Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97201) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok újra lenne egy kérdésem.
ZTE speedport Entry 2i hol kell ki nyitni az udh portját?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#97202) lesaux


lesaux
veterán

Megújult a Telekom alkalmazás. :)
Nem találom az online időpontfoglalást. :) Egyetlen dologra volt használható az a program, ki is szedték belőle.

(#97203) DJ. Ru$y válasza raider21 (#97192) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon sokat lovagolsz ezen a Noise Margin 6 alatt halott a vonal dolgon, de én egy másik kollégával egyetemben a bonding óta tapasztaltuk, hogy simán mennek fullon a vonalak 5 alatti (!) margin mellett is, minden probléma nélkül. (Ő sajnos már nem jár erre a topic-ba, de nála volt már 4 alatti margin is, ha jól emlékszem és semmi problémája nem volt. Akkor nem értettük mi sem, de azóta is működnek patikán a vonalak nála.)

Nekem hasonló a vonalam, és nincs ennyi CRC még többször ennyi UP time után sem, lehet ott kötési hiba is, és az én vonalam lehet jobban ki van hajtva, mint az övé.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97204) #78121280 válasza lesaux (#97202) üzenetére


#78121280
törölt tag

Időpont foglalás később várható a megújult alkalmazásba. :)
Addig is Időpontot az üzletkereső oldalon tudsz foglalni a kiválasztott üzletbe.

(#97205) v.e.s.


v.e.s.
csendes tag

Sziasztok!

Egy Sagemcom F@st 5655v2-be szeretnék egy usbn működő Xiaomi Mi WiFi Amplifier 2-t tenni a jobb jelerősség miatt.

Ez működne,vagy nagyon benéznék valamit?

(#97206) funk648 válasza DJ. Ru$y (#97203) üzenetére


funk648
aktív tag

Nálam 2-ig szakadás sincs, ez nem úgy van, ha 6dB alatt van bármelyik irányba, az onnantól használhatatlan.
Ez a 6dB ha jól tudom, itt a Telekomnál alkalmazott előírás, de mondom, ennek a felénél sincs még semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#97207) DJ. Ru$y válasza funk648 (#97206) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor ez azt jelentene, hogy a rendszer fixen tartana 6 dBm-en, sebesseg korlatozas mellett holott ezt mar nem nagyon alkalmazzak ezek szerint, szoval meg mindig ott tartunk, hogy kar 6-os SNR-en rugozni, alatta sem lesz problema, es a CRC is inkabb kotesi hiba miatt nohet, mint az alacsony margin miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97208) raider21 válasza DJ. Ru$y (#97203) üzenetére


raider21
aktív tag

Lehet kötési hiba is valahol, benne van a pakliban. Főleg annak tükrében amit írsz!
Ezt a jó ha 6 vagy az feletti értékű a Noise Margin T -s emberkétől hallottam még anno, csak ezért "rugózok" rajta. :P ;)

raider21

(#97209) funk648 válasza DJ. Ru$y (#97207) üzenetére


funk648
aktív tag

Nem fixen tartja, de fullra járatott vonalaknál az SNR-t általában mindig 6dB körülire lövi be a rendszer. (ez a letöltési irányra vonatkozik, többnyire ez szokott lenni a szűk keresztmetszet.)

[ Szerkesztve ]

(#97210) raider21 válasza bul07 (#97197) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha hosszabb ideje megy a HGW -d, akkor az a CRC hibaszám egyáltalan nem vészes! :)
Viszont min merted a sebességet? Wi-Fi -n, vagy nem Cat5e UTP kábelkel? Mert értem én, hogy 76,4/18,1 Mbit/s de a HGW alapján a kb. 80/25 Mbit/s sebességnek gond nélkül meg kellene lennie.

raider21

(#97211) weiss


weiss
addikt

Helló, FTTH-val kapcsolatban volna pár kérdésem:
1/ hány kábelt húznak be?
2/ valami dobozt raknak a lakásba, vagy a kábel közvetlenül az ONT-be megy?
3/ ha raknak dobozt, ez mekkora?
4/ mekkora sugárban lehet törni a kábelt?

Kösz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#97212) wmati válasza weiss (#97211) üzenetére


wmati
addikt

1. Egyet
2. Közvetlen az Ont-be

(#97213) Bozek válasza raider21 (#97210) üzenetére


Bozek
nagyúr

Minek neki Cat5e kábel? 100 Mbps alatt elég a Cat5 is, nem gigabites netje van.

(#97214) #77646080 válasza lesaux (#97202) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosabban fogalmazva: számodra volt egyetlen dologra használható az app, ami nem jelenti azt, hogy ez általánosan így lett volna. :-)

(#97215) bul07 válasza raider21 (#97210) üzenetére


bul07
nagyúr

Pc- n mértem kávelell összekötve.
Amúgy engem nem annyira zavar a sebesség csökkenés, ez is bőven elég nem torrentezek HD filmeket
Majd ha esetleg 50környékére lemegy akkor majd szólok hogy akkor tegyük csak eggyel kisebb csomagba ha ennyit bír a vonal

Amúgy ma telefonáltam a 2HD miatt be is állíttota

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97216) weiss válasza wmati (#97212) üzenetére


weiss
addikt

Kösz!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#97217) lesaux válasza #78121280 (#97204) üzenetére


lesaux
veterán

Igen, köszönöm, közben megtaláltam. Bár aznapra nem enged foglalni, csak leghamarabb holnapra. Mindegy, megoldódott. Senki nem volt a vecsési üzletben, igaz, SIM-kártya sem. :D

German_TD: oké, jogos. :)
____

És amint megtudtam, Magenta 1-hez nem jó az analóg telefon, kábeltelefon kell hozzá. Innentől bukó. Ezt nem bántam volna, ha valahol fel van tüntetve.

(#97218) DJ. Ru$y válasza bul07 (#97215) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs kisebb csomag Net S Plusz van innentol xDSL-en semmi mas.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97219) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! A nagyszüleimnek jelenleg ez az előfizetés aktív a telekomnál:

Mint azt látni lehet a hűségidejük 1 hónap múlva lejár. A telekomnál az ő jelenlegi net mánia m nevezetű netcsomag megszűnt vagy legalábbis kikerült az újonnan megrendelhető kínálatból. Megnéztem, az ő lakhelyükön az új csomagok közül csak a Net S Plusz nevezetű érhető el. Ha választanak hozzá még egy alap telefon díjcsomagot is, akkor a Havonta fizetendő: 4272 Ft/hó-ra jön ki 2 év hűséggel. 1 év hűséggel 3104 Ft lenne az első 3 hónap.

Ha lejár a hűség és maradni akarnak a telekomnál, akkor mindenképp ezt a Net S Plusz netcsomagot tudják csak igénybe venni? Arra nem lesz lehetőségük, hogy a jelenlegit hosszabbítsák meg +2 évre?

[ Szerkesztve ]

(#97220) sziszi-fuszi válasza Putyin90 (#97219) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Megtarthatják a jelenlegit, s minden ár marad a régi! Hűséget sem szükséges kötni!

Mi alá kell írás?

(#97221) DJ. Ru$y válasza Putyin90 (#97219) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 evre ugyis csak, akkor tudnanak hosszabbitani, ha veszel keszuleket, es arra kapsz kedvezmenyt, ennel az egy ev is jobb lenne nekik, ha huseget akarsz, mivel ott, ahogy irtad is 3 honapig olcsobb.

Viszont, ahogy irtak is, nem kotelesek hosszabbitani, igy csomagot sem kell valtaniuk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97222) poli27 válasza wmati (#97212) üzenetére


poli27
veterán

Ez így nem igaz, mert corning nál van egy kötödoboz is a lakásba, mert a corning kábelre nem tudsz csatit tenni :D

(#97223) Macisajt3


Macisajt3
tag

Az elképzelhető, hogy egy terület az elmúlt pár napban megváltozott besorolás szempontjából?
A hét elején (már az új csomagok meglétekor) optikai net 1000-et 3990-ért mutatta az oldal (a táblátok alapján ez spec 1 ár), most viszont 6495-ért látom cím beírása után. Tv, telefon ugyanígy spec nélkül, legmagasabb áron.
Azt írtátok páran már, hogy pocsék a weboldala a telekomnak csomag szempontjából, de az a furcsa, hogy szeptember 1 után még rendes árakat láttam.

(#97224) DJ. Ru$y válasza Macisajt3 (#97223) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem csak az oldal nincs megint a topon... Ha van konkurencia és ezért van Spec ár, akkor az ezután is annyi lesz. Ha nincs konkurencia és eddig tévesen volt besorolva Spec 1-be, akkor ezt javíthatták, bár gondolom inkább az előbbi lesz igaz. Hívd fel őket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97225) szabogabor10 válasza Macisajt3 (#97223) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az én címemre se a spec1 árakat írja, egyszerűen elbaszták megint.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97226) norti válasza Macisajt3 (#97223) üzenetére


norti
addikt

Biztosan nem jó az oldal, nekem még a hűségidőket is rosszul hozza, nem csak az árakat, amik alapján 1,5x annyit kellene fizetnem, mint eddig.

(#97227) bul07 válasza DJ. Ru$y (#97218) üzenetére


bul07
nagyúr

Aha
Ahogy nézem ez a Net S 150/50 csomag

Ugye ezt második vonal bekötésével tudnák elérni?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97228) Bozek válasza bul07 (#97227) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, a Net S az optikán van, a Net S Plus van xDSL-en.

[ Szerkesztve ]

(#97229) bul07 válasza Bozek (#97228) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez lenne
Net S Plus 30/5

Aha szóval ha jövő nyáron lejár és hosszabbítanék akkor leviszik a sebességet 30/5-re ?

Ennél többet tud a iQ flottás Telenoros nettem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97230) szabogabor10 válasza bul07 (#97229) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem, max sebességet adnak (amennyit bír a vonalad).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97231) kchris78 válasza szabogabor10 (#97225) üzenetére


kchris78
veterán

nekem az oldal soha az eletben nem mutatott meg spec arakat a cimemre;). pedig olyanon lakom.

[ Szerkesztve ]

(#97232) szabogabor10 válasza kchris78 (#97231) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem eddig jó volt, még az új csomagok bevezetésénél is, aztán pár napja meghülyült.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97233) Don77


Don77
tag

Sziasztok! Bondingal kapcsolatban kaptam 1-2 segítséget,
raider kollega privben írta HGW vonalkapcsolatait osszam meg hogy majd azok alapján jól megmondjátok van e értelme vagy sem. Speedport 724
Ilyesmit találtam, remélem jó.
Version numbers and DSL information
Date/time
10.09.2018 11:58:02
NTP Server
ntp.telekom.hu
DSL downstream
47838
kBit/s,
DSL upstream
11513
kBit/s,
Firmware version
09021602.00.653
Boot code version
1.07.0
DSL modem code version
B2pvF039q.d24h
Hardware version
001
Serial number
J424015729
Most 50/5 van és szeretnék Net S pluszra váltani, már ha van értelme.

(#97234) DJ. Ru$y válasza Don77 (#97233) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ez kell.

Ha Speedport W724V-d van, akkor jelentkezz be a kezelőfelületére, utána nyisd meg ezt és ne kimásold az adatokat, hanem egy képernyőképet illesz be róla, sokkal átláthatóbb, mint, ha kimásolod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97235) Don77 válasza DJ. Ru$y (#97234) üzenetére


Don77
tag

Értem, köszi, bocsi!

(#97236) DJ. Ru$y válasza Don77 (#97235) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bonding-gal lehetne 100-as neted, Net S Plusz esetén, de koránt sem biztos, hogy kapsz bonding-ot, ha megrendeled a Net S Plusz-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97237) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Cseréltettük a nem felvevős boxot egy felvevősre.
Viszont a felvevőshöz csak tápot adtak, se HDMI se ethernet kábelt.
A régi boxhoz kapottat megtarthatjuk, és elég a régi boxot + régi tápot + régi távirányítót visszaküldeni?

üdv, adika4444

(#97238) maxiszalai12 válasza adika4444 (#97237) üzenetére


maxiszalai12
tag

Nálam elég volt fél éve.

(#97239) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen laptopba

ha vennék egy ilyet,, vagy ilyet akkor ki bírnám használni ssd-vel persze a 2000/1000-es netet?

[ Szerkesztve ]

(#97240) Livius válasza ggg666 (#97239) üzenetére


Livius
őstag

nem

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97241) raider21 válasza DJ. Ru$y (#97236) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha van szabad érpár feléjük, elméletileg lehet Bonding, mett van IPTV nála. De ez akkor derül csak ki, ha csomagot vált.

raider21

(#97242) raider21 válasza Don77 (#97235) üzenetére


raider21
aktív tag

A kb. 50-49/14 Mbit/s -nek azért itt mennie kellene. Elméletileg a feltöltési sebességed lehetne több, mint amit most látni a HGW -ben. Kérdés, hogy a mérésnél ment-e valamelyik box?

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97243) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Biztos én vagyok hülye, de hol találom a Telekom által adott Sagemcom routernél a bejelentkezési azonosító + jelszó beállításának lehetőségét? :F

(#97244) tocsek18


tocsek18
senior tag

Hello, 9 nap múlva lejár a 2 év hűség telefon net és tvről:

Próbáltam, most interneten meghosszabbítani de nem jött össze csak csomagváltások vannak.
Ugye internet M megszűnt csak Net S Plusz érhető el de 150/50 sose jönne, ennyit bír a vonal

Tv-nél csak 3 féle IPT csomag választható, bőven jó a sat, iptv pont nem kell.
vonalas telefon az van ugyan úgy
2év hűséget simán vállalom, jobb szolgáltató itt nincs.
Hogy tudom, az első képen láthatóakat meghosszabbítani?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#97245) #19482368 válasza RockHaRD (#97243) üzenetére


#19482368
törölt tag

A router web-gui bejelentkezési adatok a a router aljára ragasztott matricán található.

(#97246) maxiszalai12 válasza tocsek18 (#97244) üzenetére


maxiszalai12
tag

Ha akarod, hogy minden maradjon a régi, nem kell semmit tenned. árak nem mennek feljebb.

(#97247) tocsek18 válasza maxiszalai12 (#97246) üzenetére


tocsek18
senior tag

És akkor, hogy marad meg a 25% kedvezmény pl? Kétlem ha lejár a hűség nem változik semmi, törlődik minden és megszűnik minden szolgáltatás nem? Ha lejár a 9 nap megújúl magától vagy mi?
Személyes intézés lesz ebből.

(#97248) Polgesz válasza RockHaRD (#97243) üzenetére


Polgesz
tag

192.168.1.1 -> Access Control -> User

[ Szerkesztve ]

(#97249) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
A következő történt. Tegnapi nap folyamán online megrendeltem az új IPTV csomagot. Ma délután felhívtak adatot egyeztetni. Miután megtörtént, elindították a megrendelést.
Nem sokkal ezután észrevettem, hogy a csatornaváltás meglehetősen lelassult. Arra gondoltam, hogy megpróbálom újraindítani az STB-t (utólag hülye ötlet volt) Az újraindítás során csatlakozik a helyi hálózatra, majd lekéri az IP címet, viszont ez után a színes képernyőnél leáll.
Másik box -szal is ugyanezt csinálja.
Mi történhetett?
Gondolom a sagemcom -ot (HGW) is újra kellene indítani, de félő, hogy akkor a harmadik éppen üzemelő boxról is elmegy az adás, az viszont most per pillanat egyenesen katasztrofális esemény lenne...
Ráadásul a Sagemcom -on pirosan világít a telefon ledje is, az is elment. Net van.
Ha belépek az eszközbe, a telefonkapcsolat not registered.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97250) Don77 válasza raider21 (#97242) üzenetére


Don77
tag

Aha az iptv ment mérés közben.
Közben meg a telekommal is beszéltem, ugyanezt mondták kb, rosszabul nem járhatok, de minden csak a megrendelés után fog kiderülni. Úgyhogy szerdán visszahívnak, megrendeltem.
+
Valahogy a mostani HGW beállításait át tudom menteni majd az újra? Mert teljesen más tipus lesz elvileg, de akkor nem kellene végigzongorázni mindent...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.