Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97051) raider21 válasza maxiszalai12 (#97048) üzenetére


raider21
aktív tag

Ennek bizony olyan kb. 92-90/25 Mbit/s -el kellene jönnie, ha Net S Plusz a csomagod. Nem is értem, hogy miért 76,9/27,5 Mbit/s a szinkronsebességed!?! Mert egyébként minden értéked a HGW -ben igen jó!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97052) raider21 válasza btz (#97043) üzenetére


raider21
aktív tag

Ez egy jó hír...! ;) Csak győzzük kivárni! ;) :P :)

raider21

(#97053) minas


minas
aktív tag

Megrendeltem az iptv-t, viszont a meglévő 4 db lan portos huawei router nem lesz jó, mert már most nincs annyi szabad port, mint amennyire nekem szükségem lesz az iptv beltérikhez.
Milyen 5-6 portos gigabites routere van a telekomnak, ami jó, megbízható és erős a wifije is? Mert akkor esetleg rákérdezek, hogy lehet-e olyanra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#97054) wmati válasza minas (#97053) üzenetére


wmati
addikt

Semilyen :) veszel magadnak egy routert/ switchet. Van vmi D-link routere a telekomnak, azt ha összekötöd a huaweivel akkor meg vagy, de az 15-16.000 Ft. 2gbit és 3 boxos iptv melé kapsz ájándék switchet.

(#97055) #19482368 válasza wmati (#97054) üzenetére


#19482368
törölt tag

melé kapsz ájándék switchet
Csak úgy kíváncsiságból, meg tudod mondani miféle switchet ad a Telekom?

(#97056) minas válasza wmati (#97054) üzenetére


minas
aktív tag

OK, akkor veszek, de elég lenne olyan elosztó, ami csak vezetékes (arra nem kell wifi).

Tudnál, tudnátok ajánlani gigabites vezetékes routert/switchet ehhez? (10e alatt)

[ Szerkesztve ]

(#97057) DJ. Ru$y válasza minas (#97056) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vegyél egy ilyen 5 portos vagy egy ilyen 8 portos switch-et.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97058) minas válasza DJ. Ru$y (#97057) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz, 5 port elég lesz. Még néztem a műanyag házas TL-SG1005D-t is, van közöttük műszaki/beltartalmi különbség, vagy csak a ház anyaga és a forma más?

(#97059) Gubek-Einste válasza minas (#97058) üzenetére

IPTV miatt kell az IGMP támogatás amelyet a SG105 tud de a SG1005D nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97060) maxiszalai12 válasza raider21 (#97051) üzenetére


maxiszalai12
tag

Tényleg? Jók az értékek? Annak örülök, végre valami nem sz..r. 100 as net csomagom van. Váltsak az új csomagra?

[ Szerkesztve ]

(#97061) raider21 válasza maxiszalai12 (#97060) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem tudom milyen árat fizetsz, de ha Spec. 2 területen vagy, akkor még kb. olcsóbb is lesz a Net S Plusz mint a korábbi 100 -as csomag, és maximumon engedik futni a vonalad. Korabban volt itt a fórumon 1-2 napja, akinél Net S Plusz váltás után a Bondingos netje 98/31 Mbit/s lett. ;) :)
Nézz rá a T oldalán milyen árat dob ki a rendszer, de én favorizálnám a váltást! Mert bírná a vonalad a nagyobb sebességet gond nélkül, mivel kb. a hurokhosszod olyan 200-300m között lehet a vonali paramétereid alapján.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97062) minas válasza Gubek-Einste (#97059) üzenetére


minas
aktív tag

Értem, de arra gondoltam, hogy a Telekom huawei routeréből mennek közvetlenül majd az iptv beltérik és a switchből a számítógépek. Ez amúgy rendben lenne így?

(#97063) maxiszalai12 válasza raider21 (#97061) üzenetére


maxiszalai12
tag

Google térkép szerint 170 méterre vagyok a helyi központtól. Olcsóbb lenne kicsivel, de felhívtam őket és nem teszi át a Hölgy, mert most is 100 as csomagom van. Bemenjek személyesen és mondjam, hogy ezt szeretném és kész? Lényegében most is mennie kellene, de mégsem megy.. :D

(#97064) DJ. Ru$y válasza minas (#97062) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Természetesen, de javasolt az a két típus beszerzése amit én linkeltem. A későbbi problémák érdekében, ne azon a pár ezresen spórolj (szerintem).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97065) DJ. Ru$y válasza maxiszalai12 (#97063) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hívd fel őket újra és mondd el, hogy te szeretnél kötni az újat, csinálják meg, ezért nem kell bemenned, egy másik ügyfélszolgálatos simán megköti neked az újat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97066) minas válasza DJ. Ru$y (#97064) üzenetére


minas
aktív tag

Még egy ezres különbség sincs köztük, nem is emiatt "okoskodok", csak hátha valamelyik többet tud a másikánál. Még a Zyxel GS105Sv2 switchet néztem esetleg (36 hónap garancia), de ez a név nekem nem sokat mond, ellentétben a Tp-linkkel. Egyik sem menedzselhető, de nem hinném, hogy arra szükségem lenne.
Ha a zyxel nem ajánlott, akkor marad a kis fémházas 5 portos sg105.

(#97067) DJ. Ru$y válasza minas (#97066) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg a Zyxel is támogatja az IGMP Snooping-ot, szóval jó lehet.

A garancia nem tudom, hogy a 36 hó sok-e, Alzán a TP-re 60 hónap garancia van. Az sem mindegy hol veszed.

Én TP-t vennék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97068) minas válasza DJ. Ru$y (#97067) üzenetére


minas
aktív tag

Köszönöm, akkor a TP marad.

(#97069) raider21 válasza maxiszalai12 (#97063) üzenetére


raider21
aktív tag

Hívd öket fel még egyszer. Ha akadékoskodnak, akkor mond el, hogy kb. 250m hurokhossznál nem jön a 100 Mbit/s sebesség csak a kb. 80; de a HGW -ben látott értékek alapján tudnia kell Bonding nélkül a kb. 90-100 Mbit/s sebességet a vonaladnak. Azért akarsz váltani Net S Plusz csomagra, mert olvastad, hogy ott maximumon kihajtják a vonaladat. Szerintem ettől a telefonvonal túloldalán ülő üfsz -es már vágni fogja, hogy az ügyfél ért valamennyire az őt érintő dolgokhoz! ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97070) oxalisz


oxalisz
tag

Üdv. FórumtársaK
Adott egy jól működő "otthoni internet 50" díjcsomag, (5300 Ft/hó, csak net, konkurencia nélküli területen) aminek a hűség idejede dec. 12-n jár le. Az alap az új kínálatban a Net-S 150/50 díjcsomag (5600 Ft/hó).
A vonali adatokról készítettem egy képet. (Speedport Entry 2i)

Jól gondolom-e, hogy az elérhető max sebességek (64/20) értelmetlenné teszik a váltást, hiszen stabilan a jelenlegi 50-52 Mbit/s / 14-25 Mbit/s értékeknél nem lenne jobb. A 150/50 itt nem menne.
A két csomag közötti árkülönbség nem nagy, de csak akkor vágok bele, ha legalább 100 Mbit letöltési sebesség stabilan lenne.
Különben maradhat a régi az eddigi áron?
Kérlek, világosítsatok fel!

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97071) DJ. Ru$y válasza oxalisz (#97070) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

150/50 sosem lesz, mivel xDSL-en nincs ilyen csomag ott Net S Plusz van, ami a vonalad maximumát jelenti sebességben.

Nem muszáj váltanod, de a vonaladban van még tartalék az output power 14-ig mehet simán. 100 Mb/s ezen a vonalon bonding nélkül szerintem nem lesz, becsülésekbe nem mennék bele, hogy mennyi lesz, de van még tartalék benne.
Bonding-gal lehetne több, de azt nem tudjuk, hogy milyen elven adják most ki.

Nem vagy köteles váltani a hűség lejárta után az eddigi áron kell ugyanazt a szolgáltatást nyújtaniuk.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97072) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Ha van hűségem tv, internet, vezetékes telefonra akkor nem tudok az akciós árral kérni 1000/1000-es netet? Jelenleg 1000/200-as net van.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#97073) dreko válasza cyber86 (#97072) üzenetére


dreko
aktív tag

számomra lehetett, a hűséget a módosítás nem érintette, csak a havi díjam emelkedett párszáz forinttal.

(#97074) raider21 válasza oxalisz (#97070) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha van IP TV -d, vagy lesz; és van szabad érpár akkor szerintem kiadnák a Bondingot is HGW csere mellett, ha Net S Pluszra váltasz. Akkor meglenne a 100/25 Mbit/s sebesség is.

A feltöltésed max. teljesítményen megy, az nem nagyon lesz több Net S Plusz csomag esetén sem. Kb. 17,5 Mbit/s ig is felmehetne, de inkább marad 15-16 Mbit/s. Én azért becsülök, mert letöltésnél van még egy adagnyi vonali tartalékod: 14,5 dBm max. adásteljesítményen a letöltésed meglehetne a mostani 55 -ös szinkron helyett kb. 60-63 Mbit/s környéke, szóval a letöltésed lehetne a mostani 51 Mbit/s helyett kb. 55-60 Mbit/s körül egy vonal esetében.

Ebben a vonalban ennyi van. A váltást neked kell mérlegelned, de egy érdeklődő telefont megérne szerintem.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#97075) Vyndree válasza cyber86 (#97072) üzenetére


Vyndree
őstag

Lehet, csak újra indul az egy év hűséged.

(#97076) vén6805 válasza raider21 (#96985) üzenetére


vén6805
csendes tag

Rendben.

(#97078) oxalisz válasza DJ. Ru$y (#97071) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm Neked is, ill. raider21-nek is a választ, okosabb lettem.
Jelenleg bőven elég a megélvő sebesség, felfelé váltani pedig később is tudok.
Maradok a mostani csupasz netnél - és előfizetési díjnál -, tv-t évek óta nem nézek.
:R :R

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#97079) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#97044) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na.
Reggel telefonáltam és mondták, hogy nincs beaktiválva.
Kb 10p volt, utána egy újraindítás és ez fogadott :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97080) #19482368


#19482368
törölt tag

Sagemcom f@st 5655V2

Meglepően jó eszköznek bizonyul, van jó pár dolog ami tetszik benne. Pl méri az interface-ken a forgalmat.
A tűzfal beállítás lehetőségek is elég jól sikerült.
Ha lan felől beírom a külső IP-címet, nem jelenik meg a web gui felület, ami a huawei hg8245h-ről nem mondható el.
Egyenlőre úgy tűnik a wifi külső gomb se bugos, azaz egy gombnyomással ki, be lehet kapcsolni a wifit.
Ami nem szimpi, hogy nem lehet átírni az alapértelmezett felhasználó nevet.
A jelszó csere nekem jelszógenerátor által generált jelszót nem fogadta el változtatáskor, okát ugyan nem értem.
Összehasonlítva Connect box-al, elmondható hogy kellemesen csalódtam az eszközben. Mint tudásban, mint beállítási lehetőségekben. Szóval, részemről, pozitív ez az eszköz. :D

(#97081) bkiky01 válasza #19482368 (#97080) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nekem egy dolog hiányzik belőle, ami huawei-ben megvolt. Wifit időzíteni tudtam, hogy mikor működjön..
Ezt leszámítva szolgáltatói eszközhöz képest, le a kalappal.. :)

(#97082) #19482368 válasza bkiky01 (#97081) üzenetére


#19482368
törölt tag

Jó hát minden nem lehet tökéletes,:D de ezt egy külső gomb megnyomásával oldották meg,
Bár valóban sokkal kellemesebb megoldás lenne egy időzítő beállítási lehetőség.
Szerintem szolgáltatói szinten, jelen pillanatban az egyik legjobb. Mondjuk a Magyar nyelv se lett volna rossz, ha bele kerül. De én ennek hiányát nem érzem. Tetszik viszont hogy Wifit is külön statisztikát csinál.
Én egyenlőre nagyon kellemeset csalódtam benne. Mondjuk kicsit ormótlan, ami a méreteit illeti. :D

(#97083) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#97080) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van benne speciális karakter, akkor próbáld ki anélkül a jelszót, lehet a spec karakter a baja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97084) lupus_l válasza #19482368 (#97080) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Engem csak egy bug zavar a Sagemcom f@st 5655V2-nél. Különszedtem a két wifi sávot, de x nap után a 5ghz hálózat fogja magát és eltűnik.
Ezt csak újraindítás vagy csatorna váltás oldja meg, de csak egy ideig.

(#97085) Atomantiii válasza lupus_l (#97084) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam még csak második napja működik, majd figyelem, hogy eltűnik-e az 5 GHz-es hálózat.

(#97086) Vyndree válasza Shkiz0 (#97079) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez melyik, koaxon a 250/15?

(#97087) cyber86 válasza dreko (#97073) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm.

#97075:vndree: neked is.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#97088) DJ. Ru$y válasza Vyndree (#97086) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez koaxon az új 300-as csomag.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#97089) seger


seger
addikt

Most váltottam koax 500-as csomagra. Majd látjuk bírja-e

(#97090) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

ma megkaptam a sagemcom 5655v2 ac eszközt és nem nagyon sikerül a port átirányítás. A szabályokat hozzáadtam, de nem működik.

Ami érdekes,hogy az oldal tetején lévő Enable UPNP IGD gombot engedi átkapcsolni, de hiába megyek az Apply-ra, nem menti el. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97091) Atomantiii válasza V.Stryker (#97090) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam működik, ennyi van kitöltve, hogy:
Protokoll: TCP/UDP
Internal host: az adott PC IP címe
External és internal port: az adott port címe amin alkalmazni akarod

Aztán ellenőrzés itt:

A remote address marad, a port number helyére pedig írd be amit beállítottál a sagemcomban. Aztán check és kiírja, hogy nyitva vagy zárva van a portod.

(#97092) V.Stryker válasza Atomantiii (#97091) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na.... ez az open port check azt mondja, hogy nyitva vannak a portok. De akkor miért nem működik? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97093) Atomantiii válasza V.Stryker (#97092) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha azt írja, akkor jónak kell lennie. Access control / port forwardingnál az adott sornál alul az enable-nek zöldnek kellene lennie.

(#97094) V.Stryker válasza Atomantiii (#97093) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97095) Atomantiii válasza V.Stryker (#97094) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg jó így, nálam is így van.

(#97096) V.Stryker válasza Atomantiii (#97095) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, team viewerrel a céges gépemről megnéztem és lám, működik. Itthonról a saját hálózaton belül nem működik. Ennek mi az oka ?

Illetve ezeken az eszközökön fixre beállíthatom a routerben talált dns címeket vagy inkább a routert írjam be dns kiszolgálónak a synology nas beállításainál? :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#97097) Atomantiii válasza V.Stryker (#97096) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem tudom mi az oka. Én az itthoni eszközökön DNS-nek a 192.168.1.1-et is megadtam a többi mellé (google, cloudflare).

(#97098) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Visszajutottam arra a pontra, hogy képtelenség nálam egy HD és egy SD adás megtekintése egy időben két különböző STB -n.
hiába lett a rendszer újraindítva, mint korábban javasolták, ideig óráig működik, de egy fél napos (nincsen itthon senki) nem bekapcsolás csak SB -n vannak a cuccok után megint szétesik minden.
kicsit frusztráló, hogy amint hazaérek, indítsak mindent újra, hogy lehessen nézni a TV -t.
Van erre valami biztos megoldás, vagy jelentsem le hibára, és fohászkodjak a Technika és Fejlődés Istenéhez, hogy erre felé is legyen fejlődés (IX. ker)... vagy béküljek meg ezzel és marad az SD adás esténként. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#97099) Shkiz0 válasza DJ. Ru$y (#97083) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Más a gond, anno nekem se fogadta el az átírtat csak amit a szolgáltató adott.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97100) Shkiz0 válasza Vyndree (#97086) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, koax.
Eddig itt 250 volt a max, és mondtam telefonba hogy most csak a 150-es választható aminek lófing a feltöltése, de kérnem sem kellett a T-s emberke mondta, hogy akkor ha akarom lehet a 300 is, mondom akkor legyen az :)
Ez amúgy ősök lakása, nekem otthon optika van 1/1-el.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.