Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) hatesz válasza Essejó (#60348) üzenetére


hatesz
tag

Az utolsó mondatod tele van nekem ismeretlen szavakkal :DDD
Most úgy nézem működik a rendszerem, majd megnézem hogy tudom a swich-et megoldani és az én szükségleteimnek elég is lesz így

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#60352) hatesz válasza AiRLAC (#60349) üzenetére


hatesz
tag

:)) jólvanna :B

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#60353) lewisfm válasza hatesz (#60336) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A Telekomos router a wifi felől nem stabilan route-ol a LAN portjai felé.
Nekem is kellett emiatt (is) saját router.

Sagecom V3

(#60354) Digger válasza Rick4 (#60327) üzenetére


Digger
senior tag

Hol találom a NAS-ban a blokkolt IP címek listáját?

(#60355) Elemental válasza Digger (#60354) üzenetére


Elemental
addikt

Vezérlőpult - Biztonság - Fiók - Megengedő/blokkoló lista - Tiltólista.

Érdemes az engedélyezett listához hozzáadni a géped ip-jét, így az nem lesz kizárva sosem. Persze akkor statikus ip-t kell foglalni neki.

[ Szerkesztve ]

(#60356) caris1 válasza Digger (#60354) üzenetére


caris1
tag

Security / Account / Allow/Block list

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#60357) tibi3650 válasza Essejó (#60348) üzenetére


tibi3650
tag

Nem elég egy Access Point? Az csinál neked a LAN-ból Wi-Fi-t és máris lesz átjárhatóság a két hálózat között.

(#60358) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Download Station-ből 7 kivétellel eltűnt az összes seedelt torrenteket, van esély arra, hogy valami billentyűkombinációval vissza tudjam őket állítani? Az adatok megvannak, de feladatoknál semmit sem látok

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#60359) eszgé100 válasza eszgé100 (#60358) üzenetére


eszgé100
őstag

tárgytalan, újraindítás segített.
eskü még a sz.r is megállt bennem a gondolattól, hogy 559 elemet egyesével állítgassak vissza

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#60360) kewixtv


kewixtv
csendes tag

Erről hallott már valaki? "A Synology csomagok kivezetésének bejelentése"

(#60361) Magnat válasza hatesz (#60342) üzenetére


Magnat
veterán

Rákerestem az címedre a Digi honlapján, mind a 44/a-ban mind a 44/b-ben rendelkezésre áll a gigabites Digi ... hacsak nem vagy beleszerelmesedve a Telekom iptv-be (kötve hiszem) vagy a videotárba, sokkal jobban jársz a Digivel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60362) Magnat válasza kewixtv (#60360) üzenetére


Magnat
veterán

Fura, főleg a Php, miszerint kivezetik, de a függőségek miatt mégsem :U
Remélhetőleg átkerülnek közösségi támogatás alá :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60363) WaterWave válasza kewixtv (#60360) üzenetére


WaterWave
veterán

Letöltöd máshonnan:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#60364) kewixtv válasza WaterWave (#60363) üzenetére


kewixtv
csendes tag

pl: "PrestaShop"-ot nem találom sehol (syno nas-ra), kizárólag letöltőközpontban van (egyenlőre még pár napig).

(#60365) AiRLAC válasza kewixtv (#60364) üzenetére


AiRLAC
addikt

Docker-ben ott van (https://registry.hub.docker.com/r/prestashop/prestashop/), gondolom főleg ezért szüntetik meg a csomagok támogatását, kevesebbet kell karbantartani.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60366) gyugyo79 válasza kewixtv (#60364) üzenetére


gyugyo79
addikt

Inteles NAS -ra van csak.

(#60367) Essejó válasza Magnat (#60361) üzenetére


Essejó
veterán

Úgy könnyű, én a Gmap utcanézetben az oszlopon a kábelt néztem meg, és ott van.🤓

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60368) gyugyo79 válasza AiRLAC (#60365) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem inteles NAS -on és nem az ilyenek lesznek fájók ha ezeket mind így ahogy van kivennék ha kiveszik teljesen őket és nem lesz a rendszer része. Hanem a Node.js a Mono a Ruby a Java7 és valószínűleg ezek is csak egy szűk rétegnek .
Amikből pld.: Node.js amúgy azért érdekes mert egy halom saját csomagjuk használja függőségben. pld.:
node.js v12 ->> Synololgy alkalmazás szolgáltatás és a Synology calendár.
node.js v8 ->> Synololgy office.
Mint ahogy a php5.6 -t is pld: a phpMyAdmin függősége jelenleg is még holott nem feltétlen kellene...
Aztán az is lehet, hogy az ilyeneket integrálják a rendszerbe. Akinek meg valamihez egy Mono (ezt kellene amúgy nagyon tovább vinniük szerintem) vagy egy Java7 vagy Rubi kellene valamihez az vagy beszerzi alternatív forrásból és vállalja a biztonsági kockázatot vagy így járt, ha az alternatív forrásban egyáltalán talál a saját processzorához megfelelő változatot.
Mert azok a webes "alkalmazások" amikhez a futtató környezet amúgy adott a teljesség igénye nélkül : phpBB, osCommerce, PrestaShop, Drupal, Mantis stb. -t aki nem tudja ezekhez a futtató környezetet beállítani és utána elindítani az lehet, hogy jobb is ha nem is használja őket ...

(#60369) kewixtv válasza gyugyo79 (#60368) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Én (is) reménykedem abban, hogy jön a DSM 7 és már integrálva lesznek (pl: node.js). De ki tudja.
Egyéb:
Valahol olvastam, miszerint hamarosan jön a DSM 7 Beta (még júniusban) (jelenleg Preview ágon van). Nyár végén az RC és ősszel a Release. Csak ilyenkor megint az van, hogy a Synology előre nem tájékoztat semmiről, nincsnek szivárgások - pontos dátumok, semmi :D
Idén elvileg a DSx20 szériák is megjelennek (bár erről is sok a história).

(#60370) gyugyo79 válasza kewixtv (#60369) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nagyon nagy a csönd ezzel kapcsolatban és ráadásul sok a 7-el ígért fejlesztést már szerencsére behoztak aminek a durva csúszás lehet az egyik oka.

(#60371) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,
Másik témában már feltettem hasonló kérdést és választ is kaptam rá, de most újra elbizonytalanodtam.
Szóval tervezem lecserélni az Intel NUC8i5BEH Mini PC-met egy NASra. Ami mindenképp fontos az a Plex. Sajnos ami kiderült, hogy a NUC hardveres gyorsítás ide vagy oda nem képes szakadásmentesen transzkódolni 4K-ból 1080p-re. De akár a sima 1080p transzkód is akad, ha a formátum nem kompatibilis a TV lejátszójával. Emiatt amit néztem az a DS218+. Ennél ugye leírták, hogy simán viszi a 4K -> 1080p transzkódot. Na most ez tényleg igaz, főleg a Plexnél? Ma olvastam 1-2 külföldi fórumot és azt írták, hogy nem. Még hardveres gyorsítással se és csak marketing fogás volt.
Igazából valahol én se hiszem el, hogy képes lenne rá mert a NUC-ban egy i5-8259U processzor dolgozik. Míg a DS218+-ban egy Intel Celeron J3355. Összehasonlítottam a kettő procit és a NUC-ban kb 300%-al erősebb cpu dolgozik. Plusz nálam 16GB RAM van, a NASban gyárilag 2.
CPU-hoz kapcsolódóan írták, hogy igen, de a NAS Plex szervere sokkal jobban van megírva. Komolyan ennyivel jobb lenne, hogy 300%-ot vagy többet is képes javítani ezen a "gyenge" hardveren?
Igen, tudom rengeteg egyéb megoldás van a Plex-en kívül (DLNA, UMS, Emby stb) de nekem a Plex lenne a fontos.

(#60372) Thusor válasza daeyvd44 (#60371) üzenetére


Thusor
őstag

Ha nekünk nem hiszel amit eddig írtak a többiek. Itt van két cikk: [link] és [link] .
Ahogy ott is írják elég jól elboldogul a 4K tartalmakkal, de van olyan kódolás ami megizzasztja. De elsősorban megfelelő lejátszót kell használni, amihez egyáltalán nem kell transzkódolni semmit se. Így elkerülhető a dolog, és akkor csak a gigabites hálózat ami szűk keresztmetszet lehet, de ugye a 4K simán átmegy a gigabites hálózaton.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#60373) daeyvd44 válasza Thusor (#60372) üzenetére


daeyvd44
tag

Pontosan ezt a 2 oldalt is megtaláltam reggel. Valóban amíg nem kell transcode-olni teljesen jó. Sajnos azonban ez elkerülhetetlen ha szüleim is akarják használ remote-ból. Ott nincs 4K-s TV ellenben van egy MiBox 3. Majd kipróbálom azzal, hogy milyen. Itthon a MiBox S-el jól elboldogúlt 4K lejátszás során a NUC mivel Direct Play van.
De pont a fenti probléma miatt (hogy elkerülhetetlen a 4K-ból való transcoding 1080p-be) akartam volna váltani NAS-ra. Így viszont nem a DS218+ lesz a nyerő.

(#60374) gyugyo79 válasza daeyvd44 (#60371) üzenetére


gyugyo79
addikt

HA a NUC -on nem tudtad megoldani a PLEX-el, hogy jó legyen akkor a NAS -al sem fogod.Tehát ha olyan tartalmat szeretnél transzkódolni amit az a proci nem tud megoldani és tényleg a proci a kevés akkor a NAS nem lesz megoldás.
Nem is csak azért mert erősebb a proci hanem mert újabb is és így a HW támogatása is jobb.
Apollo Lake vs Coffee Lake -> Quick Sync Video format support .
Itt a PLEX listája, hogy mit lehet várni tőle 1-1 NAS -on.

[ Szerkesztve ]

(#60375) daeyvd44 válasza gyugyo79 (#60374) üzenetére


daeyvd44
tag

Sajnos ettől féltem én is.
De egyébként most kipróbáltam a transcoding-ot úgy, hogy 1080p-be váltom a minőséget és kb 40%-ig tekerte a plex a cpu-t. Szóval mostmár inkább elkezdtem gyanakodni a TV-k Plex appjára, hogy azok nem lehetnek valami jól megírt szoftverek.

(#60376) SutPet válasza daeyvd44 (#60375) üzenetére


SutPet
aktív tag

plex appal mi box-on küzdöttem. Folyamat transzkódolni akart 1-2 filmet és megfektette a procit. A vége az lett hogy kodi+plex pluginnel megy minden gond nélkül. Kodiban beállítva hogy egyből induljon is el a plex így a szülőknek nem kell azzal foglalkozni hogy még a plugint is elindítsák a kodi után. Mostmár csak az okoz gondot hogy nincs sávszél :D de az mellékes :D

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#60377) gyugyo79 válasza Thusor (#60372) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az első cikkben milyen formátumba lett Transcode -olva a tartalom, ha egyáltalán lett ???
Ha elfogadjuk azt, hogy a transcode az egy decoding -> encoding.
Akkor azt ugyan szépen leírja, hogy milyen formátumot kell dekódolnia a NAS -nak de azt már nem, hogy mibe tömöríti azt ugye nem. Ha meg csak decoding van az a lejátszása és nem az átkódolása az anyagnak nem ?
Ráadásul baromira nem mindegy, hogy HW támogatott formátumba megy és HW támogatással az decoding -> encoding vagy csak az egyik mint ahogy a kimeneti formátumnál sem mindegy, hogy az egy SD csak mobilon élvezhető valami vagy HD felbontású.
Mint ahogy a filmeknél a hang is ott van még amivel érdemes számolni amikor már a kép feldolgozás mellet alig marad teljesítmény és amire HW támogatás nincs is így ha hozzá kell nyúlni az tisztán prociból megy ...

[ Szerkesztve ]

(#60378) daeyvd44 válasza SutPet (#60376) üzenetére


daeyvd44
tag

Mivel ugye Kodi nincs Samsung TV-kre így azt hamar elvetettem. De így, hogy bekerül a képbe egy MiBox S illetve egy MiBox 3 is meg még 1 TV okosító így lehet kipróbálom ezt is. Illetve lehet az Emby-vel is teszek még 1 próbát (abban fullra kikapcsolható a transcoding, míg plex-en ugye a hangot ígyis úgyis transcode-olja).

MiBox S-en én ilyen mikroszaggatásokat vettem észre kábeles netkapcsolatnál is. De ilyen fél másodpercesek. Persze ez így élvezhetőbb meg elfogadhatóbb mint az, ha percenként megakadna 10-15 mp-re bufferelni. Plusz ezek se állandóan vannak. Van olyan, hogy 1 filmben van kb 2. De olyan is, hogy 5-6. Változó. Az már szerintem inkább hálózatingadozás lehet. Vagy még arra is tudok gondolni, hogy a Plex nem tud előtölteni hanem mindent valós időben küld fel/szed le. Tehát pl úgy mint a youtube, hogyha megállítod egy 2 percre akkor előtölti a videót.

(#60379) Thusor válasza gyugyo79 (#60377) üzenetére


Thusor
őstag

Természetes és igaz amit írsz. Ezért írtam azt, hogy ami támogatott az átmegy a DS218+-on is gond nélkül, valamint elsősorban megfelelő médialejátszóra van szükség. Mert ha az jó akkor a NAS-nak semmit se kell transzkódolnia.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#60380) daeyvd44 válasza Thusor (#60379) üzenetére


daeyvd44
tag

Persze. Ez így van. Egy jó media player bőven elég és onnantól kezdve a tv csak megjelenítő. Engem ebben az egészben ugye csak az bosszant, hogy megvesz az ember egy pl 200e Ft-os TV-t de vegyen mellé még legalább 20e Ft-ért egy médialejátszót, hogyha rendesen akarja élvezni a filmeket. De persze tudom, hogy a 200e Ft-os TV-nél nem a plexet vagy az appokat fizeti meg az ember, hanem a képminőséget. Csak azért kicsit bosszantó :)

(#60381) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok! Adott két Synology DS218j NAS. Mindkettő fix IP-vel csatlakozik a NET-re (nyilván a város két különböző pontján vannak). Össze lehet őket úgy kötni, hogy lássák egymás file-jait? Az is jó, hogy ha egy távoli gépről meghajtóként csatlakoztatva lehetne kezelni a filokat, nem pedig szinkronizálva felhőn keresztül. Lehetséges ez?

(#60382) Somatom válasza PapírVilla (#60381) üzenetére


Somatom
veterán

"Mindkettő fix IP-vel csatlakozik a NET-re"
Ezt pontosítsd légyszi! Fix külső IP -je van mindkét helynek? Vagy, csak a belső IP -ik (192.168. ...) fixek?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60383) PapírVilla válasza Somatom (#60382) üzenetére


PapírVilla
tag

Igen.

(#60384) Somatom válasza PapírVilla (#60383) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a routerben forwardolod a kívánt elérés portját, akkor külső IP:forwardolt port címen elérhető lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60385) PapírVilla válasza Somatom (#60384) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszi, de a NAS-on is be kell állítani valami? Az 5000-es címen a DSM jön be, a többit eldobja...

(#60386) Somatom válasza PapírVilla (#60385) üzenetére


Somatom
veterán

SMB nem fog menni külső hálón VPN nélkül. FTP -nek, WebDAV -nak mennie kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60387) gyugyo79 válasza PapírVilla (#60381) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehetséges.
Egy példa:
1.ik NAS -on létrehozol egy gyökér könyvtárat pld.: ftp_masiknak
Adsz rá írás / olvasás jogot annak a felhasználónak akivel majd a másik csatlakozik, ha gondolod létrehozhatsz erre egy felhasználót ennek a felhasználónak az ftp -t engedélyezni kell.
Vezérlőpult -> Fájlszolgáltatásoknál az FTP -nél sftp -t bekapcsolod
A 22 port átírod egy másik nem használtra pld: 22122
A speciális beállítások gomb és itt napló pipa és a felhasználói gyökérkönyvtár változtatásánál felhasználót akit az FTP -használatra kiválasztottál / létrehoztál megváltoztatod a ftp_masiknak -nak az FTP gyökér könyvtárat.
Azokat a mappákat amiket a másikon el akarsz érni azt bele mountolod ebbe a könyvtárba (keresőt használva itt a topikba találsz példákat). A portot 22122 -amit beállítottál beirányítod/engeded a routerbe a NAS -ra.

A másik NAS -on File Station elindít. Eszközök-> Távoli csatlakozás -> csatlakozás beállítása és itt az sftp -t kiválasztod megadod a másik nas DDNS címét a portot amit megadtál (példában 22122) meg az ennek beállított/létrehozott felhasználó nevét és jelszavát és adsz egy nevet neki. Alkalmazás után ha minden jól lett csinálva a File Station -ben ott lesz egy SFTP kapcsolat ami alatt látod azt ami a másik NAS -on a felhasználónak akivel csatlakozol beállítottál felhasználói gyökér könyvtárnak (példában ftp_masiknak) . A kapcsolatot tudod bontani (jobb egér gomb katt a kapcsolaton és lecsatlakozás) ha nem törlöd akkor bármikor kell rákattintasz elfogadod az "ujjlenyomatot" és kész ...

Így A DSM -be tudsz a webes felületen át másolgatni a 2 NAS között.

Írtad, hogy az 5000-es porton éred el most a NAS -okat.
Ha rám hallgatsz egyszer ha lesz, rászánod az időt és olvasgatsz itt a fórumba, hogy miért ne használd a http portot és pláne miért ne használd a DSM elérésére az alapértelmezett 5000/5001 -es portot. Meg úgy általában az alapértelmezett portokat miért jó másra cserélni ha arra van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#60388) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Érdekességnek írom, hogy ma egy ismerős megkért, hogy rakjak fel neki VMM alá android-x86 -t és annyi változás történ az óta, hogy itt kkm0614 -nek megnéztem, hogy telepíthető -e, hogy van QEMU hálózat támogatása és lesz egy virtuális wifi amin keresztül van rajta hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#60389) Somatom válasza gyugyo79 (#60388) üzenetére


Somatom
veterán

De mi a terve vele? Androidos alkalmazásokat futtatni távoli asztali eléréssel?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60390) gyugyo79 válasza Somatom (#60389) üzenetére


gyugyo79
addikt

Androidos alkalmazást "futtatni" (elérni) böngészőben. Én nem szoktam az embereket a kattanásikról faggatni sőt győzködni is csak ritkán, hogy ha szerintem hülyeség amit kitaláltak ...

[ Szerkesztve ]

(#60391) Somatom válasza gyugyo79 (#60390) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, megértem. Csak azért érdekelt, mert nekem az a kattanásom, hogy évek óta alapértelmezetten Androidot használok asztali módban is. Ha van egy kliensgép, amin eléri a NAS -on futó Androidot, akkor futhatna azon a gépen is az Android. Nálam is trial bootban van Android, Linux, Win.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60392) gyugyo79 válasza Somatom (#60391) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez egy cég ahol több felhasználónak kell ugyan azt látni és HW az fix amihez licence kapnak ( Így egy böngésző ablakban mindenki látja a kimenetét az alkalmazásnak ). Nyilván megvehetnék a licencet több eszközre is de első körbe megnézik, hogy működik-e így ....

[ Szerkesztve ]

(#60393) Somatom válasza gyugyo79 (#60392) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem működnie kéne. Nekem a 64 bites Remix OS v3 egy Vorke V1 -en fut, aminek a "lelke" nagyon hasonló ahhoz a Synoéhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60394) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az vajon mitől lehet, hogy a NAS-on (DS118) pár napja folyamatosan leáll a PLEX szerver és csak a csomagkezelési központban újra rányomva a plex-nél a futtatásra működik újra. De sajnos nem sokáig (kb. 10 perc), szóval konkrétan használhatatlan így.

Már újra raktam a plexet. A plex oldalán a FAQ-ban írt FileBot-t is telepítettem, de nem segített.
Valaki tapasztalt ilyet? Egy frissítés szúrhatta el? Mi lehet a megoldás?

(#60395) csiritel válasza Magnat (#60232) üzenetére


csiritel
csendes tag

Transmission torrentet használok. A letöltési mappa a Downloads mappa. A gondom az, hogy a Médiaszerver nem akarja indexelni ezt a mappát (hiába van hozzáadva és kijelölve az indexelendő mappák között), ezért a letöltött filmek addig nem jelennek meg a megosztásban (LG TV DLNA megosztásban nem látja őket, lejátszani meg csak innen tud), míg manuálisan nem indítok rá egy indexelést. Korábban itt írtátok, mit kellene a Transmissionban módosítani ahhoz, hogy letöltés után automatikusan indexeljen, ezt meg azért nem tudom megcsinálni, mert SSHban adminként belépve Midnight Commanderrel nem tudok módosítani semmit, "permission denied" fogad.
Azt meg végképp nem értem és fogalmam sincs, mi okozza, hogy a Plex lista nézetben látja az összes letöltött fájlt mappaként, de néhány elenyészően kevés kivételtől eltekintve a mappába nem lát semmit: üres mappa-t ír ki...

A vájtfülű hallgatónál csak a vájtszemű néző a rosszabb!

(#60396) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

a nas-ra dugott külső usb meghajtót hogyan tudom "megosztott mappává" tenni? vagy a külső meghajtón lévő egyik mappát hogyan tudom "megosztott mappává" varázsolni.

(#60397) AiRLAC válasza csiritel (#60395) üzenetére


AiRLAC
addikt

A Transmissionra majd válaszolnak (az én válaszom az lenne hogy használj DS-t), de erre igen: "SSHban adminként belépve Midnight Commanderrel nem tudok módosítani semmit, "permission denied" fogad."
sudo minden parancs elé
vagy sudo -i és akkor root vagy

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60398) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#60396) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlőpult -> külső eszközök -nél be lehet állítani, hogy kik kapjanak kb rögtön jogot külső eszköz csatlakoztatásánál,.
A Syno ha jól felismeri az külső USB meghajtót akkor felcsatolja usbshareXY alá és akinek van joguk látni (fenti beállítás azoknak megjelenik rögtön). Amúgy a vezérlőpulton a többi gyökérmappa közt ott van az administratos csoport tagjainak és tudnak adni jogot maguknak meg másnak.

[ Szerkesztve ]

(#60399) hatesz válasza Magnat (#60361) üzenetére


hatesz
tag

Köszi szépen hogy ezzel fáradtál, de egyelőre maradnék a Telekomnál, Magenta 1-gyel elég jó áron van a mobil+tv+internet.
Majd ha vége a költözésnek meg minden mással is végzek itt a ház körül, akkor visszatérek a témára és lehet váltok.

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#60400) Somatom válasza gyugyo79 (#60398) üzenetére


Somatom
veterán

Syno milyen partíciókat kezel USB -n? EXT3, EXT4 megy neki? Van egy 2TB -os HDD -m, amit beleraknék. Az adatok egy másik 2TB -oson vannak, ami most a Zyxel 310 -ben van. Arra gondoltam, hogy gyorsabb lenne a másolás, ha nem a két NAS -t kötném össze, hanem USB -n csatlakoztatnám a Zyxel -ből kivett HDD -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.