Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) WaterWave válasza iMammut (#60248) üzenetére


WaterWave
veterán

2X 4 tb wd red, és egy 4 giga ramot rakass bele... Nálam igy mukodik teljesen jól.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60252) iMammut válasza iMammut (#60250) üzenetére


iMammut
friss újonc

Az alábbi hdd-t ajánlanátok? Vagy van jobb választás is?
Seagate IronWolf Pro 4TB SATA 3 ST4000NE001

(#60253) AiRLAC válasza iMammut (#60250) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt egy DS212j után írod? Szerintem max 15% felárat ér a különbség. A megmaradt pénzt költsd vinyóra, rakd félre a következő NASra, vegyél egy médialejátszót vagy utald át nekem;) .

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60254) AiRLAC válasza WaterWave (#60251) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerinted minek bele 4G RAM?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60255) WaterWave válasza AiRLAC (#60254) üzenetére


WaterWave
veterán

mert ha virtuális gépet futtatsz vagy transzkódolsz akkor megizzad... ha több van benne kenyeret nem kér.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60256) iMammut válasza AiRLAC (#60253) üzenetére


iMammut
friss újonc

Meggyőztél :)

(#60257) AiRLAC válasza WaterWave (#60255) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem volt ilyen követelmény. Ha mégis lesz ilyen igény még mindig lehet ramot bővíteni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60258) AiRLAC válasza iMammut (#60252) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sima Ironwolf tökéletes.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60259) iMammut válasza WaterWave (#60255) üzenetére


iMammut
friss újonc

Eddig nem futtattam virtuális gépet, szerintem ezután sem áll szándékomban. A transzkódolást meg nem tudom hogy mi... az az amikor történtek töltök le? Bocsánat az esetleges hülye kérdésért, de én csak egy “buta” user vagyok.

(#60260) Magnat válasza iMammut (#60259) üzenetére


Magnat
veterán

Ha pl kisebb felbontásban játszik le egy eszköz filmet a nasról mint ahogy fent van ... ilyenkor a nas átkódolja "röptében".

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60261) iMammut válasza Magnat (#60260) üzenetére


iMammut
friss újonc

Köszönöm!

(#60262) Borisz76 válasza iMammut (#60261) üzenetére


Borisz76
veterán

Olvasd el az összefoglalót is.... sok apró hasznos dolog van benne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60263) allein válasza dkess (#60247) üzenetére


allein
addikt

UPnP/DLNA protokollon néztem korábban filmet(CXUHD), semmi gond nem volt, simán le tudtam játszani a 40-60GB filmeket. Tehát valamiért nincs most DLNA. A TV-n szerintem SMB van de itt sincs gond a lejátszással, viszont jelenleg a két LG TV köszül egyik sem látja a NAS-t. A laptop látja a NAS-t és tudok filmet lejátszani.

CXUHD-t nem kerestem laptopon, nem láttam értelmét. A CXUHD sem látja DLNA-án a NAS-t.

Túzfal engedélyezése ki van kapcsolva.

ROUTER ip címek:

A NAS-on belül, a mediaszerver résznél nem értem mit kellene csinálni :U

Routeren semmit nem piszkáltam, ez azóta van amióta DSM frissítés történt a NAS-on, megpróbálok egy restartot a routeren.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60264) gyugyo79 válasza lewisfm (#60244) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem is látja. Másik usb portba próbáltad ?
Vagy tesztnek a WD helyére bedugni a WD-t meg ahova a UPS volt ha nincs másik port.

(#60265) lewisfm válasza gyugyo79 (#60264) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi a tippet! Valószínűleg a hétvége előtt nem lesz lehetőségem kipróbálni.

Meglátjuk milyen eredménye lesz.

(#60266) allein válasza allein (#60263) üzenetére


allein
addikt

A router restart nem segített :( valami beállítás lesz a NAS-on ami nem maradt meg a DSM frissítés után :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60267) Borisz76 válasza allein (#60266) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt nézted ? : [kép]

Megjelennek az eszközeid ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60268) allein válasza Borisz76 (#60267) üzenetére


allein
addikt

Megjelennek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60269) gyugyo79 válasza allein (#60268) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ebben a listában minden ott van amit valaha látott a hálón a media szerver. Tehát ha éppen most nem okés valami akkor is ott lesz...
Ha már kifogytál az ötletekből akkor CXN áramtalanít (elég kikapcsolni ha biztosra tudod, hogy kikapcsolt állapotban lekapcsolja a hálózat részét is )-> itt fent rányomsz a visszaállít gombra -> CXN visszakapcsol -> Ha megjelenik a listában frissítésre akkor még engedélyezed ha kell és megnézed működik e.

Azt tudd, hogy ez a lista ürülni fog, ha külön engedélyezted és profilt állítottál be eszközöknek azt újra meg kell csinálni akár megoldja a problémát akár nem!

Azt nem tudom ami látható az 2 külön eszköz 115 és 186 ip véggel vagy ugyan az csak a DHCP szervertől éppen más ip -n de ha az utóbbi akkor esetleg az ilyen eszközöknél hasznos, ha fix ipt osztatsz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#60270) dkess válasza allein (#60268) üzenetére


dkess
őstag

Ez ugye azt jelenti, hogy az adott eszköz valamikor a megjelölt IP -vel már csatlakozott a NAS Médiaszerver -hez. Itt láthatjuk pl. hogy a CA CXN több IP címmel is csatlakozott. Ezért is érdemes beállítani esetleg majd annak is fix DHCP Address reservation -t, mert akkor mindig egy IP -je lesz és nem fog több bejegyzést foglalni ...

Ami nem látszik a router -es képeden az a CXUHD (a 192.168.1.243 -al kellene szerepelnie, de hiányzik) meg a Lumin D2 (192.168.1.207 lenne). Ezen eszközök nem működtek ekkor éppen? A CXN egész biztosan továbbra sincs a laptop hálózati eszközök listájában?

Elméletileg ez is lehet gond, ha az eszköz új IP -t kapna és az alábbi jelölőnégyzet be van pipálva (de most nem ez a gond - a CXN jó IP -vel van fenn a router listájában is):

Egyébként még DS214+ -od van? Annak második LAN portja nincs bedugva sehova?

A router DHCP kliens listájában a 'udhcp 0.9.9-pre' micsoda? Ez egy Linux -os gép? Kliens módban fut? VLAN van esetleg beállítva?

A 'Csomagkezelő' -ben a Médiaszerver státusza 'Fut' ? Nincs fenn semmi más DLNA szerver alkalmazás (kíváncsi lennék, hogy azok sem látszódnak)? A NAS tűzfal kikapcsolásával sem látjuk akkor a DLNA eszközöket (a TV kivételével) továbbra sem?

Érdekes probléma mindenesetre, hogy sem a DLNA szerver - sem a lejátszó eszközök nem látszanak.

Egyébként a NAS Médiaszerver -nél a 192.168.1.243 - CXUHD sorában a 'Profil' oszlopban érdemes kiválasztani az 'Oppo Player' opciót. Ez nem sürgős - nem ez a konkrét probléma oka ...

(#60271) dkess válasza dkess (#60270) üzenetére


dkess
őstag

Még egy "hülye" kérdés. A Médiaszerver -ben nem véletlenül rossz LAN csatlakozó van kiválasztva (jelölve alább)? Nálam van pl. 'LAN' és 'LAN1' és nekem pl. a második opció a jó (mondjuk nem okozott a NAS verziófrissítés gondot illetve nem is kellett most állítanom)? SSDP intervallumnál milyen érték van?

[ Szerkesztve ]

(#60272) allein válasza allein (#60266) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom mi történt, lehet mégis a tegnap éjszakai router restart megtette a hatását ma reggelre. CXN-en és a CXUHD-n is látom a NAS-t, laptopon pedig a médiaeszközök között szerepel mindkettő :U annyit teszek még, hogy bizony fix ip-t állítok be.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60273) allein válasza allein (#60272) üzenetére


allein
addikt

(#60269) gyugyo79 - a 115 és a 186 ugyanazon eszköz volt, csak nem volt fix ip, időközben már adtam fix ip címet mindkét eszköznek.

(#60270) dkess - Ami nem látszik a router -es képeden az a CXUHD (a 192.168.1.243 -al kellene szerepelnie, de hiányzik) meg a Lumin D2 (192.168.1.207 lenne). Ezen eszközök nem működtek ekkor éppen? A CXN egész biztosan továbbra sincs a laptop hálózati eszközök listájában?

Lumin azóta már nem üzemel, eladó sorba került.

Egyébként még DS214+ -od van? Nem: 918+ :DDD

A router DHCP kliens listájában a 'udhcp 0.9.9-pre' micsoda? Ez egy Linux -os gép? Kliens módban fut? VLAN van esetleg beállítva?

Ez fura számomra is, ez lesz a CXUHD, nem tudom miért ilyen néven jeleníti meg a router :U

DHCP reservation-on belül a hostname részen csak CXN látható, más eszközök nevét nem mutatja. Fura mert a CXUHD menüjében meg van adva mint név a CXUHD.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60274) dkess válasza allein (#60273) üzenetére


dkess
őstag

Érdekes, hogy amilyen rejtélyesen érkezett ez a jelenség - ugyanolyan rejtélyesen távozott is ... Egészen biztos nem volt semmilyen változás - pl. plussz eszköz a hálózaton avagy éppen valami nincs, ami volt? Avagy éppen beállításváltozás egyebek?

Azért nem gondoltam, hogy a CXUHD lesz a 'udhcp 0.9.9-pre' , mert a CXUHD -t a Médiaszerver ismerte korábban a 192.168.1.243 IP címmel - míg ez az IP cím nem szerepelt a router DHCP listájában, mint aktív eszköz valamint a 'udhcp 0.9.9-pre' -nek a DHCP listában 192.168.1.242 IP címe volt, ami meg a Médiaszerver IP listájában egyáltalán nem szerepelt ...

Egyébként:

- a router DHCP listájában - a net -es 'hostname' szerepel, mint érték,
- a Médiaszerver klienslistájában pedig - a DLNA 'Manufacturer' & " " & DLNA 'Friendly Name' (és nem a 'Model name' vagy 'Model number' number attribútomok valamelyike)

A Windows -ban pedig csak a hálózati eszközöknél látod a 'hostname' -t - a 'Médiaeszközök' (DLNA eszközök) rovatban meg csak a 'Friendly Name' -t. Itt jobbklikk és Tulajdonságok -ra látod a többi DLNA -n az eszköz által közzétett attribútom -ot - pl.: 'Manufacturer'=Gyártó ; 'Model name'=Típus ; 'Model number'=Típusszám ; 'Model url'=Eszköz weblapja ; 'Serial number'=Sorozatszám . Érdekes, de a Windows pl. a 'Model description' attribútomot nem jeleníti meg valamint a net -es 'hostname' -t sem (legalábbis itt) - csak a IP & MAC címet.

Pl. a N-50A -m web -es konfig felületén a 'Friendly Name' -t tudom állítani, de a net -es 'hostname' -t (vagy bármi más DLNA attribútomot) nem. Ez valószínűleg Nálad is így van. Az eszközeid 'Friendly Name' -jei pl.: [LG] WebOS TV ; 851N ; CXUHD ; CXN ; LUMIN D2 . Ahol az adott eszköz nem teszi közzé a 'Manufacturer' és/vagy 'Friendly Name' -t, akkor látjuk a Médiaszerver listájában az "Általános" dolgokat ...

Te is valószínűleg csak a 'Friendly Name' -t tudod állítani az audio ill. BD lejátszód menüjében.

(#60275) iMammut válasza Borisz76 (#60262) üzenetére


iMammut
friss újonc

Köszönöm!

(#60276) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van egy külső hdd-m, amit alkalmanként rádugnék a nas-ra backup céljából. win10 alatt ntfs-re formáztam.
hogyan láthatom a külső hdd-t a file station-ben, hogy átmásoljam, amit akarok?

szerk.: vaksi voltam, látom az FS-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60277) cacater


cacater
csendes tag

Sziasztok ! Lenne problémám a telepítéssel mindegy hogy hogyan csinálom. Két hdd particio nélkül betéve feltéve a DS csak a fele pkapacitást látja ( telepítéskor erre vonatkozan nem kérdezz semmit ,hogy a HDD hogyan legyen . Ha csak egy HDD teszek be akkor sem tudok választani ,hogy milyen legyen . A nas ds220j tipus . Már teljesen megbolondít. a régebbi nasommal semmi ilyen gondom nem volt.

Ha valaki tudna segíteni nagyon alapokrol elmagyarárni nagyon megköszönném. Már nem tudom hol hibázom.

Köszönettel . Most ott tartok ,hogy újra üressé tettem mindegyik HDD ét és várok csodára hátha valaki tud segíteni .

:R :R :R és mindig SHR re csinálja a HDD

[ Szerkesztve ]

(#60278) lewisfm válasza gyugyo79 (#60264) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Kipróbáltam, hogy az NAS-on a 2 darab USB-re csatlakoztatott eszközt - a UPS-t és a HDD-t - megcseréltem, de a NAS a UPS-t ezután sem érzékeli, a HDD-t meg igen, ahogyan eddig is.

Tehát mindegy, hogy melyik eszköz melyik USB portra van csatlakoztatva.

(#60279) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok! Van itt valaki, akinek az otthoni nas Daru- home néven fut?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60280) czeban


czeban
csendes tag

Sziasztok! A 916+ dnla megosztása egyik napról a másikra meghülyült (délután még jó volt, este már nem!). MediaBox-al (coreelec 9.2.2) értem el a nas-t nfs megosztással. Mikor kijelölöm a video mappát, gond nélkül látja, de mikor véglegesen elmentem, akkor nem tud kapcsolódni. De ha a video mappából egy film mappát osztok meg, azt gond nélkül látja! Ideiglenesen a bubbleupnp appal érem el a videók mappát, de az pedig nem jegyzi meg ha egy sorozatot nézek, akkor mit néztem meg és mit nem. A nast már többször újraindítottam.

(#60281) bob2020


bob2020
friss újonc

Sziasztok..lenne egy kérdésem. Van -e értelme egy ilyen adaptert Club 3D CAC-1420 USB-A to RJ45 Adapter [link] elhelyezni a 218+ NAS usb portján, ami tudja a 2.5 Gbps átvitelt, csak azért, hogy esetlegesen a streamelés, transzkódolás gyorsabb lehessen mondjuk mobilon? Lehet ez hatással a torrent letöltések sebességére is?

[ Szerkesztve ]

(#60282) dkess válasza czeban (#60280) üzenetére


dkess
őstag

Azaz, pont a DLNA -val van minden rendben. A MediaBox-al az NFS eddig rendben volt csak "elromlott" vagy most lőnéd össze éppen?

A 'Video' mappa jogosultságai környékén lesz a bibi. Amikor almappát hozol létre, akkor azoknál már rendben beállítod a jogosultságot - azért nincs gond azzal. Ezen megosztott mappa ('Video') jogosultságait ne a File Station -ben állítsd, hanem a 'Vezérlőpult/Megosztott mappa'. Az 'Általános' fülön nem kell bepipálva legyen semmi (ez nem fontos és csak a 'Video' mappára vonatkozik). Az 'Engedélyek' fülön adj - javaslom csak 'Olvasási' jogot az érintett felhasználónak, mellyel a coreelec -el használsz (ez természetesen ne egy admin felhasználó legyen, hanem csak egy sima "mezei" korlátozott user). Az 'NFS engedélyek' fülön is érdemes szétnézni, hogy ne legyen galiba ...

@bob2020,

Nos, nekem véletlenül pont DS218+ és Club 3D CAC-1420 is van. Streamelés, transzkódolás biztos nem lesz gyorsabb mobilra. Ez az eszköz 2.5 Gbit/s -es LAN -t biztosít, de ezen feladatok a gigabit töredékét sem igénylik - ezért miért lenne gyorsabb ...

Torrent. Itt ugye elméletileg akkor adhatna plusszt, ha ezen a 2.5 Gbit/s -es LAN csatin keresztül menne az internet forgalom is. A gyakorlatban a DS218+ CPU/RAM HW torrent tekintetében olyan gigabit körül/alatt már elfogy, azaz e tekintetben sem fogna a gyakorlatban érdemi sebességelőny előállni. A másik dolog, hogy 1000/1000 Mbit/s -nél lényegesen gyorsabb interneted van? Mert amennyiben nem, akkor értelemszerűen pl. egy gigabit -es internet -től ne várjunk 280 MB/s (2.5 Gbit/s) seed -elést (de letöltést se) ...

Szerk.: Arra viszont jó lehet, hogy amennyiben pl. 50% körül leterheled torrent -el a gigabit -es LAN -t akár oda-vissza, akkor egy plussz LAN csatival elérve a NAS -t 0.5 Gbit/s -nél nagyobb (pl. 2.5 Gbe jelen esetben) sávszéllel még elérhetnéd a NAS -t LAN oldalról pl. SMB másolgatás tekintetében ...

[ Szerkesztve ]

(#60283) Borisz76 válasza bob2020 (#60281) üzenetére


Borisz76
veterán

Van értelme NAS és SSD-vel szerelt PC közzé.
A kolléga már tesztelte is [link]
A torrent letöltés sok dologtól függ.
Az internetes elófizetési sebességtől.
Hányan töltik, seedelik felfelé.
Milyen eszközzel töltesz....
Abban milyen CPU van...
Milyen klienst használsz.... stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60285) gyugyo79 válasza bob2020 (#60284) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én még véletlen sem javaslom. A 218+ -hoz max annak javasolnám aki vesz hozzá bővítőt. 2 HDD-vel NAS ként használva nem lehet kihasználni normálisan.

Fel kell menni egy hasonló oldalra megnézni a használni tervezett HDD maximum számait meg az átlagot amit másoknál hozott és még a maximummal álmodozva is gyorsan belátható, hogy valós használat mellet mi az ami kihozható, a realitás talaján járó meg úgyis az átlagot nézi...

Ha ez megvan érdemes megnézi mennyit kell egy 718+ -ra ráfizetni amiből levonva a 2.5 Gbps USB árát lehet hogy jobban megéri ha azt nézzük, hogy úgy lesz +1 gigabites csatlakozás és a 2-vel közel 80% -kihajtható a benne lévő lemezeknek a maradékot meg a rendszer és az egyéb alkalmazások amúgy is elhasználják ...

[ Szerkesztve ]

(#60286) cacater


cacater
csendes tag

sziasztok !

Feltettem a DS-et ( ds220j ) ,de nem kérdezz semmit hanem SHR re megcsinálja a HDD. Már probáltam mikorbeteszem a másik HDD akkor semmi változás nincs tárhely tekintetében . Hol rontom el ?

Köszi

(#60287) AiRLAC válasza cacater (#60286) üzenetére


AiRLAC
addikt

Töröld a kötetet, majd hozz létre kézzel kettő alap kötetet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60288) cacater válasza AiRLAC (#60287) üzenetére


cacater
csendes tag

vagyis a mostanit SHR töröljem le és alapra állítsam vissza . vagy tegyem be a másik HDD is megcsinálja és akkor mindkettő SHR lessz mert nem kérdez . és akkor töröljem mindkettőt és alapra vissza állítani ? Ja és hol törlöm mit kell indítani hozzá

[ Szerkesztve ]

(#60289) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, nálatok se megy az auto be illetve kikapcsolás? Be van állítva, hogy 7kor be este fél 11-kor pedig kikapcsoljon. De valamiért nem akarja kilőni magát.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#60290) cacater válasza zsamiatt (#60289) üzenetére


cacater
csendes tag

még nem probáltam szenvedek hogy a tárhelyem ha beteszem a másik HDD akkor nagyobb legyen a helyem

(#60291) Tuomas válasza zsamiatt (#60289) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam megy.

We were here

(#60292) ony666


ony666
csendes tag

Sziasztok.
Teljes elkeseredésemben írok nektek.
Adott egy DS218+. Feladata az lenne hogy megadott időben töltsön le Mega.nz oldalról egy bizonyos mappát teljes tartalommal! Szerintem amit lehetett végig olvastam de kifog rajtam!
Valaki tudna segíteni kb lépésről lépésre.

https://github.com/meganz/MEGAcmd
Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#60293) gyugyo79 válasza ony666 (#60292) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs Mega fiókom ezért bővebben nem teszteltem, hogy jó e meg tapasztalat is 0.

De elvileg ennyi :
Felrakod a csomagkezelőben. Belépsz ssh -n beírod : mega-help . Átnézed a lehetőségeket -> használod vagy keresel neten sample -t. Az adott felhasználó (akinek a nevében futtatod) /home könyvtárában létrehoz egy /.megaCmd könyvtárat amibe ott lesz egy log -is ha minden igaz.
Ha már ssh -n megy jól tehát megvan a jó parancs akkor azt már tudod majd futtatni feladat időzítőből.

[ Szerkesztve ]

(#60294) ony666 válasza gyugyo79 (#60293) üzenetére


ony666
csendes tag

Szia.
Köszönöm hogy elolvastad és próbálsz segíteni!
Ahogy írtad feltelítettem putty-al bent vagyok
-sh: mega-help: command not found
ezt kapom!

(#60295) AlphaZulu


AlphaZulu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi NAS-om, aminek kilőtték a felhő szolgáltatását (Iomega IX2-DL kb. 10 éves cucc) és így költöznék egy Synology DS218play-be.

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy jól kitaláltam-e a folyamatot.

A régi raid-ben ment (szintén 2 lemezes) és az új is abban fog menni.
Leállítom a régit és kiveszem az egyik vinyót, majd belerakom az új syno-ba amit beinstallálok, ott ez a vinyó formázódik (ha jól gondolom).
Mind a két NAS-t üzembe helyezem (így 1-1 vinyóval) és hálózaton a régiről áthúzok mindent az újra. Amikor ennek vége, akkor a régiből kiveszem a másik vinyót is és átteszem a syno-ba, így akkor megkapja a második vinyót.
Bekapcs és ha jól gondolom, akkor a 2. vinyót is formázza és beállítható a raid.

Ez így szerintetek okés?

"My finger is on the button" - Chemical bros.

(#60296) gyugyo79 válasza ony666 (#60294) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én virtuális DSM- re raktam fel és működött.
Utána még tesztből lekértem a login meg egy két funkció lehetőségeit ahogy írta a - - help - el és teljesen jól leírta a használatát mindnek, amivel gondolom simán bele lehet vágni egy két próbának.

A felhasználónak engedélyezve van a home könyvtár?
Ha igen akkor nézd meg mi történik ha sudo - t elé írod. Bár nem ezt a hibát kellene vissza adnia.
A csomagkezelőben hiba nélkül települt és azt írja fut?

[ Szerkesztve ]

(#60297) ony666 válasza gyugyo79 (#60296) üzenetére


ony666
csendes tag

Fent van fut:
https://ibb.co/tHtcFdp

A home könyvtár nem volt engedélyezve most már igen

sudo: mega-help: command not found

(#60298) gyugyo79 válasza ony666 (#60297) üzenetére


gyugyo79
addikt

ls /volume1/@appstore/MEGAcmd
látsz ilyet ?

ha igen akkor
/volume1/@appstore/MEGAcmd/mega-help
már működik ?

(#60299) AiRLAC válasza cacater (#60288) üzenetére


AiRLAC
addikt

Storage Manager-ben tudod megcsinálni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60300) ony666 válasza gyugyo79 (#60298) üzenetére


ony666
csendes tag

Ezt látom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.