Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Dave™ válasza Egon (#60796) üzenetére


Dave™
nagyúr

6,5cm magasságban az a pár milliméter és csak az iLO fogyaszt 5-6W-ot még akkor is, ha ki van kapcsolva, tehát az egész nem nagyon tud 30W alatt megállni az ipari delta ventilátorral ami az egészet hűti (azt se felejtsük el, hogy 3. generációs intel van benne), meg ugye egy rég kifutott modellről van szó ami anno nyomott áron volt, de ha mindezektől eltekintünk, akkor tényleg tökre összehasonlítható :) Nem kötelező egyébként Synology-t venni ha túlárazottnak tartod, van rengeteg egyéb alternaítva. Ha azért használod mert a DSM-et tartod a legjobbnak a piacon akkor meg elég relatív a túlárazott jelző, nem igaz?

szelim74: Gen8 Microserverről volt szó, az egy kompakt kocka, de még az is jóval nagyobb mint pl. a DS420+. Viszont az előbbi tényleg szerver örökségekkel bír: a ventilátor a külső hőmérséklet által szabályzott, 25 foknál már nem halk, a boot emlékeim szerint olyan 1-2 perc mindennel együtt és éktelen hangosan tudott sípolni is a kis onboard buzzerrel, de ezeket meg a fogyasztást leszámítva tényleg észre sem veszed a különbséget egy gyári Synology-hoz képest ;]

[ Szerkesztve ]

(#60802) szelim74 válasza Egon (#60796) üzenetére


szelim74
csendes tag

Neked ennyi, 15 perc, vagy 30. Másnak meg sok-sok óra utánaolvasás, szívás a beállításokkal, fórumbam turkálás, másoktól segítségkérés mert valami még minden nem úgy jön össze, szerencsés esetben ismerős szívességből megcsinálja, szerencsétlen esetben megoldja neki egy fizetős szaki pénzért. S ennél a pontnál - valljuk be - még mindig nincs vége. Ez a megoldás egy elég szűk körnek megfelelő és működő megoldás. Nekik viszont kétségkívül az, csak nem ez a mérce szerintem.

(#60803) gyugyo79 válasza r4z (#60799) üzenetére


gyugyo79
addikt

"A problemam az, hogy a kerdezo kapasbol le van ugatva es el van kuldve innen"
És lássuk be szíve joga bárkinek ezt megtenni itt annak akit ez zavar! A pofátlanság ott kezdődik amikor valaki azt csinálja amit te vagy aki elkezdi ezt nem figyelmen kívül hagyni és neki áll feljebb.
Ha már lopott valaki az ezt a kis atrocitást viselje el azoktól akit ez zavar, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#60804) r4z válasza gyugyo79 (#60803) üzenetére


r4z
nagyúr

Szoval akkor nem az a gond, hogy kulonbozik a ketto, hanem csupan erzekenyen erint itt egyeseket, hogy a kerdezo nem koltott az eszkozre annyit. Mar ertem ;)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#60805) Elemental válasza r4z (#60804) üzenetére


Elemental
addikt

Ez egy elit klub, csórók ide nem jöhetnek.

;]

(#60806) Dave™ válasza r4z (#60804) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez pont olyan, mint a bliccelés. Ha te kifizeted a jegyet, más meg nem, akkor helyette is te fizetsz. Lehet hozzá pc módon tapsolni, illetve lehet ellenérzést megfogalmazni is. Engem személy szerint hidegen hagy, ami picit zavar ha valaki még azokat nézi hülyének burkoltan akik fizetnek azért, amit végeredményben ő is használ, ingyen. Nem nehéz beáltni, hogy a fizető felhasználók nélkül neki se lenne mit használnia. De ez van, nem vagyunk egyformák :)

(#60807) Ablakos


Ablakos
őstag

Nézegettem több lemezes (=>4) Synokat, de a specifikációban nem tudom melyik jelenti a hardveres RAID (>5 ) támogatást. Vagy mindegyik képes hardveres támogatásra?

(#60808) Somatom válasza gyugyo79 (#60803) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ez a lopás dolog? Ha a szoftver nyílt licensz alá tartozik, akkor nem lopás. Kíváncsiságból megnéztem a Xpenology topik összefoglalóját. Világosan írja, hogy mik kerülnek azonnal törlésre. Ezek a szabályok itt is érvényesek. Szvsz. nem "sértődősködni" kell, hanem az ilyenekre nem válaszolni és/vagy töröltetni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60809) AiRLAC válasza Ablakos (#60807) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szoftveres a RAID mindegyikben, de pont ez az előnye.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60810) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok!
Beüzemelés alatt van egy synology nas, és az lenne a problémám, hogy a transmission-nek a default video mappába csináltam egy almappát, de amikor le akarok tölteni a transmission azt írja ki hogy error: premission denied.
Ill. a hálozati meghajtót szeretném csatlakoztatni, de csak úgy tudom ,hogy külön-kölön (music, video, photo, plusz amiket pluszba csináltam)?

[ Szerkesztve ]

(#60811) Elemental válasza thornadoj (#60810) üzenetére


Elemental
addikt

Vezérlőpult - Megosztott mappa - kijelölöd azt a megosztott mappát, aminél ezt írja ki - Szerkesztés - Engedélyek - legördülő menüből Rendszer belső felhasználói - sc-transmission-nek írás/olvasás jogot adj. Szintén legördülő menüben Helyi csoportok - sc-downloadnak is adhatsz írás/olvasás jogot.

(#60812) sziszi-fuszi válasza szelim74 (#60800) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Valamit nagyon benéztél. HP microserverről van szó! Erről!

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#60813) BeeGee2115 válasza Thusor (#60761) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

DS218+ és egy 10TB WD NAS HDD --> közel 24 óra volt a paritás ellenőrzés. :U

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#60814) M_Joe


M_Joe
újonc

Sziasztok! Van valamilyen megoldás arra, hogy (tv, médialejátszó) úgy lássa a nas-on (DS415play) a mappastruktúrát és az usb-n nas-hoz csatlakoztatott vinyókat, mint a pc és ne csak a music, foto, video mappákat?

[ Szerkesztve ]

(#60815) szelim74 válasza sziszi-fuszi (#60812) üzenetére


szelim74
csendes tag

Mondhatjuk így is, de csak HP G8 volt a kommentben amire válaszoltam, ez meg akármi is lehet. Lehet nem olvastam vissza Ádám-Éváig. :DD

[ Szerkesztve ]

(#60816) szelim74 válasza Dave™ (#60801) üzenetére


szelim74
csendes tag

Ja igen köszi, felhívták már rá a figyelmem. De azt lehet még kapni?

(#60817) Dave™ válasza szelim74 (#60816) üzenetére


Dave™
nagyúr

Évek óta nem, és igazából csak egy bizonyos ideig volt igazán jó áron, amíg a HP megtámogatta hogy terjedjen. Gondolom az volt az ötlet, hogy megveszik az SMB-k aztán mivel annyira elégedettek majd HP szervert vesznek ha bővítenek.

(#60818) szelim74 válasza Dave™ (#60817) üzenetére


szelim74
csendes tag

Hát akkor ez most mitől alternatíva?

(#60819) Dave™ válasza szelim74 (#60818) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mert ő vett egyet 5 évvel ezelőtt akcióban 60-ért.

(#60820) szelim74 válasza Dave™ (#60819) üzenetére


szelim74
csendes tag

Én meg júniusban vettem 150k-ért egy 2019 májusi, mindössze 1 hónapot ment 1618+-t 8 GB RAM-mal (2021 májusig garis), mégsem propagálom senkinek. Bár elismerem, ez jóval extrémebb példa és nem az én érdemem. :P

[ Szerkesztve ]

(#60821) Dave™ válasza szelim74 (#60820) üzenetére


Dave™
nagyúr

Átveszem 140-ért, de csak mert összesen 2 hónapot ment eddig ;]

szerk: ha valami érthetetlen, az a Synology-k használtpiaci árai. Kb. az új árak nettó környékén mennek, vagy drágábban. Legalábbis amit én szoktam látni.

[ Szerkesztve ]

(#60822) AiRLAC válasza Dave™ (#60821) üzenetére


AiRLAC
addikt

Abszolút érthető, jól tartják az árukat még a német piacon is+ erre jön még az árérzékeny magyar vásárló.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60823) gyugyo79 válasza Somatom (#60808) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az XPenology topik összefoglalója egy Gipsz Jakab erkölcsi gondolatai által összerakott valami, tehát kb. ami XY szerint még belefér. De ha nagyon elkezdené bárki komolyan forszírozni kb. be is zárnák a topikot.
Maga a DSM nem szabadon felhasználható (ezt linkeld, hogy hol írták, mert szerintem tuti nincs az összefoglalóban ilyen) lényegében külön nem is érhető el csak a saját hardvereivel árulja és nem véletlenül kerül annyiba a komplett megoldás amennyi mert az a HW+szoftver+ támogatásból áll össze.

Tehát az XPenologyt legalább annyira használja bárki legálisan mint amennyire egy feltört játékkal játszik vagy egy egyéb feltört szoftvert használ.

Csak, hogy számosítsuk is a Virtual DSM 3 évere 67 000 Ft mert az az ami megvehető pld.

[ Szerkesztve ]

(#60824) Somatom válasza gyugyo79 (#60823) üzenetére


Somatom
veterán

Mit kéne linkelnem? Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam:
"Ha a szoftver nyílt licensz alá tartozik...."
Ha nem, akkor ez warez, amit tilt a fórumszabályzat. Ebben az esetben sem a sértődősködés a megoldás, hanem szólni a nagybetűsöknek, hogy tiltsák be a Xpenology topikot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60825) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem kínálja a DSM a PostgreSQL telepítőt. Lehet alkalmatlan a hardverem (DS211+)
Akinek modern/combosabb doboza van légyszi nézzen rá van-e ilyen DB kezelő a kínálatban.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#60826) gyugyo79 válasza Ablakos (#60825) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból a rendszer használja sok mindenhez így fut alapértelmezetten. Nálam a 918+ -on
postgres -V ->

postgres (PostgreSQL) 9.3.25

rootként psql postgres postgres és utána \l és látod nálad milyen adatbázisok vannak benne...

[ Szerkesztve ]

(#60827) Ablakos válasza gyugyo79 (#60826) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez nem is jutott eszembe. Esetleg iPKG keresztül lehet magasabb verziót telepíteni. 12-es kellene mindenképp.
Köszi.

(#60828) gyugyo79 válasza Ablakos (#60827) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sosem volt ilyenre szükségem ezért ha olvastam is csak érintőlegesen, erről a részéről a psql mahinálásról ezért nem tudok okosat mondani.
Az iPKG -hez vagy bármi ahhoz hasonlóhoz olyan módosítások kellenek amikkel ugrik a Syno support. De attól még ez ugye nem egyenlő azzal, hogy mit lehet csak jó ha tudjuk mielőtt belevágunk.

Az tuti, hogy láttam inteles NAS -okhoz biztos (de lehet volt másokhoz is) valami nem angol nyelvű oldalon *.spk telepítő csomagokat. Meg olvastam mókolgatásról is de ez nagyon nem tetszett, hogy azok is frissítés függőek voltak (tehát soknál Syno verzió frissítés után vissza kellet másolgatni a módosításokat). De azt sem tudom jelenleg pontosan mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#60829) Ablakos válasza gyugyo79 (#60828) üzenetére


Ablakos
őstag

Én sem szeretem az ilyen hackket. Küszöbön a 13-as postgre és a 9-essel nyomul a doboz. Értem, hogy bolond biztos alapra akarnak építeni, de legalább a lehetőség meg lehetne. De hát ez van.

(#60830) gyugyo79 válasza Ablakos (#60829) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én egy bizonyos szintig simán bevállalom a mókolást, csak az sokat segít, hogy azt ami neces azt amennyire lehet tesztelem a Virtuál DSM -en. Meg utána olvasok amennyire csak tudok, hogy tudjam a következményeket.
Mióta van Docker az ilyenek még inkább marginális igények az ő szempontjukból ráadásul a felhasználók jelentős részét sem motiválja már annyira, hogy zargassák a Synot az ehez hasonló igényekkel, mivel akinél az opció az megold abba minden ilyet. Nekik meg amire használják több mint elég és jó ez a verzió is. Bár tudom ez téged nem boldogít.

(#60831) Multibit válasza M_Joe (#60814) üzenetére


Multibit
veterán

Igen. Sima NFS-sel, SMB-vel el lehet érni a NAS megosztott mappáit. Más kérdés, hogy a tévék általában DLNA-val barátkoznak, kevesebb olyan típus van, ami kezeli a mezei net share-t. Tehát, inkább mediaplayer javasolt, mint a tévé beépített lejátszója (egyéb okból is).

(#60832) AiRLAC válasza Ablakos (#60827) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi az ami miatt feltétlenül 12-es kell?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60833) Nixon18 válasza Nixon18 (#60771) üzenetére


Nixon18
senior tag

Erre esetleg tudtok mondani valamit?

Köszi!

(#60834) Ablakos válasza AiRLAC (#60832) üzenetére


Ablakos
őstag

CMS alkalmazásnak kell adatbázis. De az én dobozom úgyis gyengusz. Csak tesztelés miatt nem állok neki széthekkelni a Synomat.

(#60835) gyugyo79 válasza Nixon18 (#60833) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mármint % -osan ? Azt nem tudom
Azt tudod megnézni másik gépről a webes felületen, hogy "dolgozik" e még. Ez a drive rendszergazdai konzolján a naplóba+kliens listában látszik. A naplóba kerülnek új fájlok a kliens státusza meg 'szinkronizálás', míg ha nincs adat mozgás akkor online/offline a státusz attól függően van e kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#60836) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Aki használ a nasban SSD kötetet, kiírja a kondiciót %-ban?
Eddig egy adata volt a gépben azt megjelenítette, most betettem egy Samsung EVO-t és azt mondja "normal".
Ráadásul eddig be lehetett 1-99 közötti értékre riasztást tenni, hogy csak 2-20% közöttre.
Ez mind egy frissítés áldozata lett vagy a samsungot nem szereti az OS?

(#60837) Nixon18 válasza gyugyo79 (#60835) üzenetére


Nixon18
senior tag

%-osan gondoltam.
De azt írja jelenleg, hogy offline, de hiányoznak fájlok. Elképzelhető, hogy kikapcsolták az irodában a gépemet.
Nem tudom mennyi idő kell gigabites interneten keresztül kb 100 gb- adat átszinkronizálásra, de nem sikerült.

(#60838) dkess válasza BeeGee2115 (#60813) üzenetére


dkess
őstag

Ez függhet a HDD mérettől is (azzal kapcsolatban amire válaszoltál; kicsit részletesebben nagyjából: [link] )

Hasonlóan FYI - csak az összehasonlíthatóság kedvéért. DS218+ és 3 db WD Red 10 TB (SHR egy HDD adatvédelemmel - kb. a Syno -s RAID5 -nek felel meg) kevesebb, mint 24 óra. Emlékeim szerint olyan 20 óra lehetett. Amit aztán felmásoltam rá az jóval hosszabb volt - az volt valamivel több, mint 24 óra ...

Pedig ez egyszem eSATA kábelen (DX517) keresztül a 3 db HDD - nem is a DS218+ belső HDD helyein ...

Kicsit más és általánosabban az Xpeno -s témakörhöz. Igazából nem csak az érdekes, hogy nyílt licensz vagy éppen vásárlós (vagy egyéb pl. kereskedelmi hálózaton nem elérhető), hanem az is, hogy egy adott programot nem törhetsz meg, a kódot nem fejtheted vissza (értelemszerűen nem is terjesztheted tovább) stb. Azaz hülye példa egy Win10 -et, ha a licenszét megveszed, attól nem válsz jogosulttá azt megtörni vagy ilyen módon funkcionálisan megváltoztatott verzióját használni. Az "Xpenology -s szakácskönyv" így kezdődik:

- Végy egy megtört programot, melynek neve legyen Xpenology ... :)

(#60839) gyugyo79 válasza llacee (#60836) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kingston NVMe és Samsung SSD -nél is normál -t ír csak nálam is (az i-re ami mellette van írja melyik S.M.A.R.T -értéket kell megnézni ha érdekel és mi az ami alapján ő a % -t is írná ez a 2 SSD esetén más pld.).
A beállításoknál továbbra is ott van nálam, az "SSD becsült éltartalmára vonatkozó értesítés" rész

[ Szerkesztve ]

(#60840) thornadoj válasza Elemental (#60811) üzenetére


thornadoj
aktív tag

köszönöm! :R

(#60841) AiRLAC válasza hunscripter (#60776) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre egy sima sleep/poweroff időzítés a NASon nem jó? Ébresztésre pedignegy wake-on-lan scriot a PCn?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60842) djzolee91 válasza dkess (#60740) üzenetére


djzolee91
tag

Felmérjük még a kollégákkal, hogy milyen nagy tárhelyre van szükségük.

Azt lehet tudni, hogy Synology nas-on a rendszer és stb dolgok számára mennyi tárhely szükséges a vinyóból? Azt olvastam itt, hogy a betett vinyókból csípi le ezt.

Ha 3 terra maradna, akkor a WD30EFRX raid1-hez ajánlott (többek között pl az smr problémát illetően)?

[ Szerkesztve ]

(#60843) Borisz76 válasza djzolee91 (#60842) üzenetére


Borisz76
veterán

2 Tb-s lemez így fest.

3 partíció van a lemezen :
- Rendszer
- Gyorsítótár
- Adatoknak

Tehát lecsíp a lemez méretéből de nem jelentős mennyiséget.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60844) Magnat válasza dkess (#60838) üzenetére


Magnat
veterán

A Win10-es példa annyiban sántít, h a DSM azzal ellentétben opensource cuccokból van összerakva, úgy rémlik, h vmi ilyesmi oka van annak, h nem egyértelmű a Xpenology státusza legalitás tekintetében.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#60845) M_Joe válasza AiRLAC (#60832) üzenetére


M_Joe
újonc

Köszönöm

(#60846) gyugyo79 válasza Magnat (#60844) üzenetére


gyugyo79
addikt

10 tévhit a nyílt forráskódú szoftverekről
#5 Nem kell értük fizetni
Míg az open source szoftverek alapvető jellemzője az ingyenesség, ez nem jelenti azt, hogy egyes kiegészítő funkciókért, dokumentációért vagy egyéb járulékos szolgáltatásért ne kellene fizetni, ha a szoftverfejlesztő vállalkozás nem elégszik meg a nyílt forráskódú szoftver alapverziójával és ingyenesen elérhető dokumentációjával. Az sem kizárt továbbá, hogy egy szoftver nyílt forráskódú legyen amellett, hogy licencdíjat is kell érte fizetni.

Hogy érthető legyen nem a linux kernelt, az amúgy ingyenes szoftvereket fizettetik ki veled hanem a kezeléshez írt DSM felületet pld...

Javaslom megnézni a VDSM árát ami egy 3 éves használatra megvehető DSM licence (ami megint csak HA van rendes Synology NAS -od DSM -el használható jogtisztán) ...

[ Szerkesztve ]

(#60847) Dave™ válasza Magnat (#60844) üzenetére


Dave™
nagyúr

A DSM-nek elérhető a forráskódja (gondolom azért mert a Linux kernelre épül), viszont a Xpenology bootloadere valami visszafejtett cucc, nem véletlen kell vele mókolni.

(#60848) Met válasza AiRLAC (#60751) üzenetére


Met
nagyúr

Ez valóban megoldotta, köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60849) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan torrent kliens synology NAS-ra, amely iOS rendszerről könnyen elérhető és kezelhető?

Köszönöm szépen!

(#60850) soma2011


soma2011
friss újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni VPN beállításban. Adva van egy DS218-as eszköz amire letöltöttem a VPN szerver csomagot. PPTP kapcsolódást állítottam be, majd a tűzfalon a NAS illetve a router tűzfalán ip cím és port cím kiengedve. Távolról vezetékes interneten és wifin is működik a VPN kapcsolódás tökéletesen. Segítségem a hotspoton keresztüli elérésben lenne, azon keresztül nem megy. Mobilinternet megosztáson keresztül a gépen van internet csak a VPN kapcsolat nem jön össze. Esetleg erre tipp javaslat, ötletet tudnátok adni? Hiba619: Nem sikerült kapcsolatot létrehozni a távoli számítógéppel ezért a kapcsolathoz használt port le lett zárva.
Próbáltam Win7 és Win10 alól is és a hiba ugyanaz illetve Telenor és Vodafone mobilhálózattal is.
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.