Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) gyugyo79 válasza soma2011 (#60850) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne a PPTP -t használd ha közel 100% támogatást szeretnél. A pptp annyira kompromittálódott, hogy sok eszköz nem támogatja pld apple telefonokkal pont a problémád jön elő 100% -osan, tehát nem csak hogy be nem lehet be állítani, hanem ha ő maga a hotspot sem megy át rajta.

(#60852) AiRLAC válasza smallmer (#60849) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én amióta RSS könyvjelzős megoldást használok azóta nem kell mobilos kliens. De biztos javasolnak itt valamit.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60853) Multibit válasza smallmer (#60849) üzenetére


Multibit
veterán

:N
Cupertinoban az első számú tabu a "download", ördögtől való dolog ;] Száműztek mindent az Appstore-ból, ami ezt szolgálhatná, vagy valaha szolgálta. Nem tudom, hogy a korábban Download Station-hez letöltött DS get működik-e a mostani iOS/iPadOS alatt, de amit anno letöltöttem manager programot a Transmissionhoz, az már nem használható az újabb csutkás mobil oprendszereken.

(#60854) smallmer válasza Multibit (#60853) üzenetére


smallmer
őstag

Olyan megoldás nincsen véletlenül, hogy böngészőből rakom be a torrent URL-t?

Gondolkodtam már azon, hogy Deluge vagy Transmission kliensre váltanék. Jobban járnék mint a Download Managerrel? Néha nem számolja nálam a feltöltést. :R

(#60855) gyugyo79 válasza smallmer (#60854) üzenetére


gyugyo79
addikt

A szerver szempontjából a DS is egy Transmission mivel egy Transmission kezeli a torrenteket a DS-en belül ezért nagy váltás nem lenne az elszámolt feltöltésben ha ugyan úgy állítod be ...
Amúgy kb a bekapcsolt DHT az egyetlen ok ami miatt különbözhet az oldal által elszámolt feltöltés a klienstől vagy ha még az adott torrent adatok frissítése (tracker fülön megnézhető mikor frissíti az adatokat a kliens a szerver felé) és a frissített adat feldolgozása közt (szerver terheltség függő) van összehasonlítva a 2 adat. A DHT -n keresztüli forgalom sose lesz a szerveren jóvá írva míg a második lehetőségként említett dolgok csak idő kérdése max.

[ Szerkesztve ]

(#60856) AiRLAC válasza smallmer (#60854) üzenetére


AiRLAC
addikt

De van, ezt hívják RSS könyvjelzős megoldásnak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60857) agyhalal válasza smallmer (#60854) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Nálam a Transmission Chrome és Safari böngészőből is elérhető iOS és iPad OS alatt is.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#60858) Hawk74


Hawk74
csendes tag

Pont az IOS témához kapcsolódva: frissítettem a DSM-et a legújabb verzióra, azóta a SynoDS nem hajlandó megtalálni a NAS-t. Valaki tapasztalt hasonlókat?

(#60859) mester778


mester778
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy DS220J NAS szerverem egy merevlemezzel, és most tervezek belevenni egy másikat, hogy kimaxoljam, viszont Raid 0-ban szeretném kötni őket, így ha ezt beállítom nem fog elveszni az adat a már benne levő winchesterről ugye?

Köszi előre is a segítséget! :R

(#60860) arn


arn
félisten

vki nezne nekem egy kabelre kotott nas sebesseget crystal benchmarkkal? meg mindig wifire vagyok kotve, vhogy meg kellene oldanom a kabelt. a ket koteten ennyit mertem (218+ wd red):

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60861) Borisz76 válasza mester778 (#60859) üzenetére


Borisz76
veterán

Raid 0 nem javasolt ! ( ahogy a JBOD sem )

Ekkor a két lemezt "összefűzi" és egy meghajtónak látszik a rendszer felé. BÁRMELYIK lemez meghal , akkor minden adatod elvész !

Ha a tárhelyet szeretnéd maximálisan kihasználni de a fenti problémát szeretnéd kicsit enyhíteni akkor jobb a 2 db lemezt külön-külön kötetként kell létrehozni.

Ekkor lesz 2 db köteted.
Bármelyik lemez meghal....a másikon a rendszer és az adatok elérhetőek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60862) Borisz76 válasza arn (#60860) üzenetére


Borisz76
veterán

Gigabit esetén sem lesz gyorsabb mivel az elméleti maximális sebessége 125 MB/s.
Ez a gyakorlatban 100-110 MB/s szokott lenni.
Ez nálad meg is van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60863) Sanya válasza mester778 (#60859) üzenetére


Sanya
nagyúr

mindenképp elvész minden adat, ha volt rajta.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60864) mester778 válasza Borisz76 (#60861) üzenetére


mester778
csendes tag

Értem, köszi a segítséget!

Egy másik kérdésem is lenne ami fura igazából: amikor rámásolok a szerverre, simán +100MB/s sebességgel viszi a dolgokat, viszont ha a szerverről szedem le a dolgokat, akkor szigorúan 12.5MB/s-es sebességgel tölti, ami ugye 100mbit-nek tűnik. Ezen lehet növelni? Mert elvileg a kábel ami belemegy a routerbe az gigabites (és mindenhova olyan kábel megy).

(#60865) arn válasza Borisz76 (#60862) üzenetére


arn
félisten

tudom, de a tobbire lennek kivancsi inkabb :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60866) kulu22 válasza arn (#60865) üzenetére


kulu22
aktív tag

1G-s kábelen nem lesz gyorsabb, 115-120MB/s-környékén tetőzik nálam is. Ha a 10G-n nézem akkor 390-410MB/s környéke a RAID10-re (WD 10TB-os sima Red-ekkel) az írás, az olvasás ennél gyorsabbnak rémlik. Épp kábel/switch csere van, így méréseket majd utána tudok csinálni ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#60867) Hawk74 válasza Hawk74 (#60858) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Közben még arra is rájöttem, hogy az otthoni wifin keresztül működik a SynoDS, de mobilneten keresztül viszont nem. A kapcsolat QuickConnecten keresztül épül fel, úgyhogy elvileg semmi köze az IP-hez. De mobilneten mégsem megy. Több eszközön is kipróbáltam, ugyanez. Őrület.

(#60868) arn válasza kulu22 (#60866) üzenetére


arn
félisten

erdekel... 10gs sebesseg is :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60869) kulu22 válasza arn (#60868) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ok, jelentkezem majd, de még hetek mire minden összeáll...

(#60870) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Beállítottam a VPN-t ami úgy tűnik rendben van. Milyen módon lehet azt tesztelni, hogy tényleg a célnak megfelelően működik?

(#60871) arn válasza kulu22 (#60869) üzenetére


arn
félisten

ha nem felejted el, kerhetnem privatban? :) mert en elfogom :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60872) gyugyo79 válasza arn (#60860) üzenetére


gyugyo79
addikt



(#60873) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Az norrmális hogy elindítottam a photo station-t, elkezdett dolgozni a minniatűrököön, és szép lassan elveszi a jogokatt a felhasználói fiókoktól? nem sikerül visszaállítanom, és csak az admin-al férek hozzá...

(#60874) Tachion86


Tachion86
tag

Próbálta esetleg valaki az APC BX700U-GR UPS-t Synology NAS-al, kompatibilis vele?

(#60875) Csabroncka válasza thornadoj (#60873) üzenetére


Csabroncka
addikt

A felhasználói hozzáféréseket a PS-en belül tudod (beállítások) részletesen beállítani, ez sokakat megkavar!

"in medias res"

(#60876) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, tudna valaki segiteni hogy hogyan tudok a nason egy ket mappara irasi jogot szerezni? Adminkent lattom a mapakat sftpvel de keptelen vagyok irni bele vagy konyvtarat letrehozni. Domoticz es pyton miatt kellene. Koszonom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60877) thornadoj válasza Csabroncka (#60875) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi, de idő közben letöröltem! azt be tudom állítani, h melyik mappákat figyelje?

(#60878) saalty


saalty
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú idő után akartam csatlakozni VPN-en keresztül a DS715-ösömre jelszót (L2TP/IPSec) de elfelejtettem milyen Pre-Shared Key-t adtam meg. Sebaj, gondoltam megváltoztatom viszont valamiért nem tudom. Hiába az Apply, úgy néz ki hogy minden oké, de aztán nem változik meg. Nem is tudok csatlakozni és a jelszó hossza is visszaáll az előzőre (pontok száma). Ez mitől lehet?

(#60879) gyugyo79 válasza saalty (#60878) üzenetére


gyugyo79
addikt

A pontok száma nem egyenlő sem a jelszó karaktereinek a számával sem a kulcséival max véletlen ha te pont annyit adsz meg mint ami be van állítva kijelezendőnek, de ha nem egyezik az nem baj ...

[ Szerkesztve ]

(#60880) gyugyo79 válasza zsamiatt (#60876) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azokra amiket sftp -vel elérhetsz azokra a Vezérlőpult -> Megosztott mappa.
HA scp akkor más a helyzet, mert akkor valószínűleg root jog kellene.

(#60881) zsamiatt válasza gyugyo79 (#60880) üzenetére


zsamiatt
őstag

a teljes mappa szerkezetet látod sftp-vel nem csak a megosztott mappákat.
SCP-bejelölve.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60882) zsamiatt válasza gyugyo79 (#60880) üzenetére


zsamiatt
őstag

puttyban meg van a root. De, hogyan tudom file kezelőben is rootként használni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60883) arn válasza gyugyo79 (#60872) üzenetére


arn
félisten

Koszi ez nagyon hasznos volt :) ugy latszik kisebb fileoknal azert boven lassabb a wifi a latency miatt, erre voltam kivancsi. De az is erdekes, hogy a 2x1g szinte csak soros olvasasnal nyujt szignifikans elonyt a szimplaval szemben.

erdekes lenne ugyanez ssd cachel es ssd alapu nassal is.

mi a nas illetve a kliens?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60884) gyugyo79 válasza zsamiatt (#60882) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nem tudod mi a különbség akkor ha SCP/SFTP lépsz be nem biztos, hogy jó ha piszkálsz bármit ... Mert SFTP vel az admin az a /volumeX -ek azon mappáit látja ami megosztott mappa és a rendszerben nem tud kárt okozni pontosan ezért.

Ha az SCP be van jelölve akkor meg nem SFTP -n lépsz be ugye ?

2 megoldás van (mert rootként a rendszer alapból nem enged belépni nagyon helyesen arra át kell lépni miután beléptél egy arra jogosult felhasználóval)
- engedélyezed a root belépését ssh -n és utána már tudsz az SCP kliensel is authentikálni és belépni mint root. Ezt csak úgy javaslom, ha utána vissza is tudsz csinálni mindent. Márpedig a leírások általában erre nem térnek ki ...
- bemásolod amit kell egy megosztott könyvtárba és utána szépen a helyére másolod ssh -n át már akár root -ként rákeresve a linux parancsokra, vagy felraksz egy mc -t és az indítod rootként és azzal csinálod meg amit kell.

(#60885) gyugyo79 válasza arn (#60883) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez a legkevésbé folyamatosan használt HDD a NAS -ban azért ezzel csináltam. A NAS közben használva van :) és egy 918+ (meg egy DX517) a kliens meg egy Win10

Van a NAS -ba ssd chache csak másik kötethez van rendelve ;)
De az használva is van annyira, hogy torzítaná még jobban a mérést és nem fogok mindent leállítani + mindenkit letiltani hozzá. Amúgy jelentőset az sem változtatna a számokon.

A 2x1az smb multichannel és nem támogatott a Synon (alapból ki is van kapcsolva és nem a DSM felületen bekapcsolható ) ezért nem lehet reklamálni és valami nem 100% -as vele egy ideje.

Van egy Samsung 860 QVO is virtuális gépeknek de az ugyan azt hozza sebességre mint a HDD ha így rátesztelek, de felhasználói élményre meg ég és föld amikor egy Virtuális gépet használni kell egyikről vagy másikról. De itt egy 1g -s mérés róla :

A RND4K -t nagyon tudja leginkább befolyásolni % -osan nézve ha a hálózat másra is van éppen használva a mérés közben (márpedig van). De így jobban vissza ad egy átlag minden napos használatot azért.

[ Szerkesztve ]

(#60886) zsamiatt válasza gyugyo79 (#60884) üzenetére


zsamiatt
őstag

kösz de már megoldottam. Ha mondjuk a megoldást írod le jó tanácsok helyett akkor megspóroltam volna egy órát.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60887) gyugyo79 válasza zsamiatt (#60886) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem vagy egy kicsit pofátlan ? Amúgy ha nincs kedvem akkor nem is segítek neked. Majd ha fizetsz érte akkor reklamálj azért amit kapsz...

(#60888) zsamiatt válasza gyugyo79 (#60887) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem gondolnám, hogy az lennék. Bírom amikor valaki feleslegesen osztja az észt. :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60889) arn válasza gyugyo79 (#60885) üzenetére


arn
félisten

nyilvan mindig azon mulik, hogy mi a szuk keresztmetszet az adott szituacioban (halozat, vinyok, ssd) - a random 4knal siman lehet a halozat latency. koszi, ez igy tobb mint eleg nekem, hogy merre erdemes mozdulni :)

a vmet hogy erted? a nason fut, vagy a kliensen, es a virtualis kep van csak a nason?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60890) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni! Adott egy 3TB lemez telepítve, megpakolva, és mellé raktam egy 1TB lemezt backup-nak, a fotók számára. A kérdésem, hogy tudom létrehozni az új kötetet, hogy az adataim ne vesszenek el? :R

(#60891) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Igen, nekem is APC BX700U-GR UPS van a Synology DS118 mellett és kompatibilisek. :)

Habár egyszer az UPS elektronikáját reset-elni kellett (ezt a reset-et otthon a user meg tudja csinálni), mert elfelejtett USB-n keresztül kommunikálni, de ez egyszeri eset volt, azóta is jó.

Nekem nem volt elég magas a hely, ahová beépítettem, s fektetve van a UPS.
Megkérdeztem a Schneider Electric-et, s a feketetett üzemmóddal nincs gondjuk, mindegy, hogy melyik oldalán fekszik. Tettem alá egy-egy gyalult lécet, hogy a légrés meglegyen az alsó oldalán a szellőzéshez.

(#60892) gyugyo79 válasza arn (#60889) üzenetére


gyugyo79
addikt

A virtual machine manager -ben vannak virtuális gépek linuxok, windowsok bohóckodni, meg a Virtual DSM tesztelni ezt azt. Ezek komplett a NAS -on vannak és azon futnak, természetesen egyszerre egy fut csak amíg "játszok" vele :) .
A Desktop al használt Linuxoknál és a Windowsnál 95% a HDD volt a szűk keresztmetszet amíg arról futott és nem a kis proci míg SSD-nél már 95% proci az.

Félre értés ne essék még így is tényleg csak bohóckodni jó pld egy Win10 és nagyon kompromisszumosan használható mivel a J3455 önmagában is türelemre tanítana, és pld. érdemi munkára szerintem alkalmatlan.
Viszont arra kiváló például, hogy Virtual DSM -ben megnézzünk bármit.

[ Szerkesztve ]

(#60893) zsamiatt válasza gyugyo79 (#60892) üzenetére


zsamiatt
őstag

attól függ, hogy mire használod. Több ügyfélnél is a számlázó/készletkezelő szervere fut rajta probléma nélkül. Kell bele ram meg 7200 diszk.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60894) arn válasza gyugyo79 (#60892) üzenetére


arn
félisten

ok, koszi a teszteket :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60895) gyugyo79 válasza zsamiatt (#60888) üzenetére


gyugyo79
addikt

TE kérdeztél ! Ebből adódóan csak te tudtad bárki idejét rabolni !
:W
Ráadásul a kérdésedre kaptál is választ, az, hogy nem tudod mi a különbség az SCP meg az SFTP közt és szerinted az egyik olyan mint a másik, ezért mindegy mit írsz az csak a te tudatlanságod ...
(#60893) -> "Bírom amikor valaki feleslegesen osztja az észt." ;)

(#60896) Thusor


Thusor
őstag

DS1618+ NAS-on szeretném beállítani, hogy a LAN1-en kapjon internetet a NAS. LAN2, LAN3 és LAN4-en pedig közvetlenül cat5e lankábellel az egyes számítógépek. Van erre lehetőség, hogy mindig fix IP címet osszon ki a NAS a LAN2-4 portokra, melyeket be tudok állítani a számítógépeken is, mint elérést? Elsődleges cél az lenne, hogy mind, mind a 3 darab számítógép külön külön gigabites sávszélességgel érhesse el a NAS-t közvetlenül.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#60897) zsamiatt válasza gyugyo79 (#60895) üzenetére


zsamiatt
őstag

Olvasva a hozzaszolasod a velemenyem tovabbra se valtozott :C

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60898) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

Van egy AVTECH AVN806 kamerám, amely folyamatosan leveszti majd megtalálja a kapcsolatot.

Legfrissebb firmware van a kamerán és látszólag semmilyen hiba nincs ha saját appal nézek rá...
No-IP.com ddns-t használok az állandó kapcsolathoz, de másik kamerán is maivel nincsen gond...

Köszi,

SIM

(#60899) knor82


knor82
csendes tag

DS216+II nasban az 1 gigás RAM-ot egy leselejtezett laptopban lévő, ugyanolyan paraméterekkel bíró 4 gigásra cseréltem, és szinte megtáltosodott azóta (már ami az elérését és a felhasználói felület fürgeségét illeti). Fel nem fogom ép ésszel, hogy miért 1 gigával árusították anno (már akkor is filléres különbség volt 1 és 4 gigás modulok közt). Azt hittem nagyobb korlát a benne lévő proci. Ezt a téves feltételezésem arra alapoztam, hogy 1 giga memóriával is nagyjából mindig 60-70%-os RAM használatot mutatott csak. Persze most 4 gigás modul esetében is 40-50%-nál van.

(#60900) Ablakos válasza knor82 (#60899) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerencséd van, mert cserélhető a ram a dobozodban. Viszonylag olcsó tuning.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.