Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97501) DJ. Ru$y válasza rsf (#97499) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell másba sem tenni, maradhat azonos tartományon, át kell dugni és kész. Ha nincs IPTV, akkor simán le is lehet tiltani, ha be akarsz lépni, akkor fix IP és átjáró beállítása az ONT címére és kész.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97502) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97500) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindenki el tudja dönteni szerintem, hogy mit szeretne, szerintem nem kell senkit téríteni, szerintem ez el lett mondva már neked párszor.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97503) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97502) üzenetére


#19482368
törölt tag

Személyeskedés mentes moderálást, ha szabad kérni.

(#97504) wagi


wagi
senior tag

Nincs IPTV.
Sajnos a Sagemcomnál,ha bekapcsolom a wifit akkor random időközönként megszakad az internetkapcsolat.
Már cseréltek eszközt,de nem változott semmit ezért akarok saját routert használni.

(#97505) #19482368 válasza wagi (#97504) üzenetére


#19482368
törölt tag

ááá értem, csak ötlet, mi van ha simán utána rakod a wifi routert?
Ha eddig nem tetted, akkor próbáld ki, hátha.... Csak mert ha ugyan úgy probléma van, akkor tovább tudsz lépni a hiba keresésben.

(#97506) wagi válasza #19482368 (#97505) üzenetére


wagi
senior tag

Tehát switch-ként használjam a routert és kapcsoljam be a rajta a wifit?

(#97507) #19482368 válasza wagi (#97506) üzenetére


#19482368
törölt tag

nem nem, hagyd úgy ahogy eddig volt. Tehát a PPPoE kapcsolat maradjon a sagem-en. A wifit kapcsold ki benne. Simán dugd rá a már meglévő wifi routered, ami a sagem-től kap belső címet, és azon kapcsold be a wifit, arra viszont figyelj, hogy a sagem dhcp szervere a 192.168.1.0/24-ből oszt ki címet, ezért a mögé kötött wifis router eszközön írd át pl a 192.168.2.0/24-re. Hogy elkerüld az IP cím ütközéseket.

[ Szerkesztve ]

(#97508) wagi válasza #19482368 (#97507) üzenetére


wagi
senior tag

A router wan vagy lan portjába menjen a sagemből kijövő kábel?

(#97509) #19482368 válasza wagi (#97508) üzenetére


#19482368
törölt tag

wan

(#97510) DJ. Ru$y válasza wagi (#97508) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha WAN portjára kötöd a Sagem-et, akkor a port forwarding-ot duplán kell elvégezned, ennél még a switch/AP módú bekötés is hasznosabb. Így.

Távoli eléréssel problémáid lehetnek dupla NAT esetén, teljesen felesleges a dupla NAT.

Én azt csinálnám, amit eleve terveztél PPPoE Passthrough-val kösd, és a router-ed építse fel a kapcsolatot, mivel így ugyanúgy képben marad a Sagem, mint router és, ha annak a router funkcióival vannak problémák, azt nem fogod így kizárni, ugyanúgy szakadni fog a net.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97511) norti


norti
addikt

Most nézem, hogy ennek a ZTE Speedport Entry 2i-nek csak 10/100-as ethernet portjai vannak? :W :((
Másolok két Gbit-es router között, de ugye ez közte van és látom hogy 100Mbit a korlát... Még jó, hogy nem érem el vele a 100 Mbitet lefelé, amikor nem is bírja. Ezen tényleg miért kell spórolni manapság? :(((

(#97512) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97510) üzenetére


#19482368
törölt tag

tesztre nem mindegy?
De attól egyszerűbb megoldás ha a saját wifi routere alkalmas, akkor átrakja AP-módba. :D
És akkor nincs sincs dupla nat. :D
A másik fele, hogy szervert használ, vagy távolról akar bejelentkezni, csak nem wifin csatlakoznak az internetre a kiszolgáló egységek. Persze a mai világban minden lehetséges.

(#97513) DJ. Ru$y válasza norti (#97511) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PPPoE Passthrough bekapcs, egyik modem mögé köt LAN-WAN összekötéssel, a router-en beállítani a PPPoE kapcsolódást, és a belső hálózatodból 10 perc alatt kiűzted a 100-as portot, onnantól kezdve csak az internet felé lesz 100-as korlátod. (Ha sokat mozgatsz a belső hálón dolgokat, akkor biztosan meglépném.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97514) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97512) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen mindegy, mert, ha a saját router-ére dugja vezetékkel az eszközt és az általad írt LAN-WAN kötést használja, akkor is dupla NAT lesz, ha pedig a Sagemcom-ra köti a szervert kábellel és a saját router-én lóg a wifin egy TV mondjuk, és a szerverről akarna lejátszani anyagot a TV-jén, akkor bukott a mutatvány a külön alhálózatok miatt.

Kérlek gondold át mielőtt valamit javasolsz, mert nem feltétlen lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97515) norti válasza DJ. Ru$y (#97513) üzenetére


norti
addikt

Igen, ezt gyorsan megoldottam, mert az egyik router a modem mellett van, így most azon keresztül megy a másik routerhez is a net, így nincs korlát a routerekre kötött eszközök között, de gyanítom ezért nincs meg a 100 Mbitből csak 88 (94-et bírna simán), mert 100-as portja van a modemnek :(

(#97516) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97514) üzenetére


#19482368
törölt tag

Mert miért is?

Gondold csak át. A probléma a Wifi, tehát egy teszt erejéig, teljesen megfelelő. Ami eddig vezetéken ment, azt továbbra is a saggem kezeli. Csak a Wifi-re csatlakozott eszközök vannak dupla nat mögött. :D
Na már most, wifire nem szokás kiszolgáló egységet csatlakoztatni. A másik fele, ezzel a wifi probléma nem feltétlen van megoldva. Tehát egy próba erejéig simán. És ha működik probléma mentesen, akkor lehet AP-módba, vagy az általad leírtak alapján. De amíg nem egyértelmű mi is a valós probléma addig az álltalam leírt módszer lényegesen egyszerűbb megoldás. :D
Abban az esetben ha saját eszköz képes AP-módban működni, akkor is a sagem interface-re köti. Ugyan nincs dupla nat, cserébe, tök jól lát minden mindent. :D
Gondolkodó emberek vagyunk, neked se árt. :D

(#97517) DJ. Ru$y válasza norti (#97515) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

95 Mb körül tudnak a 100-as portok. Ha 94 Mb/s a becsült érték, akkor tartalékkal együtt nagyon is jó az a 88 Mb/s. Kell a tartalék, hogy ne szakadozzon. Ha a főkábeleden lesz új bekötés vagy sávszél emelés, akkor a becsült 94 Mb/s simán csökkenhet is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97518) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97516) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az AP módot pont, hogy én javasoltam efölött nem tudom, hol sikerült elsiklanod.

Remélem más is gondolkodik, mikor megfogad 1-1 tanácsot innen a topic-ból.

Azt hiszem ennyi elég is volt ebből, zárhatjuk a témát. Ez már bőven otthoni hálózatokba való.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97519) viktorhu válasza rsf (#97496) üzenetére


viktorhu
veterán

Az iptv a sagemre van bedugva? Ha a sajátra, akkor be kell állítani az igmp-t is rajta.

(#97520) norti válasza DJ. Ru$y (#97517) üzenetére


norti
addikt

99 a becsült, 94 lenne az elérhető.

(#97521) DJ. Ru$y válasza norti (#97520) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megtaláltam a vonali adataidról a képet.... Ez érdekes, mivel a 100-as portok korláta olyan 94 Mb/s körül alakul, így mivel a HGW-d 94 körül szinkronizál érdekes az a 88 Mb/s.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97522) rsf válasza viktorhu (#97519) üzenetére


rsf
senior tag

A sagemre van dugva!
Amikor végignyomtam a csatornákat(alap csomagom van) akkor jónak tünt, mert csak olyan 5mp után áll meg, de néha nem.
A sagem PPPOE pastr. módban van.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97523) DJ. Ru$y válasza rsf (#97522) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A PPPoE PT nem számít, próbáld meg azt, hogy áramtalanítod az ONT-ot és a STB-ot is, húzd ki őket.
Aztán először dugd vissza az ONT-ot, várd meg, amíg a mögötte lévő router-en már van net, majd dugd vissza a STB-ot is. Hátha...

Fontos, hogy, ha nálad a Passthrough beállításnál volt esetleg restart és utána nem lett így összejátszva, az is okozhat ilyet. Próbáld ki, amit javasoltam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97524) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Mióta Sagemcom f@st 5655v2 ONT van nálam és ncore-ról leszedek valamit, akkor az aktivitás linken nem látom a letöltött cuccot, pedig a port átirányítás működik, mert tölt felfele is, de mi lehet a baja, hogy nem hozza fel a listában?

(#97525) norti válasza DJ. Ru$y (#97521) üzenetére


norti
addikt

Két hete megy, most újraindítottam és megjavult:
http://www.speedtest.net/result/7642914902

[ Szerkesztve ]

(#97527) Kbali válasza #46372352 (#97526) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek között "vagy" kapcsolat van

(#97529) DSPx válasza #46372352 (#97526) üzenetére


DSPx
tag

Plusz azt hiszem hogy az előző 6 hónapban egy számlaelmaradásod sem lehet.

Huawei P10

(#97531) vén6805 válasza raider21 (#97336) üzenetére


vén6805
csendes tag


És vissza állt a régi rend. Majd ha lesz optika......

(#97532) Don77


Don77
tag

Bonding csapó 3(?) Hívni nem hívtak még, de mire haza értem, valami változott, mert csak az okos otthon gatewaye, a nas, a tv wifije nem tudott hálózatra csatlakozni :D
Viszont már 55/16-ot mértem! Alakul ez csak lassan :)

(#97533) raider21 válasza vén6805 (#97531) üzenetére


raider21
aktív tag

Korábban volt, ha jól emlékszem kb. 44/12,5 Mbit/s sebességű szinkron profil (ez a gyakorlatban kb. 42/10 Mbit/s sebességet jelent) is. Arra nyugodtan rátehették volna mindkettő vonalad, ezt szerintem elbírta volna mindkettő, ha még mindig Net S Pluszban vagy. Mert a feltöltésed így kb. 10-11 Mbit/s most. De akkor ezekszerint most a Line 1 -nél is mérhető a feltöltési sebesség?!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97534) raider21 válasza Don77 (#97532) üzenetére


raider21
aktív tag

Egyre gyanúsabb, hogy nincs felétek szabad érpár. De azért vonali adatokat mutathatnál a régi W724V HGW -ből. ;) Mert gondolom nem kaptál csomagot a T -től egy Speedport Entry 2i HGW -vel?! :P ;)

raider21

(#97535) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok

1G-s optika és Sagemcom F@st 5655V2 ONT.

A vezetékes telefon és a 3db IP beltéri fog működni, ha PPPoE Passthrough-módba teszem az ONT?
A saját Asus routerem szeretném fullra használni netre.

Köszi

(#97536) Gubek-Einste válasza HTomee (#97535) üzenetére

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97537) HTomee válasza Gubek-Einste (#97536) üzenetére


HTomee
tag

Ez gyors volt!
Köszi

De a box így hogy kap ip-t? Elvileg csak egy "modemhez" lesz kötve.. ráadásul 3db..

(#97538) Gubek-Einste válasza HTomee (#97537) üzenetére

Az ONT-n mennie kell a DHCP-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97539) adika4444 válasza HTomee (#97537) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A PPPoE kapcsolat felépítés lehetőségét adja át másik eszköznek. Ettől még menni fog a DHCP szervere. Ha ráakasztasz egy gépet LAN-on, akkor az is kap simán IP-t a Sagemtől.
A connection mode-ot ne felejtsd el manual-ra rakni, nem elég ha bepipálod a passtrough-t.

üdv, adika4444

(#97540) Norbi27 válasza vén6805 (#97531) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Pontosan ugyanezt a profilt állították be nekem is. Háromszor felhívtam őket, mire megértették, hogy mit akarok. Elmondtam nekik, hogy nem értem miért adnak csak 12 Mb feltöltést, ha a vonal sokkal többet bírna. Harmadszorra kiküldtek egy szerelőt, aki felhívott valakit. Ő állította be a jelnlegi profilt. Az én vonalam gyengébb, de mostani profillal kb 70/24 Mb megvan. Szinte teljesen maxra húzták a vonalat.

(#97541) DJ. Ru$y válasza HTomee (#97537) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy, hogy külön VLAN-ban van a VoIP és az IPTV, így nem kell neki PPPoE Session, hogy működjön.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97543) DSPx válasza HTomee (#97535) üzenetére


DSPx
tag

Optikán csak 1 db kapcsolatot lehet létesíteni PPPoE segítségével, mindenképp tedd át manualra az ONT-n mint ahogy fentebb is le lett írva. :D

Huawei P10

(#97544) DJ. Ru$y válasza #46372352 (#97542) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kedvezményesen eszközt 2 évre adnak. Mivel máshogy nem tudsz 2 évet kötni a törvényi korlátozások miatt, csak, ha eszközt vásárolsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97546) Don77 válasza raider21 (#97534) üzenetére


Don77
tag

Nem, nem kaptam. Azért kíváncsi vagyok jelentkeznek e, vagy most ez így ennyi?
Itt vannak az adatok, nem tudom változott e valami.

(#97547) rsf válasza adika4444 (#97539) üzenetére


rsf
senior tag

Én is szívtam mire jó lett de:
Connection type és Connection trigger lehetőség van! Connection mode nincs a sagemcom-on!
A Connection type :PPP vagy DHCP lehet
A Connection trigger meg: Always ON, Manual, Ondemand
Ez a nemrég becsatolt képen is jól látszódik.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97548) raider21 válasza Don77 (#97546) üzenetére


raider21
aktív tag

Látni kellene az előző képmentést is a HGW által mért adatok kimentéséről. Most kb. maximumon ki van hajtva a vonalad, kb. 49/15 Mbit/s a sebbességed. Feltőltésnél 10 dBm az adást elkészítésére!!! Letöltésnél van még egy hajszálnyi tartalék, de nagyjából ennyi, mert az a 0,2 dBm tartalék sok pluszt nem tudna hozni! :P ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97549) Don77 válasza raider21 (#97548) üzenetére


Don77
tag

De akkor most szerinted ennyi? Kész? Mert ugye se szerelő nem volt, se új hgw sincs. Vagy várjak egy hetet aztán kérdezzem meg?

(#97550) adika4444 válasza rsf (#97547) üzenetére


adika4444
addikt

Bocs, reflex, valamiért a connection mode jön mindig a kezemre, de a trigger lesz az!
Tehát azt manualra, bepipálod a Passtrough-t, save, és mehet rögvest a saját router, nem is kell újraindítani a Sagemet (persze hasznos lehet), de utána csatlakozhatsz rögvest saját eszközzel, mert a Sagem rendesen zárja a PPPoE sessiont.

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.