Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) toto0569 válasza dkess (#60050) üzenetére


toto0569
addikt

A server telepítéssel volt probléma,de valószínű,hogy idáig nem volt elérhető... (talán)
Egyszer csak megjelentek a beállításai.

(#60052) Nixon18 válasza dkess (#60048) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi!
Közben rájöttem, hogy hogy kell beállítani amit szeretnék.
Mert eddig én a vezérlőpultban a felhasználó fülön próbáltam engedélyt adni, de ott csak a megosztott mappákra lehet.
De minden mappánál és fájlnál a jobb klik>tulajdonságokban lehet beállítani jogosultságokat. Eddig erre nem jöttem rá. Azóta sikerült úgy megoldani mindent, ahogy szerettem volna.

(#60053) kewixtv válasza dkess (#60048) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Szia!

Köszönöm az információt. Igazából cpu téren azért írtam, hogy 2x gyorsabb, mert cpu benchmarkok szerint kB 2x annyi pontot kapott a Intel j3455, mint a 218+-ban lévő j3355. Én is furcsállom, mivel utóbbi hiába két magon, de mégis magasabb órajelen dolgozik.
Igazából home nas lenne 2-3 PC, 2db telefon és 1 lapos csatlakozna rá. Ezeken mind synology Drive + Office és plex. Ugye utóbbi telefonra csak előfizetéssel működik. A legfontosabb, hogy távolról el tudjam érni a fájlokat, gondolom a drive működik akár mobilnettel csatlakozva is.

A DS718+-ban két Ethernet port van. Ez pontosan mire lehetne jó? Illetve a cpu milyen tevékenységnél pörög fel igazán?

Üdv

(#60054) Tachion86 válasza kewixtv (#60053) üzenetére


Tachion86
tag

"A DS718+-ban két Ethernet port van. Ez pontosan mire lehetne jó?"
Ha a routered is támogatja, akkor két vezetékkel rákötve a routerra 2 gigabites kapcsolat lesz a router és a NAS közt. Ezt külön be kell állítani a routerben.
A másik lehetőség pedig hogy a két ethernetet két, akár teljesen külön hálózatra dugod rá. Így a NAS mindkét hálózaton elérhető lesz, lesz IP-je ide is meg oda is.

" Illetve a cpu milyen tevékenységnél pörög fel igazán?"
Amikor a Plex átkódol. :-) Korábban nálam épített mini PC-n Xpenology volt és átkódolás közben alig lehetett vele csinálni bármit is, elképesztően lassú volt. Nagyobb bitrátájú filmek átkódolásánál meg akadt a film is. És én hiába állítom be magamnak hogy ne transzkódoljon, a Plex szerveremre meghívott ismerőseimnek nagyon macerás elmagyarázni hogy kapcsolák ki az átkódolást mert izzad tőle a szerverem... Na ekkor határoztam el hogy megveszem az elérhető legerősebb (két lemezes) eredeti Synology NAS-t, ezért vettem én is a 718+ -t. Aztán rá kellett jönnöm hogy azért noha ez tényleg jóval gyorsabb, a komolyabb filmeket ez sem tudja átkódolni. Viszont közben feltettem a legújabb Plex-et amin már ki lehet kapcsolni a transzkódolást, így már teljes az életem. :-)

(#60055) szricsi_0917 válasza gyugyo79 (#60019) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Ma nézegettem még a nas ups problémát és a napló központban, nem biztonsági üzemmódot ír az áramszünet után, hanem biztonságos leállást:


Van esetleg aki meg tudná nézni a régebbi szoftveren, hogy mit ír ki ilyenkor a napló?

(#60056) WaterWave válasza Tachion86 (#60054) üzenetére


WaterWave
veterán

hol kapcsolod ki a transzkódolást pontosan?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60057) kewixtv válasza Tachion86 (#60054) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Köszönöm az információt! Igen, emiatt "félek" tőle én is :))
Akkor a legfrissebb PLEX-ben kikapcsolható és simán mint stream működne?
Jelenlegi "miniserverpc-ben" i3 4430 van, itt még szépen muzsikál a plex. Saját böngészőben megnyitva érezhető némi "gondolkozás", illetve amikor nekiáll indexelni.
--
A DS718+-on azért is vacilálok, mivel 3+2 év teljes körű garanciát adnak, jobb "minőségű" anyagokból van, erősebb CPU és 2 ethernet. Legalábbis gyártó oldalán 3 évet írnak + 2 év kiterjesztettet lehet kérni regisztráció esetén: Link.

(#60058) trance89


trance89
őstag

Megjelent a qBittorrent 4.2.5-os verzioja a szokasos helyen: [link]
Feltettem a drive-omra is mert a fenti link gyakran nem megy: [link]
Ebben viszont mar atirtam az alabbi 2 sort a start-stop-status fajlban igy nincs szukseg ssh bohockodasra:
USER=root
GROUP=administrators

Telepites utan azonnal elerheto a nasip:8085 linken, alap user/jelszo paros admin/adminadmin

(#60059) gyugyo79 válasza Somatom (#60042) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megnéztem és igazából a DS-hez van PyLoad. Aztán, hogy mennyire jó azt csak az tudná aki használ amúgy PyLoad -ot
Tesztnek egy virtuális DSM -en kimásoltam a
/var/packages/DownloadStation/target/ alól a pyload mappát egy volume1-en létrehozottba.
python /volume1/pyload/pyload/pyLoadCore.py -h
pyLoad v0.4.9 +
szépen listázta is a lehetőségeket.
python /volume1/pyload/pyload/pyLoadCore.py -s
Nézzünk akkor egy beállítást ...
Na ez nekem nem mond semmit, hogy mekkora hiány az hogy az ami nincs az nem megy :
## System Check ##
Python Version: OK
pycurl: OK
sqlite3: OK
pycrypto: missing
py-OpenSSL: missing
py-imaging: missing
tesseract: missing
PyQt4: missing
jinja2: OK
beaker: OK
JS engine: missing
## Status ##
Features available: Webinterface
Featues missing:
** no py-crypto available **
You need this if you want to decrypt container files.
** no SSL available **
This is needed if you want to establish a secure connection to core or webinterface.
If you only want to access locally to pyLoad ssl is not usefull.
** no Captcha OCR Recognition available **
Only needed for some hosters and as freeuser.
** Gui not available **
The Graphical User Interface.
** no JavaScript engine found **
You will need this for some Click'N'Load links. Install Spidermonkey, ossp-js, pyv8 or rhino
You can abort the setup now and fix some dependicies if you want.
Ennek ellenére végig beállítgattam és miután kész voltam elindítottam.
Be is jött a webes felöület a megadott porton be is léptem ... és konzolon látom, hogy kilépett a program ...
akkor menjen egy --debug
Így már látszott a bűnöző a SYNOAutoShutDown. Szóval azért csak egy DS-hez okosítottról van szó ..
Mindegy ezért másoltam ki a DS alól, hogy az ilyenből nagy baj ne legyen meg amúgy is Virtuális DSM ..
A /pyload/module/plugins/hooks/ alól töröltem ami SYNO -val kezdődött ...
Ez után már nem lépett ki ...
Amit tudni kell még, hogy ha nem fut a DS akkor :
# python /volume1/pyload/pyload/pyLoadCore.py --debug
Traceback (most recent call last):
File "/volume1/pyload/pyload/pyLoadCore.py", line 51, in <module>
from module.network.RequestFactory import RequestFactory
File "/volume1/pyload/pyload/module/network/RequestFactory.py", line 22, in <module>
from Browser import Browser
File "/volume1/pyload/pyload/module/network/Browser.py", line 6, in <module>
from HTTPRequest import HTTPRequest
File "/volume1/pyload/pyload/module/network/HTTPRequest.py", line 21, in <module>
import pycurl
ImportError: No module named pycurl
De aki akar vele mókolni az ezeken elindulva lehet össze tudja valószínűleg akár 0-ról is hozni az egészet ..
DSM 6.2.3-25426 -> python --version -> Python 2.7.12
[kép]

(#60060) kulu22 válasza kewixtv (#60057) üzenetére


kulu22
aktív tag

Azt a plusz két évet elég drágán mérik :(

(#60061) dkess válasza kewixtv (#60057) üzenetére


dkess
őstag

Igazából Tachion86 -nak is szól. Amennyiben routerre kettő gigabit -es kábelt is dugunk, attól nem lesz "2 gigabites kapcsolat". Igen, ilyenkor szokott jönni a "pofáraesés".

Alapvetően két úton lehet elindulni:

- "failover" jellegű alkalmazás. Az egyik LAN "megpurcan" (itt nem illetve nem csak magára a NAS csatolójára gondolok), akkor még a másikon mehet a forgalom,
- link aggregation (itt is lehet failover irányba menni). Ez csak masszív egyidejű párhuzamos használatnál hoz némi előnyt. Alapértelmezés szerint pon-pont kapcsolatban nem lesz 1 gigabit -nél több. Némi "mókolással" - pl. SMB3 Multichannel elérhetünk 2 Gbit/s -hez közeli eredményt egy kliensel is akár (persze a kliens oldalt is meg kell oldani).

Nagyobb LAN sebesség igényekor (főleg, de nem csak amikor egy adott kliens felé is érdekes az), akkor érdemes lehet meggondolni a 2.5 vagy 5 Gbit/s használatán is akár. Persze ez kijöhet olcsóbbra vagy drágábbra is - a felállástól függ.

A szoftveres Plex/Emby transzkódolás mind a kettőt max -ra terheli - e tekintetben olyan nagy különbség nincs a két modell között. Ahogy írtam a 4 mag igazán a VM/Docker használatnál domborít igazán. Kvázi kötelezővé válna is a RAM bővítéssel egyetemben (értelmezhető teljesítményt így kapunk). Javaslom több benchmark oldalt is nézz - máshol pl. 22% százalék különbséget mérnek/adnak meg ... Persze amennyiben csak "győzködni akarod magad" és cash meg van rá - akkor meg ne habozz vegyél DS718+ -t, nem fogsz mellé lőni vele ...

(#60062) kewixtv válasza dkess (#60061) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Köszönöm!

Akkor igazából a DS218+ is bőven megfelelő. Igazából garancia meg érdekes téma, mivel ahogy olvasom elég ritka, hogy bármilyen Synology eszköz is 5 éven belül megadja magát. Tehát 2 év alatt, ha bármi gondja lenne úgyis kiadja.

ui: két ethernet nem a sebesség miatt gondoltam. Hanem van UPC és telekom előfizu is. Bár igazából csak telekommal lenne használva (az stabilabb).

Más: Merevlemeznek ajánlottátok a Seagate-et (fentebb írtam, hogy WD RED elég drága, az új típus ami olcsóbb SMR alapú - ami nem támogatott syno szerint), viszont gyártó oldalán és más helyeken sem találok róla semmi infót. Pontos típus: ST4000VN008 . Arról szeretnék meggyőződni, hogy ez nem SMR alapú. Egy CMR-nek jobban örülnék. Ahogy utánanéztem az SMR alapúakat elkezdte a synology szelektálni a kompatibilitási listából, mivel állítólag "sokszor" nem megfelelően működnek pl raid1-ben a tükörlemez menet közben leáll, stb, mert nem tudja abban a sebességben írni, a már egyszer megírt területet? :)
Igazából még ezt sem teljesen értem, csak nem szeretném azt, hogy megveszem ezt a Seagate típust és később lekerüljön a listáról.

[ Szerkesztve ]

(#60063) Tachion86 válasza WaterWave (#60056) üzenetére


Tachion86
tag

Beállítások/Átkódolás.

(#60064) Somatom válasza gyugyo79 (#60059) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! A PyLoad utolsó frissítése 2011 körül volt és max. 2.7 -es Python -ra ment fel (ez a 4.9 -es verzió). Most, hogy itt szóba került, ránéztem a GitHUB -on és úgy tűnik, hogy vki felélesztette csipkerózsika álmából és átírta 3 -as Python -ra. Ez 5.x verzió, de még nem stable.
Azért szerettem, mert
-"datalinuxdisztrók.net" oldalra felrakott Linuxdisztró linkeket letöltötte, akár TC -vel darabolt állományként, akár jelszavas rar darabonként, majd összeillesztette/kicsomagolta (a Linuxdisztró kifejezés tecccés szerint behelyettesíthető ;) )
-ezt lehetett időzíteni
-meg lehetett adni max. CPU terhelést, amit a letöltés, kicsomagolás, összeillesztés során használhat. Így sosem terhelte túl a NAS -t.
-meg lehetett adni, hogy a tömörített állományokon belüli tömörített állományokat kicsomagolja, vagy sem. Ez pl. olyankor hasznos, ha egy becsomagolt szoftveren belül van olyan becsomagolt állomány, amit nem szabad kicsomagolni (pl. data.zip, branding.zip, stb.).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60065) Sanya válasza dkess (#60040) üzenetére


Sanya
nagyúr

Új usb-s merevlemezeket nem fog támogatni, mármint az adatterületet láthatod, de nem látod majd a smart értékeket, nem fogsz tudszrövid és hosszú öntesztet indítani.
Az usb-s wifi, 4g, 3g, bluetooth modulokból sem fognak újakat támogatni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60066) dkess válasza kewixtv (#60062) üzenetére


dkess
őstag

A két internet eléréssel kapcsolatos kérdést (pl. internet failover) érdemes a router oldalon (pl. akár a Synology router -eivel :) ) megoldani. A NAS oldali dupla csatlakozás lehetősége inkább a LAN oldal miatt van, még akkor is, ha elméleti lehetőségként ott van, hogy a NAS -t közvetlenül az internetre rakjunk ki.

A HDD kérdés leegyszerűsítve - 6 TB -ig "sima" Ironwolf - a fölött mehet Ironwolf vagy Red is akár. Ezek "Pro" verziói más tészták - amennyiben kellene a kicsit nagyobb teljesítmény, akkor lehet ezek közül is válogatni. Persze amennyiben 6 TB alatt merülne fel ilyen igény, akkor nézelődhetünk inkább a nagyobb "simák" között is - sokkal gyorsabbak (az Ironwolf -ok itt már 7200 RPM -esek, de a Red -ek is hasonlóan jóval gyorsabbak/terhelhetőbbek ebben a mérettartományban). Persze a nagy méretű 'Pro' -k a leggyorsabbak ...

Ami nagy vívmány volt, hogy immáron publikus az info a HDD adatlapokon a customer kategóriában is a CMR/SMR -el kapcsolatosan. Így már nagy meglepetések nem érhetnek bennünket, ha ez így is marad illetve utánanézünk a dolgoknak. A jelenlegi info -k alapján a Ironwolf -ok mindegyike CMR és egyéb tekintetben sem várhatóak, hogy lekerülnek a Synology támogatási listáról ...

@Sanya

Az USB -s Bluetooth adapterekről tudtam, hogy "mostohagyerekké" válnak folyamatosan Synology oldalán. Annyira nem lepődök meg a WiFi és ebből következően is a 3G/4G adapterekkel kapcsolatos fejleményeken sem. Ugyanakkor ezek nem tartoztak szorosan az eredeti kérdésfelvetéshez (ugyanakkor hasznos info -k).

Egyfelől akkor az eSATA külsős egységek támogatása mégis változatlan marad - itt legfeljebb azzal játszanak majd, hogy mely modellre kerül csatlakozó és melyre nem (pl. DS220+ -ról ez ugrik). Az USB -s külső egységek támogatása sem szűnik meg teljesen, ha jól értem - csak a SMART tesztekkel kapcsolatos funkciók nem lesznek elérhetőek. Ez talán amennyiben tényleg csak (leginkább ad-hoc) backup -ra szolgálna, akkor nem lesz talán annyira érzékeny változás.

Mondjuk, aki állandóra tervezi, annak már jelenthet (mondjuk kivéve csak torrent és hasonló jellegű felhasználás). Ehhez hozzáadjuk a kevesebb USB -ket (akár az eltűnő eSATA -val együtt, mint DS220+), akkor láthatjuk, hogy a Synology a nagyobb modellek felé terelni a népet - pl.:

- több csatlakoztathatóság kell? GOTO: DS720+ (mondjuk ez is inkább csak eSATA tekintetében) .
- amennyiben több HDD kell (lehetőleg nem bővítéssel), akkor GOTO: DS920+ .

Az USB hub -okat a Synology kvázi soha nem támogatta hivatalosan - ez is ebbe az irányba hat ...

Ugyanakkor úgy néz ki, hogy az eSATA és USB -s bővítési lehetőségeket a jelenlegi info -k alapján egyelőre nem zárja be a Synology még a most jövő szériával sem ...

(#60067) WaterWave válasza Tachion86 (#60063) üzenetére


WaterWave
veterán

De kikapcsolni nem tudod, ezért is kérdeztem.

Automatikus, nagyobb sebességű kódolás, nagyobb minőségű kódolás, és a legjobb minőségű de lassú kódolás van

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60068) gyugyo79 válasza WaterWave (#60067) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#60069) BullZeye


BullZeye
veterán

WD cserélné WD60EFAX SMR vinyómat gariban egy új WD80EFAX-ra ami CMR.

Olvasok WD80EFAX-ról hideget-meleget, van tapasztalat itt több emberkének ezzel kapcsolatban? Keresőben 1 sipoló hangot találtam róla, de nem tudom, hogy egyedi hiba e.

WD60EFAX-hoz képest azon kívül, hogy SMR-CMR váltás lesz, lesz hátránya? Eddig vakon bíztam WD-ben, most viszont ha kérdeznek se hiszek nekik.

(#60070) kewixtv válasza BullZeye (#60069) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Én is épp nézelődök ez ügyben. A wd merevlemezeket szépen lassan tiltják le, amelyek smr alapúak. Egyedül a 6TB efax ami smr alapú érhető el a támogatasi listában. Kérdéses meddig. Állítólag smr-s merevlemezt nas-ba csak smr-s mellé szabad rakni és nem szabad a cmr-essel kombinálni.

wd és seagate merevlemezen vacilálok, mivel a seagateről is ilyen olyan vélemények vannak, pl állítólag sokkal hangosabb és zavaróbb, mint egy wd red - ill kevésbé tartós. Olyat nem láttam, amelyik 1000+ napot bírt volna és 100/100 maradna 0 szektor hibával. De annál legalább cmr és árban sem vészes. Ugye a wd EFRX még támogatott de nem gyártják, kifutó típus. Ahol még kapni ott elég drága, főleg a 4TB-os.

(#60071) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy egyszer látom itt a NAS-t (DS116), egyszer nem (asztali PC vezetékes, csatlakozás)? Wifin csatlakozó laptopnál pedig rendszeresen nem.

(#60072) Elemental válasza kovimre (#60071) üzenetére


Elemental
addikt

Ha beírod a címsorba \\nasneve vagy \\nasip, és utána ezt áthúzod a gyors elérésbe, akkor mindig ott lesz.

(#60073) Essejó válasza kovimre (#60071) üzenetére


Essejó
veterán

Csatlakoztasd hálózati meghajtóként.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60074) dkess válasza kewixtv (#60070) üzenetére


dkess
őstag

Nem, nem arról van szó, hogy a SMR -es WD Red -eket a Synology "tiltaná le" a kompabilitási listájukból, pont ellenkezőleg: úgy néz ki most kerülnek be - újra ... :)

Azaz a Synology-WD Red saga folytatódik. Először mind a 4 fajta SMR --es WD Red EFAX -ok (2/3/4/6 TB -os) benne voltak a támogatási listában - ez volt e hónap első feléig. Kilencedikén írtam (lásd: [link] ), hogy mind a 4 HDD kikerült a listából. Most nézem és nemcsak a 6 TB -os, hanem a 2 TB -os is visszakerült a listába. Még az is lehet, hogy a másik kettő is visszakerül. Lehet van az a pénz amiért korpásodik a haj ... :)

4 TB -os méretben (6 TB alatt) - Ironwolf.

@Bullzeye

Nem tudom elfogadod-e referenciának, de van NAS -ban 2 db 8 TB -os EFZX Red (2,5 éves - korábbi generációs, CMR) és 3 db 10 TB -os EFAX Red (nincsenek még fél évesek - ezek meg eggyel nagyobbak, CMR). 100% -os mindegyik.

A hanggal kapcsolatosan, hogy tudjál viszonyítani - a DX517 -ben (ebben van a 3*10 TB) kb. amikor még két hete volt meg már a 2 db 8 cm -es ventit cseréltem Noctua NF-A8 FLX -ekre, mert olyan szinten elnyomta a HDD -k hangját (tulajdonképpen mind az 5 HDD hangját, mert közel vannak), hogy már zavaró volt. A táp 4 cm -es ventije nem zavaró a HDD -k mellett - pláne mivel az teljesen zárt környezetben van az egységen belül (igazából levett burkolat mellett lehet csak hallani).

A HDD -k természetesen nem némák, de semelyik sem az :) Sípoló hangot egyikből sem hallok ... A WD80EFAX jó cserének tűnik - szerintem belevághatsz.

(#60075) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha valaki szeretne gyorsabban tölteni torrentet mint amit a DS tud és Inteles NAS van a birtokába, akkor érdemes kipróbálni a qBittorrentet. Egy Celeron J3455-el például ki tudja használni a gigabitet is.
Itt a leírás hogyan kell telepíteni és használatba venni. 2 perc az egész. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#60076) Magnat válasza dkess (#60061) üzenetére


Magnat
veterán

Van egy harmadik út is, ami a legegyszerűbb, mind a két NIC-et egy subnetbe teszed külön ip-vel. Persze teljes 2 Gb csak nagyon speciális körülmények között lesz, de jól használható pl arra, ha egyes eszközöknek dedikáltan nagy sávszélesség kell vagy ha az internet felé kell dedikáltan nagy sávszél pl torrentnek. Utóbbi esetben az egyik NIC-en beállítod a routert DG-nek, a helyi eszközökről viszont a másik NIC ip-jén szólítod meg a NASt. Előbbi esetben pedig ha mondjuk pc-dnek mindig a lehető legnagyobb sávszél kell a NAS felé, akkor a pc-ről az egyik címén szólítod meg a NAS-t, minden más eszközről a másikon. A semminél bőven jobb és semmiféle speciális eszköz nem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60077) gyugyo79 válasza Pubszon (#60075) üzenetére


gyugyo79
addikt

Javaslom, hogy aki bohóckodáson túl is használja a NAS-t. Az ilyen dolgokal óvatosan játsszon és ne futtason root ként torrent klienst. De legalábbis gondoja végig nagyon...
Lehet rendesen is használni nem a kliensel van baj!
Aztán azt is javaslom, hogy ha olyan trackert használ, ahova vissza kell osztani az a fenti képen láthatónál jobban állítsa be...

[ Szerkesztve ]

(#60078) BullZeye válasza dkess (#60074) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, és hőmérséklet hogy alakul rajtuk? Mert olvasok arról is hideget-meleget. 2 típus létezik az egyik 10°Cal melegebb alapjáraton :D

(#60079) dkess válasza Magnat (#60076) üzenetére


dkess
őstag

Lehet én vagyok most "koki", de mi is ez a "beállítod a routert DG-nek"? Amennyiben jól értem, akkor ez a "egyes eszközöknek dedikáltan nagy sávszélesség" ez esetben (egyik LAN WAN irányba - a másik a LAN felé használva) maximum 1 Gbit/s lehet.

Igen, alapvetően lehet "matekozni" a két LAN csatival - de az ilyen megoldások mindig kompromisszumosabb megoldások, mint ahol egyetlen csatival natívan támogat X sebességet. Van ahol ugye kvázi megoldhatatlan is (pl. nálam) akár a kábelezés és/vagy NAS típusa stb. miatt. Ugyanakkor elfogadom, hogy a semminél többek ezek a megoldások és azt is, hogy van akinek ez anyagilag is kedvezőbbre jöhet ki az igényei alapján ...

@Bullzeye

Baromi kicsi zárt helyen (gyakorlatilag majdnem körüléri a hangszigetelés minden oldalról - csak elölről nyitott) mind a DS218+ és külön a DX517:

- A 3*10 TB -os most: 2 db: 31 C és 1 db: 32 C (most nincsenek hajtva éppen). Egyébként masszív terhelés (2.5 Gbe mellett) és/vagy kicsit melegebb van, akkor simán felmegy 35 C fölé,
- 2*8 TB -os most: 37 C -osak. Éppen terhelés alatt vannak, ha jól látom - igaz leginkább csak internet felől. Ezek most melegebbek, mint szoktak lenni ...

[ Szerkesztve ]

(#60080) trance89 válasza gyugyo79 (#60077) üzenetére


trance89
őstag

ha elindulna user vagy admin-al akkor azzal hasznalnam de mivel kizarolag root-al igy marad az
barmilyen jogosultsagokat adok a user vagy admin felhasznaloknak nem eleg

(#60081) Magnat válasza dkess (#60079) üzenetére


Magnat
veterán

A két NIC közül az egyiknek beállítod a routert default gatewaynek, a másikon nem állítasz be GW-t, így biztosítod, h a net felé menő forgalom azon a NIC-en menjen ki, amelyiken te szeretnéd. Nyilván némileg kompromisszumos teljesítményben, de a te megoldásod meg anyagilag az (főleg ha a 2.5 v 5 Gb csatolót switchelni is akarod, nem pont-pont kapcsolatra kell). Ahol nem lehet 2 kábelt telepíteni ott ez persze nem járható út, de az a link aggregationnál sem, csak ott elfelejtetted megemlíteni :)
De ha van vmilyen eszköz aminek gyakran kell a nagy sávszélesség, akkor hasznos lehet, h a többi eszközben van még egy teljes gigabitnyi hozzáférése. (Már ha igény van rá, nekem speciel nincs, pedig még LA-s switchem is van :) )

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60082) dkess válasza Magnat (#60081) üzenetére


dkess
őstag

DG = default gateway . OK, ez nem volt meg nálam ... :)

Mármint mit felejtettem el megemlíteni? Azt, hogy a link aggregation -höz eggyel több kábel kell? Ugye pl. nálam pont e miatt is (meg a NAS miatt) is kivitelezhetetlen (kábelek a falban és sem vésni sem látható módon vezetni kábelt nem akartam). A 2.5 Gbe - főleg, ha nem kell switch - akkor olcsóbb is tud lenni. Az alap LAN infrastruktúra nálam is gigabit - e mellé van az egyik PC-NAS direkt kapcsolat (PC -n mindkét NIC használatban) ...

(#60083) Magnat válasza dkess (#60082) üzenetére


Magnat
veterán

Tehát akkor nálad is két kábel van ha jól értem ... és te is külön címen szólítod meg a nas-t a pc-ről, mint a többi eszközön ... gyakorlatilag pont azt csinálod amit írtam, csak nem két gb-es csatival hanem egy 1gb-es meg egy 2.5-ös segítségével.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60084) gyugyo79 válasza trance89 (#60080) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#60085) grabber válasza dkess (#60031) üzenetére


grabber
addikt

De itt te azt feltételezed hogy a UPS buta. Na már most beállítottam rajta,hogy ha visszajön az áram attól még a UPS ne kapcsoljon vissza,csak ha elérte a 40% töltöttséget. Így nincs olyan hogy visszajön az áram,minden bekapcsol majd minden elmegy megint.
Nekem APC van,sokmindent be lehet állítani. Low jelzés után mikor menjen a UPS aludni...

Talán az a legjobb ha a NAS ki is kapcsolná a UPS-t. Akkor védem a UPS is és a NAS-t is.

(#60086) trance89 válasza gyugyo79 (#60084) üzenetére


trance89
őstag

Aztan mar en is megtalaltam a megoldast:
[link]
A home mappa nem volt engedelyezve nalam, enelkul pedig csak root-al indul

(#60087) baandii


baandii
senior tag

sziasztok,

az előbb volt egy áramszünet és azóta nem érem el a ds118-at a neten keresztül. ez az üzenet:

de ugyanakkor a nas-ban lévő vinyóról meg mennek a filmek...gondolom nem net hiba mert laptopon van net.
mi lehet a gond? vagy mit kell beállítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#60088) Sanyi.mTs válasza dkess (#60079) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

hosszú keresgélés és a múltkori tanácsod után elgondolkodtam a DS218+ és DX517 pároson. ha meghal a 218+, akkor a DX517-en lévő kötetek (a rajta lévő adatokkal) elérhetőek lesznek, ha rádugom egy másik esata képes nas-ra (DS218+, DS718+/720+, DS918+/920+)? persze a kötet csak a DX517-ben lévő hdd-kből állna.

(#60089) Pety


Pety
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egy DS112j ről szeretnék pár dolgot lementeni egy USB-s külső winyóra (HDD csere miatt) feldugtam rá látja is. Letöltöttem az USB Copy alkalmazást is amit megnyitva kiírja ,hogy nem található és ok majd kilép a programból.
Van valami módja működésre bírni és kimásolni az adatokat vagy marad a hálózati másolás?

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#60090) AiRLAC válasza Sanyi.mTs (#60088) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi van ha a DX517 hal meg?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60091) Sanyi.mTs válasza AiRLAC (#60090) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ez is egy jó kérdés.
de remélem elég átrakni a hdd-ket ugyanabban a sorrendben egy másik dx517-be.

(#60092) Pety válasza Pety (#60089) üzenetére


Pety
senior tag

Közben megoldottam Fat32-be volt a formázva az USB winyó,most NTFS-be működik
a másolás csak azt nem tudom,hogy azt majd a TV-m látja-e majd :))
Csomagkezelési központban volt valami program ami exFat rendszert is lát de 3 dollár talán van ebből ingyenes?
Nem mintha nagy összeg lenne de nem is próbáltam hol lehet fizetni egyébként ilyen fizetős programért?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#60093) lewisfm válasza kovimre (#60071) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nálam ha a Telekom-os szolgáltató routeren (Sagemcomnál F@st V2 később már V3) lógnak az eszközeim úgy, hogy a NAS vezetéken csatlakozik, a többi kliens pedig wifi-n, akkor pontosan ugyan ez a helyzet.
Ha pl. laptopom is vezetéken keresztül csatlakozik, akkor a laptop stabilan látja a NAS-t.
Ilyen sz@r a szolgáltatói router.(a szolgáltató szerint is) az lett a megoldás, hogy vettem saját routert, de abból sem mindegy, hogy milyent: IGMP Snoopoing-ot kell rajta tudni állítani, mert a kábel TV-s settopbox-ra menő TV adás stream-je képes a saját routeren lévő WIFI-s kommunikációt zavarni.

Reklámot nem akarok, de a vége kb. egy 32000 Ft-os saját router lett, de ennek az is az oka, hogy olyan sok router szórja a WIFI-t a környéken, hogy olyan kellett, ami ilyen körülmények között is tud stabil WIFI-t biztosítani.

(#60094) need


need
addikt

Sziasztok...

99% Applikáción keresztül kommunikálok a nassal. Ha valamire szükségem van a nasrol akkor a DS Filesen keresztül leszedem telefonra.
Csak hogy ma délután mint ha elvágták volna ez az egészet. És nem tudom mire vélni a dolgot.Mivel nem otthon vagyok így még nehezebb..

Hiba feltárás :D
Amit sikerült most csinálni vagy is a lehetőségeimet számba vettem. Mert még nem tudom hol keressem a hibát. Távolról rá néztem a hálózata internet van az eszköz működik ha a tévén elindul a lejátszás.Van még itt egy kamera is ami folyamatosan a nasra rögzít. Vissza ellenőriztem működik. Ettől függetlenül volt eszköz áramtalanítás még az elején.

Felmentem a hivatalos Synology oldalra leellenőrizni a saját eszközömet ott szerepel a Nas
a végén zöldbe van van IP cím is.

Az applikációt letöröltem újra raktam újra beírtam.
(minden ami QuickConnettel kapcsolódna app. nem működik)

Az üzenet.. Nem sikerült kapcsolódni a szerverhez. Ellenőrizze hogy helyes-e a QuickConnet ID azonosító.

Akkor most hogyan tovább..? vagy is hogy tudnám életre kelteni az appokat vagy a QuickConnetet..??

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#60095) baandii válasza need (#60094) üzenetére


baandii
senior tag

nálam ugyan ez van. 7 hozzá szólással feljebb írtam is. én is telefonnal használom leginkább és én is leszedtem már a teloról az appot és felraktam legalább kétszer...akkor gondolom ez vmi központi hiba lehet...

[ Szerkesztve ]

(#60096) need válasza baandii (#60095) üzenetére


need
addikt

lányos zavaromba még 320 Ft vettem egy DS Files alkalmazást de azsenemsem működik..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#60097) baandii válasza need (#60096) üzenetére


baandii
senior tag

egy párszor már áramtalanítottam is de semmi...nem jöttem rá. egy kicsit megnyugtató hogy másnál is van ez akkor nem nálam a hiba...

(#60098) need válasza baandii (#60097) üzenetére


need
addikt

ha már ketten vagyunk akkor ok :D én is ezt gondolom :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#60099) pkaresz válasza need (#60098) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia, ment PÜ.

baandii: neked is.

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#60100) baandii válasza need (#60098) üzenetére


baandii
senior tag

nálam helyre állt a dolog :) próbáld meg hátha neked is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.