Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) Janaboy válasza gyugyo79 (#60921) üzenetére


Janaboy
veterán

Most próbálnám..és azt mondja hogy nem nem tud csatlakozni a Lets encrypthez adjak meg érvényes tartománynevet.
A gond, hogy ez itt ugy van, hogy az adott e-mail regisztrálva egy másik szolgáltatónál van, a mail stationnel lehúzom az e-maileket a nasra, a mail serverrel meg osztom a helyi hálózatra.
Nem tudom hogy kellene ezt Lets encrypttel megoldani..?
Vagy a szolgáltatnónak kellene adnia certet?

Janaboy

(#60952) gyugyo79 válasza Janaboy (#60951) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csinálsz egy synology.me -s DDNS -t -> Vezérlőpult -> külső hozzáférés.
Ezzel megcsinálod a LE -s tanúsítványt. YT video

A tanúsítvány ahhoz a domainhez lesz jó/ készül amihez kéred a kérelemhez megadott mail csak egy azonosító az LE -s regisztrációhoz. Senkinek nem kell
semmit adnia. Venni is lehet de ott is van ellenőrzés csak úgy nem adnak ilyet.

Tehát ha a pld. janaboy.synology.me -re kérted, állítottad be, akkor onnantól azok a kliens szoftverek amikkel el akarod érni a szervert a szervertől egy olyan tanúsítványt fognak kapni amit megfelelőnek tartanak majd ha azt a szervert a janaboy.synology.me -n keresztül érik majd el. De csak azt veszik jónak, ha az elért cím az egyezik a tanúsítványban szereplővel.

Példa: lokális ip címe a NAS -nak 192.168.01. a ddns címe meg janaboy.synology.me a rendszer alapértelmezett kiszólalójához az LE-s janaboy.synology.me -s CERT vn beáálítva. ha a NAS -t böngészőből a https://192.168.01:5001 -en éred el a böngésző szól, hogy nem jó a tanúsítvány míg ha a https://janaboy.synology.me:5001 -en akkor betölti az oldalt mindenféle probléma nélkül mert a tanúsítványban szereplő cím megegyezik azzal amin te elérted a webfelületet. A levelező kliensnél is ugyan ez a helyzet és kb minden más esetben ahol a kliens ellenőrzi a tanúsítványt.

[ Szerkesztve ]

(#60953) Janaboy válasza gyugyo79 (#60952) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, igy sikerült, amikor létehoztam a synology.me ddns-t akkor rögtön kérdezte, hogy kell-e ssl cert, meg is csinálta.
Dyndns.org volt rá regisztrálva, de igy akkor arra már nincs szükség :D

Mindjárt kiderül, hogy az iPhone szereti-e.

Janaboy

(#60954) TBMC válasza Syl (#60950) üzenetére


TBMC
addikt

igen sajnos, pedig kár érte :(

markbellus.hu 

(#60955) thornadoj


thornadoj
aktív tag

A DDNS be van állítva a synology-n, és a transmission kliens tud is csatlakozni a külső ip-n keresztül, de böngészőből nem férek hozzá a NAS-hoz. Mi ennek az oka? :F

(#60956) e90lci válasza thornadoj (#60955) üzenetére


e90lci
senior tag

"Mi ennek az oka?"
Vagy nem nyitottál a routerben portot a nasnak,vagy DDns név:port,vagy stb
Ha keresgélsz a keresőbe legalább 100x már biztos felmerült ez a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#60957) thornadoj válasza e90lci (#60956) üzenetére


thornadoj
aktív tag

próbáltam az 5000, és az 5001-es portot. synology quickconnectel am. elérem.

(#60958) ratcache


ratcache
aktív tag

Sziasztok!

Első NAS-om vásárlása előtt állok és bár visszaolvastam elég sokat, pici megerősítést szeretnék kérni, hogy jól gondolkodom-e.

Alapvetően otthoni fájlok tárolásához és egy tévé média kiszolgálóként lenne használva max. Full HD-ig, minimális (tényleg, heti 1-1 letöltés, seed nem szempont) torrent forgalommal. Adatbiztonság (redundancia) sem igazán számít, ami fontos azt külső vinyóra archiválom, illetve van a PC-n és lenne a NAS-on is külön másolat. Jó lenne minél csendesebb megoldás. Az itthoni hálózat egyébként a T-s Strong Mesh-el van megoldva a lakásban, ezek közül az egyikre lenne csatlakoztatva.

Két lehetőségben gondolkodtam, DS118 vagy DS218Play - a j szériák az esetleges transzkódolás (és a szín :B) miatt estek ki (a lejátszó Samsung okostévé, de néha finnyás a formátumokra).

Valószínűleg az 1 lemezes is elég lenne, a Play csk azért került képbe, mert van egy kihasználatlan 80GB SSD, azt esetleg be lehetne tenni a rendszer alá, hogy pattogósabb legyen, maga az adattár pedig egy 2,5" 2TB SSHD lenne beépítőkerettel (az is megvan).

Van értelme szerintetek ezzel bonyolítani a dolgot, vagy nincs igazán hozzáadott értéke és felesleges ezzel vesződni? A rendszer alá elég lenne egyébként a 80GB vagy karcsú már? Mennyi helyet eszik kb. egyébként maga a Syno rendszere?

A fentiek alapvetően működhetnek, vagy nem igazán optimális valami miatt? Bármilyen tipp és ötlet jól jönne :R

Még egy dolog: nem annyira sürgős a dolog, érdemes lehet esetleg várni újabb generációra még idén a két NAS-ból most, hogy a 220+ is kapott új verziót?

Bocs a kisregényért :DDD

Köszönöm!

(#60959) AiRLAC válasza ratcache (#60958) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS118, az SSD nem igazán hozna semmit.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60960) Multibit válasza ratcache (#60958) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy előttem a kolléga írta, esetedben felesleges lenne az SSD.
Látom, rád is nagy hatással van a transzkódolás buzzword ;] Inkább egy mediaplayert vegyél! :K

[ Szerkesztve ]

(#60961) Elemental válasza Multibit (#60960) üzenetére


Elemental
addikt

De hát van a tévének egy nagyon jó médialejátszója. Minek még egy eszköz?

;]

(#60962) Multibit válasza Elemental (#60961) üzenetére


Multibit
veterán

... hát persze! Hogy ez nem jutott eszembe?
:D

(#60963) ratcache


ratcache
aktív tag

köszi a javaslatokat, akkor marad az egylemezes verzió :R

transzkódolásra nem feltétlenül buzzword hatásra van szükség, hanem van egy rakás régi kedvenc film és gyerekmese is a gyűjteményben ami nem fellelhető más formátumban (én pedig neki nem állok átkonvertálni mindent...), illetve hosszútávra tervezve még bárhogy alakulhat és úgy gondoltam jobb, ha van benne egy kis tartalék is - egyébként pedig Samunál sosem tudni, mikor és hogyan változik a formátumok támogatása... még egy plusz eszköz beiktatását pedig már nem szeretném ha nem feltétlenül muszáj. tényleg, xbox nem jó erre? :DDD

persze lehet, hogy gyakorlati szempontból rosszul gondolkodom, ezért is jöttem ide kérdezni :B

(#60964) Lasersailing válasza Multibit (#60960) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szerinted milyen medialejatszot erdemes venni?
Csak NASrol lejátszásra használom semmi másra, de a topicjaban elvesztem...

[ Szerkesztve ]

(#60965) Elemental válasza ratcache (#60963) üzenetére


Elemental
addikt

Ez a plusz eszköz nálam egy amlogic box coreelec-kel, a tévé távirányítójával lehet vezérelni (hdmi cec). Ezen keresztül hallgatok zenét is otthon.

(#60966) Multibit válasza Lasersailing (#60964) üzenetére


Multibit
veterán

Amit Elemental írt a #90965-ben, neked is tudom javasolni.

(#60967) AiRLAC válasza Elemental (#60965) üzenetére


AiRLAC
addikt

+1 szavazat

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60968) Intelligencs

Érdekes, hogy relatív csekély árkülönbség (23e Ft) van csak a 420+ és 920+ között. Csak az alapkiépítésben plusz 2GB memória miatt is megéri megvenni a 920-ast, nem is szólva az erősebb prociról. Kicsit csalódott vagyok. Szerintem legalább 50-60 ezer forinttal kellene hogy olcsóbb legyen a 420-as a 920-asnál, hogy ár/érték arányban jó vétel legyen, így sajnos nem. Most már a 220+-nak kell még megjelennie a boltok polcain, és akkor eldönthetem, hogy melyikkel is váltsam le a 213+-t.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#60969) chemand válasza Elemental (#60965) üzenetére


chemand
tag

+1 az amlogic médialejátszóra (van belőle itthon 3db, h mindenkinek jusson :DD )

(#60970) Sanya válasza Elemental (#60965) üzenetére


Sanya
nagyúr

Philips 6561 Android TV, ds videoval, mxplayer-rel a playből.
+4db samsung tv, mindegyiken van DS video
+1 Philips 6xxx széria, Android TV, ds videoval, mx playerrel a playből.
5db android telefon ds videoval, mx playerrel a playből. 1db iphone, ds video.
Egyelőre nem kell új eszköz.
Az egy darab tv amin nincs ds video kompatibilis eszköz az egy 10 éves samsung tv, de az dlna-ról játszik mindent, ami xvid és h264
Mindez 5 háztartásban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60971) Lasersailing válasza chemand (#60969) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszi mindenkinek!
Konkrétan melyik van Neked?

(#60972) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, DS418Play-hez milyen UPS-t érdemes venni, ami pl. USB-n jelzi a NAS-nak, hogy akksiról megy, és álljon le?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60973) arn


arn
félisten

Egy olyan kerdesem lenne, hogy barmilyen beforrasztott specifikacionak megfelelo rammal elmennek?

Ds720+t pumpalnam fel kicsit, de majd 5x annyi a synology ram...
a raforrasztott ram 2666 cl19.

illetve 2g van benne, es csak 4gasat ajanl a kompatibilitasi listaban. Mi van ha 8gs modul kerul bele? Nem mukodik, vagy csak nem latja 8g felett? Ugy remlik, hogy 8g a max, amit kezel, igy meg 2+8g lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60974) Borisz76 válasza arn (#60973) üzenetére


Borisz76
veterán

Megy az 16 GB ( 2*8 GB modul ) -al is !
Csak a megfelelő "noti" ram kell bele.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60975) szelim74 válasza Jorus (#60972) üzenetére


szelim74
csendes tag

Itt bogarássz: [link]

(#60976) ArthurShelby válasza Sanya (#60970) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Minek 5 tv otthonra?
Egy gondolom a nappali, egy a konyha, egy háló és még esetleg van két gyerek mindegyiknek 1-1?
(Nyár van, nem kell vele fűteni ;] )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#60977) Sanya válasza ArthurShelby (#60976) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mindez 5 háztartásban. Ennyit szolgálok ki jelenleg. Nekem csak 2 tv-m van

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60978) chemand válasza Lasersailing (#60971) üzenetére


chemand
tag

X96 max, X96 max+ és egy khadas vim3l htpc kit

(#60979) arn válasza Borisz76 (#60974) üzenetére


arn
félisten

Epp ez a kerdes, hogy mi a megfelelo, azon kivul, hogy sodimm ddr4 2666 cl19 1.2v? Barmilyen rammal megy, nem haklis vmi miatt?

Ez milyen nas? A ds720+ papiron 6 gigat kezel max, es a 2g forrasztott, csak egy slot van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60980) Jorus válasza szelim74 (#60975) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen, meg is rendeltem egy Syno által javasolt Eatont.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60981) Borisz76 válasza arn (#60979) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha biztosra akarsz menni , akkor olyat veszel órajel és késleltetés alapján ( 2666 , cl19 ) mint a gyári.

Az biztos, hogy egy 4 GB-s modul menni fog benne.

Ha nagyobbat veszel szerintem az is menni fog.....
Mint itt a fórumban sok más kollégának is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60982) arn


arn
félisten

ok koszi... 8gbal probalkozom eloszor.

mas... most a backupom az 4tbos usbs vinyo. havonta egyszer rakotom, aztan lementi a fontosabb cuccokat (kb 6.1tbot hasznalok). mi a legjobb strategia erre?

az usbs vinyonal jo, hogy odateszem, ahova akarom (leeg a fel lakas) - de azert megis csak egy usbdrv, es manualisan tudom radugdosni.

masik lemez a nasban... ez kenyelmes, csak ha barmi tortenik a nassal, viheti magaval a backupot is.

vmi minimal nas, ami idonkent bekapcsol, lement mindent. aztan off. de ez is a lanra/elektromos halozatra van kotve (villamkar, feltorik, etc).

mi a legbiztosabb backup? sima otthoni felhasznalas, szemelyes adatokra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60983) AiRLAC válasza arn (#60982) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy Raspberry Pi (mondjuk DietPi-vel) és rsync?

Nekem most egy DS216+ az offsite backup a pincében (négyemeletes társasház), UPSen csücsül és powerlineon keresztül replikálja a btrfs snapshotokat. Előtte a fenti kombó is volt.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60984) arn válasza AiRLAC (#60983) üzenetére


arn
félisten

nem szimpatikusak ezek a mokolt megoldasok... gondolkodtam freenason is epitve (synology helyett), de elvetettem. kapsz egy szimplalemezes synologyt 100 euroert. esetleg megtartom a 218+t, ha csak vmi nyomott aron lehet eladni.

vagy marad az usb :) rohadt dragak a vinyok a nasba, nem is ertem... egy usbset kapsz 130 euroert 8tbban, belsosben meg 170 eur min, amit nasba szannak meg 210. :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60985) Marci112233 válasza arn (#60984) üzenetére


Marci112233
őstag

Azért drágább egy direkt NAS-ba szánt merevlemez mert az folyamatos üzemre van tervezve, míg egy külső USB-s merevlemez nem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60986) arn válasza Marci112233 (#60985) üzenetére


arn
félisten

Es a sima es usbs lemez? Miert dragabb a belso? Jo esellyel ugyanaz... amugy nagy resze marketingduma.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60987) AiRLAC válasza arn (#60984) üzenetére


AiRLAC
addikt

"egy usbset kapsz 130 euroert 8tbban"
Én ilyeneket belezek évek óta :D (Seagate és Toshiba főleg).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60988) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok az Oázison kívül olyan üzletet, ahol megadják a 3 év garanciát a 920+-ra és van online hitel lehetőség?

Köszönöm :R

(#60989) Sanyi.mTs válasza arn (#60984) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én is hasonlón agyaltam.
Raspberry Pi-t akartam összerakni (nulláról, azaz kellett volna táp, micro hdmi kábel), majd 3.5"-ös hdd-vel egybeépített házat néztem, majd az sw-t kezdtem nézni és arra jöttem rá, offsite nas-nak veszek 35-ért új ds120j-t. Valójában lejatszo.hu-ról 40-ért, mert ott megadják a 3 év garit, 5k-t megér +1 év gari. Csak annyit kell csinálnia, hogy a legfontosabb adatokat áthúzza magához. Szülőknél lesz, backup-kor bekapcsoltatom havi egyszer, majd mentés után kikapcsolom távolról.

(#60990) arn válasza AiRLAC (#60987) üzenetére


arn
félisten

Melyikben milyen van? Teljeserteku vinyo van benne, nincs vmi lesajnalva rola?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60991) arn válasza Sanyi.mTs (#60989) üzenetére


arn
félisten

Egyik nas nem tudja bekapcsolni a masikat halon keresztul? Persze lehet schedule, de elegansabb lenne :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60992) arn válasza Sanyi.mTs (#60989) üzenetére


arn
félisten

Persze... Mire mindent osszeszedegetsz a rasppihez nem is lesz olcsobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60993) Multibit válasza arn (#60990) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tőlem kérdezted, de itt van két külső HDD:
Seagate STEB8000402 -> Seagate Barracuda ST8000DM004
Seagate STEL8000200 -> Seagate Archive ST8000AS0002

(#60994) AiRLAC válasza arn (#60990) üzenetére


AiRLAC
addikt

Általában Desktop vagy SMR vinyo van bennük, bár WDben láttam már white label Red-et is. Otthonra, backupra tökéletes. Amazon reviewba általában beleírják a belső vinyó típusát.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60995) chemand


chemand
tag

Az mitől lehet, hogy hónapokon keresztül működött az OpenVPN kapcsolat az androidos mobilomról, most pedig nem megy valamiért. :F Semmihez nem nyúltam, egyszerűen nem tud csatlakozni a kliens. :(((

(#60996) arn


arn
félisten

remek, koszi a tippeket :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60997) tekozlo022


tekozlo022
csendes újonc

Sziasztok.
Van egy upc-s routerem (ch7465lg-lc) bridge módban mögötte egy Archer C6-os router. Utóbbiban van minden beállítva ami a NAS-hoz kell. A probléma az, hogy kétóránként elmegy a net és újra kell indítanom a upc-s kütyüt.Ha router üzemódra váltok, akkor stabilan van net, de akkor meg ugye a NAS jelez, hogy két útválasztó van a hálozaton. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#60998) ArthurShelby válasza chemand (#60995) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak mobilról, vagy más (pl laptop) klienssel sem működik amivel előtte igen?
Én első körben a külső ip címet ellenőrizném, hogy nem kezdett e esetleg nat-olni téged a szolgáltató

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#60999) Borisz76 válasza tekozlo022 (#60997) üzenetére


Borisz76
veterán

HA a szolgáltató által adott eszköz megfelel / tud minden olyasmit amit a sajátodon is használtál , akkor vedd ki a hálózatból vagy állítsd át AP ( Acces Point - Hozzáférési Pont ) üzemmódra a saját készüléked.

Kissé zavaros lehet :
- Vagy vedd ki
- Vagy AP módba tedd a sajátodat.

Bár az esetek többségében pont az szokott lenni az ajánlás , hogy szolgáltatói eszköz Bridge módban, saját készülék routol és minden tudsz állítani.

Esetleg tápellátás hiba / Firmware frissítés ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61000) chemand válasza ArthurShelby (#60998) üzenetére


chemand
tag

Más kliensről (pc) megy, egyéb távolról is elérhető szolgáltatások (ds file, plex, stb.) mennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.