Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97651) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy Sagemcom F@st 5655v2 AC ONT és egy Synology RT1900ac router.
A következőt szeretném:
A szolgáltatói eszköz csak bridge módban kellene, mindent a Synoval szeretnék irányítani.
A Sagemcom készüléken a WiFi-t és a DHCP-t már kikapcsoltam.
Viszont a Sagemcom és a Syno alapértelmezett IP címe ugyanaz. Kell változtatnom valamelyiket?
Igazság szerint nem nagyon szeretnék belemászni a Sagemcom menüjébe, annyira nem érdekel.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97652) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97651) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DHCP-t kikapcsoltad, akkor nincs IPTV-d sem ugye?
Nincs bridge mód optikán.

Nem kell megváltoztatnod, mivel nem egy alhálózatban lesznek az eszközök, ha a Syno építi fel a PPPoE kapcsolatot.

Sagemcom-ban PPPoE Passthrough-t kell bekapcsolnod, előtt pedig a Connection trigger-t átrakod manual-ra. Ezek után fogod és beállítod a a Syno-ban a PPPoE kapcsolatot és kész is vagy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97653) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97652) üzenetére


#19482368
törölt tag

Vagy megnyomja a reset gombot a sagem-ben, az törli automatikusan a PPPoE beállításokat is. És egyből létre lehet hozni más eszközön az internet kapcsolatot. Anélkül hogy be lépne az ONT-ba.

(#97654) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97652) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is k.feri80.
A net még nincs bekötve, csak az eszközök vannak meg, így gondoltam mindent beállítok még előtte.

Sagemcom-ban PPPoE Passthrough-t kell bekapcsolnod, előtt pedig a Connection trigger-t átrakod manual
Na ezt hogy? Hol van a menüben? :F

k.feri80
Ha nyomok egy resetet akkor minden visszaáll normálba, a DHCP is automatikusan bekapcsol, így nem tudom, hogy ez jó lenne-e. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97655) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97653) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És azzal a lendülettel visszakapcsol a DHCP és a Wifi. :DD

Ha már letiltotta a DHCP-t és a WIfit, akkor biztosan be tud lépni az ONT felületére és nem lusta ennyire.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97656) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97654) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell a reset ne foglalkozz vele... Az egy veszett ötlet.

WAN beállítások alatt, ahol a PPPoE adatokat tudod megadni ott kellene lennie a Connection trigger átállítása után PPPoE Passthrough-nak, ha minden igaz. Egyik fórumos kolléga képe, alul látod a PPPoE PT-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97657) #19482368 válasza Dolphine (#97654) üzenetére


#19482368
törölt tag

De alapban nem teszi be a PPPoE kapcsolatot. Tehát mindegy, mi van beállítva.

DJ. Ru$y
Csak annyira veszett ötlet, hogy amikor kihozta a GLS összekötöttem és simán a saját eszközöm hozta létre a kapcsolatot. :D Anélkül hogy be léptem volna a Sagem.be.
És ha nyomok rá egy resetet, mindent alapba állít, tehát törli. :D

[ Szerkesztve ]

(#97658) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97656) üzenetére


Dolphine
addikt

Most vagy nincs ilyen menü, vagy azért nem látszik, mert az ONT-re nincs semmi sem kötve egy PC-n és 220-on kívül. :F
Na, az én felületem nem így néz ki!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97659) #19482368 válasza Dolphine (#97658) üzenetére


#19482368
törölt tag

Erről beszélek, simán hozd létre a kapcsolatot a saját eszközödön, kösd rá a telekom sagem
lan portjára, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#97660) Dolphine válasza #19482368 (#97659) üzenetére


Dolphine
addikt

Valószínűleg majd az lesz! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97661) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97658) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen számú FW van rajta? Régebbi FW-ben nem volt benne a kapcsoló, lefrissíti az ügyfélszolgálat távolról.

Felmerült bennem egy kérdés. Hogy van nálad Sagemcom, ha még nincs élő előfizetésed? :)

k.feri80
Minek csináljon reset-et, ha nincs az eszközben semmilyen adat, és már kikapcsolta amit kell? Még mindig nem értem, hogy neki miért kellene reset-et csinálnia, nincs még élő szolgáltatása sem, szóval nincs benne semmilyen adat.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97662) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Azt mondják,hogy maga a Magenta csomagváltás akkor lesz lezárva, ha a régi routert visszakapták. Ha ezt tegnap leadtam, akkor mikor várható az ügymenet lezárása, hogy egyéb dolgokat is tudjak rendelni?

Elvileg a leadás T pontban még nem jelenti ezt,mert valami háttér műszaki csapat még mókol vele. Ez hetek vagy napok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97663) DJ. Ru$y válasza V.Stryker (#97662) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akár hetek (de lehet csak napok). Viszik vissza központi raktárba, ha oda beért, és visszajelzik a központ felé, akkor zárul le.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97664) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97661) üzenetére


Dolphine
addikt

Az FW az passz, de erre már én is gondoltam.
A szerelővel jóban vagyok, aki telepíti az eszközöket, így adott egyet, hogy nézegessem. ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97665) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97664) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt írta a kolléga, hogy neki milyen verziójú FW van fent. Szerintem a szerelő is tud majd neked ráküldeni a telefonjáról szoftvert frissítést, amint él a szolgáltatás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97666) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97665) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97667) #19482368 válasza DJ. Ru$y (#97661) üzenetére


#19482368
törölt tag

És minek keressen benne olyan menüt ami nincs benne? :D :D :D
Egyébként én azért javasoltam, mert ha valamit esetleg el elállított rajta, akkor ez egy egyszerű módja hogy minden alap helyzetbe kerüljön. :D
Egyébként ha a Telekom sagem-re biza valaki az Internet kapcsolatot. És utólag meggondolja magát, nem kell mást tenni, mint reset. Az eszköz újra indul, a wifi gomb megnyom pár mp rajta hagyja a kezét, és az is kikapcsol. És ehhez be se kell lépni a Telekom sagembe. A saját eszközön meg be lehet állítani a PPPoE kapcsolatot. Minden egyéb felesleges kör futás. :D

[ Szerkesztve ]

(#97668) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#97666) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lesz IPTV-d vagy csak net?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97669) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#97668) üzenetére


Dolphine
addikt

IPTV nem lesz, csak net és vezetékes telefon.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#97670) Boond


Boond
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hűség nélkül, és 2 év hűséggel is ugyan annyi az ár, a telekomnál. pl vezetékes internet, akkor mégis mi a különbség, miért éri meg 2 évre kötni?

Az egyévnél, látom van némi kedvezmény, de már ott is csak pár hónapig.

Illetve, ha vki telefonos megérésesre módosít, majd az mennyivel lehet jobb ajánlat?

(#97671) HTomee válasza DJ. Ru$y (#97632) üzenetére


HTomee
tag

Ma nem volt telefon kimenő hívás hiba.. Az ONT végzi a kapcsolódást és így jó. Biztos ami biztos azért átdugtam Tel2-be mint ahogy többen is írták. Ha még egyszer rosszalkodik akkor bejelentem hibára.

Akkor ezek szerint a Sagemcom ONT-nek ismét találtunk egy nyűgjét.. Egyre jobb :D

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#97672) DJ. Ru$y válasza HTomee (#97671) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg úgy most a PPPoE Passthrough-t, hogy Tel2-ben hagyod a telefont.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97673) DJ. Ru$y válasza Boond (#97670) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Készülék kedvezményt kapsz 2 évre. 1 év hűség esetén az első 3 hónap kedvezményes. 1 évet éri meg kötni, ha nem kell semmilyen készülék (nem csak telefon).

Törvényi szabályozás nem engedi, hogy a hűséggel és hűség nélkül eltérő áron kínálják a szolgáltatók a szolgáltatásukat.

"Illetve, ha vki telefonos megérésesre módosít, majd az mennyivel lehet jobb ajánlat?"
Ezt nem teljesen értem. Internet + telefon csomagkedvezményre gondolsz? Attól függ milyen áron kapod a szolgáltatást. Hívd fel őket és megmondják, hogy csomagban vagy magában olcsóbb a dolog.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97674) #19482368 válasza HTomee (#97671) üzenetére


#19482368
törölt tag

Figyelj, nálad valami más lesz. Nekem is a Tel 1-ben van a telefon, és semmi probléma nincs, nem is volt soha.
Az hogy mi hozza létre az internet kapcsolatot, nem befolyásol semmit. Se a TV-t, se a Telefont.
De egyébként vezetékes részen nincs baj a Sagem-el. Szóval nyugodtan rá bízhatod az internet kapcsolat létrehozását. Én 0-day-t még nem találtam rá, eddig. A tűzfala, meg egész jól konfigurálható, beállítható.
Ha a Sagem után kötöd a saját routered, akkor max dupla tűzfal mögött vannak az eszközeid. Amivel semmit nem vesztesz. Jó a wifi része, picit ratyí, de kertváros övezetben nem annyira gáz az se. Nagyvárosi környezetben, már .....

[ Szerkesztve ]

(#97675) HTomee válasza DJ. Ru$y (#97672) üzenetére


HTomee
tag

Kíváncsi vagy Te is ugye? :D
De miért lassabb ha az Asus tárcsáz? ONT=950/940, Asus=920/870
Még ez is rejtély...

(#97676) HTomee válasza #19482368 (#97674) üzenetére


HTomee
tag

Teló jó, kábel jó. 3 hónapja hibátlan.
Volt aznap hálózat karbantartás miatt 5 óra kiesés, de erről értesítettek is. És ha bele gondolok akkor kb azóta.
Várok 1-2 napot TEL2-be, hogy mi lesz..

(#97677) #19482368 válasza HTomee (#97675) üzenetére


#19482368
törölt tag

Bocs, ebbe semmi rejtély nincs, teljesen jók ezek az értékek. Meg ahány speed-test, mindig mást mutat, az se lehet készpénznek venni. Ha egymás után 2-3-szór mérsz, mindig más adatokat fog ki írni.

(#97678) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Erre valaki?

(#97679) viktorhu válasza HTomee (#97675) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem nagy különbség. Ha régebbi asus, akkor lehet, hogy kicsit gyengébb a hardvere, mint a sagemnek. De még sima mérési hiba is lehet, ezen a szinten speedtesttel ez hibahatáron belül van.

(#97680) HTomee válasza #19482368 (#97677) üzenetére


HTomee
tag

Akkor úgy írom, hogy ezek az átlagok. kb 20-20 mérésből.
Az Asus hardveresen szinte ugyan az. RT-AC66U B1 (2x1.0 Ghz CPU, 256Mb RAM)

[ Szerkesztve ]

(#97681) viktorhu válasza HTomee (#97680) üzenetére


viktorhu
veterán

Amikor a sagemen mérsz, akkor az asust teljesen kihagyod, vagy azt AP módban használod?

(#97682) HTomee válasza viktorhu (#97681) üzenetére


HTomee
tag

Is-is. Van, hogy Sagemen közvetlen vagy az Asus-on Ap-ben, mindkettő ugyan az kb, ha a Sagem kapcsolódik..
Ha az Asus kapcsolódik akkor kb minusz 50-80MBps
Azért lenne jó, ha az Asus kapcsolódna mert akkor tudom távolról menedzseni. PL. gyerekek, ha nem tanulnak.. :D

[ Szerkesztve ]

(#97683) #19482368 válasza HTomee (#97682) üzenetére


#19482368
törölt tag

És mi akadályoz meg benne? Simán át rakhatod az internet kapcsolat létrehozását, a saját eszközödnek.
Én tényleg nem értem, mi ebben akkora nagy dolog. Persze értem én, nem vagyunk egyformák, stb... De pl a Telekom Ü.F szolgálata is minden technikai segítséget megad. Szóval, nem igazán értem. :(

(#97684) HTomee válasza #19482368 (#97683) üzenetére


HTomee
tag

Megtörtént, de akkor elkezdett a telefon kimenő hívás rosszalkodni... ezért vagyok itt :D

[ Szerkesztve ]

(#97686) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97678) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valószínűleg azért nem írt senki semmit, mert tippünk sincs... Jelentsd le hibára, ha kimegy szerelő, akkor demonstráld neki (bár biztos vagyok benne, hogy pont, akkor fog hibátlanul működni, mikor ott a szerelő, ahogy az lenni szokott), mást nem nagyon tudsz csinálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97687) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#97686) üzenetére


ggg666
őstag

Annyit fogok csinálni, hogy levideozóm tesztelés közben, de a logban is nyoma van.

[ Szerkesztve ]

(#97688) DJ. Ru$y válasza HTomee (#97684) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Még mindig azt mondom, Tel2 és ASUS próbaszerencse, aztán meglátod. Ha továbbra is gáz van, akkor megpróbálhatsz hibát bejelenteni... Kérdés, hogy ők mit tudnak vele csinálni az eszközcserén kívül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97689) Boond válasza DJ. Ru$y (#97673) üzenetére


Boond
addikt

Az összefoglalóban olvastam, a "weboldalon kiirt árak, nem valósak, telefonon ennél jobb ajánlatot is kaphatsz"

Nekem két éves van ha jól emlékszem... de kb hasonló áron lehet, most mint akkor az új szabályozás... de majd utána nézek, még úgyis eltart egy darabig...

köszi.

készüléknél mennyi a kedvezmény, hány % kb? Bár valószínüleg az felejtős...

(#97690) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#97688) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem úgy van, hogy két vonalat kezel, és az egyik szám az egyikhez, a másik a másikhoz lenne hozzárendelve? Így ha csak egy vonal van, akkor csak az egyik él. Még valamelyik vdsl2 router menüjében láttam, hogy mutatta, melyik vonalon él a telefonszám, és abba kellett bedugni a telefont.

(#97691) kabelmania27 válasza ggg666 (#97678) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lanforgalmat saját routeren keresztűl bonyolíts mert a szolgáltató hgw router része kevésbé stabil.

(#97692) ggg666 válasza kabelmania27 (#97691) üzenetére


ggg666
őstag

Van egy asus rt-n16 routerem, azt milyen módban érdemes rákötni?

Sagemcom modem van és 2 iptv egy nas, egy mini itx és egy i7-es notebook.

(#97693) kabelmania27 válasza ggg666 (#97692) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hgw lan 1 portjára kösd a saját routered wan portját, betudod állítani hogy a saját routered végezze a pppoe csatlakozást, ilyenkor a hgw oldalán a pppoe csatlakozásnál ki kell törölni a felhasználónevet de ezt csak akkor csináld meg ha tudod a csatlakozáshoz szükséges felhasználónevet és a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#97694) ggg666 válasza kabelmania27 (#97693) üzenetére


ggg666
őstag

iptv az maradhat a modemen?

(#97695) kabelmania27 válasza ggg666 (#97694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Maradhat, jobb is ha a hgw lan 2-4 portjában vannak a boxok, így ha újra kell indítanod a routert nem szakad meg a tévéadás.

[ Szerkesztve ]

(#97696) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#97690) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 számot kezelne elvileg, de gyakorlatban a W724V esetében is úgy működött, hogy bármelyikre tudtam volt vonal rajta és lehetett hívni is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97697) HTomee válasza viktorhu (#97690) üzenetére


HTomee
tag

Megy Tel2-ben is Most abban vagyok pár órája. ez is érdekes

[ Szerkesztve ]

(#97698) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#97692) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt azért muszáj megemlítenem, hogy, ha PPPoE Passthrough-ba bekötöd a Sagem mögé a router-ed, akkor lefogja vágni a 2/1 Gb/s-es csomagodat 1/1 Gb/s-re, mivel 1 LAN porton még mindig csak 1 Gb/s fér át.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97699) Atomantiii válasza HTomee (#97697) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam a tel1-ben és tel2-ben is van telefon bedugva és mindkettő működik, holott ugyanúgy úgy írja, hogy csak 1 telefon van regisztrálva. (de szerintem az a vonalra vonatkozik és nem a készülékekre)

[ Szerkesztve ]

(#97700) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#97698) üzenetére


ggg666
őstag

És switch-el meg lehetne oldani hogy egy portot megosztanák, erre menne a 2 iptv meg maximum a gyengébb nas, mert nem tudja a hardver miatt kihasználni a gigabitet a másik 3 portra meg 3 Gigabites erősebb gép?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.