Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97401) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok, ezt itt és most zárjuk le! Az, hogy egy játék milyen portokat használ nem sok köze van a Telekomhoz, ezt tényleg nem itt kell megtárgyalni. Ha megvannak amit ki akarsz engedni a tűzfalon, akkor térj vissza a témához, ha kérhetem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97402) DSPx válasza DJ. Ru$y (#97393) üzenetére


DSPx
tag

Szintúgy SG3G10000318 verzió, nálam megjelenik.

Én teszteltem is, saját gépen élesíteni is tudtam a dolgot. 3db IPTV mellett.

Huawei P10

(#97403) cherubion08 válasza cherubion08 (#97116) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Válaszolok saját magamnak,lehet mást is érdekel. Bár a válasz még várat magára,legalább is az első számlázásig. :DD
Múlt héten megrendeltem kettő otthoni szolgáltatást,amihez hozzáfűznék 1db mobil flottás előfizetést(nevemen van stb).
A variációk:
1,Szerződés kötés előtt telefonon érdeklődtem a kedvezményekről. Azt mondták mindenre jár a 20%.
2,Mielőtt elmentem volna szerződést kötni észre vettem,hogy lehet 30%is járhatna,rákérdeztem a boltba, azt mondták a kettő otthonira 30% ,a flottás mobilomra semmi se.
3, Tegnap megkérdeztem chat -en ,mindenre jár a 30%
4, Ma bekötötték,de volt egy kis elírás a szerződésbe,ezért felhívtam őket egyeztetni és hát megkérdeztem milyen kedvezmények járnak. A két otthonira 30% , mobilomra havidíj kedvezmény nem jár,de a mobiladat duplázódik,és nézhetem adatforgalom csökkenés nélkül a tvgo-t.
Hát most már nagyon kíváncsi vagyok mit számláznak jövő hónapba. :)

(#97404) kopa1 válasza cherubion08 (#97403) üzenetére


kopa1
aktív tag

Flottásra nem jár kedvezmény, mivel az rögzített egyedi árazású megállapodás :( Viszont a duplázást és a TV GO-t megkapod a flottásra is. Otthonira pedig 30%.
Szóval a 2. és a 4. nyert, az 1 és 3. szerintem diákmunkás lehetett.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#97405) cherubion08 válasza kopa1 (#97404) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Pedig milyen jó lett volna,ha mobilból -30%,és dupla net. 3000ft lett volna korlátlan dumám,sms és 6gb net. :D

(#97406) rsf válasza DSPx (#97402) üzenetére


rsf
senior tag

Hát akkor ez egyre érdekesebb..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#97407) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Ma felhívtam a 1414-et.A kis csaj kapásból hülyének nézett.Most megpróbált a Vidanetre hivatkozni azért nem lehet nálunk 300/20.Megjegyzem a Vidanet csak ADSL en szolgáltat a mi városunkban.De legalább elmondta a végén,hogy ne is várjak a Telekom-ra nem is fogják feljebb emelni a sávszélt 150/5 felé.Most már feladtam várom ezt a PR Telecomot aki optikázni fog.Remélem nem nyúlják le itt az Uniós pénzt,és nem csinálnak semmit.
Csak érdekesség képen írtam le.Minden technikai feltétel adott és mégsem.Sajnos nyugaton is van tapasztalatom ott is ilyen nyögvenyelős ez az egész.Siralmas.

(#97408) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem témába vágó, de jobb topikot jelenleg nem találtam.
Valaki találkozott már esetleg olyannal, hogy törölték a rendelését azzal az indokkal, hogy túl drága? :F

Magenta1-es csomagot rendeltem személyesen egy budapesti címre, kértem mellé TV-t részletfizetéssel. Aranykártyás vagyok, így minden rendben volt a rendeléssel. Engedte a rendszer is, illetve személyesen is meggyőztek arról, hogy minden rendben lesz. Úgy váltunk el egymástól, hogy majd hívnak a szerelők, hogy mikor jöhetnek bekötni a netet + hozzák majd a készüléket is hozzá.

Na, de!
Ma kaptam egy SMS-t, hogy törölték a rendelésemet, mivel nem felelek meg az igénybevételi feltételeknek.
Hívtam egyből az ügyfélszolgálatot, illetve beszéltem az eladóval is, akivel intéztük a rendelést, de egyikük sem tudott semmi extrát mondani. Az ügyfélszolgálatos látta a rendszerben a megjegyzést, hogy "300 ezer forint feletti értékű készülék miatt törölve". Ha a részletfizetésen problémáznak, akkor miért nem kérnek bizonyítékot a fizetőképességemmel kapcsolatban? Kicsit pofátlannak érzem ezt a bánásmódot.

Jelenleg ott tartok, hogy délután beviharzok egy HIVATALOS Telekom üzletbe (kifogásolva lett, hogy partnerüzletben lett megrendelve a cucc). De ha kifogok még egy idióta libát (már elnézést), akkor falra mászok.

Szerintetek hogyan kellene kiharcolnom, hogy engedélyezzék a rendelésemet?
Komolyan kész viccnek érzem: az ember menne hozzájuk pénzt költeni, de nem hagyják.

(#97409) DJ. Ru$y válasza e90lci (#97407) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hívd fel őket megint, vagy kérd meg kapcsoljon egy másik ügyintézőhöz, hátha valaki más meg tudja oldani, ahogy a többieknek is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97410) DJ. Ru$y válasza b.kov (#97408) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Volt számlatartozásod, vagy késett számlabefizetésed az elmúlt 1-2 évben? Az szokott probléma lenni ezekben az esetekben, ha személyesen a T-Pontban sem jutsz velük dűlőre érdemes megpróbálnod a 1414-en is, hátha.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97411) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Hello . Szükségem lenne a telekom álltal adott setupbox lehetőleg pontos márkájára, telefon párosításához kell. Valaki nézze meg és írja le nekem, )én nem tudom )köszönöm .

(#97412) #78121280 válasza e90lci (#97407) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia!

Megnézettem a Tiszavasvári fejállomást, hogy ott milyen csomagok vannak kiosztva és maximum 150/5 adható egyelőre. :(

(#97413) Kbali válasza Dimaj (#97411) üzenetére


Kbali
nagyúr

IPTV-hez, SAT-hoz? Felvevős vagy sima? Van többféle.

(#97414) e90lci válasza #78121280 (#97412) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Köszi már körbejártam én is,a kis csaj elszomorított (meg azon rágtam be mintha nem tudnám én hogy a vidanet,csak adsl en szolgáltat itt,mikor kb 5 évig volt náluk előfizum),mert amúgy nagyon meg vagyok elégedve a telekom szolgáltatással nincs problémám vele.Csak a feltöltés lenne több az nagyon kevés,nem vagyok torrent huszár nem arra kell,hanem kinn kényelmesen tudjam nézni a filmeket az itthoni nasról,meg a haverom miközben húzza át tőllem akkor ne akadjon.Így végül is vagy ő húzza,vagy én nézek filmet.A kettőt együtt már nem bírja a 20 már elvinné.
Nagyon szépen köszi,hogy utánajártál te is! :R :R :R :R :R

(#97415) Don77 válasza raider21 (#97368) üzenetére


Don77
tag

Hát nem kapkodják el...a visszahívás még mindig nem sikerült... Asszem meló után felhívom őket inkább én. Nehéz nekik pénzt adni na.

(#97416) DJ. Ru$y válasza Dimaj (#97411) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Légy szíves, kérem szépen, vagy bármi hasonló esetleg? :U

Itt megtalálod a használati útmutatókat, keresd meg a tiédet és meg lesz a típusa is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97417) b.kov válasza DJ. Ru$y (#97410) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Semmi ilyen nem volt.
1414-et hívtam, de nem lettem előrébb. :(
Most viharzok a boltba, majd írok esetleg, hogy mire jutottam.

(#97418) Dimaj válasza Kbali (#97413) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Iptv

(#97419) Don77 válasza b.kov (#97417) üzenetére


Don77
tag

Nálam is volt ilyen; tizenx éve előfizető vagyok, platina, stb. Tévét akartam venni részletre visszadobták, kb senki nem értette...rá 2 hétre megpróbáltam tpontban (előtte neten rendeltem) minden ok volt, pár napra jött is a tévé. Szóval lehet rossz volt aaa páratartalom, a hold állása, passz :D

(#97420) Grawens


Grawens
senior tag

Leguggolt a telekom.hu? :U

Már újra megy.

[ Szerkesztve ]

(#97421) #30153472 válasza Dimaj (#97411) üzenetére


#30153472
törölt tag

A készülék alján van egy matrica.
Annál pontosabbat látatlanban nehéz lesz írni.

(#97422) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

NMHH: méltányosabbá válik ősztől a Telekom fizetési felszólítási gyakorlata

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97423) szmihaly válasza #78121280 (#97412) üzenetére


szmihaly
csendes tag

Gondolom, hogy ugyan ez a helyzet Tiszalökön is, 150/5. :((

(#97424) b.kov válasza Don77 (#97419) üzenetére


b.kov
senior tag

Végülis annyi volt a megoldás, hogy egy befolyásosabb ember jóváhagyta a rendelést, mert eléggé ragaszkodtam hozzá. :D

Szóval most igazából sikerült újrarendelni, de már nem fogják visszadobni.
Állítólag automatikusan lett törölve a rendelés a magas ár miatt... De hát ki érti ezt.

(#97425) #78121280 válasza szmihaly (#97423) üzenetére


#78121280
törölt tag

Tiszalök is Tiszavasvári fejálomásóhoz tartozik, szóval igen. :(

(#97426) Don77 válasza Don77 (#97415) üzenetére


Don77
tag

Visszahívtak! :D
Amit nem értek: kedves, normális ügyfélszolgálatos fiatalember; Net S plus, asszondja 3 lehetőségem van:
A: holnap reggel újraindítom a HGW-t és már kapom is a nagyobb netet, mivel van iptv-m ezért valszeg bonding is.
B: hétfőn hívnak hogy küldenek egy új HGW-t, majd azzal lesz jó
C: kedden hívnak időpontot egyeztetni ha nincs bonding
Ilyet lehet? Kedves ügyfelünk! Valami lesz! Valamikor! :D
Szóval automatikusan rendezkedjek be a C-re? :D
Mondta kapok sms-t ha aktiválták az új csomagot. (Ps4 prot meg nem kapok, mert a kis huncut weboldal hiába mutatja hogy rendelhető; nem rendelhető és azt sem tudja mikor rendelhető...)

(#97427) raider21 válasza Don77 (#97426) üzenetére


raider21
aktív tag

Érdekes, bennünket egy (ha jól emlékszem...) 80 -as számról hívtak a szombati megrendelés utáni első munkanapon időpontegyeztetés miatt, hogy mikor tudnának Bondingot kiépíteni nálunk.

Küldünk HGW -t: Lehet, hogy le akarják cserélni a Speedport W724V HWG -t egy Speedport Entry 2i HGW -re szereld magad csomag keretében?!?
Mert nekem ebből a talán lehet Bonding dologból az jön le, hogy nagy valószínűséggel nem lehet felétek szabad érpár. De ne legyen igazam!
Viszont a vonaladat maximumon fogják valószínűleg kihajtani.
Mert a Bondingos ZTE ZXHN H368N HGW az nagyon nem szereld magad csomagos dolog (átlag felhasználóknak biztosan nem...) már csak a hivatalosan kötelező meglévő telefonvezeték Cat5e UTP kábelre cserélése miatt sem! Azt szerelő telepíti a szükséges átszerelésrk után.
Mindenesetre érdekes ez a felsorolt 3 opció.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97428) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Csak én nem tudok belépni a Telekom oldalán a személyes menümre?

(#97429) #77646080 válasza huan (#97428) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia! Állandóan változik a helyzet. Ma 2x nem engedett be, utána egyszer igen. Amilyen kedve éppen van... :(

(#97430) mucho22


mucho22
csendes újonc

Sziasztok! Mivel a Sat TV boxon semmilyen információt nem találok a HD csatornák felbontásáról, esetleg valaki tudja milyen felbontásúak a csatornák?

[ Szerkesztve ]

(#97431) DJ. Ru$y válasza mucho22 (#97430) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb fent van egy nagyon jó kereső, amivel a topic-ban tudsz keresni. Legközelebb kérdezés előtt használd azt.

Felbontás információk IPTV és SAT TV.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97432) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Hello . Szükségem lenne a telekom álltal adott setupbox lehetőleg pontos márkájára, (IP TV)telefon párosításához kell. Valaki nézze meg és írja le nekem, )én nem tudom )köszönöm .

(#97433) adika4444 válasza Dimaj (#97432) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem tetted fel ezt a kérdést tegnap is?:)

szerk:
Hopp, megvan a
kérdés
és a
válaszok
is

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#97434) Starchm válasza adika4444 (#97433) üzenetére


Starchm
őstag

Azóta bekerült a kérdésbe az iptv is :D

Nem hiszem el, hogy vannak emberek akik csak type only módban képesek használni a fórumokat.

Legyen egy kis on része is:
DNS-t lehet váltani a sagemcom cuccban? /5655 f@st v2 /
Néha a gép és telók nem akarnak netre csatlakozni, elvileg azzal a hibával, h nincs dns. Régebben soha nem volt hasonló bajom. Lehetséges, h a telekom dns szerverei le lennének terhelve, vagy csak nálam van ilyen szerencsétlenség?

[ Szerkesztve ]

(#97435) DJ. Ru$y válasza Starchm (#97434) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szolgáltatós eszközökben általában nem lehet. Kliens oldalon tudod esetleg megadni. A T DNS szerverei nem szoktak a topon lenni, ezt jól érzed. :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97436) Dumi86 válasza DJ. Ru$y (#97435) üzenetére


Dumi86
senior tag

Miért ne lehetne szolgáltatói eszközben váltani DNS-t? :) Vagy én értek félre valamit? Nálam H368N eszköznél Google DNS van már régóta.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#97437) adika4444 válasza Dumi86 (#97436) üzenetére


adika4444
addikt

Azon, meg talán az EPC3925-ön lehet váltani. De a koaxos Sagemen, UPC Connect Boxon azthiszem nem. Szóval nagyon kevés esetben oldható meg, szerencsés vagy, ha neked megvan rá a lehetőség:)

üdv, adika4444

(#97438) Starchm válasza Dumi86 (#97436) üzenetére


Starchm
őstag

Sajnos sagemcom cuccoknál nincs gyári fw csak amit a tkom gyártott rá, gondolom ezért ennyire lelimitált a dolog benne...

(#97439) #30153472 válasza Dimaj (#97432) üzenetére


#30153472
törölt tag

A készülék alján találsz egy matricát.
Írd be az első két sorát, és megpróbáljuk megfejteni.

A sajátomon pl. ez olvasható:

STB 3112 CDA TTI
IPTV Set-Top Box

(Tatung)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#97440) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok!
A szüleimnél pár hónapja Telekom IPTV van. (koax), ami le a kalappal, hibátlanul működik. Nálam otthon D*GI tv. Hetente egyszer látogatásomat teszem náluk, viszont nagyon feltűnő, hogy sokkal rosszabb minőségű a kép HD és SD adásoknál is. A TV megközelítőleg ugyan az. Nekem egy LG LG 42LA620S, nekik egy LG 42LB650V működik. Próbáltam az IPTV STB beállításokban babrálni 720p vs 1080i, a tv-n is állítgattam, de nem tudtam jobbat kihozni. Létezik, hogy minőségileg ennyivel rosszabb a szolgáltatás mint az enyém?

(#97441) Livius válasza prisz (#97440) üzenetére


Livius
őstag

Remélhetőleg nem SCART-on hanem HDMI-in tesztelted, de amúgy simán létezik ilyen, hogy ennyire gagyi az IPTV minősége a T-nél.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97442) Shkiz0 válasza prisz (#97440) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen.
Többen panaszkodtak már ugyanerre a jelenségre.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97443) prisz válasza Shkiz0 (#97442) üzenetére


prisz
aktív tag

Köszi! Valahogy sejtettem. Amúgy nem mondom, hogy rossz az IPTV minőség mert teljesen élvezhető, de nekem a megszokottól kicsit eltér... :U Amúgy HDMI-vel van csatlakoztatva.

(#97444) #30153472 válasza prisz (#97443) üzenetére


#30153472
törölt tag

Milyen a tévé?

(#97445) El Gringo válasza #30153472 (#97444) üzenetére


El Gringo
senior tag

really? :C

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#97446) szabogabor10 válasza prisz (#97440) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez mondjuk csatornától is függ. Vannak csatik, amiknél nincs különbség igazából. Ahol van, ott nyilván nem mindegy, hogy egy SD csati 2,5 vagy 4-5 Mbit/s, illetve egy HD csati 9 vagy 12-13 Mbit/s. Arra várunk már egy pár éve, hogy a Telekom végre emeljen a bitrátákon optikai és koax területeken, de ez szerintem még igen messze van sajnos.

Kvardekdu: leírta a kérdező.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97447) Attila0 válasza szabogabor10 (#97446) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor ezek szerint nem csak a műholdasuk kritikán alluli.

[ Szerkesztve ]

(#97448) szabogabor10 válasza Attila0 (#97447) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kritikán alulinak azért nem mondanám, a HD csatik egészen biztosan szebbek IPTV-n.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97449) Attila0 válasza szabogabor10 (#97448) üzenetére


Attila0
őstag

Az elképzelhető de, nálam műszaki okok miatt csak műholdas tévét tudtak telepíteni és vannak csatik amik kissé blokkosodnak és a kép is fakóbb a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

(#97450) villamos válasza szabogabor10 (#97448) üzenetére


villamos
őstag

A HD sem egy nagy durranás, ráadásul a színek sem stimmelnek valamiért. Pl. most megy a meccs, és ha átváltok földfelszínire, akkor nem csak a kép szebb, hanem a fű színe is természetesebb...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.