Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Sanya válasza lacam (#33546) üzenetére


Sanya
nagyúr

A download stationban lévő portot nyittasd ki a routereddel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33552) Multibit válasza Zolee11 (#33547) üzenetére


Multibit
veterán

A DS216j nem lesz jelentős előrelépés a DS213j-hez képest. A DS216j nagyon nem jövőálló!

(#33553) lacam válasza Sanya (#33551) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen, amint tudom kipróbálom...sajnos csak a NAS-t érem el hálózaton, a router-t nem....az 100-120km :D ..valahogy megoldom.

...viszont...

...ha a tracker teszi a dolgát, és konnektál a client a peer-ekkel, lehúzza tőlük a kért Ubuntu disztribúciót ( :D ) ...tehát eléri az nMAG-ot, akkor az miért nem jelöl bármit...akármit az nMAG oldalán?! :D Mintha semmi sem történt volna :D

...na mindegy, nem filózok rajta sokat, igyekszem az adott portot forwardolni.

Köszönöm

(#33554) Galopp válasza lacam (#33553) üzenetére


Galopp
tag

Mondjuk az általad korábban kitett képen a DHT engedélyezve van. Így a tracker közbeiktatása nélkül is tud adatot küldeni és fogadni a masinád...

(#33555) Madwe válasza Galopp (#33554) üzenetére


Madwe
nagyúr

igen, ncore esetén a dht-t nem illik bekapcsolni :)

(#33556) Elemental válasza e90lci (#33538) üzenetére


Elemental
addikt

Visszaálltam a régi rendszerre. Ez a sagemcon tényleg elég szutyi. Elfelejt egy csomó dolgot.
Van iptv, szóval marad a dmz.

(#33557) e90lci válasza e90lci (#33538) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
"Pont hogy bent kell hagyni a vpn passthroughknal a pipát, ha a router mögött van a vpn server, pl a nason..."
Nálam pont,nincs benne a pipa,soha nem is volt és tökéletesen elérem a nast ,meg az egész otthoni belső hálózatomat VPN-en keresztül.Hidd el ez a Sagemfos éppen csak "modemnek jó".Mondjuk én örülnék neki ha lenne itt Digi 100/100 és semmi sz@r szolgáltatói eszköz nem kellene.
Madwe-nek ment volna.

[ Szerkesztve ]

(#33558) e90lci válasza Elemental (#33556) üzenetére


e90lci
senior tag

Sok kínlódástól megmented magad,jól döntöttél. :C

(#33559) Rruuer


Rruuer
senior tag

2 lanos eszközön meglehet osztani a netete?

(#33560) Borisz76 válasza Rruuer (#33559) üzenetére


Borisz76
veterán

Routeren igen de switch-el is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33561) Rruuer válasza Borisz76 (#33560) üzenetére


Rruuer
senior tag

és hogy?

(#33562) Borisz76 válasza Rruuer (#33561) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy NAS topikban vagy....

Hálózatos téma :

Otthoni hálózat és internet megosztás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33563) Rruuer válasza Borisz76 (#33562) üzenetére


Rruuer
senior tag

Jah. Nem az hanem az egyik lanon pppoe kapcsolattal megy be a nasba a net és a másikon meg ki

(#33564) Borisz76 válasza Rruuer (#33563) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudom, nem próbáltam még.
De szerintem nem ez a jellemző beállítás itt sokunknál.

Mindazonáltal lehet segít az angol súgó.

Ha valaki csinált már ilyesmit , akkor csak idő kérdése és kapsz választ.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33565) kocoska007 válasza Zolee11 (#33547) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Ha a 216j még érdekes lehet akkor egy üveg Ginért és pár üveg tonicért megválok tőle, 416play-re váltás miatt :-)

(#33566) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
mint korábban már beszéltük a topicban jövő héten megvásárolom a ds218+ nasomat.
Szeretnék készíteni egy wordpress oldalt rá majd, viszont nem tudom, hogy a domain része az hogyan néz ki.
Kellene vásárolnom egy domaint és a nas lenne a tárhely vagy valahogyan meg lehet oldani okosba?
köszi

(#33567) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok az ip amit idáig használtam blokkolva lett,mert háromszor próbálkoztam beĺépni. Hogyan lehet helyrehozni?

(#33568) Csabroncka válasza daniel2121 (#33567) üzenetére


Csabroncka
addikt

válts IP címet

"in medias res"

(#33569) Alex91


Alex91
félisten

VideoStation minden hangformatumot tamogat?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33570) Szila|H| válasza kocoska007 (#33565) üzenetére


Szila|H|
tag

Ennyiért hamar elmenne :DD

Life is better with a frenchie

(#33571) Bacusuz


Bacusuz
őstag

android telómon a ds play-t szeretném használni.
szépen bejelentkezik, tallózom a filmeket, borító fájlok kiválasztása, hangsáv kiválasztása után lejátszáshoz minden esetben ezt az ablakot dobja ki:

a film eredetileg 1080p és mkv
ja és ds413j nasom van
szerintetek hol a bibi?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33572) lacam válasza Galopp (#33554) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia,

Az a kép nem az enyém volt.

Tehát DHT kikapcsol! -értettem!

Én csak azt nem értem, ha kapcsolat van -fel tudta venni a kapcsolatot a trackerrel, megkapta a peereket- akkor miért nem jelzi ki azt az aktivitás oldalon? Ha hálózati gond lenne -egy zárt/ nem forward-olt port- akkor nem jutott volna el a kérés a trackerig.......lehet hogy nagyon rosszul/amatőrül fogalmazok, elnézést miatta, nem vagyok hálózati szakember.

Hamegmár egyszer elindult a töltés, le is jött, s a NASon már Seeding a státusz..miért nem látszik!? :D

(#33573) gyugyo79 válasza Rruuer (#33563) üzenetére


gyugyo79
addikt

Még nem csináltam de biztos meglehet csinálni csak nem grafikus felületen.

Alex91
Nem (De erre én nem is tudok leírást se, meg NAS proci függő is mit, hogy kezel) 99.9% ha nem extrém formátum akkor megpróbálja transzkódolni azt amiről, úgy gondolja, hogy a kliensnek nem jó, de az is változó a kliens mire adja vissza, hogy jó, így olyan is átkódolásra kerülhet amit a klienst futtató eszköz amúgy támogat.

[ Szerkesztve ]

(#33574) Alex91 válasza gyugyo79 (#33573) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, koszi! Qnap se, bar ott a magyar felirattal is gond van.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33575) Galopp válasza lacam (#33572) üzenetére


Galopp
tag

A torrent alapvetően p2p kapcsolat, vagyis mindenféle közbenső tracker és társai közbeiktatása nélkül kell működnie. Vagyis ha DHT engedve van, te úgy kapcsolódsz a másik felhasználóhoz (akitől a linux iso-t töltöd le), hogy az semmi infót nem közöl senki mással.. Jelen esetben azonban pont nem ezt akarod, így DHT: KI, ahogy írtad is.

(#33576) LouiS22 válasza Elemental (#33537) üzenetére


LouiS22
veterán

Én sem cserélném a C7-et Sagemre, utóbbi egy nagyon nagy kalap fos. Ikább dobj fel a C7-re lede-t, és élvezd a szabadságot!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33577) Meszi73


Meszi73
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy nagyon bugyuta a kérdésem, de tegnap óta elkezdett a NAS-om egy konvertálási folyamatot, a kérdésem, hogy a manóba lehet ezt leállítani? Valamint elérni, hogy soha többé ne csinálja?
Nem vagyok járatos ezekben a dolgokban, ezért kérlek Titeket hülye biztosan írjátok le a megoldást.
Köszönöm a segítségeteket! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Ami nem élmény, az tapasztalat"

(#33578) lacam


lacam
aktív tag

Lőttem magról 2 képet

Leállítottam....és elindítottam...kitalálhatjátok melyik a problémás...

Jelen pillanatban csak és kizárólag seedel a cucc... aktív maghasználat a windózos utorrenttel megy, hiba nélkül....de ezt lenne jó úgy beállítani, hogy végre ne kelljen non-stop mennie a nagyvasnak.

(#33579) lacam válasza Galopp (#33575) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia

Így tettem:

(#33580) kocoska007 válasza Szila|H| (#33570) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Akkor vigyétek :-)

(#33581) Szila|H| válasza kocoska007 (#33580) üzenetére


Szila|H|
tag

Nem Gin-be és Tonicocba mérve hanem jó erős magyar papírpénzben milyen kerek számra gondoltál? Erősen gondolkodóba ejtettél, mivel most épp egy raspberry pi- nas szerkezetű egységet birtoklok.

Life is better with a frenchie

(#33582) lacam válasza lacam (#33579) üzenetére


lacam
aktív tag

Semmi változás.

Ezek szerint tényleg valami hálózati geb.sz lehet....

...úgy hogy közben lát is a tracker meg nem is..... :Y

(#33583) Patice


Patice
Topikgazda

(#33565) kocoska007:

Vigyázz, mert ez burkolt hirdetés! :))

(#33566) premierpark:

Ha nem nagy forgalmú oldal lenne, akkor szvsz. DDNS-sel is megoldható az elérés.

(#33567) daniel2121:

Próbálkozz másik (otthoni) IP címről. Aztán érdemes az IP blokkolásnál legalább a belső hálós IP címeket White listre (kivételek közé) betenni. :U

(#33571) Bacusuz:

Nekem úgy tűnik, hogy a teló alapértelmezett lejátszóját akarja használni és az nem támogatja az 1080p mkv-t. Próbáljd meg külső lejátszót használni a mobil eszközödön.

(#33577) Meszi73:

Ez a képek és videók konvertálásának folyamata, ami akkor indul el automatikusan, ha a photo megosztásba másolsz át képeket és videókat. A NAS automatikusan elkezd miniatűröket gyártani a képekből a Photo Station számára, hogy amikor tallózod a webes felületen a képeket, akkor ne kelljen a nagyokat betöltenia, hanem csak a kicsiket, ezzel spórolva a sávszélen (pl. ha net felől akarod elérni).
Ha azt akarod, hogy soha többé ne csinálja, akkor két dolgot tehetsz:
1. Nem a photo megosztásba rakod a képeket, vagy
2. Az indexelésnél kiveszed a pipát a photo mappa elől, hogy abban képek vannak.
Az első lehetőség asszem tutibb. A másodikban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy megoldja.

(#33582) lacam:

A feltöltés függ attól is, hogy az adott torrentet éppen hiánya akarják letölteni.
Ha azt akarod, hogy folyamatosan legyen feltöltésed, akkor általában sok torrentet kell seed-ben tartanod.

A képeken is látszik, hogy nem túl népszerű az adott tori....

Saját tapasztalatom az, hogy NAS + TM esetén (valamiért) kell várni 1-2 napot, hogy "magához térjen" a rendszer és beinduljon a seed.
Ez nem egy PC itt a háttérben lassabban jönnek létre a feltöltési kapcsolatok. Sosem lesz olyan gyors a kapcsolatok kezelése, mint egy asztali gép. És itt most nem a feltöltési sebességről beszélek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33584) Meszi73 válasza Patice (#33583) üzenetére


Meszi73
csendes tag

Köszönöm szépen! :R :R :R :R

"Ami nem élmény, az tapasztalat"

(#33585) lacam válasza Patice (#33583) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen a választ

Őszintén? Annyira nem is érdekel hogy viszik -e az adatot vagy sem...a NAS amúgyis egy nettel szerényen megáldott falu hálózatában van. (konkrétan kb 2 percembe kerül feljelentkezni rá innen, Mo. másik szegletéből.....de.

...de a baj inkább az, hogy an nMAG aktivitás listáján nem látszik. Felőlem, ha senki nem szedi, az sem baj....de az nMag írja már ki hogy a NAS tulaja LETÖLTÖTTE azt a cuccot. Márpedig lejött!

....de az "Aktivitás" fülön ez nem látszik..letöltés közben sincs semmi, illetve utána sincs sem "Stopped" sem "seeding" sem semmi mutatva a "mag" felületén....pedig a NAS-on "seeding" van...illetve ha közvetlen a letöltött torrent adatlapján a seeder-ek közt ott van...csaképp a képen fentebb látható, kifehérített sorral.

Tehát semmiféle csalás vagy Hit&Run vagy akármi nincs szándékunkban...látszik is hogy seedelne...csak a listán nem jelenik meg s nem akar testvérem vádak célpontja lenni (hogy "biztos csalni akar"....mert meg sem fordult a fejében...inkább újra non-stop pörgeti a nagyvasát, hogy visszamenjenek a dolgai...de ez neki sem jó, hamár ott a NAS)

Szóval totál tanácstalan vagyok. Úgy gondoltam, hogy hálózati szempontból vagy jó, vagy nem jó....vagy tölt, vagy nem tölt.....

...és tölt! :D (de a listáról kimarad, foggggalmam sincs miért)

(#33586) Madwe válasza lacam (#33585) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most h már nincs dht, szedj le egy új anyagot, az már meg fog jelenni sztem:) a meglévőt hiába seedeled, ha nCore szerint le se töltötted, nem fogja listazni:)

[ Szerkesztve ]

(#33587) Patice válasza lacam (#33585) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az új beállítások visszamenőleg nem lesznek érvényesek.
Szerintem nálatok már csak ennyi a bibi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33588) lacam válasza Madwe (#33586) üzenetére


lacam
aktív tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Működik!

Annyi, ha újra felolvastatom a torrenttel, nem kerül bele a listába, de -most úgy tűnik nekem- ha kicsit foglalkoznia kell vele (pl újra letölteni egy film sample fájlját) akkor már bepakol az aktivitás listába!

Köszi szépen!

(#33589) lacam válasza Patice (#33587) üzenetére


lacam
aktív tag

Így is van!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Újra és újra meg tud lepni a Prohardver! közössége! :C

Emelem kalapom előttetek!

(#33590) Bacusuz válasza Patice (#33583) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi
melyik ingyenes lejátszót ajánlanátok?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33591) claire78 válasza Bacusuz (#33590) üzenetére


claire78
senior tag

DS File -t rakd fel, abban is lefogja játszani.

(#33592) gyugyo79 válasza Bacusuz (#33590) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mxplayer -t favorizálja a Synology meg szerintem is az egyik legjobb lejátszó androidra. Én megvettem ugyan még rég mert megérdemlik a fejlesztői de ha jól tudom, csak + reklám van a nem pro verzióba, amit nem is lát aki úgy hívja meg valamiből mint lejátszó.
Annyi, hogy a licensz díjas dolgokhoz be kell rakni alá egy costum codecet de az se nagy varázslat és akkor kezel mindent.

[ Szerkesztve ]

(#33593) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha az RSS feed frissítést belövöm 10 percre, gondolom az nem egy nagy erőforrás igényes dolog, nem?
Alapból 24 óra van, várhatnám amíg lejön valami. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33594) gyugyo79 válasza Pubszon (#33593) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az erőforrás igénye attól függ milyen komoly szűréseket hajtatsz végre vele a komplett oldal tartalmán lévő változáson, de ott se jelentős. De ha pld. csak az oldalon könyvjelzőnek berakottra használod tök8.

(#33595) Pubszon válasza gyugyo79 (#33594) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak a BH [Egyéni RSS-hez adás] funkcióját használom. Szerintem sem komoly, ezért nem is értem, hogy miért 24 óra az alapbeállítás.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33596) Varszegig


Varszegig
veterán

Ha valakit érdekel esetleg, a Plexben 9.1-től felfelé a Plex Pass-osok számára elérhető a hw transzkódolás. Persze megfelelő processzor esetén.

[ Szerkesztve ]

(#33597) Madwe válasza Varszegig (#33596) üzenetére


Madwe
nagyúr

Synologynál is? tudtommal kb az egyetlen gyártó, ahol a hw kódolását tiltják plexnek :S

(#33598) gyugyo79 válasza Varszegig (#33596) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pár hete 1-2 napig volt 50% Lifetime -ra és nagyon elgondolkoztam, hogy megveszem még ha nem is használom mostanában, de végül hagytam a francba (most már csak 20% van rá) mert a DS video nekem már teljesen elég és ha a Synology nem tol el nagyon valamit szerintem maradok is ezen a vonalon az ilyen jellegű anyagok tárolásában, megosztásában.

De igazából ezt a részt igazán kifizethetné a Synology nekik vagy lehetne valami kedvezményes ár és lehetne venni a Synologyra való változatot mint pld. az extFat stb. -t ahogy meg lehet venni.
Mert itthon azért annyi pluszt nem nyújt a PlexPass egy felhasználónak mint kint, főleg, hogy régen is szépen lassan minden először csak a PlexPassal elérhető dolog átkerült a simába.

[ Szerkesztve ]

(#33599) Varszegig válasza Madwe (#33597) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, Synologynál is.

gyugyo79: Én most vettem egy próbahónapra plex pass-t. Ami nagy hozzáadott érték volt, hogy hozzáférek a zárt fórumhoz, ahonnan letölthető volt a beta hw transzkódos verzió. Meg szintén ott a fórumon írták a fejlesztők, hogy bekerült a végelegesbe, és tegnap engedélyezték is. Persze csak a plex pass-osoknak. Arra nincs garancia, hogy a többieknek később engedélyezik a hw transzkódot, vagy meghagyják ugyanolyan extra feature-nek mint a dvd felvevőt. Amit szintén kipróbáltam, marha jó, csak nincs benne magyar lokalizáció. Ha esetleg megcsinálják, komolyan elgondolkodom a LifiTime-on.

[ Szerkesztve ]

(#33600) Madwe válasza Varszegig (#33599) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na, nem mintha nekem szükségem lenne rá, de lehet meglesem mennyi a lifetime, végülis ezzel lehet a 4k tartalmakat is tudná transzkódolni fhdba :D %osan procin mennyit segít egyébként, felmérte már valaki?

Mi az a dvd felvevő? jaaa a dvb t felvevője? ahoz kell tuner is a nasra, nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.