Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) Elemental válasza AiRLAC (#60500) üzenetére


Elemental
addikt

Meg tudod adni a letöltés helyét? Vagy minden ugyanoda tölt?

(#60502) AiRLAC válasza Elemental (#60501) üzenetére


AiRLAC
addikt

Olvasd el a fenti linket

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60503) Elemental válasza AiRLAC (#60502) üzenetére


Elemental
addikt

Egy igen vagy nem is elég lett volna.

(#60504) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Sok jót hallottam a wireguard-ról. Biztonságos, de több szálat is képes kezelni, nem úgy mint az openvpn. Ez inkább klienseknél (mobiloknál) lenne nagy előny.
Valaki használja már synology nas-on?
Van webui-ja, vagy csak cli-n keresztül lehet beállítani? Aki használja ezt használja?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#60505) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

MS Edge böngészőhöz van DS bővítmény? Kerestem, de sajnos nem találtam.

Köszönöm :R

(#60506) sziszi-fuszi válasza Jim74 (#60505) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ugyanazokat használhatod, mint a Google Chromehoz! (Feltéve, hogy az új Edge-t használod!)

Mi alá kell írás?

(#60507) Jim74 válasza sziszi-fuszi (#60506) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Igen, az új Edge-t használom. Chrome bővítménykênt megtalálom, de nem tudom hogya n tudnám az Edgbe applikálni.

(#60508) sziszi-fuszi válasza Jim74 (#60507) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Chrome bővítmény telepítése Edge-ben ugyanígy kell!

Mi alá kell írás?

(#60509) Jim74 válasza sziszi-fuszi (#60508) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megnyitottam a Chrome áruházat és meg is találtam a bővítményt, de nem volt hozzáadás gomb, csak hogy elérhető Chromehoz. Arra kattintva a Chrome letöltési oldalát hozta be.
Holnap ujra megnézem, hátha bénázok valamit. :DDD

(#60510) blakey válasza Jim74 (#60509) üzenetére


blakey
titán

Opera alá telepíteni kell "Install Chrome Extensions" bővítményt és utána telepíthető bármelyik Chrome bővítmény, szerintem Edge-nél is így van.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60511) Jim74 válasza blakey (#60510) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, megnézem :R .

[ Szerkesztve ]

(#60512) sziszi-fuszi válasza blakey (#60510) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem. Nem így van. Az új edge, maga is chromium. Nem kell hozzá semmiféle kiegészítő. Nálam is fut, akárcsak az opera, a vivaldi, a Firefox és még néhány.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#60513) Jim74 válasza sziszi-fuszi (#60512) üzenetére


Jim74
nagyúr

És Neked az Edge-re fel van telepítve a DS bővítmény?

(#60514) Tachion86 válasza AiRLAC (#60500) üzenetére


Tachion86
tag

A sorozatokat én külön mappákba töltöm le hogy amikor majd letörlöm őket akkor ne kelljen egyenként megkeresni minden egyes epizódot. Ha manuálisan kell esetleg bemásolnom az srt-ket (mert a Plex nem talál magától) akkor is jóval egyszerűbb megtalálni a mappát ha minden sorozat külön mappában van. Persze ez tulajdonképpen megoldható a könyvjelzőzéssel is de az sokkal macerásabb. A filmeknél elmegy.

(#60515) sziszi-fuszi válasza Jim74 (#60513) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Most már igen

Mi alá kell írás?

(#60516) Jim74 válasza sziszi-fuszi (#60515) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Nem tudom, hogy mit bénázok :DDD

(#60517) blakey válasza sziszi-fuszi (#60512) üzenetére


blakey
titán

Pedig hasonlóan működik, utána néztem, az Edge része, hogy engedélyezni lehet más áruházból való telepítést, tehát az elv pontosan ua. csak nem telepíteni hanem engedélyezni kell.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60518) sziszi-fuszi válasza Jim74 (#60516) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha ma estig ráér, és felraksz a gépedre egy anydesket szívesen ránézek!

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#60519) blakey válasza Jim74 (#60516) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem bénázol, ezt kell bekapcsolni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60520) kgymac válasza blakey (#60517) üzenetére


kgymac
őstag

és jim74:

Egyszer be kell lépni a syno felületés a DS-hez használt userrel, mert az első belépéskor kell beállítani a letöltési mappát. Én a DS-hez gyugyo79 tanácsára külön user-t hoztam létre, nem sikerült a bejelentkezés, amíg be nem lett állítva a letöltési mappa.

(#60521) gyugyo79 válasza ArthurShelby (#60504) üzenetére


gyugyo79
addikt

Routeren (Syno 2600-os) teszteltem, amit Kendek fordított rá. Akkor még hivatalos Win kliens nem is volt pld hozzá (most már van az is ugye). Nagyon pozitív volt már ott is a tapasztalat. Ha rákeresel találsz ott róla többet is vagy kérdezd Kendeket meg a mobilos kliens hosszú távú használatáról , nagy előnye az akku használatban van a többivel szemben az általam halott felhasználói visszajelzések alapján. Itt az én mérésem ahol fájl másolást/ szerver proci terhelést is néztem meg benne link a többi VPN megoldásról régebben készült mérések képéről. Aztán a router hw -ből lehet következtetni, hogy egy NAS -on mire lehet számítani. De kb az átlag elérhető otthoni internet előfizetések kihasználhatóak teljesen.

Én a NAS -on amíg/ ha a Syno nem rakja be a "hivatalos" (VPN szerver csomag) VPN megoldásai közé Dockerből futtatnám ezt és nézném meg, hogy jól működik e első körben. Ha az nem jó akkor lenne a linkelt megoldás csak opció.

[ Szerkesztve ]

(#60522) Jim74 válasza blakey (#60519) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, ez volt a megoldás. :R
Többieknek is köszönöm a segítséget, és hogy foglalkoztak a problémámmal. :R

(#60523) Tachion86


Tachion86
tag

Egy ilyen kábellal rá lehet dugni egy merevlemezt a DS718+ esata csatlakozójára? Működni fog?
[link]

(#60524) Intelligencs

Ės igen, elrajtoltak! :DD

[link]

The Amiga, Born a Champion

(#60525) Magnat válasza Intelligencs (#60524) üzenetére


Magnat
veterán

[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60526) Patice válasza Tachion86 (#60523) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem, mert áramot szerintem nem fog adni a Syno eSATA portja.
Azok külső bővítőmodulokhoz vannak, amiknek van külön tápjuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#60527) Sanyi.mTs válasza Patice (#60526) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Pedig a linken 2.5"-ös hdd-hez ajánlják. Ahhoz nem kell külső táp. Megrendelném online és ha nem működik, visszaküldeném.

(#60528) Borisz76 válasza Sanyi.mTs (#60527) üzenetére


Borisz76
veterán

És ha 3.5"-s lemezről kell mondjuk valami anyag?
Haver, rokon beállít, hogy másolj rá zenét, filmet, játékot....
Jobb egy külső tápos megoldás. Azzal megy a kis lemez is.
Fordítva meg nem....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60529) Sanya válasza Magnat (#60525) üzenetére


Sanya
nagyúr

a 420 reális alternatívája lehet a 9-es sorozatnak. Bővítőegységet nem sok ember vesz, plusz ugye nem lehet a köteteket átnyújtani a belső egységből a bővítőegységbe ( lehet, de kapcsolat megszakadásakor pl kihúzod a esata kábelt akkor kuka a teljes tömb!)

nekem egyelőre nincs előrelépés a 916+-hoz képest, max CPU-ban. ssd cache-t nem használok. Synology oldalon a 2,5 gigabit egyelőre várat magára.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60530) PhoenixK válasza Intelligencs (#60524) üzenetére


PhoenixK
őstag

De jó, hogy tegnapelött jött meg a 918+... Na nem baj, eddig elégedett vagyok vele, ha annyit kibír, mint az elödje, akkor 7 év múlva nem csak review-kat nézek, hanem megjelenési dátumokat is! :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#60531) Tachion86


Tachion86
tag

Van egy DS718+ gépem, benne egy szem 6TB-os WD RED-el. Arra gondoltam hogy ezt kiveszem belőle és a két fiókjába teszek 1-1db 2TB-os Ironwolf-ot amit immáron RAID-ben használnék és a fontos adataimat tenném rájuk. A 6TB-os RED-et pedig USB-n dugnám rá a NAS-ra és erre menne a torrent illetve erről táplálkozna a Plex.
Hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben kivitelezni? Muszáj újrahúznom a NAS-t és beállítgatni a programokat, a felhasználókat, a felhasználók jogosultságait, a Plex-et, a Photo Station albumokat stb.? Illetve a Download Station mindenképp el fogja felejteni a letöltött torrentjeimet és nem fogja őket tovább seedelni?
Gondolom a méretkülönbségek miatt az nem játszik, hogy az egyik 2TB-ost beteszem a 6TB-os mellé, bekapcsolom hogy RAID-ben legyenek, letükrözi rá a RED-et, aztán kiveszem a RED-et és a helyére beteszem a másik 2TB-ost és helyreállítás...

(#60532) PhoenixK válasza Tachion86 (#60531) üzenetére


PhoenixK
őstag

Amennyiben SHR-re van beállítva a NAS és kevesebb, mint 2GB van a nagyobbik vinyón, akkor mennie kell elviekben.

Vissza kell vonnom, link

Sose bízz az elsö találatban!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#60533) AiRLAC válasza Tachion86 (#60531) üzenetére


AiRLAC
addikt

A 2db Ironwolf olcsóbb mint egy új 6TB hdd?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60534) Tachion86 válasza AiRLAC (#60533) üzenetére


Tachion86
tag

Igen. Egyrészt. Másrészt a NAS-on tárolt adataim kb 80%-a film és sorozat, ezeket felesleges raid-ben védeni.

(#60535) Sanya válasza Tachion86 (#60534) üzenetére


Sanya
nagyúr

pontosan, filmeket nem védünk.
De a raid sem véd, maximum a rendelkezésre állást növeli.
Célszerűbb lehet venned még egy1 terás diszket mentésre, amit usb-s enclouse-rel kötsz rá és naponta mented a fontos adatokat rá. Vagy most még bele is rakhatod és a másik kötetre is mehet a mentés.

Tehát minden a 6 teráson és hyper backuppal naponta a fontos dolgokról mentés a másik kötetre.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60536) Tachion86 válasza Sanya (#60535) üzenetére


Tachion86
tag

Pontosan ez történik most. :-) Igazából a 6TB-os mellett van egy 1TB-os és a Hyper Backup naponta átmenti rá a fontosabb mappákat. Csak gondoltam hogy a raid mégiscsak jobb lenne mert ha most a 6TB-os elszáll akkor oké hogy az adataim megvannak a kis 1TB-oson, de a NAS-t húzhatom újra.

Miért ne védene a raid (shr)? Ha az egyik HDD elromlik akkor is megvannak az adatok és a NAS is működik ugyan úgy tovább.

(#60537) Sanya válasza Tachion86 (#60536) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mindkét lemezen rajta a dsm, tehát ha a 6tb elmegy is minden megy tovább.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60538) gyugyo79 válasza Sanya (#60537) üzenetére


gyugyo79
addikt

Dehogy megy minden tovább. Az összes 6TB -osra telepített alkalmazás beállítását elveszti és vissza kell állítania mentésből ha egyáltalán le volt mentve mint ahogy a torrent ideiglenes könyvtárát is amiben az újra seedbe állításhoz hasznos *.torrent fájlok is vannak. Leírta mik a számára fontosak a #60531 -ben. A DSM marad meg csak biztosan a fenti esetben.

[ Szerkesztve ]

(#60539) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!
420+ itthoni áráról van már valakinek infója?
415Play-ről érdemes lesz váltani?

(#60540) próbakocka


próbakocka
senior tag

DS420+t mikortól lehet vajon kapni?
Több helyen, külföldi oldalakon már áprilisban volt róla teszt, de nem találom sehol. Még amazonon sincs?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#60541) Magnat válasza Tachion86 (#60536) üzenetére


Magnat
veterán

Ahogy már többször volt róla szó, a raid egyetlen egy dolog ellen véd, az pedig a diszk hiba. Nem véd ugyanakkor
-vezérlőhiba (a tükör mind a két tagjára hülyeséget ír)
-villámcsapás
-táphiba (ha úgy durran el, h túláramot küld az eszközbe)
-zsarolóvírus
-betörés/lopás
-tűz
Stb ellen.

Persze nem rossz dolog a raid, de önmagában nem egy életbiztosítás.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60542) Tachion86 válasza Magnat (#60541) üzenetére


Tachion86
tag

A merevlemez elromlásának esélye szerintem lényegesen nagyobb mint a felsorolt többi eshetőségé. Az ez elleni védelem számomra elegendő. Az igazán nagyon fontos adataimat meg néhány havonta amikor eszembe jut, egy külső HDD-re úgyis átmásolom. Így mondjuk még mindig marad a tűz és a betörés, de ez talán belefér.

(#60543) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok! Felkúszott a d212js Synologymra egy zsaroló vírus. Letöröltem az állományokat de em tudtok vaami vírusírtót amivel le lehet pucolni az eszközt? "kupidon deckrypt " volt.
minden ötlet jól jönn a Essentilt futattatam de nem ér semmit
Köszi előre is

(#60544) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok! Felkúszott a d212js Synologymra egy zsaroló vírus. Letöröltem az állományokat de em tudtok vaami vírusírtót amivel le lehet pucolni az eszközt? "kupidon deckrypt " volt.
minden ötlet jól jönn a Essentilt futattatam de nem ér semmit
Köszi előre is
Mintha a hálózattal is csinálna valamit mert azóta olyan mintha bizonytalan lenne, néha leszakad meg hasonló

(#60545) copass


copass
veterán

sziasztok
a következő kérdésem lenne: van egy DS216play nas, amit használunk helyi hálózatban pár géppel fájl szerverként smb-vel, ftp-vel.
következőt szeretném megoldani:
megosztáson belül le szeretnénk korlátozni biznyos ftp felhasználók csak a számára beállított mappát lássa belépéskor, a többit nem.
pölö:
AAA mappa = X látja, Y nem
BBB mappa = X látja, Y látja
köszi a segítséget mindenkinek előre is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#60546) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok!

iPhone-al használjátok a Moments alkalmazást fotó backupra? Amikor lecsukom a telefon képernyőjét vagy háttérbe teszem az alkalmazást, akkor szépen megáll a backup. Ha kinyitom újra indul. A telefonon engedélyezve van az "Alkalmazásfrissités a háttérben". Ez valami apple specifikus zsákutca lenne, vagy elrontok valamit? :F

[ Szerkesztve ]

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#60547) Mezga Aladár válasza Tuto (#60544) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez jött szembe a neten.
Nincs vele tapasztalatom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60548) Tuto válasza Mezga Aladár (#60547) üzenetére


Tuto
tag

Köszönöm, de ez PCkre van.
NAS ra (ha egyáltalán működik) nem jó, arra Synology progi kellene, nem?

(#60550) Ironhide


Ironhide
tag

Üdv.
Bocsi, könnyen előfordulhat, hogy hasonló megoldás van vhol, csak én nem találom.
Adott egy H96 MAX RK3318 médialejátszó (android 9) és szeretném elérni a nas-on lévő filmeket, de egyszerűen nem megy. Felhasználót csináltam csak a filmek miatt. Vlc-ben is meg a my files menüben se bírom elérni. A vlc látja a nas-t, de semelyik felhasználós belépést sem akarja engedni. A my files részben beengedett a gyökérkönyvtárig, de onnét megint semmi.
A médiaszerver eszközlistánál is engedélyeztem.
A nas fix ip-n van. Fogalmam sincs, mit nem állítottam be, hogy ennyire szórakoztat.
Vagy milyen appon kéne elérnem?
Előre is köszönöm a segítséget.

Ironhide

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.