Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) molnartom válasza bb.bocs (#33050) üzenetére


molnartom
aktív tag

IE alatt engedélyezt az activex szűrést. hátha ez segít.
Van asztali SS alkalmazás, nem csak az amit a NAS alól lehet ekérni. Ott próbáltad?

(#33052) bb.bocs válasza molnartom (#33051) üzenetére


bb.bocs
őstag

Active x elvileg eng van. Nem tudtam hogy van külön a kamerára asztali alkalmazás.elvileg vlmi msi file lejött amit feltettem de az nem tudom miért jó. Mi. A neve hol érem el? Köszi a segitseget

(#33053) bb.bocs


bb.bocs
őstag

felmerült még 1 dolog,az a vinyóról b re akarok mindent átrakni. mindent. programokat mindent. letöltések stb. van vlmi beépített dolog ami úgy átpakolja hogy ha én kiveszem a másik vinyót minden ugyanúgy marad ? :)

(#33054) Dolphine válasza bb.bocs (#33033) üzenetére


Dolphine
addikt

Egyébként miért akarod összekötni az IP kamerát a NAS-sal? Van valami indokod erre?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33055) bb.bocs válasza Dolphine (#33054) üzenetére


bb.bocs
őstag

összevan kötve, csak látni nem látom, és a ds camerával nem tudok azonosulni :D xD van igen, biztonsági kamera lesz belőle ha összejön igy :) és a nasra rögzít és szól ha vlmi történik. (gondolom más is erre használja aaz ip kamerát, csak itt a nason keresztül tök jól mehetne a dolog)

(#33056) molnartom válasza bb.bocs (#33055) üzenetére


molnartom
aktív tag

A telepített asztali alkalmazásba beállítottad a kamerát?

(#33057) tobias40 válasza bb.bocs (#33050) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem csak az IE-vel működik a crhome-val sosem ment.
Ha jól emlékszem az activex-ek beállításaival kellett nekem is játszanom de már nem emlékszem hogy mit.(3-4 éve volt)
Az is érdekes hogy az egyik gépemen megy az IE-vel és a másikon nem pedig uanazok a beállítások vannak mindkettőben! :W

(#33058) bb.bocs válasza molnartom (#33056) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen és fel is vesz asszem már mondtam. viszont a synology.me s címet nem bírja beregisztrálni!!! ne mtudom miért... most leszedte ma routert ami volt közben, és a szolgáltatóira van kötve eegyből

(#33059) bb.bocs válasza tobias40 (#33057) üzenetére


bb.bocs
őstag

t nem tudom, szolgáltatásokban engedélyeztem, ie ben tiltota, engedélyeztem állítottam. hát fene tudja mivan.

(#33060) bb.bocs válasza bb.bocs (#33059) üzenetére


bb.bocs
őstag

ezt én csesztem el...

(#33061) Dolphine válasza bb.bocs (#33055) üzenetére


Dolphine
addikt

Gondoltam, hogy biztonsági kamera funkciója lesz. Nekem van olyan lehetőségem az IP kameránál, hogy kiválaszthatom, hova rögzítsen. Local (SD-kártya), FTP, NAS. Ha jól értelmezem, akkor nem kell közvetlenül rákötnöm a NAS-ra, csak meg kell adnom neki az elérési útvonalát, hogy a NAS-on belül hova mentsen.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33062) molnartom válasza bb.bocs (#33058) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ez hogy érted, hogy "beregisztrálni"? A DSCAM programba ua. a címet, felhasználó és jelszó párost írd be, mint amit a naso-on használsz.

(#33063) molnartom válasza Dolphine (#33061) üzenetére


molnartom
aktív tag

Nekem is össze van kötve switchbe a kamera, nas, router. Nem kell mókolni a kamera beállítási felületén, hogy hova rögzítsen, azt meg lehet adni a SS alkalmazáson belül is.

(#33064) bb.bocs válasza molnartom (#33062) üzenetére


bb.bocs
őstag

a ddns re gondolok, vagy az ehez nem kell? (de már bereggeltem.)
akkor ugyanugy a connect id hoz a nason megadott idt kell megadni mint a ds photonál vagy filenál, emg azt amivel a nasra belépek?(mert igy nem megy) nem sikerült kapcsolódni a következőhöz: diskstation. kéjük ellenőrizze a hálózati kapcsolatot vagy a ds ip címét.

[ Szerkesztve ]

(#33065) bb.bocs válasza Dolphine (#33061) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem kell kamerán mókolni, nason keresztül beállítom amit kell.

(#33066) molnartom válasza bb.bocs (#33064) üzenetére


molnartom
aktív tag

Igen, azokkal az adatokkal kellene mennie. Esetleg a NAS-on megnézheted, hogy a SS negedélyzve van-e a tűzfalon.

(#33067) Mocsokba


Mocsokba
tag

Szép napot!

Synology DS216J-m van, UPC 500-as nettel és WDR3600-as routerrel. Router tudja azt a sebességet, amit a ConnectBox (380MB), de TM-el csak max 12-13 Mbit/sec-el tudok letölteni, feltölteni pedig max 1 Mbit/sec, már ha hajlandó feltölteni.

A Syno hardware-e kevés hozzá, vagy a UPC ennyit tud és korlátoz valamit?

Üdv: Mocsokba

(#33068) Alex91 válasza Mocsokba (#33067) üzenetére


Alex91
félisten

Syno lesz keves hozza, esetleg a router is... Kicsit szabalyozni kellene a peer-ek szamat esetleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33069) Madwe válasza Mocsokba (#33067) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kevés a syno procija hozzá, ha szempont a gyorsabb letöltés, izmosabb nas kell ehez :)

(#33070) Patice válasza Mocsokba (#33067) üzenetére


Patice
Topikgazda

TM-ben a peer-ek számát korlátozd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33071) Mocsokba válasza Patice (#33070) üzenetére


Mocsokba
tag

Jelenleg így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mocsokba

(#33072) Alex91 válasza Mocsokba (#33071) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ennyi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33073) Mocsokba válasza Alex91 (#33072) üzenetére


Mocsokba
tag

Rendben, köszönöm szépen a gyors segítséget.

Üdv: Mocsokba

(#33074) tobias40 válasza bb.bocs (#33065) üzenetére


tobias40
veterán

Megcsináltam azon a gépen is ahol nem ment eddig az IE-vel.
Védett módot kikapcsoltam,activex-eket engedélyeztem mindet ahol lehet,restart a gép és van élőkép! :C

(#33075) Kicsimix


Kicsimix
őstag

ISCSI Lun-ról törlés közben nyoma veszett egy 45Gb-os file-nak.. Pontosabban a felcsatolt drive-on már nem látszik a file de a lomtárba sem érkezett meg a windows-on..

A következő a problémám .. A hely sem szabadult fel de már nem látom a file-t sem sehol, hogy törölni tudjam..
Ez sajnos kisebb méretű file-oknál is előfordult már, azok sem tudom hol vannak.. Na de 45 gb az már húzós..

Mit lehetne tenni, hogy előkerüljenek és felszabaduljon a hely?
Köszi urak.
:R :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33076) bb.bocs válasza tobias40 (#33074) üzenetére


bb.bocs
őstag

priviben letudod nekem részletesen irni? mert csináltm már mindent :D kb mgésem megy :D

(#33077) kulu22 válasza bb.bocs (#33076) üzenetére


kulu22
aktív tag

Csak IE-vel megy, a plugint egyszerű telepíteni: IE ikonon jobb klikk, a helyi menüben megkeresed hogy "Futtatás rendszergazdaként", így menni fog az install. Utána már normál felhasználói indítással is jó lesz.
Egyébként van natív kliens is hozzá, "Surveillance Station Client" a neven a Syno oldalról letölthető. Kb. ugyanúgy néz ki mint a Surveillance Station.

[ Szerkesztve ]

(#33078) sgery


sgery
őstag

Valami gond van a Nas-al amit nem tudok megfejteni.
Az utóbbi pár napban csinálja, visszanéztem a naplóját kb. azóta mióta autómatikusan frissített.
Lefagy, bekapcsolás után 5-10 percre. Se hálózaton nem lehet elérni, neten sem, sehogy sem. Ha ki akarom kapcsolni a gombbal akkor csak villog ne nem kapcsol ki, hosszan kell nyomjam a gombot hogy leálljon.
És keződik előrről.
A felületen amíg elérhető hibát nem igazán ír, frissítés sincs rá, tanácstalan vagyok mi fagyaszthatja meg :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#33079) kigyi_23 válasza sgery (#33078) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem vagyok nagy szakértője, de custom app-ot nem telepítettél rá valamikor ami esetleg összeveszhet a frissítéssel? Csak egy tipp volt.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#33080) Primary92


Primary92
senior tag

Azt hiszem egy DS416 lesz a megoldás.

Az USB portokat mire lehet használni? Olyat tud, hogy felismer egy adott lemezt, és a csatlakoztatás hatására elvégez egy feladatot (biztonsági mentés)? Ha esetleg később nem lenne elég a 4 lemez, akkor lehet használni USB-set is? Van egy jó adag pótolható adatom, azokat nem félteném így csatlakoztatni. Bár most csak 3 lemezt fogok használni.

(#33081) claire78 válasza Primary92 (#33080) üzenetére


claire78
senior tag

Minden kérdésed megoldható. :K

(#33082) tobias40 válasza bb.bocs (#33076) üzenetére


tobias40
veterán

Activex-et felrakod ahogyan már javasolták korábban!

IE/internet beállítások/Biztonság/védett mód-nál pipa kivesz/egyéni szint/itt megkeresed az összes activex bejegyzést és engedélyezed mindet!
Ezután resartold a gépedet és az újraindulás után már működnie kell ha beírod az IE-be a kamera ip-jét és mennie kell... :R

Hátha másnak is jól jön azért írtam be ide!

(#33083) Kicsimix válasza sgery (#33078) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nálam nemrégiben beindexelt újraindítás után 2 TB-ot... Már azt hittem elromlott a NAS de kb 45 perc után elindult a rendszer.. Még írtam is itt.

Utána helyre állt a rend.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33084) Imco


Imco
őstag

Hali!

Kérdésem az lenne, hogy ha a nasról töltök le egy mappát böngészőn keresztül akkor kikerülhető-e, hogy zipbe tegye. A böngésző vagy a NAS miatt van ez?

Köszi!

Üdv! Imco

(#33085) sgery válasza Kicsimix (#33083) üzenetére


sgery
őstag

Nem raktam custom appot fel, nem nagyon módosítottam rajta az elmúlt hónapokban semmit sem.
Ma délután picit tovább bírta bekapcsolva, de most hogy hazaértem megint elérhetetlen :/

Mikkel tudok próbálkozni? 1-1 progit letörölni?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#33086) Sanya válasza Imco (#33084) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem. A böngésző miatt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33087) Kicsimix válasza sgery (#33085) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nekem az volt a problémám, hogy el sem indult szintén egy frissítés után .. Természetesen én sem tudtam addig elérni amíg nem állt fel a rendszer.. Jó néhány próbálkozás után nem tudtam mást tenni mint vártam. Eltelt kb~45 perc míg magától elindult. Nekem sem volt custom app..

De ha jól értem akkor a tied elindul csak leáll?

Az elérhetetlenségre :
Vezérlőpult > Külső hozzáférés > Router beállítása > Adatútválasztó beállítása, majd alkalmazása > Mentés >
Ez általában helyrerakja a kapcsolatot.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33088) Imco válasza Sanya (#33086) üzenetére


Imco
őstag

:R Köszönöm! :R

Üdv! Imco

(#33089) sgery válasza Kicsimix (#33087) üzenetére


sgery
őstag

Elindul aztán változó idő után megfagy - elérhetetlen lesz böngészőből és a helyi hálózatról. Ha megnyomom ilyenkor a kikapcsoló gombot, az villog de 1 óra alatt sem kapcsol ki, szóval hosszan kell nyomnom csak úgy kapcsol ki.
Újraindít és minden előről.
Most leállítgattam minden olyan programot rajta amit nem haszánálok, de most megint megfagyott.
Vissza lehet tenni valahogy az előző, frissítés nélküli állapotra?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#33090) Kicsimix válasza sgery (#33089) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nézd meg, hogy mi tekeri a processzort az erőforrások figyelésében azon belül a feladatkezelőben, lehet, hogy közelebb kerülsz a megoldáshoz... Így látod, hogy mit művel éppen, mi az ami beterheli.

Nem lehet visszatenni ha jól tudom csak komplett os-t lehet újrahúzni..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33091) sgery válasza Kicsimix (#33090) üzenetére


sgery
őstag

Semmi sem terheli igazán :/

Memória kihasználtság is csak 43%-on áll.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#33092) Kicsimix válasza sgery (#33091) üzenetére


Kicsimix
őstag

Akkor nézzed amikor fagy : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33093) nilrem


nilrem
tag

Ds216 play: ipaden ds audioban lejátszó eszköznek apple tv-t választom nem indul el az audio file, ha wdtv live-ot akkor minden ok. Mi lehet az oka? Ipadről tudok tükrözni airplayel az appletvre ha úgy indítok ds auduioból filet akkor játsza az apple tv. Apple tv maga is látja a nast mert ds video és ds photo szépen működik illetve vlc vel smb megosztások is mennek.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#33094) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Nas-ról /pár hónapos DS116/ számítógépre való másolás során az alábbi hibába ütközök:

Elindítom, megy szépen majdnem max . körüli sebességgel 80-100MB/s
Majd hirtelen, leesik a sebesség, és szinte nullára lecsökken!
Majd megint begyorsul, és visszaesik...

A legvégén ezt a hibaüzenetet kapom:

Ismeretlen hiba akadályozza a fájl másolását.

0x8007003B hiba: Nem várt hálózati hiba történt.

Valaki találkozott már ilyesmivel? Ha igen, hogy oldotta meg?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#33095) Patice válasza Faresz29 (#33094) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gugli:

Találat 1:
Eszerint a Win Keresés szolgáltatás letiltása megoldhatja.

Találat 2:
Eszerint a 2017 Március 15-én kiadott KB4013429 frissítés megoldotta ezt a problémát.

Géped rendszeresen frissítve? Milyen OP rendszer?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33096) Faresz29 válasza Patice (#33095) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget!!
Win10, és nemrég volt egy frissítésem!!
Előtte nem fordult elő ilyen hiba...

Megcsináltam az elsőt, most meg sem a Nast, sem a hálózati meghajtókat nem látja a Win...
Gyorsan visszacsináltam, ugyanaz!! Egyre rosszabb.

(#33097) Patice válasza Faresz29 (#33096) üzenetére


Patice
Topikgazda

Syno-ban a SMB megosztásnál a SMB2 támogatása be van pipálva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33098) Faresz29 válasza Patice (#33097) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Újraindítottam a routert, most már látom a Nast!!!

Fájlszolgáltatások - SMB/AFP/NFS - Spec. beállítások - SMB tartomány SMB1, SMB2 ez az?

Vagy alatta SMB2-bérlet engedélyezése? Ez nincs kipipálva...

(#33099) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Úgy néz ki, a router újraindítás megoldotta, most megy maxon a másolás, semmi kilengés :)
Köszönöm a segítségedet!!!

(#33100) bandersen


bandersen
csendes tag

Sziasztok!
A munkahelyemen próbálok beállítani egy DS212j-t de a 3 gép közül 1 csak médiakiszolgálóként és egyéb eszközként látja, számítógépként nem a tc-ben.
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.