Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) DBob válasza bghistvan (#96749) üzenetére


DBob
őstag

"Van valakinek esetleg összehasonlítási alapja a 2 szolgáltató koaxiálisan "felskálázott" jeléről,minőségéről?"

Oh boy oh boy oh boy
Senki sem skáláz semmit semerre. Egyik kábelszolgáltató sem. Viszont a tartalomszolgáltatók nem éppen bluray minőségben dolgoznak...

(#96752) bghistvan válasza DBob (#96751) üzenetére


bghistvan
senior tag

Nyilván nem BLU-RAY ....(annál van összehasonlítási alapom)..de valamit csak skáláz a UPC is nem? (ha már egyszer koax megy a box-ba,azon meg analóg jön be)
Akkor megpróbálom újra feltenni a kérdést máshogy......a UPC ,vagy a TELEKOM koaxiálisan bejövő "HD -nak nevezett" csatornája ad szebb képet, minőséget? (Sir) 😁

[ Szerkesztve ]

(#96753) kisselandras válasza DJ. Ru$y (#96742) üzenetére


kisselandras
senior tag

ADSL netem van speedtest azt írja minden oké, de játék
Közben kicsit esne a 30 MBit/sb. Valahogy be lehetne ezt mérni alaposan?

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#96754) kisselandras válasza Zehman (#96744) üzenetére


kisselandras
senior tag

Jó neked itt még csak 50 mbit/s es van

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#96755) szabogabor10 válasza bghistvan (#96752) üzenetére


szabogabor10
veterán

UPC-nél csatornától is függ, Telekomnál minden HD csati konstans 9 Mbit/s. Szerintem nincs gond vele, én elégedett vagyok. Meg mostmár több HD csati van, ami csak Telekomnál elérhető.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96756) DJ. Ru$y válasza bghistvan (#96752) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telekomnál nincs már DVB-C, ha erre vagy kíváncsi csak egy kevés ingyenes csatorna, ha van IPTV előfizetésed. Az IPTV pedig hálózati forgalomként érkezik, akár koax-on, akár xDSL-en, akár optikán.

A két technológia nem ugyanaz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96757) Vyndree válasza bghistvan (#96749) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez nagyon terület és személy függő is.
Nálunk a UPC (korábban Monortel) a legalja, egy lapon se említhető a másik kettővel. A Digi jó, ha elég a net és a TV, ha viszont szeretnél korlátlan vezetékes telefont, a TV-hez sok szolgáltatást (felvevőst, archiv TV-t, mobilon TV-zni) és van mobilod is, akkor a Té éri meg.
Az IPTV-n keresztül nálunk sokkal szebb a kép, mint közvetlen a TV-n hangolva az a 46 csatorna ami bejön, szóval nálam a Digi is. Ha digisportot akarok nézni akkor mobilról küldöm a TV-re, de az Ozone-t többet nézem, mint az összes Digi csatornákat együtt.
Szóval neked kell eldönteni ami a csatornakiosztást illeti.
Ami még a T mellett szól, hogy az otthoni csomagja ugyan kicsivel drágább mint a D, viszont mobilon ezt visszahozza és vannak szolgáltatások amiket a D-nél nem tudsz igénybe venni (pl. mobilon a korlátlan TVGO, az archiv TV, a felvétel. a kuponok, vagy akár a hűségidő amit a D-nél csak az új előfizetők kapják meg 2 évig, majd többé nem kapod meg azokat az árakat.

(#96758) DJ. Ru$y válasza kisselandras (#96753) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a csomagvesztésre vagy kíváncsi, vagy a ping-re, mert, hogy játékoknál leginkább ezek a mérvadóak, nem a sebesség.

Megnyitod a parancssort (Futtatás -> cmd), beírod, hogy "ping -n 100 bix.hu" (idézőjelek nélkül), 100 csomagot fog küldeni a BIX felé, és a kapott válaszidők illetve csomagvesztések megjelennek, amint végigment a ping, ezt ki is fogja neked írni a parancssorban, ebből kiderülhet, hogy van-e ilyesmi problémád.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96759) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ha megosztom a telefonon a netet egy tabletre, és azon tvgozok az sem fogja az adatkeretemet csökkenteni?
Még mindig magenta 1 tvgo promócióról van szó!

(#96760) jani4454


jani4454
tag

Azt kérdezném, hogy az optikai rendszeren működő Huawei HG850a modem hány megahertzig használható? 150 Mhz-t tudja még kezelni? Köszönöm a válaszokat!

(#96761) jani4454 válasza berbatov2 (#96759) üzenetére


jani4454
tag

Nem!

(#96762) Vyndree válasza berbatov2 (#96759) üzenetére


Vyndree
őstag

Mivel a mobilnetet a Magentás készüléken keresztül használod és TVGO-t nézel, miért kéne hogy csökkentse az adatkereted?

(#96763) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Urak ha jól látom változtak a tarifacsomagok Telekom internetnél. Jelenleg 50/15 Mbps netem van.

A legkisebb csomagból ami ha jól látom 150/50-es mit tudnék kihozni? Ezzel a hálózattal.

Kb 100m-re lakom a központtól.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96764) kopa1 válasza Predator2 (#96763) üzenetére


kopa1
aktív tag

Kb. 80-85 Mbps tartalékkal is számolva, egyébként 93
Net S Plusz vagy Net S csomagot ír az oldal? Ha a másodikat, akkor koax is elérhető a házban, érdemes arra vàltani

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96765) berbatov2 válasza Vyndree (#96762) üzenetére


berbatov2
senior tag

Szamomra is igy logikus, de gondoltam azert rakerdezek, hatha valamilyen modon ezt tudja korlatozni a szolgaltato vagy valami ilyesmi.

(#96766) raider21 válasza Predator2 (#96763) üzenetére


raider21
aktív tag

Rézen VDSL2 nettel semmit! :P ;) 150/50 Mbit/s optikán van. ;)

Net S Plusz csomagra tudsz váltani! A becsült vonali paramétereid alapján 90-85/25 Mbit/s környékén lehet majd az új csomaggal a neted sebessége. :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96767) raider21


raider21
aktív tag

Skacok, ma volt időm átfutni a pdf doksit amit a Net S Plusz csomagra váltáskor küldtek tegnap.

Ez szerepel benne a vége felé:

A Szolgáltató az alábbiak szerint köteles a szolgáltatás nyújtását megkezdeni:A Szolgáltató legfeljebb az előfizetői szerződés megkötésétől számított 15 napon belül megkezdi a szolgáltatás nyújtását, de a Felek megállapodnak abban, hogy amennyiben ez műszaki okból nem lehetséges, a szolgáltatás nyújtás megkezdésének határideje legkésőbb: 2018.10.01.

Szóval semmi para, előbb utóbb csak aktiválódni fog az új csomagunk! ;) :P :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96768) Atomantiii válasza raider21 (#96767) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem tegnap telefonon azt mondták, hogy kb 2 óra és menni fog az új csomag mivel ugye semmit nem kell szerelni. Csak ugye van 14 nap lemondani és maradni annál ami eddig volt.

Azóta annyi változott, hogy 50/25 helyett jelenleg is 60/25 lett a sebesség. Bár most egy olyan fél órája egyszer elment a net, olyan volt mintha magától újraindult volna a Huawei de semmi nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#96769) raider21 válasza Atomantiii (#96768) üzenetére


raider21
aktív tag

Nekem is kb. 2h mondtak tegnap, de hétvége van. Gondolom, hogy főleg az optikai csomagok kedvező változása miatt lehetett némi csomagváltási rohamuk. Persze ez csak egy tipp!

Holnap ránézek a HGW -re, hogy mi a helyzet. A mai állapotot kora du. már megírtam föntebb a fórumon.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96770) Predator2 válasza kopa1 (#96764) üzenetére


Predator2
addikt

[link]

Ezt nem értem. Az oldal 30-at ír, de nekem a jelenlegi csomagom is 50-es....

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96771) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#96770) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Net S Plusz, ahogy írja is, azt kapsz amit bír a vonalad, kopa1 és raider is leírta nagyjából mit kaphatsz. a feltöltésed bőven több lesz, de a letöltésed is nőni fog.

A Net S Plusz nem egyenlő a Net S-sel. A Net S is csak optikán 150/50 Mb/s.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96772) raider21 válasza Predator2 (#96770) üzenetére


raider21
aktív tag

Parancsolj: kopa1 bennfentes fórumtársunk technikai információi.

Így szerintem már érteni fogod. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96773) Predator2


Predator2
addikt

Értem és köszönöm a választ. Még annyi, hogy a Net S plusz mennyibe kerül? Mert a honlapon nem találom.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96774) DSPx


DSPx
tag

Optika 1000/250->1000/1000 csomagváltáshoz Magenta 1-en belül szükséges valamiféle csomagváltoztatás, vagy simán engedik így is telefonon, ha csak az internetet akarom módosítani?

Huawei P10

(#96775) kopa1 válasza Predator2 (#96773) üzenetére


kopa1
aktív tag

5.600 Ft/hó. De csak 1 év hűséggel kötheted ha nem veszel készüléket, viszont 3 hónapig jár havidíjkedvezmény az 1 évért cserébe :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96776) kopa1 válasza DSPx (#96774) üzenetére


kopa1
aktív tag

Simán telefonon is megy.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#96777) Predator2 válasza kopa1 (#96775) üzenetére


Predator2
addikt

Ajaj mi a trükk ebben az 1 évben? Nekem eddig minden 2 évre volt.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96778) raider21 válasza kopa1 (#96775) üzenetére


raider21
aktív tag

Érdemes mellé egy alap telefon szolgáltatást is megkötnie, akkor olcsóbb lesz valamennyivel a Telekom kedvezmény miatt mindkettő szolgáltatás fizetendő díja. ;) :)

raider21

(#96779) raider21 válasza Predator2 (#96777) üzenetére


raider21
aktív tag

Nincs trükk! Változott a törvényi szabájozás egy jó ideje már, és alapból 1 év hűségidő lehet a maximum. Pontosan majd megírják a hozáértőbbek ha van kedvük, de ez a lényege az egésznek.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#96780) Bozek válasza Predator2 (#96777) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez nem trükk, hanem törvényi szabályozás. Tavaly októbertől ha nem veszel az előfizetés mellé készüléket, akkor nem lehet 2 évet aláíratni veled. Ha veszel, akkor van 2 év.

(#96779) raider21: ideje, nem pedig idelye.

[ Szerkesztve ]

(#96781) szabogabor10 válasza Predator2 (#96777) üzenetére


szabogabor10
veterán

Készülékvásárlás nélkül nem lehet 2 év hűséget kötni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96782) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#96773) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ott van a képen, amit te tettél be.. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96783) Linem


Linem
senior tag

Úgy látom, hogy én is azoknak a táborához tartozom, akiknek nem éri meg váltani az új csomagokra. Az 1000/200-ról 1000/1000-re váltás +600 Ft lenne. Az IPTV családi HD-ról az új HD csomagra +1136 Ft lenne. Magentában is 2700 Forinttal drágább lenne, mint a mostani net+tv együtt. Egyedül a mobilcsomagot volt érdemes váltani, mert az olcsóbb lett. Az újabb hűségvállalást sem erőltetném 1736 Ft plusz költségért, amikor a Digi éppen a hálózatát építi felénk fele áron.
Egyébként örülök a fejlődésnek, hogy végre kezdik kivezetni a letöltés töredékéért kínált feltöltési sávszélt.

(#96784) Predator2 válasza DJ. Ru$y (#96782) üzenetére


Predator2
addikt

Igen, de 30Mbps-t írt sebességnek, nekem meg már alapból is több volt, gondoltam egyenesen arányosan nő az ár a sebességgel.

Milyen készüléket kell/lehet venni amivel már 2 év hűséget lehet kötni?
Ha veszek egy pendrive-ot az már elég? (mivel itt nem mobilinternetről van szó)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96785) kchris78 válasza szabogabor10 (#96781) üzenetére


kchris78
veterán

es ha nem mobilrol van szo akkor is lehet valami keszuleket venni? mert nekem 4400 ft a csaladi szuper hd , telo es 250 mbit havidija reszben a spec reszben a 2ev miatt... de valtani nem tudok mert az 1 ev miatt barmi joval dragabb lenne...

(#96786) szabogabor10 válasza kchris78 (#96785) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lehet pl. tv-t is venni, de attól nem lesznek olcsóbbak a csomagok. A 2 év hűséges csomagárak megegyeznek a hűség nélküli árakkal, nem jár a 3 havi kedvezmény se.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96787) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#96784) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nincs szükséged készülékre, minek akarsz készüléket venni? Ahogy szabogabor írja, 2 év hűség esetén a készülékre jár kedvezmény és ugyanannyit fizetsz érte, mint, ha nem lenne hűséged. 1 év esetén pedig az első 3 hónapra kapsz kedvezményt (2 éves esetén ezt sem kapod meg).

Törvényi szabályozás, hogy nem lehet 2 év esetén sem olcsóbb a havidíjad.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#96788) Vyndree válasza Linem (#96783) üzenetére


Vyndree
őstag

Azért 600Ft-ért a 200-as feltöltésed 1000-re ugrik, a TV-nél 1136Ft--ért pedig kapsz további 10 HD csatornát, Archiv TV-t és a MoziKlubot TVGO-ra is. Ha csak Internet kell és TV (bekapcsolod, nézed, kikapcsolod) és nem kellenek a szolgáltatások és nincs mobilod, akkor egyértelműen a Digi éri meg, köttesd át.
Nekem sok csatorna is hiányozna ami a T-nél van a Diginél nincs és nem is lesz.Ja és a Digi csak 2 évig "olyan olcsó", utána többet nem kapod meg a kedvezményt, illetve le kell mondanod fél évre és utána.
Tegnap a vihar miatt elment a szolgáltatás, a T és a Diginek se volt TV-je, mobilról (kirakva TV-re) még tudtam nézni a F1-et, szóval nem olyan rossz ez a TVGO. a románok nem kapkodtál el mert csak késő este jött vissza, T pedig egy óra alatt megcsinálták.

(#96789) South Velen válasza Vyndree (#96788) üzenetére


South Velen
addikt

Itt már 28 órája nincs net (Bp X - telekom koax)..

(#96790) gurabli válasza Vyndree (#96788) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem én, hogy ez T-topik, de én voltam UPC, Digi Kábel, Digi műhold és most Telekom coax.
Azért a Digi messze kiemelkedik. Az utóbbi időben látom, hogy a T (már ahol nem él vissza monopol helyzetével) egyre versenyképesebb, ami nagyon jó hír. Szokás szerint, jócskán megkésve. Pár évvel ezelőtt belekezdenek ebbe a csomagba és árba, akkor egész más lenne. Nálunk sokan kiváló ajánlatot kaptak volna T-re, de meg sem hallgatták (nem hiszik, hitték el), mert "T = drága".
A +10 HD csatorna elég töltelék, legalább is nekem. A Digi DVB-C-je érezhetően jobb minőség, mint a T IPTV-je. Ez nem annyira zavaró a felhasználók 90%-ának. Egy jó saját beltérivel a Digi szabadon lementhető, időzíthető, osztható, visszatekerhető, stb. Ez már igényel némi szaktudást, gyanítom erre kb. 10%-nál ha megvan a képesség. Ellenben ingyen osztható 3+ készülékre. És ott a DigiOnline, ami kiválóan működik.
A net pedig baromi jó. Igaz, most a T előz a gigabites feltöltéssel (ahogy a 2x1 gigabites vonallal is), de ez nem igazán szempont. Szintén pár százalék, akinek egyáltalán 100 - 300 Mbit letöltés ne lenne elég. Nem beszélve a feltöltésről, ami ha eléri a kb 100 Mbit-et, akkor gyakorlatilag mindenre elég (sőt, egy 30-50 Mbit is).
A Digi utána is nagyon olcsó, kiszámíthatóan és egyszerűbben olcsóbb, áttekinthetőbb, mint a T.

Emígy a csatorna kínálat az ugye relatív, mert pl. nekem van most Digi műhold is a Serie A miatt (Digi Sport). Sportot leszámítva kb. azonos a népszerű adók tekintetében a kínálata minden szolgáltatónál. Ez alapján eleve kevesen döntenek.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96791) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Váltottam netet a jelenlegi "rezes" 50-es netről 150-es koaxra. Net S plusz esetén maradt volna a réz de mivel árban ugyanaz a kettő, így váltottam nagyobbra, majd valamikor jönnek átkötni. Lehet láma kérdés de a koaxnak van bármi hátránya a régi rezes rendszerhez képest? Eddig semmi gondom nem volt sem az iptv-vel sem a nettel (stabilan jött a 45mbps körül).

köszi

(#96792) kentucky


kentucky
őstag

Nálam rohadt nagy katyvasz van előfizetéssel kapcsolatban. Nem értettem miért kaptam magenta kedvezmény, mikor flottás telefon előfizetés van a nevemen, holott most kiderült, hogy Szept. 1-től be lehet vinni flottás előfizetést is. Telefonban amikor módosítottuk a szerződést nem értettem, ezért nem is választottam előfizetést (2 van még a nevemen), pedig a mobilnet előfizetésnél jobb lett volna a 30% kedvezmény. Akkor még a telefonban 9300 forintot mondtak spec I.-es árnak, 3 set top box-szal, Net S Plusz-szal és szuper családi mozi tv-vel valamint alap telefonnal. Most felhívtam őket, és már 10300 forintot mondott az egyik ügyfélszolgálatos hölgy, sztornózni akartam a csomagváltást, de nem lehet csak akinél kötöttem. Nagyon nagy katyvasz van :(

[ Szerkesztve ]

(#96793) kchris78 válasza szabogabor10 (#96786) üzenetére


kchris78
veterán

koszi az infot, akkor ugy erzem lehet nem jarok messze az igazsagtol hogy addig marad ez a beka segge alatti ar ameddig kibirom / nem kenyszeritenek arra hogy valtsak, mert ugye 2 ev lejartaval ugyanezen az aron fog tovabb porogni hatarozatlan alapon.

[ Szerkesztve ]

(#96794) g0dl


g0dl
addikt

Fix ip-s előfizetésnél hogyan lehetne gyorsan elérni, hogy kifelé az smtp forglom ne legyen tiltva?

(#96795) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Eldőlhet a Spíler 2 sorsa
:)

Remélem HD-ben jön.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96796) #22718208 válasza #22718208 (#96627) üzenetére


#22718208
törölt tag

Sikerült a csomag csere és ahogy tippeltem...

Ami , az egyik ügyintéző szerint nem lehet, azt a másik megoldja.

...elnézést a kolléga , valamit nem jól csinálhatott

Ez így megy 8 éve!

[ Szerkesztve ]

(#96797) tope válasza szabogabor10 (#96795) üzenetére


tope
addikt

Ez akkor a FLIP szolgáltatása közé is bekerül majd? (ha már ugyanaz a 2...)

UI: Költői volt a kérdés, de ha valaki tudja, ne tartsa magában

[ Szerkesztve ]

(#96798) szabogabor10 válasza tope (#96797) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha a Szuper Családi Mozi csomagba kerül, akkor szerintem nem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96799) Vyndree válasza gurabli (#96790) üzenetére


Vyndree
őstag

A csatornák kb azonosságával lehetne tovább vitázni, érvelni, ellenérvelni, de felesleges. Kinek az egyik, kinek a másik a jobb, kedvezőbb, döntse el mindenki maga. Ez nem vita topic, ha neked a Digi a jobb akkor köttesd be azt. :)

(#96800) minas


minas
aktív tag

Elgondolkodtam, hogy váltok műholdasról IPTV-re. Mennyire megbízható és jó minőségű a szolgáltatása a Telekomnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.