Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) gyugyo79 válasza Somatom (#60400) üzenetére


gyugyo79
addikt

Röviden : igen . Amit nem szeret ha több partíció van és vagy nem vagy csak az elsőt csatolja fel. Természetesen manuálisan azért bejátszható az ilyen is csak nyilván nem ugyan az a kényelem ...
Hosszan

(#60402) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#60398) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

rosszul fogalmaztam. a kérdésem (mindkét esetben) arra vonatkozott, hogy majd hogyan tudom felcsatolni a külső hdd-t vagy a rajta lévő egyik mappát win10 alatt.

(#60403) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#60402) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha olyan felhasználóval csatlakozol akinek van joga látni azzal pont ugyan úgy mint egy másik mappát. Tehát ha a NAS IP címe 192.168.0.1 és ez az első usbmeghajtó amit a nasra dugtál (mert akkor lesz 1 a usbshare[szám] ) tehát usbshare1 -nek csatolja a NAS. Beírod a meghajtó csatolásához, hogy \\192.168.10.1\usbshare1 vagy ez után \akarmilyen\alkonyvtar
De azt, hogy usbshareX -nél a szám mi a végén úgyis meg tudod nézni a DSM -ben.

[ Szerkesztve ]

(#60404) Dzsosy válasza Dzsosy (#60394) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Látom másnak is van hasonló problémája.
Állítólag az utolsó stabil verzió ez: 1.19.1.2701

Valakinek esetleg megvan ez az spk? El tudná küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#60405) AiRLAC válasza gyugyo79 (#59233) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre most válaszolok: az nem megoldás hogy kiválasztod, hogy az Active Backup az ne a LE certet használja, hanem a self-signed Synology-t? Így azt pár évig nem kell piszkálni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60406) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#60403) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

sikerült felcsatolni :R
nem is tudtam, hogy ezt már nem kell megosztani, azt kerestem mindenhol.

(#60407) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

FTP-S vagy sFTP protokollt támogató FTP klienst szeretnék használni a synology-n úgy hogy egy lokál mappát figyeljen és mindent abban megjelenő fájlt töltsön fel egy szerverre (kis méretű xml-ek npár 10 ezres mennyiségben).

Sajnos semmi egyéb protokoll nem támogatott webdav, rysync etc.

Tud valaki erre javasolni megoldást?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#60408) Borisz76 válasza Somatom (#60400) üzenetére


Borisz76
veterán

Én PC - vel NTSF-re formáztam a lemezt.
Rádugtam a NAS-ra és heti 1x mentek rá, manuálisan. Előnye hogy ha valamiért meghal a NAS, akkor csak visszadugom a PC-re és egyből olvasható a tartalma

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60409) gyugyo79 válasza AiRLAC (#60405) üzenetére


gyugyo79
addikt

De az, vagyis nekem is csak ez volt rá az ötletem és ezt írtam is :
"Vagy az ABfB -t át kell rakni az ön aláírt tanúsítványra (most majd ez utóbbira fogom rászánni magam ha lesz erőm végig menni a gépeken a klienst ehhez hozzá állítani)."

Ami a gáz-ab, hogy egyszerűen nekem csak a sikeres mentésről küld mailt.
"Biztonsági feladat sikeresen befejeződött"
Meg a jelentést ami vicces mert kb megnézhetem a NAS -on bármikor a link nélkül is (vakon reménykedtem, hogy küld róla egy összegzést)...
Vagy én nézek be valamit vagy nem tudom ....
Régen tuti küldött amikor offline lett egy gép arról is vagy én nem emlékszem jól :)

Ezt leszámítva a lényegi része legalább jól teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#60410) gyugyo79 válasza Dzsosy (#60404) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézd meg itt elég elszórva vannak a Synonál de találhatsz jót amíg javítják

(#60411) Somatom válasza Borisz76 (#60408) üzenetére


Somatom
veterán

Én anno úgy költöztem, hogy kivettem a PC -ből a HDD -t és beraktam a helyére azt, amit kivettem a NAS -ból. A másikat egy e-sata -s külső házba raktam, pendrive -ról bebootoltam Puppylinux -szal és Sata sebességgel másoltam. :)
Rágugliztam erre az NTFS -re. Sztem tök fölösleges, mert azt csak vmi Windows nevű alternatív izé használja. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60412) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Transmission, script-torrent-done funkcióját használva a Synologys Media szerverhez, hogyan :
Fontos!!!
- Mindenki nézzen utána a parancsoknak amit írok!
- Mindenki csak saját felelősségre használja!
- Jelenleg teljesen BÉTA (sőőt), senki soha nem tesztelte rajtam kívül!
- Ha van lehetőséged teszteld Vituális DSM -en (én is ott használtam csak) mielőtt az éles már használt rendszeren használnád.

Alapból a transmission amikor települ létrehoz egy downloads mappát a volume1 -re, kivéve ha ezt mi felül bíráljuk és másikat csinálunk vagy máshova pld volume2. Miért fontos ez? Mert én ehhez írom amit írok és aki fel akarja használni annak vagy meg kell változtatni a downloads -t arra amit ő használ és az egyik parancsba is át kell írnia ezt (de ezt írom amikor oda érke).

Első lépés ha még nincs beállítva akkor a Vezérlőpult -> Indexelési Szolgáltatásnál az indexelt mappához vegyük fel a downloads -t vagy ha kicsit rendezetteben szeretnénk akkor előbb csináljunk egy Film, Sorozat, Zene, stb mappákat a downloads -be és ezekre állítsuk be csak az indexelést. Annyi, hogy utóbbi esetben letöltéskor mindent a helyére kell tölteni, hogy indexelve legyen ...

vs.

Utána nyittok egy jegyzetfüzetet vagy kedvenc egyszerű "normális" szövegszerkesztőt (A word, nem az) és bele másoljátok ezt :

#!/bin/sh
TR_SYNOINDEX="$TR_TORRENT_DIR"/"$TR_TORRENT_NAME"
if [ -f "$TR_SYNOINDEX" ]; then
    synoindex -a "$TR_SYNOINDEX"
else 
    synoindex -A "$TR_SYNOINDEX"
    fi

Mentsétek el tm.sh -nak figyeljetek oda, hogy ne tm.sh.txt stb legyen hanem tm.sh.
Ezt másoljátok fel a NAS downloads könyvtárába.
Ez annyit csinál majd, hogy bármit letöltötök a TM-el az átadja majd ennek a és ez a Synologyval átnézeti, hogy megfelel e annak a feltételnek amit indexelésre beállítottatok az adott könyvtárra.

TM leállítása csomagkezelőben .

Ha ez megvan akkor vagy beléptek ssh -n és sudo -i (jelszót megad-> átlép root) és futtatni majd a lenti részt.
Vagy Feladatidőzítő ->Létrehozás->Ütemezett feladatok -> Felhasználó által definiált szkript -> általános fülön marad a root és a feladat Task xy maradhat.
Ütemezés nem kell mert egyszer használjuk mi így mindegy mi van ott. Feladat beállításoknál a parancshoz kell a lenti részt majd bemásolni ok -ni és egyszer futtatni ezt a feladatot. Miután elolvastad, megértetted mit csimál!
Ezt:
sed -i 's/"script-torrent-done-enabled": false,/"script-torrent-done-enabled": true,/g' /var/packages/transmission/target/var/settings.json  &&
sed -i 's/"script-torrent-done-filename": "",/"script-torrent-done-filename": "\/var\/packages\/transmission\/target\/var\/tm.sh",/g' /var/packages/transmission/target/var/settings.json &&
cp /volume1/downloads/tm.sh /var/packages/transmission/target/var/tm.sh &&
chown sc-transmission /var/packages/transmission/target/var/tm.sh &&
chgrp transmission /var/packages/transmission/target/var/tm.sh &&
chmod 775 /var/packages/transmission/target/var/tm.sh

Ebből az első sor átírja a "script-torrent-done-enabled": false, true ra a második meg a "script-torrent-done-filename": "", -t úgy, hogy meglegyen adva az sh elérési útja a TM beállításait tartalmazó settings.json -ban tehát ez lesz benne:
"script-torrent-done-enabled": true,
"script-torrent-done-filename": "/var/packages/transmission/target/var/tm.sh",
Ezek akkor működnek ha alapértelmezetten volt ez a két érték hagyva. Aki már szerkesztette ezeket előtte annak meg kell adni az tm.sh helyét magának.
A 3. bemásolja a downloads könyvtárból a tm.sh -t a /var/packages/transmission/target/var/ könyvtárba ahol a TM beállításai is vannak. Itt kell a /volume1/downloads -t cserélni ha nem itt van a letöltés oda ahova a TM-et beállítottuk vagy csak egy könyvtárat választani amiből a tm.sh bemásolódik.
A 4. az sc-transmission tulajdonába adja a fájlt míg az 5. a transmission csoportéba. Ha már a többi fájl is az övék itt miért ne ...
A 6. sor az jogot ad a futtatására kb mindenkinek, olvasni mindenkinek írni meg a csoportnak és a tulajdonosnak.

Vissza lehet indítani a TM -et az ha mindent jól írtam és lett csinálva felolvassa a settings.json -ból a változásokat és elkezdni használni a tm.sh -t ami meghívja a Synology indexelő szolgáltatását a letöltések után ....
A tm.sh törölhető a downloads könyvtárból.

Fontos még!
Bármit töröltök a TM webes felületéből vagy a GUI -ból az nem törlődik ki a media adatbázisból ! Ha azt használjátok törlésre akkor időnként újra kell indexeltetni az erre használt könyvtárakat. A TM csak a letöltést jelenti le ezért csak hozzá adni lehet egyszerűen az indexeléshez tartalmat.
Ha File Stationból vagy Sambán vagy a többi a Synio index által támogatott megoldásal töröltök az jól kiszedi.

Természetesen aki pro az a számára banális részeket ugorva/ kihagyva a sh -t máshonnan futtatva is simán meg tudja oldani a fenti rész első sorban azért készült, hogy akár ssh nélkül is meg tudja oldani aki ki szeretné próbálni.

Remélem nem hagytam ki semmit és nem írtam el semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#60414) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok! A NAS-on Open VPN servert futtatok, a kliensben megkapom a 10.8.0.6-os IP címet. Ezt PING-elni is lehet. Szeretném a NAS megosztott könyvtárát hálózati meghajtóként csatlakoztatni egy távoli gépre (Windows 7), de amikor csatlakoznék és megadom a fh név/jelszó párost, akkor utána ki kell választanom egy Tanúsítványt! Ez miért lehet? Hiába importáltam a tanúsítványaim közé az OpenVPN server által megadott .crt file-t, nem jó neki. Hibaüzenet: "Az objektum vagy tulajdonság nem található". :W Használja valaki OpenVPN-el így ezt a NAS-t és tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#60415) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok! Megint egy kérdés. :) A #recycle mappát el lehet rejteni a felhasználók elöl? Nem kikapcsolni, csak rejteni?

(#60416) AiRLAC válasza PapírVilla (#60414) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen VPN klienst használsz?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60417) PapírVilla válasza AiRLAC (#60416) üzenetére


PapírVilla
tag

OpenVPN

(#60418) AiRLAC válasza PapírVilla (#60417) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezeket a lépéseket megcsináltad? (ca.crt és openvpn.ovpn bemásolás a config könyvtárba nem maradt ki?)
https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/Network/How_to_connect_to_Synology_s_VPN_Server_using_a_Windows_PC_or_Mac#t3

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60419) gyugyo79 válasza PapírVilla (#60415) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak a nem administrators csoportba lévők elől.
Mappa beállításoknál be kell pipálni, hogy a hozzáférés csak rendszergazdák számára engedélyezett és ha a látványa is zavaró akkor az almappák és fájlok elrejtése a jogosultsággal nem rendelkező felhasználók elől.

A VPN -es kérdésre a legjobb ha linkeled az oldalt ahonnan töltötted (ha majd máskor is kérdezik segítséghez vagy megírod , hogy pld a hivatalos XY verziót használod) mert ez így kevés, csak hogy értsd :
https://openvpn.net/client-connect-vpn-for-windows/
https://openvpn.net/community-downloads/
Ezeken felül van még nem egy akár vírust is tartalmazó kliens ami azon felül, hogy elküldi a készítőnek a bejelentkezési adatokat még működik is, meg működő de nem hivatalos kliens és ez nem csak Windowsra igaz ...

Én ha jól vettem ki amit írsz maga a VPN kapcsolat létrejön.(Ezért kapsz IP -t)
Azt írd, le, hogy mit írsz be a csatlakozáshoz ehhez:
"hálózati meghajtóként csatlakoztatni egy távoli gépre"
Itt SMB -n csatolnál fel könyvtárat ip cím alapján? Tehát ha a NAS IP címe a lokális hálózaton (nem a VPN -s) 192.168.0.1 akkor azt használtad így ? \\192.168.0.1\mappa_neve
Ekkor feljön egy tanúsítvány ablak az autentikációnál ?

(#60420) degec


degec
senior tag

Tisztelet,
Van lehetőség a (nekem gagyi) böngészőalapú file station használata helyett, FTP-vel kapcsolódni a NAS-hoz? Hol lehet ezt beállítani? köszönöm szépen ! :R

(#60421) AiRLAC válasza degec (#60420) üzenetére


AiRLAC
addikt

Control Panel/File Services/FTP

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60422) PapírVilla válasza gyugyo79 (#60419) üzenetére


PapírVilla
tag

Szia!
Innen töltöttem: https://openvpn.net/community-downloads/
Így próbálom (lehet, hogy tejesen rossz úton járok):

(#60423) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a laptopon be van állítva a drive client, hogy bizonyos mappákat szinkronizáljon. Ezt a mappákkal meg is teszi: pl. ha az egyik megadott mappában a laptopon létrehozok egy új mappát, akkor az rögtön látszódik a dsm fájlkezelőjében vagy ha ott hozok létre, a laptopon. De a fájlokat nem hajlandó szinkronizálni. Nincs beállítva fájlformátum, sem méret.

(#60424) krealon válasza PapírVilla (#60422) üzenetére


krealon
veterán

Rossz IP cimet hasznalsz.

(#60425) PapírVilla válasza krealon (#60424) üzenetére


PapírVilla
tag

Mit használjak a helyi VPN címét? 10.8.0.6 ?

(#60426) AiRLAC válasza PapírVilla (#60425) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60427) krealon válasza PapírVilla (#60425) üzenetére


krealon
veterán

"Mit használjak a helyi VPN címét? 10.8.0.6 ?"

Ha jol ertettem a nyito hozzaszolast, akkor a tavoli gep (kliens) kapja a 10.8.0.6IP cimet.
A csatlakozashoz a VPN NAS oldali IP cimet kellene hasznalni.
Az is 10.8.0. -val kezdodik.

(#60428) AiRLAC válasza krealon (#60427) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, 10.8.0.1 lesz elvileg.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60429) PapírVilla válasza AiRLAC (#60428) üzenetére


PapírVilla
tag

Igen, de így is kéri a tanúsítványt! :(

(#60430) kewixtv


kewixtv
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy minden beállítva DS718+ szuper minden, mobil appok is. Egy gondom viszont akad. A Syno Drive appban nem tudok belépni QuickConnect-es ID-vel. Minden más appban működik. Win Desktop app is elszáll hibára, ha ID-t írom be (helyi IP helyett).
Ezzel találkozott valaki? log-ban nem látok semmi csatlakozási kísérletet, ami érdekes.

(#60431) gyugyo79 válasza PapírVilla (#60429) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az IP- s hozzászólások csak akkor relevánsak ha a 192.168.0.100 -az nem a NAS ip címe ... Még ha az openVPN -nél nem kapcsoltad be a lokális hálózathoz való hozzáférést akkor is elérhető a NAS maga mind a VPN -s mind a lokális ip címén amikor jól működik minden.
Amúgy felraktam a linkelt kliens egy virtuális win7-re és megnéztem, nálam nem kért tanúsítványt [kép]
A képen látható ip címek : 192.168.2.1 -az a Win7 ip címe a 192.168.5.6 az a VPN -n kapott ip címe és a 192.168.10.1 az a NAS (egy másik hálózat fizikálisan is) amiről fel is van csatolva a Share könyvtár ...

A vpn hálózatot te mire állítottad első csatlakozáskor (a képen "Munkahelyi")?

[ Szerkesztve ]

(#60432) bb.bocs válasza PapírVilla (#60414) üzenetére


bb.bocs
őstag

semmi már mert más válaszolt :D

[ Szerkesztve ]

(#60433) gyugyo79 válasza AiRLAC (#60428) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az openVPN -nél pont nem ez a jellemző ... A képen nézd meg a VPN-es tap interfészen a kiszolgáló címét ;)

(#60434) PapírVilla válasza gyugyo79 (#60431) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszönöm, egyelőre még küzdök. Munkahelyire van állítva.

(#60435) eszakas


eszakas
senior tag

Üdv.
Már máshol is kérdeztem.
Felötlött bennem a gondolat, hogy venni kellene egy modern mobilt ami jól fényképez. Viszont a nasos cuccokat még nem támogatja hála egy tupirhajú embernek. Volna arra szerintetek lehetőség hogy kihagyva a "barátunkat" feltelepítsük a SYNO progikat a jól fényképező keleti mobilunkra?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#60436) Sanya válasza eszakas (#60435) üzenetére


Sanya
nagyúr

nas android apps:

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60437) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Néhány napja ilyen értesítéseket kapok, egészen sokat.

A következő portok vannak kiengedve: 22, 80, 443, 5000-5001. (A dsm weblap és az ssh érhető el nem helyi hálózatról is). SFTP-t használok és úgy látom ebbe próbálkoznak más országokból belépegetni. Van mitől tartanom? :F

Mivel irodában használjuk, nem örülnénk neki, ha kikerülnének az adatok róla.

(#60438) felho001 válasza WaterWawe (#60437) üzenetére


felho001
tag

Ők szerintem SSH-n próbálnak belépni és valószínűleg robotok nem sftp-n próbálkoznak. szerintem az SSH-t tiltsd le minek kell folyamatosan nyitva lennie? Én csak akkor engedélyezem ha valamire kell utána kikapcs. És ha jó erős a jelszó az még tud segíteni a védelmen. De majd nálam okosabbak is mondanak valamit....

Felhő

(#60439) WaterWawe válasza felho001 (#60438) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez mondjuk jogos. Ha a routeren a port nyitva marad az nagy baj?

(#60440) zsamiatt válasza WaterWawe (#60439) üzenetére


zsamiatt
őstag

Igen. Semmi ne legyen nyitva csak ami hasznalatban van folyamatossan.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60441) Multibit válasza WaterWawe (#60437) üzenetére


Multibit
veterán

A következő portok vannak kiengedve: 22, 80, 443, 5000-5001
Portok nyitogatása helyett, el kéne gondolkoznod VPN használatán.

(#60442) Colalite


Colalite
csendes tag

Hali!
Van egy DS115j-m, melynek az USB portjába bedugtam egy PenDrive-ot (128Gb, NTFS filerendszer). Sajnos a NAS nem látja, azaz látja csak "nem támogatottnak" érzékeli.
Mit lehetne tenni, hogy tudjak róla adatot másolni?

(#60443) Essejó válasza WaterWawe (#60437) üzenetére


Essejó
veterán

Mintha valahol olvastam volna olyat is, hogy az első lépések egyike az 5000-5001-es portok megváltoztatása. Mert az összes VérPistike tudja, hogy ez a kettő a Synology alapértelmezett portja, és mindig akad olyan B@lfék aki nem változtatja meg.
És igen, van mitől tartanod. Ezekkel a nyitott portokkal és netről elérhető ssh-val csak időkérdése, és az adataitok közkézen forognak a Dark Neten.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60444) Varszegig válasza Multibit (#60441) üzenetére


Varszegig
veterán

Meg az alapértlemezett portok megváltoztatásán.

(#60445) Dave™ válasza WaterWawe (#60437) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam is ez ment, de SSH nincs engedélyezve, illetve az admin fiókkal próbálkoztak ami meg le is van tiltva. 10 kísérlet után blokkolta őket a NAS, két címről érkezett támadás aztán azóta abbamaradt. A jelszót azért cseréltem, biztos ami biztos.

(#60446) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Na szóval. Megváltoztattam a DSM portját az alapokról.
Beállítottam egy kétlépcsős azonosítást a belépéshez (google authenticate).
Kikapcsoltam az sftp-t és most csak a DSM két db (nem az alap) portja van kiengedve (http és https). Ezekre szükség van a mobilos app (DS File) miatt. Illetve, hogy én be tudjak lépni a DSM-be ha valami gond van, távolról is, ne kelljen odamennem emiatt.

Akkor így megnyugodhatok? :))

[ Szerkesztve ]

(#60447) zsamiatt válasza WaterWawe (#60446) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem 😂
Amugy a dsm mas portot hasznal mint a ds file.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60448) felho001 válasza WaterWawe (#60446) üzenetére


felho001
tag

Én biztos nem a google authenticate alkalmazást használnám mert ha véletlen újra kell telepíteni a telefont nem fogsz tudni belépni ha a böngészőben nincs beállítva hogy ezt jegyezze meg és ne kérje a 2 lépcsős azonosítást. Én az Authy-t használom az több eszközre is telepíthető ingyenes és csak egy erős jelszót kell neki generálni és ha valamit újra kell telepíteni akkor ezt a kódot megadva ott lesz mindegyik 2 faktoros belépési kód.

Felhő

(#60449) WaterWawe válasza felho001 (#60448) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi a tippet, megnézem. :R

(#60450) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, egy 4-5 felhasználós felhőt kellene létrehoznom, ehhez van egy 12TB-os Exos, és lesz vszleg egy DS120j. Gondolom, jó párosítás, mondjuk más választási lehetőségem nem nagyon van. A kérdés inkább az, hogy jó-e a DS120j erre a célra? Semmi extra, gyakorlatilag a OneDrive-ot kellene kiváltania, mert ott szűkös már a hely.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.