Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) mucho22 válasza raider21 (#97149) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Akkor marad jelenleg a SAT TV.
Ennél lassabb netet már nem szeretnék.

Egy településsel arréb költöztem és már korlátozottak a lehetőségeim.
De jó is volt, mikor még ment a 2 IPTV box, 120-as nettel, ami mindig 123-125 között volt, és a ping sosem ment 10ms felé... :DD

Esetleg választhatnám a helyi kábel tv szolgáltató által kinált
65 TV csatorna: 4300 Ft (ebből a közszolgálati csatornák HD-k)
És ilyen árú netcsomagokat:
:Y

[ Szerkesztve ]

(#97152) raider21 válasza BeriHampeR (#97150) üzenetére


raider21
aktív tag

Pedig a hálókártyád 10/100/1000 -es. Esetleg driver probléma, és fel kellene tenned a legfrisebb drivert a Killer E2400 gigabites hálókártyához?!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97153) raider21 válasza mucho22 (#97151) üzenetére


raider21
aktív tag

Az IPTV csak xDSL -en vesz le a sávszélességből tudtommal. Optikán és kábelen viszont nem.

raider21

(#97154) mucho22 válasza raider21 (#97153) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Ez biztosan így van, mert ahol előzőleg laktam, ott kábelnetem volt plusz IPTV és nem vett el sávszélességet. Azért gondolkodtam el az IPTV-n, mert az nem érzékeny legalább a felhős, esős időjárásra.

[ Szerkesztve ]

(#97155) viktorhu válasza BeriHampeR (#97142) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem az iptv boxhoz cat5 kábelt húztak ki, és csak 100-as kapcsolatot tud, tennem kellett mellé másik madzagot a gigabithez. A Sagemcomon wifije is AC-s, abból mehet több is a lakásban, és addig is arról tudnál nagyobb sávszélességet elérni.

(#97156) DJ. Ru$y válasza BeriHampeR (#97150) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugye minimum Cat5e kábellel tesztelsz? Ugyanis amíg 100 Mb/s-kel áll össze a kapcsolat sosem lesz jobb mérésed, mint 100 Mb/s. Gondolom az AC-s eszközöd és az ONT közt is minimum Cat5e kábel van?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97157) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Azért ez a vicc kategóriát is kimeríti! :W :W :W

(#97158) Gubek-Einste válasza e90lci (#97157) üzenetére

Már többször el lett mondva, hogy a weboldal hibás, sokszor ad rossz eredményt, telefonon meg tudják mondani a biztosat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97159) e90lci válasza Gubek-Einste (#97158) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Itt nem erről van szó,tudok róla hívtam is őket,csak sajnos azzal sem vagyok előrébb mert egyből leráz,hogy nem lehet feljebb váltani,utána sem jár,ebbe meg már belefáradtam.Egy több milliárdot érő cégnél egy sz@ros honlapot nem tudnak normálisan helyesen üzemeltetni azért az egy vicc.Na mindegy hátha elkezdi a másik cég fejleszteni a netet.120/10 es netem van most is a Telekomtól csak szeretnék feljebb váltani.

[ Szerkesztve ]

(#97160) Gubek-Einste válasza e90lci (#97159) üzenetére

UPC-nál sem jobb a helyzet ilyen szempontból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97161) DJ. Ru$y válasza e90lci (#97159) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minek kellene utánajárnia? Ahogy megkapja a hívásodat, már látja az MT azonosítódat és ezzel szinte az összes adatodat, valószínűleg a köthető csomagokkal együtt.

Nem '90-ben vagyunk, ahol fel kell nekik ütni a listákat, körzetszámokat stb.

Ha nem hiszel egy ügyintézőnek, akkor hívd őket újra és kérd ki egy másik véleményét, ha végkép elveszted a reményt, akkor T-Pont.

(Hidd el az ügyfélszolgálatos eladná neked a csillagos eget is (ha lehetne), mivel ő ebből akár kaphat %-ot vagy bármilyen leosztásban juttatást, hogy neked ő kötötte meg.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97162) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Ismét ugyanaz a hiba történt az igénybejelentésemnél ami előtte, a vezetékes telefon szolgáltatáshoz nem tudják kiosztani a telefonszámot nyomvonal hiba miatt, a probléma megoldása folyamatban van de jelezték hogy hosszadalmas is lehet, addig nem kötnek be. (Vicc de tényleg) Most azon agyalok hogy mi lenne ha felhívnám az ÜF-ot és megkérdezném nem-e tudják addig a másik 2 szolgáltatást bekötni ha én mint előfizető hozzájárulok hogy a telefon szolgáltatásom még egy ideig nem fog működni, de lehet az lenne a legjobb ha az üzletkötőt keresném meg hogy kössünk újra telefon nélkül, még akkor is ha emiatt esetleg drágábbra jövök ki a végén. Kérdeztem amúgy mit akar jelenteni a nyomvonal hiba de pontosan senki nem tudja, egyesek szerint nincs szabad port (Koaxon lehet ilyen?) Mások szerint maga a hiba is pontatlan és koaxon ilyen nem lehetne, van aki szerint meg csak simán adminisztrációs hiba az egész.

(#97163) vén6805 válasza raider21 (#96985) üzenetére


vén6805
csendes tag

Ma reggel 9-kor készült kép,letöltés rendben,a feltöltés viszont csak 15,felvették hibára.

(#97164) DJ. Ru$y válasza vén6805 (#97163) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1 db vonal áll össze 15 Mb/s-kel... Hogy lehet 15 Mb/s a feltöltésed, ha mind a kettő összeáll? Az 30 Mb/s... Kicsit sok a letöltési CRC a Line1-en.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97165) Cilindrik válasza kabelmania27 (#97127) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Lehet megvan a hiba. A modem után volt egy switch ami osztotta az Xbox és a beltéri kozott a jelet. Most direktbe rájöttem a beltérit a modemre és látszólag megjavult a tv. De ez a hiba a "rezes" rendszernél nem állt fent, nem értem most miért okoz gondot a switch.

(#97166) kopa1 válasza Cilindrik (#97165) üzenetére


kopa1
aktív tag

Rezen volt IPTV-d? Mert ha most váltottál rá, akkor figyelj arra, hogy IGMP képesnek kell lennie a switchnek, hogy a multicastot normálisan lekezelje

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97167) kopa1 válasza BeriHampeR (#97150) üzenetére


kopa1
aktív tag

A gép<->ont közötti kábelt cseréld le cat5-e re vagy próbáld ki a mellékelt sárga UTP-vel.

A WiFi-re: ONT-ben kapcsold ki a band steeringet és nevezd át őket <név>_2.4Ghz-re és <név>_5Ghz-re. Utána csatlakozz fel az 5 gigás wifire és úgy mérj. Ha nincs régebbi készülék a lakásban a 2.4 Ghz-t ki is kapcsolhatod

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97168) kopa1 válasza raider21 (#97149) üzenetére


kopa1
aktív tag

Pomtosabban az SD 4-6, a HD 8-10 mega körül :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97169) #22718208 válasza kopa1 (#97168) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az SD 3 alatt van , ha 4-6 lenne az erős javulást hozna képminőségben.

(#97170) kentucky


kentucky
őstag

Na sikerült ránézni a vonali adatokra. Sajna lefele csak 55-tel szinronizál érpáronként, felfele 16,8-cal. Az egyik vonal 68-at, a másik 61-et bír. Nem lehet érpáronként eltérő a szinkron sebesség?

(#97171) the_one válasza kentucky (#97170) üzenetére


the_one
tag

Nekem olyan érzésem van, hogy most is a "régi" vdsl sebességprofilokat használják. Ha a vonalad kapacitása közelebb van az alacsonyabb profilhoz, akkor arra állítják be, amihez kisebb feltöltési érték van társítva. Remélem változtatnak ezen a gyakorlaton, és akkor tényleg azt kapjátok amit a vonalatok bír.

(#97172) Max6


Max6
tag

Sziasztok!
Az optikai kábel lépcsőházba ill az emeletekre való bekötése után mennyi idő még mire megkezdik a szolgáltatást vagyis Nálatok mennyi idő telt el?

(#97173) mik-oca


mik-oca
tag

Sziasztok!

kb. 1 hete van otthoni 1000Mbit-es Telekom netem, a kérdés, hogy tudtok-e ajánlani egy korrektnek tűnő internetsebesség mérő softwaret. Ha a szelessav.net-nél mérem, akkor sokszor nem éri el a letöltés a 300Mbit-et sem, ami a garantált érték. Más sebességmérőkkel akár 600-700Mbit-et is mérek ilyenkor. Csak nem tudom mi alapján lehet esetleg reklamálni!
Érdekes módon a feltöltési sebesség nem gond!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#97174) Shkiz0 válasza Max6 (#97172) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

kb 2 hét

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97175) Intruder2k5 válasza mik-oca (#97173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#97176) mik-oca válasza Intruder2k5 (#97175) üzenetére


mik-oca
tag

Szia!

Köszi, rég beszéltünk már!
:)
Üdv.
mik-oca

(#97177) Max6 válasza Shkiz0 (#97174) üzenetére


Max6
tag

Nálunk kicsivel több mint 6 hete kész a bekötés és még megrendelést sem vesznek fel a net csomagra.

(#97178) DJ. Ru$y válasza Max6 (#97177) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Engedélyeztetés stb. nem egy ütemben megy mindenhol, ezért felesleges is kérdezgetned, hogy mikor, mikor. Amikor köthető meg fognak jelenni a környéken a Telekomos üzletkötők, elég feltűnő lesz és/vagy kapsz szóróanyagot is a ládádba, hogy elérhető az új szolgáltatás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97179) Cilindrik válasza kopa1 (#97166) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Igen réz volt eddig és működött hibátlanul a switch-el (Netis ST3105S)

(#97180) Livius


Livius
őstag

Hogyan tudom lemondani otthoni szolgáltatásomat?

Az itt leírtak szerint a Telekom vezetékes szolgáltatásai csak e-mailben a scannelt nyomtatvánnyal vagy telefonon mondhatók le? T pontban ez személyesen már nem is intézhető manapság? Valamint az eszközök visszaadása is csak a minőségi magyar postával intézhető, ezek sem adhatók vissza egy T pontban személyesen?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97181) #78121280 válasza Livius (#97180) üzenetére


#78121280
törölt tag

Lemondhatod az üzletben is, és le adhatod ott is az eszközöket, akár T-Partner akár T-Pont legyen az.

(#97182) Vyndree válasza #78121280 (#97181) üzenetére


Vyndree
őstag

T-Partner nem veszi át az eszközöket. T-Pontoton lehet leadni vagy be kell küldeni.

(#97183) #78121280 válasza Vyndree (#97182) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kötelező átvenni! Nálunk is átveszi a partner, szemrebbenés nélkül, nagyon régóta.

[ Szerkesztve ]

(#97184) Vyndree válasza #78121280 (#97183) üzenetére


Vyndree
őstag

Tőlem nem vették át, és az ÜFSZ is azt mondta hogy T-Pontra vigyem. Ezek szerint nem egyformák, egy próbát akkor megér.

Más: szombat este csúcsidőben mindig lassabb mikor még 100-as volt, az 500/22 viszont hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#97185) wmati válasza Vyndree (#97184) üzenetére


wmati
addikt

Én is így tudom, partnernek nincs erre kapacitása indok miatt.

(#97186) #78121280 válasza Vyndree (#97184) üzenetére


#78121280
törölt tag

ÁSZF 12.6 pont !

Ha a Szolgáltató tulajdonában álló technikai eszközöket a Szolgáltató nem szereli le, az Előfizető azt az Előfizetői szerződés megszűnésekor rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a Szolgáltató valamennyi ügyfélszolgálatán személyesen, vagy postai úton visszaszolgáltatja. A Szolgáltató az Előfizetői szerződés megszűnése esetén valamennyi ügyfélszolgálatán köteles lehetővé tenni az Előfizető számára a Szolgáltató tulajdonát képező eszköz visszaszolgáltatását, valamint az Előfizető részére igazolást adni a visszaszolgáltatásról. (Eszr. 17. § (4))

Nem szabad hagyni, hogy lerázzanak! :)

(#97187) Vyndree válasza #78121280 (#97186) üzenetére


Vyndree
őstag

"valamennyi ügyfélszolgálatán" - tehát az összes T-Ponton lelehet adni ez igaz, a T-Partner viszont nem üfsz (telefonon ezt mondták).

(#97188) kopa1 válasza Vyndree (#97187) üzenetére


kopa1
aktív tag

Pedig de, T-Partnernél is le lehet adni. Pár éve még nem lehetett, de azóta nekik is át kell venni

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97189) btz válasza kopa1 (#97188) üzenetére


btz
addikt

Simán elhajtják az embert a postára (a gyakorlatban). Mondjuk az én esetemben nem volt gond mert a posta közelebb van 😃 Szépen becsomagoltam a boxot egy hozzá illő dobozba, erre szólnak, h az nem lesz jó, adnak egy erre dedikált kartont plusz bubiszacskót abba hánnyam belele a cuccot úgy jobb lesz. 🙂

ⓑⓣⓩ

(#97190) bul07


bul07
nagyúr

Na mondom ha már jött sok HD csatorna akkor rendezkedek a IPTV csatorna sorrenden
2db IPTV boxunk van, réz alapú rendszeren ahol 1db HD stream van

Meg is találtam hogy hiper szuper módon telefonon is lehet a csatorna sorrendet változtatni :)

Na össze is kapcsoltam a én szobámban lévő boxszal a telefonomat, szépen el is rendeztem

Csakhogy ez az okos rendszer nem mind a két boxra ugyan azt a sorrendet állította be :((( , és mivel csak 1 HD stream van szépen nem lehet nézni a másikon ha én HD nézek
Én meg ugye a nem HD csatornákat szépen jól bedobáltam hátra fel, most össze vissza van minden

Kérdés lehet külön szerkeszteni a csatorna listát a két boxon, PC-n vagy telefonos App-ba?
Vagy jó öreg távirányítós sorrend változtatás marad?

De ha figyelmezettet volna hogy minkét boxon megváltozik a sorrend neki se fogok, lehet ezt is a BKV fejlesztő csinálta :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97191) szabogabor10 válasza bul07 (#97190) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha jól tudom, appból sajnos nem lehet külön sorrendet beállítani. PC-n meg teljesen megszűnt ez a lehetőség.

Egyébként ha VDSL területen vagy, kérhetsz 2 HD stream-et. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97192) raider21 válasza DJ. Ru$y (#97164) üzenetére


raider21
aktív tag

Ne is csodálkozz rajta!!! A Noise Margin az első vonalnál 5,5 még pont határeseten belefér az elfogathatóba..., de a második vonalon 4,4 ami igen kevés sajnos! Akkor pöpecen jó egy vonal, ha a Noise Margin 6 vagy a feletti értéket mutat. Ha a letöltés kevésbé lenne kihajtva egy 5-10% -al, akkor kebesebb lenne az a CRC hiba is. Ezek a vonalak, főleg a második tényleg csutkán, már, már határon ki vannak maximum hajtva letöltési irányban. A feltöltésnél minden OK! ;) :) És bizony 30-31 Mbit/s az összesítve. :P ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97193) bul07 válasza szabogabor10 (#97191) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ez nekem új, tényleg lehet most már 2HD steamet kérni VDSL területen?

Ha igen vasárnap ide vagy oda lehet hívom is őket, bár lehet a hétfőt megvárom csak erősítsétek meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97194) raider21 válasza kopa1 (#97168) üzenetére


raider21
aktív tag

Még a T oldalán olvastam valahol a 8 Mbit/s értéket a nyáron, ha jól emlékszem. ;) :P :)

raider21

(#97195) szabogabor10 válasza bul07 (#97193) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lehet. :)
Nyugodtan hívhatod őket akár most is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97196) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Csak hogy jól értem-e...
Van a T-nél drótos telefonom, internetem, tévém, illetve mobilelőfizetésből 2 és Dominóból is 2.
Ezt a 7 előfizetést mind be tudom vonni Magenta 1-be. Akkor is, ha még él a hűségem egy-egy előfizetésre, és Magentában olcsóbb lesz. Ezt minden gond nélkül megtehetem.
Ezután megduplázzák a mobilnetemet, két készüléken (de talán 4 is, mindegy) korlátlanul nézhetjük a Tvgo-t, és a 4 telefonszámon ingyen hívjuk egymást.
Mert ha igen, akkor holnap megyek egy T-pontba.

(#97197) bul07 válasza szabogabor10 (#97195) üzenetére


bul07
nagyúr

Ó ez nagyon jó hír

Kérdés bennfenteshez, vasárnap ellenére megtudják csinálni vagy majd hétfőn próbálkozzak?

Meg is válaszoltad

Amúgy szépen lassan de biztosan nálam csökken a sebesség, gondolom ahogy egyre többen kapnak nagyom csomagot úgy fogy a keret

2017-08-14-be [link]
92/20 megvolt és nem volt Error

2018-09-08 most és Error is van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97198) szabogabor10 válasza bul07 (#97197) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meg tudják, ezt bármely - otthoni ügyekkel foglalkozó - ügyfeles meg tudja csinálni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97199) bul07 válasza szabogabor10 (#97198) üzenetére


bul07
nagyúr

Most hívtam
Ügyfelesekkel foglalkozó munkatárs 6:00 és 22:00 között dolgoznak, most ő már nem olyan így nem tudta bekapcsolni

Majd holnap telefonálok ha eddig jó volt így fél napot is jó lesz :)

Köszönöm a felvilágosítást jó8

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97200) szabogabor10 válasza bul07 (#97199) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ezt meg én nem tudtam eddig. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.