Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) need válasza baandii (#60100) üzenetére


need
addikt

a synolgy.me dolog segített most néztem éppen :D
pkaresz köszi köszi és neked is köszi kösz :R :R :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#60102) dkess válasza Magnat (#60083) üzenetére


dkess
őstag

Majdnem. A link aggregationhoz az említetteken felül kellene +1 kábel (ami már no-go nálam). Namost abba, hogy a NAS meg a Win10 PC mit támogat meg mit nem abba most nem megyek bele - korábban részletesen kiveséztük. További apróság, ha azon a PC -n akarok 2-2.5 Gbit/s sebességet, akkor az máshogyan sokkal drágábban (+ kábelezéssel, +switch -el stb.) lehetne megoldani és azt is pl. csak SMB -re (mondjuk az is igaz, hogy ez a legfontosabb). Továbbá a 2*1 -nél az 1+2.5 jóval több ... :)

Ami érdekes, hogy a Windows 'automatikus metrika' funkciója eleve biztosít egyfajta failover -hez hasonlító funkciót. Azaz egyáltalán nem szükséges "külön címen megszólítani a nas-t". Az internet csak a 'Ethernet1' -en van - az tiszta sor csak azon megy. A csak LAN esetére meg a 2.5 Gbe kapcsolat ('Ethernet2') kap magasabb prioritást azon szolgáltatások (vegyük pl. a NAS SMB megosztását) esetén mely mindkét kapcsolaton elérhető. Azaz simán csak hálózati névvel (nem IP -vel) felcsatolva a hálózati mappákat így működik a dolog:

- amennyiben mindkét hálózati kapcsolat él, akkor megy a SMB másolgatás 280 MB/s -el (2.5 Gbe),
- amennyiben kihúzom a 2.5 Gbe LAN kábelt, akkor a Windows automatikusan átvált a még élő gigabit -es kapcsolatra és a másolgatás immáron csak max. 110 MB/s,
- visszadugom a 2.5 Gbe LAN kábelt és újra 280 MB/s -el (2.5 Gbe) dönget a másolgatás. Ehhez semmit nem kell állítgatni ...

Persze működik az IP alapú hálózati meghajtó csatolás is - akkor csak azon keresztül megy a forgalom és, ha kihúzom az ahhoz tartozó kábelt, akkor megáll az élet (és csak azokon a csatolásokon megy, ahol van hálózati kapcsolat).

További érdekesség, hogy a NAS -on is lehet állítani egyes alkalmazásoknál (pl. Video Station/DLNA), hogy melyik csatolón menjen csak a forgalom. Ez nálam most csak a gigabit -re van állítva. Továbbá egyéb módon is lehet "matekozni", hogy milyen forgalom mely interface -en keresztül menjen (ezt a részét teljesen más apropóból pedzegettük is itt a fórumon) ...

@grabber

Igen, lehet ilyen UPS is. Azonban vegyük észre, hogy a lényegen egyáltalán nem változtat - a példád szerint amennyiben az aksi kevesebb, mint 40% -on van, akkor később fog bekapcsolni és áramot adni a NAS -nak. A NAS szemszögéből a működés ugyanaz - ha áramot kap, akkor bekapcsol.

Gondolhatnánk, hogy akkor az első feltétel állítása (lekapcsoljon-e és, ha igen hány perc múlva a NAS) felesleges ez esetben, mert az UPS legfeljebb tölti magát a visszakapcsolás előtt és ilyenformán egy újabb áramszünetet szintén nem teljesen lenullázott UPS aksival várjuk. Azonban pont az a lényeg, hogy amikor visszajön az áram, akkor lehetőleg azonnal "induljon a banzáj". Példa: van router (amire sz ISP nem ad netet áramszünet esetén - azaz nincs értelme, hogy feleslegesen menjen) és NAS egy UPS -en. Igen, ekkor mondhatjuk, ha pl. 15 percig nincs áram, akkor hosszabb szünet várható - menjen a NAS aludni. Ekkor érdemes a UPS -t is kikapcsolni, hogy a router (bármi mással egyetemben) ne szívja le az aksit. Ekkor, ha visszajön az áram, akkor egyből indulhat a NAS+Router(+egyéb) és még tartalék is lesz az UPS -ben ...

@Sanyi.mTs ; AiRLAC

A DX517 -el kapcsolatosan nincs varázslat. E szempontból ugyanaz a forgatókönyv, mint amikor a NAS -al történne baleset. Azaz:

- ha a NAS hal meg, akkor egy másik kompatibilis NAS -ra dugva megy tovább a mutatvány,
- ha a bővítőegység hal meg, akkor a HDD -ket másik bővítőegységbe rakva (sorrendre figyelni) az élet megy tovább. Az mondjuk kérdés lehet, hogy másik NAS -ba (azaz nem bővítőegységbe) rakva a HDD -ket mi történne - ezt én sem tudom,
- fentebbiek alternatívája (ami "sima" NAS halálkor is működik), hogy PC+Linux Live CD és felcsatolod a kötet(ek)et ...

(#60103) pkaresz válasza need (#60101) üzenetére


pkaresz
senior tag

😀 Nm.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#60104) Jim74 válasza trance89 (#60058) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia Trance89!

Ezt a file-t manuálisan tudom telepíteni a csomagkezelő központban?
Mit kell csinálnom, hogy ne root userrel kelljen futtatni?

A qBittorent tud SSH-t olyan egyszerűen kezelni, mint a Download Station?

Köszönöm a segítséget :R

(#60105) xpike_


xpike_
csendes tag

Sziasztok
van egy DS416play synology NAS-om és tudom hogy nem volt túl logikus de úgy alakult hogy elsként beleraktam a 4TB-os HDD-t aztán meg nemrég egy 6TB-osat....SHR-es típussal. Az eredmény hogy 3.6TB kapacitás van...a kép magáért beszél....
Na most azt csinálnám hogy egyszerűen kivenném egyelőre a a 4TB-os vinyót...s újrainditanám...mi fog akkor történni? elveszik adat? vagy egyszerűen lesz 5.5TB kapacitás s kicsit kevesebb adatbiztonság?

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Danny

(#60106) AiRLAC válasza xpike_ (#60105) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi a cél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60107) dkess válasza AiRLAC (#60106) üzenetére


dkess
őstag

Hogy kivegye a 4TB-os HDD-t ... :)

Bocsánatot kérek nem akartam elviccelni a dolgot. Amennyire jól feltételezem, akkor 4+6=10 TB -ot szeretne végén két köteten, de persze egy megerősítés nem árt majd.

(#60108) trance89 válasza Jim74 (#60104) üzenetére


trance89
őstag

Udv
1. Igen, elotte minden forrasbol engedelyezni kell a telepitest a csomagkezelo beallitasokban
2. Meg telepites elott modositod a scripts/start stop-status fajlt a telepitoben, 7zip/winrar-al megnyithato
Ezt a 2 sort ird at:
USER=felhasznaloneved
GROUP=users

3. Az SSH-s kerdesed nem ertem, ez egy bittorrent kliens

[ Szerkesztve ]

(#60109) DieHard


DieHard
senior tag

Sziasztok!

DS415play NAS-om szépen letöltötte a torrentet, viszont feltölteni nem igazán akar. pár oldalt visszanéztem de nem találtam megoldást. Tudnátok segíteni benne?

(#60110) Jim74 válasza trance89 (#60108) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
RSS-t sksrtam írni :DDD , nem SSH-t :DDD

(#60111) felho001 válasza DieHard (#60109) üzenetére


felho001
tag

[link] ezt olvasd el szerintem mindenre kapsz választ

Felhő

(#60112) Jim74 válasza trance89 (#60108) üzenetére


Jim74
nagyúr

WinRAR-ral hogyan tudom módosítani a start-stop-status file-t?
Csak olvasásra tudom megnyitni, szerkesztésre nem.
Vagy ki kell tömörítenem az egészet? De akkor hogyan tudom spk file-ként visszacsomagolni?

[ Szerkesztve ]

(#60113) Tika6


Tika6
tag

Sziasztok,
valami gond van a Synology NAS-om tanúsítványával. Kaptam egy emailt a "Let's Encrypt Expiry Bot"-tól - _szerintem_ 0,5 év használat után -, hogy certificate-em le fog járni. És hogy a 90 napos élettartam harmada előtt, vagyis 30 nappal a lejárat előtt újítsam meg. Ezt nem tettem meg, de a lejárat előtt - hitem szerint - igen. Legalábbis bementem a Vezérlőpult, Biztonság, Tanúsítvány részbe, ahol 2 tanúsítványt látok, az egyik (synology.com) még ~19 évig érvényes, a másik [saját név].synology.me (Synology DDNS Certificate, Alapértelmezett tanúsítvány)-ra rányomtam, hogy tanúsítvány megújítása. Többször. Hosszan (akár órákig) tekert, eredmény nélkül. Viszont most azt írja ki dátumnak, hogy 2020.08.14. Jelenleg nem is tudom kiválasztani, hogy tanúsítvány megújítása. Ebből azt gondolnám, hogy mégis csak sikerült neki valahogy a megújítás. Ennek ellenőre Chrome és Firefox is pampog, hogy nem érvényes a tanúsítvány, és nem biztonságos a kapcsolat. De ha megnézem a tanúsítványt, akkor azt írják ki, hogy érvényesség kezdete 05.16, vége 08.14. És az ESET, vagyis a Nod víruskereső programom ellenőrizte (legális, vásárolt Nod-ot használok).
Mi ez a tanúsítvány, hogyan tudom jól megújítani? Vagy milyen másik cégére cseréljem? Ha fizetni kell 100 dollárt egy élethosszig / 20 évig tartóra, akkor inkább kifizetem, minthogy 3-6 havonta újítgassak egy ingyeneset - ami aztán nem is újul meg rendesen. Vagy nem is a tanúsítvánnyal van gond, hanem a víruskereső progival?
Bocs, ha rosszul fogalmazom meg a kérdést, nem is igazán értem, hogy mi itt a probléma, ezért tartok tőle, hogy még kérdezni sem tudok értelmesen :(.

(#60114) Elemental válasza trance89 (#60108) üzenetére


Elemental
addikt

Tényleg gyorsan jön le a cucc.

Van ehhez valami jól bevált remote kliens? Telefonra is és winre is kellene. Te mit használsz?

(#60112) Jim74
7zippel lehet szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#60115) Jim74 válasza Jim74 (#60112) üzenetére


Jim74
nagyúr

7-Zip-pel megoldottam.

Elemental, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#60116) Jim74 válasza trance89 (#60108) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sikerült a szerkesztés, engedélyeztem minden forrást a csomagkezelőben.
Manuális telepítésnél az alábbi üzenetet kapom: "A csomagot nem támogatja a(z) Diskstation platform, vagy a csomag nem kompatibilis a(z) DSM használt verziójával.

DS415Play eszközöm van, DSM 6.2.2-24922 Update 4 verzióval.

Mi lehet a probléma?

(#60117) trance89 válasza Elemental (#60114) üzenetére


trance89
őstag

droid alatt ezt hasznalom: qBittorrent Controller
de ez is egesz jo: Transdrone
win ala tudtommal nincs, mindigis webes feluletrol hasznaltam, semmivel se kenyelmetlenebb mint kulso progival

(#60116) Jim74
Ez azert van mert a 415play 32 bites cpu-val van szerelve, igy qbittorrent-et nemnagyon fogsz futtatni mert azt csak x64 architekturara buildeltek
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60118) Jim74 válasza trance89 (#60117) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Ezt szomorúan olvasom :(
Akkor marad a Download Station :(

[ Szerkesztve ]

(#60119) e90lci válasza Elemental (#60114) üzenetére


e90lci
senior tag

Electorrent

(#60120) Elemental válasza trance89 (#60117) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#60121) FrezeR válasza trance89 (#60117) üzenetére


FrezeR
senior tag

Itt csak egy alapértelmezett mappa lehet letöltéshez? Én külön mappákba mentek mindent, DS-ben kiválaszthatom letöltésnél ezt, hogy hová mentsek.
Másik kérdésem, hogy a magnet linkeket tudja-e kezelni böngészőn keresztül?

(#60123) Elemental válasza e90lci (#60119) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Sajna nagyon fapados. Lehet, maradok a tm-nél. Az a letöltés megkezdése után törli a torrent fájlt. Mikor indítom a torrentet, és kiválasztom a letöltés helyét, mutatja a szabad hely méretét (az android klinsben is). Társítom a torrent fájlt a tm-hez, így a .torrent fájlra kattintva megnyitja a tm remote-ot. Ez a webes felületes bohóckodás nem jön be, emiatt (is) szoktam le a ds-ről is.

Letöltési sebesség.
918+, qbittorrent, 1Gbit telekom. 110MB/s

[ Szerkesztve ]

(#60124) FrezeR válasza #20749568 (#60122) üzenetére


FrezeR
senior tag

Tudom, most is így megy, vagy fájl tallózással, de reménykedtem benne, hogy ezzel egyszerűbben megoldható. Csak ugye ezt írja hozzá: Ennek a szolgáltatásnak a használatához a WebUI-t HTTPS-en keresztül kell elérni

(#60125) Jim74 válasza Elemental (#60123) üzenetére


Jim74
nagyúr

Transmission-el mennyire bonyolult RSS feed-eket kezelni?

(#60126) Elemental válasza Jim74 (#60125) üzenetére


Elemental
addikt

Még sosem próbáltam.

(#60127) FrezeR


FrezeR
senior tag

Amúgy érdekes, (vagy nem) hogy ugyan azt a torrentet próbáltam ezzel a qtorrenttel tölteni és a sima DS-el szintén és az előbbiben nagyon lassú volt, amíg az utóbbiban jóval gyorsabb. Valami beállítás miatt lehet ez?

(#60128) Kicsimix válasza Jim74 (#60125) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem bonyolult. Amúgy csak 1x kell beállítani... Utána teszi a dolgát rendesen : )


#60121
Sajnos az alapértelmezett mappa stimmel nem tudsz változtatni.Illetve fájlokat sem tudsz kijelölni letöltés előtt + nincs RSS. A használata kicsit körülményesebb mint a Download Station-nek de sebességben tényleg jobb.
Nálam marad a DS egyelőre fő kliensnek.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60129) Jim74 válasza Kicsimix (#60128) üzenetére


Jim74
nagyúr

Amiket eddig olvastam róla, azok mind ilyen SSH-s megoldások voltak. Nem találtam GUI felületen működő megoldást.
Vagy az utóbbi időben ez már megoldódott?

(#60130) Kicsimix válasza Jim74 (#60129) üzenetére


Kicsimix
őstag

Én semmilyen SSH-t nem használtam a beállításához. De nyugodtan keress vissza a topicban mert minden válasz ittvan!
Jó 2 éve állítottam be és azóta szorgosan szedi nekem amit szeretnék önállóan. Nem volt hiba!

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60131) FrezeR válasza Kicsimix (#60128) üzenetére


FrezeR
senior tag

Rendben, köszi a választ. Bár mint utólag írtam nekem valamiért lassabb a letöltés ezzel, mint a DS-el, de nem is kevéssel. :U

(#60132) Kicsimix válasza FrezeR (#60131) üzenetére


Kicsimix
őstag

Akkor nálad nem kérdés mit válassz..:) Viszont sanszos, hogy ott lehet valami. Még úgy is jó 2x gyorsabb sebesség jött ki qb-ből nálam (80mb/s+), hogy az egészet átnyomom egy VPN-tunnelen is.. (Mert a qb-ben viszont erre van lehetőség..)

Passz ..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60133) Jim74 válasza Kicsimix (#60130) üzenetére


Jim74
nagyúr

Keresgettem, de nem nagyon találtam meg a megoldást se a Te neved, se másé alatt.
Biztos én vagyok a béna :DDD

(#60134) Kicsimix válasza Jim74 (#60133) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ha az RSS szóra rákeresel rögtön az első 200 találatban kapsz némi infót :)

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60135) FrezeR válasza Kicsimix (#60132) üzenetére


FrezeR
senior tag

Azért érdekelne mi lehet a baja. Nagyjából alapon hagytam minden beállítást. A telepítést követtem a leírás szerint. Szóval érdekes.

(#60136) Kicsimix válasza FrezeR (#60135) üzenetére


Kicsimix
őstag

Melyik leírást olvastad?

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60137) Jim74 válasza Kicsimix (#60134) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, de vagy én vagyok vak, vagy tényleg nincs infó arra vonatkozólag, hogy a Transmissionben, hogy állítsunk be RSS feed-et. :B
Úgy szeretném használni a TM-et, mint a DS-t. Van egy RSS feed, ami 10 percenként frissítésre kerül a DS beállítása alapján. Erre az RSS feed-re szűrők vannak beállítva, ami alapján, ha van találat az RSS feed-ben, akkor azt a torrentet elkezdi magától letölteni a NAS.

(#60138) Kicsimix válasza Jim74 (#60137) üzenetére


Kicsimix
őstag

Akkor bocsánat lehet elnéztem valamit mi a Download Station-ről társalogtunk anno konkrétan..
Én a külön Transmission-től már rég megváltam... Azt sem tudom jelenleg már milyen..
A DS viszont szuperül teszi a dolgát ilyen téren (is).

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60139) Jim74 válasza Kicsimix (#60138) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, DS fut nekem is jelenleg, csak valahogy nekem szimpatikusabb a TM. Ne kérdezd miért, egyszerűen jobban szeretem :DDD

(#60140) Kicsimix válasza Jim74 (#60139) üzenetére


Kicsimix
őstag

Egyetlen 1 bajom van vele, hogy a 10 perces frissítési időközt nem tudom lejjebb csökkenteni.. De már ezzel is megbarátkoztam idővel.. : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#60141) Jim74 válasza Kicsimix (#60140) üzenetére


Jim74
nagyúr

Telepítettem a rutorrent-et is, de az meg nem indul el. Ráklikkelek a telepítés után, hogy futtatás, dolgozik egy kicsit a NAS, aztán nem történik semmi. :F
Lehet, hogy DS415Play-en nem fut a rutorrent?

[ Szerkesztve ]

(#60142) FrezeR válasza Kicsimix (#60136) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ja csak annyit amit trance89 leírt, hogy mit kell átírni a telepítőben, hogy kell utána felrakni.

Csak egy példa a különbsége: A DS 3-4 MB/s-el szedi ugyan azt a fájlt amit a q szed 40 KB/s-al. :U

[ Szerkesztve ]

(#60143) dkess válasza Tika6 (#60113) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Apróság, de amennyiben a "90 napos élettartam" utolsó 30 napjáról beszélünk, akkor az nem az "élettartam harmada előtt", hanem a kétharmadát követően. Tulajdonképpen nem is az számít, hogy harmada vagy kétharmada - hanem a lejárat előtti utolsó 30 nap (pl. két éves érvényesség esetén is).

A Let's Encrypt -től akkor kapsz figyelmeztető levelet, ha ezen lejárat előtti utolsó 30 nap folyamán nem kerül megújításra a tanúsítvány. Az automata megújítás hetente fut le és azt a tanúsítvány(oka)t, ahol 30 napon belül vagyunk, azokat CSR segítségével kísérletet tesz a megújításra. Ennek sikertelen mivoltának több oka lehet, de amennyiben jól értem, akkor így vagy úgy, de megújításra került az LE tanúsítvány.

Alapvetően elméleti oldalról nézve az alábbi lehetőségeid vannak a tanúsítványokkal kapcsolatban:

- SSL nélkül: pl. http használata. Maximum aki híve az "élj veszélyesen" elvnek - különösen, ha mégis lenne külsős felhasználás.
- self-signed (pl. Synology -s): ez is rejt biztonsági kockázatot - bár némileg felkészültebb támadót feltételez ("dühös rendszergazda"). Esetleg, ha saját készítésű, de ekkor sem sokkal jobban. Viszont tény az előnye, hogy 2037.09.12 -ig (jelenlegi állapot) nem kell foglalkozni a kérdéssel,
- Let's Encrypt: 2 havonta előjön ez a kérdés (hiába 90 napos a cert, ha lejárta előtt egy hónappal a DSM már megújítja CSR -el), mely felhasználói interaktivitást (pl. a különféle Drive kliensekben meg kell adni a felhasználó nevet és jelszót ezzel igazolva, hogy az új tanúsítvány hiteles és megbízol benne) is igényel - annak minden ódiumával,
- egyéb minősített tanúsítványszolgáltató által kibocsátott tanúsítvány: fizetős ... Az eggyel előbbi kérdéskört 2 hónapról kitolja 2 évre ...

100 dolcsiért nem csak azért nem kapsz minősített tanúsítványszolgáltató által kibocsátott tanúsítványt 20 évre (ami erre, dokumentumok hitelesítésére illetve egyéb hasonló dolgokkal kapcsolatban), mert azok "éhenhalnának", hanem sajnos sok igen komoly oka is van. Ennek kifejtése igen szerteágazó és hosszadalmas lenne, így ettől megkímélnék mindenkit.

Namost ez a Let's Encrypt egy a Synology által biztosított ingyenes megoldás. Adhatnák több időre is, de örüljünk annak, hogy adják.

Azt valószínűsítem, hogy a böngészőid azért pampognak, mert belső hálóról (LAN) éred el IP címmel a DSM felületét például. A tanúsítvány nem az IP -det igazolja, hanem az érintett domaint. Amennyiben pl. a router rDNS képes (több, mint valószínű), akkor működni fog az, hogy a DDNS címeddel éred el belülről a DSM -et és akkor a böngészők sem fognak pampogni. Vannak egyéb megoldások is, de első körben ez elegendő.

(#60144) Sanya válasza dkess (#60143) üzenetére


Sanya
nagyúr

Let's Encrypt nem tudja 3 hónapnál hosszabb időre adni az ingyenes aláírásait, ami pont jól van így.
Képzeld el, hogy te használod a ittasjoska.synology.me címet, csinálsz neki lets encrypt tanusítványt, majd mint külföldi ember valaki elmondja neked, hogy egy mit jelent magyarul. Gyorsan kérsz új címet, ddns-t, mint gipszjakab.synology.me és új lets encrypt.
Ha jön még egy olyan, aki tük véletlenül beregeli az ittasjoska.synology.me-t, akkor 2 évig nem tudna rá ssl-t kérni, hisz más emailcímre kéri, elvileg ez az akadálya. Így csak 29+30+30 napot kell várjon az új tulaj :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60145) xpike_ válasza AiRLAC (#60106) üzenetére


xpike_
csendes tag

a cél 6TB-os kapacitás elérése adatvesztés nélkül.....

Danny

(#60146) xpike_ válasza dkess (#60107) üzenetére


xpike_
csendes tag

igen, végülis :) mert ugye a 4TB lecsökkenti a kapacitását a 6TBnak
(de ha lehet olyat külön köteteket csinálok NAS-on as is érdekelne amit írsz 4+6=10...nem tudom ilyen van e synology-nál...mármint pl a shared folder-t akkor mégis melyikre teszi...stb)

Danny

(#60147) sziszi-fuszi


sziszi-fuszi
senior tag

Sziasztok! Használ valaki EMBY servert synon? S ha igen, mennyire van megelégedve vele?

Mi alá kell írás?

(#60148) dkess válasza Sanya (#60144) üzenetére


dkess
őstag

Technikailag tudná - csak az Ő döntésük alapján van ez a 90 napos limit (azaz nem 3 hónap!).

Ennek a döntésnek a hátterében alapvetően két dolog áll - az egyik, hogy csak DV (Domain Validation) tanúsítványokkal foglalkoznak illetve, hogy ingyenesek (nem minden esetben, de a mi szemszögünkből tekinthetjük annak). Itt lehet olvasni, hogy Ők miért gondolják úgy, hogy elég: [link] .

Azaz nem kifejezetten az az ok, amit írtál, de ez sem rossz példa ... :) Általánosságban sokkal összetettebb és bonyolultabb oka lenne a "fizetős 2 év" jellegű dolgoknak. Ugyanakkor pl. a kényelmi részével (ugye írják, hogy nem igazán jelent e szempontból hátrányt a 90 nap) én nem értek egyet teljes mértékben és gyanítom mások is így vannak vele, akik backup és/vagy szinkronizációs klienseket is futtatnak ...

@sziszi-fuszi

Röviden és tömören a válaszok a két kérdésedre:

- Igen.
- Nagyon.

(#60149) Thusor


Thusor
őstag

Synology DS1618+ és két darab DX517 bővítő egység, összesen 16 darab merevlemezzel mennyit fogyaszthat? Synology 250W és kétszer 200W, összesen 650W adaptert ír a honlapján a készülékekhez. Szeretnék mindhárom egységhez egy UPS-t venni ami tudná kezelni a NAS leállítását is. Ezt a típust néztem ki hozzá: [APC BACK-UPS 1400 VA]
Ez a kinézett típus jó lehet erre a célra? Sajnos a kompatibilitási listában nem látom pont ezt a típust, de a nagyobb testvérét igen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#60150) sziszi-fuszi válasza Thusor (#60149) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

- Ez elcsúszott! Bocsánat!

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.