Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97951) DJ. Ru$y válasza spgabor (#97950) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezen már nem neked kell agyalni. Megrendeled, utána kimegy a szerelő és megnézi mi a helyzet, bár ehhez erősen hozzáférhetőnek kellene lennie a kötődoboznak. Vagy levágja szigetelésnél a kábelt és feltesznek oda egy kötődobozt, így nem módosul a légkábel nyomvonala, a lakáson/padláson kívül/belül pedig úgy vezetteted, ahogy te akarod. Egy szakembernek ezt meg kellene oldania. Lehet, hogy nem egy kiszállásból, hanem két kiszállásból oldják meg stb, de majd meglátod. Rendeld meg, aztán megnézik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97952) raider21 válasza spgabor (#97950) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha mehet a Bonding, akkor nagy valószínűséggel kicserélik a házhoz bemenő légkábelt is egy vastagabbra, hogy meglegyen ott is a 2 érpár. Bentre Cat5e UTP kábel fog menni a fali doboztól az új HGW -ig. Valószínű, hogy új fali dobozt is fogsz kapni a befalazott régi helyett, de kb. ugyan oda, ahol a korábbi volt. Szóval a szigetelés részleges megbontása is benne lehet a pakliban, ha nem tudja mondjuk az ereszlécekre, vagy azon kersztül a padlason rögzíteni az új csatlakozó dobozt. De ez mind akkor fog kiderülni, amikor kimegy hozzátok a szerelő.

raider21

(#97953) spgabor válasza raider21 (#97952) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. A doboz mekkora méretű? Azt a hungarocellre fel tudják erősíteni? Mert akkor a tető felé visszavezetve el lehetne húzni a doboz utáni részt. Bár még mindig szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a házon lévő végpontnél el lenne vágva és az eresz alatt lenne az új egy új dobozal.
Akkor lehet, hogy megrendelem majd és megbeszélem a szerelővel, hogy jó legyen mindenkinek.
Házon belül viszont szintén UTP fog menni a HGW-től a set top boxokig, ugye? Illetve ide feldugom a routert, meg a switchet, abba meg mehet az eddigi hálózat.

(#97954) b.kov válasza #77646080 (#97949) üzenetére


b.kov
senior tag

Ezt én is megtaláltam, azonban ha jól értem, ez kifejezetten mobiltelefonokra, és egyéb hordozható eszközökre érvényes.

Ezért is kérdeztem, hogy esetleg van-e más lehetőség, amibe a TV is beletartozik (ami egyébként meghaladja a bruttó 350 ezer forintot).
Köszönöm. :)

(#97955) #77646080 válasza b.kov (#97954) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem, a Telekomnál nincs arra opció. De biztosítók kínálnak ilyet is, illetve maga a lakásbiztosítás is tartalmaz(hat) erre lehetőséget.

A Telekom viszont nem ad.

(#97956) b.kov válasza #77646080 (#97955) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszönöm. :R

(#97957) #77646080 válasza b.kov (#97956) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szívesen. :)

(#97958) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Magenta1-ben lévő mobil előfizetésre van spec 1500Ft kedvezményem, ha most leadok igénylést jobb csomagra, akkor megmarad a spec kedvezmény az új mobil előfizetésen is?

(#97959) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Lehetséges olyan hogy vezetékkel összekötve a számítógépet az ONT-al a 192.168.1.254-es címen nem tudok az ONT-ba belépni?

20 éve a Prohardveren

(#97960) Dolphine válasza odrif (#97959) üzenetére


Dolphine
addikt

Az alap IP cím nem 192.168.1.1?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97961) odrif válasza Dolphine (#97960) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem.
Egy pillanatra be is tudtam lépni, majd történt valami és onnan elérhetetlen lett.

20 éve a Prohardveren

(#97962) DJ. Ru$y válasza odrif (#97961) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha tudod a PPPoE adatokat, és másik gépről / IP-ről sem enged be, akkor egy resetet tolj neki, aztán próbáld meg újra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97963) odrif válasza DJ. Ru$y (#97962) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Adatokat tudom.
Reset megvolt.
Megpróbálom újra.

20 éve a Prohardveren

(#97964) odrif válasza odrif (#97963) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sehogy nem akar menni :(

20 éve a Prohardveren

(#97965) Intruder2k5 válasza odrif (#97964) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyi IP címet kap a géped az ONT-tól? Ott mi az alapértelmezett átjáró címe?

(#97966) odrif válasza Intruder2k5 (#97965) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Időközben megcsináltam amit egy másik topikban javasoltál.
A számítógépen állítottam be a felhasználó nevet és a jelszót.
Így lett internet kapcsolat, bár még mindig nem érem el az ONT felületét.
Így néz ki a gigabites netem sebessége jelenleg:

20 éve a Prohardveren

(#97967) DJ. Ru$y válasza odrif (#97966) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Speedtesten mérj és a Telekom szerverére.

Hívd fel őket, hogy nézzenek rá, esetleg, ha tudják indítsák újra ők. Hátha.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97968) odrif válasza DJ. Ru$y (#97967) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

2 ügyintézővel is beszéltem, egyik sem tudja mi a gond és hogy miért nem érem el kábelen az ONT menüjét.
Hívjam a 1422-t.

20 éve a Prohardveren

(#97969) odrif válasza DJ. Ru$y (#97967) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Bocsánat közben lejárt a szerkesztési idő:

Mérés kábelen Asus RT-N18U routerrel vezetéken, Telekom szerverre:

20 éve a Prohardveren

(#97970) proradeon válasza odrif (#97969) üzenetére


proradeon
őstag

És mindez milyen PC konfigurációval van mérve?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#97971) odrif válasza proradeon (#97970) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Dell Latitude E7470 ultrabook ( Intel Core i5, m.2 Sata SSD)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#97972) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Láttatok már olyat, hogy Sagemcom Fast 3686-on egyszercsak elszáll az összes LAN csatlakozó?
Ma használat közben elment a net (semmi környezeti esemény nem hatott rá), reset után a wifi-hez tudok csatlakozni, van is net, viszont egyik LAN csatlakozón sem tudok kapcsolatot létesíteni, sem közvetlenül géppel, sem routerrel. A LAN felderítés sem jelez semmit.

Szolgáltató hívása és csere kérése a megoldás?

(#97973) DJ. Ru$y válasza sgergi (#97972) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Olyat láttam már, hogy amelyiken volt eszköz és a koaxon jött be túlfeszültség, ott azokat a portokat, amik aktívak voltak szétverte.

Jelentsd be, szerintem cserélik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97974) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sziasztok fórumtársak!
Most álltam át a Telekom-nál 30 Mb-ről 150 Mb-re a nettel. A mérő szerint - Flash Speedtest.net - szerint felmegy 149-re, de viszont a használat során nem érzem a gyorsulást semmilyen téren. Olyan, mintha semmi nem változott volna. Létezik ez, vagy csak érzéki csalódás? Én úgy gondoltam, hogy az oldalak sokkal gyorsabban töltődnek be pl.
Nektek is van hasonló tapasztalatotok?

Üdv. Pibácsi

(#97975) viktorhu válasza pibácsi (#97974) üzenetére


viktorhu
veterán

Sima weboldal 30 megabiten is gyorsan betöltődik. Ha mégsem, ott lehet, hogy a gép lassú (kevés ram, régi hdd stb.)

(#97976) lszlogal válasza pibácsi (#97974) üzenetére


lszlogal
senior tag

Csak a letöltéseknél fogod érezni a sebességet, internetezésnél nem igazán. Egy weboldal néhány MB-ot foglal, kevesebb sávszélességgel is ugyanolyan gyorsan fog letöltődni.

[ Szerkesztve ]

(#97977) pibácsi válasza viktorhu (#97975) üzenetére


pibácsi
senior tag

Az igaz, hogy régi már a HDD (160GB), mivel kb. 10 éve fut a géppel együtt, a RAM 4 (3.24) GB-os, CPU 2.6GHz, 2 magos, sok programmal. Amúgy lehet, hogy lassú és ez miatt nem veszem észre a gyorsulást. Ez egyébként így volt kb. két éve is, amikor az Invitel 10Mb-ről váltottam Telekom 30 Mb-re. Akkor sem vettem észre sok változást.
Mondjuk, most többet reméltem.

Üdv. Pibácsi

(#97978) lszlogal válasza pibácsi (#97977) üzenetére


lszlogal
senior tag

Milyen operációs rendszert és internetböngésztőt használsz? Nekem Linuxon Firefoxban sokkal gyorsabb a böngészés, mint Windowson ugyanazzal a hardverrel.

(#97979) viktorhu válasza pibácsi (#97977) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy olcsó ssd-t még megérne utoljára az a gép. Megtáltosodna tőle.

(#97980) pibácsi válasza lszlogal (#97978) üzenetére


pibácsi
senior tag

XP van, de bevált és nem akarok váltani és Mozillát használok. Mondjuk, sok bajom nem volt velük, csak ez a mostani sebesség zavart meg.

(#97981) lszlogal válasza pibácsi (#97980) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az XP-ből már nem fogsz tudni akkora teljesítményt kipréselni, hogy érezhető legyen a weboldal betöltési sebessége. Meg már egy kissé elavult rendszer.

(#97982) pibácsi válasza viktorhu (#97979) üzenetére


pibácsi
senior tag

Igen, kisérleteztem vele, betettem egyet. Egy hétig ment azon az XP rendszer és jó is lett volna, tényleg gyors volt, csak néha jelentkeztek hibák, amit nem lehetett kiiktatni és így mostmár tárolónak használom, a TRIM nem volt normálisan megoldható, visszatértem a HDD-re. Az bevált, kivéve, hogy az SSD lényegesen begyorsította a gépet. De egy kisérletet megért. A tapasztalataimat leírtam az SSD fórumban is, hátha valakinek kedve támad XP-re alkalmazni.

Ü. Pibácsi

(#97983) raider21 válasza spgabor (#97953) üzenetére


raider21
aktív tag

EDK2 fali doboz néven ketess rá, de kb. egy nagyobb férfi tenyér méretű a cucc.

raider21

(#97984) poli27 válasza pibácsi (#97982) üzenetére


poli27
veterán

sztem az xp-t kéne elfelejteni...

(#97985) #77646080 válasza poli27 (#97984) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szívem szerint én is ezt javasolnám a kérdező számára (és minden ész érv is e mellett szól), de korábban már írta, hogy bevált neki az XP és nem akar váltani. Innentől kezdve már nem tudunk mit mondani...

(#97986) lszlogal


lszlogal
senior tag

Sziasztok.

Van nekem egy Telekom IPTV-m két STB-vel (Tatung, és CISCO ISB 6030) és egy kábelnetem (150/5Mbps, Sagemcom modem). Ehhez a kábelnethez olyan dinamikus IP címet adnak ami évente, vagy modemcserekor változik.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, megkérdeztem tőlük hogy van-e lehetőség olyan dinamikus IPcímet állítani mint az xDSL-nél volt mikor rebootolom a modemet, hogy új IP-t kapjak.
Azt a választ kaptam, hogy nem, mert az esetek 90%-ában ugyanazt az IPcímet kapja az eszköz reboot után, ez technikai sajátosság.

Valahogy meg lehet oldani a dinamikus IPcímet? Esetleg el lehet érni azt valahogy, hogy a koaxról visszakössenek a 30 éves rézre? Mekkora sávszélesség kell az IPTV szolgálatatásnak? A CISCO felvenni is tud.

[ Szerkesztve ]

(#97987) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#97986) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hát én az IP miatt nem váltanék vissza rézre az egyszer biztos. Főleg, ha van koax, akkor nem a rezet fogják tolni, hanem a koaxot, ergo rézen semmi fejlesztés nem várható.

Koaxon tényleg így van az IP és nem tudsz mit csinálni vele.

Koaxon az IPTV nem vesz el a neted sebességéből, ellenben xDSL-en elvesz a hasznos sávszélességből két STB esetén 2 HD adással akár 13-15 Mb/s-et is elvehet.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97988) sgergi válasza DJ. Ru$y (#97973) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi, már cserélték is. A szerelő azt mondta, hogy nem ritka az ilyen tönkremenetel.

(#97989) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! A T-től kapott Sagemcom f@st3686ac v2 routeren a wps gomb pontosan hogy működik? A leírásban és a neten sem találok semmit róla. Ha hosszan nyomom, akkor egy ideig (pár mp) világít, aztán kb. 2 percig villog. A klímánk netes kiegészítőjével kéne összehangolni, és nem akar sikerülni. Mikor kommunikál egymással a két eszköz? Amikor világít folyamatosan, vagy mikor villog?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97990) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#97987) üzenetére


lszlogal
senior tag

Tulajdonképpen engem nem igazán érdekel hogy milyen technológia, csak működjön és az IP dinamikus legyen. Felőlem lehet akár optika is (az nyilván sokkal jobb lenne, de tudod hogy falun milyen a helyzet).

(#97991) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#97990) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 150 Mb/s-es letöltés rézen biztosan nem lesz meg, hívd fel a Telekomot, és mondd el, hogy mit szeretnél.

Mikor váltottál? 14 napon belül simán el tudsz állni a megrendeléstől, viszont az kérdés, hogy a régi technológiát visszaadják vagy sem, ugyanis nem kötelesek visszarakni téged rézre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97992) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#97991) üzenetére


lszlogal
senior tag

Már írtam nekik egy szép hosszú e-mail-t ezzel kapcsolatban, a válaszukra várok. Tudom, tisztában vagyok vele hogy az xDSL egy elavult technológia és nem tudnak ekkora sávszélességet biztosítani. 20Mbps-re gondolok maximum, ami jöhetne rajta, de ez tökéletes lenne.

Régebben az IPTV is azon jött, két STB-vel (Cisco Cis 2001).

Tudom hogy átlagosan a koax-al sokkal kevesebb a probléma mint a DSL-el, de nálam valahogy ez fordítva volt. Mióta a Sagemcom modem van, azóta kétnaponta rebootolhatom az egész rendszert, mert hol net, hol TV nincs. Hiába nyittattam egy ügyintézővel hibajegyet azzal kapcsolatban, 10 perc múlva lezárták, hogy nincs probléma.

Nem szereti ha saját routert csatlakoztatok rá

A DSL-el nem voltak ilyen problémáim, max. kétévente egy modem csere volt

[ Szerkesztve ]

(#97993) poli27 válasza kmarci25 (#97989) üzenetére


poli27
veterán

amikor villog akkor lehet wps el kapcsolódni, amikor folyamatossan ég, akkor kommunikál...

(#97994) pibácsi válasza poli27 (#97984) üzenetére


pibácsi
senior tag

Igen, lehet, hogy igazad van (sőt), de nekem idáig bevált. Elég sok program van feltelepítve és ezek nem mindegyike futna pl. a W10-en, ezen kivűl ha ujra telepítem, akkor az összes programot be kellene állítni a mostani használat szerinti poziciókba és ez óriási munka, úgyhogy maradok a bevált XP-nél. Kompromisszumot kell kössek a mostani 150-es net működéssel..
Minden esetre köszi a választ.

Üdv. Pibácsi

(#97995) kmarci25 válasza poli27 (#97993) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97996) poli27 válasza pibácsi (#97994) üzenetére


poli27
veterán

el tudom képzelni, milyen lehet az a gép, mert gondolom évekkel ezelőtt lett telepítve... :W jó kis zombihadsereget ereget a netre :DD

(#97997) pibácsi válasza poli27 (#97996) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszönöm a válaszod. Onnan nézve biztos igazad van…., de innen már nem. Nem kell mindent leszólni, pláne eldobni, ami régi, de még tökéletesen működik. Ez eredeti XP(SP3), nincs semmi baj vele, vírusmentes, tiszta. (gondolok a zombikra).

Üdv. Pibácsi.

(#97998) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Valaki találkozott már olyan hibával, hogy 1 adásnak nálunk az rtl spike-nak olyan baja van mintha dobozba lenne téve a tv és mind a 3 boxon ugyan az a gond és 3 fajta tévén tesztelve. A szerelő volt ma kint aki a központtal 1ütt próbálta megtalálni a hibát de feladták a keresést. Na ilyenkor mit lehet csinálni? A jelenség. Telekom optikai hálózatos vagyok 3 iptvvel.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#97999) bohoc71 válasza cyber86 (#97998) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Nálam digi parabola van,de a hang ugyanilyen ennél a csatornánál. Sztem valami adás hiba lehet.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#98000) Top cat válasza cyber86 (#97998) üzenetére


Top cat
őstag

DVB-C-n szintén dobozhangú az rtl spike.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.