Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) Dusee válasza Dusee (#59882) üzenetére


Dusee
őstag

Erre semmi ötlet? :F

szerk.: megoldottam, IPv6 kikapcsolása után faja, hátha más is szívna vele.

[ Szerkesztve ]

(#59902) AiRLAC válasza Dusee (#59901) üzenetére


AiRLAC
addikt

SMB minimum verzió legyen SMB2, maximum pedig SMB3. Gondolom csak kábelen van a gép csatlakozva, ugye?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59903) grrobee válasza Essejó (#59895) üzenetére


grrobee
csendes tag

Ezt értem én is, na de minden IP címről? A mobil net-et nem egészen értem. VPN-el próbáltam kívülről. Cloud nincs beállítva. Itt valaki, vagy valami garázdálkodhatott, hogy minden IP le van tiltva, esetleg valami rendszerhiba. Még szerencse, hogy a megosztott mappákhoz hozzáférek. Minden esetre nem arról van szó, hogy elírtam a jelszót, mert azt biztos jól írtam be.

(#59904) Essejó válasza lacoszka (#59899) üzenetére


Essejó
veterán

Tölts le egy a lista elején lévö XXX. Filmet és nézd meg, hogy azt mennyien viszi. Ha senki, akkor gyanakodhatsz, hogy valami nem jó.:)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59905) Essejó válasza grrobee (#59903) üzenetére


Essejó
veterán

Családon belül valaki véletlenül nem irta át?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59906) lacoszka válasza Essejó (#59904) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Na erre kiváncsi vagyok kiprobálom

(#59907) Magnat válasza grrobee (#59903) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg elég fura, ssh-n sem enged be?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59908) grrobee válasza Essejó (#59905) üzenetére


grrobee
csendes tag

Céges, nem otthoni. Nem valószínű, hogy kolléga.

(#59909) grrobee válasza Magnat (#59907) üzenetére


grrobee
csendes tag

PUTTY-al azt irja: "Server unexpectedly closed network connection". De az is lehet, hogy le lett tiltva az SSH, már nem emlékszem.

(#59910) grrobee válasza Essejó (#59905) üzenetére


grrobee
csendes tag

Nincs esetleg a konzol felületen feloldási lehetőség? Sajnos most nem vagyok a helyszínen, ezért nem tudom megnézni.

(#59911) Magnat válasza grrobee (#59909) üzenetére


Magnat
veterán

Hát ha sehogy sem tudsz belépni, akkor tudod resetelni a hálózati beállításokat (meg az admin accountot): [link]
(Mondjuk ehhez kell vki aki megnyomja a gombot)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59912) grrobee válasza Magnat (#59907) üzenetére


grrobee
csendes tag

Találtam leírást SSH-val feloldást, de hogy tudok SSH-val bemenni. PUTTY-al nem megy, vagy nem jól csinálom.

(#59913) grrobee válasza Magnat (#59911) üzenetére


grrobee
csendes tag

Ebből nem lehet adatvesztés?

(#59914) grrobee válasza Magnat (#59911) üzenetére


grrobee
csendes tag

És még annyi, hogy két NAS van tükörbe rakva, ami bonyolítja a dolgot. Ebben az esetben melyik NAS-t reseteljem. Mind a kettőt, vagy csak a mastert? Így tükörben 3 IP-je van, 1 a tükörnek, és 1-1 a fizikai NAS-oknak

(#59915) balu1977


balu1977
senior tag

Sziasztok! Mitől lehet ,hogy mióta új routerem van sokszor beindul a hűtésem a nason? Reggel mikor elmentem otthonról,direkt kihúztam a net kábelt és egyszer se kapcsolt be.

(#59916) Dusee válasza AiRLAC (#59902) üzenetére


Dusee
őstag

Igen, CAT6 kábelen van a NAS és a PC is, gigabites minden switch/router a hálózatban.
Mint írtam megoldódott, az IPv6 volt a hiba oka, kikapcsoltam és így már mindkét irányban jó a sebesség SMB-n :R

[ Szerkesztve ]

(#59917) Magnat válasza grrobee (#59912) üzenetére


Magnat
veterán

Igen tudom, pont ezért kérdeztem, h beenged-e ssh-n, de sejtettem, h nem fog beengedni ... adatvesztés elvileg nem lehet, mert ez a Syno által ajánlott metódus, de én még nem csináltam soha ... azt kell resetelni amelyik nem enged be, utána visszaállítani az admin accountot meg az ip címeket, portokat, mindent amit a leírás szerint töröl.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59918) grrobee válasza Magnat (#59917) üzenetére


grrobee
csendes tag

Itt olvastam, hogy lehet SSH-val törölni a tiltó listát, tehát elméletileg be kellene tudni lépni így is.

(#59919) Magnat válasza grrobee (#59918) üzenetére


Magnat
veterán

Sajnos nem, ha kizárod magad valahonnan akkor minden protokollon kizárod ha jól tudom, csak azt remélem, h mivel nálad vmi anomália van, ssh-n mégis be tudsz lépni. Ha megnézed a kommenteket, ott is azt írta vki, h egy másik szerveren keresztül lépett be ssh-n. Ezt esetleg mondjuk te is meg tudod próbálni a tükör gépről.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59920) AiRLAC válasza balu1977 (#59915) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolod hogy a kettő dolognak köze van egymáshoz?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59921) Magnat válasza AiRLAC (#59920) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h a régi kisebb throughputot tudott lan és wan között, és most jobban pörög a seed.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59922) balu1977 válasza AiRLAC (#59920) üzenetére


balu1977
senior tag

Biztos vagyok benne.

(#59923) AiRLAC válasza balu1977 (#59922) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez ilyen titkos nas vagy van típusa is?;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59924) Borisz76


Borisz76
veterán

DSM Version: 6.2.3-25426

Mindkét NAS-omnál megjelent.
Van aki már telepítette ? Megy rendesen ?

(2020-05-13)
Important Note
1.
The update is expected to be available for all regions within the next few weeks, although the time of release in each region may vary slightly. If you want to update to the latest version now, please go to Download Center and manually update your DSM.

2.
This update includes fixes to the below issues mentioned in 6.2.3-25423.

-Fixed the issue where the automatic mounting of encrypted shared folders might result in the loss of indexing rules and the failure of the search function.

-Fixed the issue where the Synology NAS equipped with NVMe device might be woken up from hibernation by the update of NVMe device's health status cache.

3.
This update will restart your Synology NAS.

4.
Removed the support for Google Cloud Print in DSM 6.2.3 and above.

5.
To avoid the interruption of iSCSI service, the automatic DSM update and your power schedule to shut down may not be executed as expected if there are any active iSCSI sessions.

6.
Removed TWNIC from the list of DDNS service providers on DSM 6.2.3 since TWNIC will stop accepting new registrations for DSM as of Jul. 1, 2020. Your current TWNIC DDNS services can still be used and edited but will not be available again once deleted from DSM.

7.
This is the last major DSM version (6.2) that supports the video conversion to .flv and MPEG-4 Part 2 on certain models (RS814, RS214, DS414, DS414slim, DS414j, DS216se, DS215j, DS214+, DS214, DS214se, DS213j, DS120j, DS119j, DS115, DS115j, and DS114) in consideration of the termination of Adobe's support for Flash Player by the end of 2020.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59925) poirot válasza Borisz76 (#59924) üzenetére


poirot
senior tag

Felraktam, semmi különlegességet nem tapasztaltam, az újraindítás után, még a csomagokat frissítette. Ennyi.

(#59927) WaterWave válasza Borisz76 (#59924) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam is jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#59928) Essejó válasza Borisz76 (#59924) üzenetére


Essejó
veterán

Csak sugom, hogy egy HP Gen8-on is fut már.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59929) dkess válasza Borisz76 (#59924) üzenetére


dkess
őstag

Megnéztem mi ez a frissítés, de még nem raktam fel. Ami érdekes, hogy ez nem az a 6.2.3-25423 verzió melyet majd másfél hónapja (2020.04.15 óta) sokan vártak, hogy felajánlja a DSM frissítésre. Volt is aki nem győzte kivárni és kézzel felrakta. Ez ugye azóta sem jött fel nálunk. Akkor volt is róla szó, hogy nem kell "kapkodni" ezzel, ha csak nincs minket is érintő kritikus javítás, hanem belefér, ha a világ másik felén "bétatesztelnek egy verziót" és hozzánk már csak a kipróbált vélhetőleg jó verzió (akár a javított) jut el.

Nos, eme verziónak a leírása már változott is - így kezdődik: "This update has been recalled on May 13 ..." . Azaz az járt jól aki türelmes volt, mert visszavonták ezt a frissítést ...

Két nappal később jött is az általad is említett 6.2.3-25426 új verzió egy raklap hibajavítással - közte annak a problémának a megoldásával is, mely indokolta az előző 6.2.3-25423 visszavonását. Másfél hét és ez a legújabb már nálunk is elérhető - remélhetőleg ezzel már nem lesz komolyabb gikszer ...

(#59930) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Az alábbi problèmával találtam szemben magam:
Van egy DS218play nas, ami csatlakozik egy Asus Rt-AC65p routerre, amin keresztül (ac wifin) küldöm az LG (b7v)-re a lehető legszebb minősègben a filmeket. 2 hónapja állítottam a routert rendszerbe, mert a szolgáltatói "n" wifin akadtak a nagyfelbontású filmek. Az új routerrel megszűnt, ellenben ma egyik pillanatról a másikra visszatèrt az akadozás. Frissítettem a nast, visszaállítottam gyárira a routert, tv-t... újraindítottam mindent, de az akadás maradt.
Mi lehet a gond? A winyó (2tb wd red) gyorstesztjère hibátlant dob a nas, de van benne -1300 nap üzemidő.
Telón asus programmal èlő statisztikában azt látom, hogy durván ugrál fel-le a küldött adatok mennyisège. Okozhatja ezt az öreg winyó a nasban?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59931) balu1977 válasza AiRLAC (#59923) üzenetére


balu1977
senior tag

dns 320. Egész este bekapcsolgatott megint a hűtés,mert gondolom pörgeti a hddt. Ha nincs a routerra (redmi ac2100) kötve akkor nem és az előző routerral se csinálta.

(#59932) AiRLAC válasza balu1977 (#59931) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez hogy jön a Synology topicba?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59933) Patice válasza Zsmester89 (#59930) üzenetére


Patice
Topikgazda

TV véletlenül nem állt át n-es wifire?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59934) Zsmester89 válasza Patice (#59933) üzenetére


Zsmester89
őstag

Más a neve s a kódja is az ac-nak, arra van csatlakoztatva. :(

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59935) hatesz


hatesz
tag

Sziasztok!
Még 2017 elején vettem egy Synology DS115j 2TB-ot. Torrent filmek letöltésére használom és egy Zidoo médialejátszón keresztül nézem (Kodival) a filmeket.
Sajnos egyre több szektorhibát jeles a cucc, viszont a garim már ugrott. Így ideje lenne vennem egy úgy merevlemezt.
Ebben szeretném a segítségeteket kérmi: mit/honnan vegyek bele? Hogy fogom majd belerakni és a rendszert újra telepíteni?
Előre is nagyon köszönöm! :R

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#59936) Magnat válasza Zsmester89 (#59934) üzenetére


Magnat
veterán

Első körben csatlakozz fel az ac-s wifin egy géppel és: ping -t <nas címe>
Nézegesd egy darabig a válaszidőket, mennyire stabil, ha vannak komolyabb eltérések, esetleg dobál el csomagokat, akkor inkább hálózati hiba lesz (bár az is lehet, h vmi úgy fogja a nast, h nincs ideje válaszolni, de az meg kideríthető htop-pal.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59937) Patice válasza Zsmester89 (#59934) üzenetére


Patice
Topikgazda

Volt esetleg FW frissítés a routeren?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59938) kgymac válasza Zsmester89 (#59934) üzenetére


kgymac
őstag

Úgy érted, hogy az 5GHz-s wifire csatlakozik a tv? Az n-es mód is megy 5GHz-n, de nem viszi át az ac adatmennyiségét.
A HP notimban csak meghatározott, gyárilag engedélyezett n-es wifi kártya megy, 5GHz-s AP-hez kapcsolódva, de ettől nem lett ac-s.

(#59939) Zsmester89 válasza kgymac (#59938) üzenetére


Zsmester89
őstag

Pontosan, de az 5Ghz más nèven van, más jelszóval s a tv-t arra csatlakoztatom csak.
Routeren nem volt frissítès.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59940) eszakas


eszakas
senior tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni.
A transmission megbolondult minden torrent piros lett lefelé töltött de akármit csináltam nem akart visszaosztani. Letörültem a csomagot hogy talán az újratelepítés megoldja de most már nem engedi a rendszer le sem tölteni a telepítőjét.

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#59941) AiRLAC válasza eszakas (#59940) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szabad hely? Jogosultságok? Synology típusa, DSM verzió, Transmission verzió? Download Station miért nem volt jó helyette?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59942) eszakas válasza AiRLAC (#59941) üzenetére


eszakas
senior tag

Hely az van bőven. Mást hagy is letölteni, eddig ugyan ezzel a joggal működött minden DS 216play a tipusa Synology. Mióta meg van a Transmissiont használom nem tom miért :) . A DSM verzió: DSM 6.2.3-25426.
TM verzió:2.94-16

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#59943) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Egy kis segtséget szeretnék kérni. Van egy DS218+ amire rákötöttem egy szünetmentest (APC Back-UPS Po 550).
Bekapcsoltam a szünetmentes támogatást, beállítottam az időt 15 percre mielött biztonsági üzemmódba lép és bekapcsoltam, hogy állítsa le a szünetmentest ilyen esetben. Be van kapcsolva az automatikus újraindítás tápfeszültség hiba esetén. A probléma, hogy mikor lekapcsolom az áramot a nast nem tudom elérni, elalszik a status led azonnal, gondolom ez a biztonsági üzemmód. Mikor visszakapcsolom az áramot a nas pedig újraindul. A kérdésem, hogy miért nem várja ki a 15 percet?

(#59944) AiRLAC válasza szricsi_0917 (#59943) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ne 15 percet állíts hanem alacsony akkufeszültséget és úgy teszteld.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59945) szricsi_0917 válasza AiRLAC (#59944) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Kipróbáltam, akkor is ez a helyzet.

(#59946) NeroLacus válasza hatesz (#59935) üzenetére


NeroLacus
csendes tag

Mivel a Synology DS115j egy egylemezes Nas, ezért mentést kell készítened.
Konfiguráció mentése: Vezérlőpult,Frissítés és visszaállítás, Konfiguráció biztonsági mentése.
Az adatoknak, alkalmazásoknak, megosztott mappáknak a mentését pedig a Hyper Backup-ból tudod elkészíteni.
Lemezek cseréje, Nas telepítése, konfiguráció, majd Hyper Backup adatok visszatöltése.

(#59947) AiRLAC válasza szricsi_0917 (#59945) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szar az UPS, vagy nem szünetmentesített portba dugtad a tápkábelt (nem ismerem ezt a típust, van több típuson csak sima túlfeszültségvédett csatlakozási port is, meg olyan ami szünetmentes is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59948) AiRLAC válasza eszakas (#59942) üzenetére


AiRLAC
addikt

Majd a Transmission guruk válaszolnak, én csak a Download Station-höz értek (ami mellesleg TM alapú és a topic alapján azt mondanám hogy sokkal problémamentesebb).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#59949) szricsi_0917 válasza AiRLAC (#59947) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Jó kimenetre kötöttem, mert nem kapcsol ki mikor elmegy az áram csak biztonsági üzemmódba lép. Emellett pedig be van kötve a modem és a router is, azok pedig működnek tovább ahogy kell.

(#59950) fsdb


fsdb
aktív tag

Másnál megy az nmag keresés download stationben?
Egyfolytában érvénytelen a fiók vagy a jelszót ír, eddig ment, hiába adom meg újra, nem elírom, copy past sem jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.