöm. Akkor ha jól értem, a netet nem fogja befolyásolni és elvileg ki tud szolgálni akadás nélkül 2 tévét és 1-2 mobileszközt (szintén tévénézés, TVGo) egyszerre.

(#96833) DJ. Ru$y válasza DBob (#96830) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mutass egy képet a vonali adatokról. Elvileg nem kellene cserélni, ezért érdekes ez a cserehullám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96834) bollokcs80 válasza DJ. Ru$y (#96827) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

(#96826) dptrsk,(#96828) DJ. Ru$y: köszi.

B.Cs.

(#96835) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#96829) üzenetére


#22718208
törölt tag

Fogalmam nincs!

Néhány hónapja akartak bondingot kötni , de akkor nem volt szabad ér.

(#96836) blg


blg
senior tag

Sziasztok,

Szombaton váltottam IPTV Szuper Családi Mozi csomag-ra, a neten és a telefonon nem változtattunk, és most látom a Telekom fiókban, hogy a HGW-t le akarják cserélni Cisco EPC3925-ről Sagemcom 3686-ra. Miért kell ehhez a csomagváltáshoz eszközcsere? Pont azért nem váltottam internetcsomagot, mert senki sincs otthon napközben, aki átvenné az új HGW-t...

(#96837) DBob válasza DJ. Ru$y (#96833) üzenetére


DBob
őstag

Most nem tudok képet mutatni, de az elérhető maximális sebességnél írja maga a HGW ezeket az adatokat (~45mb up / ~100 down).

Ellenben én se tudok arról, van 'új' VDSL2 eszköz a Telekom kínálatában, amire szükség lenne ehhez...

(#96838) Vyndree válasza blg (#96836) üzenetére


Vyndree
őstag

Ehhez nem kell, nekem az EPC3925-ön van a Szuper Családi Mozi csomag és megy az archiv TV is rendesen. Ez a modem 150Mbps-ig jó, a 300-asnál már a Sagemet adják.

(#96839) DJ. Ru$y válasza DBob (#96837) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha megvan a 100 körüli sebesség egy vonalon, akkor gyanítom nem cserélnek semmit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96840) DJ. Ru$y válasza blg (#96836) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kérd el az ügyfélszolgától a GLS csomagszámot és kérd őket, hogy a munkahelyedre szállítsák. Mint itt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96841) Adama123 válasza blg (#96836) üzenetére


Adama123
tag

Nálam is cserélik a modemet, pedig én is csak tv csomagot váltottam, net maradt ugyanaz, 50 Mbites csomag. Szintén Cisco modemem van.

[ Szerkesztve ]

(#96842) szurinka65


szurinka65
újonc

Ez az egész a rezeseknél mint én is vagyok megint csak pénz lehúzás.Miért is fizessek én többet a szar réz-ért többet 300FT-val mint most.Mert ugye aki olyan távolságban van az valamivel többet kap,de én nem.Akkor mi is ez most.Letelik a hűség aztán 300-al fizessek többet ugyan azért.Nálunk 2040-be se lesz fejlődés.

(#96843) DJ. Ru$y válasza szurinka65 (#96842) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pont emiatt törvény köti a szolgáltatókat, hogy NEM emelheti meg a csomagod árát a hűségidő lejárta után sem! Ha te nem váltasz SOHA Net S Plusz-ra, és "örökre" abban a csomagban maradsz amiben most vagy hűség időn kívül is 0 Ft-t változhat az előfizetésed havidíja.

Szóval mielőtt "kikészülsz" nem árt tájékozódni is kicsit. Senki nem kötelez téged, hogy válts Net S Plusz-ba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96844) Zehman


Zehman
csendes tag

Sziasztok! Végül sikerült és tényleg áttudták rakni a csomagom :)

[ Szerkesztve ]

(#96845) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha van hűségem, akkor atkotnek a mostaninál nagyobb, de olcsóbb csomaga?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#96846) enginev3.0 válasza V.Stryker (#96845) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
De lehet vállalnod kell 1 év hűséget (mai naptól)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#96847) Linem válasza enginev3.0 (#96846) üzenetére


Linem
senior tag

Nálam a TV-n 2 év hűség van. Erre gondolom nem tudok 1 év hűséget vállalni. Az ismételt 2 év hűséghez újabb készülék is kellene? Vagy megoldják másképp ilyenkor?

(#96848) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#96843) üzenetére


Gedeon31
addikt

Még 2017 január végén kötöttem 2 évest szerződést ,de mintha itt is olvastam volna lenne egy dátum ,amikortól él ez az új törvény és az utáni szerződésekre vonatkozik vagy rosszul emlékszem ? :U

(#96849) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#96848) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel a lejárat számít, így rád is érvényes, elvileg, hogy nem emelkedhet a havidíjad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96850) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#96849) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R

Ennek a Net S plusznak amúgy sem látom semmi értelmét ,semmivel nem tud többet ,mintha lenne egy 100-as régi csomagom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.