Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) Magnat válasza Ironhide (#60550) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,van ilyen kütyüm, de csak holnap este tudom lepróbálni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60552) gyugyo79 válasza Ironhide (#60550) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha opció rakj fel egy kodi -t.
Utána abba add hozzá forrásnak a NAS -t. Hogyan: Pld.. itt elolvasol 1-2 hozzászólást 37436 - 37444 közt [link] .
Ezzel a forrással meg utána tudsz könyvtárakat hozzáadni már.

(#60553) Egr61


Egr61
újonc

Sziasztok! Szeretném kiváltani a magyarországon üzemelő pc-met egy NAS szerkentyűvel. Amit szeretnék, két ip kamera felügyeletét-vezérlését, valamint torrent fájlok letöltését, és átemelését ide, németországi lakásomba. A pc-vel a gondom, hogy hosszabb áramszünet után nem tudom visszakapcsolni, a szünetmentes pedig kb. 40 percet bír. A pc, egy i3, ssd-vel, monitor nélkül. Eddig a fájlokat AnyDesk segítségével hoztam át, de annak mindig engedélyt kellett adni a crome remote desktop-on keresztül. A kamerákat a saját alkalmazásán keresztül ellenőriztem. Szóval erre jobb lenne e, egy DS118 vagy ds120. Biztonsági mentésre nem használnám, így elég lenne az egy lemezes cucc. Ez kb 300 euró, szerintetek érdemes váltani, vagy maradjak nyugton? Köszönöm

(#60554) nilrem


nilrem
tag

Két lemezes nasban van egy shr és egy basic kötet. Shr összeomlott, bad szektort ír a DSM. App-ok SHR-en voltak. Minden adatot elérek róla.
Következő nyitott kérdések lennének részemről.
- Hard Disk Sentinellel ha ellenőriztetem és valóban bad szektor amit megjelöl vagy javít akkor visszarakhatom a NASba simán, vagy a kötetet újra létre kell hoznom?
- Jelen pillanatan appok nagy százaléka nem elérhető, nem sikeres a repair vagy az uninstall sem, gondolom azért mert a kötet csak olvashatóvá lett rakva. Ez miatt a kötet ha lecsatolom csak akkor tudom ezen appokat újra elérhetővé tenni a másik ép kötetre vagy az újrakreált kötetre?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#60555) Sanya válasza Tuto (#60548) üzenetére


Sanya
nagyúr

A nasnak semmi baja. A pc-d fertőzött és lekódolta a nasod is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60556) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Udv,

Adguard-dal kapcsolatban kérdeznék. Nálam megy szépen, fel akartuk rakni tesómnak is a synology Nasra, de neki valami gebasz van és nem jövünk rá mi lehet a gond. Logban ezt küldte:
2020/06/20 17:53:07 [info] error handling UDP packet: dns: bad rdata

Egyébként Putty-n SSH-n keresztül tettem fel neki, Linkysy routere van azzal már vooltunk bajban (lehet ott lesz a bibi) de elvileg ottis megtaláltuk, betettük a nas ip címét, beléptünk a felületére, de mindenhol 0 szerepel, tehát nem dolgozik.

Ötlet vkinek?

(#60557) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, már kérdeztem korábban, de senki nem reagált, hátha van valaki, aki ért hozzá.

VPN Server felrakva, L2TP beállítva, kívülről csatlakozva elérem a NAS-t, ahogy kell, hibátlan (lehetne gyorsabb).

A problémám annyi, hogy kizárólag a NAS-t érem el rajta keresztül, nem életbevágó, de néha jó lenne a hálózatra kötött nyomtatót használnom, ritkábban elérni a hálózat egyéb eszközeit. Nem más elérési módszer érdekel (pld. nem akarok openvpn-t használni), hanem az, hogy a Syno VPN L2TP-vel így normális, vagy valamit rosszul állítottam be. Ha működnie kellene, mit kellene beállítanom?

Köszönöm

(#60558) próbakocka válasza próbakocka (#60540) üzenetére


próbakocka
senior tag

na, kijött a magyar ár: ds420+ 2gb 197.200.- lej***o.hu-n

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#60559) Jim74 válasza próbakocka (#60558) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ennyiért egy 918+ nem jobb vétel?

(#60560) gyugyo79 válasza Statikus (#60557) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ip cím alapján próbáltad elérni a NAS -al egy hálózaton lévő eszközöket ?
Mert ha minden jól működik (ahogy kell) akkor elérhetőek, hacsak nincs pld tűzfallal tiltva szándékosan stb.

(#60561) Sanya válasza próbakocka (#60558) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez most bevezetőár. Egy 918+ még mindig erősebb, mint ez (4 magos cpu vs 2 magos cpu)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60562) Multibit válasza Sanya (#60561) üzenetére


Multibit
veterán

Pontosabban: azon alkalmazások futtatásakor erősebb, amelyekben megvan a multi-core támogatás.

(#60563) szelim74 válasza Borisz76 (#60493) üzenetére


szelim74
csendes tag

Igazából nem feltétlenül erős, hanem transzkódolni képes NAS kell a kritikus esetben. A 1618+ a szekrényemben nem mondható gyengének, de pl. 4K képes transzkódoló motorja nincs, miközben egy sima 418-nak meg van. Nálunk mondjuk ebből nincs probléma, mert minden lejátszásra használt eszközünk megbirkózik a problémával.

[ Szerkesztve ]

(#60564) Ironhide válasza gyugyo79 (#60552) üzenetére


Ironhide
tag

Plex-et próbáltam, de fogalmam sincs, miként kéne elérni a kütyüről a nas-t. A nason is fent van a plex.
Meg a video stationban is beállítva a filmek mappa és indexelve is van.
Feltettem a kütyüre a DS videot, azzal a connect ID alapján megvan a kapcsolat (szerintem így meg bejárja a világot a video és nem is mondanám használhatónak), de a hálózaton belüli ip cím alapján az sem akarja megtalálni.
Kezdek becsavarodni. :)
A vlc több látja a nas nevét, több példányban is.

Ironhide

(#60565) Elemental válasza Ironhide (#60550) üzenetére


Elemental
addikt

Arra nem megy fel a coreelec?

(#60566) sziszi-fuszi válasza Ironhide (#60564) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Válasz milyen "kütyű" az amiről nem éred el a Plex-et, és hol? Otthon, vagy külső hálózaton? Nem ártana egy kicsit többet tudni.

Mi alá kell írás?

(#60567) Magnat válasza Ironhide (#60550) üzenetére


Magnat
veterán

Lepróbáltam, nálam működik VLC-n smb-n és dlna-n is, illetve TC lan plugin is látja a nast.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60568) Sanya válasza szelim74 (#60563) üzenetére


Sanya
nagyúr

H264-ben kell minden videót beszerezni. Ami meg nincs ilyenben azt meg offline átkódolod, akár pc-vel. Nekem 30x sebességgel is mehet az intel quicksync ffmpeg alatt...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60569) gyugyo79 válasza Ironhide (#60564) üzenetére


gyugyo79
addikt

Magnat -t faggasd akkor mert ő ismeri az eszközt.

Én így látatlanba tuti KODI -t használnék lokális hálózaton.

DS Video -nak add meg a NAS IP címét ha bizonytalan vagy, de amikor jól és úgy működik a QC ahogy kitalálták akkor az is azt csinálja, sorban hogy :
A.: megnézi lokális hálón ott van e a NAS és kapcsolódik ha igen
B.: a beállított porton keresztül interneten át elérhető e a NAS és kapcsolódik ha igen
C.: kapcsolódik egy a Syno szerverén keresztül létrehozott alagúton keresztül
Tehát nem megy feltétlen keresztül ...

Plexnél kb. bejelentkezel ugyan abba a fiókba és a szervernek elérhetőnek kell lennie a 32400 -as porton vagy amire meg lett változtatva.

[ Szerkesztve ]

(#60570) nilrem


nilrem
tag

DSM SHR filerendszerű lemezen bad szektort jelzett. Windows-os gépre csatoltam fel USB-n HD Sentinel így látja a lemezt, de szektor ellenőrzéskor, szektoronként "Access is denied"
Le kell formáznom NTFS-re, hogy hozzáférjen a szektorokhoz?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#60571) felho001


felho001
tag

Tud nekem abban segíteni valaki ha a photo stadionba vagy a momentsbl hozzá akarok rakni raw képeket akkor miért nem az eredeti formátumba tölti fel a képet miért konvertál át jpeg-re? mit hol hogyan kellene beállítani?

Felhő

(#60572) szelim74 válasza Sanya (#60568) üzenetére


szelim74
csendes tag

Igen, van több lehetőség, de gondoljunk azokra is, akik nem informatikusok vagy advanced userek. Nekik az egyszerűbb megoldások fekszenek. :DD

(#60573) Borisz76 válasza felho001 (#60571) üzenetére


Borisz76
veterán

Eredetiben tölti fel de bélyegképeket is készít.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60574) felho001


felho001
tag

de ha le akarom tölteni akkor is jpeg jön le nem a nef file ami raw. és nem is találom sehol akkor hogy jutok újra az eredeti képhez?

Felhő

(#60575) Sanya válasza szelim74 (#60572) üzenetére


Sanya
nagyúr

pontosan, de ha ezt belerakod egy bat fileba:

for %%a in ("*.*") do ffmpeg -hwaccel qsv -i "%%a" -c:v h264_qsv -c:a copy "%%~na.mkv"
pause



majd letöltöd az ffmpeg-et, és kicsomagolva az ffmpeg exe-t bemásolod a c:\windows\system32 alá...

és a bat megy mindenhol

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60576) AiRLAC válasza nilrem (#60570) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jobb klikk a HD Sentinel-en és Futtatás rendszergazdaként

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60577) triola


triola
csendes tag

Sziasztok!
Nem kifejezetten NAS-os téma, de itt szerintem hamarabb kapok választ, mint egy tv-s fórumban….
Szóval kinéztem egy tv-t, Lg. A régi LG-tv-ken nem lehetett nyelvet váltani, ha nasról néztem a filmet DLNA-n keresztül a saját lejátszójával. Nem tudjátok véletlen, hogy ezt a problémát orvosolták-e már? A konkrét kiszemeltem ez:
https://www.telekom.hu/shop/termek/LG+65UM7450PLA+ULTRA+HD+4K+TV--TV+LG+65UM7450PLA?contractType=home&commitmentPeriod=0&sku=jsku1754629864&paymentType=INSTALLMENT

Ds918+ -om van.

[ Szerkesztve ]

(#60578) Multibit válasza triola (#60577) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban nem NAS-os téma. Ezek szerint régóta tudod, hogyan viselkednek az LG tévék DLNA-val. Mi az oka annak, hogy gondosan kerülöd a nyilvánvaló megoldást? Mediaplayer! Nem hiszem, hogy most olvasol róla először. Megszűnnének vele az ilyen gondjaid (is).

(#60579) Statikus válasza triola (#60577) üzenetére


Statikus
senior tag

és vajon az, hogy bizonyos fileokat pár éve még lejátszott a NASról a TV, most viszont már nem? :) Syno OS frissítés történt, a TV már nem kapott új fw-t, mert öreg...

(#60580) scream


scream
veterán

Hali!

Az volna a kérdésem, hogy esetleg más is használ-e GMail accountot rendszer e-mailek/notification-ök küldésére Syno alól?

Heti több alkalommal kapok mailt, hogy sikeretelen bejelentkezési kísérletet akadályozott meg (Critical security alert) a Google, amit a NAS generál, ezt valahogyan lehetne secure device-ként megjelölni, vagy kiiktatni?

Esetleg van más/egyéb ajánlott szolgáltató GMail helyett erre a célra? :F

[ Szerkesztve ]

(#60581) DieHard


DieHard
senior tag

Sziasztok!

Download station eddig müködött, most ezt prdokálja

Új torrentet sem enged hozzá adni. Valaki tud segiteni? Üdv!

(#60582) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy media lejátszót, Sencor SMP 5004 PRO -t.
Már több órája küzdök vele, de nem tudom jól megadni a NAS downloads mappáját meg esetleg a jogosultságokat a beépitett KODI-nak, hogy lássam a tartalmát. Nekem sajnos ezek a beállítások nem mennek, nem értek hozzá, meg a manual-ja is szűk szavú.
Ha valaki tudna segíteni, nagyon meg köszönöm.

Ha lehetne akkor szájbarágósan. :R

[ Szerkesztve ]

(#60583) kefearman


kefearman
tag

Sziasztok, segítségre lennem szükségem, vennék egy DS-218+ nast, ebben 2 GB ram van amit bővíteni kellene mert virtualizálni szeretnék majd, a syno ramok elég húzos árban vannak, gondolom van valami alternaítva hogy mivel lehet kiváltani. ebben kérném a segítségeteket, hogy milyen ram kell bele hány voltos milyen tipus és fajta, hány db stb.. köszönöm! Üdv Laci

(#60584) PhoenixK válasza kefearman (#60583) üzenetére


PhoenixK
őstag

DDR3L SO-DIMM megy bele. Nekem a DS-918+-ba ma érkezik 16GB RAM (HyperX 1866 HX318LS11IB/8)
A héten (ha nem felejtem el) beszámolok róla, hogy megy-e. Elméletben lekezeli a NAS, de a hivatalos support 8GB-ra szól. Sajnos ez függ a proci chip minöségétöl is...

szerk.: Egy sikeres példa + step-by-step végigjátszás :DDD

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#60585) blakey válasza kefearman (#60583) üzenetére


blakey
titán

Írnom sem kell, hogy elég sokszor esett szó a bővítésről és, hogy milyen RAM-ot érdemes venni, pl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60586) kefearman válasza blakey (#60585) üzenetére


kefearman
tag

https://www.alza.hu/qnap-ts-251d-d5786072.htm
és akkor ezen és 8 GB ram-on fog tudni futtatni pl egy homebridge-et?

(#60587) blakey válasza kefearman (#60586) üzenetére


blakey
titán

DS218+-ról volt szó, a linkelt QNAP-ot nem ismerem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60588) kefearman válasza blakey (#60587) üzenetére


kefearman
tag

jaj jaj igazad van, ds218+ 8 GB rammal virtualizáció menni fog? az egy régebbi keresés, és véletlen azt a tab-ot másoltam, sorry

(#60589) Thusor válasza blakey (#60585) üzenetére


Thusor
őstag

Synology DS218+ NAS-om van nekem is. Nem úgy van, hogy az eleve benne lévő 2GB DDR3L ram integrált az alaplapon, így csak egy SO-DIMM foglalat van csak benne a merevlemezek oldalánál? Így 2x4GB nem tudom hogyan mehetne, de lehet én tudok valamit rosszul. [Itt] a Synology hivatalos útmutatója erről.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#60590) kefearman válasza Thusor (#60589) üzenetére


kefearman
tag

(#60591) Thusor válasza kefearman (#60590) üzenetére


Thusor
őstag

Ok, köszi. Tehát nem integrált, csak tulajdonképpen darabjaira kell szedni a NAS-t, hogy cserélni tudd a benne lévő 2 GB DDR3L memóriát.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#60592) rolcsie válasza DieHard (#60581) üzenetére


rolcsie
tag

Szia!

Azt javaslom, hogy ellenőrizd az alapértelmezett célmappa meglétét és jogosultságait, nálam azzal volt gond.

Üdv.
Roland

(#60593) mester778


mester778
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan amatőr kérdésem lenne, hogy az ugye nem gond, ha a NAS (DS220j) 0-24-ben megy? Kell valamikor neki egy kis pihenés (pl. egy hónap után)? Seagate IronWolf vinyó van benne, ennek se árt igaz?

Csak egy megerősítésre lenne szükségem.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#60594) szelim74 válasza mester778 (#60593) üzenetére


szelim74
csendes tag

Igazából mindkettő erre van kitalálva, nem lesz ebből gond. Ha nagyon humánus (synológus?) akarsz lenni és mondjuk tuti nem akarod elérni távolról, akkor egy hosszabb nyaralás idejére leállíthatod. :DD

(#60595) Dave™ válasza mester778 (#60593) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az enyém időzítetten leáll minden nap 23:30-kor és 6:00-kor kapcsol be. Akkor tuti nem akarom használni.

(#60596) ekkold


ekkold
őstag

Adott egy NAS amit telefonról a DS file alkalmazással tudok elérni. Az ehez tartozó port ki van fordítva az internet felé. Létezik-e ezzel kompatibilis windows alkalmazás, amivel ugyanezen szolgáltatást használva elérhetem a szervert? (Másik port kinyitására nincs lehetőség.)

(#60597) próbakocka


próbakocka
senior tag

ds418play-hez képest van értelme megvenni +30k-ért a ds420+ t?
syno oldalán már nem tudom összehasonlításba betenni 418-at, ezek szerint lassan kifut?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#60598) knor82


knor82
csendes tag

Sziasztok! Más is tapasztalja a legutóbbi frissítés (DSM 6.2.3-25426) óta, hogy nem kapcsol ki a NAS a beállított időben?

Simán tudnék nélküle élni, ha és amennyiben kb. 5-7 nap alatt nem fagyna be a NAS (DS216+II). Ezt úgy kell érteni, hogy IP címén nem lehet elérni (helyi hálózaton sem). Minden gépet lecsatlakoztat amiről biztonsági mentés menne rá. Csak és kizárólag a bekapcsológombjának hosszú nyomvatartása segít (tehát mintha áramszünetet okoznák). Ami ugye nagyon nem tesz jót se a merevlemeznek, se az adatbiztonságnak... És emellett frusztráló, hogy egyszercsak nem ment tovább automatikusan, és erről még egy kib**t üzenetet sem küld.

(#60599) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
DSM 6.2.3-25426 frissítettem és azóta a csomagkezelési központban nem láthatóak a telepíthető csomagok.
Ellenőrizzem a netet és az időbeállításokat.
De nem van, mert a downloadstation hibátlanul megy, az új verzión kívül semmi nem változott.
Tapasztaltatok ilyet?

(#60600) scream válasza knor82 (#60598) üzenetére


scream
veterán

Érdekes, nekem is 216+II van és nálam minden gond nélkül megy/elérhető (jelenleg 24.5 napja az általad is írt DSM verzióval).

A ki/bekapcsolást nem tudom, kb fél éve kiköltöztettem egy fali rackszekrénybe a NAS-t a tárolóba, és azóta folyamatosan megy 0-24, előtte minden nap este ki/reggel bekapcs volt, akkor ment az is gond nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.