Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) Lanash válasza Lanash (#59699) üzenetére


Lanash
aktív tag

Annyival előrébb vagyok, hogy ez a kamera a 37777-es portot használja, de alapértelmezettként a syno pedig a 80-at.
Ezt átállítottam most 37777-re de még így sem jó.

(#59702) Lanash


Lanash
aktív tag

Illetve ha nem a támogatott listából adom hozzá, hanem ONVIF résznél akkor jó. Hozzáadja, van kis képem, de a valós képet nem látom, és nem tudok felvételt készíteni. :(((

(#59703) gyugyo79 válasza Magnat (#59695) üzenetére


gyugyo79
addikt

Félre ne értsd nem b@szogatni akartalak azzal amit írtam, és elnézést ha úgy jött le ...
Csak rá akartam világítani, hogy az ide posztolók/olvasók kb. 75% -nak az kevés amit írsz.
Én se nekik írtam amiket ezzel kapcsolatban írtam....

Amúgy ha már felraktam a TM-et a Virtuális gépre tegnap megint, hogy leteszteljem a scriptet, ma teszteltem úgy, hogy csináltam az általa telepítéskor alapból létrehozott downloads mappába egy zene meg egy film mappát így nem a downlods-ra állítottam be egy komplett indexelést zenére meg filmre csak azt adott mappákra (kép az szerintem nem az a kategória amit a nagy átlag torrentről indexeltetne meg ez alapján már egyértelmű úgy is) :

Ha így töltöttem tesztnek le mindent a helyére
film -be filmet
zene -zenét
downloads -minden mást

Minden rendesen bekerült az adatbázisba.
Bár a downloads -ba letöltöttek esetén is meg lett hívva a synoindex mivel arra a mappára nincs beállítva indexelés meg sem vizsgálta a letöltött fájlokat...

Logikusan végig gondolva szerintem azért ez a jó megoldás mert így rögtön le van indexelve a letöltött tartalom és csak az.
A synoindex egy folyamat ami leegyszerűsítve :
- megvizsgálja, hogy amire lefuttatják az indexelt mappában van e ha igen
- megvizsgálja a fájlt vagy mappában/almappában/almappákban lévőt/lévőket,
hogy a beállított típusúak e ha van ilyen
- megvizsgálj ezek tulajdonságát pld. zene fájlok id tag -ját
vagy filmek esetén konténeren belüli milyen tömörítésű a videó sáv a hangsáv stb.
generál miniatűröket és így tovább. Ha ez megvan
Na ezek azok amik már megpörgeti a picit a procit ...
- feltölti az adatbázisba a találatokat

Nyilván amikor újra indexelést van kérve egy komplett mappára amiben sok a valós tartalom az azért erőforrás igényes mert 0-ról megcsinál mindent.

Megint csak szerintem ha igazam van a fenti működésben az kevésbé erőforrás igényes annál mintha:
- egyszer valamivel végignézetjük a mappát minden letöltés után, hogy mi az ami XY időnél fiatalabb
- utána ezt átvizsgáljuk, hogy tartalmaz e XY kiterjesztésű fájlokat
-a találatok hozzá vannak adva a synoindex -el
Innentől lefut a fenti folyamat.
Ha csak néha előfordul, hogy XY tartalom az idő keret miatt többször is hozzáadásra kerül az a látható végeredmény szempontjából ugyan az DE :

valójában minden alkalommal egy új id alatt jön létre .
Tehát annál mintha az egész gyökér könyvtár van újra indexeltetve jobb de annál ha minden csak 1 szer nem.
De ugye ezek csak én megfigyeléseim és nem biztos, hogy igazam van. Mivel így TM-et nem használok rendesen tesztelni sem tudtam az elméletemet, ami a gyakorlattal még simán lehet, hogy nem találkozik, vagy rossz ....

[ Szerkesztve ]

(#59704) tobias40


tobias40
veterán

[Ebben] vki tud segíteni? :U

(#59705) Magnat válasza gyugyo79 (#59703) üzenetére


Magnat
veterán

Mindegy, már megsértődtem :D
Egyébként igazad van, meg a megoldásod is sokkal elegánsabb, ha gépnél leszek, én is lepróbálom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59706) Dave567 válasza dkess (#59674) üzenetére


Dave567
addikt

És Borisz76:

Utána járok akkor. Köszönöm. :R

(#59707) Magnat válasza Lanash (#59702) üzenetére


Magnat
veterán

Milyen nas, ugye nem Xpenology?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59708) Essejó válasza Magnat (#59707) üzenetére


Essejó
veterán

Ez miért szempont?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59709) Lanash válasza Magnat (#59707) üzenetére


Lanash
aktív tag

Synology ds218+
közben ma reggel sikerült megoldanom. Töröltem a surveillance appot, majd megint feltettem a nasra és újra kezdtem az egészet. Valamiért most jó lett.

(#59710) Magnat válasza Essejó (#59708) üzenetére


Magnat
veterán

Rosszul tört SS is tud ilyet produkálni ... Úgy hallottam :D

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59711) Essejó válasza Magnat (#59710) üzenetére


Essejó
veterán

Ez lehet az én hibám, de pl az SS törés kérdéskör Tilos és törlésre kerül a Xpeno topikban. :K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59712) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Kell nekem 3,5"-os beépítőkeret, ha SSD-t tennék az egyik fiókba?

(#59713) Borisz76 válasza Nixon18 (#59712) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért tennél SSD-t bele ?
A NAS-ok 99%-ban csak gigabites a port.....tehát az elméleti maximum sebességük 125 MB/s. Gyakorlatban ez kb 100-110 MB/s.
Ennyit egy HDD is tud. Ha meg RAID is van , akkor még többet is tudnának de a gigabites port úgy is limitáló tényező.

Ár/kapacitás arányában pedig még mindig a HDD a nyerő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59714) AiRLAC válasza Nixon18 (#59712) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon ;) fióktípustól függ, ha elárulod a Synology típusát megmondjuk :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59715) Magnat válasza Borisz76 (#59713) üzenetére


Magnat
veterán

Attól függ, milyen állományokról van szó ... Kis file-ok esetén egyáltalán nem biztos, h ki tudja hajtani egy hdd a gigát.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59716) Nixon18 válasza AiRLAC (#59714) üzenetére


Nixon18
senior tag

Egy DS218+ról van szó.

Borisz76:
Azért SSD, mert arról nyitnám meg a munkáimat és ha kevés lenne a gigabit megoldható a sebesség növelése.

(#59717) Syl válasza Nixon18 (#59716) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor inkább a számítógépedhez kösd az SSD-t, például USB3 fiókban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59718) Nixon18 válasza Syl (#59717) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ennyi erővel a számítógépbe is beépíthetném.

A lényege az egésznek, hogy az otthoni gépemen is ugyanúgy ugyanazokat a fájlokat érjem el, mint az irodában, vagy a laptopról vagy bárhol.

(#59719) Syl válasza Nixon18 (#59718) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahhoz viszont leginkább épített szerver kellene, 10 gigabites hálóval, és minimum 1/1 gigás internettel. És még akkor sem lennél sokkal előbb egy HDD sebességétől.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59720) kgymac válasza Nixon18 (#59716) üzenetére


kgymac
őstag

Kell, hacsak nem 3.5"-os ssd-t vennél. Bár abból nincs nagy választék és elég drágák is.

(#59721) gyugyo79 válasza Nixon18 (#59716) üzenetére


gyugyo79
addikt

A 218+ -ba Type D7 -es Disk Tray van amibe be lehet a 2,5" Drive-t szerelni (csavarok kelhetnek azt lehet nem adnak hozzá). Nem kell holder. [link]

[ Szerkesztve ]

(#59722) Nixon18 válasza gyugyo79 (#59721) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi

(#59723) kulu22 válasza Nixon18 (#59716) üzenetére


kulu22
aktív tag

Synology Drive? Már ha nem nyitnád megy egyszerre több helyen. Olyan mint a dropbox és társai.

(#59724) Game78


Game78
tag

A Sziasztok.
Van egy régi 209-em.4.2 Dsm. Mediaszerver felrakva, indexeles bekapcsolva de a tv nem látja és pc sem. Két androidos box is csak úgy hogy Nfst adtam nekik. Mi lehet a gond? Jogosultság?FTP van.
Új Dsm telepítés volt. Smb nem megy szerintem...hiába állítom be.

[ Szerkesztve ]

(#59725) AiRLAC válasza Game78 (#59724) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kis trükkel tudsz 6.2t tenni rá. Időzített bekapcsolás nem fog vele menni viszont.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59726) Cyrin válasza Game78 (#59724) üzenetére


Cyrin
addikt

és ha a Mac fileszolgáltatást is bekapcsolod?

(#59727) dkess válasza Syl (#59719) üzenetére


dkess
őstag

Lehet az előzményekkel együtt teljesebb lesz a kép: [link] .

Röviden: a DS218+ már megvan. Ebbe csak egy SSD lenne meg egy HDD. Az SSD tulajdonképpen csak az otthoni CAD és grafikus munka miatt kellene (interneten keresztül pedig olyan gyorsan éri el, amilyen gyors a nete).

Egy db SSD miatt a 10 Gbe nem feltétlenül kellene. Lehetőségekhez mérten egy a gigabit -el párhuzamos 2.5 vagy 5 Gbe (ez utóbbi már kvázi kihajtaná az SSD -t teljesen). Például DS218+ SMB -n (stb.) keresztül egy 1 + 2.5 Gbe kapcsolatot párhuzamosan egyidejűleg már ki tud szolgálni teljesen - akár csak HDD -kkel (igaz nálam gyakorlatilag két külön RAID tömbre megy a két külön kapcsolat - gigabit: 2*8 TB "RAID1" és 2.5 Gbe: 3*10 TB "RAID5").

Valószínűleg a DS218+ HW meg tudna birkózni egyidejűleg akár a gigabit és 5 Gbe LAN -al is párhuzamosan ...

(#59728) Magnat


Magnat
veterán

Ez az, ami tudja hazudni magát egy újabb modellnek?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59729) Game78 válasza AiRLAC (#59725) üzenetére


Game78
tag

Azt meg köszönöm ha azt is el mondod hogyan :R
Mac megosztast nem próbáltam

(#59730) AiRLAC válasza Magnat (#59728) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, DS211j=DS209 csak az RTC chip másmilyen ezért időzített bekapcsolás nem megy.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59731) AiRLAC válasza Game78 (#59729) üzenetére


AiRLAC
addikt

7200as hozzászólásban írtam róla.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59732) Sanya válasza AiRLAC (#59731) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link]

de megy azzal a dsm 6.0 is.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#59733) 59Laci válasza Sanya (#59732) üzenetére


59Laci
csendes tag

Van ilyen a 710-re is?
Köszönöm, ha valaki segít.

Üdv: Laci

(#59734) Game78 válasza AiRLAC (#59731) üzenetére


Game78
tag

Amúgy ha nem frissítem akkor nem lehet megosztast csinálni hagyományos módon?(smb) vagyis fel megy a mediaszerver de a tv se meg a pc se látja... Csak hogy Synology kék ikon. Benne a mappát de üresen. Természetesen a nason ott van a film a videó mappába

[ Szerkesztve ]

(#59735) dkess válasza Game78 (#59734) üzenetére


dkess
őstag

Az a "Synology kék ikon" az a DLNA Médiaszerver lesz. Rakj be pl. egy filmet a 'video' könyvtárba és az indexelést követően máris nem lesz üres. Amennyiben egyéb mappában levő filmeket (zenét, fotót) szeretnél itt látni DLNA -n keresztül, akkor a 'Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatás/Indexelt mappa' menüben hozzá tudod adni - ügyelve a megfelelő médiatípus(ok) kiválasztására.

Filmek/sorozatok esetén további lehetőség, hogy amennyiben a Médiaszerver alkalmazásban az 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' opciót bepipálod és a Video Station -ben beállítasz külön film és külön sorozat mappákat, akkor az indexelést követően DLNA -n keresztül a Video Station mappa alatt ott fognak sorakozni az indexelt filmek illetve sorozatok. Fontos, hogy ezt az utat választva az első bekezdésben leírtakat nem kell megtenni illetve beállítani (csak, ha külön zenéket és fotókat akarsz). Egyébként ezt az utat ajánlanám.

Valószínűleg az SMB megosztás is rendben működik(/működne) - mindössze nem állítottad be a Windows -ban. Egyszerű hálózati mappa hozzáadás funkció és készen is van ...

(#59736) Nixon18 válasza dkess (#59727) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a kiegészítést!

(#59737) tobias40


tobias40
veterán

Utoljára neki futok hátha valaki tudja:
[link]
Nagyon ingadozik emiatt a letöltés mert alapból van amikor 80% a proci használat.
Restart már megvolt... :F

(#59738) Sanya válasza tobias40 (#59693) üzenetére


Sanya
nagyúr

állítsd le az universal search-t vagy távolítsd el.

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#59739) SutPet válasza tobias40 (#59737) üzenetére


SutPet
aktív tag

Csak tippelek, de valami nagyon logolhat a háttérben. Próbáld meg azt hogy minden telepített csomagot leállítasz, egyesével visszakapcsolva őket látni fogod melyik az ahol elkezd nagyon terhelődni a proci és akkor lehet kutatni hogy mi okozza pontosan.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#59740) Game78 válasza dkess (#59735) üzenetére


Game78
tag

Elvileg az első bejegyzés szerint csináltam. Nem látja a tv csak a mappát, a benne lévő kB 1,2 tb filmet nem. Az Android boxoknak is kodi miatt jobb lenne smb, de azokat nem kell beallitani hogy smb lássa... Viszont azok sem látnak smb alatt semmit még mappát sem.
Valamit nagyon nem jól állítok be.
Viszont a telefonnal vlc be látszik smb, synology szerver és a tartalmuk is ez a fura. Tv, két box pedig nem lehet xar... Ráadásul eddig egy zyxel Nsa310 volt csak ki nőttem, de azzal nem volt gond.

(#59741) gyugyo79 válasza tobias40 (#59737) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lépj be ssh-n és
sudo htop jelszót add meg még 1 szer utána F4 és írd be, hogy synosgi
így csak ezeket a folyamatokat látod most itt a lényeg az lenne, hogy a jobb oldalon látsz e valamit amiből ki lehetne találni, hogy mi az ami miatt a DSMnotify folyamat fut.minta: [kép]

A másik 2 az maga az miatt van, hogy nézed a process listát ...

(#59742) vtechun válasza vtechun (#52906) üzenetére


vtechun
veterán

Sziasztok!

Használ valaki valami megbízható megoldást képek arciválására iphone-ról?

(#59743) dkess válasza Game78 (#59740) üzenetére


dkess
őstag

Hát ez a zyxel Nsa310 --> Synology DS209 ugrás "nem volt valami merész". Kb. egykutya mindkettő (a 2 HDD -s részét értem). A DSM -et sikerült már frissíteni?

Amennyiben a VLC -vel megy a DLNA meg az SMB is tökéletesen, akkor nem azzal lesz a gond. Az Android -os box -oknál amennyiben megy az NFS rendben, akkor egyelőre azokkal is készen vagyunk (Kodi -nak jó az NFS is). A TV -re meg nincs rákötve az egyik Android -os box? Amennyiben igen, akkor a TV -n a DLNA -val sem kell akkor tovább szórakozni.

PC -n milyen op rendszer van? Elméletileg az SMB verzió beállításokat lehetne harmonizálni. Viszont, hogy DLNA -n nem látja a PC a filmeket (csak a NAS DLNA ikonját) az passz - főleg így, hogy a VLC meg mindent lát DLNA -n is. Mondjuk az is igaz, hogy amennyiben meglesz a SMB kapcsolat a PC -n, akkor a DLNA már nem is érdekes PC -n.

(#59744) Game78 válasza dkess (#59743) üzenetére


Game78
tag

Jól látod... A két hdd miatt van a szükség a ds209 re. A két box tv előtt van NFS el el érem, viszont azt nem mondtam hogy a tvn csak a 3D-s filmek miatt muszáj elérni a nast. A sima filmekre ott a kodi, azokat szépen látja borítóval.
A pc annyira nem is fontos FTP megy.
A tvnek a 3D-s mappa kell. A box nem tud 3D-s filmet megfelelően lejatszani.
Dsmet nem volt időm még frissíteni,meg elk... Rni sem akarom. Ahhoz több idő kell. Megéri egyébként?
Az samba is elég lenne nekem... Vagy kellene mindenféleképpen a a médiaszerver ehhez?

(#59745) Magnat válasza gyugyo79 (#59741) üzenetére


Magnat
veterán

Azért előtte nem árt telepíteni a htop csomit :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59746) dkess válasza Game78 (#59744) üzenetére


dkess
őstag

Megpróbálom pontokba szedni a válaszokat alább:

1.

Amennyiben mindkét Android -os box-on rendben megy minden NFS -en keresztül, akkor ezekkel "készen vagyunk". Amennyiben "megjavul" az SMB, akkor sem kell váltani - jó az NFS a Kodi -nak.

2.

A PC -nek nem ismerjük az op rendszerét pontosan. Mi lenne ez? Mondok egy példát - amennyiben pl. Win10 és a Synology -n SMB v1 van beállítva, akkor vagy a Synology -n állítunk be magasabb SMB verziót vagy a Win10 -en azt, hogy az SMB v1 is menjen.

PC -n DLNA -val ne foglalkozzunk egyáltalán. Arra jó lesz működő SMB mellett a szintén Kodi vagy bármely egyéb szimpatikus médialejátszó is (VLC is akár).

3.

TV -n DLNA. Először is milyen 3D -t nézel? Frame packed/Half-OU/Half-SBS ? A DSM 4.2 (illetve annak Video Station -je vagy Médiaszerver -e) nem hiszem, hogy bármilyen 3D BD ISO lejátszását támogatja illetve valamiért van egy olyan érzésem, hogy nem 3D BD ISO -kat szeretnél lejátszani. A Half-OU/Half-SBS -re meg elméletileg elég az Andoid box/Kodi tandem. Amennyiben a TV nem ismerné fel automatikusan a 3D -t (bár ez furcsa lenne) akkor mehet a manuális átváltás.

Első körben csináljunk egy olyan próbát, hogy a web -es Video Station -ben vagy Android -os DS Video app -ból a TV -t kiválasztva próbáljuk kiküldeni a filmet DLNA -n (akár sima 2D -s filmet). Amennyiben ugyanazon a LAN -on vannak az eszközök, akkor a lehetőséget feldobja és menne is.

Szerk.: A TV tud Samba -n keresztül is lejátszani?

[ Szerkesztve ]

(#59747) tobias40 válasza gyugyo79 (#59741) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,beléptem agy de nekem a "synosgi" parancsra nem talál semmit az ablakban..

Megcsináljam azt amit Sanya javasolt?
Köszi Sanya! :R

[ Szerkesztve ]

(#59748) RockCNC


RockCNC
senior tag

Külső hozzáféréshez tudtok ajánlani egy jó és ingyenes DDNS-t?
FreeDNS-t használtam pár évid, de valamiért ez már egy ideje nem működik.
No-Ip.com pedig havonta kell sz.rakodni...
köszönöm!

(#59749) tobias40


tobias40
veterán


Nem ezt a parancsot akartad írni?

(#59750) Sanya válasza RockCNC (#59748) üzenetére


Sanya
nagyúr

xpenology topik?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.